16:14 27/07/2021Թագուհի Թովմասյան. Լրագրողների նկատմամբ այս տարբերակված մոտեցումը քաղաքական ի՞նչ նպատակ է հետապնդում«Պատիվ ունեմ» դաշինքի ընտրական ցուցակով ԱԺ պատգամավոր ընտրված Թագուհի Թովմասյանը, որ մինչ քաղաքական գործունեությունը աշխատել է որպես լրագրող, խորհրդարանում լրագրողների տեղաշարժի մասին հարցեր է ուղղել...
12:25 27/07/2021Բաքվից հնչող հայտարարություններն անուղղակի ձևով ցույց են տալիս, որ սահմանային լարվածությամբ ճնշումներ են գործադրում ՀՀ-ի վրա. Աբրահամյան«Հայաստանի իշխանությունները սահմանների դեմարկացիայի մասին խոսել են, բայց Ադրբեջանի առաջարկի՝ խաղաղության պայմանագիր կնքելու մասին ոչինչ չեն ասում»:
14:06 26/07/2021Հայաստանի ատոմային ոլորտի ավանդույթները նպաստում են միջուկային բժշկության ակտիվ զարգացմանը. Շենգելիա դե Լանգե2021 թվականին Հայաստանը նշում է ատոմային ոլորտի 55-ամյակը
09:00 26/07/2021Ցանկացած իշխանության ցանկացած ընդդիմություն նրա հետ գործարքի մեջ էԻնչու «երրորդ ուժի» պահանջը միշտ կա։ Ինչ է տեղի ունենում ի վերջո իշխանության ու ընդդիմության միջև, որ ընդհանուր թափի տակ վազողները կանգ են առնում, մտածում ու ափսոսում՝ երրորդ ուժ է պետք ուրեմն։...
11:18 24/07/2021Ո՛չ քաղաքական, ո՜չ դիվանագիտական և ո՜չ էլ ռազմական առումով դեռևս ոչ մի լավ բան չի սպասվում. Արտակ Զաքարյան«Վերջին 100 տարում Հայաստանը՝ օտար շահերի առջև այսպես կռացած, ու օտարին այսքան ծառայեցված երբեք չի եղել»։
14:25 23/07/2021Քանդելը, միավորելն ամենահեշտ ձևն է. Համազգային թատրոնի տնօրենՊետական կամերային երաժշտական թատրոնի աշխատակիցները բողոքի ակցիա են կազմակերպել ԿԳՄՍ նախարարության դիմաց։ Հիշեցնենք, որ նախարարությունը որոշել է միավորել Հ․Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի և...
10:41 23/07/2021«Կասպերսկի»-ն Երևանում անցկացրել է Մարդկային ռեսուրսների կառավարման մասնագետների կիբեռանվտանգության ուսուցման սեմինարԿիբեռանվտանգության ոլորտի միջազգային առաջատար «Կասպերսկի» ընկերությունը հուլիսի 22-ին Երևանում Հայաստանի առաջատար ընկերությունների համար առաջին անգամ երկրում անցկացրել է Մարդկային ռեսուրսների...
10:00 23/07/2021Ադրբեջանի իշխանությունները պետք է պատասխանատվության ենթարկվեն ու հատուցեն մեր գյուղացիներին պատճառած վնասները. ՄԻՊՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը հրապարակել է փաստաթղթեր ու գրել. «Այս փաստաթղթերից մեկը Կապանի Դավիթ Բեկ գյուղի բնակչի ոչնչացած այգու վնասների հաշվարկն է, իսկ մյուսը Վարդենիսի բնակչի...
13:51 22/07/2021Շուրջ 100 կմ սահման անպաշտպան թողնելու համար պաշտոնյաների նկատմամբ իրավական գործընթաց չեն սկսել. Աբրահամյան«Անկախ այն հանգամանքից, թե Վաղարշակ Հարությունյանին նոր պաշտոն կտան, թե ուղղակի տուն կուղարկեն, դա որևէ ձևով չի նվազեցնում նրա պատասխանատվությունը»:
10:47 22/07/2021Արցախյան պատերազմում Թուրքիայի կողմից սիրիացի զինյալներին ներգրավելու հարցը՝ քննարկման առարկաԱՄՆ Սենատի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովը հուլիսի 21-ին անցկացրել է հանձնաժողովի լսումներ «Թուրքիայի նկատմամբ Միացյալ Նահանգների քաղաքականությունը» թեմայով։ Այս մասին գրում է Ամերիկայի...
