16:51 06/07/2021Գործազուրկների թիվը հունվարի համեմատ ավելացել էԱյս տարվա հունվարի համեմատ մայիսին գործազուրկների թիվն ավելացել է 444-ով։ Նման տվյալներ է հրապարակել այսօր ԱՎԿ-ն։ Եթե հունվարին պաշտոնապես գրանցված է եղել 61 757 գործազուրկ, ապա մայիսին գործազուրկ է...
11:05 06/07/202106.07.2021. Գրանցվել է կորոնավիրուսի 55 նոր դեպք, 3 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5631 կորոնավիրուսով հիվանդ։
14:35 05/07/2021Հայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը հանդես կգա Էդվարդ Միրզոյանի 100-ամյակին նվիրված համերգովՀայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախմբի 2020-2021 hամերգաշրջանի փակման համերգը նվիրված է լինելու մեծանուն կոմպոզիտոր, մանկավարժ, ՀՀ և ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ, մշակութային, հասարակական գործիչ Էդվարդ...
12:40 05/07/2021COVID-19 Delta շտամի պատճառով Իրանը վերադառնում է սահմանափակումներինԻրանի իշխանությունները վերսկսում են մի շարք սահմանափակող միջոցառումները՝ կապված երկրում COVID-19 Delta շտամի տարածման հետ: Associated Press-ի տարածած հաղորդագրությունը ներկայացնում է «Ինտերֆաքս»-ը:...
11:52 05/07/202105.07.2021. Կորոնավիրուսի 53 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 2 մարդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5628 կորոնավիրուսով հիվանդ։
09:18 05/07/2021Բաթումիում ադրբեջանցիները հարձակվել են ախալքալաքցի դպրոցականների վրա«Ղարաբաղը մերն է թե՞ ձերը»
17:43 03/07/202129 տարի առաջ այս օրը զոհվել է Դուշման ՎարդանըԱյսօր Հայաստանի հերոս Դուշման Վարդանի՝ Վարդան Ստեփանյանի մահվան օրն է։ Նա մահացել է 1992 թվականի հուլիսի 3-ին Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Մյուրիշեն համայնքում։ «Զենք վերցնել ու գնալ կռվելու...
11:36 03/07/202103.07.2021. Գրանցվել է կորոնավիրուսի 125 նոր դեպք, երեք մարդ մահացել էԵրեկ կատարվել է 5073 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 125 նոր դեպք: ԱՆ հրապարակած տվյալների համաձայն, կա 97 առողջացած, գրանցվել է 3 մահվան դեպք: Համավարակից ի վեր...
09:15 03/07/2021Զոհվելուց անցել է 9 ամիս, ԴՆԹ-ն հաստատեց, եզդի Հովոն անմահացել էՀայաստանում երիտասարդ եզդիների ասոցիացիայի նախագահ Սաիդ Ավդալյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հրապարակել է ազգությամբ եզդի Հովհաննես Բաքոյանի լուսանկարն ու հայտնել՝ եզդի Հովոն անմահացել է.
20:06 02/07/2021Իմ հայկական ինքնությունը անհիմն կապում ես ահաբեկչության հետ և դա հենց ատելության խոսք է․ Փայլանը՝ ԱլթունինԹուրքիայի խորհրդարանի հայ պատգամավոր Կարո Փայլանը անդրադարձել է այդ երկրի նախագահականի հանրային կապերի վարչության պետ Ֆահրեթթին Ալթունի հակահայկական հռետորաբանությանը։ Այս մասին գրում է...
