11:11 20/10/2024Հոկտեմբերի 20-ին փոխանակման կետերում դոլարի փոխարժեքը նվազել է, ռուբլունը և եվրոյինը՝ աճելՀՀ բանկերում այսօր՝ հոկտեմբերի 20-ին ժամը 10:45-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 384.97 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.006 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
13:53 19/10/2024Կվադրոբերների համար նախատեսված ապրանքերի վաճառքը Ռուսաստանում կտրուկ աճել էԿվադրոբերների համար նախատեսված ապրանքերի վաճառքը Wildberries հարթակում այս տարվա սկզբից աճել է 4800 տոկոսով, գումարային արտահայտությամբ՝ 4700 տոկոսով։ Այս մասին գրում է RBC-ն։ Հիմա պահանջարկը...
12:03 19/10/2024Սամվել Ալեքսանյանի՝ ՌԴ մուտքի արգելքը կազմակերպել է ադրբեջանցի օլիգարխ Գոդ Նիսանովը. 24newsԱԺ նախկին պատգամավոր, գործարար, Սամվել Ալեքսանյանին շաբաթներ առաջ թույլ չէին տվել Մոսկվա մուտք գործել: 24news-ի աղբյուրները հայտնել էին, որ ՌԴ իրավապահները գտել էին նրա բիզնես հետաքրքրությունները...
11:07 19/10/2024BRICS-ում ընդունված չէ «ձեռքերը ոլորել». Հայաստանում ՌԴ դեսպանԲՐԻԿՍ-ը (BRICS) ինքնիշխան պետությունների ակումբ է, որտեղ ընդունված չէ անհեթեթ որոշումներ պարտադրել և «ձեռքերը ոլորել»: Այս մասին «Ռիա Նովոստի» գործակալությանը տված հարցազրույցում հայտարարել է...
18:35 18/10/2024Իրանից բեռնատարների վարորդները պարբերաբար իրենց հետ փոքր տարաներով Հայաստանի Հանրապետություն են տեղափոխում վառելիք․ ՊԵԿՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի դիտարկումները և հսկողական միջոցառումները ցույց են տալիս, որ Իրանի Իսլամական Հանրապետության «Նորդուզ» անցման կետից դեպի Հայաստանի Հանրապետության «Ագարակ» անցման կետ...
18:10 18/10/2024Ադրբեջանը գնել է Թուրքիայի հյուսիս-արևմուտքում գտնվող բնական գազի բաժնետոմսերի 1/4-ըԱդրբեջանի առաջին մասնավոր էներգետիկ ընկերությունը՝ «GL Group»-ը Թուրքիայի հյուսիս-արևմուտքում գտնվող Թրակիայի ավազանում ձեռք է բերել կանադական «Gazelle Energy Limited»-ի բաժնետոմսերի 25%-ը, որը...
16:47 18/10/2024Մի հատ ղազան ա պետք, 15 հատ եգիպտացորեն, 2 հատ քոթուկ. Փաշինյանի բիզնես առաջարկը«Արմավիր-Գյումրի ճանապարհը կառուցվել է, դա նշանակում է գնացող-եկողը շատացել է, հիմա դուք էլ պետք է մտածեք, թե այդ երթևեկողներն ինչի կարիք ունեն, որ դա առաջարկելով դուք էլ եկամուտ ունենաք»,- Շիրակի...
09:01 18/10/2024Հոկտեմբերի 18-ին փոխանակման կետերում դոլարի փոխարժեքն աճել է, ռուբլունը և եվրոյինը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ հոկտեմբերի 18-ին ժամը 08:45-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 384.97 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.027 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
15:00 17/10/2024Էկոնոմիկայի նախարարությունը պետք է անհապաղ ճշտի՝ ռուսական շուկայից հանված հավելումներն առկա՞ են հայաստանյան շուկայում«Կենսաբանորեն ակտիվ սննդային հավելումները միշտ մեր երկրում եղել են կռվախնձոր, չգիտես ինչու, բոլորը մոտիվացաված են եղել այդ հավելումները ստուգել, տարբեր մարդիկ, կառույցներ կարծել են, որ դրա պատճառը...
10:36 17/10/2024Մհեր Գրիգորյանը գործուղվել է ՄոսկվաՀայաստանի փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը գործուղվել է Մոսկվա։ Փաշինյանի ստորագրած որոշման համաձայն, նա հոկտեմբերի 17-19-ը կմասնակցի Եվրասիական տնտեսական հանձնաժողովի խորհրդի նիստին։ Գրիգորյանի գլխավորած...