19:42 21/07/2021Կեցցե Հայաստանի ինքնաոչնչացումը․ Ավետիք ԻշխանյանԻրավապաշտպան Ավետիք Իշխանյանը գրում է․ «Տարիներ Հայաստանում, իրենց առաջադեմ համարող գործիչները, ակտիվիստ-երիտասարդները ցույցեր, երթեր էին անում գոռուն-գոչյուններով․ «Մենք ենք տերը մեր երկրի»։ Նրանք...
12:22 21/07/2021ՄԻՊ-ը ֆրանսիացի պատգամավորին է ներկայացրել Ադրբեջանի կողմից ՀՀ սահմանային բնակչության իրավունքների խախտումների փաստերըՄարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանն ընդունել է Եվրոպական խորհրդարանի ֆրանսիացի պատգամավոր, Արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի Անվտանգության և պաշտպանության ենթահանձնաժողովի նախագահ,...
17:53 20/07/2021Ադրբեջանը փորձում է ռազմական հաղթանակի արդյունքները քաղել. Իսկանդարյան«Երասխի հատվածում սահմանին տիրող իրավիճակը Ադրբեջանի կողմից վարվող ընդհանուր քաղաքականության մաս է կազմում»,- «Լարված սահման.
09:40 20/07/2021Ադրբեջանն ակնհայտորեն կոշտացրել է իր դիրքորոշումը և Հայաստանին տարածքային զիջումների նոր օրակարգ ներկայացրել. Աբրահամյան«Ռազմաքաղաքական ղեկավարության հայտարարությունները ստեղծված իրավիճակի, դրանց դրդապատճառների և հետևանքների մասով անբովանդակ են, ոչ ամբողջական»:
13:58 19/07/2021Հայաստանում ՋԷԿ-երի արտադրությունը նվազել է2021 թվականի հունվար-մայիսին Հայաստանում արտադրվել է 3 310.3 մլն կՎտ ժամ էլեկտրաէներգիա, ինչը 2020 թ-ի նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել է 2%-ով։ Վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների համաձայն,...
11:00 19/07/2021Վարակաբանը նշել է կորոնավիրուսի դելտա շտամի նոր ախտանիշների մասինՀոտի և համի խախտումները կորոնավիրուսի խիստ վարակիչ SARS-CoV-2 «դելտա» շտամով վարակված մարդկանց ավելի փոքր քանակի մոտ է նկատվում։ Այս մուտացիայով վարակված հիվանդների մոտ առավել հաճախ հանդիպում են...
10:28 19/07/2021Ադրբեջանի խնդիրն այլ է․ նվազագույնը՝ Երասխը, դիմադրության չհանդիպելու պարագայում՝ Արարատն ու ինչու ոչ՝ Երևանը. Ալվինա Աղաբաբյան«Գիտակցում եք, չ՞է, որ մի գեղեցիկ օր էլ Խոր Վիրապը կամ Ամարաս է դառնալու, ուր կայցելեք ռուս խաղաղապահների ուղեկցությամբ, կամ էլ կկորցնեք Դադիվանքի պես»:
13:18 17/07/2021Շառլ Միշելը այսօր Հայաստանում է, վաղը կլինի Ադրբեջանում, հետո՝ ՎրաստանումԵվրամիությունը ցանկանում է իր ներգրավվածությունն արտահայտել այս տարածաշրջանում։ Մենք ցանկանում ենք ամրապնդել կապերը այս տարածաշրջանի երկրների ու ԵՄ միջև։
12:11 17/07/2021Շառլ Միշելն այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրԵրկօրյա այցով Հայաստան ժամանած Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելը փոխվարչապետի պաշտոնակատար Մհեր Գրիգորյանի ուղեկցությամբ այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր, հարգանքի տուրք մատուցել Հայոց...
11:02 17/07/2021Ադրբեջանը լծվել է արցախյան հակամարտության գոտում Ռուսաստանի ազդեցությունը թուլացնելու գործին. Արմեն ՊետրոսյանԱրաբագետ Արմեն Պետրոսյանը գրում է․ «Ադրբեջանը լծվել է արցախյան հակամարտության գոտում Ռուսաստանի ազդեցությունը թուլացնելու գործին.

12:30 02/09/2015Int’l response: Verdict against Khadija Ismayilova is Azerbaijan authorities’ revenge against criticsInternational watchdog Reporters Without Borders issued a statement saying it is appalled by the sentence of seven and a half years in prison that a Baku court passed on leading investigative...
13:25 01/09/2015Seyran Ohanyan visits Tchaikovsky musical school on Knowledge DayArmenian Defense Minister Seyran Ohanyan visited today, on Knowledge Day, the Yerevan secondary musical school after P.
