09:41 16/06/2021Ժողովուրդ, սա իրոք, գերեզմանափոր է. Սենոր Հասրաթյան«Մեկուսացնել, քանզի հանրային հարաբերություններում այդ տականքի հետագա մասնակցությունը հղի է ավելի սարսափելի հետևանքներով, քան արդեն ունենք»:
16:07 15/06/2021Ռոբերտ Քոչարյան. Տևական խաղաղության համար պետք է ընդունվի այնպիսի որոշում, որը չպետք է լինի խիստ անարդար«Բանաձևը հետևյալն է, եթե մենք ուզում ենք երկարատև, տևական խաղաղություն, ապա պետք է ընդունել այնպիսի որոշում, որը չպետք է լինի խիստ անարդար»,- ռուսական պետական լրատվամիջոցներին տված հարցազրույցում...
15:13 15/06/2021Քարտեզներն ապացուցում են, թե որքան հզոր պաշտպանություն են կազմակերպել նախորդ իշխանությունները. Արտակ Զաքարյան«Վաղուց բանակցությունները գնում են։ Նրանք մի քանի անգամ հրաժարվել են ականապատ տարածքների քարտեզները տրամադրել։ Պրոցեսը ձգել են այնքան, որ դա հասնի նախընտրական փուլ և դա ևս դարձնեն կապիտուլյանտի համար...
14:56 15/06/2021Այդ մուրճը մենք օգտագործելու ենք շինարարության, երկիրը կառուցելու համար. Ռոբերտ Քոչարյան«Երեկ Արարատի մարզում մի խայտառակության, պարտության ուրվական էր շրջում, նաև ձեր քաղաքի կենտրոնում մուրճը ձեռքին կապիկություններ էր անում»,-Մասիսում կայացած նախընտրական հանդիպման ժամանակ հայտնեց...
10:55 15/06/2021Արմեն Գևորգյան. Պրոցեսը սկսվել է և այն անշրջելի է«Հայաստան» դաշինիքի ընտրական շտաբի ղեկավար Արմեն Գևորգյանը Թելագրամի իր էջում մի քանի դիտարկում է հրապարակել.
09:25 15/06/2021Հայհոյանքը, այն էլ դա հրապարակային անելն ագրեսիվացնում է մթնոլորտը, ավելացնում է լարվածությունը. ՄԻՊ«Ցավոք, այս նախընտրական քարոզարշավի արատավոր երևույթ է դարձել հայհոյանքը»։
14:34 14/06/2021Չի կարելի գալ փողոցից ու երկիր կառավարել, բանակցային գործընթացը դիլետանտների համար չէ․ Արկադի Ղուկասյան«Ո՞վ բերեց այս իշխանությանը, ի՞նչ նպատակով, ես փաստեր չունեմ այն պնդելու համար, բայց ոչինչ չեմ բացառում»,- այսօր Լազարևյան ակումբի քննարկման ժամանակ հայտարարեց Արցախի նախկին նախագահ Արկադի...
12:16 14/06/2021ՀՀ կառավարությունը պետք է հրատապ միջպետական գանգատով դիմի ՄԻԵԴ. ԹաթոյանԱդրբեջանական զինծառայողների ներկայությունը ՀՀ գյուղերի հարևանությամբ և համայնքների միջև ճանապարհներին Մարդու իրավունքների եվրոպական կոնվենցիայի խախտում է:
10:05 14/06/2021Էրդողանը Բայդենի հետ հանդիպմանը պատրաստվում է բարձրացնել նաև ԱՄՆ կողմից Հայոց ցեղասպանության ճանաչման հարցըԹուրքիայի նախագահ Թայիփ Էրդողանը հայտարարել է, որ ինքը և ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենը երկուշաբթի՝ հունիսի 14-ին, պետք է հանդիպում ունենան՝ անցյալի խնդիրներից առաջ անցնելու համար, ներառյալ Անկարայի կողմից...
18:52 13/06/2021Միքայել Մինասյան. Նիկոլ-Աննա զույգը, իսկապես, դժոխային վիժվածքներ ենՍուրբ Աթոռում ՀՀ նախկին դեսպան Միքայել Մինասյանը գրում է. «Քարոզարշավի կեսն անցավ. ո՞րն է ինձ համար ամենամեծ բացահայտումը, ամենամեծ զայրույթը, բայց և իմ համոզմունքների ամենավառ հաստատումը։ Նիկոլ-Աննա...
14:45 13/06/2021Հունիսի 20-ի ընտրությունները պետություն ունենալու-չունենալու ընտրություն է. Իշխան Սաղաթելյան«Մեր երկիրը գտնվում է ճգնաժամի մեջ, մեր երկրի սահմաններն այսօր վտանգի առջև են, մեր երկրի ինքնիշախնությունն այսօր հարցականի տակ է դրված, երկրում կա սոցիա- տնտեսական, քաղաքական ճգնաժամ»,- Տավուշի...
