18:30 19/03/2022Քեյթ Միդլթոնը հանրությանը ներկայացել է 3,2 ֆունտ ստեռլինգ արժողությամբ վերարկուովՔեմբրիջի դքսուհի Քեյթ Միդլթոնը Սուրբ Պատրիկի օրվա միջոցառմանը մասնակցել է 3,2 ֆունտ ստեռլինգ արժողությամբ վերարկուով, գրում է Daily Mail-ը։ Քեմբրիջի դքսուհին արքայազն Ուիլյամի հետ մեկնել է Իռլանդիայի...
14:09 19/03/2022Մենք պետք է ամեն ինչ անենք, որպեսզի կանխենք սովի փոթորիկը. ԳուտերեշՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիո Գուտերեշը հայտարարել է աշխարհում զանգվածային սովի և պարենային ճգնաժամի սպառնալիքի մասին՝ կապված ռուս-ուկրաինական պատերազմի հետ։ kp.ua-ի հաղորդմամբ, այս մասին նա գրել...
11:05 19/03/2022Ռուս գործարարների նկատմամբ պատժամիջոցները չեն հանվի. Մեծ Բրիտանիայի ԱԳ նախարարՄեծ Բրիտանիայի արտաքին գործերի նախարար Լիզ Թրասը Times թերթին տված հարցազրույցում հայտարարել է, որ ռուս գործարարների դեմ սահմանված պատժամիջոցները չեն հանվի, փոխանցում է «Ռիա Նովոստի»-ին։ «Դա չափազանց...
19:15 18/03/2022Մատվիենկոն ռուսաստանցիներին կոչ է արել խուճապի չմատնվել և մեծ քանակությամբ հնդկաձավար, շաքար չգնելՌԴ Դաշնային խորհրդի նախագահ Վալենտինա Մատվիենկոն պատժամիջոցների ֆոնին Ռուսաստանի քաղաքացիներին խնդրել է խուճապի չմատնվել, պատասխանատվություն ցուցաբերել և խուսափել հնդկաձավար ու շաքար գնելուց: Այս...
18:13 18/03/2022Արցախում վնասված գազատարը նորոգված է, բայց գազ չի լինիԱրցախի Տեղեկատվական շտաբը հայտնում է. «Հարգելի՛ հայրենակիցներ Վնասված գազատար խողովակի վերանորոգման աշխատանքներն ավարտված են։ Միաժամանակ տեղեկացնում ենք, որ, հաշվի առնելով գազատարի՝ 10 օր շարունակ...
16:35 18/03/2022ԵՄ-ն 300 մլն եվրո է փոխանցել Կիևին ՝ պատմության մեջ առաջին անգամ վճարելով հակամարտության գոտի զենք մատակարարելու համարԵՄ-ն 300 միլիոն եվրո արտոնյալ վարկ է փոխանցել Ուկրաինային՝ որպես մակրոֆինանսական օգնության երկրորդ տրանշ՝ խոստանալով իր պատմության մեջ առաջին անգամ ֆինանսավորել զենքի մատակարարումները ռազմական...
15:08 18/03/2022Բուլղարիան պերսոնա նոն գրատա է հայտարարել ռուս 10 դիվանագետիԲուլղարիայի արտաքին գործերի նախարարությունը պերսոնա նոն գրատա է հայտարարել 10 ռուս դիվանագետների։ Այս մասին ՏԱՍՍ-ին հայտնել Է Բուլղարիայում Ռուսաստանի դեսպան Էլեոնորա Միտրոֆանովան։ «Պերսոնա նոն գրատա...
10:00 16/03/2022Հայաստանում առաջին անգամ հանդես կգա անվանի ֆրանսիացի թավջութակահար Մարկ ՔոփեյըՀամերգի դիրիժորն է Ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Էդուարդ Թոփչյանը:
16:21 15/03/2022Վրաստանի պատմությունը՝ կիսահայերեն դասագրքերովՏևական ժամանակ է Վրաստանում բողոքներ են հնչում պատմության դասագրքերի վերաբերյալ, որ դրանք պատշաճ կերպով չեն ուսուցանում Վրաստանի պատմությունը, իսկ ահա հայալեզու դպրոցներում այս խնդիրը կրկնակի...
11:35 14/03/2022Wildberries-ի աշխատանքում խափանումներ են եղելՄարտի 14-ի առավոտյան օգտատերերը խնդիրներ են նկատել Wildberries մարկետփլեյսի հետ կապված։ telecomtimes.ru-ն, հղում անելով downdetector.ru-ին, գրում է, որ խափանումը տեղի է ունեցել առցանց խանութի կայքում...
