12:50 28/06/2022Ընդդիմադիրներին մանդատներից զրկելու հարցում կա երկու կարծիք. Ալեն ՍիմոնյանՄոտ օրերին կքննարկեն ընդդիմադիր պատգամավորներին մանդատներից զրկելու հարցը։ Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը։ «Կքննարկենք խմբակցությունով, նաև վարչությունով՝...
10:00 28/06/2022Արսեն Բաբայան.Վստահ եմ, որ նույնիսկ Ալենն է այս ստից հիմա աչքերը չռել«Հայրենիք» կուսակցության քաղխորհրդի անդամ, իրավաբան Արսեն Բաբայանը ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է. «Իհարկե չեմ հետևում գերագույն ստախոսի սուսուլիսին: Անկեղծ ասած խորապես թքած ունեմ իր արտահայտած մտքերի...
18:10 27/06/2022Կկարողանանք, արդյո՞ք, վերագտնել մեզ և կատարել այն, ինչ կատարել ենք 29 տարի առաջ․ Սենոր ՀասրաթյանԶՈւ գնդապետ, Արցախի ԶՈւ տեղեկատվության ու հասարակայնության հետ կապերի բաժնի նախկին ղեկավար Սենոր Հասրաթյանը գրում է.
09:41 27/06/2022Դամասկոսի միջազգային օդանավակայանը վերաբացվել էՍիրիայի փոխադրության նախարարությունը հայտարարել է, որ Դամասկոսի միջազգային օդակայանը, իսրայելական հրթիռակոծությունից հետո, նորոգվել է և սկսել է արդեն գործել։ «Գանձասարի» հաղորդմամբ, նախարարը դիտել է,...
10:44 25/06/2022Վարդան Բալյան. Այս քայլող դիակները պետք է հավաքել, թաղել կամ դիակիզել, որպեսզի համաճարակը հնարավոր լինի հաղթելՔաղաքական վերլուծաբան Վարդան Բալյանը գրում է. «Սովորաբար իշխանական քարոզչամեքենայի տեսանյութերը չեմ նայում՝ քարից ներվեր է պետք և անջատած ուղեղ՝ երկուսն էլ չունեմ: Ինչևէ, լրահոսում աչքովս ընկավ...
12:59 24/06/2022Փաստաբաններ. Գագիկ Ջհանգիրյանն իր հայտարությամբ կասկածի տակ է դնում Չալաբյանի նկատմամբ քրեական հետապնդման օրինականությունըԱվետիք Չալաբյանի պաշտպանական խումբը տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է. «Բարձրագույն դատական խորհրդի նախագահի ժամանակավոր պաշտոնակատար Գագիկ Ջհանգիրյանը, 23.06.2022թ․ Հանրային հեռուստատեսության...
11:18 23/06/2022Ղազարյան. Ու սա կատարվում է այն իշխանության օրոք, ովքեր ճղճղում ու ծղրտում են զինվորից գողացած «տռուսիկներից»ՍԴ աշխատակազմի նախկին ղեկավար, Լեհաստանում Հայաստանի նախկին դեսպան Էդգար Ղազարյանը գրում է. «Զինվորի հասանելիքը` վաճառքում Եթե որևէ խանութ ներկայացնում է նման առաջարկ, նշանակում է, որ գոյություն ունի...
09:41 23/06/2022ՀՅԴ-ական Արամայիս Մխիթարյանի և Ալեքսան Ալեքսանյանի խափանման միջոցները փոխվել ենԱրմավիրի առաջին ատյանի դատարանի որոշմամբ Արամայիս Մխիթարյանի և Ալեքսան Ալեքսանյանի խափանման միջոցները փոխվել են։ Նրանք ազատ են արձակվել գրավի դիմաց։ Այս մասին հայտնում է ՀՅԴ ԳՄ անդամ, «Հայաստան»...
10:18 22/06/2022Այս իշխանության պատկերացումներով չկա Արցախ ու Սյունիք, բնականաբար չի լինի նաև այս թեմաներով խնդիրներ. Աբրահամյան«Ինձ հաճախ են հարցնում՝ ինչո՞ւ իշխանության ներկայացուցիչներն Արցախ չեն այցելում»։
19:05 21/06/2022Քրեական հետապնդում պետք է հարուցվի Գագիկ Ջհանգիրյանի նկատմամբ․ Արամ Վարդևանյան«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արամ Վարդևանյանը գրում է․ «Իրավական տեսանկյույից կան մի քանի անհերքելի ելակետեր ԲԴԽ-Ջհանգիրյան ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ: Ունենալով մի շարք սուբյեկտիվ...
