14:04 23/02/2022Արմեն Գևորգյան. Շուշիի հռչակագրից՝ հայկական մանիֆեստՀՀ ԱԺ Տարածաշրջանային և եվրասիական ինտեգրման հարցերի հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Գևորգյանն իր հոդվածում գրում է.
13:02 23/02/2022Արմեն Գևորգյան. Ռուսաստանը պատրաստ է փոխզիջումների գնալ Հայաստանի հաշվին, իսկ Թուրքիան պատրաստ է օգնել Ադրբեջանին նոր առավելություններ ստանալ՝ դարձյալ Հայաստանի հաշվինԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արմեն Գևորգյանը Թելագրամի իր ալիքում գրում է. «Հայաստանը երեք հռչակագրերի արանքում. 44-օրյա պատերազմից հետո ավանդական դարձան ոչ միայն եռակողմ...
10:09 23/02/2022Հարութ Սասունյան. Թույլ մի՛ տվեք թուրքերին հող գնել ՀայաստանումՍահմանե՛ք մաքսատուրքեր թուրքական ապրանքների ներմուծման վրա
16:01 22/02/2022Հրապարակվել է «Մարդիկ և մեքենաները. հայկական առաջին համակարգիչների ստեղծման պատմությունը» գիրքը«2019թ. մենք սկսեցինք հավաքել նյութեր մեր նոր նախագծի համար, մասնավորապես՝ հարցազրույցներ էինք վերցոնւմ խորհրդային տարիների ծրագրավորողներից, մաթեմատիկական և հաշվողական մեքենաների ինժեներներից և...
12:55 22/02/2022Ընդդարմությունն ու ի՛ խանությունըՆույնիսկ ՌԴ-Ուկրաինա հակամարտությունում մենք Հայաստան ու Արցախ ենք կորցնում: ԲԱՆ ԱՐԵՔ։
11:39 21/02/2022ԱԳՆ. Հայաստանն ու Արցախը շարունակում են միակամ լինել արցախահայության իրավունքների և հայրենիքի միջազգային ճանաչման համար արդար պայքարումԱրտաքին գործերի նախարարությունը տարածել է հայտարարություն Արցախի վերածննդի օրվա կապակցությամբ, որտեղ ասված է.
09:15 21/02/202221.02.2022. «Հենակետ». Արցախի շուրջ տեղի ունեցած իրադարձությունները՝ մեկ շաբաթումԵվրախորհրդարանի արտաքին քաղաքականության և անվտանգության մասին 2021թ. հաշվետվությունում նշվում է՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խումբը մնում է ղարաբաղյան հակամարտության լուծման միջազգայնորեն ճանաչված միակ ձևաչափը։
15:03 19/02/2022Newmag Winter Fest. 7 նոր գիրք՝ ընթերցասերների համարՓետրվարի 19-ին՝ գիրք նվիրելու օրը, Newmag-i նախաձեռնությամբ տեղի է ունենում գրքի Ձմեռային փառատոն՝ «Newmag Winer Fest 2022»-ը: Փառատոնի ընթացքում անցկացվում են գրքերի շնորհանդեսներ, քննարկումներ,...
18:04 17/02/2022Կարեն Վրթանեսյան. Ցինիկ ու անբարոյական քաղաքական հաշվարկ, բայց դա արդեն ոչ ոքի չպիտի զարմացնիՏեղեկատվական անվտանգության փորձագետ, «Ռազմինֆո» կայքի համակարգող Կարեն Վրթանեսյանը գրում է. «Անվտանգային / պաշտպանական մի քանի թեմաների անդրադառնամ, որոնց մասին վերջին օրերին շատ է խոսվում։ Ա....
12:37 16/02/2022ԳԱԱ Մեխանիկայի ինստիտուտում մեխանիկական հիմնական բնութագրիչների համար ստացվել են նոր վերլուծական բանաձևերԳիտությունների ազգային ակադեմիայի Մեխանիկայի ինստիտուտում լարումների տարբեր տիպի կենտրոնացուցիչներ պարունակող դեֆորմացվող հոծ մարմինների լարվածադեֆորմացիոն դաշտերի մեխանիկական հիմնական բնութագրիչների...
