11:12 03/04/202103.04.2021. Կորոնավիրուսի 1192 նոր դեպք է գրանցվել, 37 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4493 կորոնավիրուսով հիվանդ։
12:39 02/04/202102.04.2021. Արցախի ՊԲ-ն զոհված զինծառայողների 52 նոր անուն է հրապարակելԱրցախի ՊԲ-ն հրապարակել է հայրենիքի պաշտպանության համար մղված մարտերում նահատակված զինծառայողների նոր անուններ։ 1.
11:03 02/04/202102.04.2021. Կորոնավիրուսի 1116 նոր դեպք է գրանցվել, 23 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4456 կորոնավիրուսով հիվանդ։
09:00 02/04/2021Ավագ ուրբաթԱվագ ուրբաթը Հիսուս Քրիստոսի չարչարանաց, խաչելության, մահվան ու թաղման հիշատակության օրն է: Այդ օրը տեղի է ունենում Խաչելության կարգ:
11:29 01/04/2021Խորեն Աբրահամյանի ծննդյան օրն է«Մեծ սիրտ պետք է ունենաս, որ ժողովրդի հետ խոսելու համար կյանքդ տաս, չխնայես կյանքդ»:
11:02 01/04/202101.04.2021. Կորոնավիրուսի 1097 նոր դեպք է գրանցվել, 26 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4433 կորոնավիրուսով հիվանդ։
09:07 31/03/2021Ավագ չորեքշաբթիԱվագ չորեքշաբթի օրվա ավետարանական ընթերցումը հորդորում է չչարաշահել Աստծո սերն ու վստահությունը։
17:49 30/03/2021Նորակոչիկները երդվել են անձնվիրաբար ծառայել հայրենիքին3-րդ զորամիավորման ենթակայությամբ գործող զորամասերում անցկացվել են զինվորական երդման հանդիսավոր արարողություններ: Այս մասին հայտնում են ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:...
16:15 30/03/202130.03.2021. Արցախի ՊԲ-ն հրապարակել է 78 զոհված զինծառայողի անունԱրցախի պաշտպանության բանակը հրապարակել է հայրենիքի պաշտպանության համար մղված մարտերում նահատակված 78 զինծառայողի անուն.
11:23 30/03/2021Պետական սահմանների որոշման գործընթացում Հայաստանի Առաջին Հանրապետության սահմաններն ու քարտեզներն անտեսվել չեն կարող. ՄԻՊՀՀ ՄԻՊ Արման Թաթոյանը գրում է. «1) Սյունիքի կամ Գեղարքունիքի գյուղերի հարևանությամբ, Սյունիքում ճանապարհներին ադրբեջանական տեղակայումները Խորհրդային Հայաստանի կամ Ադրբեջանի սահմաններով` 1970-ական,...
11:07 30/03/202130.03.2021. Կորոնավիրուսի 750 նոր դեպք է գրանցվել, 29 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4387 կորոնավիրուսով հիվանդ։
13:23 29/03/2021Հայաստանի հավաքականը շոկի մեջ է գցել առաջատարներին. ՖԻՖԱՖուտբոլի միջազգային ֆեդերացիան՝ ՖԻՖԱ-ն, Թվիթերում անդրադարձել է Հայաստանի ազգային հավաքականի՝ ԱԱ 2022-ի որակավորման J խմբի երկրորդ մրցափուլում երկրորդ անընդմեջ հաղթանակին: «Հայաստանի հավաքականը շոկի...
11:07 29/03/202129.03.2021. Կորոնավիրուսի 424 նոր դեպք է գրանցվել, 13 մարդ մահացել էՀամավարակից ի վեր, ըստ պաշտոնական տվյալների, Հայաստանում մահացել է 4358 կորոնավիրուսով հիվանդ։
09:15 29/03/2021Ավագ երկուշաբթիԱվագ երկուշաբթին խորհրդանշում է արարչության երկրորդ օրը, երբ Աստված ջրերը բաժանեց միմյանցից և արարեց երկնքի հաստատությունը։
17:50 28/03/2021Շարժման առաջիկա գործողությունները բաժանվելու են երեք փուլի. Իշխան Սաղաթելյան«Մենք մեր կարգախոսը դարձրինք «Առանց թուրքի Հայաստան»-ը, և շատերը կարծիք հայտնեցին, թե դա ծայրահեղական քայլ է, բայց վերջին 10 օրերը ցույց տվեցին, որ, այո՛, մենք շատ արագ պետք է ունենանք առանց թուրքի...
11:59 28/03/202128.03.2020. Հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 777 նոր դեպք, գրանցվել է 14 մահՀՀ առողջապահության նախարարությունը տեղեկացնում է՝ մարտի 28-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 190317 դեպք, որոնցից 171506-ն` առողջացած, 3464-ը` մահվան...
18:45 27/03/2021Մոցարտյան երեկո՝ Սվետլանա Նավասարդյանի և «Armenian» լարային քառյակի կատարմամբՀանրահայտ դաշնակահար Սվետլանա Նավասարդյանը և ‹‹Armenian›› լարային քառյակը հանդես կգան Մոցարտի ծննդյան 265-ամյակին նվիրված համերգով: Համերգը կանցկացվի մարտի 29-ին, ժամը 19:00 Կոմիտասի անվան կամերային...
