12:50 28/06/2022Ընդդիմադիրներին մանդատներից զրկելու հարցում կա երկու կարծիք. Ալեն ՍիմոնյանՄոտ օրերին կքննարկեն ընդդիմադիր պատգամավորներին մանդատներից զրկելու հարցը։ Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը։ «Կքննարկենք խմբակցությունով, նաև վարչությունով՝...
10:00 28/06/2022Արսեն Բաբայան.Վստահ եմ, որ նույնիսկ Ալենն է այս ստից հիմա աչքերը չռել«Հայրենիք» կուսակցության քաղխորհրդի անդամ, իրավաբան Արսեն Բաբայանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Իհարկե չեմ հետևում գերագույն ստախոսի սուսուլիսին: Անկեղծ ասած խորապես թքած ունեմ իր արտահայտած մտքերի...
18:10 27/06/2022Կկարողանանք, արդյո՞ք, վերագտնել մեզ և կատարել այն, ինչ կատարել ենք 29 տարի առաջ․ Սենոր ՀասրաթյանԶՈւ գնդապետ, Արցախի ԶՈւ տեղեկատվության ու հասարակայնության հետ կապերի բաժնի նախկին ղեկավար Սենոր Հասրաթյանը գրում է.
09:41 27/06/2022Դամասկոսի միջազգային օդանավակայանը վերաբացվել էՍիրիայի փոխադրության նախարարությունը հայտարարել է, որ Դամասկոսի միջազգային օդակայանը, իսրայելական հրթիռակոծությունից հետո, նորոգվել է և սկսել է արդեն գործել։ «Գանձասարի» հաղորդմամբ, նախարարը դիտել է,...
10:44 25/06/2022Վարդան Բալյան. Այս քայլող դիակները պետք է հավաքել, թաղել կամ դիակիզել, որպեսզի համաճարակը հնարավոր լինի հաղթելՔաղաքական վերլուծաբան Վարդան Բալյանը գրում է. «Սովորաբար իշխանական քարոզչամեքենայի տեսանյութերը չեմ նայում՝ քարից ներվեր է պետք և անջատած ուղեղ՝ երկուսն էլ չունեմ: Ինչևէ, լրահոսում աչքովս ընկավ...
12:59 24/06/2022Փաստաբաններ. Գագիկ Ջհանգիրյանն իր հայտարությամբ կասկածի տակ է դնում Չալաբյանի նկատմամբ քրեական հետապնդման օրինականությունըԱվետիք Չալաբյանի պաշտպանական խումբը տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է. «Բարձրագույն դատական խորհրդի նախագահի ժամանակավոր պաշտոնակատար Գագիկ Ջհանգիրյանը, 23.06.2022թ․ Հանրային հեռուստատեսության...
11:18 23/06/2022Ղազարյան. Ու սա կատարվում է այն իշխանության օրոք, ովքեր ճղճղում ու ծղրտում են զինվորից գողացած «տռուսիկներից»ՍԴ աշխատակազմի նախկին ղեկավար, Լեհաստանում Հայաստանի նախկին դեսպան Էդգար Ղազարյանը գրում է. «Զինվորի հասանելիքը` վաճառքում Եթե որևէ խանութ ներկայացնում է նման առաջարկ, նշանակում է, որ գոյություն ունի...
09:41 23/06/2022ՀՅԴ-ական Արամայիս Մխիթարյանի և Ալեքսան Ալեքսանյանի խափանման միջոցները փոխվել ենԱրմավիրի առաջին ատյանի դատարանի որոշմամբ Արամայիս Մխիթարյանի և Ալեքսան Ալեքսանյանի խափանման միջոցները փոխվել են։ Նրանք ազատ են արձակվել գրավի դիմաց։ Այս մասին հայտնում է ՀՅԴ ԳՄ անդամ, «Հայաստան»...
10:18 22/06/2022Այս իշխանության պատկերացումներով չկա Արցախ ու Սյունիք, բնականաբար չի լինի նաև այս թեմաներով խնդիրներ. Աբրահամյան«Ինձ հաճախ են հարցնում՝ ինչո՞ւ իշխանության ներկայացուցիչներն Արցախ չեն այցելում»։
19:05 21/06/2022Քրեական հետապնդում պետք է հարուցվի Գագիկ Ջհանգիրյանի նկատմամբ․ Արամ Վարդևանյան«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արամ Վարդևանյանը գրում է․ «Իրավական տեսանկյույից կան մի քանի անհերքելի ելակետեր ԲԴԽ-Ջհանգիրյան ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ: Ունենալով մի շարք սուբյեկտիվ...
18:31 21/06/2022Հույս ունեմ՝ մաքուր, սառը օդը կօգնի առավել արդյունավետ որոշում կայացնել․ Թագուհի ԹովմասյանԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության և հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ, նախկին «Իմ քայլական», նախկին «Պատիվ ունեմ»-ական, այժմ արդեն անկուսակցական դարձած Թագուհի Թովմասյանը գրում է․...
