09:00 13/04/2022Ավագ չորեքշաբթիԱվագ չորեքշաբթի օրվա ավետարանական ընթերցումը հորդորում է չչարաշահել Աստծո սերն ու վստահությունը, միշտ հիշել մարդկության համար Նրա կրած չարչարանքներն ու մահը, չշեղվել ճշմարիտ ճանապարհից։
15:32 12/04/2022Արցախցի Մաքսիմ Թևոսյանն աշխարհագրություն առարկայի օլիմպիադայում գրավել է առաջին տեղը«Մեր երկրում գիտական գաղափարների համար արտոնություններ են պետք: Անօդաչու թռչող սարքերի արտադրությամբ պետք է զբաղվենք»։
19:19 11/04/2022«Զիփլայնի» աշխատակցի մահվան դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Արաբկիր վարչական շրջանի քննչական բաժնում քննություն է տարվում՝ նախօրեին «Երազ» այգում «Զիփլայնի» աշխատակցի մահվան հանգամանքները պարզելու...
14:22 11/04/2022«Ոսկե ծիրան» 19-րդ միջազգային կինոփառատոնն կանցկացվի հուլիսի 10-17-ըԵրևանի «Ոսկե ծիրան» 19-րդ միջազգային կինոփառատոնն այս տարի տեղի կունենա հուլիսի 10-17-ը։ «Ոսկե ծիրան» Երևանի միջազգային կինոփառատոնի մամուլի գրասենյակից հայտնում են, որ այս տարի ևս միջազգային...
10:40 11/04/2022Ծնվել է 44-օրյա պատերազմում անմահացած Կարեն Միրզոյանի եղբայրըԱպրիլի 10-ին լույս աշխարհ է եկել 44 օրյա պատերազմում անմահացած Կարեն Միրզոյանի եղբայրը։ Փոքրիկին՝ ի պատիվ եղբոր, անվանակոչել են Կարեն։ Լուրը հայտնել է Կարենի քույրը՝ Ալիսա Միրզոյանը։ Կարեն Միրզոյանը...
09:00 11/04/2022Ավագ երկուշաբթիՍկսվում են Հիսուս Քրիստոսի երկրային կյանքի վերջին շաբաթվա իրադարձությունների հիշատակության օրերը
16:23 08/04/2022Արցախի դրոշը ներկելու բովանդակությամբ տեսանյութը ուղարկվում է ոստիկանություն՝ նյութեր նախապատրաստելուԳլխավոր դատախազի խորհրդական Գոռ Աբրահամյանը տեղեկացնում է. «Մամուլում տեսանյութ է հրապարակվել և շրջանառվել մի քանի անձի կողմից Արցախի Հանրապետության պետական դրոշը ներկելու բովանդակությամբ: Այդ...
14:43 08/04/2022Մարդահամարը կանցկացվի հոկտեմբերի 13-22-ըՀերթական մարդահամարը կանցկացվի 2022թ-ի հոկտեմբերի 13-ից 22-ը ներառյալ։ Այս մասին հայտնում են փոխվարչապետ Համբարձում Մաթևոսյանի գրասենյակից։ Մարդահամարի նախապատրաստման և անցկացման համապետական...
11:12 08/04/2022Եկատերինա Ստրիժենովան՝ Հայաստան այցի և իր հասցեին տարածած սուտ լուրերի մասին«Գրառմանս իմաստն այն է, որ ամբողջ աշխարհը ատելությամբ լցված է ռուսական ամեն ինչի նկատմամբ, բայց Հայաստանում պահպանել են բարեկամական վերաբերմունք»։
16:45 07/04/2022Մաքսիմ Վենգերովը սիմֆոնիկ նվագախմբի հետ հանդես կգա Վահրամ Սարաջյանի հիշատակին նվիրված համերգինԱպրիլի 14-ին Արամ Խաչատրյան համերգասրահում տեղի կունենա անվանի թավջութակահար Վահրամ Սարաջյանի հիշատակին նվիրված համերգային երեկո, որի ընթացքում հանդես կգա Գրեմմիի դափնեկիր, ջութակահար, համաշխարհային...
22:09 06/04/2022Նիկոլ Փաշինյանը չունի իմ անունից խոսելու իրավունք. ՀՀ քաղաքացիները ֆլեշմոբ են անումՄինչ Բրյուսելում ընթանում է Նիկոլ Փաշինյանի, Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի և Ադրբեջանի Իլհամ Ալիևի եռակողմ հանդիպումը, ՀՀ քաղաքացիները ֆլեշմոբ են անում, որ Նիկոլ Փաշինյանն իրենց անունից...
