17:40 27/07/202127.07.2021. Մատաղիսում ևս մեկ զինծառայողի աճյուն է հայտնաբերվել և տարհանվելՄատաղիսում իրականացված որոնողական աշխատանքների ընթացքում Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության փրկարարներն այսօր հայտնաբերել և տարհանել են ևս մեկ հայ զինծառայողի աճյուն: Արտակարգ...
15:42 27/07/2021Օդի ջերմաստիճանը կնվազի 6-8 աստիճանովՀանրապետության տարածքում hուլիսի 27-ին, 29-ին, 31-ին առանձին շրջաններում, 28-ին, օգոստոսի 1-ի շրջանների զգալի մասում հիմնականում կեսօրից հետո և գիշերը սպասվում է անձրև և ամպրոպ, առանձին հատվածներում...
17:19 26/07/2021Ադրբեջանական ԶՈւ-երը վերսկսել են կրակել Երասխի ուղղությամբ. ՊՆԱդրբեջանական զինված ուժերն այսօր ժամը 15:30-ից վերսկսել են կրակը Արարատի մարզի Երասխի հայկական դիրքերի ուղղությամբ։ Panorama.am-ը տեղեկացավ ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից: «Մեր կողմը, ինչպես միշտ,...
14:35 26/07/202126.07.2021. «Հենակետ». Ադրբեջանը սկսել է Շուշի տանող երկաթուղու նախագծման աշխատանքները«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնն ամփոփել ու հրապարակել է համառոտ տեղեկություններ անցած շաբաթվա ընթացքում Ադրբեջանի հետ կապված կարևոր իրադարձությունների մասին
11:41 23/07/2021Երեք հարց, որոնցից խուսափել հնարավոր չէ. Վահե Հովհաննիսյան«Հայաստանում պետք է լինի նոր սոլիդ իշխանություն։ Իսկ դրա համար պետք է ձևավորվի հաղթանակի թիմ»։
11:10 23/07/202123.07.2021. Կորոնավիրուսի 221 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 4 մարդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5692 կորոնավիրուսով հիվանդ։
12:06 22/07/2021«Հյուսիսային հոսք-2»․ Գերմանիան կարողացավ համաձայնության գալ ԱՄՆ-ի հետ գազատարի գործարկման ուղղությամբՌուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը նախօրեին հեռախոսով զրուցել է Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելի հետ, որի ընթացքում կողմերը քննարկել են նաև «Հյուսիսային հոսք-2» գազատարի կառուցման...
11:12 22/07/202122.07.2021. Կորոնավիրուսի 225 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 2 մարդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5688 կորոնավիրուսով հիվանդ։
16:58 21/07/2021Տավուշ ամրոցի տարածքում պեղումները վերսկսվել ենԳիտաշխատողների խոսքերով՝ սպասելիքները մեծ են:
16:25 21/07/2021Գերմանիայի իշխանությունները հույս չունեն փրկվածների գտնել ջրհեղեղի գոտումԳերմանիայի իշխանությունները հույս չունեն փրկվածների գտնել ջրհեղեղների շրջանում, որտեղ զոհվել է ավելի քան 160 մարդ և շատերը համարվում են անհետ կորած: Այս մասին գրում է ՌԻԱ Նովոստին։ «Ներկայումս մենք...
15:44 21/07/2021ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ն Լիվերպուլը հանել է Համաշխարհային ժառանգության օբյեկտների ցուցակիցՅՈՒՆԵՍԿՕ-ն Լիվերպուլ անգլիական նավահանգստային քաղաքը համաշխարհային ժառանգության կարգավիճակից զրկելու մասին որոշում է կայացրել, որը կապված է քաղաքում հսկայական շինարարական նախագծի հետ, այդ թվում`...
19:23 20/07/2021Հայկ Մարտիրոսյանը հաղթել է Ադրբեջանի ուժեղագույն շախմատիստին՝ նվաճելով աշխարհի գավաթի ուղեգիրՀայաստանի շախմատի ֆեդերացիան հայտնում է նոր հաղթանակի մասին։ «Հայկ Մարտիրոսյանը թայ-բրեյքում 1,5-0,5 հաշվով հաղթեց Ադրբեջանի ուժեղագույն շախմատիստ Շահրիյար Մամեդյարովին և նվաճեց աշխարհի գավաթի 4-րդ...
