14:36 28/11/2022Աշոտյան. Էդմոնին ասեք, թող այս մասին էլ մի հատ թվիտ անիՀՀԿ փոխնախագահ, ԱԺ արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախկին նախագահ Արմեն Աշոտյանը, արձագանքելով էդմոն Մարուքյանի՝ թվիթերում արած գրառմանը, գրում է.
13:30 28/11/2022Տոյվո Կլաար. Ադրբեջանի նախագահը հավատարիմ է ԵՄ աջակցած ձևաչափինԵՄ Հարավային Կովկասի հարցերով հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարը Թվիթերի իր միկրոբլոգում գրել է. «Մի քանի դիտարկումներ անցած շաբաթվա վերջին Ադրբեջան այցի արդյունքների մասին. 1. Ադրբեջանի նախագահի...
08:52 28/11/2022Էրդողանը չի բացառում մոտ ապագայում Սիրիայի հետ հարաբերությունների կարգավորումըԹուրքիան չի բացառում մոտ ապագայում Սիրիայի հետ հարաբերությունների կարգավորումը։ «Ռիա Նովոստի» գործակալության փոխանցմամբ, այս մասին ասել է նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը։ «Մոտ ապագայում, ինչպես սկսվեց...
10:35 26/11/2022«Հայաստանի ու Ադրբեջանի ղեկավարները մրցավազքի մեջ են, թե ով ավելի կսրի իրավիճակը, ով իրադրությունը փակուղի կմտցնի»«Իրադրությունն ակնհայտ անկանխատեսելիության հուն է մտել, իսկ Հայաստանի իշխանությունը դրան ի պատասխան, զբաղված է փողոց փակելով/զարդարելով, հրապարակի տոնածառը ժամանակից շուտ դնելով»։
12:09 25/11/2022Դավիթ Բաբայան. Նրանք, ովքեր շահագործում և կողոպտում են հայրենիքը, հակահերոս ենԱրցախի Հանրապետության ԱԳ նախարարի պաշտոնակատար Դավիթ Բաբայանը գրում է. «Շատ կարևոր է ապրել ու ստեղծագործել հայրենիքում, քո երկրում, հատկապես օրհասական ժամանակաշրջանում։ Հենց այսպիսի իրավիճակում է...
12:51 24/11/2022Արտահերթ նիստով ԱԱԾ-ին կամ այլ անձանց տրվում է իրավունք ոչնչացնել հսկայական արխիվներ. Գեղամ Մանուկյան«Մինչև հիմա օրենքով ԱԱԾ-ին թույլ էր տրվում միայն գաղտնազերծել ԱԱԾ արխիվում եղած գաղտնի փաստաթղթերը, հիմա առաջարկվող փոփոխությամբ՝ ոչ թե առաջարկում են գաղտնազերծել ու դրանից հետո ոչնչացնել, այլ հստակ...
16:31 23/11/2022Ըստ էկոնոմիկայի նախարարության՝ լաստանավի գործարկման ձգձգումն այժմ էլ պայմանավորված է ՌԴ-ի դեմ պատժամիջոցներովՆերկայումս Վերին Լարսի հետ կապված իրավիճակը կայուն է։ Այս մասին Panorama.am-ի հարցմանն ի պատասխան հայտնում են ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունից։ Panorama.am-ը պարբերաբար անդրադառնում է վրաց-ռուսական...
18:00 22/11/2022Կլիմայի փոփոխության ազդարարող նշաններն ու ազդեցությունները դառնում են ավելի դրամատիկ. ԶեկույցՋերմային ալիքները, երաշտը և ավերիչ ջրհեղեղներն ազդել են միլիոնավոր մարդկանց վրա և արժեցել միլիարդավոր դոլարներ։
10:15 22/11/2022Ռուսաստանը Թուրքիային կոչ է անում զսպվածություն ցուցաբերել Սիրիային և Իրաքին հարվածներից հետոՄոսկվան կոչ է անում Անկարային զսպվածություն դրսևորել Սիրիայի տարածքին հասցված հարվածներից հետո, և չպետք է թույլ տալ, որ լարվածությունը սրվի: Սիրիայի հարցով ՌԴ նախագահի հատուկ բանագնաց Ալեքսանդր...
14:26 21/11/2022Խաչատրյանի անվան 10-րդ միջազգային փառատոնի համերգները կղեկավարեն դիրիժորներ Սերգեյ Սմբատյանը և Ջորջ ՓեհլիվանյանըՀոբելյանական փառատոնի շրջանակներում կներկայացվի 5 համերգ։
13:43 21/11/2022Արմեն Աշոտյանի անունից գլխավոր դատախազին ներկայացվել է հաղորդում հանցագործության մասին.Տիգրան ԱթանեսյանՓաստաբան Տիգրան Աթանեսյանն իր ֆեյսբուքյան էջում գրում է. «Այսօր Արմեն Աշոտյանի անունից գլխավոր դատախազին ներկայացվել է հաղորդում հանցագործության մասին, կապված 16.11.2022թ. ՀՀ-ից նրա ելքը ապօրինի...