18:31 21/06/2022Հույս ունեմ՝ մաքուր, սառը օդը կօգնի առավել արդյունավետ որոշում կայացնել․ Թագուհի ԹովմասյանԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության և հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ, նախկին «Իմ քայլական», նախկին «Պատիվ ունեմ»-ական, այժմ արդեն անկուսակցական դարձած Թագուհի Թովմասյանը գրում է․...
14:10 21/06/2022Պետական ողջ համակարգը լծվել է 44 օրյա պատերազմի հերոսների ծնողներին լռեցնելու գործընթացին. փաստաբան«Վաղը Գալեյանը կանչվել է քննչական գործողությունների»։
11:50 21/06/2022Ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցության անդամը հրաժարվեց մանդատից, ցուցակի հաջորդ անդամն էլ չցանկացավ վերցնել մանդատըԵրևանի ավագանու այսօրվա նիստի մեկնարկին քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանը հայտնեց, որ «Իմ քայլը» խմբակցության ավագանու անդամ Գայանե Եղիազարյանը դիմում է ներկայացրել ավագանու անդամի իր լիազորությունները...
19:06 20/06/2022Ավետիք Իշխանյան․ Արդեն անուններովԻրավապաշտպան Ավետիք Իշխանյանը գրում է․ «Միշտ փորձել եմ ձեռնպահ մնալ նախկին գործընկերներիս պատասխանելիս, նրանց անունները հնչեցնել։ Սակայն, այսօր, տեսնելով նրանցից ոմանց արձագանքները Գագիկ...
16:24 20/06/2022Ստեփան Դանիելյան. Հայկական Մորտիդոյի՝ ինքնաոչնչացման հաղթաքայլըՔաղաքագետ Ստեփան Դանիելյանը գրում է. «Փսիխոանալիզի մեջ կա երկու հիմնական դրդիչ ուժ՝ Լիբիդոն և Մորտիդոն: Լիբիդոն ստեղծարար հակումն է, որը շրջանառության մեջ է մտցրել Ֆրոյդն, իսկ Մորտիդոն՝ մահվան ու...
12:23 20/06/2022Վահե Հովհաննիսյան. Պետությունը՝ որպես մեկ մարդու թիկնազոր. հունիսի 20-ից մեկ տարի անցՊետությունը՝ որպես մեկ մարդու թիկնազոր. հունիսի 20-ից մեկ տարի անց
08:38 20/06/2022ժողովդին սև ու սպիտակի բաժանողներ գո՞հ եք. Արթուր ՎանեցյանԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար Արթուր Վանեցյանն անդրադառնալով Արագածոտնի մարզում տեղի ունեցած կրակոցներին, գրում է.
13:53 17/06/2022Վահե Հովհաննիսյան. Պարզվում է, որ ճնշող մեծամասնությունը Նիկոլին չի լսումՎերցնել սպիտակ դրոշը երկրի տերերի ձեռքից
09:48 17/06/2022Ուկրաինան, Վրաստանը և Մոլդովան ԵՄ-ի թեկնածուների կարգավիճակ կստանան մի շարք պայմաններովԵվրահանձնաժողովը (ԵՀ) այսօր՝ հունիսի 17-ին, նախատեսում է առաջարկել Ուկրաինային, Վրաստանին և Մոլդովային ԵՄ-ին անդամակցելու թեկնածու երկրների կարգավիճակ տրամադրել: Ըստ «Կոմերսանտ»-ի՝ այդ մասին հայտնում...
13:25 16/06/2022Հուլիսի 1-ից 300,000 դրամը գերազանցող գործարքը՝ միայն անկանխիկ«300 հազար դրամը գերազանցող գրանցում չպահանջող գործարքները հուլիսի 1-ից քաղաքացիները պարտադիր պետք է կատարեն անկանխիկ եղանակավ»,-«Արմենպրես» մամուլի սրահում ասաց արդարադատության նախարարի տեղակալ...

20:36 05/12/2019When it comes to Karabakh, there remains a real risk of escalation։ Miroslav LajcakWhen it comes to Karabakh, there remains a real risk of escalation, OSCE Chairperson-in-Office and Slovak Foreign Minister Miroslav Lajcak said during the OSCE Ministerial Council.
11:41 05/12/2019Mnatsakanyan-Mammadyarov meeting: Armenian FM reiterates need for Artsakh’s involvement in peace talksForeign Ministers of Armenia and Azerbaijan Zohrab Mnatsakanyan and Elmar Mammadyarov met in Bratislava on Wednesday, December 4, on the margins of the 26th OSCE Ministerial Council.
