11:11 20/10/2024Հոկտեմբերի 20-ին փոխանակման կետերում դոլարի փոխարժեքը նվազել է, ռուբլունը և եվրոյինը՝ աճելՀՀ բանկերում այսօր՝ հոկտեմբերի 20-ին ժամը 10:45-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 384.97 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.006 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
13:53 19/10/2024Կվադրոբերների համար նախատեսված ապրանքերի վաճառքը Ռուսաստանում կտրուկ աճել էԿվադրոբերների համար նախատեսված ապրանքերի վաճառքը Wildberries հարթակում այս տարվա սկզբից աճել է 4800 տոկոսով, գումարային արտահայտությամբ՝ 4700 տոկոսով։ Այս մասին գրում է RBC-ն։ Հիմա պահանջարկը...
12:03 19/10/2024Սամվել Ալեքսանյանի՝ ՌԴ մուտքի արգելքը կազմակերպել է ադրբեջանցի օլիգարխ Գոդ Նիսանովը. 24newsԱԺ նախկին պատգամավոր, գործարար, Սամվել Ալեքսանյանին շաբաթներ առաջ թույլ չէին տվել Մոսկվա մուտք գործել: 24news-ի աղբյուրները հայտնել էին, որ ՌԴ իրավապահները գտել էին նրա բիզնես հետաքրքրությունները...
11:07 19/10/2024BRICS-ում ընդունված չէ «ձեռքերը ոլորել». Հայաստանում ՌԴ դեսպանԲՐԻԿՍ-ը (BRICS) ինքնիշխան պետությունների ակումբ է, որտեղ ընդունված չէ անհեթեթ որոշումներ պարտադրել և «ձեռքերը ոլորել»: Այս մասին «Ռիա Նովոստի» գործակալությանը տված հարցազրույցում հայտարարել է...
18:35 18/10/2024Իրանից բեռնատարների վարորդները պարբերաբար իրենց հետ փոքր տարաներով Հայաստանի Հանրապետություն են տեղափոխում վառելիք․ ՊԵԿՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի դիտարկումները և հսկողական միջոցառումները ցույց են տալիս, որ Իրանի Իսլամական Հանրապետության «Նորդուզ» անցման կետից դեպի Հայաստանի Հանրապետության «Ագարակ» անցման կետ...
18:10 18/10/2024Ադրբեջանը գնել է Թուրքիայի հյուսիս-արևմուտքում գտնվող բնական գազի բաժնետոմսերի 1/4-ըԱդրբեջանի առաջին մասնավոր էներգետիկ ընկերությունը՝ «GL Group»-ը Թուրքիայի հյուսիս-արևմուտքում գտնվող Թրակիայի ավազանում ձեռք է բերել կանադական «Gazelle Energy Limited»-ի բաժնետոմսերի 25%-ը, որը...
16:47 18/10/2024Մի հատ ղազան ա պետք, 15 հատ եգիպտացորեն, 2 հատ քոթուկ. Փաշինյանի բիզնես առաջարկը«Արմավիր-Գյումրի ճանապարհը կառուցվել է, դա նշանակում է գնացող-եկողը շատացել է, հիմա դուք էլ պետք է մտածեք, թե այդ երթևեկողներն ինչի կարիք ունեն, որ դա առաջարկելով դուք էլ եկամուտ ունենաք»,- Շիրակի...
09:01 18/10/2024Հոկտեմբերի 18-ին փոխանակման կետերում դոլարի փոխարժեքն աճել է, ռուբլունը և եվրոյինը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ հոկտեմբերի 18-ին ժամը 08:45-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 384.97 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.027 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
15:00 17/10/2024Էկոնոմիկայի նախարարությունը պետք է անհապաղ ճշտի՝ ռուսական շուկայից հանված հավելումներն առկա՞ են հայաստանյան շուկայում«Կենսաբանորեն ակտիվ սննդային հավելումները միշտ մեր երկրում եղել են կռվախնձոր, չգիտես ինչու, բոլորը մոտիվացաված են եղել այդ հավելումները ստուգել, տարբեր մարդիկ, կառույցներ կարծել են, որ դրա պատճառը...
10:36 17/10/2024Մհեր Գրիգորյանը գործուղվել է ՄոսկվաՀայաստանի փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը գործուղվել է Մոսկվա։ Փաշինյանի ստորագրած որոշման համաձայն, նա հոկտեմբերի 17-19-ը կմասնակցի Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի խորհրդի նիստին։ Գրիգորյանի գլխավորած...
