18:26 14/07/2022«Մանկուրտացումը մեր ազգի ամենակարևոր խնդիրներից մեկն է»Տաջիկստանի լուրերի մեջ մայիսից դեռ թոփ-լուրերում է Տաջիկստանի մշնախի՝ «Մանկուրտ. Ռեքվիեմ» ներկայացման արգելքը, որ բեմադրվել է ըստ Չինգիզ Այթմատովի «Եվ դարից երկար է ձգվում օրը» վեպի։ Նախարար...
16:21 14/07/2022ARARAT և Ոսկե ծիրան. Ջերմ հանդիպումների երեկո«ARARAT Ջերմ հանդիպումների երեկո» միջոցառման ընթացքում Երևանի կոնյակի գործարանի կողմից երախտիքի անվանական կոնյակ շնորհվեց անվանի կինոռեժիսոր Կոստա-Գավրասին։
15:37 14/07/2022Հանրային քննարկման է ներկայացվել «Ժողովրդական երաժշտության և պարի ազգային կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի ստեղծման նախագիծըՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը հանրային քննարկման է ներկայացրել ««Հայաստանի պարի պետական անսամբլ», «Հայաստանի պարարվեստի «Բարեկամություն» պետական համույթ», «Հայաստանի...
18:07 13/07/2022Հավաքեք ամեն ինչ, նույնիսկ այն, ինչը կարծում եք ոչ մեկի պետք չէ, դեն նետելու է. Օսկարակիր ռեժիսոր Կոստա Գավրաս«Ժամանակը կգնահատի ու կորոշի դրա արժեքը»
17:36 13/07/2022Կներկայացվեն Պենդերեցկու ստեղծագործություններըԱյս օրերին Երևանում ընթանում է Պենդերեցկու անվան ժամանակակից դասականների փառատոնը։ Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբից հայտնում են՝ հուլիսի 16-ի համերգն ամբողջովին նվիրված է լեհ մեծ կոմպոզիտոր...
09:58 13/07/2022Համլետ Պետրոսյան. Միայն և միայն քաղաքական կամքը«Եթե կա նպատակի հստակ գիտակցումը, դրանից բխող խնդիրների սահմանումը, դրանց խանգարող թերությունների գույքագրումը, մնում է միայն քաղաքական կամքը»։
09:34 13/07/2022Տոկիոյի հայտնի համերգասրահում հնչել է Արամ Խաչատրյանի ստեղծագործություններն ու Կոմիտասի «Կռունկ»-ըՀուլիսի 12-ին Տոկիոյի ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի և 2021թ. Հայաստանում Ա. Խաչատրյանի անվան երաժշտական մրցույթում հաղթած ճապոնացի դիրիժոր Դաիչի Դեգուչիի նախաձեռնությամբ Տոկիո քաղաքի հայտնի «Suntory Hall»...
09:00 12/07/2022Բացառիկ ցուցահանդես՝ ՄատենադարանումՄատենադարանում այսօր կբացվի անվանի արվեստագետ Ժան Պողոսյանի «Երկխոսություն» ցուցահանդեսը, որի համադրողն իտալացի հայտնի արվեստաբան Բրունո Կորան է:
17:05 11/07/2022Մոդել Ջենիֆեր Պամպլոնան ափսոսում է, որ 500 հազար ֆունտ է ծախսել Քիմ Քարդաշյանին նմանվելու համարԲրազիլացի մոդել Ջենիֆեր Պամպլոնան յոթ տարի և մոտ 500 հազար ֆունտ ստերլինգ է ծախսել դանակի տակ ընկնելու և Քիմ Քարդաշյանին նմանվելու համար: Սակայն այժմ նա զղջում է իր որոշման համար և պատրաստվում է ևս...
12:45 11/07/2022«Ոսկե ծիրան». Արեն Մալաքյանի և Վահագն Խաչատրյանի «Հինգ երազողները և ձին» ֆիլմի երևանյան պրեմիերա«Տարածաշրջանային համայնապատկեր» մրցութային ծրագրի բացում
12:29 11/07/2022Պրիլուչնին և Բրուտյանը ժամանել են ՀայաստանՊավել Պրիլուչնին սիրելիի՝ Զեփյուռ Բրուտյանի հետ ռոմանտիկ ճամփորդության է մեկնել Հայաստան։ Ըստ «Գազետա ռու»-ի, այդ մասին դերասանուհին հայտնել է իր Instagram-ում։ Բրուտյանը մի քանի կադր է տեղադրել,...