20:00 12/06/2021Բուսաբանական այգին կանգնել է ֆինանսական լուրջ խնդիրների առջևԲուսաբանական այգին ունի ֆինանսական լուրջ խնդիրներ։ Այս մասին Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց Բուսաբանական այգու տնօրեն Անահիտ Ղուկասյանը։ Պատճառը քիչ ֆինանսավորումն է։ «Երեք բուսաբանական այգիներ...
13:06 12/06/2021Արմեն Գևորգյան. Մենք անցնում ենք այս փորձության վերջին փուլը«Հայաստան» դաշինքի շտաբի ղեկավար Արմեն Գևորգյանը Թելագրամի իր ալիքում անդրադարձել է մարզերում իրենց աջակիցներին աշխատանքից ազատելուն.
12:24 12/06/2021Վահե Հովհաննիսյան. Կոմպրոմատին սպասելիս«Եթե այսքանից հետո Նիկոլին մերժելը պետք է լինի ինչ-որ մասնավոր կոմպրոմատի հաշվին, ապա դա հետագա վերելքի քիչ հույս է տալիս»։
20:42 11/06/2021Ի՞նչ է սպասվում բիզնեսին Փաշինյանի մնալու դեպքում. yerevan.todayYerevan.today-ը գրում է. «Արդեն հինգ օր է՝ մեկնարկել է նախընտրական քարոզարշավը: Այս օրերի ընթացքում մենք իմացանք, որ «ապրում ենք դրախտում, ՀՀ-ն բիզնեսի համար դրախտավայր է, Սինգապուրը մեզ նախանձում է,...
18:05 11/06/2021Շուշան Դոյդոյան. Փաշինյանի նկարագրած աղբանոցը քաղաքական հանրային խոսքում է, իսկ մամուլն ընդամենն արտացոլում է դա«Մամուլը ներկայացնում է մեր քաղաքական վերնախավի իրական նկարագիրը»
13:34 11/06/2021Դուք երբևէ լսե՞լ եք իմ ընտանիքի, հարազատի կողմից որևէ տեղ, որևէ լկտիություն կատարելու դեպքի մասին. Ռոբերտ Քոչարյանը՝ քաղաքացուն«Դուք երբևէ լսել եք իմ ընտանիքի, բարեկամի, հարազատի կողմից որևէ տեղ, որևէ լկտիություն կատարելու դեպքի մասին: Ոչ, չե՛ք լսել նման բան»,-պատասխանելով նախկին բարքերի վերադարձի մասին ժողովրդի...
12:25 11/06/2021Եթե ընդդիմադիր դաշտը շարունակի այսպես աշխատել, հունիս 20-ին արձանագրվելու է Փաշինյանի տոտալ պարտությունը. Աշոտյան«Իրական ընդդիմադիր դաշտի քարոզարշավը ես շատ դրական եմ համարում»,- ասուլիսում ասաց «Պատիվ ունեմ» դաշինքի ներկայացուցիչ Արմեն Աշոտյանը: Նա նշեց, որ «Պատիվ ունեմ» դաշինքն ակնհայտորեն ակտիվացրել է իր...
12:21 11/06/2021ԵԱՀԿ-ԺՀՄԻԳ-ի միջանկյալ զեկույց․ Զրուցակիցները նշել են նախաքարոզչական շրջանում սադրիչ հռետորաբանության բարձր մակարդակի մասինԵԱՀԿ Ժողովրդավարական հաստատությունների և մարդու իրավունքների գրասենյակի Հայաստանում հունիսի 20-ին կայանալիք Ազգային ժողովի ընտրությունների դիտորդական առաքելությունը հրապարակել է միջանկյալ զեկույց։...
11:26 11/06/2021Վահե Հովհաննիսյան. Մեկ միասնական քվեաթերթիկ. մերժել ՆիկոլինԱյլընտրանքային նախագծեր խումբը տարածել է խմբի փորձագետ Վահե Հովհաննիսյանի հոդվածը, որը ներկայացնում ենք ամբողջությամբ.

13:56 08/07/2019В министерстве представили подробности о состоянии пострадавших в результате ДТП в Араратской области АрменииСостояние двоих граждан, проходящих лечение в медицинских центрах «Эребуни» и «Армения», врачи оценивают как средней тяжести.
11:12 08/07/2019Пострадавших в ДТП на автодороге Тбилиси-Сенаки-Леселидзе граждан Армении доставят на родинуОтмечается, с учетом состояния здоровья двое других пострадавших, находящихся в наиболее тяжелом состоянии, будут доставлены в Армению на вертолете.
