10:19 01/07/2022«Ֆրունզիկ Մկրտչյան. Հնդկաստանը հիշում է ինձ». ֆիլմի և բացառիկ լուսանկարների ցուցադրություն՝ «Մոսկվա» կինոթատրոնումՀայաստանի և Վրաստանի, Հայաստանի և Հնդկաստանի միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյա հոբելյանների շրջանակներում հուլիսի 4-ին՝ ժամը 19:00-ին, «Մոսկվա» կինոթատրոնի «Կարմիր» դահլիճում...
09:00 30/06/2022Լույս է տեսել Եղիշե Չարենցի առաջին իտալերեն կենսագրությունըԻտալիայում նույնպես նշվում է Չարենցի տարեդարձը: Պիոմբինոյում կներկայացվի բանաստեղծի առաջին իտալերեն կենսագրությունը, իսկ նրա պատվին կտավը կցուցադրվի «Պիոմբինոն արվեստում» փառատոնին: Այս մասին...
18:46 29/06/2022«Ժողովրդական» բեմադրություն․ Ավետիք ԻշխանյանԻրավապաշտպան Ավետիք Իշխանյանը գրում է․ «ԱԺ կոչվող բալագանում կատարվում են նոր նշանակումներ, որոնց անունը «ընտրություններ» են։ Վարչապետ կոչեցյալ, բռնապետիկը բարձր վարձատրվող իր ստրուկ-պատգամավորներին...
12:37 29/06/2022Պարսյան. Առաջարկում եմ հայ պաշտոնյաների մեղքով փչացած գյուղմթերքը թափել է նախարարությունների առջևՏնտեսագետ Սուրեն Պարսյանը գրում է. «Վրաստանի ՆԳՆ ԱԻ դեպարտամենտից և ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի ճգնաժամային կառավարման կենտրոնից ստացված տեղեկատվության համաձայն՝ Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է...
09:00 29/06/2022Արցախ. Նորահայտ խաչքարԱյն ուշագրավ է կցագիր արձանագրությամբ՝ զետեղված հուշակոթողի թիկունքին։
18:06 28/06/2022Դատարանը մերժեց բողոքը և Փաշինյանի դեմ քրգործ չի հարուցվի«Թուրք», «մեռնելը երազանք դառնա»
14:05 28/06/2022«Հենց դա էլ կորոշի, մենք արժանի՞ ենք արժանապատիվ ապրելու, Հայրենիք ունենալու, թե ոչ»«Մայրե՛ր, միավորվեք, եթե ուզում եք փրկել ձեր զավակներին վաղվա պատերազմից, մենք գիտենք ինչ է կորստի ցավը..... կօգնենք ձեզ չապրել այն..... միայն թե միավորվեք»։
08:00 27/06/2022Հոլանդացիները սկսել են իրենց տներից վտարել ուկրաինացի փախստականներինՆիդեռլանդների մունիցիպալիտետները պատրաստում են ապաստարաններ ուկրաինացի փախստականների համար, քանի որ տեղի բնակիչները, որոնք ապաստան են տվել նրանց, չեն ցանկանում ամառվա ընթացքում ուկրաինացիներին մենակ...
19:00 25/06/2022Եվա Գևորգյան. Ես իմ գործի ֆանատն եմԵրիտասարդ, տաղանդավոր ռուսաստանաբնակ դաշնակահարուհի Եվա Գևորգյանը, ով հաճախ է մասնակցում միջազգային մրցույթների, classicalmusicnews.ru-ին տված հարցազրույցում ասել է, որ մրցույթները օգնում են,...
10:00 25/06/2022Պատմամշակութային արգելոցների մուտքն այսօր անվճար է«Օգտվե՛ք հնարավորությունից, հանգստյան օրն անցկացրեք պատմամշակութային միջավայրում, բացահայտե՛ք Հայաստանի պատմական հարուստ ժառանգությունը»։
18:00 24/06/2022Մեծ պատասխանատվություն եմ զգում, որ ելույթ եմ ունենալու Շառլ Ազնավուրի հայրենիքում. ZAZ«Շատ ուրախ եմ լինել Հայաստանում, նաև հուզված եմ, քանի որ Շառլ Ազնավուրի հայրենիքն է։ Մեծ պատասխանատվություն եմ զգում, որ ելույթ եմ ունենալու նրա հայրենիքում»,- Երևանում լրագրողների հետ հանդիպմանն...