16:06 12/03/2022Եվրանյուզ. Արցախում իրավիճակը մոտենում է հումանիտար աղետիEuronews հեռուստաընկերությունն անդրադարձել է Արցախում վերջին օրերին տիրող իրավիճակին՝ պայմանավորված գազամատակարարման ճգնաժամով և քաղաքացիական բնակավայրերի ուղղությամբ Ադրբեջանի կողմից իրականացվող...
19:02 11/03/2022Այսօրվանից սկսած Հայաստանը 60% հացահատիկի պահանջարկ է ունենալու․ Արթուր ԹովմասյանԱյսօրվանից սկսած Հայաստանը 60% հացահատիկի պահանջարկ է ունենալու: Այս մասին ֆեյսբուքյան էջում գրել է հասարակական-քաղաքական գործիչ Արթուր Թովմասյանը։ «Ցորենը թանկացավ 20-30 դրամով.
12:03 11/03/2022Իրանը ներկայացրել է առաջին էլեկտրական մեքենանԻրանի Շիրազ քաղաքում ներակայացվել է տեղական արտադրության առաջին էլեկտրական մեքենան, որը կոչվում է Oxygen, գրում է ParsToday-ը։ Մեքնեան համալրված է խելացի կառավարման համակարգով, իսկ դրա դիզայնն ու...
10:20 11/03/2022Արցախի դպրոցներում ջեռուցման խնդրով պայմանավորված՝ գարնանային արձակուրդները կմեկնարկեն մարտի 14-իցԱրցախի Հանրապետության կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հանրակրթական դպրոցներում ջեռուցման խնդրով պայմանավորված՝ գարնանային արձակուրդների մեկնարկը տրվելու է...
09:52 11/03/2022Մահացել է «Отпетые мошенники» խմբի մեներգիչ Վյաչեսլավ ԶինուրովըՄահացել է ռուսական «Отпетые мошенники» խմբի մեներգիչ Վյաչեսլավ Զինուրովը, որը հանդես է եկել Թոմ Խաոս կեղծանունով: Այս մասին «ՌԻԱ Նովոստի»-ին հայտնել է արտիստի ներկայացուցիչը: «Հաստատում եմ, որ...
19:46 10/03/2022Այսօր Արցախում խաղաղություն չէ, այսօր Արցախում լռություն է․ Արթուր ԹովմասյանԱրցախի Հանրապետության Սահմանադրության 114-րդ հոդվածին և «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» օրենքի 37-րդ հոդվածին համապատասխան, Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովը արտահերթ նիստ է հրավիրել՝ կապված ստեղծված...
17:29 10/03/2022Արցախում մեկնարկել է զոհվածների, անհայտ կորածների ընտանիքներին բնակարաններով ապահովման ծրագիրըԱրցախում մեկնարկել է զոհված, անհայտ բացակայող ճանաչված, առաջին կարգի անժամկետ հաշմանդամ և անօթևան քաղաքացիների ու նրանց ընտանիքների անդամների համար բնակարանային ծրագիրը։ Այս մասին հայտարարել է Արցախի...
11:08 10/03/2022Խրամորթի բնակիչը վիրավորվել է իր տան բակում գյուղատնտեսական աշխատանքներ կատարելու ժամանակ. Արցախի ՆԳՆԱկանը պայթել է տան բակում։
11:21 09/03/2022Ֆրանսիան Ուկրաինայում ստեղծված իրավիճակի պատճառով համաշխարհային սով է կանխատեսելՈւկրաինայում տիրող իրավիճակը սպառնում է այս տարի համաշխարհային պարենային ճգնաժամ առաջացնել, գրում է Le Figaro թերթը՝ վկայակոչելով Ֆրանսիայի գյուղատնտեսության և պարենի նախարար Ժյուլիեն Դենորմանդիին,...
19:55 08/03/2022«Հայուհու կերպարը միջազգային փոստային բացիկներում և փորագրանկարներում»․ Հայկ ԴեմոյանՀայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի նախկին տնօրեն Հայկ Դեմոյանը գրում է․ «Ի սրտե շնորհավորում եմ բոլորիդ մարտի 8-ի կապակցությամբ և հայտնում եմ կարևոր մի լուր․ մեկ ամսից լույս կտեսնի իմ «Հայուհու...

11:53 09/06/2020Armenia's coronavirus tally climbs to 13,675 on June 9Armenia has confirmed 350 new coronavirus infections, bringing the national tally to 13,675 as of 11 a.m.