20:46 04/12/2019Drifting from negotiations based on maximalist approaches is a sign of weakness - Ambassador Armen PapikyanAmbassador Armen Papikyan, Permanent Representative of the Republic of Armenia to the OSCE has commented on the document about the NK settlement process disseminated by Azerbaijani side at the 26th...
13:50 04/12/2019OSCE monitoring of Artsakh-Azerbaijan border passes as scheduledIn accordance with the arrangement reached with the authorities of the Republic of Artsakh (Nagorno-Karabakh Republic), the OSCE Mission conducted on Wednesday, December 4, a planned monitoring of...
20:00 30/11/2019Rain predicted in Yerevan tomorrowPrecipitation is predicted on December 1-2 in most regions of Armenia, in mountainous region in the form of snow, Hydromet service at the ministry of emergency situations reported on Saturday.
10:51 28/11/2019Thursday morning update on road conditionsAll roads in the territory of Armenia are passable as of 9:26am Thursday, November 28, the Ministry of Emergency Situations reported.
13:34 27/11/2019PM: Armenia ahead of other post-Soviet states on Legatum Prosperity IndexArmenia has advanced 27 places to 61st on the Legatum Prosperity Index 2019, surpassing all post-Soviet countries, except for the Baltic states and Georgia, Prime Minister Nikol Pashinyan said in a...
13:38 25/11/2019Armenia’s NSS wants to seize lawyer’s computerThe National Security Service (NSS) of Armenia wants to confiscate a computer belonging to lawyer Hovhannes Chamsaryan as part of a criminal case where he was a witness representative.
14:53 22/11/2019Artsakh Foreign Ministry’s memorandum disseminated in UNA memorandum of the Foreign Ministry of the Republic of Artsakh on Azerbaijan’s international responsibility for particularly serious crimes committed in Artsakh by Azerbaijan’s citizens Shahbaz...
14:53 21/11/2019#DrinkingCoffee: Armenian scientists hit back at Pashinyan over Venice remarksArmenian scientists have launched a campaign on Facebook using the hashtag “Drinking Coffee”. They are angered by Prime Minister Nikol Pashinyan's statement at a meeting with scholars at the...
18:30 16/11/2019Azerbaijani forces fired around 2,300 shots toward Artsakh defense positions over the past weekThe Azerbaijani armed forces violated the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact over 210 times in the past week, the country’s defense ministry reported on Saturday.
16:21 16/11/2019Robert Abajyan: A name to be remembered by current and future generationsRobert Abajyan – hero of Artsakh would have turned 22 on November 16. Born to bring peace and love Robert immortalized leaving all his dreams and goals unfulfilled. Yet he realized the greatest...
12:41 15/11/2019Armenian politician: Stalled Karabakh talks may increase risk of warArmenian politician Aghvan Vardanyan stressed the need to develop one or two clear-cut agenda which would consolidate the public around it.
10:54 15/11/2019Expert: Armenian Genocide resolution still stands a chance in Senate despite blockadeThe resolution recognizing the Armenian Genocide in the Ottoman Empire still stands a chance in the United Stated Senate despite being blocked by Senator Lindsey Graham, Armenian political scientist...
11:21 14/11/2019Expert: Senator Graham blocks Armenian Genocide resolutionU.S. Senator Lindsey Graham blocked on Wednesday a resolution recognizing the Armenian Genocide in the Ottoman Empire, Armenian political scientist Suren Sargsyan said in a Facebook post. The senator...
12:26 13/11/2019Pope praying for slain Syrian-Armenian priestsPope Francis took to Twitter on Tuesday to express sympathy to the Armenian community of Qamishli, Syria over the killing of two Armenian priests.
14:21 11/11/2019Member of Armenia’s Supreme Judicial Council steps downHayk Hovhannisyan has resigned as member of the Supreme Judicial Council. “Unfortunately, the work of the Supreme Judicial Council, as an independent constitutional body, is not in conformity with...
16:21 08/11/2019Turkey angered by Greek president’s genocide remark in ArmeniaTurkish Foreign Ministry spokesperson Hami Aksoy has reacted to the statement made by Greek President Prokopis Pavlopoulos during his latest Armenia trip.
15:07 08/11/2019Lawyer reiterates Kocharyan should be releasedUnder the European Convention on Human Rights, in 100% of cases bail must be imposed instead of arrest on a defendant as a measure of restraint if the court or the law enforcement body carrying out...
14:52 07/11/2019ARF Armenia Youth Union protesting against education minister“We are concerned about our culture, education and science. Minister Arayik Harutyunyan has nothing to do with culture, education, science or sport,” Gevorg Gyulumyan, a student of the Yerevan State...