12:13 11/07/2022«Thor: Love and Thunder» ֆիլմը դարձել է ԱՊՀ-ում ֆիլմերի վարձույթի առաջատարը«Thor: Love and Thunder» ֆիլմը գլխավորել է ԱՊՀ երկրների (առանց Ռուսաստանի և Բելառուսի) վարձույթը՝ հավաքելով 81,5 մլն ռուբլի։ Այս մասին հայտնում է kinobusiness.com պորտալը՝ հղում կատարելով նախնական...
10:35 11/07/2022Նշվեց լավ կինփառատոնի երեք հիմական գործոնները, բայց մոռացաք նշել չորրորդը՝ լավ կոնյակը. Օսկարակիր ռեժիսոր Թերի ՋորջՄեկնարկել է «Ոսկե ծիրան» 19-րդ միջազգային կինոփառատոնը։
09:53 11/07/2022Մեկնարկում է «Խաչմերուկներ 2022․ ժամանակակից երաժշտության օրեր Հայաստանում» միջազգային փառատոնըՄեկնարկում է «Խաչմերուկներ 2022․ ժամանակակից երաժշտության օրեր Հայաստանում» ամենամյա միջազգային փառատոնը։ Այն այս տարի կանցկացվի հուլիսին և սեպտեմբերին։ Փառատոնի շրջանակում հուլիսի ընթացքում «Առնո...
08:40 11/07/2022ԿԳՄՍ-ն պահանջում է դադարեցնել ցանկացած գործունեություն Հատիսի հնավայր-ամրոցի տարածքումԿԳՄՍ նախարարությունը տարածել է պարզաբանում «Հիսուս Քրիստոս» մոնումենտալ արձանի տեղադրման և Հատիս լեռան տարածքում պատմության և մշակույթի հուշարձանների առկայության վերաբերյալ։ Պարազաբանման մեջ ասված է.
19:14 09/07/2022Երգիչ Ավրաամ Ռուսսոն Գուզեևային 25000 դոլար արժողությամբ ժամացույց է նվիրել լավ աշխատանքի համարՌուս երգիչ Ավրաամ Ռուսսոն պատմել է, որ հատուկ թանկարժեք ժամացույց է պատվիրել «Եկեք ամուսնանաք» հաղորդաշարի հաղորդավար Լարիսա Գուզեևայի համար։ «Գազետա ռու»-ն հայտնում է, որ այդ մասին երգիչը հայտարարել...
16:03 09/07/2022«Ոսկե ծիրան»-ի մեկնարկին ընդառաջ հրապարակվել է փառատոնի ֆիլմերի ամբողջական ծրագիրըՎաղը կմեկնարկի «Ոսկե ծիրան» փառատոնը։ Մինչև հուլիսի 17-ը հայաստանցի ու ոչ հայաստանցի հանդիսատեսը կարող է վայելել փառատոնի ընթացքում ցուցադրվող ֆիլմերը։ Փառատոնի մեկնարկին ընդառաջ կազմակերպիչները...
12:09 09/07/2022«Ընդհատված աղոթքի լուռ արձագանքը»՝ ԶվարթնոցումԶվարթնոց պատմամշակութային արգելոց-թանգարանում հուլիսի 13-ին կանցկացվի «Ընդհատված աղոթքի լուռ արձագանքը» խորագրով ցուցահանդես-համերգ։ Միջոցառումը կազմակերպել են «Կամերային երաժշտության ազգային...
11:38 09/07/2022Հանգստյան օրերին ինչ դիտել երևանյան թատրոններումԵրևանյան թատրոններում ու համերգասրահներում շաբաթ և կիրակի օրերին կարելի է դիտել, վայելել հետաքրքիր ներկայացումներ, համերգներ։ Օրինակ, Երևանի Հ.
10:28 09/07/2022Համաշխարհային պրեմիերաներով բարեգործական համերգ հուլիսի 19-ին՝ ի նպաստ Սյունիքի ու Արցախի երեխաներիՀայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը հուլիսի 9-19-ը կանցկացնի լեգենդար լեհ կոմպոզիտոր Քշիշտոֆ Պենդերեցկու անվան ժամանակակից դասականների փառատոնը։ Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբից հայտնում են,...

