16:37 19/05/2023Դիտարկվել են Շուշանավանքի վերականգնման և Երվանդաշատ քաղաքատեղիի պեղման աշխատանքներըԿԳՄՍ նախարարության պատմության և մշակույթի հուշարձանների պահպանության վարչության աշխատակիցներն այցելել են ՀՀ Արմավիրի մարզի Երվանդաշատ բնակատեղի և Սուրբ Շուշանավանք եկեղեցի: Հին Երվանդաշատը գտնվում է...
12:04 19/05/2023Հայաստանի պատմության թանգարանում կվերաբացվեն մշտական ցուցադրության սրահներՄայիսի 20-ին «Թանգարանների գիշեր» համաեվրոպական միջոցառման շրջանակում Հայաստանի պատմության թանգարանում տեղի կունենա մշտական ցուցադրության սրահների վերաբացում։ Վերաբացվելու են «Բրոնզի դար․...
11:47 19/05/2023254 մլն դրամ՝ Արամ Խաչատրյանի ծննդյան 120-ամյակին նվիրված հոբելյանական միջոցառումների պատշաճ կազմակերպման համար2023 թվականի հունիսի 6-ին լրանում է հայ մեծանուն կոմպոզիտոր, դիրիժոր, ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ Արամ Խաչատրյանի 120-ամյակը: Այդ նպատակով Հայաստանում և արտերկրում նախապատրաստվում ու իրականացվում են...
17:29 18/05/2023Քննարկվել են ՀՀ ոչ նյութական մշակութային ժառանգության արժեքների ցանկում գրանցման ներկայացված առաջարկներըՀՀ ԿԳՄՍ նախարարությունում տեղի է ունեցել նախարարին կից ոչ նյութական մշակութային ժառանգության հարցերի մասնագիտական խորհրդի հերթական նիստը: ԿԳՄՍ նախարարության հաղորդմամբ, նիստը վարել է խորհրդի նախագահ,...
15:52 18/05/2023«Սյուզաննա Մելքոնյանն այս տարի «Սլավյանսկի բազար» չի գնաԱմիսներ առաջ «Սլավյանսկի բազար» ամենամյա մրցույթի հայաստանյան կազմկոմիտեն որոշում էր կայացրել, որ երիտասարդ կատարողների հեղինակավոր մրցույթում Հայաստանը կներկայացնի երգչուհի Սյուզաննա Մելքոնյանը:...
15:00 18/05/2023Մանկական օպերայի պրեմիերա՝ Հայաստանի օպերայի և բալետի ազգային թատրոնում«Մուկօպերա»` հետխորհրդային շրջանի առաջին մանկական օպերային ներկայացումը
14:47 18/05/2023Հունիսի 6-ին Մոսկվայում կկայանա Արամ Խաչատրյանի ծննդյան 120-ամյակին նվիրված համերգՀունիսի 6-ին Մոսկվայի Չայկովսկու անվան պետական կոնսերվատորիայի մեծ դահլիճում տեղի կունենա կոմպոզիտոր Արամ Խաչատրյանի ծննդյան 120-ամյակին նվիրված երաժշտական փառատոնի գալա համերգը։ «Հունիսի 6-ին...
14:40 18/05/2023Ջոնի Դեփ. Ինձ պետք չէ ՀոլիվուդըԱմերիկացի դերասան Ջոնի Դեփը խոստովանել է, որ իրեն այլևս չի հետաքրքրում Հոլիվուդը։ kulturomania.ru-ի հաղորդմամբ, այս մասին նա հայտարարել է Կաննի կինոփառատոնի շրջանակում, որտեղ նախօրեին ներկայացվել է...
21:44 17/05/2023Կոմիտասը արևելյան երաժշտության գիտակ էր, սակայն մուղամի հետ առնչություններ չի ունեցել, չի «մաքրել», չի «ջնջել»Կոմիտասի թանգարան-ինստիտուտը տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է . «Հաշվի առնելով վերջին օրերին Կոմիտաս Վարդապետի գործունեության ու ժառանգության վերաբերյալ հնչեցված ոչ մասնագիտական և...
