13:34 11/03/2022ԱԺ-ում քննարկում են լցակայաններում թերլցումները վերացնելու օրենսդրական մեխանիզմները«Էկոնոմիկայի նախարարությունն առաջարկում է բոլոր գազալցակայանների և բենզալցակայանների աշտարակներում տեղադրել սարքեր՝ կվերահսկելու համար այն պարամետրերը, որոնք թույլ կտան պարզելու, թե, մեղմ ասած,...
10:30 11/03/2022Տիգրան Աբրահամյան. Ադրբեջանի ընտրած գործիքները մեզ ստիպում են պատրաստվել երկարատև պայքարիԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը, անդրադառնալոց Արցախում վերջին օրերին ադրբեջանցիների կրակոցներին, գործողություններին, գրում է.
13:25 09/03/2022Կաթնամթերքի շուկան՝ թվերովՀայաստանում նախորդ տարի կաթի, մածունի, թթվասերի, կաթնաշոռի արտադրությունը նվազել է, պանրինը և կարագինն՝ ավելացել։ Ինչպես Panorama.am-ը տեղեկանում է ՀՀ վիճակագրական կոմիտեից, 2021 թվականին Հայաստանում...
10:00 09/03/2022Սասունյան. Հայաստանը, Ադրբեջանը և Թուրքիան՝ Ռուսաստանի և Արևմուտքի արանքումՔանի որ Ուկրաինայում պատերազմը շարունակում է ավելի շատ ավերածություններ պատճառել և մարդկային կյանքեր խլել, աշխարհի երկրները, հատկապես Հայաստանը, Ադրբեջանը և Թուրքիան, ստիպված էին բարդ ընտրություն...
17:21 08/03/2022Արաքսի այն ափից թուրքը ցեցը գցել է այս ափը, դա տնտեսական դիվերսիա է. Բերբերյան«Թուրքիան, լինելով Առևտրի համաշխարհային կազմակերպության անդամ, 45% արտադրանքների վրա արգելք է սահմանել, իսկ ՌԴ-ն երբ ցանկանում է՝ արգելում է թուրքական ապրանքի ներմուծումը՝ իր քայլը պատճառաբանելով...
19:10 07/03/2022«Մեր դիմաց շատ մեծ պատերազմ կա»Պրոդյուսեր Արմեն Գրիգորյանը «Հայելի» մամուլի ակումբում անդրադարձել է Հայստանի ներքաղաքական և տարածաշրջանի աշխարհաքաղաքական զարգացումներին: Բանակում այն աստիճան մարդ չկա, որ Մոսկվան չի հաստատում նոր...
17:08 07/03/2022«Հենակետ». AZAL-ի նախագահը հայտարարել է՝ Կովսականի օդանավակայանի շինաշխատանքները նախատեսվում է ավարտել այս տարի«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնն ամփոփել ու հրապարակել է համառոտ տեղեկություններ անցած շաբաթվա ընթացքում Ադրբեջանի հետ կապված կարևոր իրադարձությունների մասին
11:32 07/03/2022Խրամորթում տեսադիտարկման սարքավորումներ են տեղադրվումՔաղաքական-հասարակական գործիչ Ավետիք Չալաբյանը գրում է. «Հանգստյան օրերին ԱՐԱՐ Հիմնադրամի մեր թիմով գտնվում էինք Արցախում, որտեղ վերջին մի քանի ամիսների ընթացքում, Արցախի Անվտանգության Խորհրդի հետ...
09:17 07/03/2022«Հենակետ». Մարտունու վարչակազմը դիմել է խաղաղապահներին՝ գյուղատնտեսական աշխատանքների ժամանակ ապահովելու անվտանգությունը«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնն ամփոփել ու հրապարակել է համառոտ տեղեկություններ անցած շաբաթվա ընթացքում Արցախում և Արցախի շուրջ տեղի ունեցած իրադարձությունների վերաբերյալ
17:28 05/03/2022Լավրովը հայտարարել է, որ Զելենսկին ձգտում է ՆԱՏՕ-ի և Ռուսաստանի միջև հակամարտություն հրահրելՈւկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին փորձում է հակամարտություն հրահրել ՆԱՏՕ-ի և Ռուսաստանի միջև, հայտարարել է ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը, գրում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։ «Պարոն Զելենսկու մշտական չարացած...