13:48 27/03/2021Զինծառայողների մարմինների որոնումներն այսօր իրականացվում են Ջրականում և ՎարանդայումՌազմագործողությունների ընթացքում զոհված զինծառայողների աճյունների որոնման աշխատանքները երեկ՝ մարտի 26-ին, Թալիշ-Մատաղիս ուղղություններում արդյունք չեն տվել: ԱԻ պետական ծառայությունից հայտնում են, որ...
11:45 27/03/202127.03.2021. Կորոնավիրուսի հետևանքով 21 մարդ է մահացելԵրեկ կատարվել է 5753 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1094 նոր դեպք: «Ունենք 743 առողջացած և 16 մահվան դեպք»,-նշում են նախարարությունից։ Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 5...

11:02 27/06/2019Минск-2019: Гор Нерсесян одержал победу над турецким боксером и вышел в полуфиналВ полуфинале, который состоится 28-го июня, Нерсесян поборется с британцем Бенджамином Уитакером.
10:18 27/06/2019Армянская Церковь отмечает День памяти Свв. Князей Саака и ИосифаРимские дворяне Сергий и Вахис были высокопоставленными чиновниками Византийского двора.
10:10 25/06/2019Праздники Армянской Церкви: 25 июня – День памяти Свв. Дев Нунэ и МанэСвятые Девы Нунэ и Манэ были одними из дев Рипсимианок, которые во времена преследований императора Диоклетиана покинули Рим и прибыли в Армению.
10:54 24/06/2019Национальное собрание Армении продолжает внеочередное заседаниеБудет обсужден законопроект «О внесении изменений и дополнений в конституционный закон “Регламент Национального Собрания Армении”» и прилагаемый пакет законопроектов.
09:42 24/06/2019Армянская Церковь отмечает День памяти младенцев ВифлеемаПервый из них, согласно «Четьи Минеи», мученически погиб при императоре Ликии.
12:21 21/06/2019Парламент Армении одобрил несколько законопроектовПарламент единогласно принял законопроект о ратификации «Соглашения о сотрудничестве в сфере обеспечения информационной безопасности между странами-членами ОДКБ».
11:24 21/06/2019Главы МИД Армении и Азербайджана обсудили связанные с преодолением напряженности на линии соприкосновения вопросыГлавы МИД Армении и Азербайджана согласились продолжить в ближайшие месяцы консультации под эгидой сопредседателей МГ ОБСЕ.
09:50 21/06/2019В Вашингтоне состоялась встреча глав МИД Армении и АзербайджанаВ Вашингтоне накануне, 20 июня, состоялась встреча министров иностранных дел Армении и Азербайджана Зограба Мнацаканяна и Эльмара Мамедъярова при участии сопредседателей Минской группы ОБСЕ.
10:14 20/06/2019Зограб Мнацаканян в Вашингтоне встретился с заместителем госсекретаря США по политическим вопросамСобеседники с удовлетворением отметили существующую в армяно-американских партнерских и дружественных отношениях позитивную динамику.
15:03 19/06/2019Рустам Бадасян назначен министром юстиции АрменииОб этом сообщает пресс-служба президента.
12:15 19/06/2019В парламенте Армении обсуждается годовой отчет об исполнении государственного бюджета на 2018 годМинистр сообщил, что зафиксирован 5,2%-й экономический рост.
14:16 18/06/2019В результате ДТП в Арцахе погиб военнослужащийМинобороны Арцаха разделяет тяжелую горечь утраты и выражает свою поддержку членам семьи скончавшегося военнослужащего, его родственникам и сослуживцам.
11:17 18/06/2019Армянская Апостольская Церковь отмечает День памяти Свв. Дев-ГаянианокСв. Гаиания (что значит «земная») пострадала при римском правителе Диоклетиане, гонителе христиан.
10:24 18/06/2019Зограб Мнацаканян в Вашингтоне встретится с Эльмаром МамедъяровымВ Вашингтоне Зограб Мнацаканян проведет встречи также с рядом высокопоставленных должностных лиц США.
10:05 17/06/2019Армянская Церковь отмечает сегодня День памяти Свв. Дев-ГаянианокВысокородная Рипсимэ (Рипсимия) была одной из 37 дев, которые вместе с игуменьей Гаянэ (Гаянией) жили при императоре Диоклетиане (284-305 гг.) в монастыре Св. Павла, расположенном в горах Рима.
13:59 15/06/2019Артак Давтян провел совещание с руководящим составом ВС и Генштаба ВС АрменииАртак Давтян дал поручения руководителям ответственных подразделений по решению существующих проблем.
11:59 15/06/2019Norway Chess: Левон Аронян в 9-м туре разделил 2-3 местаЧемпион мира, норвежец Магнус Карлсен (Норвегия) обеспечил себе первое место.
12:45 14/06/2019В Чили произошло землетрясение магнитудой 6,3Данных о разрушения и возможных жертвах не поступало.
10:48 14/06/2019В Армении ночью произошло землетрясениеСила подземных толчков в эпицентре составила 3 балла.
10:32 14/06/2019Norway Chess: Левон Аронян в 8-м туре уступил американцу Фабиано КаруанеЛ. Аронян сохранил 9 очков и остался на втором месте. Первое место себе обеспечил чемпионом мира, норвежец Магнус Карлсен (13 очков).