15:09 17/05/2023«Տատիկիս գործած գորգը»՝ Հայաստանի պատմության թանգարանումԹանգարանների միջազգային օրվա կապակցությամբ մայիսի 18-ին՝ ժամը 14։00-ին, Հայաստանի պատմության թանգարանում տեղի կունենա «Տատիկիս գործած գորգը» կրթական ծրագիր դպրոցականների համար, իսկ 17։00-ին թանգարանի...
12:05 17/05/2023Լեգենդար ջութակահար Լեոնիդաս Կավակոսը գալիս է Երևան«Երևանյան հեռանկարներ» միջազգային երաժշտական փառատոնի նախաձեռնությամբ շուրջ քսան տարուց ավել Հայաստան են ժամանում աշխարհի լավագույն երաժիշտները, որոնց համերգները վեր են ածվում մեծ տոնահանդեսի:...
11:33 17/05/2023Աստվածընկալ վանական համալիրի մատուռի վերականգնման էսքիզային նախագիծն արժանացել է հավանությանՀՀ Արագածոտնի մարզի Հարթավան գյուղի Աստվածընկալ վանական համալիրում կայացել է նախարարությանը կից գիտամեթոդական խորհրդի ութերորդ արտագնա նիստը: ԿԳՄՍ նախարարության հաղորդմամբ, նիստում քննարկվել է ՀՀ...
11:15 17/05/2023Թանգարանների միջազգային օրվա առթիվ Արցախում մի շարք միջոցառումներ կկազմակերպվենՄայիսի 18-ին և 20-ին «Թանգարանների միջազգային օր» և «Թանգարանների գիշեր» ծրագրերի շրջանակներում Արցախում մի շարք միջոցառումներ են նախատեսվում: Արցախի Հանրապետության ԿԳՄՍ նախարարությունը ներկայացրել...
10:57 17/05/2023Չարենցի բանաստեղծությունները՝ իտալերենԻտալիայում Հայաստանի Հանրապտության դեսպանության և Հռոմի «Լա Սապիենցա» համալսարանի նախաձեռնությամբ մայիսի 16-ին համալսարանի դասական արվեստի թանգարանի ODEION սրահում, հանրահայտ դերասան, ռեժիսոր ու...
10:50 17/05/2023Եվգենի Պետրոսյանը «հայտնվել է» և խնդրել չշտապել իրեն հուղարկավորելու հարցումԿատակերգու Եվգենի Պետրոսյանը հայտնվել է Կարեն Շախնազարովի «Խիտրովկա. Չորսի նշանը» ֆիլմի պրեմիերային։ Լուսանկարը հրապարակել է Woman.ru-ն Կարմիր գորգի վրա «Շուռ հայլիների» աստղը զրուցել է լրագրողների...
16:45 16/05/2023Վերանորոգման պատճառով Ռուսական արվեստի թանգարանը միջոցառումները կիրականացնի բացօթյաԹանգարանային գիշեր
15:08 16/05/2023Էրմիտաժի հետ համագործակցության պայմանագիրը մեծ հաջողություն է «Էրեբունու» համար. ԲադալյանՍանկտ Պետերբուրգի Էրմիտաժի և «Էրեբունի» պատմահնագիտական արգելոց-թանգարանի միջև առցանց ձևաչափով համագործակցության պայմանագիր է կնքվել: Պայմանագիրը կնքել են պետական Էրմիտաժի տնօրեն Միխաիլ Պիոտրովսկին և...
11:38 16/05/2023Կենտրոնական բանկի այցելուների կենտրոնը միացել է Թանգարանների միջազգային օր և «Թանգարանների գիշեր» միջոցառումներինԿենտրոնական բանկի այցելուների կենտրոնը միացել է Թանգարանների միջազգային օրվան (մայիսի 18) նվիրված և «Թանգարանների գիշեր» (մայիսի 20) միջոցառումներին: Կենտրոնի մուտքը 2023թ.

15:06 01/04/2020Сегодня день рождения актера театра и кино Хорена Абрамяна«Глубоко извиняясь, я сделаю одно признание: есть только одно место, где не солгу, даже если убьют – это театр», – говорил Хорен Абрамян.
