18:43 13/07/2022Ուր ԵՄ-ն, ուր ՆԱՏՕ-ն, ուր՝ ՎրաստանըԻնչ ԵՄ-ն մերժեց Վրաստանի անդամակցումը՝ գերադասելով ՌԴ դեմ պատերազմող Ուկրաինային, Վրաստանը կանգնել է շատ լուրջ դիվանագիտական «շախմատի» առաջ։ Վրաստանը խնդիր ունի թույլ չտալ պատերազմ իր երկրում, ուստի...
11:18 12/07/2022Մեկ տարում ալյուրի գներն աճել են 17.7%-ով, հացինը՝ 20.0%-ովՀայաստանի Հանրապետության սպառողական շուկայում 12-ամսյա գնաճը (2022թ. հունիսը 2021թ. հունիսի նկատմամբ) կազմել է 10.3%, իսկ նախորդ ամսվա նկատմամբ՝ 0.3%: ՀՀ վիճակագրական կոմիտեից տեղեկանում ենք, որ...
19:44 11/07/2022Թուրք մարդասպաններին շնորհավորողըՄեդիա փորձագետ Տիգրան Քոչարյանը գրում է․ «Կուրբան Բայրամին թուրք մարդասպանին, ում վրա 44-օրյայի մեր հազարավոր տղերքի արյունն է, շնորհավորելը շատ լավ ցույց է տալիս, թե փաշինյանը իրա ժողովրդին որ...
19:06 08/07/2022Ելփին՝ «դրանից մի քանի օր անց Նիկոլ Փաշինյանն Արտակ Դավթյանին նշանակել է Գլխավոր շտաբի պետ»«Հետքի» խմբագիր Էդիկ Բաղդասարյանը գրում է․ «Այն հատվածում, որտեղից կրակել են Ելփին գյուղի ուղղությամբ, ադրբեջանցիները դիրքավորվել են 2018 թվականի մայիսին: Այդտեղ այն ժամանակ մեր կորպուսի հրամանատարը...
11:37 08/07/2022Արսեն Բաբայան. Խոշոր տրամաչափով Երևանից ընդամենը 100 կիլոմետր«Հայրենիք» կուսակցության քաղխորհրդի անդամ, իրավաբան Արսեն Բաբայանը գրում է. «Խորհրդարանական վերջին ընտրությունների քարոզարշավի ընթացքում ընկերներիս հետ այցելեցինք Տավուշի մարզի Ազատամուտ համայնք: Այդ...
15:32 06/07/2022ՔՊ-ական պատգամավորի համար հասկանալի չէ, թե ով էր ղեկավարում 44-օրյա պատերազմըՊաշտպանության նախկին փոխնախարար, ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Գուրգեն Մելքոնյանի համար հասկանալի չի, թե 44-օրյա պատերազմի ժամանակ ով էր ղեկավարում պատերազմը: «Մենք 44-օրյա...
18:21 05/07/2022Վարդան Բալյան. Հուլիսի 1-ից Ադրբեջանը փակել է ցամաքային սահմանը Թուրքիայի հետՔաղաքական վերլուծաբան Վարդան Բալյանը գրում է. «Հուլիսի 1-ին լրահոսում տեղեկատվություն տարածվեց, որ Վիեննայում Հայաստանի և Թուրքիայի ներկայացուցիչները պայմանավորվել են հնարավոր ամենասեղմ ժամկետներում...
09:10 04/07/2022Տիմոշենկոն անընդունելի է անվանել Ռուսաստանի հետ ցանկացած խաղաղ համաձայնագրի կնքումըՈւկրաինայի կառավարության նախկին ղեկավար (2007-2010) Յուլիա Տիմոշենկոն Կիևի համար անընդունելի է համարում Մոսկվայի հետ խաղաղ համաձայնագրի կնքումը, գրում է ՏԱՍՍ-ը։ «Սա անընդունելի է Ուկրաինայի համար:...
16:20 01/07/2022Ինչ գցեց ՀՀԿ-ն Փաշինյանի գրպանըԻնչքան էլ փաշինյանականներն ասեն, թե՝ Արցախի հանձնել, գցել էին «էն խեղճ մարդու» գրպանը, իրենց ամեն խոսքով ու գործով դա հերքում են։ Էլ հրավառ սեր թուրքերի նկատմամբ, էլ վաղեմի երազանք, թե՝ թող մեր...
13:32 01/07/2022Արմեն Պետրոսյան. Թուրքիան երկու «հաճախորդներից» ընտրեց ԱրևմուտքինԱրավագետ Արմեն Պետրոսյանը գրում է. «Բավականին տևական սակարկություններից հետո Թուրքիան չարգելափակեց ՆԱՏՕ-ին Ֆինլանդիայի և Շվեդիայի անդամակցության գործընթացը։ Ի՞նչ է այս հանգամանքը նշանակում, և ի՞նչ...
