18:45 20/10/2021Ստանիսլավսկու անվան թատրոնին է վստահված Սարանսկում կայանալիք միջազգային փառատոնի բացումը«Սկապենի արարքները»
18:15 20/10/2021Հայկական երաժշտությունն այս տարվա «Մորավյան աշուն» փառատոնի գլխավոր թեմաներից է եղելՀայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախումբը մեծ հաջողությամբ հանդես է եկել «Մորավյան աշուն» 51-րդ միջազգային փառատոնում՝ եզրափակիչ համերգով:
17:20 20/10/2021Շատ սթրեսս և անքուն գիշերներ. Բուզովայի մենեջերը խոսել է նրա վիճակի մասինՆախօրեին ձայնը կորցրած երգչուհի և հեռուստահաղորդավարուհի Օլգա Բուզովայի PR-մենեջերը պատմել է նրա վիճակի մասին: Այս մասին գրում է «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ» գործակալությունը։ Հայտնի աստղի ներկայացուցիչ Անտոն...
16:42 20/10/20212 տարվա ընդմիջումից հետո Հայաստանը մասնակցելու է «Եվրատեսիլ 2022»-ին2 տարվա ընդմիջումից հետո Հայաստանը մասնակցելու է «Եվրատեսիլ 2022» երգի մրցույթին։ Այս մասին տեղեկանում ենք «Armenia in Eurovision»-ի ինստագրամյան էջից։ Այս անգամ երգի մրցույթն անցկացվելու է...
14:07 20/10/2021Երևանում կանցկացվեն «Լեհական մշակույթի օրեր»Երևանում հոկտեմբերին կանցկացվեն «Լեհական մշակույթի օրեր»։ Նախագիծն իրականացնում է «Our Beat for Culture Foundation» («Róbmy swoje dla kultury», Լեհաստան) և Երևանի «Ոսկե ծիրան» միջազգային...
10:13 20/10/2021Սերգեյ Բեզռուկովը հոսպիտալացվել էՌուս հայտնի դերասան Սերգեյ Բեզռուկովը կորոնավիրուսի ախտանիշներով տեղափոխվել է հիվանդանոց։ Նա ինստագրամի իր էջում լուսանկար է հրապարակել՝ նշելով, որ իրավիճակը գտնվում է վերահոսկողության ներքո,...
10:07 20/10/2021Հայկ Մելիքյանը Բեյրութում կկատարի Տիգրան Մանսուրյանի թիվ 2 ՖանտազիանԴաշնակահար, ՀՀ վաստակավոր արտիստ Հայկ Մելիքյանը նոյեմբերի 4-ին ելույթ է ունենալու Բեյրութում։ «Լիբանանում տեղի ունեցող վերջին ճգնաժամերին ի պատասխան շատ ցանկանում էի սեր ու հույս փոխանցել այդ...
09:00 20/10/2021Ալիևը Թալիշի մշակույթի տունը ներկայացրել է որպես ռուսական ուղղափառ եկեղեցի, մինչդեռ Թալիշում երբևե ռուսական եկեղեցի չի եղելԱրցախի Հանրապետության «Պատմական միջավայրի պահպանության պետական ծառայությունը» գրում է, որ Թալիշի «Ամենափրկիչ» եկեղեցին աղվանական կարող են ներկայացնել միայն տգետները։ Թալիշ գյուղը գտնվում է Մարտակերտի...
20:00 19/10/2021Քանյե Ուեսթը պաշտոնապես փոխել է իր անունը` YeԱմերիկացի ռեփեր Քանյե Ուեսթը որոշել է փոխել իր անունը: Երկուշաբթի օրը Լոս Անջելեսի դատարանը բավարարել է ռեփերի՝ անունը պաշտոնապես փոխելու միջնորդությունը: Քանյե Ուեսթը կրճատել է իր անունը՝ թողնելով...
13:38 19/10/2021ՄԹ-ում առաջին անգամ հնչել է Սպենդիարյանի «Երևանյան էտյուդներ» սիմֆոնիկ ստեղծագործությունը համերգային կատարմամբԼոնդոնի Քենսինգթոն թագավորական համայնքի Սբ․Քաթսբերթ եկեղեցում հոկտեմբերի 16-ին կայացել է հոբելյանական համերգ և ցուցահանդես՝ նվիրված կոմպոզիտորներ Ալեքսանդր Սպենդիարյանի ծննդյան 150 և Առնո Բաբաջանյանի...
