18:30 19/03/2022Քեյթ Միդլթոնը հանրությանը ներկայացել է 3,2 ֆունտ ստեռլինգ արժողությամբ վերարկուովՔեմբրիջի դքսուհի Քեյթ Միդլթոնը Սուրբ Պատրիկի օրվա միջոցառմանը մասնակցել է 3,2 ֆունտ ստեռլինգ արժողությամբ վերարկուով, գրում է Daily Mail-ը։ Քեմբրիջի դքսուհին արքայազն Ուիլյամի հետ մեկնել է Իռլանդիայի...
14:09 19/03/2022Մենք պետք է ամեն ինչ անենք, որպեսզի կանխենք սովի փոթորիկը. ԳուտերեշՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշը հայտարարել է աշխարհում զանգվածային սովի և պարենային ճգնաժամի սպառնալիքի մասին՝ կապված ռուս-ուկրաինական պատերազմի հետ։ kp.ua-ի հաղորդմամբ, այս մասին նա գրել...
11:05 19/03/2022Ռուս գործարարների նկատմամբ պատժամիջոցները չեն հանվի. Մեծ Բրիտանիայի ԱԳ նախարարՄեծ Բրիտանիայի արտաքին գործերի նախարար Լիզ Թրասը Times թերթին տված հարցազրույցում հայտարարել է, որ ռուս գործարարների դեմ սահմանված պատժամիջոցները չեն հանվի, փոխանցում է «Ռիա Նովոստի»-ին։ «Դա չափազանց...
19:15 18/03/2022Մատվիենկոն ռուսաստանցիներին կոչ է արել խուճապի չմատնվել և մեծ քանակությամբ հնդկաձավար, շաքար չգնելՌԴ Դաշնային խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոն պատժամիջոցների ֆոնին Ռուսաստանի քաղաքացիներին խնդրել է խուճապի չմատնվել, պատասխանատվություն ցուցաբերել և խուսափել հնդկաձավար ու շաքար գնելուց: Այս...
18:13 18/03/2022Արցախում վնասված գազատարը նորոգված է, բայց գազ չի լինիԱրցախի Տեղեկատվական շտաբը հայտնում է. «Հարգելի՛ հայրենակիցներ Վնասված գազատար խողովակի վերանորոգման աշխատանքներն ավարտված են։ Միաժամանակ տեղեկացնում ենք, որ, հաշվի առնելով գազատարի՝ 10 օր շարունակ...
16:35 18/03/2022ԵՄ-ն 300 մլն եվրո է փոխանցել Կիևին ՝ պատմության մեջ առաջին անգամ վճարելով հակամարտության գոտի զենք մատակարարելու համարԵՄ-ն 300 միլիոն եվրո արտոնյալ վարկ է փոխանցել Ուկրաինային՝ որպես մակրոֆինանսական օգնության երկրորդ տրանշ՝ խոստանալով իր պատմության մեջ առաջին անգամ ֆինանսավորել զենքի մատակարարումները ռազմական...
15:08 18/03/2022Բուլղարիան պերսոնա նոն գրատա է հայտարարել ռուս 10 դիվանագետիԲուլղարիայի արտաքին գործերի նախարարությունը պերսոնա նոն գրատա է հայտարարել 10 ռուս դիվանագետների։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել Է Բուլղարիայում Ռուսաստանի դեսպան Էլեոնորա Միտրոֆանովան։ «Պերսոնա նոն գրատա...
10:00 16/03/2022Հայաստանում առաջին անգամ հանդես կգա անվանի ֆրանսիացի թավջութակահար Մարկ ՔոփեյըՀամերգի դիրիժորն է Ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Էդուարդ Թոփչյանը:
16:21 15/03/2022Վրաստանի պատմությունը՝ կիսահայերեն դասագրքերովՏևական ժամանակ է Վրաստանում բողոքներ են հնչում պատմության դասագրքերի վերաբերյալ, որ դրանք պատշաճ կերպով չեն ուսուցանում Վրաստանի պատմությունը, իսկ ահա հայալեզու դպրոցներում այս խնդիրը կրկնակի...
11:35 14/03/2022Wildberries-ի աշխատանքում խափանումներ են եղելՄարտի 14-ի առավոտյան օգտատերերը խնդիրներ են նկատել Wildberries մարկետփլեյսի հետ կապված։ telecomtimes.ru-ն, հղում անելով downdetector.ru-ին, գրում է, որ խափանումը տեղի է ունեցել առցանց խանութի կայքում...