11:20 01/07/2022Ջուլհակյանը Սաղաթելյանի՝ ԱԺ փոխխոսնակի պաշտոնից հեռացնելու որոշման հիմքում դրեց Դեմիրճյան փողոցում բախումներ հրահրելու մեղադրանքըԱԺ-ն առանց ընդդիմադիր «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» խմբակցությունների պատգամավորների սկսեց ՔՊ-ական պատգամավորների նախաձեռնած ԱԺ արտահերթ նստաշրջանը, որի օրակարգում «Քաղաքացիական պայմանագիր»...
10:27 01/07/2022Լեհաստանի իշխանությունները չեղյալ կհայտարարեն ուկրաինացի փախստականների նպաստներըԼեհաստանի իշխանությունները կչեղարկեն Ուկրաինայից փախստականների համար սահմանված նպաստների վճարումը։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտարարել է Լեհաստանի ներքին գործերի փոխնախարար Պավել Շեֆերնակերը։...
18:14 30/06/2022«Փաշինյանի իշխանությունը Հայաստանում երաշխավորում է Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը»«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Ղազինյանը գրում է․ «Որքան էլ որ տարօրինակ թվա, բայց Նիկոլ Փաշինյանի իշխանությունը Հայաստանում երաշխավորում է Արցախի նախագահ Արայիկ Հարությունյանը: Բացատրեմ...
11:41 30/06/2022Մինչև 2025թ տնտեսության 7 % աճն ապահովելու համար կառավարությունը կավելացնի կապիտալ ծախսերի ծավալը«ՀՀ 2023-2025 թվականների պետական միջնաժամկետ ծախսերի ծրագիրը ներկայացնում է կառավարության հաջորդ երեք տարվա հարկաբյուջետային քաղաքականությունը և ծախսային քաղաքականության...
09:56 30/06/2022Վրաստանի վարչապետը հայտարարել է ՆԱՏՕ-ի հետ համագործակցելու պատրաստակամության մասինՎրաստանը պատրաստ է սերտորեն համագործակցել ՆԱՏՕ-ի հետ՝ պաշտպանելու խաղաղությունն ու կայունությունը։ ՏԱՍՍ-ի փոխանցմամբ, այդ մասին չորեքշաբթի օրը Twitter-ում գրել է հանրապետության վարչապետ Իրակլի...
11:21 29/06/2022Գևորգ Դանիելյան. Եթե ղեկավարվում եք հայտարարություն կոչվածով, ապա ղեկավարվեք ճշգրիտԻրավաբանության դոկտոր, արդարադատության նախկին նախարար Գևորգ Դանիելյանը, անդրադառնալով Աղավնոյի ու Բերձորի մասին Փաշինյանի հնչեցրած հայտարարությանը, գրում է.
11:03 29/06/2022ՊԵԿ-ը պատրաստ է անկանխիկ գործառնությունների մասով պատշաճ վերահսկողություն իրականացնելՊԵԿ-ն «Անկանխիկ գործառնությունների մասին» օրենքի շրջանակում իրականացնելու է պարզեցված վարչարարություն։
19:40 28/06/2022Վերջնարդյունքում վճռվելու է՝ Հայաստա՞նը, թե՞ Ադրբեջանն է շարունակելու իր հետագա գոյությունը․ Վարդան ՈսկանյանԻրանագետ Վարդան Ոսկանյանը գրում է․ «Քանի դեռ մենք՝ որպես պետություն և ազգ, ինքներս մեզ համար չենք արձանագրել, որ գոյություն չունի առանձին վերցրած Բերձորի խնդիր, առանձին վերցրած Արցախի հիմնահարց կամ...
18:37 28/06/2022Այն, ինչ արեց դատավոր Բիշարյանը՝ Վճռաբեկ դատարանի դատավոր ընտրվելու համար էր․ Մինասյան«Ակնհայտ էր, որ հատկապես երկվա դատական նիստի ընթացքում դատավոր Բիշարյանի կողմից ցուցաբերած վարքագիծն, ինչպես նաև դատախազների ցանկություններին հլու-հնազանդ ենթարկվելու նրա մոտեցումները կանխատեսելի էին...
13:35 28/06/2022Մեզ պետք է դիմադրություն թշնամու և Նիկոլի օրակարգին. Իշխան Սաղաթելյան«Հուլիսի 1-ին՝ ժամը 19:30-ին, հանրահավաք Ֆրանսիայի հրապարակում»։

17:36 27/12/2019Armenian top court head says charges against him are part of strong government pressureChairman of Armenia’s Constitutional Court Hrayr Tovmasyan most recently charged with abuse of power described his indictment as part of a strong government pressure exerted on him and other members...