12:19 19/10/2021Վերարտադրված պատմական հագուստներ և 3D մոդելավորմամբ հազարամյա շինություններ՝ Ռուբեն Սարգսյանից«Եռաչափ վերակազմությունը թույլ է տալիս ընկալելու ճարտարապետությունը, միջավայրը, իսկ հագուստները լրացնում են դրանք։ Երկուսի համադրությամբ հնարավոր է դառնում պատմական շրջանն ընկալել իր էությամբ»։
11:05 19/10/2021«Արմենիա» փառատոնի շրջանակում հանդես կգան Ֆումիակի Միուրան և Կոնրադ վան ԱլֆենԱյսօր Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում «Արմենիա» միջազգային երաժշտական փառատոնի շրջանակում Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ հանդես կգա ջութակահար Ֆումիակի Միուրան։ Հայաստանի...
18:05 18/10/2021Պատերազմից հետո ամբողջը փուլ եկավ. Նարինե Գրիգորյան«Պատերազմից հետո ընդհանրապես տրամադրված չէի բեմ բարձրանալ, ծանր շրջան էր ու չէիր կարողանում հասկանալ՝ ինչի համար խաղաս, հանուն ինչի»,- ասուլիսում ասաց Սոս Սարգսյանի անվան Համազգային թատրոնի տնօրեն...
17:56 18/10/2021Սոս Սարգսյանի անվան Համազգային թատրոնն իր 30-ամյակի առիթվ մի լավ նվեր է ուզումՍոս Սարգսյանի անվան համազգային թատրոնը սկսել է իր 30-րդ թատերաշրջանը՝ այն նվիրելով Հայաստանի Հանրապետության անկախության 30-ամյակին: Ասուլիսում ասաց Համազգային թատրոնի տնօրեն Արման Նավասարդյանը: Նա...
09:15 18/10/2021Քոչարի թանգարանը նախաձեռնել է «Հայ դյուցազնավեպի քոչարյան պատկերապատումը» ցուցահանդեսը1939թ, երբ նշվում էր մեր էպոսի պայմանական 1000-ամյա հոբելյանը, Քոչարը ստեղծում է «Սասունցի Դավիթ» էպոսի նկարազարդումների շարքը:
09:07 18/10/2021Օպերայի և բալետի թատրոնում՝ Դոնիցետտիի «Սիրո ըմպելիք» օպերայի համերգային կատարումըՀամերգը կղեկավարի Իտալիայից հրավիրյալ դիրիժոր Ալեսանդրո Բոնատոն:
18:20 17/10/2021Եվա Գևորգյանը Շոպենի անվան 18-րդ մրցույթի եզրափակչում էՌուսաստանը և Հայաստանը ներկայացնող ռուսաստանաբնակ երիտասարդ տաղանդավոր դաշնակահարուհի, մի շարք մրցույթների դափնեկիր Եվա Գևորգյանն անցել է Շոպենի անվան միջազգային 18-րդ մրցույթի եզրափակիչ։ Եզրափակիչ է...
18:51 16/10/2021Տիգրան Գալստյան. Եթե Նիկոլը մշակութային ժառանգությունը համակարգող գերատեսչության հերը չանիծեր...Նիկոլ Փաշինյանի իշխանության օրոք մշակույթի փոխնախարարի պաշտոնը զբաղեցրած Տիգրան Գալստյանը գրում է. «Եթե Նիկոլը մշակութային ժառանգությունը համակարգող գերատեսչության հերը չանիծեր կամ գոնե այդ ոլոտում...
17:09 16/10/2021Մոնիկա Բելուչին մաֆիայի մասին ֆիլմում է նկարահանվելուԴերասանուհի Մոնիկա Բելուչին կնկարահանվի Քեթրին Հարդուքի նոր ֆիլմում՝ մաֆիայի մասին: Այս մասին գրում է «deadline.com»–ը։ Mafia Mamma կոմեդիայում կնկարահանվի նաև Թոնի Կոլետը: Ֆիլմը կպատմի ամերիկյան...
12:59 16/10/2021Դաշնակահար Յոլ Ում Սանը ելույթ կունենա «Արմենիա» փառատոնի շրջանակումՀոկտեմբերի 17-ին՝ 20:00-ին, Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում «Արմենիա» միջազգային երաժշտական փառատոնի շրջանակում Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ հանդես կգա դաշնակահար Յոլ...

18:57 16/02/2017Глава Минкультуры Армении: Музей Саят-Новы откроется в АхпатеСаят-Нова (псевдоним Арутюна Саядяна) – армянский поэт и музыкант (ашуг), мастер любовной лирики.
16:03 16/02/2017В Ереване ансамбль «Арт Синема» даст первый концерт в статусе государственного коллективаУдостоенный статуса государственного коллектива в 2017 году ансамбль «Арт Синема» был создан в 2010 году, по задумке его первого скрипача Ашота Хоецяна.