09:55 21/11/2022ՄԱԳԱՏԷ-ն հայտարարել է, որ Իրանում միջուկային զենք ստեղծելու վերաբերյալ տվյալներ չկանԱտոմային էներգիայի միջազգային գործակալությունը (ՄԱԳԱՏԷ) չի կարծում, որ Իրանը պետք է ճանաչվի միջուկային տերություն, երկրում միջուկային զենքի ստեղծման մասին տեղեկություն չկա։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ՝ այս...
13:45 19/11/2022Հրանտ Մելիք-Շահնազարյան. Վերջին օրերի զարգացումները խոսում են այն մասին, որ կան լավ և վատ նորություններՔաղաքագետ, «Ոսկանապատ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Հրանտ Մելիք-Շահնազարյանը գրում է. «Հայ-ադրբեջանական հարաբերությունների կարգավորման ու երկու երկրների միջև այսպես կոչված խաղաղության պայմանագրի...
10:02 19/11/2022Արմեն Աշոտյան. Հիշեք, որ BBC-ի լրագրողի հարցն անգամ չզարմացրեց ՓաշինյանինՀՀԿ փոխնախագահ, ԱԺ արտաքին հարաբերությունների արտաքին հանձնոժողովի նախկին նախագահ Արմեն Աշոտյանը գրում է.
16:29 18/11/2022Ռոբերտ Հայրապետյան. Հաշվի առնելով բալետի ռոմանտիկ վիճակները՝ գուցե քրեական քաղաքականություն փոխվի«Իրականում 2018-ի այսպես կոչած հեղափոխությունը կարող է անվանվել անպատժելիության հեղափոխություն, քանի որ հասարակությանն այդ ընթացքում հրամցվում էր, որ ազատորեն կարող ես անել ամեն բան, որի համար...
10:09 18/11/2022Տիգրան Աբրահամյան. Պետք է կրճատել այլ ոլորտներում նախատեսված հավելյալ հատկացումները, պարգևավճարները և լուրջ գումարներ ուղղել Զինված ուժերինԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Զինված ուժերում ատեստավորման գործընթաց սկսելու և դրա հիմքով հավելավճարներ տրամադրելու վերաբերյալ տարբեր առիթներով խոսել եմ։ Այս...
12:20 17/11/2022Տիգրան Աբրահամյան. Զինծառայողների ատեստավորման մասին օրինագիծն ունի բազմաթիվ ռիսկեր«Զինծառայողների ատեստավորման մասին օրինագիծն ունի բազմաթիվ ռիսկեր»,-ասաց «Պատիվ ունեմ» խմբակցության քարտուղար Տիգրան Աբրահամյանը՝ խորհրդարանական ճեպազրույցների ընթացքում անդրադառնալով ԱԺ-ում անցած...
09:40 17/11/2022Ադրբեջանն աստիճանաբար բարձրացնում է լարվածության աստիճանը. Աբրահամյան«Իսկ ի՞նչ է անում ստեղծված իրադրության պայմաններում Հայաստանի իշխանությունը՝ դատարկաբանություն, խոստումներ, անիմաստ ծախսեր և ոչինչ չտվող պլանավորումներ»։
10:21 16/11/2022Չալաբյան. Առանցքային է, որ Սենատի բանաձևում առկա դիրքորոշումը որդեգրի նաև Հայաստանի կառավարությունըՔաղաքական-հասարակական գործիչ Ավետիք Չալաբյանը գրում է. «Երեկ Ֆրանսիայի Խորհրդարանի վերին պալատը՝ Սենատը, կարևոր հայանպաստ բանաձև է ընդունել, դատապարտելով ադրբեջանական ագրեսիան Հայաստանի նկատմամբ,...
12:00 15/11/2022«Պաշտպան հայրենյանց» ծրագրի ներդրմամբ «Ես եմ» ծրագիրը կդադարեցվի. Պապիկյան«Պայմանագրային զինվորական ծառայության գրավչությունն ու շահագրգռվածությունը բարձրացնելու նպատակով առաջարկվում է ներդնել շարքային և սպայական կազմերի պարտադիր զինվորական ծառայությունից պայմանագրային...

18:45 09/06/2020ECHR advisory opinion on Kocharyan case not subject to interpretation but translation - Gevorg KostanyanArmenia’s former Prosecutor General, Doctor of Law Gevorg Kostanyan is concerned with the fact that acting Prosecutor General has commented on the ECHR advisory opinion concerning charges brought...
