17:10 17/09/2024Փաշինյանը հանձնարարել է պետբյուջեի նախագիծը բերել վերջնական տեսքիՆիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ Կառավարությունում տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են 2025 թվականի պետական բյուջեի նախագիծն ու հարկաբյուջետային շրջանակը: Ֆինանսների նախարարի...
15:56 17/09/2024Freedom Broker Armenia-ն հայտարարում է զրոյական միջնորդավճար բրոքերային հաշվից միջոցների դուրսբերման համարFreedom Broker Armenia-ն իր օգտատերերի համար հայտարարում է թարմացում՝ բրոքերային հաշվից ՀՀ դրամով դրամական միջոցների դուրսբերման միջնորդավճարը այսուհետ կկազմի 0 դրամ, նախկինում գործարքի վճարը կազմում...
12:37 17/09/2024Օգոստոսին 345 հարկ վճարողի մոտ արձանագրվել է ՀԴՄ կիրառման կանոնների խախտումՏուգանքի չափը կազմել է շուրջ 126 մլն դրամ
11:05 17/09/2024Սեպտեմբերի 17-ին փոխանակման կետերում դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքներն աճել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ սեպտեմբերի 17-ին ժամը 10:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.08 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.047 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
14:56 16/09/2024Կենտրոնական բանկը վերահսկելով չի վերահսկում. «Ինգո Արմենիայի» ֆենոմենըԱպահովագրական ընկերությունները, փաստացի, գործում են վերահսկողությունից դուրս՝ ունենալով վերահսկող մարմին։ Ըստ էության այս մասին է ցուցանում ԿԲ-ի պատասխանը։ Այս մասին գրում է «Փաստինֆո»-ն ու...
13:42 16/09/2024Team Telecom Armenia-ն WCIT2024/DigiTec-ի տեխնոլոգիական գործընկերն է. կնքվեց փոխըմբռնման հուշագիրՀոկտեմբերի 4-ից 7-ը Երևանը դառնալու է տեխնոլոգիական առաջատար ընկերությունների ու մասնագետների հիմնական հավաքատեղին․ Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում տեղի կունենա WCIT2024, իսկ...
11:18 16/09/2024Սեպտեմբերի 16-ի դրությամբ էլեկտրոմոբիլների ներմուծման սակագնային քվոտայի մնացորդը կազմել է 876 հատՊետական եկամուտների կոմիտեն տեղեկացնում է, որ 2024 թ. սեպտեմբերի 16-ի դրությամբ ԵԱՏՄ ԱՏԳ ԱԱ 8703 80 000 2 ծածկագրին դասվող էլեկտրական շարժիչով տրասնպորտային միջոցների 0 տոկոս ներմուծման մաքսատուրքի...
10:53 16/09/2024Սեպտեմբերի 16-ին փոխանակման կետերում դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքներն աճել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ սեպտեմբերի 16-ին ժամը 10:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.02 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.026 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
19:30 14/09/2024ԲՐԻԿՍ-ի գագաթնաժողովին կմասնակցի նաև Բրազիլիայի նախագահըԲրազիլիայի նախագահ Լուիս Ինասիու Լուլա դա Սիլվան կայցելի Կազան՝ մասնակցելու ԲՐԻԿՍ-ի գագաթնաժոզովին։ Այս մասին հայտնում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը՝ վկայակոչելով Մոսկվայում բրազիլացի դեսպանի...
12:06 13/09/20241մլն-ական դրամ կրթաթոշակ՝ ԵՊՀ ևս 5 ուսանողի. Բիբլոս Բանկ Արմենիան շարունակում է մոտիվացնել երիտասարդներինԵՊՀ ևս 5 ուսանող արժանացել է Բիբլոս Բանկ Արմենիայի անվանական կրթաթոշակի՝ յուրաքանչյուրը 1 միլիոն դրամի չափով։ Ուսանողներն ընտրվել են Տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետի բակալավրիատի 3-րդ և 4-րդ...
09:13 13/09/2024Սեպտեմբերի 13-ին փոխանակման կետերում դոլարի փոխարժեքն աճել է, եվրոյինը և ռուբլունը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ սեպտեմբերի 13-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.25 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.050 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
15:02 12/09/2024ՊԵԿ-ը կանխել է Շարժայից մաքսանենգ ճանապարհով ադամանդանման քարերի ներմուծման փորձըՊԵԿ-ը կանխել է մաքսանենգ ճանապարհով ադամանդանման քարերի ներմուծման փորձը. Շարժա-Երևան չվերթով ժամանած ՀՀ քաղաքացու մոտ հայտնաբերվել է մաքսային հսկողությունից թաքցված ընդհանուր առմամբ 109 տարբեր...
10:19 12/09/2024Սեպտեմբերի 12-ին փոխանակման կետերում դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքները նվազել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ սեպտեմբերի 12-ին ժամը 10:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 386 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.055 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
10:13 12/09/2024Կարծում եմ Հայաստանն այդ ռիսկին պետք է գնա. Դարոն Աճեմօղլուն՝ հայ-թուրքական սահմանի բացման մասին«Ես գաղափար չունեմ, բավականին բարդ է, քանի որ կա պատմական թշնամություն»,-ասել է աշխարհահռչակ հայ տնտեսագետ Դարոն Աճեմօղլուն՝ Tribune.am-ին տված հարցազրույցում պատասխանելով հարցին, արդյոք տեղի...