14:50 01/04/2020Джазовый трубач Уоллас Рони умер от осложнений, вызванных коронавирусом - jazz.ruРони считается прямым последователем и единственным учеником великого Майлза Дэйвиса.
17:43 31/03/2020Умер драматург Леонид ЗоринДраматург Леонид Зорин умер в возрасте 95 лет. Об этом в своем Telegram-канале сообщил главный редактор радиостанции «Эхо Москвы» Алексей Венедиктов. Как сообщает «Лента.Ру», причина смерти Зорина...
15:22 31/03/2020Сериал «Прикосновение зла» Сергея Саркисова вошел в шорт-лист претендентов на «Эмми»Мистический сериал повествует о путешествии американских студентов в Армению.
11:40 31/03/2020Сэр Элтон Джон уговорил известных музыкантов принять участие в онлайн-концертеПомимо самого певца зрители могли увидеть и услышать Билли Айлиш, Дэйва Грола, Билли Джо Армстронга, Мэрайю Кэри и других.
17:47 30/03/2020Певец и дирижер Пласидо Доминго выписан из больницы после лечения от коронавирусаСообщается, что на данный момент состояние Доминго оценивается как стабильное.
16:55 30/03/2020Новая повесть Давида Самвеляна – о любви, эпидемии и заражении любовьюСложившаяся в мире из-за пандемии коронавируса ситуация вдохновила современного писателя, востребованного автора Давида Самвеляна на написание новой повести.
16:24 30/03/2020Онлайн-выступление Государственного симфонического оркестра Армении, посвященное медработникамМы поддерживаем вас, оставаясь дома, пытаясь предотвратить распространение коронавируса, тем самым облегчая и вашу работу, говорится в заявлении оркестра.
16:14 30/03/2020Армен Джигарханян ждет возвращения после домашнего карантина в театр с новыми планамиЗдоровье Джигарханяна резко ухудшилось в октябре 2017 года: актер попал в больницу.
19:36 28/03/202014 лучших армянских мультфильмов и анимационных фильмов – на одной платформеПо инициативе Национального киноцентра Армении и Союза кинематографистов Армении, на культурном YouTube-канале webtv.am создан проект «Всё о мультфильмах».
18:59 28/03/2020Боб Дилан выпустил песню про убийство КеннедиЭто первый музыкальный релиз Дилана после восьми лет молчания.
16:05 28/03/2020Тигран Авинян представил новый способ заполнения бланка передвижения«С целью исключения непосредственного контакта и предотвращения распространения вируса, сотрудникам Полиции Армении отдано распоряжение при проверке бланка передвижения, паспорта/ID-карты не брать...
12:07 28/03/2020Музеи по всему миру отправляют друг другу картины с цветамиВ результате к флешмобу присоединились более 365 музеев по всему миру, они стали отправлять друг другу букеты и слова поддержки.
09:41 28/03/2020В Великобритании продажи бумажных книг выросли на 35%Возросли продажи современных романов.
12:30 27/03/2020РИА Новости: голливудский актер Марк Блум умер от коронавирусаБлум снимался в таких известных картинах, как «Крокодил Данди», «Клан Сопрано», «Свидание вслепую» и «Шаг вперед 3D».
15:08 26/03/2020Арестованы воры, пытавшиеся унести древние камни из собора Парижской богоматериОфициальный представитель собора Парижской богоматери рассказал, что они, по всей вероятности, собирались продать их на черном рынке.
13:27 26/03/2020Третьяковская галерея теряет около 19 миллионов рублей каждую неделю простоя из-за карантинаТрегулова добавила, что во время карантина не был уволен ни один сотрудник музея.
17:07 25/03/2020Умерла народная артистка СССР Инна МакароваО времени и месте прощания пока не сообщается.
15:49 23/03/2020Назван самый продаваемый в мире музыкальный альбом в 2019 годуРейтинг возглавила пластинка японской поп-группы Arashi под названием 5х20 All the best! 1999-2019.
10:28 23/03/2020Пласидо Доминго сообщил о заражении коронавирусомОн пояснил, что у него проявились симптомы – кашель и температура, после чего он решил сдать анализы, результаты которых оказались положительными.