10:10 17/10/2024ՊԵԿ. էլեկտրական շարժիչով տրասնպորտային միջոցներն այսօրվանից կմաքսազերծվենՊետական եկամուտների կոմիտեն տեղեկացնում է, որ հոկտեմբերի 16-ին ԵԱՏՄ ԱՏԳ ԱԱ 8703 80 000 2 ծածկագրին դասվող էլեկտրական շարժիչով տրասնպորտային միջոցների 0 տոկոս ներմուծման մաքսատուրքի դրույքաչափի...
09:37 17/10/2024Հոկտեմբերի 17-ին փոխանակման կետերում դոլարի փոխարժեքն աճել է, ռուբլունը և եվրոյինը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ հոկտեմբերի 17-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 384.94 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.041 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
14:37 16/10/2024Դավիթ Անանյան. Առաջնայինը խառնվել է երկրորդականին«Երբ պետականության հիմքերը խարխլվում ու քանդվում են, երբ միջազգային իրավունքի տեսանկյունից պետության սուբյեկտայնության փաստացի կորստի գործընթաց է ընթանում, թվում է, թե հանրության համար հենց դա պետք է...
13:27 16/10/2024ՀԲ. Հայաստանում կանայք նույն աշխատանքի համար մոտ 30 տոկոսով ավելի քիչ են վաստակում, քան տղամարդիկՀայաստանում աշխատանքային տարիքի կանանց կեսից քիչն է ընդգրկված աշխատուժի կազմում` հիմնականում երեխաների և ընտանիքում հաշմանդամություն ունեցող անձի խնամքի պարտականությունների պատճառով: Աշխատաշուկայում...
12:41 16/10/2024Team-ը շարունակում է ներդրումներ անել AI տեխնոլոգիաների զարգացման համարTeam Telecom Armenia-ի աջակցությամբ տեղի ունեցավ AI Conf 2024-ը` Հայաստանի ամենամեծ արհեստական բանականության համաժողովը, որը մեկ հարկի տակ էր համախմբել արհեստական բանականության ոլորտի մասնագետներին,...
12:31 16/10/2024Բիզնեսը փախչում է Հայաստանից. Վարդան Արամյան2025 թվականի բյուջեի նախագծում արհեստավարժությունն ու պոպուլիզմն առճակատման մեջ են: 168TV-ի «Ռեվյու» հաղորդաշարի եթերում հայտարարել է Հանրային ֆինանսների կառավարման միջազգային փորձագետ, «Վալլեքս»...
11:38 16/10/2024Առաջին անգամ ապահովագրական ոլորտում՝ ռազմավարական մեծ ծրագիր․ «Նաիրի Ինշուրանս»-ի կրթական ներդրումըԱյս տարի «Նաիրի Ինշուրանս» ապահովագրական ընկերությունը, կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության շրջանակներում, որդեգրել է բարձրակարգ, որակյալ կրթությանը սատարելու և աջակցելու ռազմավարություն։ Այս...
09:25 16/10/2024Հոկտեմբերի 16-ին փոխանակման կետերում դոլարի փոխարժեքն աճել են, ռուբլունը և եվրոյինը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ հոկտեմբերի 16-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 384.94 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.041 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
22:56 15/10/2024«Ինտեր ՌԱՕ»-ն հայտարարել է Վրաստանին մինչև 300 ՄՎտ էլեկտրաէներգիայի մատակարարման մասինԱշնանը «Ինտեր ՌԱՕ»-ն Ռուսաստանի Դաշնությունից Վրաստան է մատակարարում մինչև 300 ՄՎտ էլեկտրաէներգիա, քանի դեռ նման հնարավորություն կա։ «ՌԻԱ նովոստի»-ին հայտնում է, որ այդ մասին լրագրողներին ասել է...
12:22 15/10/2024Մեկնարկել է «Համաշխարհային բջջային կոնգրես 2025» միջազգային ցուցահանդեսին մասնակցության հայտերի ընդունումըMobile World Congress Barcelona 2025

20:30 28/11/2017Armenian, Iranian FMs attend a business forum organized at Development Foundation of ArmeniaAn Armenian-Iranian business forum with the participation of entrepreneurs and economic officials from both countries took place today in the Development Foundation of Armenia attended by Iranian FM...
