13:34 11/03/2022ԱԺ-ում քննարկում են լցակայաններում թերլցումները վերացնելու օրենսդրական մեխանիզմները«Էկոնոմիկայի նախարարությունն առաջարկում է բոլոր գազալցակայանների և բենզալցակայանների աշտարակներում տեղադրել սարքեր՝ կվերահսկելու համար այն պարամետրերը, որոնք թույլ կտան պարզելու, թե, մեղմ ասած,...
10:30 11/03/2022Տիգրան Աբրահամյան. Ադրբեջանի ընտրած գործիքները մեզ ստիպում են պատրաստվել երկարատև պայքարիԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը, անդրադառնալոց Արցախում վերջին օրերին ադրբեջանցիների կրակոցներին, գործողություններին, գրում է.
13:25 09/03/2022Կաթնամթերքի շուկան՝ թվերովՀայաստանում նախորդ տարի կաթի, մածունի, թթվասերի, կաթնաշոռի արտադրությունը նվազել է, պանրինը և կարագինն՝ ավելացել։ Ինչպես Panorama.am-ը տեղեկանում է ՀՀ վիճակագրական կոմիտեից, 2021 թվականին Հայաստանում...
10:00 09/03/2022Սասունյան. Հայաստանը, Ադրբեջանը և Թուրքիան՝ Ռուսաստանի և Արևմուտքի արանքումՔանի որ Ուկրաինայում պատերազմը շարունակում է ավելի շատ ավերածություններ պատճառել և մարդկային կյանքեր խլել, աշխարհի երկրները, հատկապես Հայաստանը, Ադրբեջանը և Թուրքիան, ստիպված էին բարդ ընտրություն...
17:21 08/03/2022Արաքսի այն ափից թուրքը ցեցը գցել է այս ափը, դա տնտեսական դիվերսիա է. Բերբերյան«Թուրքիան, լինելով Առևտրի համաշխարհային կազմակերպության անդամ, 45% արտադրանքների վրա արգելք է սահմանել, իսկ ՌԴ-ն երբ ցանկանում է՝ արգելում է թուրքական ապրանքի ներմուծումը՝ իր քայլը պատճառաբանելով...
19:10 07/03/2022«Մեր դիմաց շատ մեծ պատերազմ կա»Պրոդյուսեր Արմեն Գրիգորյանը «Հայելի» մամուլի ակումբում անդրադարձել է Հայստանի ներքաղաքական և տարածաշրջանի աշխարհաքաղաքական զարգացումներին: Բանակում այն աստիճան մարդ չկա, որ Մոսկվան չի հաստատում նոր...
17:08 07/03/2022«Հենակետ». AZAL-ի նախագահը հայտարարել է՝ Կովսականի օդանավակայանի շինաշխատանքները նախատեսվում է ավարտել այս տարի«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնն ամփոփել ու հրապարակել է համառոտ տեղեկություններ անցած շաբաթվա ընթացքում Ադրբեջանի հետ կապված կարևոր իրադարձությունների մասին
11:32 07/03/2022Խրամորթում տեսադիտարկման սարքավորումներ են տեղադրվումՔաղաքական-հասարակական գործիչ Ավետիք Չալաբյանը գրում է. «Հանգստյան օրերին ԱՐԱՐ Հիմնադրամի մեր թիմով գտնվում էինք Արցախում, որտեղ վերջին մի քանի ամիսների ընթացքում, Արցախի Անվտանգության Խորհրդի հետ...
09:17 07/03/2022«Հենակետ». Մարտունու վարչակազմը դիմել է խաղաղապահներին՝ գյուղատնտեսական աշխատանքների ժամանակ ապահովելու անվտանգությունը«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնն ամփոփել ու հրապարակել է համառոտ տեղեկություններ անցած շաբաթվա ընթացքում Արցախում և Արցախի շուրջ տեղի ունեցած իրադարձությունների վերաբերյալ
17:28 05/03/2022Լավրովը հայտարարել է, որ Զելենսկին ձգտում է ՆԱՏՕ-ի և Ռուսաստանի միջև հակամարտություն հրահրելՈւկրաինայի նախագահ Վլադիմիր Զելենսկին փորձում է հակամարտություն հրահրել ՆԱՏՕ-ի և Ռուսաստանի միջև, հայտարարել է ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը, գրում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։ «Պարոն Զելենսկու մշտական չարացած...