10:03 16/02/2022Հարութ Սասունյան. Հայաստանին անհրաժեշտ է ավելի լավ հակահետախուզությունՕտարերկրյա և ներքին լրտեսների գործունեությունը խափանելու համար
16:55 14/02/2022Ի՞նչպես ասել երեխային, որ նա ավելորդ քաշի խնդիր ունի, առանց վնասելու. մանկական ճարպակալում (Մաս 2)«Արագ սնունդը գործում է որպես թմրանյութ». ի՞նչ են ուտում մեր երեխաները վերնագրով նյութում մասնագետները հստակ ձևակերպեցին, թե երբ է ախտորոշվում ավելորդ քաշ կամ ճարպակալում, նշեցին պատասխանատուներին,...
09:15 14/02/2022Վստահաբար կարող ենք ասել՝ «Մարդու իրավունքների պաշտպանի մասին» 2016թ. օրենքը լավագույններից է աշխարհում․ ԹաթոյանԻ՞նչ փոփոխություններ տեղի ունեցան Պաշտպանի աշխատակազմում, որոնք ապահովեցին աշխատանքի դրական արդյունք։
11:18 11/02/2022ԲԴԽ-ին՝ որպես սահմանադրական մարմին, հարիր չէ խոսելը առանց փաստերի ու առանց բովանդակային պարզաբանման. ՄԻՊՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը գրում է. «Բարձրագույն դատական խորհուրդը պետք է բովանդակային պատասխանի տա, եթե այդքան համոզված է, որ Մարդու իրավունքների պաշտպանի հայտարարությունում կան...
16:39 10/02/2022ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի՝ ԼՂ հակամարտության գոտում փաստահավաք առաքելության իրականացումը համարում ենք առաջնահերթ և հրատապ. ՀՀ ԱԳՆ«Ադրբեջանի կողմից հայկական պատմամշակութային ժառանգության ինքնությունը խեղաթյուրելուն ուղղված աշխատանքային խմբի ստեղծման ազդարարումը փաստում են, որ նման վտանգն առավել քան իրական է»։
13:20 09/02/2022Լուկաշենկոյի հայտարարության շերտերը«Այլընտրանքային նախագծեր» խումբն իր հերթական հոդվածում անդրադարձել է Բելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոյի ՝ Հայաստանի մասին հնչեցրած հայտարարությանը.
10:00 09/02/2022Հարութ Սասունյան. Հարցախույզը ցույց է տալիս, որ ավելի շատ հայեր են զգում իրենց երկրի սխալ ուղղությամբ գնալըՎաշինգտոնի Միջազգային հանրապետական ինստիտուտի կողմից 2021 թվականի նոյեմբերի 22-ից մինչև դեկտեմբերի 5-ն ընկած ժամանակահատվածում անցկացված հանրային կարծիքի հարցախույզը գնահատել է Հայաստանի...
17:27 08/02/2022Ամեն հաջորդ օրը ՀՀ քաղաքացիներն ավելի վատ են ապրում. Թադևոս Ավետիսյան«Բա եթե այդքան լավ է, աճը կա, տնտեսությունը վերականգնվում է, ոչ թե հյուծվում, բա ինչո՞ւ մի քանի կարևոր սոցիալական հարցեր չեք լուծում»,- ԱԺ հայտարարությունների ժամին ունեցած ելույթում ասաց «Հայաստան»...
13:36 08/02/2022Էսի հո ԺԷԿ չի, էսի Ազգային ժողով է, չէ. Թադևոս Ավետիսյան«Երկրորդ անգամ այս ամբիոնից ստիպված եմ վկայակոչել այն օրակարգը, որով ԱԺ նիստերն են ընթանում։ Վստահաբար, այս նիստերի օրակարգում չեք գտնելու ավելի կարևոր հարց, քան այն հարցը, որը մերժվեց մտնի օրակարգ...
14:43 07/02/2022Առավել քստմնելի դատական ակտ կալանավորման մասին դեռ չեմ հանդիպել. Արա Ղազարյանը՝ դատավոր Բախշիյանի կալանավորման մասինԻրավաբան Արա Ղազարյանը ֆեյսբուքյան գրառմամբ անդրադարձել է Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Բորիս Բախշիյանի կալանավորման փաստին.

12:23 16/05/2019The price of ME Token increased by more than 1000% in less than 2 monthsOn February 11, 2019, all.me digital network’s internal currency, ALL.ME (ME) Token was listed on the CoinAll crypto exchange with an initial value of $0.014.
11:54 15/05/2019Global oil prices fallThe global oil prices have fallen to $70,94 according to the e-commerce results, Russia’s Gazeta newspaper reports.