11:10 05/03/2022Ստեփան Դանիելյան. ԱՄՆ-ին պետք չէ, որ Ուկրաինական պետականությունը վերջնականապես փլուզվիՌուսաստանին պետք է, որ հնարավորինս արագ հասնել հաջողության, ստիպել ուկրաինական կառավարությանը ստորագրել կապիտուլացիա։
18:51 04/03/2022Ի վերջո, ո՞րն է Պուտինի վերջնախաղը․ ռազմական փորձագետՌազմական փորձագետ Կարեն Վրթանեսյանը գրում է․ «Ի վերջո, ո՞րն է Պուտինի վերջնախաղը։ Ես որ ներկա աշխարհաքաղաքական իրավիճակում Ռուսաստանի համար շահավետ սցենար չեմ տեսնում։ Եկեք տարբերակները դիտարկենք...
10:00 02/03/2022Հարութ Սասունյան. Ռուս-ուկրաինական պատերազմ. ահա թե ինչ է տեղի ունենում, երբ փոխզիջում ձեռք չի բերվումԱյն, ինչ հենց հիմա տեղի է ունենում Ուկրաինայում, հնարավոր վատագույն սցենարն է երկու կողմերի, իսկ իրականում բոլոր կողմերի համար։ Առաջին հերթին, սա սարսափելի ողբերգություն է ռուսական ներխուժման զոհ...
15:00 01/03/2022Դավիթ Հարությունյան. Հասարակության պայքարող, տեսլական ունեցող 2 տոկոսը հաղթելու է«Հավանաբար մենք ամեն ինչ պետք է սկսենք զրոյից, բայց դա ունի նաև իր հետաքրքիր կողմը»,-նման համոզմունք հայտնեց արդարադատության նախկին նախարար, «Լույս» հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Դավիթ Հարությունյանը,...
14:21 28/02/2022Բախտախնդիր Զելենսկին ու մանուկ ՊուտինըՈւկրաինա-Ռուսաստան հակամարտության հետ ֆիլմերի գովազդները դարձել են՝ ուկրաինացիներ, դուրս եկեք փողոց, պատերազմի դեմ բողոքելու...
09:25 28/02/202228.02.2022. «Հենակետ». Արցախի շուրջ տեղի ունեցած իրադարձությունները՝ մեկ շաբաթում«Մարինա Կալյուրանդն ընդգծել է, որ ԼՂ հակամարտությունը պետք է կարգավորվի խաղաղ բանակցությունների միջոցով՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության մանդատի ներքո»։
09:10 28/02/2022Վահե Հովհաննիսյան. Ինչ կարող էր անել և չի անում ՀայաստանըԱյլընտրանքային նախագծեր խմբի Վահե Հովհաննիսյանը գրում է. «Կարո՞ղ էր արդյոք Հայաստանը ռուս-ուկրաինական պատերազմում ունենալ որևէ դերակատարում։Թվում է, թե ոչ. Հայաստանի այսօրվա կշիռը և այսօրվա վիճակը ոչ...
17:33 26/02/2022Ստեղծված իրավիճակում առանձնահատուկ կարևորություն են ստանալու նաև ՀՀ տարածքով անցնող ենթակառուցվածքները. Քաղաքագետ«Սա համաշխարհային դիմակայություն է, որտեղ փոքր երկրների շահերն ու անվտանգությունը հեշտ կարող են ոտնակոխ լինել»։
09:58 25/02/2022Հրանտ Մելիք-Շահնազարյան. Նույն Պուտինը այդ հռչակագրի ստորագրման պահին հայտարարում է, որ արցախյան խնդիրը դեռ կարգավորված չէ«Ոսկանապատ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Հրանտ Մելիք-Շահնազարյանի հետ Panorama.am-ը զրուցել է Մոսկվայում փետրվարի 22-ին ստորագրված Ռուսաստանի ու Ադրբեջանի դաշնակցային համագործակցության մասին...
17:33 24/02/2022Այդ տղան չի գիտակցում, որ Բայդենը և Ջոնսոնն աղոթելուց բացի իր համար ոչինչ չեն կարող անել. Նաիրա Զոհրաբյան«Ուկրաինայում կատարվողը կանխատեսելի էր, քանի որ Արևմուտքը տևական ժամանակ տրամադրում էր Ուկրաինային ՌԴ-ի դեմ»,- «Հայելի» մամուլի ակումբում հայտարարեց ԱԺ նախկին պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը և հավելեց,...

13:54 22/07/2020После «победы» над внешним врагом Алиев борется с внутренним врагомНакануне вечером подразделения специального назначения ВС Азербайджана предприняли очередную попытку атаки в направлении позиции «Бесстрашный», подразделения ВС Армении отразили атаку противника,...
17:34 21/07/2020З. Мнацаканян – в эфире «France 24»: Произошедшее является проявлением воинственной и ненавистнической риторики АзербайджанаСайт МИД РА представил интервью министра иностранных дел Армении Зограба Мнацаканяна телеканалу «France 24»: Ведущий: Интервью телеканалу «France 24».