11:58 01/09/2015IWPR: ECHR rulings in favor of Karabakh refugees can set precedent and contribute to conflict resolutionLarisa Alaverdyan told IWPR that the real issue to be decided is the form the compensation should take, whether it’s money, a property exchange, or return to the former places of residence
12:48 29/08/2015Scientific publication of Russian Empire: Tatars in Zangezur uyezd looted, roamed and caviled ArmeniansSome Armenian villages, whose inhabitants’ occupation was farming exceptionally, kept significant number of horned cattle, and there was no enough forage for them inside the village.
15:28 24/08/2015Aghvan Vardanyan: Draft Constitution meets 95% of ARFD’s expectationsThe draft new Constitution of Armenia approved on August 20 by the Commission on Constitutional Reforms under Armenian President meets 90-95% of our expectations, the secretary of ARF-Dashnaktsutyun...
16:37 21/08/2015Gallup poll: 73% of respondents have positive opinion of rallies against power price hike in Armenia73% of respondents in Armenia have strongly positive opinions about actions of demonstrators who protested in Bagramyan Avenue of Yerevan against the hike in electricity tariffs, Aram Navasardyan,...
17:36 20/08/2015BBC: It is taboo to pronounce word “homosexuality” in AzerbaijanInternational Lesbian Gay Association research earned Azerbaijan the reputation of the most homophobic country in the world, the Russian service of BBC writes.
17:13 19/08/2015Azerbaijani media accuse The Washington Post of "violating a ceasefire" between US and AzerbaijanBaku believes recent meetings with US officials — in particular, visits by Special Energy Envoy Amos Hochstein — signal that Washington is willing to drop the criticism of Azerbaijan’s civil right...
11:34 19/08/2015Turkey pays CIA Director & lobbyists to misrepresent attacks on Kurds & ISISBy Harut Sassounian Publisher, The California Courier Thousands of articles have been published worldwide in the recent weeks exposing Turkey’s strategic trickery -- using the pretext of fighting...
14:34 18/08/2015V. Baghdasaryan: Draft new Constitution of Armenia to be presented to parliament soon-The draft is now being discussed by RPA faction, with emphasis placed on the formation of a stable majority.
11:06 18/08/2015Scientific publication about village Vartashen and Udis, Armenians, Jews and Tatars living thereThe village Vartashen is situated 35 versts to the north from the town Nukha on almost 2,500 feet height at the bottom of the southern slope of the Caucasus ridge...
13:35 15/08/2015Azerbaijan: Rights groups consider verdict against Yunuses to be equivalent to death sentenceOn 13 August 2015, Baku Court of Grave Crimes brought in a verdict against the Azerbaijani human rights defenders Leyla and Arif Yunus, sentencing them to 8.5 years and 7 years’ imprisonment respectiv
13:13 15/08/2015Albuquerque Journal: Since its existence, Azerbaijan desires to wipe ancient Christian Armenia off map"The facts show Azerbaijan has a history of anything but “interfaith harmony and tolerance” especially when it comes to its neighbor Armenia...."
20:18 14/08/2015Scientific publication about C 5th Armenian village Vardenis, lavash baking traditions and lake SevanA. Ter-Markarov, the inspector of Jagrin normal two-year district school, published an article in “The Collection of Materials to Describe the Terrain and Tribes in the Caucasus,”
16:01 13/08/2015Forum 18: Sunni Muslims sentenced in Azerbaijan for selling religious literatureSunni Muslim prisoner of conscience Eyvaz Mammadov was given a nine-month prison term in the Azerbaijani capital Baku for selling religious books and other religious items
13:20 13/08/2015Construction of 3rd Iran-Armenia power transmission line to start next weekArmenian Prime Minister Hovik Abrahamyan said at the beginning of the government session today that an agreement on construction of 3rd Iran-Armenia power transmission line was signed a few days ago,...
15:32 12/08/2015Constitutional Court member offended by some provisions of draft Constitution“I can’t understand why the draft Constitution proposes holding a judge of Constitutional Court liable? There was no such provision in the past,”
12:29 12/08/2015It’s often difficult to distinguish fact from fiction on the InternetThere is no way of knowing if what is being read is true or false
15:18 11/08/2015Deputy agriculture minister of Armenia gives reason for potato price increasePotato prices went up by 3% in Armenia in July 2015 compared with June
16:57 10/08/2015The Washington Post: Who outside of Azerbaijan encourages Ilham Aliyev’s impunity?Who outside of Azerbaijan encourages Ilham Aliyev’s impunity?