10:10 17/10/2024ՊԵԿ. էլեկտրական շարժիչով տրասնպորտային միջոցներն այսօրվանից կմաքսազերծվենՊետական եկամուտների կոմիտեն տեղեկացնում է, որ հոկտեմբերի 16-ին ԵԱՏՄ ԱՏԳ ԱԱ 8703 80 000 2 ծածկագրին դասվող էլեկտրական շարժիչով տրասնպորտային միջոցների 0 տոկոս ներմուծման մաքսատուրքի դրույքաչափի...
09:37 17/10/2024Հոկտեմբերի 17-ին փոխանակման կետերում դոլարի փոխարժեքն աճել է, ռուբլունը և եվրոյինը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ հոկտեմբերի 17-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 384.94 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.041 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
14:37 16/10/2024Դավիթ Անանյան. Առաջնայինը խառնվել է երկրորդականին«Երբ պետականության հիմքերը խարխլվում ու քանդվում են, երբ միջազգային իրավունքի տեսանկյունից պետության սուբյեկտայնության փաստացի կորստի գործընթաց է ընթանում, թվում է, թե հանրության համար հենց դա պետք է...
13:27 16/10/2024ՀԲ. Հայաստանում կանայք նույն աշխատանքի համար մոտ 30 տոկոսով ավելի քիչ են վաստակում, քան տղամարդիկՀայաստանում աշխատանքային տարիքի կանանց կեսից քիչն է ընդգրկված աշխատուժի կազմում` հիմնականում երեխաների և ընտանիքում հաշմանդամություն ունեցող անձի խնամքի պարտականությունների պատճառով: Աշխատաշուկայում...
12:41 16/10/2024Team-ը շարունակում է ներդրումներ անել AI տեխնոլոգիաների զարգացման համարTeam Telecom Armenia-ի աջակցությամբ տեղի ունեցավ AI Conf 2024-ը` Հայաստանի ամենամեծ արհեստական բանականության համաժողովը, որը մեկ հարկի տակ էր համախմբել արհեստական բանականության ոլորտի մասնագետներին,...
12:31 16/10/2024Բիզնեսը փախչում է Հայաստանից. Վարդան Արամյան2025 թվականի բյուջեի նախագծում արհեստավարժությունն ու պոպուլիզմն առճակատման մեջ են: 168TV-ի «Ռեվյու» հաղորդաշարի եթերում հայտարարել է Հանրային ֆինանսների կառավարման միջազգային փորձագետ, «Վալլեքս»...
11:38 16/10/2024Առաջին անգամ ապահովագրական ոլորտում՝ ռազմավարական մեծ ծրագիր․ «Նաիրի Ինշուրանս»-ի կրթական ներդրումըԱյս տարի «Նաիրի Ինշուրանս» ապահովագրական ընկերությունը, կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության շրջանակներում, որդեգրել է բարձրակարգ, որակյալ կրթությանը սատարելու և աջակցելու ռազմավարություն։ Այս...
09:25 16/10/2024Հոկտեմբերի 16-ին փոխանակման կետերում դոլարի փոխարժեքն աճել են, ռուբլունը և եվրոյինը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ հոկտեմբերի 16-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 384.94 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.041 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
22:56 15/10/2024«Ինտեր ՌԱՕ»-ն հայտարարել է Վրաստանին մինչև 300 ՄՎտ էլեկտրաէներգիայի մատակարարման մասինԱշնանը «Ինտեր ՌԱՕ»-ն Ռուսաստանի Դաշնությունից Վրաստան է մատակարարում մինչև 300 ՄՎտ էլեկտրաէներգիա, քանի դեռ նման հնարավորություն կա։ «ՌԻԱ նովոստի»-ին հայտնում է, որ այդ մասին լրագրողներին ասել է...
12:22 15/10/2024Մեկնարկել է «Համաշխարհային բջջային կոնգրես 2025» միջազգային ցուցահանդեսին մասնակցության հայտերի ընդունումըMobile World Congress Barcelona 2025

20:30 16/03/2020На территории ЕАЭС временно отменены пошлины при ввозе медсредств из третьих странВице-премьер Мгер Григорян через видеосвязь принял сегодня участие в заседании Совета Евразийской экономической комиссии.