18:05 20/07/2021Հայկ Մարտիրոսյանը թայ–բրեյքի առաջին պարտիայում հաղթել է ՄամեդյարովինՏղամարդկանց աշխարհի գավաթի խաղարկությունում թայ-բրեյքի առաջին պարտիայում Հայկ Մարտիրոսյանը հաղթել է Ադրբեջանը ներկայացնող Շահրիյար Մամեդյարովին։ Հայաստանի Շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ քիչ անց...
16:58 20/07/2021Կլինի աղետալի մի բան. Սամսոն Ստեփանյանը՝ Պարոնյանի անվան և Պետական կամերային երաժշտական թատրոնների միավորման մասին«Մեզ ասում են՝ առաջարկած տարբերակին համաձայնվելու դեպքում կունենաք շատ լավ պայմաններ ստեղծագործական գործունեության համար: Սա համարում եմ գեղեցիկ հեքիաթ, որը չի համապատասխանում իրականությանը»,-...
14:45 19/07/2021Մոնակոյի իշխանուհի Շարլենը պատմել է իր հիվանդության, ընտանիքին կարոտելու մասինՄոնակոյի իշխան Ալբեր 2-րդի կինը՝ Շարլենն, առաջին անգամ խոսել է իր հիվանդության մասին։ Այս մասին գրում է Hello ամսագիրը։ Իշխանուհի Շառլենն այժմ գտնվում է հայրենի Հարավային Աֆրիկայում: Այս տարվա...
11:47 19/07/202119.07.2021. Կորոնավիրուսի 92 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 3 մարդՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 5681 կորոնավիրուսով հիվանդ։
11:00 19/07/2021Վարակաբանը նշել է կորոնավիրուսի դելտա շտամի նոր ախտանիշների մասինՀոտի և համի խախտումները կորոնավիրուսի խիստ վարակիչ SARS-CoV-2 «դելտա» շտամով վարակված մարդկանց ավելի փոքր քանակի մոտ է նկատվում։ Այս մուտացիայով վարակված հիվանդների մոտ առավել հաճախ հանդիպում են...
20:28 17/07/2021ՄԻՊ աշխատակազմը ստացել է ահազանգեր, որ ադրբեջանցիները Կութ գյուղի հատվածում հրաձգություն են սկսել. ԹաթոյանՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանի փաստահավաք աշխատանքներով պարզվել է, որ կրակոցները լսելի են եղել նաև Կութ գյուղում` քաղաքացիական բնակչության համար։
16:49 17/07/2021Ամարասում շարունակվում են վերականգնողական աշխատանքները՝ «Լույս»-ի և Սերժ Սարգսյանի աջակցությամբ. Աշոտյան«Եկ Արցախ»։
13:32 17/07/2021Վահե Հովհաննիսյան. Պետական ինստիտուտների ամլությունը և հանրային անբովանդակությունը դաշինք էին կազմել«Պետք է գտնել հասարակությանը հիպնոտիկ մոլորությունից հանելու եղանակները»։

14:23 16/03/2020Сегодня день рождения героя Апрельской войны Карена ДавтянаСегодня, 16 марта, день рождения героя Апрельской войны Карена Давтяна. Сегодня ему исполнилось бы 39 лет. Он был родом из города Ванадзор Лорийской области РА. 35-летний военнослужащий контрактной...
10:01 13/03/2020В Китае за сутки выздоровели 1318 человек, зараженных коронавирусомКак сообщил комитет, в провинции Хубэй за минувшие сутки зафиксировано пять новых случаев заражения, все они в Ухане – эпицентре вспышки коронавируса.
09:49 13/03/2020У супруги премьер-министра Канады подтвердился коронавирусСам Трюдо хорошо себя чувствует. Поскольку у него нет симптомов заражения, он не будет проходить тест на коронавирус.