16:06 12/03/2022Եվրանյուզ. Արցախում իրավիճակը մոտենում է հումանիտար աղետիEuronews հեռուստաընկերությունն անդրադարձել է Արցախում վերջին օրերին տիրող իրավիճակին՝ պայմանավորված գազամատակարարման ճգնաժամով և քաղաքացիական բնակավայրերի ուղղությամբ Ադրբեջանի կողմից իրականացվող...
19:02 11/03/2022Այսօրվանից սկսած Հայաստանը 60% հացահատիկի պահանջարկ է ունենալու․ Արթուր ԹովմասյանԱյսօրվանից սկսած Հայաստանը 60% հացահատիկի պահանջարկ է ունենալու: Այս մասին ֆեյսբուքյան էջում գրել է հասարակական-քաղաքական գործիչ Արթուր Թովմասյանը։ «Ցորենը թանկացավ 20-30 դրամով.
12:03 11/03/2022Իրանը ներկայացրել է առաջին էլեկտրական մեքենանԻրանի Շիրազ քաղաքում ներակայացվել է տեղական արտադրության առաջին էլեկտրական մեքենան, որը կոչվում է Oxygen, գրում է ParsToday-ը։ Մեքնեան համալրված է խելացի կառավարման համակարգով, իսկ դրա դիզայնն ու...
10:20 11/03/2022Արցախի դպրոցներում ջեռուցման խնդրով պայմանավորված՝ գարնանային արձակուրդները կմեկնարկեն մարտի 14-իցԱրցախի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հանրակրթական դպրոցներում ջեռուցման խնդրով պայմանավորված՝ գարնանային արձակուրդների մեկնարկը տրվելու է...
09:52 11/03/2022Մահացել է «Отпетые мошенники» խմբի մեներգիչ Վյաչեսլավ ԶինուրովըՄահացել է ռուսական «Отпетые мошенники» խմբի մեներգիչ Վյաչեսլավ Զինուրովը, որը հանդես է եկել Թոմ Խաոս կեղծանունով: Այս մասին «ՌԻԱ Նովոստի»-ին հայտնել է արտիստի ներկայացուցիչը: «Հաստատում եմ, որ...
19:46 10/03/2022Այսօր Արցախում խաղաղություն չէ, այսօր Արցախում լռություն է․ Արթուր ԹովմասյանԱրցախի Հանրապետության Սահմանադրության 114-րդ հոդվածին և «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» օրենքի 37-րդ հոդվածին համապատասխան, Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովը արտահերթ նիստ է հրավիրել՝ կապված ստեղծված...
17:29 10/03/2022Արցախում մեկնարկել է զոհվածների, անհայտ կորածների ընտանիքներին բնակարաններով ապահովման ծրագիրըԱրցախում մեկնարկել է զոհված, անհայտ բացակայող ճանաչված, առաջին կարգի անժամկետ հաշմանդամ և անօթևան քաղաքացիների ու նրանց ընտանիքների անդամների համար բնակարանային ծրագիրը։ Այս մասին հայտարարել է Արցախի...
11:08 10/03/2022Խրամորթի բնակիչը վիրավորվել է իր տան բակում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարելու ժամանակ. Արցախի ՆԳՆԱկանը պայթել է տան բակում։
11:21 09/03/2022Ֆրանսիան Ուկրաինայում ստեղծված իրավիճակի պատճառով համաշխարհային սով է կանխատեսելՈւկրաինայում տիրող իրավիճակը սպառնում է այս տարի համաշխարհային պարենային ճգնաժամ առաջացնել, գրում է Le Figaro թերթը՝ վկայակոչելով Ֆրանսիայի գյուղատնտեսության և պարենի նախարար Ժյուլիեն Դենորմանդիին,...
19:55 08/03/2022«Հայուհու կերպարը միջազգային փոստային բացիկներում և փորագրանկարներում»․ Հայկ ԴեմոյանՀայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի նախկին տնօրեն Հայկ Դեմոյանը գրում է․ «Ի սրտե շնորհավորում եմ բոլորիդ մարտի 8-ի կապակցությամբ և հայտնում եմ կարևոր մի լուր․ մեկ ամսից լույս կտեսնի իմ «Հայուհու...

16:37 20/10/2020Н. Пашинян: Генералы Тиран Хачатрян и Андраник Пилоян удостоятся звания «Национального героя»Премьер-министр сообщил, что они продолжают свою героическую борьбу за Родину.
15:19 19/10/2020Тарон Тоноян: Мы должны завершить войну победой, чтобы раны зажилиОн призывает не только медработников и весь народ не отчаиваться и не разочаровываться, поскольку бывали и более тяжелые дни.
14:19 19/10/2020РИА Новости: В Нагорный Карабах направили более тысячи боевиков из Сирии«И готовится отправка еще одной партии в ближайшие дни», – добавил он.
