15:23 20/02/2021Կարեն Բեքարյանն ու Արա Սաղաթելյանն ունեն այնքան համարձակություն, որ իրենց կարծիքներն արտահայտեն բաց, իրենց դեմքով. Վանեցյան«Այս իշխանությունները գործում եմ տրամանանությունից դուրս»,-լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը, ով իր համախոհների հետ երթով շարժվում է դեպի Ազատության...
14:45 20/02/20212021թ. փետրվարի 20-ը ևս կարող է դառնալ հայ ժողովրդի միասնության, վճռականության և ազգային զարթոնքի սկիզբ. Սերժ ՍարգսյանՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Արցախի վերածննդի օրվա կապակցությամբ։ «1988 թվականի փետրվարի 20-ը հայ ժողովրդի միասնության, վճռականության և ազգային զարթոնքի պահն էր: 1988...
14:04 20/02/2021Այն, ինչ ունենք՝ պարտություն, տարածքների կորուստ, նաև սխալ սոցիալ-տնտեսական քաղաքականության արդյունք է. Պարսյան«Եվ հին, և ներկա համակարգներն իրենց ամբողջությամբ սպառել են ու ձախողել են։ Մենք նոր համակարգի կարիք ունենք»,- «Հանուն սոցիալական արդարության» կուսակցության կազմակերպած «Սոցիալական արդարության...
12:05 19/02/2021ՀՌԱՀ-ը կանխակալ վերաբերմունք ունի մեր նկատմամբ. «Հ2»-ի փոխտնօրեն«Միակ գործող հեռուստաալիքը, որ զրկվել է հեռարձակման իրավունքից, հանրային երկրորդ հեռուստաալիքն է»,- այսօր հրավիրված ասուլիսի ընթացքում ասաց եթերազրկված «Հ2» հեռուստաալիքի փոխտնօրեն Լևոն Սուլթանյանը։...
12:01 19/02/2021Ֆիլադելֆիայի մայրուղուց հեռացվել է հակահայկական գովազդային վահանակը«Մեր հավաքական ջանքերով Ֆիլադելֆիայի I-95 մայրուղում վրայի հակահայկական և կեղծ գովազդային վահանակը հեռացվել է»,-այս մասին հայտնում է Ամերիկայի հայկական համագումարը, շնորհակալություն հայտնելով բոլոր...
10:20 19/02/2021Սեյրան Օհանյան. Փետրվարի 20-ին դեպի Ազատության հրապարակ«Պետք է համախմբվենք և տե՛ր լինենք մեր պետությանը, ժողովրդին ու մայր հողին»:
10:00 19/02/2021Էլինար Վարդանյան. Գախարիայի և Փաշինյանի տարբերությունըԱյլընտրանքային նախագծեր խումբը տարածել է խմբի փորձագետ Էլինար Վարդանյանի հոդվածը, որտեղ հեղինակն անդրադարձել է Վրաստանի վարչապետի հրաժարականին, ապա Գախարիային համեմատել է Փաշինյանի հետ.
14:06 18/02/2021Նոր նորմեր՝ երկրաշարժադիմացկուն շենքեր կառուցելու համար«2018 թվականին անհրաժեշտություն առաջացավ փոփոխելու գործող՝ սեյսմակայուն շինարարության նախագծման նորմերը»,- այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Ճարտարապետության և շինարարության Հայաստանի ազգային...
12:49 18/02/2021Ովքե՞ր կորոնավիրուսի դեմ անվճար պատվաստվելու հնարավորություն կունենան«Կորոնավիրուսի դեմ պետպատվերի շրջանակում կարող են պատվաստվել ռիսկային խմբում ներառված քաղաքացիները։ Արդեն հաստատվել է այդ ցանկը»,- այսօր Կառավարությունում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ...
11:56 18/02/2021Նիկո՛լ, գոնե հասկանո՞ւմ ես, որ շատ քիչ տարբերություն կա քո և Ալիևի միջև. Արտակ ԶաքարյանՊՆ նախկին փոխնախարար Արտակ Զաքարյանը գրում է. «Նիկո՛լ ես չգիտեմ, թե դու որ ազգին ես պատկանում, բայց որ հայ չես՝ համոզեցիր։ Բավական է, պետք չէ անընդհատ ապացուցել։ Նույնիսկ դավաճանած, սեփական տեսակին...