12:07 06/04/2022Հացը, ալյուրը, մակարոնեղենը, շաքարավազը և առաջին անհրաժեշտության այլ մթերքները թանկացել ենՀայաստանի Հանրապետության սպառողական շուկայում 12-ամսյա գնաճը (2022թ. մարտը 2021թ. մարտի նկատմամբ) կազմել է 7.4%, իսկ նախորդ ամսվա նկատմամբ՝ 1.8%: ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների...
10:05 06/04/2022Հնարավոր է հայտնվեն կորոնավիրուսի նոր տարբերակներ, այդ թվում՝ ռեկոմբինանտներ. ԱՀԿԱռողջապահության համաշխարհային կազմակերպությունը (ԱՀԿ) հայտնել է, որ անցած շաբաթվա ընթացքում աշխարհում ավելի քան 9 միլիոն մարդ վարակվել է կորոնավիրուսով, ավելի քան 26 հազարը մահացել է։ Միաժամանակ...
20:28 05/04/2022ԱՀ ԱԺ-ն կոչ է անում ձևավորել համազգային համախմբում՝ Արցախի ճակատագրին վերաբերող հարցերի շուրջԱՀ Ազգային ժողովը քիչ առաջ ընդունել է հայտարարություն, որով կոչ է անում համահայկական մակարդակով ձևավորել համազգային համախմբում՝ Արցախի ճակատագրին վերաբերող հարցերի շուրջ։ Այս մասին տեղեկացնում են ԱՀ...
17:40 05/04/2022Հայ ռազմագերիների խնդրի լուծման բանալին Բաքվում է․ ՀՀ-ում Լեհաստանի դեսպան«ԵԱՀԿ-ի հիմնական նպատակն է վերականգնել Մինսկի խմբի համանախագահների համագործակցությունը»,- ասուլիսում ասաց Հայաստանում Լեհաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Պավել Չեպլակը։ Նա նշել է, որ Լեհաստանն իր...
16:00 05/04/2022Forbes–ը հրապարակել է աշխարհի ամենահարուստ մարդկանց ցանկըForbes-ը հրապարակել է աշխարհի ամենահարուստ մարդկանց վարկանիշը։ Այն գլխավորել է ամերիկյան Tesla և SpaceX ընկերությունների ղեկավար Իլոն Մասկը՝ առաջ անցնելով Amazon–ի հիմնադիր և ղեկավար Ջեֆ Բեզոսին ով...
16:51 04/04/2022Մահացել է բնապահպան Կարինե ԴանիելյանըՄահացել է բնապահպան Կարինե Դանիելյանը։ Գույժը ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է Դանիելյանի դուստրը՝ Լիլիթ Օհանյանը։ «մամաս, մեր բոլորի Կարինե Դանիելյանը այսօր հեռացավ մեզանից...»,-գրել է նա։ Կարինե...
10:51 04/04/2022«Գրեմմիի» մրցանակակիրներըԱՄՆ-ում կայացել է «Գրեմմի» երաժշտական մրցանակաբաշխությունը։ Կորոնավիրուսի համաճարակի սկզբից ի վեր առաջին անգամ արարողությունն անցկացվել է ամբողջական ձևաչափով։ Երկրորդ տարին անընդմեջ հաղորդավարն է...
09:50 04/04/2022Փետրվարի 24-ից հետո Ուկրաինայում ավելի քան 1,4 հազար խաղաղ բնակիչ է զոհվելՓետրվարի 24-ին Ռուսաստանի հատուկ ռազմական գործողության մեկնարկից ի վեր Ուկրաինայում առնվազն 1417 խաղաղ բնակիչ է զոհվել, 2038-ը՝ վիրավորվել։ Լուրը հաղորդում է ՏԱՍՍ-ը: Ըստ լրատվական գործակալության՝ այդ...
19:15 02/04/2022Հայաստանի պետական կամերային երգչախումբը հանդես կգա Մայրության և գեղեցկության տոնին նվիրված համերգովԱպրիլի 7-ին, ժամը 19:00 Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը կկայանա համերգ՝ նվիրված Մայրության և գեղեցկության տոնին։ Հայաստանի պետական կամերային երգչախմբից մանրամասնում են, որ համերգին ելույթ...

12:03 24/06/2020Artur Gevorgyan, a hero soldier of April War, would have turned 23 todayJune 24 marks the birthday anniversary of Artur Gevorgyan, an Armenian soldier who fell while defending the Artsakh borders during the 2016 April War unleashed against Artsakh by Azerbaijan.
