14:36 28/11/2022Աշոտյան. Էդմոնին ասեք, թող այս մասին էլ մի հատ թվիտ անիՀՀԿ փոխնախագահ, ԱԺ արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախկին նախագահ Արմեն Աշոտյանը, արձագանքելով էդմոն Մարուքյանի՝ թվիթերում արած գրառմանը, գրում է.
13:30 28/11/2022Տոյվո Կլաար. Ադրբեջանի նախագահը հավատարիմ է ԵՄ աջակցած ձևաչափինԵՄ Հարավային Կովկասի հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարը Թվիթերի իր միկրոբլոգում գրել է. «Մի քանի դիտարկումներ անցած շաբաթվա վերջին Ադրբեջան այցի արդյունքների մասին. 1. Ադրբեջանի նախագահի...
08:52 28/11/2022Էրդողանը չի բացառում մոտ ապագայում Սիրիայի հետ հարաբերությունների կարգավորումըԹուրքիան չի բացառում մոտ ապագայում Սիրիայի հետ հարաբերությունների կարգավորումը։ «Ռիա Նովոստի» գործակալության փոխանցմամբ, այս մասին ասել է նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը։ «Մոտ ապագայում, ինչպես սկսվեց...
10:35 26/11/2022«Հայաստանի ու Ադրբեջանի ղեկավարները մրցավազքի մեջ են, թե ով ավելի կսրի իրավիճակը, ով իրադրությունը փակուղի կմտցնի»«Իրադրությունն ակնհայտ անկանխատեսելիության հուն է մտել, իսկ Հայաստանի իշխանությունը դրան ի պատասխան, զբաղված է փողոց փակելով/զարդարելով, հրապարակի տոնածառը ժամանակից շուտ դնելով»։
12:09 25/11/2022Դավիթ Բաբայան. Նրանք, ովքեր շահագործում և կողոպտում են հայրենիքը, հակահերոս ենԱրցախի Հանրապետության ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Բաբայանը գրում է. «Շատ կարևոր է ապրել ու ստեղծագործել հայրենիքում, քո երկրում, հատկապես օրհասական ժամանակաշրջանում։ Հենց այսպիսի իրավիճակում է...
12:51 24/11/2022Արտահերթ նիստով ԱԱԾ-ին կամ այլ անձանց տրվում է իրավունք ոչնչացնել հսկայական արխիվներ. Գեղամ Մանուկյան«Մինչև հիմա օրենքով ԱԱԾ-ին թույլ էր տրվում միայն գաղտնազերծել ԱԱԾ արխիվում եղած գաղտնի փաստաթղթերը, հիմա առաջարկվող փոփոխությամբ՝ ոչ թե առաջարկում են գաղտնազերծել ու դրանից հետո ոչնչացնել, այլ հստակ...
16:31 23/11/2022Ըստ էկոնոմիկայի նախարարության՝ լաստանավի գործարկման ձգձգումն այժմ էլ պայմանավորված է ՌԴ-ի դեմ պատժամիջոցներովՆերկայումս Վերին Լարսի հետ կապված իրավիճակը կայուն է։ Այս մասին Panorama.am-ի հարցմանն ի պատասխան հայտնում են ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունից։ Panorama.am-ը պարբերաբար անդրադառնում է վրաց-ռուսական...
18:00 22/11/2022Կլիմայի փոփոխության ազդարարող նշաններն ու ազդեցությունները դառնում են ավելի դրամատիկ. ԶեկույցՋերմային ալիքները, երաշտը և ավերիչ ջրհեղեղներն ազդել են միլիոնավոր մարդկանց վրա և արժեցել միլիարդավոր դոլարներ։
10:15 22/11/2022Ռուսաստանը Թուրքիային կոչ է անում զսպվածություն ցուցաբերել Սիրիային և Իրաքին հարվածներից հետոՄոսկվան կոչ է անում Անկարային զսպվածություն դրսևորել Սիրիայի տարածքին հասցված հարվածներից հետո, և չպետք է թույլ տալ, որ լարվածությունը սրվի: Սիրիայի հարցով ՌԴ նախագահի հատուկ բանագնաց Ալեքսանդր...
14:26 21/11/2022Խաչատրյանի անվան 10-րդ միջազգային փառատոնի համերգները կղեկավարեն դիրիժորներ Սերգեյ Սմբատյանը և Ջորջ ՓեհլիվանյանըՀոբելյանական փառատոնի շրջանակներում կներկայացվի 5 համերգ։
13:43 21/11/2022Արմեն Աշոտյանի անունից գլխավոր դատախազին ներկայացվել է հաղորդում հանցագործության մասին.Տիգրան ԱթանեսյանՓաստաբան Տիգրան Աթանեսյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրում է. «Այսօր Արմեն Աշոտյանի անունից գլխավոր դատախազին ներկայացվել է հաղորդում հանցագործության մասին, կապված 16.11.2022թ. ՀՀ-ից նրա ելքը ապօրինի...