12:13 21/07/2020Сурен Саркисян: Подобной антиармянской резолюции в Конгрессе США никогда еще не былоАзербайджанское лобби изрядно потратилось
09:44 21/07/2020Генсек ООН призвал Армению и Азербайджан «проявлять максимальную сдержанность»Это уже второе заявление Генсека с начала обострения ситуации на границе между Арменией и Азербайджаном.
11:57 20/07/2020Агрессивному и воинственному Азербайджану глава МИД не нуженПосле очередной военной провокации, точнее – в ходе неё, президент Азербайджана Ильхам Алиев, к удивлению многих, после публичного порицания, освободил от должности занимающего долгие годы пост главы...
18:22 18/07/2020Тигран Абрамян: Некоторые эпизоды военных действий в Тавуше так и не будут обнародованыУчредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры»), бывший советник президента Арцаха (НКР) по вопросам безопасности Тигран Абрамян на своей странице в соцсети Facebook сообщил: «Есть...
13:08 18/07/2020Минобороны РА: Были нерегулярные выстрелы из стрелкового оружияОн отметил, что армянские ВС видят и наблюдают действия противника в полном объеме.
09:56 18/07/2020Н. Пашинян: Эти события происходят на фоне подстрекательства третьей стороныПремьер-министр Армении Никол Пашинян в Минске провел встречу с председателем правительства Российской Федерации Михаилом Мишустиным.
20:43 17/07/2020Наринэ Абгарян: «Военные хроники»Наринэ Абгарян, которая родом из Берда, на своей странице в соцсети Facebook продолжает представлять диалоги с проживающими в Тавуше своими родственниками.
18:12 17/07/2020Содокладчики ПАСЕ призывают Армению и Азербайджан возобновить мирные переговорыСодокладчики напоминают странам, что содействие миру – это обязательство, которое они приняли, когда стали членами Совета Европы.
10:34 17/07/2020Омбудсмен РА: Заявление Минобороны Азербайджана представляет собой угрозу террора в отношении гражданского населения16 июля Министерство обороны Азербайджана официально заявило, что Вооруженные силы Азербайджана могут нанести ракетные удары по Мецаморской атомной электростанции (АЭС) Республики Армения.
10:23 17/07/2020Офис Омбудсмена Армении: Можете ознакомиться с реальным положением делОфис Защитника прав человека Армении распространил видеозапись о работах, проведенных в мирных общинах Берд, Айгепар, Чинари Неркин Кармирахбюр, Норашен Тавушской области.
16:56 16/07/2020А. Ованнисян: Азербайджан пытается отомстить нашим мирным жителям за свои военные провалы«Вчера, по сути, после примерно 24-часового прекращения огня подразделения ВС Азербайджана продолжили свои наступательные действия, кстати, о которых заявлял президент Азербайджана», – заявил сегодня...
12:36 16/07/2020В. Арутюнян: Стратегия Азербайджана в карабахском вопросе состоит в том, чтобы избегать переговоров и решить проблему силойПо его словам, армянская армия действовала четко, грамотно, пресекла активность противника, который понес также потери, не позволив ему выполнить поставленную перед задачу.
10:48 16/07/2020Тигран Абрамян: ВС Армении нанесли тяжелые удары по азербайджанским огневым точкамС целью выйти из сложившейся ситуации руководство Азербайджана прибегает к никуда не ведущим отчаянным шагам, отметил он.
10:28 16/07/2020ВС Армении подбили азербайджанский танкОни поразили огневые позиции артиллерийских и минометных батарей Азербайджана, откуда ранее велась стрельба по армянским позициям и приграничным населенным пунктам
13:51 15/07/2020Палата представителей США обсудит вопрос о блокировании средств АзербайджануЭто позволит Конгрессу выступить против агрессии президента Азербайджана Ильхама Алиева и сдержать ее, заявил исполнительный директор ANCA Арам Амбарян.
13:29 15/07/2020Было спокойно и на арцахском направлении – Минобороны АрменииВооруженные силы РА выполнили и выполняют свою задачу блестяще
14:02 14/07/2020Арман Гукасян: В армяно-российских отношениях дела обстоят не так уж радужноВ мае 2020 года премьер-министр Армении Никол Пашинян в очередной раз охарактеризовал отношения между РА и Россией как блестящие. Несмотря на это...
12:16 14/07/2020МИД Армении: Агрессивные действия против безопасности гражданского населения Республики Армения получат адекватный ответПресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян выступила с комментарием по поводу артобстрела армянской общины Берд вооруженными силами Азербайджана.