10:54 24/06/2022Կպատրաստվեն ժողովրդական-փողային և ժողովրդական-լարային գործիքներՀայկական ավանդական նվագարանների պատրաստման ուսուցման ծրագիրը շարունակվում է
10:24 23/06/2022Բանկերն այսօր դոլարը գնում են միջինը 404.12 դրամով, վաճառում՝ 411 դրամովԴոլարն ու եվրոն շարունակում են արժեզրկվել։ Rate.am կայքից տեղեկանում ենք, որ ՀՀ բանկերը ժամը 09:30-ի դրությամբ դոլարը գնում են միջինը 404.12 դրամով (արժեզրկվելով 2.28 դրամով), վաճառում՝ 411 դրամով:...
15:09 22/06/2022ԱՍՀ նախարարություն. Երևանում և մարզերում առկա է 3.300 թափուր աշխատատեղԻսկ օրինակ Երևան քաղաքում բարձրագույն կրթությամբ, երեք լեզվի իմացությամբ 0 աշխատատեղ է մշակույթի ոլորտում։
09:40 22/06/2022Դաշնակահարուհի Եվա Գևորգյանը հանդես կգա ԵրևանումԵրիտասարդ, տաղանդավոր մեր հայրենակցուհի դաշնակահարուհի Եվա Գևորգյանը, ով 2021 թ.-ին Շոպենի անվան միջազգային մրցույթի ժամանակ ցնցեց երաժշտական հանրությանը, հուլիսի 8-ին հանդես կգա Երևանում Հայաստանի...
16:03 21/06/2022Երևանի թիվ 22 դպրոցն անվանակոչվեց 44-օրյա պատերազմի հերոս, ավագ-լեյտենանտ Գևորգ Արշակյանի անունովԵրևանի ավագանին այսօր միաձայն որոշում ընդունեց, որով Երևանի թիվ 22 դպրոցը անվանակոչվեց 44-օրյա պատերազմի հերոս, ավագ-լեյտենանտ Գևորգ Արշակյանի անունով։ Միջնորդությունը ներկայացրել էր 22 դպրոցը և...
11:10 21/06/2022Թվարկվել են շամպունների քաղցկեղածին և անպտղությանը նպաստող բաղադրիչներըՊարաբենները քիմիական նյութեր են, որոնք օգտագործվում են որպես շամպունների կոնսերվանտներ: Նման միջոցների կանոնավոր օգտագործմամբ կարող է սկսվել մազաթափություն, ինչպես նաև գիտականորեն ապացուցված է, որ...
09:44 21/06/2022«Հյուսածո մասունքներ․ գորգ և տարազ». լուսաձայնային ինստալացիա-ցուցադրությունՀունիսի 23-ին, ժամը 21։00-22։00 Հանրապետության հրապարակ՝ Հայաստանի պատմության թանգարանի մուտքի մոտ՝ կայանալու է «Հյուսածո մասունքներ․ գորգ և տարազ» խորագրով լուսաձայնային ինստալացիա-ցուցադրությունը։...

20:23 01/10/2020Targeting civilian infrastructure is a war crime: Ombudsman shares details of Martuni town shellingAccording to verified information, Azerbaijan deliberately and purposefully targeted civilian objects in the downtown of Martuni town using "Grad" multiple rocket launcher system, the Artsakh...
12:03 01/10/2020Armenia reports 491 new coronavirus cases on October 1Armenia has confirmed 491 new cases of the novel coronavirus (COVID-19) in a 24-hour period, bringing the national tally to 50,850 as of 11 a.m.
23:56 30/09/2020An 18-year-old soldier managed to destroy 9 armored vehicles of the adversary - Arayik Harutyunyan"There has been no considerable changes of the military positions, and the fighting continued in the same areas - in Omar and Mrav mountain chain in the northern direction, less actively in eastern...