09:55 21/11/2022ՄԱԳԱՏԷ-ն հայտարարել է, որ Իրանում միջուկային զենք ստեղծելու վերաբերյալ տվյալներ չկանԱտոմային էներգիայի միջազգային գործակալությունը (ՄԱԳԱՏԷ) չի կարծում, որ Իրանը պետք է ճանաչվի միջուկային տերություն, երկրում միջուկային զենքի ստեղծման մասին տեղեկություն չկա։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այս...
13:45 19/11/2022Հրանտ Մելիք-Շահնազարյան. Վերջին օրերի զարգացումները խոսում են այն մասին, որ կան լավ և վատ նորություններՔաղաքագետ, «Ոսկանապատ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Հրանտ Մելիք-Շահնազարյանը գրում է. «Հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման ու երկու երկրների միջև այսպես կոչված խաղաղության պայմանագրի...
10:02 19/11/2022Արմեն Աշոտյան. Հիշեք, որ BBC-ի լրագրողի հարցն անգամ չզարմացրեց ՓաշինյանինՀՀԿ փոխնախագահ, ԱԺ արտաքին հարաբերությունների արտաքին հանձնոժողովի նախկին նախագահ Արմեն Աշոտյանը գրում է.
16:29 18/11/2022Ռոբերտ Հայրապետյան. Հաշվի առնելով բալետի ռոմանտիկ վիճակները՝ գուցե քրեական քաղաքականություն փոխվի«Իրականում 2018-ի այսպես կոչած հեղափոխությունը կարող է անվանվել անպատժելիության հեղափոխություն, քանի որ հասարակությանն այդ ընթացքում հրամցվում էր, որ ազատորեն կարող ես անել ամեն բան, որի համար...
10:09 18/11/2022Տիգրան Աբրահամյան. Պետք է կրճատել այլ ոլորտներում նախատեսված հավելյալ հատկացումները, պարգևավճարները և լուրջ գումարներ ուղղել Զինված ուժերինԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Զինված ուժերում ատեստավորման գործընթաց սկսելու և դրա հիմքով հավելավճարներ տրամադրելու վերաբերյալ տարբեր առիթներով խոսել եմ։ Այս...
12:20 17/11/2022Տիգրան Աբրահամյան. Զինծառայողների ատեստավորման մասին օրինագիծն ունի բազմաթիվ ռիսկեր«Զինծառայողների ատեստավորման մասին օրինագիծն ունի բազմաթիվ ռիսկեր»,-ասաց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը՝ խորհրդարանական ճեպազրույցների ընթացքում անդրադառնալով ԱԺ-ում անցած...
09:40 17/11/2022Ադրբեջանն աստիճանաբար բարձրացնում է լարվածության աստիճանը. Աբրահամյան«Իսկ ի՞նչ է անում ստեղծված իրադրության պայմաններում Հայաստանի իշխանությունը՝ դատարկաբանություն, խոստումներ, անիմաստ ծախսեր և ոչինչ չտվող պլանավորումներ»։
10:21 16/11/2022Չալաբյան. Առանցքային է, որ Սենատի բանաձևում առկա դիրքորոշումը որդեգրի նաև Հայաստանի կառավարությունըՔաղաքական-հասարակական գործիչ Ավետիք Չալաբյանը գրում է. «Երեկ Ֆրանսիայի Խորհրդարանի վերին պալատը՝ Սենատը, կարևոր հայանպաստ բանաձև է ընդունել, դատապարտելով ադրբեջանական ագրեսիան Հայաստանի նկատմամբ,...
12:00 15/11/2022«Պաշտպան հայրենյանց» ծրագրի ներդրմամբ «Ես եմ» ծրագիրը կդադարեցվի. Պապիկյան«Պայմանագրային զինվորական ծառայության գրավչությունն ու շահագրգռվածությունը բարձրացնելու նպատակով առաջարկվում է ներդնել շարքային և սպայական կազմերի պարտադիր զինվորական ծառայությունից պայմանագրային...

16:26 25/02/2021Юрий Хачатуров: Наконец-то наша армия очнулась, проснулась и приняла решениеБывший генсек ОДКБ Юрий Хачатуров выступил на созванном Движением за спасение Родины митинге на Площади Свободы в Ереване.
15:26 25/02/2021Первопрестольный Святой Эчмиадзин: Постоянные призывы к политическому сведению счетов ставят под угрозу национальное единство и безопасностьСегодня Первопрестольный Святой Эчмиадзин выступил с заявлением, в котором говорится: «Первопрестольный Святой Эчмиадзин, осведомившись с заявлением высшего командного состава и с последующим ему...
14:36 24/02/2021Арам Габрелянов обнародовал подробности разговора с Оником Гаспаряном: Раз пошла тема «Искандеров», то я расскажуАрмянин по происхождению, журналист, издатель, медиамагнат Арам Габрелянов коснулся заявления Никола Пашиняна «О неэффективности Искандера».