13:25 02/07/2021Տիգրանակերտի դեպքում ադրբեջանցիները չգիտեն՝ մեզ ինչի մեջ մեղադրեն. Համլետ ՊետրոսյանՀնագետը նշում է՝ մենք այնպիսի գյուտ ենք արել, որ այդքան էլ հեշտ չէ արհամարհելը:
18:10 01/07/2021Վատիկանում մեկնարկել է Լիբանանի հոգևոր պետերի հանդիպումըԺողովի առաջին նիստում դասախոսությամբ հանդես է եկել Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Առաջինը:
12:11 01/07/2021Արցախի պետնախարար. Արցախում հիմա էլեկտրաէներգիայի մատակարարման խնդիրներն ավելի սուր են արտահայտվածԱրցախում պատերազմի ընթացքում Ադրբեջանի օկուպացիայի հետևանքով ջրային շատ ակունքների նկատմամբ վերահսկողություն այժմ հայկական կողմը չունի։ Առաջացած ջրի խնդրի լուծման համար Արցախում մտածում են ջրամբարներ...
12:35 30/06/2021Forbes. Հակամարտության գոտիներում խաղող աճեցնող հնագույն գինեգործական երկրներից մեկը. Հայաստանի վերածնունդըForbes հայտնի պարբերականն անդրադարձել է Հայաստանում գինեգործությանն ու գինու մշակույթին։ «Գինու շատ արտադրողների համար խաղողի բերքահավաքը ամենալարված ժամանակաշրջանն է, քանի որ դրանից է կախված գինու...
11:12 30/06/202130.06.2021. Կորոնավիրուսի 128 նոր դեպք է գրանցվելՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5613 կորոնավիրուսով հիվանդ։
17:22 29/06/2021Հատկապես այսօր մեր գիտության առջև դրված են խնդիրներ. Ռադիկ ՄարտիրոսյանՀունիսի 28-ին ՀՀ Գիտությունների Ազգային ակադեմիայում տեղի էր ունեցել ՀՀ ԳԱԱ նախագահի, փոխնախագահի և ակադեմիկոս քարտուղարի ընտրություններ: ԳԱԱ նախագահ էր ընտրվել «Հայկենսատեխնոլոգիա» գիտաարտադրական...
15:41 29/06/2021Հրապարակվել են մի քանի առարկաների միասնական քննությունների արդյունքներըԳնահատման և թեստավորման կենտրոնը հրապարակել է հունիսի 22-ին տեղի ունեցած «Ֆիզիկա» ու «Հայոց պատմություն» և հունիսի 25-ին անցկացված «Քիմիա» ու «Ռուսաց լեզու» առարկաների միասնական քննությունների...
15:29 29/06/2021Վրաստանում 10-20 %-ը վարակված են կորոնավիրուսային վարակի հնդկական շտամովՄոտ ժամանակներս Վրաստանում հնարավոր է կորոնավիրուսային վարակի և հիվանդների մահացության դեպքերի աճ: «Ինտերֆաքս»-ի փոխանցմամբ՝ երեքշաբթի ճեպազրույցում այդ մասին ասել է առողջապահության փոխնախարար Թամարա...
11:10 29/06/202129.06.2021. Կորոնավիրուսի 116 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 4 մարդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5613 կորոնավիրուսով հիվանդ։
11:26 28/06/202128.06.2021. Կորոնավիրուսի 54 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 4 մարդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5609 կորոնավիրուսով հիվանդ։

12:21 28/02/2019Armenian government commemorates Sumgait pogrom victimsAt the start of Thursday’s Cabinet meeting, the Armenian government members observed a moment of silence to pay tribute to the innocent victims of the Sumgait pogroms perpetrated by Azerbaijan in...
14:45 27/02/2019Renowned Armenian poet Yeghishe Charents' house reportedly destroyed in KarsProminent Armenian poet Yeghishe Charents' native house in the town of Kars (currently in Turkey) has been fully destroyed, Ermenihaber reports.
11:42 27/02/2019Rangers take a video of rare Caucasian Leopard in ArmeniaRangers from Arpa Protected Landscape of Armenia’s Vayots Dzor Province spotted the rare Caucasian Leopard during their regular observation and recorded a video of him, the World Wildlife Fund...
11:40 26/02/2019Armenian Church commemorates St. Ghevond the Priest and his companionsThe Armenian Apostolic Church commemorates on Tuesday St. Ghevond the Priest and his companions – the Armenian priests who fought alongside St. Vartan and the entire Armenian nation for their...
