13:07 08/02/2021Վահե Հովհաննիսյան. Ով է խաղում մեզնով և որն է այս խաղի վերջաբանըԱյլընտրանքային նախագծեր խումբ անդամ Վահե Հովհաննիսյանը հերթական հոդվածն է հրապարակել. «Այսօրվա Հայաստանը Լիարժեք պետության փոխարեն այսօր ունենք հայերով բնակեցված տարածք։ Այդ տարածքի անվտանգությունն...
12:32 08/02/2021Գործարարներն ու գիտնականները պահանջում են պետբյուջեի 4 տոկոսը հատկացնել գիտությանը«Հայաստանի անվտանգության ապահովման և թռիչքային զարգացման համար անհրաժեշտ պայման է հզոր գիտական ներուժը, և այս պարզագույն ճշմարտությունից ելնելով՝ պետք է ավելացվեն պետական հատկացումները գիտության...
09:38 08/02/2021Քաղաքագետ. Քաղաքականությունը նոր տեմպերով դուրս կգա փողոցՔաղաքագետ Ալեն Ղևոնդյանը ֆեյսբուքյան գրառամամբ անդրադարձէլ է արտահերթ ընտրություններ չանցկացնելու վերաբերյալ որոշման հնարավոր հետևանքներին.
09:23 08/02/2021Գոհար Մելոյան. Պայթեց «Իմ քայլի» փչած հերթական ստի փուչիկըՍահմանդրական իրավունքի մասնագետ Գոհար Մելոյանը, արձագանքելով արտահերթ ընտրություններ չանցկացնելու վերաբերյալ «Իմ քայլը»-ի տարածած հայտարարությանը, գրում է.
12:12 07/02/2021ԱՄՆ պետքարտուղարության արձագանքը՝ Բաքվում ԱՄՆ-ի դեսպանին վերագրվող հայտարարություններինԱՄՆ պետքարտուղարությունը պատասխանել է «Ամերիկայի ձայնի» հարցմանը՝ կապված ադրբեջանական պատկան մարմինների կողմից հրապարակված մի հաղորդագրության, համաձայն որի՝ Բաքվում Միացյալ Նահանգների դեսպան Լի...
16:00 06/02/2021Չփորձեք մեր դեմ ոչ մի տեսակ կարմիր գիծ քաշել. Անհետ կորած զինծառայողի հորեղբայրը՝ իշխանություններին«Տեղեկություններ են ստացվում, որ մեր պաշտպանության նախարարությունը փորձում է մեր զոհված և անհետ կորած զինծառայողների ծնողների հետ արդեն ուլտիմատումներով խոսել»,- ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ասում է...
15:17 06/02/2021Իշխանություններն իրենց աթոռները պահելու համար կարծես ապառիկով կյանքեր են նվիրում թշնամուն. Վրթանեսյան«Հայաստանի իշխանության ներկայացուցիչները խաղաղասիրության մասին են խոսում, նաև անում են։ Մենք ամեն շաբաթ նորություն ենք ստանում, որ հերթական բնակավայրի մոտ մեր դիրքը զիջել են ադրբեջանիցներին»,-...
12:41 06/02/20211967թ.ապրիլի 24-ին Թուրքիայի դեմ ցույցով սկսվում է Մանուկյանի քաղաքական գործունեությանըՑույցն աննախադեպ էր և մեծ արձագանք է ստանում Խորհրդային միությունում
12:35 06/02/2021Ամեն օր էլ «GPS»-ով սահմանները ճշգրտվում են. Խնձորեսկի համայնքապետ«Դեռ սահմանագծման աշխատանքները չեն ավարտվել, ո՞նց ասեմ, որ նահանջում կամ հետ ենք գալիս, եթե գործընթացը դեռ ավարտած չէ»,- Panorama.am-իր հետ զրույցում ասաց Խնձորեսկ համայնքի ղեկավար Երվանդ Մալունցը՝...
10:12 06/02/2021Ռազմական փորձագետ. Թուրք-ադրբեջանական զորավարժության պայմանական թիրախը Սյունիքն էՌազմական փորձագետ, «Հայոց հզոր բանակ» ՀԿ նախագահ Կարեն Հովհաննիսյանը գրում է. «Թուրք - ադրբեջանական համատեղ զորավարժությունները շարունակվում են։ Չնայած այն բանին, որ երկու երկրների մամուլները սկսել...