10:12 18/02/2021Սյունեցիներն ահազանգել են՝ թշնամին կրակել է այն պահին, երբ զբաղված են գյուղատնտեսական աշխատանքներովԿապան, Ներքին Հանդ, Շիկահող, Սրաշեն գյուղեր ՄԻՊ գլխավորած աշխատանքային խմբի այցը վեր է հանել բնակիչների կյանքի, սեփականության ու կենսական կարևորության այլ իրավունքների վտանգներ կամ խախտումներ:
09:05 18/02/2021Թշնամին առանձնակի վայրագություններ է ցուցաբերում Արցախյան ազատամարտին նվիրված հուշարձանների նկատմամբ«Թշնամին այժմ պատերազմում է մեր մշակութային արժեքների դեմ»։
12:54 17/02/2021Կառուցապատողները՝ նոր խնդրի առաջԱյս տարվա հունվարի 1-ից ուժի մեջ մտած «Անշարժ գույքի հարկով հարկման նպատակով անշարժ գույքի շուկայական արժեքին մոտարկված կադաստրային գնահատման կարգը սահմանելու մասին» ՀՀ օրենքը կառուցապատողների համար...
11:19 17/02/2021ՀՀ ԱԳ նախարարը՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին․ Ուժի կիրառման հետևանքները չեն կարող դիտարկվել որպես հակամարտության հանգուցալուծումՓետրվարի 16-ին ԱԳ նախարար Արա Այվազյանը տեսակապի ձևաչափով հանդիպում է ունեցել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներ Իգոր Պոպովի (Ռուսաստան), Ստեֆան Վիսկոնտիի (Ֆրանսիա) և Էնդրյու Շոֆերի (ԱՄՆ) և ԵԱՀԿ գործող...
11:06 17/02/2021Թուրքիան և Ադրբեջանը շարունակում են խայտառակ ստերի զանգվածային արշավն ընդդեմ հայերի․ Ամերիկայի հայկական համագումարՔանի որ Թուրքիան և Ադրբեջանը շարունակում են երկկողմանի հանրային կապերի քարոզարշավը` ազդելու ԱՄՆ քաղաքականության վրա` աղավաղելու մարդու իրավունքների մասին պատմությունը և կոծկելու ահաբեկիչների...
15:18 16/02/2021Ապահով և ծաղկած Հայաստան ունենալու համար՝ փետրվարի 20-ին հավաքվում ենք Ազատության հրապարակում. մանկավարժՄանկավարժ Մանուշակ Ստեփանյանը մտահոգ է այսօրվա ու վաղվա սերնդի համար: Նա համոզված է, որ հայ ժողովուրդն ուժեղ է, երբ միասին է: «Այսօրվա իրավիճակից ելնելով՝ շատ մտահոգ եմ իմ այսօրվա և վաղվա սերնդի...
12:30 16/02/2021Բացակայում են պատերազմի հետևանքների փաստահավաք համակարգված աշխատանքները. Արա ԶոհրաբյանՓաստաբանների պալատի նախագահ Արա Զոհրաբյանը կարևորում է պատերազմի հետևանքների վերաբերյալ փաստահավաք համակարգված աշխատանքները: Ըստ նրա, այդ աշխատանքները բացակայում են: «Կարևոր հատված է: Ապագայի համար...
23:16 15/02/2021Սերժ Սարգսյան. Դեն շպրտեք ձեր գլխից, թե ինչ էինք մենք տալու, դուք մտածեք այն մասին, թե ինչ էինք ունենալուՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը հարցազրույց է տվել «Արմյուզ» հեռուստաընկերությանը՝ անդրադառնալով ԼՂ հակամարտության կարգավորման բանակցային գործընթացին, արցախյան վերջին պատերազմում ՀՀ դիվանագիտական և...
22:08 15/02/2021Ս․ Սարգսյան․Մենք երբեք չենք բանակցել,թե ինչ ենք տալու, մշտապես բանակցել ենք,թե ինչ ենք ստանալուՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանը «Արմնյուզ» հեռուստաընկերությանը տված իր հարցազրույցում խոսելով պատերազմում ունեցած պարտության և բանակցային գործընթացում ունեցած ձախողումների մասին, մասնավորապես,...
11:09 15/02/2021Սյունիքի անվտանգությունը կասկածի տակ դնելով խոցելի ենք դարձնում ՀՀ անվտանգությունը. Տիգրան Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Այս 30 տարիների ընթացքում մենք մեր մեջ իրար չկարողացանք համոզել, որ Արցախի սահմանին կանգնած զինվորականն ապահովում է Հայաստանի...

09:59 02/07/2014'East China Sea is world's most dangerous area now'"There are two powerful countries, China and Japan, and Japan is in a military alliance with the US, so in case of conflict between them there could be a nuclear stand-off."