11:30 24/06/2020Armenia's coronavirus tally reaches 21,717 on June 24Armenia has confirmed 711 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 21,717 as of 11 a.m.
11:13 24/06/2020Armenian president signs bill allowing parliament to enforce constitutional amendmentsPresident Armen Sarkissian of Armenia has signed into law a bill authorizing the parliament to enforce the constitutional amendments without his formal approval, the presidential press service said.
17:32 23/06/2020Fallen soldier Vladimir Melkonyan would have turned 24 todayToday, June 23, marks the birthday anniversary of Vladimir Melkonyan, an Armenian soldier who fell while defending the Artsakh borders during the 2016 April War.
10:08 23/06/2020Armenian Church commemorates Sts. Constantine the Emperor and his mother HelenThe Armenian Apostolic Church commemorates on Tuesday, June 23, Sts. Constantine (Kostandianos) the Emperor and his mother Helen, Qahana.am reports. King Constantine (born in the city of Nish,...
13:07 22/06/2020Anush Elbakyan wins two Emmy Awards for climate change documentaryBoston Globe’s award-winning producer and multimedia journalist Anush Elbakyan has won two Emmy Awards for the video documentary on climate change in Cape Cod, the reporter herself said on Facebook.
11:40 22/06/2020Armenia's coronavirus tally climbs to 20,588 on June 22Armenia has confirmed 320 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 20,588 as of 11 a.m.
11:24 22/06/2020Ruling My Step faction 'plotting constitutional coup’ – 168.amLawmaker from the ruling My Step faction of the Armenian National Assembly will reportedly carry out a “constitutional coup” on Monday, committing crimes under Article 300 (usurpation of power) and...
10:40 22/06/2020Court denies request for Gagik Tsarukyan’s arrestThe Yerevan Court of General Jurisdiction, presided over by judge Robert Papoyan, has ruled against the arrest of opposition Prosperous Armenia Party leader, lawmaker Gagik Tsarukyan.
19:37 20/06/2020WHO chief warns of 'new and dangerous' Covid-19 phaseThe head of the World Health Organization (WHO) said the coronavirus pandemic is "accelerating" and that more than 150,000 cases were reported on Thursday — the highest single-day number so far, AFP...
16:16 20/06/2020Aleksandr Baghdasaryan’s “Christmas Roast” movie wins award at international film festivalThe film "Christmas Roast" by Armenian filmmaker Aleksandr Baghdasaryan and producer Karine Simonyan has been named Best Narrative Short at the Literally Short Film Festival 2020 in Texas.
15:54 20/06/2020Media reveals names of major businessmen who paid bail for Kocharyan’s releaseNumber of Russian-based businessmen and entrepreneurs have paid the bail amount totaling 2 trillion AMD (4.2 million USD) set by the Court of Appeals for the release of former President Robert...
13:57 20/06/2020Around 700 shots fired at Artsakh defense positions in the past weekAzerbaijani military breached the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact around 85 times in the past week, the Artsakh Defense Ministry reported on Saturday.
12:44 20/06/2020Coronavirus: Armenia reports 551 new cases on June 20Armenia has confirmed 551 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 19,708 as of 11 a.m.
12:06 20/06/2020Ex-president Kocharyan’s office thanks benefactors and citizens for support with bail paymentArmenia’s President Robert Kocharyan’s measure of restraint has been changed following the ruling of the Court of Appeals, requiring payment of the bail and completion of procedures envisaged by the...
11:34 19/06/2020Coronavirus: Armenia reports 459 new cases on June 19Armenia has confirmed 459 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 19,157 as of 11 a.m.
11:46 18/06/2020Coronavirus: Armenia reports 665 new cases, 746 recoveries on June 18Armenia has confirmed 665 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 18,698 as of 11 a.m.
12:26 17/06/2020Turkey drew up plans to invade Greece and Armenia – Nordic MonitorTurkey developed a plan for a possible invasion of Greece named after an 11th century Turkish military commander, Nordic Monitor reported citing secret documents, according to The Jerusalem Post.
12:12 17/06/2020US State Department: Armenia met minimum requirements of fiscal transparency for 2020The United States Department of State released on June 15 the 2020 Fiscal Transparency Report, which found that 76 of 141 governments reviewed by the department met minimum requirements of fiscal...
11:45 17/06/2020Coronavirus: Armenia reports 544 new cases, 243 recoveries on June 17Armenia has confirmed 544 new coronavirus infections, bringing the national tally to 18,033 as of 11 a.m.