13:20 05/02/2021Քանի դեռ այս իշխանությունը կա, ոչ մի խնդիր ի շահ ՀՀ-ի, հայ ազգի ու զինվորի չի լուծվելու. Գևորգ Գևորգյան«Իմ կարծիքով, ճիշտ կլիներ, որ լույս սփռվեր այն գործընթացներին, որոնց շուրջ խոսվում էր պատերազմի օրերին։ Մասնավորապես, պետք է խոսվեր ՊԲ նախկին հրամանատարի մահափորձի մասին»,- այսօր լրագրողների հետ...
11:40 05/02/2021Լեխ Բուչեկը հայ ռազմագերիների ու Ադրբեջանի ռազմական հանցագործությունների հարցով նամակ է հղել Ջո ԲայդենինԼեհ քաղաքական գործիչ Թոմաշ Լեխ Բուչեկն, որը գրել է «Հայերի դեմ ադրբեջանական ռազմական հանցագործությունները» գրքույկը, նամակ է գրել է ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենին։ Նամակում Բուչեկը նշում է, որ որպես...
10:02 05/02/2021Սուրեն Սարգսյան. Վաշինգտոնում լոբբին և դիվանագիտությունը պետք է աշխատեն «փոխանցումներով» և «գոլ» խփենՔաղաքագետ Սուրեն Սարգսյանը գրում է. «Պատկերցնո՞ւմ եք Հայաստանը որևէ հաշվարկ չունի, թե որքան է մեր տնտեսությունը վնաս կրել հակաիրանական և հակառուսական պատժամիջոցների արդյունքում: Այս հաշվարկը պետք է...
19:06 04/02/2021Ինչի՞ համար եք շաբլոն, ձևական բնույթի հաղորդագրություններ տարածում՝ հանրությանը մոլորեցնելո՞ւ․ Տ․Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրում է․ «Վերջին շրջանում, պաշտպանության նախարարությունը ամենօրյա հաղորդագրություններ է տարածում հայ-ադրբեջանական շփման...
17:32 04/02/2021«Զապել»-ը մեկ հարթակում կմիավորի հայ և արտասահմանցի կին գրողներին«Զապել»՝ նախ կին գրողների միջազգային ֆորում, ապա նաև՝ փառատոն
11:04 04/02/2021«Կասպերսկի» լաբորատորիայի փորձագետ․ Երեխաներին ոչ թե պետք է զրկել ինտերնետից, այլ խոսել սպառնալիքների և դրանցից պաշտպանվելու մասինՎերջին օրերին հասարակությունը կրկին քննարկում է համակարգչային վտանգավոր խաղերի հարցը, որոնք որոշ դեպքերում կարող են հանգեցնել անդառնալի հետևանքների։ Ինչպես երեխաներին հեռու պահել նման խաղերից, ինչպես...
10:16 04/02/2021Միքայել Մինասյան. Մենք պետք է գիտակցենք, որ Հայաստանում իշխանությունը թուրք-ադրբեջանական գործակալների բանդայի ձեռքում է«Քայլող մադամը ոչ մի նոր բան չի ասել, դա Նիկոլ Փաշինյանի քաղաքական գիծն է, որը սկսկել է 2.5 տարի առաջ՝ թշնամու կերպարից ստեղծելով կիրթ ու կոռուցողական գործընկերոջ կերպար, իսկ պետություն ստեղծողներից...
09:33 04/02/2021Սուրեն Սարգսյան. Մեր արտաքին քաղաքականությունը պետք է լինի պրագմատիկ՝ և վերջՄիջազգայնագետ Սուրեն Սարգսյանը գրում է. «Մեր արտաքին քաղաքականության մասին Մեր արտաքին քաղաքականությունը պետք է լինի պրագմատիկ՝ և վերջ: Մեզ համար պետք է գործեն հետևյալ սկզբունքները, կանոնները և...
18:02 03/02/2021Նիկոլ Փաշինյանը միտումնավոր սանձազերծեց պատերազմ, որում ինքը պետք է պարտվեր. Համբարյան«2018 թվականի իշխանափոխությունը իրականում դավադրություն էր ՀՀ-ի նկատմամբ»- այսօր Շիրակի մարզի մտավորականների հետ «Ձայն հայրենյաց» նախաձեռնության հանդիպման ժամանակ ասաց քաղաքագետ, ՇՊՀ դասախոս Գագիկ...