11:39 15/05/2019U.S. federal agency: Turkey among most egregious violators of religious freedomBy Harut Sassounian Publisher, The California Courier Last week, I reported on Azerbaijan’s violations of religious freedom as documented in the most recent Annual Report of the United States...
20:12 14/05/201952 cases of crime detected over the past day in Armenia - PoliceAccording to the operations reports of Police of Armenia, 52 cases of crime were detected by officers of various police subdivisions in Armenia from May 13 to May 14, 5 of which were previously...
13:06 13/05/2019Bitcoin climbs above $7,000 amid cryptocurrency rally extensionBitcoin climbed to the highest since September, briefly surpassing $7,000, as a rally in cryptocurrencies gathered pace in trading over the weekend, Bloomberg reports.
17:00 11/05/2019Azerbaijani forces fired around 3,300 shots toward the Armenian positions over the past weekThe Azerbaijani armed forces violated the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact over 180 times in the past week, the country’s defense ministry reported on Saturday.
15:34 10/05/2019Five illicit enrichment suspects under criminal prosecution in Armenia, says attorney generalFive individuals are under criminal prosecution in Armenia at the moment on suspicion of illicit enrichment, Armenia’s Prosecutor General Artur Davtyan told lawmakers in the parliament on Friday,...
18:01 09/05/2019The electricity generation at solar power plants grows by 3.3 times in first trimesterA total of 2.3 million kilowatt-hours of electricity were generated in Armenia in January-March 2019, up by 3.3 times to compare with productions volumes of the same period in 2018, Armenia's...
11:55 09/05/2019Trump administration slaps new sanctions on Iran's industrial metalsUS President Donald Trump imposed new sanctions on Iran's industrial metals and threatened further action unless Tehran "fundamentally" changed its behaviour, Euronews reports.
10:35 08/05/2019US lists Azerbaijan and Turkey among most egregious violators of religious freedomBy Harut Sassounian Publisher, The California Courier The United States Commission on International Religious Freedom (USCIRF) issued on April 29, 2019, its Annual Report listing the “world’s most...
17:20 07/05/2019Armenia’s permanent population on the declineAs of April 1, 2019, Armenia’s permanent population stood at 2 million 962.1 thousand which is 7.8 thousand less to compare with the data of the previous year.
13:17 02/05/2019Attorney general: Burglary rates up by 60% in Armenia last yearHousehold burglary rates increased by around 60% in Armenia last year against the previous year, Prosecutor General Artur Davtyan told lawmakers at the session of the Standing Committee on State and...
14:38 01/05/2019Around 82,000 jobseekers registered in ArmeniaAs of January 1 2019, the number of the jobseekers registered in the regional offices of the State Employment Agency (SEA) of Armenia is amounted to 81,914, out of whom 54, 211 are women.
11:31 01/05/2019World oil prices droppingAs a result of e-commerce in London and New York stock exchanges, the world oil prices are dropping, Gazeta.ru reports.
10:38 29/04/2019Russia drops out of world’s top-5 military spendersThe Stockholm International Peace Research Institute (SIPRI) ranked Russia sixth in the 2018 annual update of the SIPRI Military Expenditure Database published on Monday.
17:26 25/04/2019EU and Council of Europe to allocate €2,3 million for Partnership for Good Governance programmeThe representatives of the European Union and the Council of Europe presented today the launch of the second phase of Partnership for Good Governance programme which will be implemented in 2019-2021...
13:43 24/04/2019Foreign Policy: Israel’s refusal to recognize Armenian Genocide ‘shameful and immoral’Both Armenians and Jews have been the victims of premeditated mass murder, and the Israeli government must put justice before political expediency and call the crime by its name, Israeli journalist...
11:40 20/04/2019Number of beggar and street children up in Armenia4 beggar and homeless children were registered in Armenian as of the end of 2018, up by 2 from the previous year’s numbers, according to the report of the Armenian Police.
12:52 19/04/2019World's most miserable economy has seven-figure inflationInflation that’s projected to reach an eyeball-popping 8 million percent this year has left Venezuela saddled with the title of the world’s most miserable economy, Bloomberg reports.
13:52 18/04/2019Armenia moves up 19 spots on World Press Freedom IndexArmenia has jumped 19 spots to 61st among 180 countries in the 2019 World Press Freedom Index compiled by the Reporters Without Borders (RSF).