17:41 30/09/2022Խոջամիրյան. Գրքի հանդեպ սերը մեզանում ավելանում է, ինչի վկայությունն է այս փառատոնըՄեկնարկել է Գրքի երևանյան 5-րդ փառատոնը։
16:35 30/09/2022Շվարցենեգերը Օսվենցիմի թանգարանի հյուրերի գրքում մեջբերում է արել «Տերմինատորից»Գրառումը հայտնվել է ինտերնետում և մեծ աղմուկ բարձրացրել սոցիալական ցանցերում:
15:24 30/09/2022Մարիցա Թիլիքյանը փոփ երաժշտության միջազգային մրցույթում արժանացել է Գրան պրի մրցանակիԵՊՀ Շառլ Ազնավուրի անվան մշակույթի կենտրոնի մեներգչուհին շարունակում է միջազգային մրցույթներում հաղթանակներ գրանցել: Մարիցա Թիլիքյանը Բուլղարիայում անցկացված «Արծաթե յանտրա 2022» փոփ երաժշտության...
13:18 30/09/2022Երևանում ելույթ կունենան համաշխարհային հռչակ վայելող երաժիշտներ Յոզեֆ Կալեյան և Գիլ ՇահամըՀոկտեմբերի 5-ին Արամ Խաչատրյան համերգասրահում տեղի կունենա «Արմենիա» միջազգային երաժշտական փառատոնի հերթական համերգը։ Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ ելույթ կունենան համաշխարհային հռչակ...
12:22 30/09/2022Շեքսպիրյան 16-րդ փառատոն. երևանյան 11 բեմահարթակում կցուցադրվի ավելի քան 19 ներկայացում 18 թատերախմբի մասնակցությամբԵրևանի Շեքսպիրյան 16-րդ միջազգային թատերական փառատոնն անցկացվելու է հոկտեմբերի 17-22-ը։ Այս տարի փառատոնը կհյուրընկալի 10 երկրից ժամանած ավելի քան 250 մասնակցի և հյուրի՝ նրանց թվում են հեղինակավոր...
11:54 30/09/2022Հենրիկ Մալյանի ծննդյան օրն է«Ֆիլմերիդ հերոսները էկրանի վրա ապրում են հայերեն, ինքդ հայ ես՝ հայի դարդ ու ցավով, հայի տենչանքներով, երազներով»:
16:48 29/09/2022Արա Մնացականյանի «Ամերիկացի բարի սամարացիները» ֆիլմը Կաննի փառատոնում մրցանակի է արժանացելՌեժիսոր Արա Մնացականյանի «Ամերիկացի բարի սամարացիները» ֆիլմը Կաննի համաշխարհային կինոփառատոնում (Cannes World Film Festival) հաղթող է ճանաչվել և արժանացել «Լավագույն մարդասիրական ֆիլմ» մրցանակին: Այս...
16:35 29/09/2022Ալլա Պուգաչովան լքել է ՌուսաստանըԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ, երգչուհի Ալլա Պուգաչովան կրկին լքել է Ռուսաստանը։ Այս մասին հայտնում է «Известия» թերթն իր Telegram ալիքում։ Երգչուհն Իսրայել է թռչել «Վնուկովո» օդանավակայանից։ Պարբերականի...
14:17 29/09/2022«Հայ ֆեստ». Կկայանա 44-օրյա պատերազմում հերոսացած Ալեն Մարգարյանի հեքիաթներով ներկայացման պրեմիերան«Դետեկտիվ Ալենը»
18:05 28/09/2022«Լոռի բերդ»-ի պեղումները ուշագրավ նյութ է տալիսՔարե գործիքների` սանդերքի, աղորիքների ծեծիչների բեկորներ
14:27 28/09/2022Նիդերլանդներում բացված «Արարատի հմայքի ներքո. գանձեր հին Հայաստանից» ցուցահանդսը հանրային քվեարկության արդյունքում ճանաչվել է տարվա լավագույն ցուցադրությունՍտացել է առաջին մրցանակը
19:36 27/09/202269 տարեկանում մահացել է Բորիս Մոիսեևը69 տարեկան հասակում մահացել է Ռուսաստանի վաստակավոր արտիստ, երգիչ Բորիս Մոիսեևը։ Այս մասին հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին՝ հղում անելով արտիստի գեղարվեստական ղեկավար Սերգեյ Գորոխին։ «Այո, այդպես է...