14:10 21/06/2022Պետական ողջ համակարգը լծվել է 44 օրյա պատերազմի հերոսների ծնողներին լռեցնելու գործընթացին. փաստաբան«Վաղը Գալեյանը կանչվել է քննչական գործողությունների»։
11:50 21/06/2022Ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցության անդամը հրաժարվեց մանդատից, ցուցակի հաջորդ անդամն էլ չցանկացավ վերցնել մանդատըԵրևանի ավագանու այսօրվա նիստի մեկնարկին քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանը հայտնեց, որ «Իմ քայլը» խմբակցության ավագանու անդամ Գայանե Եղիազարյանը դիմում է ներկայացրել ավագանու անդամի իր լիազորությունները...
19:06 20/06/2022Ավետիք Իշխանյան․ Արդեն անուններովԻրավապաշտպան Ավետիք Իշխանյանը գրում է․ «Միշտ փորձել եմ ձեռնպահ մնալ նախկին գործընկերներիս պատասխանելիս, նրանց անունները հնչեցնել։ Սակայն, այսօր, տեսնելով նրանցից ոմանց արձագանքները Գագիկ...
16:24 20/06/2022Ստեփան Դանիելյան. Հայկական Մորտիդոյի՝ ինքնաոչնչացման հաղթաքայլըՔաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը գրում է. «Փսիխոանալիզի մեջ կա երկու հիմնական դրդիչ ուժ՝ Լիբիդոն և Մորտիդոն: Լիբիդոն ստեղծարար հակումն է, որը շրջանառության մեջ է մտցրել Ֆրոյդն, իսկ Մորտիդոն՝ մահվան ու...
12:23 20/06/2022Վահե Հովհաննիսյան. Պետությունը՝ որպես մեկ մարդու թիկնազոր. հունիսի 20-ից մեկ տարի անցՊետությունը՝ որպես մեկ մարդու թիկնազոր. հունիսի 20-ից մեկ տարի անց
08:38 20/06/2022ժողովդին սև ու սպիտակի բաժանողներ գո՞հ եք. Արթուր ՎանեցյանԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Արթուր Վանեցյանն անդրադառնալով Արագածոտնի մարզում տեղի ունեցած կրակոցներին, գրում է.
13:53 17/06/2022Վահե Հովհաննիսյան. Պարզվում է, որ ճնշող մեծամասնությունը Նիկոլին չի լսումՎերցնել սպիտակ դրոշը երկրի տերերի ձեռքից
09:48 17/06/2022Ուկրաինան, Վրաստանը և Մոլդովան ԵՄ-ի թեկնածուների կարգավիճակ կստանան մի շարք պայմաններովԵվրահանձնաժողովը (ԵՀ) այսօր՝ հունիսի 17-ին, նախատեսում է առաջարկել Ուկրաինային, Վրաստանին և Մոլդովային ԵՄ-ին անդամակցելու թեկնածու երկրների կարգավիճակ տրամադրել: Ըստ «Կոմերսանտ»-ի՝ այդ մասին հայտնում...
13:25 16/06/2022Հուլիսի 1-ից 300,000 դրամը գերազանցող գործարքը՝ միայն անկանխիկ«300 հազար դրամը գերազանցող գրանցում չպահանջող գործարքները հուլիսի 1-ից քաղաքացիները պարտադիր պետք է կատարեն անկանխիկ եղանակավ»,-«Արմենպրես» մամուլի սրահում ասաց արդարադատության նախարարի տեղակալ...

10:17 19/12/2020Заявление СНБ Арцаха ситуации не созвучно – Тигран АбрамянУчредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры»), бывший советник президента Республики Арцах (НКР) Тигран Абрамян на своей странице в соцсети Facebook пишет: «Пока азербайджанская...
15:45 18/12/2020Сейран Оганян: Мы могли бы успешно выйти из всего этого, если бы…Бывший министр обороны Армении, герой Арцаха Сейран Оганян убежден: война могла бы и не начаться, если бы власти Республики Армения не потерпели бы провала во внешней политике, в дипломатии.
14:22 18/12/2020Артур Казинян - Онику Гаспаряну: Верните вооруженные силы к границеУчредитель партии «Единая Армения», адвокат Артур Казинян в своей публикации в соцсети Facebook обратился к начальнику Генштаба ВС Армении Онику Гаспаряну, напомнив: «Господин генерал, вы не имеете...
18:03 17/12/2020Татоян: Правительство обязано предоставить общественности надлежащие разъясненияЗащитник прав человека (Омбудсмен) РА Арман Татоян пишет: «Тревога и гнев жителей Капана, Гориса, других городов и приграничных сел Сюникской области Армении, в том числе, связанные с процессом...
16:28 17/12/2020Варужан Гегамян: Если вы поддерживаете правительство РА, — значит, вы за падение армянского государстваРеферент президента Армении, тюрколог Варужан Гегамян в своем микроблоге в соцсети Facebook пишет: «В настоящий момент правительство невежд РА делает очередную уступку Азербайджану и без переговоров...