13:43 25/02/2019Germany seizes 50 mil euros of Russian Laundromat lootGerman authorities announced on Wednesday they seized 50 million euros (US$56.7 million) believed to be derived from the “Russian Laundromat” - an international money laundering scheme exposed in...
11:31 25/02/2019Armenian Church commemorates Bishop St. Mark, Priest St. Pion and other saintsThe Armenian Apostolic Church commemorates Monday Bishop St. Mark, Priest St. Pion, Deacons St. Kyuregh (Cyril) and St. Benjamin and holy martyrs Sts. Abdlmseh, Vormzdana and Sayen, Qahana.am...
11:25 22/02/2019Armenia among most affordable destinations for Russian touristsArmenia has been ranked among the cheapest vacation destinations for Russian tourists, together with Belarus, Moldova, Abkhazia and Georgia.
12:46 21/02/2019Armenia to host international chess conference in MayAn international chess conference will take place in Armenia on 7-8 May, the Chess Federation of Armenia told Panorama.am.
11:43 21/02/2019Armenian Church commemorates Sts. Voskian priestsThe Armenian Apostolic Church honors today the memory of Sts. Voskian priests – the five ambassadors sent by the Roman emperor to the Armenian king Sanatruk, Qahana.am reports. Sts. Voskians came to...
14:35 20/02/2019Former Real Madrid manager to arrive in Armenia this summerFormer Spain and Real Madrid head coach Vicente del Bosque will visit Armenia this summer to share his experience with Armenian coaches at the invitation of the Football Federation (FFA) of Armenia.
12:14 19/02/2019Armenian Church commemorates Sts. SukiasiansThe Armenian Apostolic Church honors today the memory of Sts. Sukiasians, Qahana.am reports. Relatives of Queen Satenik, being the followers of Sts. Voskian priests, later were called Sukiasians, as...
11:50 19/02/2019Today marks prominent writer Hovhannes Tumanyan’s 150th birthday19 February marks the 150th birthday anniversary of renowned Armenian writer Hovhannes Tumanyan. The great poet’s 150th birthday is included in the UNESCO Calendar of anniversaries of eminent...
10:56 18/02/2019'Black' snow blights Russian townsResidents living in the Kemerovo region of Siberia, an area known as Russia's coal basin, say that pollution from the industry is getting worse.
17:38 16/02/2019Feast of Saint Sarkis celebrated in YerevanCelebrations on the Feast of Saint Sarkis the Captain started at St. Sarkis Church in capital Yerevan today. Divine Liturgy was offered in the church, a special ceremony of blessing of young people...
11:41 16/02/2019Armenia celebrates Feast of St. Sarkis the CaptainCaptain St. Sarkis is one of the most beloved saints among the Armenian nation. Together with his 14 soldiers-companions he was martyred for the sake of Christian faith. As the Araratian Patriarchal...
11:19 15/02/2019Armenian Church commemorates Jonah the ProphetThe Armenian Apostolic Church commemorates today Jonah the Prophet – one of the minor prophets of the Holy Bible, Qahana.am reports.
10:49 14/02/2019Armenian Church celebrates Feast of the Lord’s Presentation at the TempleThe Armenian Apostolic Church celebrates the Feast of the Lord’s Presentation at the Temple (Tiarn’ndaraj) on 14 February.
10:49 13/02/2019Wednesday morning update on road conditionsVardenyants Pass is shut down for cargo and trailer trucks as of Wedesday, 9:30am, Armenia’s Ministry of Transport, Communication and Information Technologies said in a daily road condition update.
14:11 12/02/2019PM: Exports are the main prospect for Armenia’s economic developmentHuman thought, intellect and initiatives should be the driving force of the Armenian economy, Prime Minister Nikol Pashinyan said today, introducing the government’s action plan to the lawmakers.
11:56 12/02/2019Pashinyan: Snap parliamentary elections concluded revolutionary phase in ArmeniaThe Armenian National Assembly kicked off its regular sitting on Tuesday morning to debate on the government’s action plan approved during the Cabinet meeting on 8 February.