09:52 05/06/2014‘US won’t stop spying on others while everybody else doing it’"The revelations of Snowden have shown that mass spying is possible, and many people have found that their states do exactly the same things, only on a smaller scale."
18:08 04/06/2014The Telegraph: British Consulate to legalize same-sex marriages in AzerbaijanSame sex marriages can take place in the British consulates of more than 20 countries where the ceremonies are not legal including Russia, Azerbaijan, Serbia and Hungary, the British “The Telegraph”...
16:38 04/06/2014Serzh Sargsyan: Turkey’s illegal blockade of Armenia should remain in focus of all international organizations"Because of Turkey’s lack of commitment the Armenian-Turkish protocols mediated by the Swiss Confederation have been frozen up to the present day."
09:45 04/06/2014Armenia helps coordinate worldwide Genocide Centennial activitiesAhmet Davutoglu announced last week that his government was closely monitoring the Centennial Committee’s Yerevan meetings.
16:53 03/06/2014Turkish poet: Conscience can be developed by empathy"I believe that only more conscience can save the World, not big ideologies, big leaders, more money, more weapons or more technology, because none of tough laws can be more powerful than conscience."
09:32 03/06/2014Iran and US’ common need to negotiate"One of the countries which usually had a different outlook than the US in Iraq’s nuclear issue was France and Mr. Chirac. But today France is in line with the US."
10:13 02/06/2014‘Without outside pressure on Israel the issue of Palestine won’t be solved’"Outside pressure on the current Israeli government is critical for the progress of the Israel-Palestine peace process, but many are reluctant to confront Israel directly."
16:08 31/05/2014Turkish President Gul says hopes to normalize relations with ArmeniaGul reminded Prime Minister Recep Tayyip Erdogan’s condolence message on the eve of the 99th anniversary of the Armenian Genocide and noted that “many painful events happened in Anatolia in 1915.”
09:33 31/05/2014Eurasian Economic Union is wake-up call for US"It is one huge step, part of the pivot to the East that Russia has been behind, and of course we have seen in recent weeks really come together."
16:58 30/05/2014Ashotyan: Armenia rules out customs border with Karabakh“Armenia and NKR are one territory. Yes, they are two separate states, but they are one economic, educational and cultural area,” the RPA deputy chairman said.
13:38 30/05/2014De Waal: Inviting Turkish authorities to Genocide centennial was clever and positive moveThomas De Waal, expert at Carnegie Institute, has commented on the invitation made by the President of Armenia to the President of Turkey to visit Armenia in 2015.
09:52 30/05/2014'Obama says the US is indispensable, meaning all other countries are dispensable?'"If indispensable means invasive than there is no country that has invaded more states in the world, that has violated human rights and international law more than has the US."
14:38 29/05/2014Putin: We hope Armenia will be able to become full-fledged EEU memberRussia, Belarus and Kazakhstan are passing to an essentially new level of co-operation as a result of creation of the Eurasian Economic Union (EEU), Russian President Vladimir Putin told a news...
09:32 29/05/2014Paris and nostalgia in Damascus"From the beginning, France sought regime change in Syria," Pirouz Izadi says.
09:45 28/05/2014‘Old UK parties cannot deliver on their promises to control borders’ – UKIP MEPPeople are coming over to the hardline anti-EU UKIP Party which sensationally won over 27 percent at the European elections as "they have given up on the other parties and they want real change."
17:11 27/05/2014Serzh Sargsyan invites next President of Turkey to Yerevan to confront historyThe Armenian Genocide 100th Anniversary Planning Commission held its 4th meeting today at Karen Demirchyan Sports and Concerts Complex.
09:50 27/05/2014‘New Ukrainian President Poroshenko may enforce more violence in east’"Before going to the east of Ukraine, likely new president Poroshenko will need to secure the situation for his PR-event, which means more violence by Ukrainian army and Western mercenaries."
10:10 26/05/2014'World moving away from American financial hegemony'"With the China-Russia deal conducted outside the dollar system we see the beginning of the de-dollarization and de-Americanization of the world."
09:59 24/05/2014'No leaked info should be withheld, whistleblowers risk life for it'WikiLeaks says it plans to publish the name of a country targeted by a massive United States surveillance operation earlier described in The Intercept report.
10:23 23/05/2014Syria is neither Egypt nor Tunisia"Today we are witnessing civil, ethnic, regional and international wars."