19:03 27/09/2022Բորիս Էյֆմանի բալետի թատրոնը հյուրախաղերով հանդես կգա ԵրևանումՀոկտեմբերի 5-ին և 6-ին Հայֆեստ 20-րդ կատարողական արվեստների միջազգային փառատոնի ծրագրի շրջանակներում Սունդուկյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոնում կբեմադրվի Սանկտ-Պետերբուրգի Բորիս Էյֆմանի անվան...
19:00 26/09/2022Երևանում կայանալիք «Մանկական Եվրատեսիլ»-ին Ադրբեջանը հրաժարվել է մասնակցելԱդրբեջանի «Հանրային հեռուստատեսություն և ռադիոհեռարձակում»-ը մեկնաբանել է Երևանում կայանալիք «Մանկական Եվրատեսիլ-2022» մրցույթին ադրբեջանական կողմի մասնակցության հարցը: Ադրբեջանական APA-ի փոխանցմամբ՝...
18:09 26/09/2022Կոմիտաս Վարդապետի 153-ամյակի առթիվ Հայր Ասողիկ աբեղա Կարապետյանը հոգեհանգստյան կարգ է անցկացրելԿոմիտաս Վարդապետի 153-ամյակի առթիվ այսօր Հայր Ասողիկ աբեղա Կարապետյանը հոգեհանգստյան կարգ է անցկացրել Կոմիտասի պանթեոնում։ ԿԳՄՍ նախարարի տեղակալ Արա Խզմալյանը, Կոմիտասի թանգարան-ինստիտուտի...
18:05 26/09/2022Հայաստանցի երաժիշտները ելույթ կունենան «Մոսկվան հանդիպում է ընկերներին» միջազգային փառատոնինՀոկտեմբերի 1-10-ը Մոսկվայում տեղի կունենա «Մոսկվան հանդիպում է ընկերներին» 19-րդ միջազգային փառատոնը, որը Վլադիմիր Սպիվակովի միջազգային բարեգործական հիմնադրամի ամենամեծ նախագիծն է: Միջազգային...
18:00 26/09/2022Հայաստանում առաջին անգամ կանցկացվի «Թատերական պաստառներ» միջազգային փառատոն-մրցույթըԳ․ Սունդուկյանի անվան ազգային ակադեմիական թատրոնի և «ԱԿՏ» մշակութային ՀԿ-ի նախաձեռնությամբ կիրականացվի «Թատերական պաստառներ» միջազգային փառատոն-մրցույթը, և կբացվի ցուցահանդես, որը սեպտեմբերի 29-ից...
16:16 26/09/2022Երևանի պետական կամերային երգչախումբը «Հայնովկա» փառատոնին արժանացել է առաջին մրցանակիԵրևանի պետական կամերային երգչախումբը` գեղարվեստական ղեկավար և խմբավար Քրիստինա Ոսկանյանի ղեկավարությամբ, Լեհաստանում «Հայնովկա» ուղղափառ եկեղեցական երաժշտության փառատոնին արժանացել է առաջին մրցանակի՝...
16:05 26/09/2022«Մանկական Եվրատեսիլի» այս տարվա խորհրդանիշն ու կարգախոսը«Մանկական Եվրատեսիլը» տեղի կունենա Կարեն Դեմիրճյան մարզահամերգային համալիրում դեկտեմբերի 11-ին։
14:43 26/09/2022Հակոբավանքը որպես հոգևոր կենտրոն, կարևորագույն կոթող վերականգնելով՝ երեք հաղթանակ ենք տանելու. Գևորգ ՊողոսյանՄատենադարանում կայացավ «Արցախի Ս․ Հակոբավանքի վերականգնումը և Քոլատակ համայնքի զարգացումը» խորագրով համաժողով։

10:39 21/01/2019В Киеве проходит «Неделя армянской культуры»В программе мероприятий — концерты, выставки, мастер-классы, литературно-музыкальные вечера и кинопоказы, посвященные выдающимся представителям армянской культуры.
09:28 21/01/2019Скончался продюсер «Рэмбо» и «Терминатор 3»Мужчина умер в своем доме в Будапеште после продолжительной болезни. Вайна родился в Будапеште в 1944 году.
