14:04 23/02/2022Արմեն Գևորգյան. Շուշիի հռչակագրից՝ հայկական մանիֆեստՀՀ ԱԺ Տարածաշրջանային և եվրասիական ինտեգրման հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Գևորգյանն իր հոդվածում գրում է.
13:02 23/02/2022Արմեն Գևորգյան. Ռուսաստանը պատրաստ է փոխզիջումների գնալ Հայաստանի հաշվին, իսկ Թուրքիան պատրաստ է օգնել Ադրբեջանին նոր առավելություններ ստանալ՝ դարձյալ Հայաստանի հաշվինԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Գևորգյանը Թելագրամի իր ալիքում գրում է. «Հայաստանը երեք հռչակագրերի արանքում. 44-օրյա պատերազմից հետո ավանդական դարձան ոչ միայն եռակողմ...
10:09 23/02/2022Հարութ Սասունյան. Թույլ մի՛ տվեք թուրքերին հող գնել ՀայաստանումՍահմանե՛ք մաքսատուրքեր թուրքական ապրանքների ներմուծման վրա
16:01 22/02/2022Հրապարակվել է «Մարդիկ և մեքենաները. հայկական առաջին համակարգիչների ստեղծման պատմությունը» գիրքը«2019թ. մենք սկսեցինք հավաքել նյութեր մեր նոր նախագծի համար, մասնավորապես՝ հարցազրույցներ էինք վերցոնւմ խորհրդային տարիների ծրագրավորողներից, մաթեմատիկական և հաշվողական մեքենաների ինժեներներից և...
12:55 22/02/2022Ընդդարմությունն ու ի՛ խանությունըՆույնիսկ ՌԴ-Ուկրաինա հակամարտությունում մենք Հայաստան ու Արցախ ենք կորցնում: ԲԱՆ ԱՐԵՔ։
11:39 21/02/2022ԱԳՆ. Հայաստանն ու Արցախը շարունակում են միակամ լինել արցախահայության իրավունքների և հայրենիքի միջազգային ճանաչման համար արդար պայքարումԱրտաքին գործերի նախարարությունը տարածել է հայտարարություն Արցախի վերածննդի օրվա կապակցությամբ, որտեղ ասված է.
09:15 21/02/202221.02.2022. «Հենակետ». Արցախի շուրջ տեղի ունեցած իրադարձությունները՝ մեկ շաբաթումԵվրախորհրդարանի արտաքին քաղաքականության և անվտանգության մասին 2021թ. հաշվետվությունում նշվում է՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խումբը մնում է ղարաբաղյան հակամարտության լուծման միջազգայնորեն ճանաչված միակ ձևաչափը։
15:03 19/02/2022Newmag Winter Fest. 7 նոր գիրք՝ ընթերցասերների համարՓետրվարի 19-ին՝ գիրք նվիրելու օրը, Newmag-i նախաձեռնությամբ տեղի է ունենում գրքի Ձմեռային փառատոն՝ «Newmag Winer Fest 2022»-ը: Փառատոնի ընթացքում անցկացվում են գրքերի շնորհանդեսներ, քննարկումներ,...
18:04 17/02/2022Կարեն Վրթանեսյան. Ցինիկ ու անբարոյական քաղաքական հաշվարկ, բայց դա արդեն ոչ ոքի չպիտի զարմացնիՏեղեկատվական անվտանգության փորձագետ, «Ռազմինֆո» կայքի համակարգող Կարեն Վրթանեսյանը գրում է. «Անվտանգային / պաշտպանական մի քանի թեմաների անդրադառնամ, որոնց մասին վերջին օրերին շատ է խոսվում։ Ա....
12:37 16/02/2022ԳԱԱ Մեխանիկայի ինստիտուտում մեխանիկական հիմնական բնութագրիչների համար ստացվել են նոր վերլուծական բանաձևերԳիտությունների ազգային ակադեմիայի Մեխանիկայի ինստիտուտում լարումների տարբեր տիպի կենտրոնացուցիչներ պարունակող դեֆորմացվող հոծ մարմինների լարվածադեֆորմացիոն դաշտերի մեխանիկական հիմնական բնութագրիչների...