10:58 05/07/2019Грайр Товмасян: Демократическую Армению возможно построить не на эмоциях, а исключительно в условиях верховенства КонституцииВ поздравлении отмечается также, что Конституция РА является единственной правовой основной, из которой вытекает легитимность всей общественной власти.
11:27 04/07/2019Вардан Айвазян: У Конституции должен быть четкий гарантВардан Айвазян заявил об этом на конференции «Конституция Армении: красные и зеленые линии», организованной общественной организацией «Правовой путь».
15:15 03/07/2019Анна Нагдалян: Макрон заявил, что Франция никогда не продаст Азербайджану оружие, которое может быть использовано в АрцахеПо ее словам, отношения Франции и Азербайджана, особенно в сфере ВПК, также в центре постоянного внимания.
11:27 01/07/2019Сасун Хачатрян: Создание нового антикоррупционного органа предполагает упразднение Спецследственной службы АрменииНа вопрос, возможна ли его отставка с данной должности. С. Хачатрян ответил: «Не я это решаю».
13:27 29/06/2019Действующий председатель ОБСЕ приветствовал гуманитарный жест по обмену задержанными между Арменией и АзербайджаномМы приветствуем этот гуманитарный жест, который демонстрирует, как диалог может привести к положительным результатам для людей, пострадавших вследствие конфликта.
17:54 25/06/2019Адвокаты намерены обжаловать решение суда об аресте второго президента Армении Роберта КочарянаПосле получения копий судебных актов адвокаты рассмотрят также вопрос изложения дополнительных оснований в жалобе.
15:39 25/06/2019Политолог Агаси Енокян: Сегодня в Армении царит правовой беспределПолитолог напомнил, что эксперты называют заявление Ваге Григоряна абсурдом, даже выдвижение его кандидатуры является проблематичным.
11:51 24/06/2019Гаро Пайлан о выборах мэра Стамбула: Власть одного человека отныне рухнулаДепутат Великого национального собрания (парламента) Турции от прокурдской Демократической партии народов Гаро Пайлан (Garo Paylan) прокомментировал итоги выборов мэра Стамбула.
12:42 21/06/2019Адвокат Арам Вардеванян прокомментировал скандальное заявление судьи КС Армении Ваге ГригорянаОн сделал заявление, которое почти невозможно комментировать в юридическом смысле.
12:37 19/06/2019Генпрокурор Армении: Надеемся, что судья больше не будет подвергаться морально-психологическому давлению«Считаю это весьма символичным, что подобные заявления делает сегодня обвиняемый, а в момент совершения инкриминируемых деяний являвшееся президентом РА лицо», – отметил он.
13:15 18/06/2019Ваге Григорян: С того момента как судья принес присягу, у судьи больше нет друзей«У меня не могло не быть друзей, поскольку моя деятельность полностью касалась политической и гражданской защиты», – отметил он.
11:39 18/06/2019Адвокат Манвела Григоряна прокомментировал решение суда: Это не было сюрпризомОн отметил, что судебные власти осуществляют избирательное правосудие.
09:54 18/06/2019Совет Европы подтверждает готовность поддержать инициированную правительством Армении повестку реформПремьер-министр подчеркнул, что конечной целью реформ является формирование и укрепление доверия граждан к судебной системе.
14:18 17/06/2019Пётр Свитальский: Страна Параджанова нуждается в современной модели кинематографииПосол отметил, что на уровне подпрограмм Армения уже участвует в двух мероприятиях, и эти программы принесут пользу стране.
13:32 15/06/2019Сложивший депутатский мандат Тигран Уриханян: Разговоры о конфликте просто смешныОн подчеркнул, что всё ещё впереди.
12:47 15/06/2019Директор Медцентра «Наири» Анатолий Гнуни рассказал о состоянии здоровья Манвела ГригорянаМанвела Григоряна 14 июня на машине скорой помощи из медицинского центра «Сурб Григор Лусаворич» («Святого Григория Просветителя») доставили в Медцентр «Наири».
15:26 14/06/2019Кандидат в члены Высшего Судебного Совета Армении: Поставил перед всеми парламентскими фракциями одно условие«Если будет сделана попытка оказать давление на меня, я первый заявлю об этом, не позволю запятнать свою репутацию», – пояснил Григор Бекмезян.
19:15 13/06/2019Премьер Армении Никол Пашинян назвал причины отставки Артака Зейналяна«Проблемы и ситуация несколько меняются», – заявил премьер-министр Армении Никол Пашинян в интервью Shantnews, обратившись к причинам отставки Артака Зейналяна.