15:10 16/03/2020Стоимость нефти марки Brent опустилась ниже отметки в $31 за баррельвпервые с 12 февраля 2016 года
11:47 14/03/2020Основатель Microsoft Билл Гейтс покидает совет директоров компанииВ 2014 году Билл Гейтс покинул пост главы совета директоров Microsoft, его преемником тогда стал независимый директор Джон Томпсон.
10:02 14/03/2020Россия ограничила регулярное авиасообщение со всеми странами ЕС, Норвегией и ШвейцариейОтмечается, что также ограничивается регулярное авиасообщение со Швейцарией, кроме рейсов Москва - Женева, и Норвегией, кроме рейсов Москва - Осло.
20:15 13/03/2020Америабанк: Погашение кредита откладывается на 2 месяцаЧтобы предотвратить коронавирус, а также во избежание скопления людей в филиалах банка, Америабанк принял решение предоставить «кредитный отпуск» всем своим клиентам, являющимся физическими и...
19:50 13/03/2020Худший день за 30 лет: состояние 20 богатейших людей мира сократилось на $78 млрдЧетверг стал худшим днем на фондовых рынках США и Европы за 30 лет из-за панического бегства инвесторов из активов
17:48 12/03/2020ЦБ Армении: Находящиеся в обращении старые банкноты постепенно будут заменены новымиС целью предотвращения распространения коронавируса Центральный банк Армении постепенно заменит находящиеся в обращении старые банкноты на новые.
11:36 12/03/2020Казахстан из-за угрозы распространения коронавируса отменил проведение министерской конференции ВТОПроведение министерской конференции ВТО в казахстанской столице было запланировано на 8-11 июня.
09:59 12/03/2020Переквалификация вспышки коронавируса в пандемию обвалила фондовые рынкиВторой раз за неделю фондовые торги в США закрылись в среду падением на фоне опасений, вызванных переквалификацией вспышки заболевания COVID-19 в пандемию.
16:31 11/03/2020С. Парсян: Некоторые турагентства прекратят свою деятельность из-за коронавируса«Обрушение цен на нефть в понедельник почти на 30% было просто беспрецедентным», – заявил на сегодняшней пресс-конференции экономист Сурен Парсян.
12:13 11/03/2020Сурен Саакян: Это не добрая воля премьер-министра, а прямая обязанность властиСекретарь исполнительного органа социально-демократической партии «Решение гражданина» Сурен Саакян на своей странице в социальной сети Facebook написал.
10:23 11/03/2020АКРА предупреждает о вероятном приближении финансового кризиса в РоссииИндекс достиг уровня 3,12 пункта, перешагнув пороговое значение в два с половиной пункта.
10:18 11/03/2020Цена средиземноморской нефти марки Brent выросла на 10,8%Напомним, 8 марта произошло снижение цены Brent за сутки на 30%, до $34 за баррель.
18:12 10/03/2020Аветик Чалабян: Чего ждать Армении от падения цен на нефть?Член совета партии «Национальная повестка» Аветик Чалабян на своей странице в Facebook коснулся падения цен на нефть и возможных последствий этого для Армении.
15:31 10/03/2020Цены на нефть восстанавливаются после обвала наканунеЦена WTI росла более чем на 10% — до 34,33 доллара за баррель.
16:07 09/03/2020Мировые цены на нефть замедлили темпы падения, отыграв 30% утреннего обвалаЦены на нефть обрушились на фоне новостей о том, что участники ОПЕК+ не смогли продлить договоренности по сокращению добычи.
18:35 06/03/2020Татул Манасерян назвал первую серьезную проблему для экономики АрменииЭкономическое развитие имеет, как минимум, две важные составляющие: безопасность и конкурентоспособность, отметил он.
15:25 04/03/2020Как не стать жертвой банковских троянов? Советы экспертовБанковская троянская программа Ginp, которую впервые обнаружила компания «Лаборатория Касперского» осенью 2019 года, научилась создавать на телефоне жертвы входящие SMS, которых на самом деле вообще...
14:34 03/03/2020Армянским бизнесменам из-за Грузии не удается доставить в Россию иранские овощи и фруктыНесколько десятков фур вот уже несколько дней застряли на армяно-грузинской границе.
18:30 02/03/2020В Вашингтоне стартовал фестиваль «Армянская одиссея: цвет граната»В программу фестиваля входят показ фильмов и концертные выступления. Главное мероприятие фестиваля пройдет в Национальном кафедральном соборе Вашингтона.