10:03 16/02/2022Հարութ Սասունյան. Հայաստանին անհրաժեշտ է ավելի լավ հակահետախուզությունՕտարերկրյա և ներքին լրտեսների գործունեությունը խափանելու համար
16:55 14/02/2022Ի՞նչպես ասել երեխային, որ նա ավելորդ քաշի խնդիր ունի, առանց վնասելու. մանկական ճարպակալում (Մաս 2)«Արագ սնունդը գործում է որպես թմրանյութ». ի՞նչ են ուտում մեր երեխաները վերնագրով նյութում մասնագետները հստակ ձևակերպեցին, թե երբ է ախտորոշվում ավելորդ քաշ կամ ճարպակալում, նշեցին պատասխանատուներին,...
09:15 14/02/2022Վստահաբար կարող ենք ասել՝ «Մարդու իրավունքների պաշտպանի մասին» 2016թ. օրենքը լավագույններից է աշխարհում․ ԹաթոյանԻ՞նչ փոփոխություններ տեղի ունեցան Պաշտպանի աշխատակազմում, որոնք ապահովեցին աշխատանքի դրական արդյունք։
11:18 11/02/2022ԲԴԽ-ին՝ որպես սահմանադրական մարմին, հարիր չէ խոսելը առանց փաստերի ու առանց բովանդակային պարզաբանման. ՄԻՊՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը գրում է. «Բարձրագույն դատական խորհուրդը պետք է բովանդակային պատասխանի տա, եթե այդքան համոզված է, որ Մարդու իրավունքների պաշտպանի հայտարարությունում կան...
16:39 10/02/2022ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի՝ ԼՂ հակամարտության գոտում փաստահավաք առաքելության իրականացումը համարում ենք առաջնահերթ և հրատապ. ՀՀ ԱԳՆ«Ադրբեջանի կողմից հայկական պատմամշակութային ժառանգության ինքնությունը խեղաթյուրելուն ուղղված աշխատանքային խմբի ստեղծման ազդարարումը փաստում են, որ նման վտանգն առավել քան իրական է»։
13:20 09/02/2022Լուկաշենկոյի հայտարարության շերտերը«Այլընտրանքային նախագծեր» խումբն իր հերթական հոդվածում անդրադարձել է Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի ՝ Հայաստանի մասին հնչեցրած հայտարարությանը.
10:00 09/02/2022Հարութ Սասունյան. Հարցախույզը ցույց է տալիս, որ ավելի շատ հայեր են զգում իրենց երկրի սխալ ուղղությամբ գնալըՎաշինգտոնի Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի կողմից 2021 թվականի նոյեմբերի 22-ից մինչև դեկտեմբերի 5-ն ընկած ժամանակահատվածում անցկացված հանրային կարծիքի հարցախույզը գնահատել է Հայաստանի...
17:27 08/02/2022Ամեն հաջորդ օրը ՀՀ քաղաքացիներն ավելի վատ են ապրում. Թադևոս Ավետիսյան«Բա եթե այդքան լավ է, աճը կա, տնտեսությունը վերականգնվում է, ոչ թե հյուծվում, բա ինչո՞ւ մի քանի կարևոր սոցիալական հարցեր չեք լուծում»,- ԱԺ հայտարարությունների ժամին ունեցած ելույթում ասաց «Հայաստան»...
13:36 08/02/2022Էսի հո ԺԷԿ չի, էսի Ազգային ժողով է, չէ. Թադևոս Ավետիսյան«Երկրորդ անգամ այս ամբիոնից ստիպված եմ վկայակոչել այն օրակարգը, որով ԱԺ նիստերն են ընթանում։ Վստահաբար, այս նիստերի օրակարգում չեք գտնելու ավելի կարևոր հարց, քան այն հարցը, որը մերժվեց մտնի օրակարգ...
14:43 07/02/2022Առավել քստմնելի դատական ակտ կալանավորման մասին դեռ չեմ հանդիպել. Արա Ղազարյանը՝ դատավոր Բախշիյանի կալանավորման մասինԻրավաբան Արա Ղազարյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ անդրադարձել է Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Բորիս Բախշիյանի կալանավորման փաստին.

14:53 13/07/2020МИД РФ: Призываем стороны проявлять сдержанность и строго придерживаться режима прекращения огняСо своей стороны МИД России готов оказать необходимое содействие для стабилизации ситуации.
10:58 13/07/2020Омбудсмен Армении направит результаты мониторинга действий ВС Азербайджана международным структурамОт жителей села Мовсес Тавушской области Армении и ряда других сел в Офис Защитника прав человека РА поступают сообщения о том, что ВС Азербайджана 12 июля около 23:00 начали обстрел в направлении...