12:33 24/02/2021Марукян Пашиняну: Как долго еще мы будем искать истину?Глава фракции НС «Просвещенная Армения» Эдмон Марукян, отвечая на заявление Никола Пашиняна о том, что ракета «Искандера» не взорвалась, написал: «Как долго еще мы будем искать истину?
16:16 23/02/2021Политолог: Во время войны именно благодаря Ара Сагателяну в украинской прессе появились проармянские публикацииГруппа граждан, политологов, представителей неправительственных организаций проводят акцию перед зданием СНБ, выражая свою поддержку арестованному сотрудниками СНБ бывшему руководителю аппарата НС...
12:48 23/02/2021Амбиции Турции в региональных процессах явно возросли – глава МИД АрменииВ Национальном Собрании стартовало заседание Постоянной комиссии по вопросам региональной и евразийской интеграции, в котором принимает участие министр иностранных дел Армении Ара Айвазян.
09:54 23/02/2021Микаел Минасян: Есть риск, что экономика Армении окажется у порога дефолтаБывший посол Республики Армения при Святом Престоле, в Португалии и Суверенном мальтийском ордене, кандидат исторических наук Микаел Минасян пишет: "Есть риск, что экономика Армении окажется у...
12:11 22/02/2021Сурен Парсян: Поражение, потеря территорий – также результат неправильной социально-экономической политикиВ течение многих лет, как при прежних, так и при нынешних властях Армении, общественность жаловалась на социальную несправедливость и нездоровую атмосферу в Армении, где богатые становятся еще...
10:50 22/02/2021Ваагн Мхоян: Подтвердим, что по очевидному политическому случаю соцсеть Facebook раскрывает личные данные пользователяБлогер Ваагн Мхоян пишет: «Здесь (ссылка в комментариях) адвокат говорит одну очень примечательную вещь.
17:48 21/02/2021Грант Мелик-Шахназарян: Таким способом власти в Армении добиваются нейтрализации лучших специалистов по вопросу Арцаха«Более чем убежден, что связанное с фейком дело, в рамках которого были задержаны Ара Сагателян и Карен Бекарян, – повод для нейтрализации лучших специалистов по вопросу Арцаха», – сказал в беседе с...
16:04 20/02/2021Ванецян: Как мы сдали село Шош, если оно до сих пор находится под контролем Армении?«Село Шош - единственное село Шушинского района, которое осталось под контролем Армении», - заявил в беседе с журналистами бывший директор Службы национальной безопасности (СНБ) Армении, лидер партии...
15:50 20/02/2021Ванецян: У Карена Бекаряна и Ара Сагателяна столько смелости, чтобы открыто выражать свое мнение«Эти власти действуют вне всякой логики», сказал в беседе с журналистами бывший директор Службы национальной безопасности (СНБ) Армении, лидер партии «Айреник» («Родина») генерал-майор Артур Ванецян,...
10:40 19/02/2021Сейран Оганян: 20 февраля к площади СвободыБывший министр обороны РА, герой Арцаха Сейран Оганян призывает всех 20 февраля в 15:00 быть на площади Свободы.
16:45 18/02/2021Новые нормы строительства зданий, устойчивых к землетрясениям«В 2018 году возникла необходимость в изменении действующих норм проектирования в сейсмических районах», - сказал сегодня на пресс-конференции декан факультета строительства Национального...
14:31 18/02/2021Закарян-Пашиняну: Ты хотя бы понимаешь, что между тобой и алиевым очень мало разницы?Бывший заместитель министра обороны Армении Артак Закарян на своей странице в соцсети Facebook написал: «Никол, я не знаю, к какой нации ты принадлежишь, но ты убедил, что не являешься армянином.
13:23 18/02/2021Кто в Армении получит бесплатную вакцину от коронавируса? Ответила глава Минздрава«В рамках госзаказа вакцинацию от коронавируса могут пройти включенные в группу риска граждане. Этот список уже утвержден», – заявила сегодня в беседе с журналистами в правительстве Армении министр...
11:41 18/02/2021Жители Сюника бьют тревогу: ВС Азербайджана вели стрельбу и во время сельскохозяйственных работВизит рабочей группы под руководством Защитника прав человека (омбудсмена) Республики Армения Армана Татояна в город Капан, села Неркин Ханд, Шикаох, Срашен Сюникской области, совершенный 16...
11:11 18/02/2021Азербайджанцы совершают особые злодеяния по отношению к памятникам, посвященным Арцахской войнеГНКО «Государственная служба охраны исторической среды» Республики Арцах (НКР) на своей странице в соцсети Facebook – Artsakh Monuments – сообщает: «Судя по результатам нашего мониторинга и...
12:47 17/02/2021МИД РА сопредседателям Минской группы ОБСЕ: Последствия применения силы нельзя рассматривать как разрешение конфликта16 февраля министр иностранных дел Ара Айвазян встретился с сопредседателями Минской группы ОБСЕ Игорем Поповым (Россия), Стефаном Висконти (Франция), Эндрю Шофером (США) и личным представителем...