10:04 09/06/2020Armenian Church commemorates St. Gayane and her companionsThe Armenian Apostolic Church honors today the memory of St. Gayane and her companions. All churches across the country celebrate a Divine Liturgy during the feast. On the eve of the feast ceremonies...
16:01 08/06/2020Armenian PM appoints new NSS, police and army chiefsArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan has made decisions to appoint new National Security Service (NSS), police and army chiefs, he said in a Facebook post.
14:13 08/06/2020Armenia ranks 81st in COVID-19 Regional Safety AssessmentArmenia ranks 81st in the COVID-19 Regional Safety Assessment report published by Deep Knowledge Group.
12:35 08/06/2020New petition asks UNESCO to save Hagia Sophia from being converted into mosqueTurkish President Recep Tayyip Erdogan has instructed government officials to conduct a study on how to convert Istanbul's famous Hagia Sophia Byzantine-era cathedral, currently a museum, into a...
11:39 08/06/2020Armenia's coronavirus tally reaches 13,325Armenia has confirmed 195 new coronavirus infections, bringing the national tally to 13,325 as of 11 a.m.
10:10 08/06/2020Armenian Church commemorates St. Hripsime and her companionsThe Armenian Apostolic Church pays tribute to St. Hripsime and her companions on Monday, June 8, Qahana.am reports. Noble Hripsime was one of the 37 Christian nuns who together with the Abyss Gayane...
19:42 06/06/2020A coronavirus patient has died due to delayed emergency care - PashinyanThere are some 200 coronavirus infected patients in Armenia who are waiting for hospitalization, Armenian PM Nikol Pashinyan stated on Saturday at the briefing following the meeting at the...
17:24 06/06/2020A new coronavirus assessment center opened in ArmeniaArmenia’s Health Minister Arsen Torosyan informed that a new triage - a coronavirus assessment centre started operation in the country for patients with suspected COVID-19.
14:37 06/06/2020Artsakh reports more Azerbaijani ceasefire violations in the past weekAzerbaijani military breached the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact around 100 times in the past week, the Artsakh Defense Ministry reported.
14:32 06/06/2020Weather update: Hail is possible in separate place in the republicRain with thunderstorm is predicted in the daytime of June 6 in separate regions, on 10-11 in most regions, Hydromet meteorological service reported on Saturday.
14:30 06/06/2020Vanetsyan calls for parliamentary probe into the handling of the Covid-19 crisisThe Prime Minister and other responsible figures have not only failed the the fight against coronavirus but also tried to blame everyone except themselves for the crisis, Artur Vanetsyan, Former...
12:08 06/06/2020Armenia's coronavirus tally climbs to 12,364 on June 6Armenia has confirmed 547 new coronavirus infections, bringing the national tally to 12,364 as of 11 a.m.
11:08 06/06/2020Georgian FM reiterated readiness to assist the Armenian side in the fight against Covid-19Armenian FM Zohrab Mnatsakanyan held a phone conversation with his Georgian counterpart David Zalkaliani on Friday As the press department at the foreign ministry reported, the interlocutors...
10:38 06/06/2020Today marks Aram Khachaturian’s birthday anniversaryJune 6 Marks the 117th birthday anniversary of world-famous Armenian composer Aram Khachaturian.The 16th edition of the Khachaturian International Competition is set to kick off on the great...
20:14 05/06/2020No one can prove when exactly the coronavirus peak may come - Pashinyan“The session at the Commandant’s Office addressed number of scenarios to handle the epidemic situation in Armenia - total lockdown, introducing patrol hours, ban on certain economic activities among...
11:47 05/06/2020Fallen soldier Ashot Shahbazyan would have turned 27 todayToday, June 5, marks the birthday anniversary of Ashot Shahbazyan, who heroically fell while defending the Artsakh borders during the 2016 April War unleashed by Azerbaijan.
17:34 04/06/2020Justice For George Floyd petition breaks US website record with 13 million signaturesA “Justice for George Floyd” appeal has become the most-signed petition ever on Change.org with more than 13 million signatures, The Evening Standard reported.
12:13 04/06/2020Armenia reports record single-day rise in coronavirus cases on June 4Armenia has confirmed a record number of 697 new coronavirus infections, bringing the national tally to 11,221 as of 11 a.m.
14:28 03/06/2020Expert: Artsakh frontline developments depend on coronavirus handlingIn order to clearly assess the possibility of a renewed war over Artsakh (Nagorno-Karabakh) against the backdrop of the coronavirus pandemic, it is necessary to understand the real situation created...