Իրավունք17:34Ոստիկանության մայորը և երկու կապիտաններ լուրջ խախտումները չարձանագրելու համար պահանջել ու ստացել են մինչև 10 հզ դրամՆԳՆ ոստիկանության ներքին անվտանգության վարչությունում ստացված տեղեկությունների կապակցությամբ նույն վարչության ծառայողների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների և հակակոռուպցիոն կոմիտեի...
Քաղաքական17:31Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Պուտինի հետՆիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ: ՀՀ կառավարությունից հայտնում են.
Հասարակություն17:14Ավտոճանապարհների վիճակը՝ ժամը 17։00-ի դրությամբ«Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամը տեղեկացնում է, որ հունվարի 31-ին՝ ժամը 17։00-ի դրությամբ, Մասիսի, Արարատի, Արթիկի, Նաիրիի, Աբովյանի, Հրազդանի, Սևանի, Ճամբարակի, Ախուրյանի, տարածաշրջաններում...
Քաղաքական17:04Team Telecom Armenia-ն ու Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը նոր նախագիծ են ներկայացրելՏարբերվի՛ր հայկական հեռախոսազանգով.
Տնտեսություն16:582022թ.-ին ոչ ռեզիդենտների ավանդներն աճել են 96.3 %-ով. Մարտին Գալստյան«Եթե փոխարժեքի էֆեկտը հանենք, ապա նախորդ տարվա ընթացքում վարկավորումը աճել է 15%, իսկ ավանդներն աճել են 43 %-ի չափով, որից ռեղիդենտների ավանդները՝ 29.4 %, ոչ ռեզիդենտներինը՝ 96.3 %»,-հայտարարեց ԿԲ...
Տնտեսություն16:55ԱՄՆ-ում դադարեցվել է Boeing-747 մոդելի ինքնաթիռի արտադրությունըՀունվարի 31-ին Boeing-ը լեգենդար 747 մոդելի վերջին ինքնաթիռը՝ 747-8 Freighter մոդիֆիկացմամբ, կմատակարարի «Atlas Air» բեռնատար ավիաընկերությանը, որից հետո դրա արտադրությունը պաշտոնապես կդադարեցվի։ Այս...
Հասարակություն16:5315 երեխա վառվեցին, իսկ կինն ու աղջիկը խանդավառության մեջ էին այդ օրը. Զոհված զինծառայողի հայր«Արցախի հողի համար մեր երեխաներն են արյուն թափել։ Արցախը մերն է, ոչ թե Փաշինյանինն ու Ալիևինը։ Երկու եղբայր որոշել են տիրանալ Արցախին։ Ոչ»,- լրագրողների հետ զրույցում ասաց Արցախյան երրորդ պատերազմում...
Հասարակություն16:44The Start Fund-ը 350.000 ֆունտ ստերլինգ է հատկացրել Լաչինի միջանցքի փակումից տուժածների համարՀայ դատի Մեծ Բրիտանիայի հանձնախմբի փոխանցմամբ՝ հունվարի 24-ին Արցախի անօրինական շրջափակման հարցով Վեսթմիսթերյան պալատում տեղի ունեցած խորհրդարանական քննարկման արդյունքում Մեծ Բրիտանիայի արտաքին...
Իրավունք16:35Երեք անձի մահվան ելքով վթարի փաստով նախաձեռնվել է քրեական վարույթՔննչական կոմիտեի Գեղարքունիքի մարզային քննչական վարչության Սևանի քննչական բաժնում իրականացվում են քննչական և վարութային գործողություններ՝ 2023 թվականի հունվարի 30-ին Երևան-Իջևան ավտոճանապարհին տեղի...
Իրավունք16:26Ինտենսիվ այգիներ հիմնելու պատրվակով պետական աջակցության ծրագրի շահառու քաղաքացիները կեղծ փաստաթղթեր են ներկայացրելնախաձեռնվել են քրեական վարույթներ
Տնտեսություն16:15Տարվա ընթացքում արձանագրվելու է 4.6 % տնտեսական աճ. Մարտին Գալստյան«2022 թ.-ի դեկտեմբերին 12 ամսյա գնաճը շարունակել է նվազել և տավա վերջում կազմել է 8.3 %, 12 ամսա բնականոն գնաճն էլ կազմել է 9.5 %»,-հրավիրված ասուլիսում հայտնեց ԿԲ նախագահ Մարտին Գալստյանը:...
Իրավունք15:57Ոստիկանները չեն հերքում, որ Եռաբլուրում զոհված զինծառայողների ծնողներին իրավական պահանջ չի ներկայացվել. ՊաշտպանՆախորդ տարվա սեպտեմբերի 21-ին Եռաբլուր զինվորական պանթեոնում Արցախյան երրորդ պատերազմում զոհված զինծառայողների ծնողների նկատմամբ ոստիկանության ծառայողների կողմից բռնության ենթարկելու գործով...