09:23 02/07/2014Turkey’s declining support in Congress after blunders at home and abroadArmenians, Greeks, Kurds and other oppressed ethnic and religious minorities are only too happy to see Turkey ruled by an incompetent leader who will bring the country to its knees!
19:10 01/07/2014President offers to cushion electricity price increase impact on disadvantaged familiesArmenian President Serzh Sargsyan has offered Prime Minister Hovik Abrahamyan to find ways for cushioning the impact of electricity price increase on disadvantaged families, the press service of the...
15:56 01/07/2014Isis caliphate can dictate new rules of game – expertOn June 29, Islamist militant group Isis said it is establishing a caliphate, or Islamic state, on the territories it controls in Iraq and Syria.
09:33 01/07/2014'Turks kidnapped by ISIS come from one of the biggest mistakes of the Turkish govt’"Turkey cannot do anything to save its kidnapped people, so the Kurdish Peshmerga came into the picture and the Iraqi Kurdish leader is now the protector of the Turcomans rather than the state."
18:12 30/06/2014Armenian President receives congratulations on his 60th birthdayOn the occasion of his birthday Armenian President Serzh Sargsyan receives congratulations and best wishes from heads of states, international organizations, state and public sectors and individuals,...
10:05 30/06/2014Tel Aviv concerned about change of balance in Syria"No one knows what targets were hit by Israel and one cannot consider only the issue of the wounded Israeli soldiers or the presence of the radical forces as the basis for attacking Syria."
15:36 28/06/2014Intense gunfire reported in Armenian border villagesAzerbaijani forces fire shots at the villages of Barekamavan, Movses, Aygepar and Choratan in Tavush province of Armenia.
09:57 28/06/2014‘With Maliki staying in govt, the splitting up of Iraq is inevitable’"Unless something miraculous happens in the parliament in Baghdad, and they choose a different Prime Minister, which probably may not happen, it is very likely that Iraq will split up."
15:52 27/06/2014Ukraine, Moldova, Georgia ink association deals with EU, create free-trade zoneGeorgia, Moldova, Ukraine and the European Union signed association agreements that foresee the creation of a free-trade zone with the EU during a summit in Brussels Friday, RIA Novosti reported.
11:17 27/06/2014Heritage Party to hold convention tomorrowThe Heritage Party will hold a convention on June 28. Party’s deputy chairman Armen Martirosyan told Panorama.am that they have not invited any other political force, but everyone who wants can...
09:40 27/06/2014'US aims to thwart Chinese Silk Road project proclaiming its Asia pivot’"A Chinese idea of creating two New Silk Roads could be a big boom for a lot of people who live along the Silk Road route, and obviously all the countries at both ends of it."
09:41 26/06/2014‘Ceasefire announced by Kiev might be a prelude to the bigger military operation’"Poroshenko promised a ceasefire as he plans to sign the economic part of the EU Free Association Agreement, but he is quite likely to start a new operation against Eastern Ukrainian just after this."
16:11 25/06/2014Azerbaijan opens fire at Armenian border villageThe village of Movses in Armenia’s Tavush province came under Azerbaijani fire this morning. Village administrator Ararat Avalyan told Panorama.am that prior to it, Azerbaijani forces opened fire at...
10:22 25/06/2014Author of UN report confirming the Armenian Genocide passes awayThe world lost a great humanitarian and a staunch supporter of minority rights.
14:16 24/06/2014James Warlick: There is no military solution to Karabakh conflict; sabotage provocations hinder peaceful settlement of conflictThere is no military solution to Karabakh conflict, and the provocations of sabotage only hinder the peaceful settlement of the conflict, OSCE Minsk Group's U.S.
10:24 24/06/2014Media raid: 'The scale of the Israeli reaction to kidnap is out of proportion’"There are no proof that Hamas is engaged in the kidnapping of three youngsters and of attacking the Palmedia building, the Israelis are just trying to take the advantage," Gideon Levy said.
22:03 23/06/2014Lawyer: Abolition of Chartered Legal Executives system in Azerbaijan is another step towards anti-democratization of legislationAzerbaijani lawyer Namizad Safarov, who has an extensive experience of advocacy, has criticized the decision of the Parliament of Azerbaijan on abolition of the Chartered Legal Executives’ system and...
09:45 23/06/2014‘We had warned US about Daesh’"From the beginning of Daesh’s activities in Mosul and its attempts to create insecurity in Iraq, the Foreign Minister of the Islamic Republic of Iran has established dialogues in the region."
09:48 21/06/2014‘Assange has no regrets about the revelations of WikiLeaks’"The consequences of Julian Assange's actions forced him to live inside the Ecuadorian embassy for two years, but his spirit is high and he is dedicated to work," Kristinn Hrafnsson said.