20:16 26/09/2018Голливудский актер Стивен Сигал: Мне бы хотелось стать губернатором Приморского края«Я приехал специально на кинофестиваль. Кроме того, по отцовской линии мои предки отсюда. Я хочу изучать Приморский край, видеть больше. И стать вашим губернатором», – добавил актер.
16:53 26/09/2018Сегодня день рождения КомитасаГосударственный национальный академический хор Армении в концертном зале «Арам Хачатурян» в Ереване с концертной программой откроет международный симпозиум-фестиваль «Комитас».
20:14 25/09/2018Актер Джим Керри шокировал поклонников первой за всю карьеру секс-сценойСексуальная сцена с Керри появилась в очередном эпизоде сериала «Шучу» Мишеля Гондри.
16:58 25/09/2018Эксклюзивная выставка в музее Метрополитен в Нью-Йорке: представлены бесценные шедевры армянского наследияПремьер-министр отметил, что 2018 год является символическим годом, в ходе которого значительно укрепились армяно-американские культурные связи.
16:31 25/09/2018Президент Арцаха Бако Саакян вручил награды известным деятелям культурыВо встрече приняли участие министр культуры, по вопросам молодежи и туризма Лерник Ованнисян, другие должностные лица.
12:15 25/09/2018Близится к завершению фестиваль «Дни Арцаха во Франции»Мероприятиями в Экс-ан-Прованс завершается фестиваль «Дни Арцаха во Франции», старт которому был дан 21 ноября 2017 года.
16:25 24/09/2018В Армении проходит 24-й международный фестиваль «Театральный Лори»Посвященный 150-летию со дня рождения великого армянского поэта Ованеса Туманяна театральный фестиваль пройдет с 24 сентября по 6 октября с.г..
11:33 22/09/2018В Армении и Арцахе проходят Дни европейского наследияСтарт мероприятиям будет дан сегодня, 22 сентября, в 13:00, в Центре искусств Гафесчян.
16:38 20/09/2018Ованнес Галстян: Министр культуры Лилит Макунц превысила все возможные полномочияО. Галстян подчеркнул, что они соберут все данные, и отдельным письмом обратятся к министру Л. Макунц, потребуют объяснений.
18:47 19/09/2018Играет ЕреванНа открытии мероприятия присутствовали также министр культуры Армении Лилит Макунц и народный артист РА, маэстро Тигран Мансурян.
11:34 19/09/2018В Ереване открывается выставка «Сарьян и Франция»В рамках посвященных Саммиту франкофонии в Армении мероприятий.
13:46 18/09/2018Актер Жерар Депардье хочет получить гражданство Турции – СМИКак ранее сообщило агентство Франс Пресс, журналисты увидели Депардье в баре одного из отелей северокорейской столицы.
13:01 18/09/2018Серж Танкян опубликовал первый трейлер фильма «Спитак»Фильм режиссера Александра Котта «Спитак» рассказывает о нескольких днях после самого разрушительного землетрясения в Армении, которое произошло 7 декабря 1988 года.
12:46 18/09/2018«Игра престолов» – лучший драматический сериал по версии «Эмми»Также статуэтку получил актер Питер Динклэйдж за лучшую мужскую роль второго плана в драматическом сериале, где он исполнил роль Тириона Ланнистера.
11:15 18/09/2018В армянском Мецаморе археологи нашли захоронение мужчины, датирующееся II-III вв.На территории древнего поселения Мецамор с 31 августа возобновились работы армяно-польской археологической экспедиции.
15:35 17/09/2018Писатель Харуки Мураками отказался от альтернативной Нобелевской премииЖюри альтернативной Нобелевской премии возглавляет независимый издатель Энн Полссон.
09:51 17/09/2018Скончался литературовед Карен СтепанянЗа свою научную карьеру он опубликовал более 150 работ в книгах, сборниках и периодических изданиях.
17:50 13/09/2018Фестиваль армянского дудука в Москве будет приурочен к Всемирной неделе космосаПятый юбилейный международный фестиваль дудука состоится в Большом зале Московского планетария 6 и 7 октября 2018 года.
17:39 13/09/2018Песенный конкурс «Евровидение-2019» пройдет в Тель-Авиве«64-й песенный конкурс "Евровидение" пройдет в Expo Tel Aviv в Израиле во вторник 14 мая, четверг 16 мая и субботу 18 мая 2019 года», – говорится в заявлении.
15:25 13/09/2018Украинского режиссера Олега Сенцова номинировали на премию имени СахароваСенцова номинировала фракция Европейской народной партии – крупнейшая в Европейском парламенте.