11:35 19/10/202019.10.2020. За сутки в Армении подтверждено 766 новых случаев коронавирусаФактически на лечении находятся 15845 пациентов.
11:43 18/10/2020Минобороны Арцаха опубликовало имена военнослужащих, погибших при отражении агрессии АзербайджанаМинистерство обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) опубликовало имена еще 40 военнослужащих, которые погибли при отражении агрессии Азербайджана: 1.
20:12 17/10/2020МИД Арцаха: Международному сообществу необходимо перейти от слов к действенным шагамМинистерство иностранных дел Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) выступило с заявлением о непрекращающихся нападениях азербайджано-турецких сил на мирное население Арцаха.
19:06 17/10/2020Сергей Смбатян присоединился к призыву Послов доброй воли ЮНИСЕФ в Армении разных летХудожественный руководитель и главный дирижер Государственного симфонического оркестра Армении, скрипач Сергей Смбатян присоединился к призыву Послов доброй воли ЮНИСЕФ в Армении разных лет,...
12:18 17/10/2020Армяне Атланты присоединились к акциям против азербайджано-турецкой агрессии в отношении АрцахаВ пятницу армяне, проживающие в европейских странах и американских городах, парализовали движение на основных автомагистралях, чтобы привлечь внимание мира к совершаемым в Арцахе азербайджанской...
11:54 17/10/2020Шериф округа Лос-Анджелес осуждает нападения на мирных жителей в АрцахеДепартамент шерифа округа Лос-Анджелес (США) на своей официальной странице в Facebook распространил сообщение, в котором обратился к боестолкновениям в зоне карабахского конфликта – в 7200 милях от...
11:39 17/10/202017.10.2020. За сутки в Армении подтверждено 1540 новых случаев коронавирусаСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 1540 новых случаев коронавируса (при...
11:29 17/10/2020Армия обороны Арцаха опубликовала легитимные военные цели в азербайджанском городе ГянджаАрмия обороны Республики Арцах (НКР) опубликовала легитимные военные цели в азербайджанском городе Гянджа: «Военно-воздушная база ВВС МО, вертолетная авиаэкадрилия МПД мотострелковой бригады ГШ ВС,...
21:24 16/10/2020В результате агрессии Азербайджана в Арцахе погибли 34 гражданских лицаВследствие развязанных Азербайджаном военных действий в Арцахе (Нагорно-Карабахской Республике, НКР) в целом погибли 34 гражданских лица.
20:49 16/10/2020Пострадавший при бомбардировке Азербайджаном арцахского Мартуни 2-летний Арцвик идет на поправку«Прошло всего 2 дня после операции на голове, а он уже улыбается, с изображением Монте на футболке (Монте «Аво» Мелконяна – героя Карабахской освободительной войны.
16:06 16/10/2020Последствия обстрела Азербайджаном общины Кармир Шука в АрцахеИнформационный штаб Арцаха (НКР) показал последствия обстрела общины Кармир Шука Мартунинского района Республики Арцах в ночь с 15 на 16 октября.
11:17 16/10/202016.10.2020. За сутки в Армении подтверждено 1465 новых случаев коронавирусаЗа минувшие сутки скончались 13 пациентов с коронавирусом, 3 из них, согласно сообщению Минздрава, по причине другой болезни.
20:57 15/10/2020Известный израильский скрипач: Крайне разочарован тем, что моя страна продает Азербайджану оружие«Остановите агрессию Азербайджана. Поддержите Армению», – отметил он.
19:13 15/10/2020Мария Захарова: Работа по согласованию механизма контроля за прекращением огня в Нагорном Карабахе пока не ведетсяПо словам Захаровой, Россия исходит из того, что политическое урегулирование возможно и необходимо.
15:09 15/10/2020Минобороны Арцаха опубликовало видео уничтожения живой силы ВС АзербайджанаАрмия обороны Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) опубликовала видео уничтожения живой силы противника точным артиллерийским огнем АО.
10:27 15/10/2020Вардан Восканян: Есть достоверная информация, что система здравоохранения Азербайджана на грани коллапсаЗаведующий кафедрой иранистики Ереванского государственного университета (ЕГУ) Вардан Восканян на своей странице в соцсети Facebook пишет: «Согласно достоверной информации, поступающей из называемого...
10:04 15/10/2020Тигран Абрамян: Цена каждого опоздания, каждой ошибки, каждого упущения – очень высока для насУчредитель и глава аналитического центра «Энакет» («Точка опоры») Тигран Абрамян, который с начала развязанных Азербайджаном военных действий находится в Арцахе (НКР), пишет: «С учетом того...