09:00 13/04/2022Ավագ չորեքշաբթիԱվագ չորեքշաբթի օրվա ավետարանական ընթերցումը հորդորում է չչարաշահել Աստծո սերն ու վստահությունը, միշտ հիշել մարդկության համար Նրա կրած չարչարանքներն ու մահը, չշեղվել ճշմարիտ ճանապարհից։
15:32 12/04/2022Արցախցի Մաքսիմ Թևոսյանն աշխարհագրություն առարկայի օլիմպիադայում գրավել է առաջին տեղը«Մեր երկրում գիտական գաղափարների համար արտոնություններ են պետք: Անօդաչու թռչող սարքերի արտադրությամբ պետք է զբաղվենք»։
19:19 11/04/2022«Զիփլայնի» աշխատակցի մահվան դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Արաբկիր վարչական շրջանի քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ նախօրեին «Երազ» այգում «Զիփլայնի» աշխատակցի մահվան հանգամանքները պարզելու...
14:22 11/04/2022«Ոսկե ծիրան» 19-րդ միջազգային կինոփառատոնն կանցկացվի հուլիսի 10-17-ըԵրևանի «Ոսկե ծիրան» 19-րդ միջազգային կինոփառատոնն այս տարի տեղի կունենա հուլիսի 10-17-ը։ «Ոսկե ծիրան» Երևանի միջազգային կինոփառատոնի մամուլի գրասենյակից հայտնում են, որ այս տարի ևս միջազգային...
10:40 11/04/2022Ծնվել է 44-օրյա պատերազմում անմահացած Կարեն Միրզոյանի եղբայրըԱպրիլի 10-ին լույս աշխարհ է եկել 44 օրյա պատերազմում անմահացած Կարեն Միրզոյանի եղբայրը։ Փոքրիկին՝ ի պատիվ եղբոր, անվանակոչել են Կարեն։ Լուրը հայտնել է Կարենի քույրը՝ Ալիսա Միրզոյանը։ Կարեն Միրզոյանը...
09:00 11/04/2022Ավագ երկուշաբթիՍկսվում են Հիսուս Քրիստոսի երկրային կյանքի վերջին շաբաթվա իրադարձությունների հիշատակության օրերը
16:23 08/04/2022Արցախի դրոշը ներկելու բովանդակությամբ տեսանյութը ուղարկվում է ոստիկանություն՝ նյութեր նախապատրաստելուԳլխավոր դատախազի խորհրդական Գոռ Աբրահամյանը տեղեկացնում է. «Մամուլում տեսանյութ է հրապարակվել և շրջանառվել մի քանի անձի կողմից Արցախի Հանրապետության պետական դրոշը ներկելու բովանդակությամբ: Այդ...
14:43 08/04/2022Մարդահամարը կանցկացվի հոկտեմբերի 13-22-ըՀերթական մարդահամարը կանցկացվի 2022թ-ի հոկտեմբերի 13-ից 22-ը ներառյալ։ Այս մասին հայտնում են փոխվարչապետ Համբարձում Մաթևոսյանի գրասենյակից։ Մարդահամարի նախապատրաստման և անցկացման համապետական...
11:12 08/04/2022Եկատերինա Ստրիժենովան՝ Հայաստան այցի և իր հասցեին տարածած սուտ լուրերի մասին«Գրառմանս իմաստն այն է, որ ամբողջ աշխարհը ատելությամբ լցված է ռուսական ամեն ինչի նկատմամբ, բայց Հայաստանում պահպանել են բարեկամական վերաբերմունք»։
16:45 07/04/2022Մաքսիմ Վենգերովը սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ հանդես կգա Վահրամ Սարաջյանի հիշատակին նվիրված համերգինԱպրիլի 14-ին Արամ Խաչատրյան համերգասրահում տեղի կունենա անվանի թավջութակահար Վահրամ Սարաջյանի հիշատակին նվիրված համերգային երեկո, որի ընթացքում հանդես կգա Գրեմմիի դափնեկիր, ջութակահար, համաշխարհային...
22:09 06/04/2022Նիկոլ Փաշինյանը չունի իմ անունից խոսելու իրավունք. ՀՀ քաղաքացիները ֆլեշմոբ են անումՄինչ Բրյուսելում ընթանում է Նիկոլ Փաշինյանի, Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի և Ադրբեջանի Իլհամ Ալիևի եռակողմ հանդիպումը, ՀՀ քաղաքացիները ֆլեշմոբ են անում, որ Նիկոլ Փաշինյանն իրենց անունից...