17:34 09/06/2020UNICEF: Unequal access to remote schooling amid COVID-19 threatens to deepen global learning crisisAs nearly 1.2 billion schoolchildren remain affected by school closures and as they grapple with the realities of remote learning in the midst of the COVID-19 pandemic, UNICEF warns inherent...
17:19 08/06/2020Talks underway for helping Armenia in fight against COVID-19 - Georgian officialPaata Imnadze, deputy head of the National Center for Disease Control and Public Health has stated that talks to help Armenia in the fight against COVID-19 are underway, First Channel of Georgia...
14:13 08/06/2020Armenia ranks 81st in COVID-19 Regional Safety AssessmentArmenia ranks 81st in the COVID-19 Regional Safety Assessment report published by Deep Knowledge Group.
12:35 08/06/2020New petition asks UNESCO to save Hagia Sophia from being converted into mosqueTurkish President Recep Tayyip Erdogan has instructed government officials to conduct a study on how to convert Istanbul's famous Hagia Sophia Byzantine-era cathedral, currently a museum, into a...
19:42 06/06/2020A coronavirus patient has died due to delayed emergency care - PashinyanThere are some 200 coronavirus infected patients in Armenia who are waiting for hospitalization, Armenian PM Nikol Pashinyan stated on Saturday at the briefing following the meeting at the...
14:30 06/06/2020Vanetsyan calls for parliamentary probe into the handling of the Covid-19 crisisThe Prime Minister and other responsible figures have not only failed the the fight against coronavirus but also tried to blame everyone except themselves for the crisis, Artur Vanetsyan, Former...
11:45 06/06/2020Bolsonaro threatens WHO exit as Brazil's coronavirus toll soarsBrazil's President Jair Bolsonaro has threatened to pull his country out of the World Health Organization (WHO) after the United Nations agency warned governments about the risk of lifting lockdowns...
11:08 06/06/2020Georgian FM reiterated readiness to assist the Armenian side in the fight against Covid-19Armenian FM Zohrab Mnatsakanyan held a phone conversation with his Georgian counterpart David Zalkaliani on Friday As the press department at the foreign ministry reported, the interlocutors...
20:14 05/06/2020No one can prove when exactly the coronavirus peak may come - Pashinyan“The session at the Commandant’s Office addressed number of scenarios to handle the epidemic situation in Armenia - total lockdown, introducing patrol hours, ban on certain economic activities among...
12:58 05/06/2020Armenian PM unveils plans for changes at State Revenue CommitteeArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan unveiled plans for changes at the State Revenue Committee (SRC) and the whole system in general as he was addressing lawmakers remotely from his residence...
11:59 04/06/2020French-Armenian director Nora Martirosyan’s film included in Cannes 2020 lineup“Si Le Vent Tombe” (Should the Wind Fall) by famous French-Armenian director Nora Martirosyan has been included in the lineup of the 73rd edition of the Cannes Film Festival.
14:28 03/06/2020Expert: Artsakh frontline developments depend on coronavirus handlingIn order to clearly assess the possibility of a renewed war over Artsakh (Nagorno-Karabakh) against the backdrop of the coronavirus pandemic, it is necessary to understand the real situation created...
13:23 03/06/2020Pashinyan on coronavirus crisis: This isn't healthcare issueThe coronavirus-related situation in Armenia is not a healthcare issue, as the health authorities are making every effort to curb the spread of the infection, Prime Minister Nikol Pashinyan said at a...
11:20 03/06/20204-year-old child with coronavirus also diagnosed with Kawasaki disease in ArmeniaA 4-year-old child with the asymptomatic coronavirus infection has also been diagnosed with Kawasaki disease in Armenia, Minister of Health Arsen Torosyan said in a Facebook post on Wednesday.
10:09 03/06/2020Turkey attempts to take over Armenian properties in JerusalemBy Harut Sassounian Publisher, The California Courier An article in the Jewish Press of February 13, 2020 exposed the activities of the Turkish Government to take over the Armenian and Christian...
18:40 02/06/2020All Armenian airlines banned from flying to the EUAll Armenian air carriers will be banned from flying to the EU as they do not meet international safety standards, the European Commission said.
13:11 02/06/2020Italian ambassador to Armenia: Our relations also benefit from the contributions of our communitiesItaly’s Ambassador to Armenia Vincenzo Del Monaco has issued a message on the National Day of the Italian Republic celebrated on June 2.
12:16 02/06/2020‘This is a manifestation of extreme irresponsibility’: Pashinyan comments on video sent to himArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan posted a video on his Facebook page on Tuesday morning, writing: “I have just been sent this video, with assurances that this happened yesterday in Shengavit...
15:35 01/06/2020Why is number of daily coronavirus tests dropping in Armenia?The number of daily coronavirus tests has recently dropped in Armenia. According to the official data, 1,124 tests were performed on May 26, 1,253 tests – on May 27, 1,111 tests – on May 28, 1,039...