11:56 17/12/2020Микаел Минасян: Никол прямо сейчас должен подать в отставку, торг неуместенБывший посол Республики Армения при Святом Престоле, в Португалии и Суверенном мальтийском ордене, кандидат исторических наук Микаел Минасян пишет: «Погубивший Родину и искалечивший десятки тысяч...
10:59 17/12/2020В Арцахе количество групп по поиску пропавших без вести увеличено с 3 до 5 – Дмитрий ПерепелкинРоссийский миротворческий контингент в соответствии с поставленными задачами продолжает осуществлять контроль за реализацией договоренностей о прекращении боевых действий в Нагорном Карабахе, заявил...
11:13 16/12/2020Тигран Абрамян: Правительство до сих пор не ответило на один простой вопрос: сколько у нас пропавших без вести?Руководитель аналитического центра "Энакет" («Точка опоры»), бывший советник президента Арцаха (НКР) по вопросам безопасности Тигран Абрамян пишет: «Правительство до сих пор не ответило на один...
17:40 15/12/2020Вазген Манукян: Это самое благоприятное время для осуществления той мечты, которой начался 1988 годКандидат на пост премьер-министра «Движения за спасение Родины» Вазген Манукян считает, что нынешняя ситуация намного ужаснее, чем кажется.
16:50 15/12/2020Теван Погосян: Атаки врага будут продолжаться до тех пор, пока он не достигнет своей конечной целиПолитолог Теван Погосян убежден, что трехстороннее соглашение, подписанное между Арменией, Азербайджаном и Россией, не означает, что Азербайджан не развяжет новую агрессию.
13:22 15/12/2020«Лучше не играть с миротворцами»: в Госдуме прокомментировали нарушение перемирия в Нагорном КарабахеДепутат Госдумы РФ Виктор Водолацкий в беседе с "НСН" прокомментировал нарушение перемирия в Нагорном Карабахе.
12:48 15/12/2020Режим прекращения огня соблюдается по всей линии соприкосновения в Нагорном Карабахе – Игорь КонашенковРежим прекращения огня соблюдается по всей линии соприкосновения в Нагорном Карабахе, сообщил на брифинге официальный представитель Минобороны России генерал-майор Игорь Конашенков.
11:41 15/12/2020Омбудсмен Арцаха: В Азербайджане все еще удерживаются армянские пленные, есть многочисленные пропавшие без вестиЗащитник прав человека (омбудсмен) Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Артак Бегларян на своей странице в соцсети Facebook пишет: «Добро пожаловать на Родину нашим 44 находившимся...
20:48 14/12/2020В.Манукян: «Встаньте на ноги, станьте нормальным государством, развивайте экономику – все вопросы решатся»Не существует варианта, чтобы Никол остался, заявил сегодня во время Шествия достоинства единый кандидат Движения за спасение Родины в премьер-министры РА Вазген Манукян.
10:58 14/12/2020Сурен Саркисян: Положив свою лапу на Сюник, Турция тем самым усиливает свою роль в регионеПолитолог Сурен Саркисян пишет: «Арцах был лишь прелюдией ... Когда вы что-то проваливаете, возникает цепная реакция. Количество вооружившихся ножами, чтобы отрезать и унести с собой свой лакомый...
19:56 13/12/2020Эдик Багдасарян – МИД Армении: Села Мец Шен и Хин Шен находятся не в Гадрутском, а в Шушинском районе АрцахаГлавный редактор газеты Hetq Эдик Багдасарян поправил МИД Армении. «Министерство иностранных дел распространяет заявление, сообщая, что азербайджанские силы продолжили провокационные действия также...
17:06 12/12/2020Сенор Асратян: Очень жаль, что во время 44-дневной войны у нас в Армении не было Вазгена СаргсянаБывший начальник управления информации и по связям с общественностью Вооруженных сил Арцаха, полковник Сенор Асратян, пишет: «В начале октября 1997 года ваш покорный слуга взял большое интервью у...
14:09 12/12/2020Самсонян требует у главы Полиции Армении провести служебное расследование противоправных действий полицейскихДепутат Национального Собрания от фракции «Просвещенная Армения» Ани Самсонян направила письменное заявление начальнику Полиции РА, полковнику Ваге Казаряну по поводу действий Полиции во время мирных...
10:48 12/12/2020Опубликована скандальная запись телефонного разговора президента Арцаха Араика Арутюняна и Руслана ИсраелянаТелеграмм-каналы опубликовали запись телефонного разговора президента Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Араика Арутюняна, сразу после того, как его пресс-секретарь Ваграм...
19:42 11/12/2020Эдвард Налбандян: Окончательный статус должен быть определен населением Арцаха посредством свободного волеизъявленияСегодня, 11 декабря, Международный мультимедийный пресс-центр МИА «Россия сегодня» провел круглый стол на тему: «Урегулирование конфликта в Нагорном Карабахе: взгляд из Москвы».