14:55 27/12/2019Constitutional Court chairman says was warned of charges six months ago“The investigator said he had never seen such a defendant in his life to be in such high spirits. Probably no investigator in the world has seen it,” Constitutional Court Chairman Hrayr Tovmasyan...
11:25 27/12/2019Former justice minister slams the proposed legislation of early retirement scheme for CC judgesArmenia’s former Justice Minister Davit Harutyunyan is critical of the amendments to the Judicial Reform Package developed by the authorities which contains an amendment to the Law on the...
11:21 26/12/2019Lawyer: Motion to keep Armenian TV station owner under arrest unsubstantiatedThe motion of the Special Investigative Service (SIS) to keep the owner of a TV channel critical of the Armenian government in pre-trial custody is unsubstantiated, his lawyer claims.
15:10 24/12/2019Corruption Prevention Commission files proceedings against Yerevan mayorThe Corruption Prevention Commission has launched proceedings against Yerevan Mayor Hayk Marutyan on suspicion of violating the compatibility requirements.
11:34 24/12/2019Lawyer: Criminal case against ex-Armenian parliament speaker returned to investigatorThe Armenian Prosecutor General’s Office has returned the criminal case against former Armenian National Assembly Speaker Ara Babloyan to the investigator, partially satisfying the defense appeal,...
14:45 23/12/2019Yerevan City Council opposition member summoned to policeTh head of the opposition Bright Armenia faction at the Yerevan City Council, Davit Khazhakyan has been summoned to police, he said in a Facebook post.
20:06 20/12/2019Opinion: Azerbaijani 'imaginary community' of Nagorno-KarabakhIn the 1980s, British scholar Benedict Anderson put forward a rather contradictory notion of an "imagined community" to study nationalism, which he had great difficulty in justifying and making...
16:40 20/12/2019Penitentiary Service chief: Armenia has 2,230 prisoners at the momentArmenian correction facilities hold a total of 2,230 prisoners, including 1,028 people who are under arrest and 1,028 convicts, at the moment, Major-General Artur Goyunyan, Head of the Penitentiary...
13:51 18/12/2019Minister: Funds for Armenia’s military-industrial complex to double next yearThis year, additional funds amounting to1 billion drams have been allocated to the military-industrial complex to launch new designs and projects on the account of savings, Armenian High-Tech...
18:32 17/12/2019The national debt-GDP ratio will be below 50% by 2020, minister of finance saysChaired by Prime Minister Nikol Pashinyan, the cabinet discussed on Tuesday the Ministry of Finance budget allocation bid for FY2020, press department at the government reported.
15:28 17/12/2019Teen pianist Eva Gevorgyan to give recital at St. Petersburg theater15-year-old Russian-Armenian pianist Eva Gevorgyan will play a recital at the Mariinsky Theater in St.
14:55 14/12/2019Expert says Armenia should prepare for snap parliamentary elections next yearPolitical scientist Stepan Danielyan stressed the need to prepare for snap parliamentary elections in Armenia next year.
15:12 13/12/2019Pashinyan: Turkey’s genocide denial policy remains a threat to Armenian peopleOn behalf of the Armenian people, Prime Minister Nikol Pashinyan expressed gratitude to members of the US Senate and House of Representatives for the passage of resolutions recognizing and condemning...
13:18 13/12/2019Kocharyan has no serious health problems, says head of his officeArmenia’s second President Robert Kocharyan, who has been transferred to Izmirlian Medical Center from the correction facility, feels well, the head of his office, Viktor Soghomonyan told reporters...
10:54 12/12/2019ANCA welcomes overwhelming Senate Foreign Relations Committee vote to sanction TurkeyWith a vote of 18-4, the Senate Foreign Relations Committee today adopted S.2641, a powerful, bipartisan Turkey sanctions bill spearheaded by Chairman Risch (R-ID) and Ranking Democrat Robert...
13:41 11/12/2019Former Artsakh PM: There is no negotiation processFormer Artsakh Prime Minister Arayik Harutyunyan, who intends to join the 2020 presidential race, insists there are factually no talks on the Nagorno-Karabakh conflict settlement.
12:44 09/12/2019Former Yerevan waste management company accuses municipal authorities of ‘expropriation’Lebanon-based Sanitek International, which was formerly responsible for waste removal in Yerevan, the capital of Armenia, accused the municipal authorities of ‘unlawful and discriminatory’ actions.
12:16 06/12/2019Armenia acquired unprecedented amount of armament – PashinyanSince 2018, Armenia’s state budged has increased by 66 billion AMD (around $138 mln) which amounts for 28% of the total state budget, Prime Minister Nikol Pashinyan stated on Friday at the debate on...
10:33 06/12/2019OSCE Minsk Group urges Armenia, Azerbaijan to intensify Karabakh talksHeads of delegations of the OSCE Minsk Group co-chair countries issued a joint statement on Thursday, calling on Armenia and Azerbaijan to intensify negotiations on the core issues of a peaceful...