13:57 30/09/2020Macron criticizes Turkey's "warlike" rhetoric on Nagorno KarabakhFrench President Emmanuel Macron said on Wednesday Turkey’s “warlike” rhetoric was encouraging Azerbaijan to reconquer Nagorno-Karabakh and that was unacceptable, Reuters reported.
12:28 30/09/2020Number of COVID-19 cases tops 50,000 mark in Armenia on September 30Armenia has confirmed 458 new cases of the novel coronavirus (COVID-19) in a 24-hour period, bringing the national tally to 50,359 as of 11 a.m.
10:05 30/09/2020Artillery fire raging across the entire length of the Artsakh frontline - MoDAlong the entire length of the Artsakh frontline there is artillery fire raging on at the moment, Defense Ministry Spokesperson Shushan Stepanyan reported.
19:07 29/09/2020Armenia submitted new evidence to ECHR for interim measure in respect of AzerbaijanArmenia has submitted significant volume of evidence to the European Court of Human Rights (ECHR) over the past 24 hours, proving that Azerbaijani forces have targeted civilians, civilian objects and...
18:03 29/09/2020Peaceful population under targeted attacks in Vardenis region of Armenia - OmbudsmanVillages of Vardenis Region in Gegharkunik Province of Armenia are under constant shelling by Azerbaijani forces since morning, Armenian Ombudsman Arman Tatoyan reported, referring to collected data...
17:52 29/09/2020Situation in Nagorno Karabakh subject for serious analysis within CSTO, Kremlin saysThe situation along the contact line in Nagorno-Karabakh is a subject for serious analysis within the Collective Security Treaty Organization (CSTO), Russian president’s press secretary Dmitry Peskov...
13:41 29/09/2020One killed as Azerbaijan shells civilian areas in Armenia’s Vardenis – Foreign MinistryOne person was killed as a result of the Azerbaijani shelling of civilian settlements in the Vardenis community of Armenia, the Armenian Foreign Ministry said in a statement on Tuesday.
15:55 28/09/2020Artsakh reports 28 more casualties in fighting with AzerbaijanThe Artsakh Defense Ministry has confirmed the death of 28 more servicemen, who were killed in the ongoing fighting with Azerbaijan on September 28.
12:23 28/09/2020Armenia reports 174 new coronavirus cases, six deaths on September 28Armenia has confirmed 174 new cases of the novel coronavirus (COVID-19) in a 24-hour period, bringing the national tally to 49,574 as of 11 a.m.
10:23 28/09/2020Hayastan All-Armenia Fund launches global fundraising campaign in support of ArtsakhHayastan All-Armenia fund declared on Sunday a pan-national fundraising campaign titled “We Are Our Borders: All for Artsakh.” As the Fund said in a statement the global fundraising campaign is aimed...
11:44 27/09/2020Woman, child killed in Artsakh as Azerbaijan shells civilian areasA woman and a child have been killed in Artsakh as a result of the massive attack launched by Azerbaijan along the entire line of contact on Sunday, Artsakh Human Rights Defender (Ombudsman) Artak...
10:01 27/09/2020Azerbaijan suffers casualties, equipment losses – Armenian MoDAzerbaijani military suffered casualties and equipment losses after launching attacks along the entire line of contact with Artsakh, Armenian Ministry of Defense (MoD) spokeswoman Shushan Stepanyan...
19:34 26/09/2020April War hero Norik Sargsyan would have turned 24 todaySeptember 26 marks the birthday of Armenian soldier Norik Sargsyan, who fell heroically during the 2016 April War unleashed against Artsakh by Azerbaijan.
19:21 26/09/2020Co-Chairing countries should activate efforts and bring the parties to the negotiating table, expert saysThe U.S Embassy in Yerevan has urged its citizens to exercise caution due to heightened tensions and recent violence along portions of the Armenia-Azerbaijan border.
17:29 26/09/2020Conflict, climate crisis and COVID-19 pose great threats to the health of women and childrenFragile gains made to advance women and children’s health are threatened by conflict, the climate crisis and COVID-19, according to a new report from Every Woman Every Child by UNICEF.
17:02 26/09/2020Artsakh reports more ceasefire violations by Azerbaijan over past weekThe Azerbaijani military breached the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact around 330 times over the past week.