14:56 12/03/202075 конгрессменов США поддержали письмо о предоставлении помощи Армении и АрцахуКонгрессмены предложили также приостановить военную помощь США Азербайджану.
12:31 12/03/2020Антарктида и Гренландия теряют лед в шесть раз быстрееОказалось, что в 1992-2017 году Антарктида и Гренландия потеряли в совокупности 6,4 триллионов тонн льда, повысив уровень моря на 17,8 миллиметров.
10:06 12/03/2020Коронавирус в Италии: прекращена практически любая торговая деятельностьВсе магазины, за исключением продуктовых и аптек, закрываются в Италии из-за риска распространения коронавируса.
17:27 11/03/2020«Образ прелести женской, моя Навзикая»: в доме-музее Егише Чаренца открылась выставкаПредставлены как работы профессиональных деятелей искусства, так и сделанные на любительском уровне.
12:35 10/03/2020«Грапарак»: Лишившийся поста после жестокого избиения подполковника экс-губернатор Трдат Саркисян участвует в агитационной кампанииГазета «Грапарак» пишет, что революционеры превосходят своим цинизмом прежний коррумпированный режим.
10:20 10/03/2020Крепость Абули будет отреставрированаВ этом году также продолжатся научно-исследовательские работы на территории крепости Абули в Джавахке, а в следующем году начнутся работы по реставрации и консервации.
16:29 09/03/2020В Бюраканской обсерватории проголосовали за пребывание в составе НАН АрменииВ Бюраканской обсерватории им. В. Амбарцумяна НАН Армении на днях состоялось общее собрание научно-технического персонала.
12:32 07/03/2020ВОЗ: Если коронавирус исчезнет летом, то это станет подарком судьбы, но…Это ложная надежда, что вирус просто исчезнет летом, как грипп, отметили в ВОЗ.
09:56 07/03/2020Праздники Армянской Церкви: 7 марта в календареДень памяти Свв. Иерусалимского патриарха Кирилла, епископа Кирилла и его матери Анны.
14:15 06/03/2020Число жертв коронавируса в Италии выросло до 148 человек: от осложнений скончались свыше 40 человекВ службе гражданской защиты также сообщили, что растет количество выздоровевших – в четверг таких насчитывалось уже 414 человек (на 138 больше по сравнению с предыдущим днем).
10:26 06/03/2020Ереван – среди популярных у россиян туристических направлений на 8 МартаЧто касается авиабилетов, то в топ-10 городов, куда россияне планируют лететь с 6 по 8 марта и с 8 по 10 марта, вошли Москва, Санкт-Петербург, Сочи, Краснодар и Симферополь.
09:55 06/03/2020В Грузии подтверждено пять случаев заражения коронавирусомВ настоящее время на карантине в Грузии 162 человека, а в стационарах под наблюдением врачей находятся 45 пациентов с подозрением на коронавирус.
11:35 05/03/2020Венецианскую архитектурную биеннале перенесли на август из-за коронавирусаВыставка откроется 29 августа.
11:13 03/03/2020Результаты тестов на коронавирус еще у 8 человек оказались отрицательными – ПашинянСостояние здоровья единственного пациента, у которого диагностирован коронавирус, остается неизменным, у него даже температуры нет.
16:18 28/02/2020Сегодня день рождения выдающегося «мастера цвета» Мартироса СарьянаРовно 140 лет назад в этот день – 28 февраля 1880 года – родился Мартирос Сарьян – один из великих художников ХХ века, выдающийся мастер цвета.
20:02 23/02/2020Премьер Никол Пашинян: Армения временно закроет границу с Ираном из-за распространения коронавирусаАрмения из-за распространения нового типа коронавируса на две недели закроет сухопутную границу с Ираном и прекратит воздушное сообщение с ИРИ.
21:14 15/02/2020В Мюнхене прошла встреча Никола Пашиняна и Ильхама АлиеваПремьер Армении и президент Азербайджана принимают участие в обсуждении по вопросу Нагорного Карабаха.