14:34 15/02/2017В Ереване стартует юбилейный 15-й фестиваль британский фильмовТоржественная церемония открытия фестиваля пройдет 18 февраля в столичном кинотеатре «Москва» показом фильма «Я, Дэниел Блэйк».
13:14 14/02/2017В Ереване будет установлен бюст национального героя Армении Татула КрпеянаБюст будет установлен в парке имени Татула Крпеяна, в административном районе Нор-Норк.
21:00 13/02/2017В Москве открывается уникальная выставка: художник-путешественник представил в своих работах Нагорный КарабахВ экспозиции выставки под названием «Странник» представлены 37 полотен, созданные в 1990-х и 2000-х годах.
15:42 13/02/2017Посол США Ричард Миллс: Армяне могут экранизировать невероятно трогательные историиПосольство США в Армении запустило цикл показов американских фильмов под названием «Мозаика человеческих историй», в рамках которого в течение двух месяцев будут представлены 33 киноленты.
11:25 13/02/2017Адель и Бейонсе стали главными звездами «Грэмми-2017»Однако не меньшего внимания, чем победы Адель, удостоилось ее выступление в память о скончавшемся в 2016 году певце Джордже Майкле.
10:33 13/02/2017Мюзикл «Ла-Ла Ленд» стал триумфатором премии БАФТА в ЛондонеМюзикл «Ла-Ла Ленд» американского режиссера Демиена Шазелла назван лучшим фильмом года по версии Британской академии кино- и телевизионных искусств БАФТА.
10:20 13/02/2017В США скончался легендарный джазовый вокалист Эл ДжерроДжерро за свою карьеру семь раз становился лауреатом премии «Грэмми», первую из наград он получил в 1978 году.
13:33 11/02/2017Произведения С.Прокофьева и Ф. Шуберта – на сцене концертного зала «Арам Хачатурян» в ЕреванеКак сообщили Panorama.am в оркестре, в ходе концерта состоится армянская премьера Intermezzo Чайковского.
18:56 10/02/2017Министр охраны природы Армении: Будет построена канатная дорога от Гарни к «Симфонии камней»Глава ведомства отметил, что цель данного проекта заключается в создании прямого сообщения между Гарни и природным памятником «Симфония камней», заповедником «Хосровский лес».
18:07 09/02/2017В Бельгии прошла премьера «Спартака» с участием армянских артистов балетаХореографом спектакля является балетмейстер Государственного академического Большого театра России, народный артист СССР Юрий Григорович.
21:16 08/02/2017В Турции сняли документальный фильм о насильно исламизированных армянахПогромы армян в Дерсиме 1937-1938гг. – основная тема, о которой повествует кинолента «Дети Ванка» режиссера Незагат Гюндоган, которая по происхождению является дерсимской армянкой.
21:08 06/02/2017Коллектив «Голоса Арцаха» отправляется на гастроли в ИранРуководитель ансамбля «Голоса Арцаха» поделилась творческими планами на этот год: коллектив получил приглашения выступить с гастролями из Москвы, Аргентины и Бразилии.
17:32 06/02/2017Музей современного искусства в Нью-Йорке заменил картины Пикассо и Матисса на работы иранских художников в знак протестаРанее сообщалось, что Трамп в своем твиттере раскритиковал распоряжение федеральных судей в Детройте и Сиэтле о временной приостановке действия указа.
14:42 06/02/2017Международный конкурс имени Арама Хачатуряна в 2017 году пройдет по специальности «вокал»В обязательную программу первого конкурсного тура входят также произведения Комитаса.
18:43 04/02/2017Армянский фотограф Герман Авакян проводит уникальную выставку в столице Грузии – «Faces of Tbilisi»Выставка проходит по инициативе организации «Кавказское партнерство» в Тбилиси в галерее «Black & White Gallery».
13:52 04/02/2017Проект закона о кино вскоре будет представлен в Национальное Собрание Армении«Для развития сферы кинематографии в Армении необходимо принятие эффективных мер».
10:29 04/02/2017«Украинская душа с армянским сердцем»: в Киеве открылась авторская выставка Марины СаркисянПо словам художницы, для нее Петриковская роспись – это украинская душа, которая сливается воедино с армянскими корнями ее рода, а «хачкары» в ее работах – художественный символ и сердце Армении.
20:50 03/02/2017В Степанакерте состоялась премьера фильма Дживана Аветисяна «Последний житель»«С точки зрения идеологии „Последний житель” не является продолжением фильма „Теваник”. Это история о человеческих отношениях, которая происходит в Арцахе, в деревне, опустошённой азербайджанцами».