12:07 06/04/2022Հացը, ալյուրը, մակարոնեղենը, շաքարավազը և առաջին անհրաժեշտության այլ մթերքները թանկացել ենՀայաստանի Հանրապետության սպառողական շուկայում 12-ամսյա գնաճը (2022թ. մարտը 2021թ. մարտի նկատմամբ) կազմել է 7.4%, իսկ նախորդ ամսվա նկատմամբ՝ 1.8%: ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների...
10:05 06/04/2022Հնարավոր է հայտնվեն կորոնավիրուսի նոր տարբերակներ, այդ թվում՝ ռեկոմբինանտներ. ԱՀԿԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը (ԱՀԿ) հայտնել է, որ անցած շաբաթվա ընթացքում աշխարհում ավելի քան 9 միլիոն մարդ վարակվել է կորոնավիրուսով, ավելի քան 26 հազարը մահացել է։ Միաժամանակ...
20:28 05/04/2022ԱՀ ԱԺ-ն կոչ է անում ձևավորել համազգային համախմբում՝ Արցախի ճակատագրին վերաբերող հարցերի շուրջԱՀ Ազգային ժողովը քիչ առաջ ընդունել է հայտարարություն, որով կոչ է անում համահայկական մակարդակով ձևավորել համազգային համախմբում՝ Արցախի ճակատագրին վերաբերող հարցերի շուրջ։ Այս մասին տեղեկացնում են ԱՀ...
17:40 05/04/2022Հայ ռազմագերիների խնդրի լուծման բանալին Բաքվում է․ ՀՀ-ում Լեհաստանի դեսպան«ԵԱՀԿ-ի հիմնական նպատակն է վերականգնել Մինսկի խմբի համանախագահների համագործակցությունը»,- ասուլիսում ասաց Հայաստանում Լեհաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Պավել Չեպլակը։ Նա նշել է, որ Լեհաստանն իր...
16:00 05/04/2022Forbes–ը հրապարակել է աշխարհի ամենահարուստ մարդկանց ցանկըForbes-ը հրապարակել է աշխարհի ամենահարուստ մարդկանց վարկանիշը։ Այն գլխավորել է ամերիկյան Tesla և SpaceX ընկերությունների ղեկավար Իլոն Մասկը՝ առաջ անցնելով Amazon–ի հիմնադիր և ղեկավար Ջեֆ Բեզոսին ով...
16:51 04/04/2022Մահացել է բնապահպան Կարինե ԴանիելյանըՄահացել է բնապահպան Կարինե Դանիելյանը։ Գույժը ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է Դանիելյանի դուստրը՝ Լիլիթ Օհանյանը։ «մամաս, մեր բոլորի Կարինե Դանիելյանը այսօր հեռացավ մեզանից...»,-գրել է նա։ Կարինե...
10:51 04/04/2022«Գրեմմիի» մրցանակակիրներըԱՄՆ-ում կայացել է «Գրեմմի» երաժշտական մրցանակաբաշխությունը։ Կորոնավիրուսի համաճարակի սկզբից ի վեր առաջին անգամ արարողությունն անցկացվել է ամբողջական ձևաչափով։ Երկրորդ տարին անընդմեջ հաղորդավարն է...
09:50 04/04/2022Փետրվարի 24-ից հետո Ուկրաինայում ավելի քան 1,4 հազար խաղաղ բնակիչ է զոհվելՓետրվարի 24-ին Ռուսաստանի հատուկ ռազմական գործողության մեկնարկից ի վեր Ուկրաինայում առնվազն 1417 խաղաղ բնակիչ է զոհվել, 2038-ը՝ վիրավորվել։ Լուրը հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը: Ըստ լրատվական գործակալության՝ այդ...
19:15 02/04/2022Հայաստանի պետական կամերային երգչախումբը հանդես կգա Մայրության և գեղեցկության տոնին նվիրված համերգովԱպրիլի 7-ին, ժամը 19:00 Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը կկայանա համերգ՝ նվիրված Մայրության և գեղեցկության տոնին։ Հայաստանի պետական կամերային երգչախմբից մանրամասնում են, որ համերգին ելույթ...

18:20 05/11/2020М. Захарова: Осуществляется переброска джихадистов с Ближнего Востока в зону карабахского конфликтаПо её словам, речь идет о радикально настроенных наемниках, которые исповедуют идеологию джихадизма.
15:16 05/11/2020Минздрав Армении: Лекарства участвовавшим в боевых действиях добровольцам также предоставляются бесплатноИз Министерства здравоохранения РА сообщают, что лекарства предоставляют участковые поликлиники.
11:31 05/11/202005.11.2020. За сутки в Армении подтверждено 2413 новых случаев коронавирусаСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 2413 новых случаев коронавируса (при...