10:20 11/07/2020Айя-София, ставший мечетью музей: США разочарованы, ЕС сожалеетТаким образом, несмотря на международную критику, Турция поменяла статус Айя-Софии с музея на мечеть.
14:39 10/07/2020Академик: Предметы «История Армении» и «История армянской церкви» имеют исключительное значение по части формирования национального обликаПо проекту общеобразовательных критериев, представленного министерством образования, науки, культуры и спорта Армении, в школах РА предмет «История армянской церкви» отныне не будет преподаваться в...
13:45 10/07/2020Тигран Абрамян: В сложившейся ситуации многие военные оказались вне игры, что опасно для Армении и Арцаха«Назначение Самвела Бабаяна на должность секретаря Совета безопасности Арцаха у различных групп вызвало удивление, с учетом множества обстоятельств», – заявил в интервью в авторской программе Сатик...
15:45 09/07/2020Сирануш Саакян: ЕСПЧ приступил к немедленному рассмотрению дела председателя и судей КСПредставитель обратившихся в ЕСПЧ судей Конституционного суда Армении Сирануш Саакян выступила с заявлением:
15:17 09/07/2020Гоар Мелоян: Было предсказуемо, что ЕСПЧ отклонит применение обеспечительной меры«За обнародованным вечером 8 июля сообщением ЕСПЧ последовала довольно манипулятивная реакция», – отметила она.
12:31 09/07/2020Премьер Армении: Не можем утверждать, что в ближайшее время ситуация резко не ухудшитсяГраждане Армении не должны умирать от коронавируса, отметил премьер.
10:56 09/07/2020Коронавирус в мире: число жертв превысило 548 тысяч человекСвыше 12 млн человек заразились COVID-19.
10:25 09/07/2020МИД Арцаха: Обвинениями в адрес сопредседателей МГ ОБСЕ Азербайджана пытается возложить на них собственную винуАртак Нерсисян выступил с комментарием относительно заявлений президента Азербайджана.
10:12 09/07/2020МИД Армении: Антиармянская политика – последняя линия защиты власти АлиеваПресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян 8 июля ответила на вопрос относительно заявлений президента Азербайджана.
11:42 07/07/2020Успех или крах: генсек ООН озвучил 2 сценария для мира после пандемии коронавирусаПо словам Гутерриша, пока трудно понять, в какую сторону движется мир, но необходимо сделать всё ради первого сценария, а также подготовиться ко второму.
11:38 07/07/2020Члены Комиссии по армянским вопросам Конгресса США не разделяют мнения Госдепа по АзербайджануГосударственный департамент США ответил на обеспокоенность конгрессменов Комиссии по армянским вопросам в связи с крупномасштабными военными учениями Азербайджана ...
13:55 06/07/2020Из-за неправильного подхода правительства внутренний туризм в Армении работает «по закону джунглей»Нанесенный экономике вследствие пандемии коронавируса ущерб особенно ощутим в сфере туризма, поскольку с марта не организуются туры за границу, а внутренний туризм разрешено организовывать только с...
20:00 04/07/2020Число случаев заражения коронавирусом в мире превысило 11 млнЧисло случаев заражения коронавирусной инфекцией в мире превысило 11 млн. Об этом свидетельствуют данные Университета Джонса Хопкинса, сообщает РБК. Всего в мире коронавирусом заразились 11 045 713...
15:02 02/07/2020Гонка за вакциной от коронавируса: Армения встала в очередьНа заседании правительства председатель ГКЗЭК Гегам Геворкян же сообщил, что цены на маски на рынке упали.
12:06 02/07/2020В Армении в реанимационных отделениях практически нет свободных мест – Арсен ТоросянМинистр напомнил, что за сутки в Армении подтверждено 593 новых случая коронавируса, число проведенных тестов при этом составило 2100.
09:53 02/07/2020МОТ: 400 млн человек потеряли работу из-за пандемииОколо 340 млн человек по всему миру могут потерять работу к концу нынешнего года.
10:52 01/07/2020Злоумышленники используют Google Analytics для сбора платежных данных в онлайн-магазинах – «Лаборатория Касперского»Злоумышленники начали использовать для сбора платежных данных пользователей онлайн-магазинов (веб-скимминг) инструмент Google Analytics.
14:06 30/06/2020Агентство национальной безопасности США исключило Армению из списка стран с повышенным рискомСостоялся телефонный разговор министра иностранных дел Армении Зограба Мнацаканяна и исполняющего обязанности заместителя госсекретаря США по европейским и евразийским делам Филиппа Рикера.