11:10 05/03/2022Ստեփան Դանիելյան. ԱՄՆ-ին պետք չէ, որ Ուկրաինական պետականությունը վերջնականապես փլուզվիՌուսաստանին պետք է, որ հնարավորինս արագ հասնել հաջողության, ստիպել ուկրաինական կառավարությանը ստորագրել կապիտուլացիա։
18:51 04/03/2022Ի վերջո, ո՞րն է Պուտինի վերջնախաղը․ ռազմական փորձագետՌազմական փորձագետ Կարեն Վրթանեսյանը գրում է․ «Ի վերջո, ո՞րն է Պուտինի վերջնախաղը։ Ես որ ներկա աշխարհաքաղաքական իրավիճակում Ռուսաստանի համար շահավետ սցենար չեմ տեսնում։ Եկեք տարբերակները դիտարկենք...
10:00 02/03/2022Հարութ Սասունյան. Ռուս-ուկրաինական պատերազմ. ահա թե ինչ է տեղի ունենում, երբ փոխզիջում ձեռք չի բերվումԱյն, ինչ հենց հիմա տեղի է ունենում Ուկրաինայում, հնարավոր վատագույն սցենարն է երկու կողմերի, իսկ իրականում բոլոր կողմերի համար։ Առաջին հերթին, սա սարսափելի ողբերգություն է ռուսական ներխուժման զոհ...
15:00 01/03/2022Դավիթ Հարությունյան. Հասարակության պայքարող, տեսլական ունեցող 2 տոկոսը հաղթելու է«Հավանաբար մենք ամեն ինչ պետք է սկսենք զրոյից, բայց դա ունի նաև իր հետաքրքիր կողմը»,-նման համոզմունք հայտնեց արդարադատության նախկին նախարար, «Լույս» հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Դավիթ Հարությունյանը,...
14:21 28/02/2022Բախտախնդիր Զելենսկին ու մանուկ ՊուտինըՈւկրաինա-Ռուսաստան հակամարտության հետ ֆիլմերի գովազդները դարձել են՝ ուկրաինացիներ, դուրս եկեք փողոց, պատերազմի դեմ բողոքելու...
09:25 28/02/202228.02.2022. «Հենակետ». Արցախի շուրջ տեղի ունեցած իրադարձությունները՝ մեկ շաբաթում«Մարինա Կալյուրանդն ընդգծել է, որ ԼՂ հակամարտությունը պետք է կարգավորվի խաղաղ բանակցությունների միջոցով՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության մանդատի ներքո»։
09:10 28/02/2022Վահե Հովհաննիսյան. Ինչ կարող էր անել և չի անում ՀայաստանըԱյլընտրանքային նախագծեր խմբի Վահե Հովհաննիսյանը գրում է. «Կարո՞ղ էր արդյոք Հայաստանը ռուս-ուկրաինական պատերազմում ունենալ որևէ դերակատարում։Թվում է, թե ոչ. Հայաստանի այսօրվա կշիռը և այսօրվա վիճակը ոչ...
17:33 26/02/2022Ստեղծված իրավիճակում առանձնահատուկ կարևորություն են ստանալու նաև ՀՀ տարածքով անցնող ենթակառուցվածքները. Քաղաքագետ«Սա համաշխարհային դիմակայություն է, որտեղ փոքր երկրների շահերն ու անվտանգությունը հեշտ կարող են ոտնակոխ լինել»։
09:58 25/02/2022Հրանտ Մելիք-Շահնազարյան. Նույն Պուտինը այդ հռչակագրի ստորագրման պահին հայտարարում է, որ արցախյան խնդիրը դեռ կարգավորված չէ«Ոսկանապատ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Հրանտ Մելիք-Շահնազարյանի հետ Panorama.am-ը զրուցել է Մոսկվայում փետրվարի 22-ին ստորագրված Ռուսաստանի ու Ադրբեջանի դաշնակցային համագործակցության մասին...
17:33 24/02/2022Այդ տղան չի գիտակցում, որ Բայդենը և Ջոնսոնն աղոթելուց բացի իր համար ոչինչ չեն կարող անել. Նաիրա Զոհրաբյան«Ուկրաինայում կատարվողը կանխատեսելի էր, քանի որ Արևմուտքը տևական ժամանակ տրամադրում էր Ուկրաինային ՌԴ-ի դեմ»,- «Հայելի» մամուլի ակումբում հայտարարեց ԱԺ նախկին պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը և հավելեց,...

19:24 25/06/2019Armenia's economic activity index grows by 7.3%According to the data released by Armenia's National Statistical Service (NSS), the economic activity index (EAI) of Armenia increased by 7.3 % in January-May 2019 to compare with the same period of...