11:34 04/11/202004.11.2020. За сутки в Армении подтверждено 2374 новых случая коронавирусаСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 2374 новых случая коронавируса (при...
23:57 03/11/2020Как выглядит Степанакерт после ракетного обстрела со стороны ВС Азербайджана?ВС Азербайджана сегодня вновь подвергли ракетному обстрелу столицу Республики Арцах (НКР) – Степанакерт.
23:10 03/11/2020Президент Арцаха – Лаврову: В ходе антитеррористической борьбы нам удалось уничтожить более половины этих террористовПрезидент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Араик Арутюнян на своей странице в социальной сети Facebook написал: «Дорогие соотечественники, министр иностранных дел РФ Сергей...
16:59 03/11/2020Минобороны Армении: Несколько азербайджанских снарядов упали на территорию ИранаПресс-секретарь Минобороны Армении Шушан Степанян пишет: «Азербайджанская сторона открыла артиллерийский огонь по направлению армянских подразделений.
16:43 03/11/2020Президент Арцаха: В отношении госслужащих-уклонистов будут применены соответствующие санкцииПрезидент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Араик Арутюнян коснулся обсуждений в соцсетях относительно покинувших Арцах во время войны госслужащих, которые подлежат мобилизации.
11:24 03/11/202003.11.2020. За сутки в Армении подтверждено 1328 новых случаев коронавирусаЗа минувшие сутки скончались 29 пациентов с коронавирусом, 7 из них, согласно сообщению Минздрава РА, по причине других болезней.
11:27 02/11/202002.11.2020. За сутки в Армении подтверждено 1194 новых случая коронавирусаСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтверждено 1194 новых случая коронавируса (при...
15:46 01/11/2020103-летняя Кнарик Маргосян пожертвовала $1 млн во Всеармянский фонд «Айастан»Армянская община Ливана на странице в соцсети Facebook сообщила, что 103-летняя Кнарик Маргосян пожертвовала 1 миллион долларов США во Всеармянский фонд «Айастан».
22:55 31/10/2020Представить МО: Жители населенных пунктов Арцаха были своевременно эвакуированы«Как правило, жители тех населенных пунктов, которые перешли под контроль Вооруженных сил Азербайджана, своевременно были эвакуированы», – заявил в ходе брифинга в Армянском едином информационном...
22:13 31/10/2020Силы ПВО АО Арцаха в небе над Степанакертом сбили БПЛА АзербайджанаПресс-служба Армии обороны Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики, НКР) сообщает: «Немногим ранее силы ПВО Армии обороны в небе над Степанакертом уничтожили очередной ударный беспилотник противника».
19:31 31/10/2020Заняв важную высоту, армянские военные подбили 2 танка, конфисковали один бронетранспортер АзербайджанаАрмия обороны Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) продолжает представлять подвиги сражающихся на арцахском фронте армянских военнослужащих: «Герои нашего времени: Полковник Арарат...
19:01 31/10/2020Потери в живой силе ВС Азербайджана достигли 6947: инфографикаДействующий при правительстве Армении Армянский единый информационный центр представил в субботу, 31 октября, обновленные данные о потерях ВС Азербайджана.
11:50 31/10/202031.10.2020. За сутки в Армении подтвержден 2381 новый случай коронавирусаСогласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, за минувшие сутки в республике подтвержден 2381 новый случай коронавируса (при...
21:49 30/10/2020«Мы будем ждать вас в том же составе, это приказ»: на передовую отправились спасатели МЧС АрменииНа передовую отправился добровольческий батальон в составе спасателей Спасательной службы МЧС Армении, сообщил на своей странице в соцсети Facebook глава МЧС Армении Феликс Цолакян.
21:08 30/10/2020Старший лейтенант Маргар Сарибекян – один из героев нашего времениКомандир роты, старший лейтенант Маргар Сарибекян – один из героев наших дней. За подбитие четырех танков ВС Азербайджана он представлен к ордену «Боевой крест» 2-й степени, написала на своей...
13:41 30/10/2020«ВЗГЛЯД»: Константин Затулин разъяснил подоплеку предложения Алиева остановить наступление в КарабахеАзербайджанский президент Ильхам Алиев предложил остановить продвижение своей армии в Карабахе, но в этом мирном плане есть подвох, пояснил газете ВЗГЛЯД депутат Госдумы Константин Затулин.
13:03 30/10/2020«Грапарак»: Высокопоставленные чиновники продолжают получать премииИздание направило запрос в министерство труда и социальных вопросов для уточнения, какую зарплату и премию получила министр Заруи Батоян за последние два месяца.