Իրավունք15:50Արցախի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպանն աշխատանքային այցով Թեհրանում էրԱրցախի Հանրապետության մարդու իրավունքների պաշտպան Գեղամ Ստեփանյանը ՀՀ Ազգային ժողովի «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Ասպրամ Կրպեյանի հետ միասին, Հայ առաքելական եկեղեցու Թեհրանի թեմի Թեմական...
Օրվա թեմա15:43Ձյուն, ջերմաստիճանի նվազում. եղանակն՝ առաջիկա օրերինՓետրվարի 1-ի լույս 2-ի գիշերը հանրապետության ճանապարհներին սպասվում է մերկասառույց։ Հանրապետության տարածքում հունվարի 31-ի ցերեկը, փետրվարի 1-ին, 4-ի ցերեկը, 5-ին առանձին շրջաններում, 2-ին, 3-ի...
Քաղաքական15:28Սաակաշվիլուն տեղափոխում են վերակենդանացման բաժանմունքՎրաստանի նախկին նախագահ Միխեիլ Սաակաշվիլուն ծանր վիճակում տեղափոխում են վերակենդանացման բաժանմունք:«ՌԻԱ նովոստի»-ին գրում է, որ այդ մասին հայտնել է «Միացյալ ազգային շարժում» ընդդիմադիր կուսակցության...
Հասարակություն15:23Ծայրահեղ աղքատության դեմքը... Շիրակ«Շիրակ կենտրոն» ՀԿ նախագահ Վահան Թումասյանը, որ զբաղվում է բարեգործությամբ, այսօր այցելել է Շիրակի մարզի տնակներից մեկում ծայրահեղ աղքատության պայմաններում ապրող մի ընտանիքի։ «Ծայրահեղ աղքատության...
Քաղաքական15:15Թուրքերին զայրացրել են ԱՄՆ-ի զգուշացումները՝ Թուրքիա չմեկնելու վերաբերյալԹուրքիայի ներքին գործերի նախարարությունը (ՆԳՆ) դատապարտել է մի շարք երկրների, մասնավորապես ԱՄՆ-ի զգուշացումները՝ կապված իրենց քաղաքացիներիԹուրքիա չայցելելու հորդորի հետ, գրում է Էրմենիհաբերը։ Օրերս...
Մշակույթ15:05Հոլիվուդյան դերասան Մել Գիբսոնն այցելել է Գլենդելի հայկական եկեղեցիՀոլիվուդյան հայտնի ռեժիսոր և դերասան Մել Գիբսոնն այցելել է Գլենդելի Սուրբ Գրիգոր հայկական կաթողիկ եկեղեցի (St Gregory Armenian Catholic Church)։ Դերասանի հետ լուսանկարներ են հրապարակել հայ համայնքի...
Քաղաքական14:59ԱԱԾ-ն հենց պարապ է մնում՝ Պատրոն Դավոյին է բռնում. Էդգար Ղազարյան«Հունվարի 28-ի հանրահավաքի քաղաքական բաղադրիչն էր պահանջել իշխանությունից հեռացնել հայրենիքի գողի գլխավորությամբ այն հանցախմբին, որը մեր բանակը տարել է պարտության և փորձում է ամենօրյա...
Իրավունք14:52Սիլվայի գործով նիստը հետաձգվեց. Թարգմանչի պարզաբանումն ավելի խճճեց դատավարության կողմերինՀաջորդ դատական նիստը նշանակվեց փետրվարի 14-ին։

В мире15:23Названы вышедшие из моды четыре модели зимних куртокВ список попали парка и длинные пуховики.
Регион15:11Дорога через КПП «Верхний Ларс» закрыта для грузовиковНа данный момент автодорога Степанцминда-Ларс – единственная функционирующая сухопутная дорога, связывающая Армению и Россию, – закрыта для грузовиков.
В мире15:04Фонд цифровых инициатив ЕАБР запустил армянский сегмент приложения «Работа в ЕАЭС»Фонд цифровых инициатив (ФЦИ) Евразийского банка развития (ЕАБР) во вторник запустил армянский сегмент мобильного приложения "Работа в ЕАЭС".
В мире15:00Что чаще всего воруют из самолетов? Рассказали бортпроводникиСамыми воруемыми вещами на борту самолета являются спасательные жилеты. Об этом рассказал бортпроводник одной из крупнейших авиакомпаний Европы, пишет МИР 24 со ссылкой на Express. «Вы будете...