12:40 24/06/2019Armenian is the fifth with number of migrant in RussiaA total of 565,000 migrants arrived in Russia in 2018 - 90 per cent of them from CIS countries, the date of the NAFI institute of social analysis and forecast said cited by Nezavisimaya Gazeta.
10:44 19/06/2019Turkey’s membership in NATO could be ending soon…By Harut Sassounian Publisher, The California Courier Patrick Shanahan, Acting Defense Secretary of the United States, sent on June 6, 2019, a harsh letter to his counterpart, Hulusi Akar, Turkey’s...
13:05 18/06/2019Foreign Ministry welcomes Congressman Frank Pallone’s call for direct U.S.-Artsakh tiesSpokesperson of the Artsakh Foreign Ministry Ani Sargsyan has commented on the statement made by Congressman Frank Pallone on June 13 in the U.S.
13:02 17/06/2019Deputy minister names the cancelation of friendship declarations between French, Artsakh cities as ‘private demarche’“France continues remaining as a protector of human rights, solidarity and suppressed nations,” Armenia’s deputy foreign minister Grigor Hovhannisyan stated today at the discussion at the NA...
10:58 15/06/2019Mikael Minasyan: The time to come out of trenchesMikael Minasyan, Armenia's former ambassador to the Holy See of Vatican and the Republic of Malta, has published an article in 168.am.
13:58 14/06/2019Global food prices rise in MayGlobal food prices rose for the fifth consecutive month in May, pushed up by rising prices of cheese and maize due to adverse weather conditions, the Food and Agriculture Organization of the United...
11:06 12/06/2019Institute of Turkish Studies to close down in 2020: good riddanceBy Harut Sassounian Publisher, The California Courier The Institute of Turkish Studies (ITS), a non-profit organization, was founded in 1983 with $3 million donated by the Government of Turkey in...
10:30 10/06/2019Venezuela exodus surpasses 4 million: UNThe United Nations said on Friday that the number of Venezuelans who have left their country in recent years has surpassed four million, Al Jazeera reports.
16:32 08/06/2019Azerbaijan applies mortars, grenade launcher at the Line of ContactThe Azerbaijani armed forces violated the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact over 250 times in the past week.
11:27 05/06/2019Azerbaijan may be expelled from Council of Europe for violating court rulingBy Harut Sassounian Publisher, The California Courier All members of the European Council had agreed to comply with judgments of the European Court of Human Rights (ECHR).
10:54 03/06/2019Flying has become more dangerous. Don't just blame BoeingFlying has become deadlier than it has been for years and it’s hard to pin it solely on Boeing Co.’s infamous 737 Max, Bloomberg reports.
16:17 31/05/2019Turkey says no delay in delivery of S-400s from RussiaThe delivery schedule for Russia’s S-400 missile defense systems to Turkey is continuing as planned, Turkish Foreign Ministry spokesman Hami Aksoy said on Friday, dismissing reports that Ankara was...
11:04 29/05/2019Unbelievable but true: Trump nominated for Nobel Peace PrizeBy Harut Sassounian Publisher, The California Courier While Pres. Trump is visiting Japan this week, it is the appropriate time to comment about his nomination for the Nobel Peace Prize by Japan’s...
12:49 27/05/2019Armenia’s crisis management center handles 336 calls over past weekThe National Center for Crisis Management at Armenia’s Ministry of Emergency Situations responded to a total of 336 calls from 20 to 26 May, of which 139 were emergency cases.
18:32 25/05/2019Toleration of racist targeting of Armenians in Azerbaijan made it impossible for Mkhitaryan to travel to Baku – Armenian MFA said to CNNHowever, a spokesperson for the Armenian ministry of foreign affairs, told CNN that The toleration of racist targeting of Armenians in the Azerbaijani public and the media, and manifest security...
12:43 25/05/2019207 vehicles taken to penalty areas amid “Last Bell” celebrations in ArmeniaTraffic police of Armenia reports that 206 vehicles were taken to the penalty areas as students across Armenia celebrated the end of their studies at high schools on Friday in a traditional ceremony...
19:49 24/05/2019Arsene Wenger: Baku Europa League final is 'a nightmare' for Arsenal and Chelsea fansThe Europa League final in Baku is “a nightmare” for Arsenal and Chelsea fans, former head coach of Arsenal FC Arsene Wenger has said in an interview with The Telegraph.
13:39 23/05/2019Global oil prices fallThe global oil prices have fallen, Russia’s Gazeta newspaper reports, citing the e-commerce results.
10:44 23/05/2019Arsenal and Chelsea fail to sell half their tickets for Europa League finalUEFA are facing the prospect of major Europa League embarrassment with Arsenal and Chelsea fans shunning the final in Baku, The Sun reports.