19:00 28/11/2017Converse Bank presented number of new offers for Woman’s cardholders“Converse Bank’s Woman’s card with a new design has caused great interest among customers at the “Lady EXPO” thematic exposition, which was evidenced by the high activity in the Bank’s pavilion...
17:20 28/11/2017Nalbandian outlines the advantages of investing in Armenia for the Iranian business“Favorable conditions are set up in Armenia, which allow to make profitable investments and successfully conduct business,” Armenia’s FM Edward Nalbandian stated today during remarks at the...
11:19 28/11/2017Armenia named among world's top 20 fastest-growing travel destinationsArmenia ranks 17th in the list of the 20 fastest-growing travel destinations in the world recently announced by the United Nations World Tourism Organization (UNWTO).
11:46 27/11/2017World oil prices on the declineAs a result of e-commerce in London and New York stock exchanges, the world oil prices are falling, Gazeta.ru reports.
11:10 27/11/2017Diamond and jewelry production grows in ArmeniaThe volumes of diamond and jewelry production have grown in Armenia, according to the data release by the country’s National Statistical Service (NSS).
19:02 25/11/2017NSS: Armenians spend less on foodConsumer expenditures of Armenians on food have decreased, according to the released data of the country’s National Statistical Service (NSS).
14:05 25/11/2017Armenian church union comes under stone attack in TurkeyThe Armenian representation of the “Union of Salvation Churches” came under a stone attack by unidentified people in Turkey’s Malatya province, Ermenihaber reported, citing Gazetekarinca.com Turkish...
17:18 24/11/2017Converse Bank announces preferential service terms for Woman’s Card cardholdersConverse Bank will take part in “Lady EXPO” thematic exposition to take place on November 25-27. “Converse Bank will present to the visitors of the exposition the Woman’s card with a new design and...
13:53 24/11/2017World oil prices traded in different directionsIn the course of electronic trading on the London and New York stock exchanges, world oil prices are not determined by the dynamics, this is evidenced by the data of the auctions.
13:06 24/11/2017Armenia seeks to further intensify Armenian-Belgian dialogue – presidentWithin the framework of his working visit to the Kingdom of Belgium, President Serzh Sargsyan today met with Belgian Prime Minister Charles Michel.
19:00 23/11/2017Prime minister: Government is ready to respond to any problem emerging in businessThe Armenian government is interested in the development and expansion of the private sector in particular through increased investment in telecommunications, Prime Minister Karen Karapetyan said...
17:09 23/11/2017Artsakh economic activity index increases by 18.4%The economic activity index (EAI) in Artsakh in January-September 2017 made up 18.4 % to compare with the indicated period of the previous year.
14:41 23/11/2017PM says ultimate goal to make Armenian wine an internationally recognized brand“By saying Armenian wine, we understand more than 6,000 years of history, traditions, culture, dedication and love of grape vine and wine,” Armenian Prime Minister Karen Karapetyan stated at an...
17:34 22/11/2017Armenia opens Cooperation Office in ChinaThe opening ceremony of Armenia’s Cooperation Office took place today in China’s Qingdao, attended by the Ambassador of Armenia to China Sergey Manasaryan and commercial attaché of Armenia to China...
13:57 22/11/2017Converse Bank’s gold-secured loan portfolio grows 14% since beginning of 2017Converse Bank’s gold-secured loan portfolio has grown by 14 percent since the beginning of the year to stand above AMD 15 bln.
20:14 21/11/2017Prime Minister: Armenian side prepared to create the most favorable conditions for Belarusian businesses“Armenia would appreciate the involvement of Belarusian capital in Meghri’s free economic zone,” PM Karen Karapetyan stated today at a meeting with the delegation led by Deputy Chairman of the House...
18:55 21/11/2017Converse Bank announces a new product for customers receiving money transfers from abroadConverse Bank has announced a new offer for the customers receiving regular money transfers from abroad.
12:31 21/11/2017Development Foundation of Armenia goes through digitalizationThe Development Foundation of Armenia (DFA) is launching a partnership with Joomag, an innovative platform, whose tools were used to develop this press release.
10:59 21/11/2017World oil prices on the declineAs a result of e-commerce in London and New York stock exchanges, the world oil prices are falling, Gazeta.ru reports.