В мире14:56Число жертв взрыва в мечети пакистанского Пешавара выросло до 93Число погибших при теракте в мечети в городе Пешавар на северо-западе Пакистана выросло до 93, при взрыве ранения получил 221 человек, сообщает телеканал Dawn со ссылкой на полицию.
Здоровье14:37Состояние получивших ожоги при пожаре в казарме военнослужащих оценивается как средней тяжести – Минздрав АрменииТрое военнослужащих, получивших ожоги вследствие пожара 19 января в казарме инженерно-саперной роты в селе Азат Гегаркуникской области Армении, из реанимационного отделения Национального ожогового...
Образование14:23В Арцахе возобновились занятияПосле 10-дневных вынужденных каникул возобновились занятия во всех общеобразовательных школах Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики(НКР)).
В мире14:19Анаит Аванесян и генеральный директор ВОЗ обсудили ситуацию в АрцахеАнаит Аванесян провела телефонный разговор с генеральным директором Всемирной организации здравоохранения Тедросом Адханом Гебрейесусом и представила текущую ситуацию в Арцахе, возникшую вследствие...
Экономика13:56ЦБ Армении оставил неизменной ставку рефинансирования на уровне 10.75%На заседании Совета Центрального банка, состоявшегося 31-го января 2023 года, было принято решение оставить ставку рефинансирования неизменной, установив ее на уровне 10.75%.
Политика13:52Артак Закарян: Николу как воздух нужны деградировавшие и парализованные общество и армияБывший заместитель министра обороны Армении, член Исполнительного органа РПА Артак Закарян на своей странице в социальной сети Facebook пишет: «Весь мир узнал, где именно дислоцирована, в каких...
Культура13:33Голливудский актер Мел Гибсон посетил армянскую церковь в ГлендейлеГолливудский режиссер и актер Мел Гибсон посетил армянскую церковь Сурб Григор (St Gregory Armenian Catholic Church) в Глендейле (США).
Регион12:26В сопровождении МККК из Арцаха в Армению перевезены 3 пациентаВ связи с блокадой Арцаха, трое больных из ЗАО «Республиканский медицинский Центр» министерства здравоохранения Республики Арцах сегодня, 31-го января при посредничестве и сопровождении...
Тема дня12:11День святого Саркиса – покровителя влюбленных – в Армении в этом году отметят 4 февраляДень Святого Саркиса, заступника всех молодых, в этом году отметят 4 февраля. Распоряжением Католикоса Всех Армян Гарегина Второго праздник Св. полководца Саркиса провозглашен Днем благословения...
Политика11:59Ален Гевондян: Сидим-ждем, как долго протянет Арцах...Политолог Ален Гевондян на своей странице в Facebook пишет: «Сидим-ждем, как долго протянет Арцах...
Пресса дня11:38«Грапарак»: Полиция заключила договор на $100 тыс. с «СИЛ ИНШУРАНС»Газета «Грапарак» пишет: «Полиция 16 января заключила дорогостоящий договор на 39 миллионов 984 тысячи драмов (100 тысяч долларов) со страховой компанией «СИЛ ИНШУРАНС», принадлежащей семье депутата...
Пресса дня11:27«Жоховурд»: Ни армянская община Ирана, ни Армянская церковь не приняли Анну АкопянГазета «Жоховурд» пишет: «18 января супруга премьер-министра Анна Акопян с дочерьми посетила Иран для участия в Первом международном конгрессе влиятельных женщин.
Пресса дня11:19«Грапарак»: Во время закрытой встречи с арцахцами Араик Арутюнян выступил против позиции госминистра Арцаха Рубена ВарданянаГазета «Грапарак» пишет: «Государственный министр Республики Арцах (НКР) Рубен Варданян (Ruben Vardanyan) в последние дни проводит встречи в общинах Арцаха.
Политика11:05«Голос Армении»: Власти РА бесперебойно снабжают засевших в Шуши террористов газомГазета «Голос Армении» пишет: «Эксперт по вопросам информационной безопасности Карен Вртанесян на днях привлек внимание ФБ-френдов к весьма интересному вопросу, который, по его словам, до сих пор...
Общество11:02Взрыв произошел на газозаправочной станции на трассе Ванадзор-Степанаван в Армении: 3 пострадавшихВзрыв с последующим возгоранием произошел сегодня, 31 января, на газозаправочной станции на трассе Ванадзор-Степанаван.
В мире10:55«Лаборатория Касперского»: Недопонимание между топ-менеджерами и ИБ-специалистами привело к киберинцидентам в 62% компанийПо данным глобального опроса «Лаборатории Касперского», более половины топ-менеджеров (62%) признают, что недопонимание с отделом информационных технологий или информационной безопасности привело как...