20:01 19/01/2019Робби Уильямс изводит своего соседа Джимми Пейджа музыкой Black SabbathВ жалобе, полученной администрацией района Кенсингтон и Челси, говорится, что Уильямс установил акустические системы на улице.
19:45 19/01/2019Подруга Аллы Пугачевой рассказала, как певица едва не умерла после пластической операцииКак рассказала Андреева, много лет назад певица решилась на пластическую операцию из-за уже бывшего возлюбленного, композитора Сергея Челобанова, который был младше Пугачевой на 12 лет.
19:20 19/01/2019«Были люди, которые восприняли болезненно»: о кадровых перестановках в Ереванской консерватории«Это не сокращения, просто изменения позиций. Они возглавляли кафедры более 20-30 лет, что в результате проверок у нас было признано негативным явлением», – сказала она.
20:15 17/01/2019Президент Армении Армен Саркисян посетил музей Лувр Абу-Даби: Армянское искусство обязательно должно быть представлено здесьНунэ Саркисян отметила, что помимо экспозиции музей привлекает внимание также восхитительной архитектурой и дизайном.
20:04 17/01/201914-летняя пианистка Ева Геворгян – лауреат международного конкурса International Classical Music AwardsЖюри конкурса определило имена лауреатов в 20 номинациях.
12:37 16/01/2019Ушел из жизни сценарист, народный артист Республики Армения Рафаэль Джрбашян«Ушел из жизни великий деятель, преданный служитель искусства, легенда, наш Рафаэль Джрбашян», – написал на своей странице в социальной сети Facebook вице-мэр Еревана Тигран Вирабян.
13:33 12/01/2019Тигран Экекян: Специально ничего не делалось, чтобы здание детской филармонии «Маленькие певцы Армении» разрушилосьЧто касается предстоящих шагов, Т. Экекян отметил, что они обязательно должны обратиться в суд.
12:37 12/01/2019Главный архитектор Еревана: Обрушившуюся стену здания хора «Маленькие певцы Армении» можно восстановитьСлава Богу, обошлось без человеческих жертв. Это должно стать уроком, чтобы проводимые над другими строениями работы в округе велись так, чтобы история не повторилась.
19:26 11/01/2019Культурное знакомство с помощью МЧС Армении28 декабря 2018 года истек срок контракта директора Государственного театра хореографии Гаяне Карапетян.
18:44 11/01/2019Мартин Скорсезе станет режиссером фильма о легендарном концертном туре Боба ДиланаФильм выйдет онлайн уже в 2019 году.
12:43 10/01/2019У Ереванского государственного русского драматического театра имени К. Станиславского новый врио директораОб этом накануне администрации театра сообщила и.о. заместителя министра культуры РА Назени Гарибян.
14:15 09/01/2019Исполняется 95 лет со дня рождения кинорежиссера и сценариста Сергея ПараджановаДиректор дома-музея Сергея Параджанова Завен Саргсян сообщил Panorana.am, что сегодня в 13:00 они посетят Пантеон парка имени Комитаса, затем соберутся в музее, где будет организовано угощение.
10:46 09/01/2019В России пройдёт поэтический вечер «Армянские фрески Осипа Мандельштама»Будет также показан фрагмент фильма о Мандельштаме «Сохрани мою речь навсегда» режиссёра Романа Либерова.
11:04 08/01/2019Скончался голливудский актер Роберт РутРоберт Рут появлялся в фильмах «Бешенные псы» (1992), «Рокки» (1976), «Криминальное чтиво» (1994), «Поймай меня, если сможешь» (2002) и ряде других картин.
11:05 06/01/2019Сегодня день рождения отмечает Адриано Челентано: актеру и певцу исполняется 81 годВсего за свою полувековую творческую карьеру Челентано выпустил более 40 альбомов общим тиражом 70 миллионов экземпляров, и сегодня он продолжает эту работу.
18:30 05/01/2019Названы самые популярные музеи мираРейтинг музеев составлен по результатам анализа их посещаемости.
18:47 03/01/2019Первое в 2019 году выступление Сергея Смбатяна состоится в столице МальтыМаэстро Смбатян 6 января будет руководить Мальтийским филармоническим оркестром.
16:36 03/01/2019Новый рекорд: число посетителей Лувра в 2018 году превысило 10 млн человек«Впервые в своей истории и, я думаю, впервые в истории музеев, в 2018 году более 10 млн человек посетили Лувр», – цитирует Мартинеза AFP.