14:44 11/09/2024Հայաստանում սպառողական գների ինդեքսն օգոստոսին բարձրացել է 1.3 %-ով. ՎԿՀայաստանի Վիճակագրական կոմիտեն այսօր՝ սեպտեմբերի 11-ին, հրապարակել է հանրապետությունում 2024թ. հունվար-օգոստոսի սպառողական գների ինդեքսը։ Այն օգոստոսին՝ նախորդ տարվա նույն ամսվա համեմատ աճել է 1.3...
12:56 11/09/2024Առանց թույլտվության ՀՀ-ից ԵԱՏՄ պետություն օդային տրանսպորտով զգայուն ապրանքատեսակներ արտահանելիս կսահմանվի տուգանքՀայաստանի Հանրապետության տարածքից ԵԱՏՄ անդամ պետություններ օդային տրանսպորտով կառավարության սահմանած ցանկում ներառված զգայուն ապրանքատեսակների՝ առանց համապատասխան թույլտվությունների արտահանման...
11:25 11/09/2024Հայտնի է դարձել, թե ամերիկյան պատժամիջոցների պատճառով որքան միջոցներ են կորցրել թուրքական բանկերըԹուրքական բանկերը 2024 թվականի 8 ամիսների ընթացքում Ռուսաստանի դեմ ԱՄՆ պատժամիջոցների ճնշման պատճառով արտահանման եկամուտից կորցրել են մոտ 2 միլիարդ դոլար։ Այս մասին «ՌԻԱ նովոստի»-ին ասել է թուրք...
11:19 11/09/2024ԱՄՆ կառավարությունը կրկնապատկում է Հայաստանին տրամադրվող ֆինանսավորումըՓոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը և Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների Միջազգային զարգացման գործակալության հայաստանյան առաքելության տնօրեն Ջոն Ալելոն ստորագրել են ՀՀ և ԱՄՆ միջև զարգացմանն ուղղված...
10:27 11/09/2024Սեպտեմբերի 11-ին փոխանակման կետերում դոլարի փոխարժեքն աճել է և եվրոյինը և ռուբլունը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ սեպտեմբերի 11-ին ժամը 10:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.27 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.014 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
18:31 10/09/2024Արարատյան դաշտի աղետ․ ինչպես ամեն ինչ սկսվեցԷկոլուրը «Անկախ մեդիա բովանդակության ստեղծում» ծրագրի շրջանակում անդրադարձել է Արարատյան արտեզյան ավազանի ջրային ռեսուրսների խնդրին: Հոդվածում, մասնավորապես, ասվում է․ «Արարատյան արտեզյան ավազանի...

12:50 09/10/2017World oil prices upAs a result of e-commerce in London and New York stock exchanges, the world oil prices are rising, Gazeta.ru reports.
12:29 09/10/2017Yerevan Brandy Company presents a new unique product to mark the 130th anniversary of the Armenian brandy productionYerevan Brandy Company has presented a new unique product- ARARAT Single Cask issued in limited quantities and individually hand numbered bottles on the occasion of the130th anniversary of the...
12:09 09/10/2017Moscow Exchange to start trading Armenian dram till 2020The Moscow Exchange plans to start trading the Armenian dram against the Russian rouble till 2020, Dmitri Piskulov, the Head of currency market development at the exchange told Vedomositi newspaper.
19:05 06/10/2017Tigran Sargsyan: Digitization comes to replace outdated perceptions about the economyThe digitization changes the economy, our life and a set of outdated perceptions about our public and economic arrangements, the Chairman of the Board of the Eurasian Economic Commission (EEC),...
18:05 06/10/2017Sergey Cheryomin points out to the 40% export growth from Armenia to MoscowExports from Armenia to Moscow increased by 40% in the first half of 2017, which is a progressive indicator as compared to other countries, Minister of the Government of Moscow, Head of Moscow...
17:39 06/10/2017DigiTec Expo-2017 unites 150 participating tech companies and around 70 thousand visitorsThe 13th Annual DigiTec Expo-2017 which is the biggest technological exhibition in the region attracted record number of international companies this year, uniting not only Armenian but also number...
14:37 06/10/2017PM Karapetyan: Armenia’s trade turnover high with all EAEU member statesBeing a member state of the Eurasian Economic Union (EAEU), Armenia can serve as a good platform for its friends, and it can be viewed not only as a domestic market for Armenia, but also as a...
12:32 06/10/2017Ara Abrahamyan: Armenia seeks to become a technological and financial centerArmenia seeks to become a technological and financial center for the Eurasian Economic Union and, in the future, for the whole Central Asia and to become the gateway to the New Silk Road, an Armenian...
12:02 06/10/2017Foreign investors interested in operations at Meghri Free Economic ZoneForeign investors show interest towards the operations at Meghri Free Economic Zone at Armenia’s southern Syunik Province, in the area bordering the Islamic Republic of Iran.
16:26 05/10/2017Erdogan says Turkey, Iran and Iraq will decide on closing Kurdish oil tapsTurkish President Recep Tayyip Erdogan said on Thursday Turkey, Iran and Iraq will jointly decide on closing the flow of oil from the Kurdistan Region, as a retaliatory move after the Kurdish...
15:07 05/10/2017Yerevan Show 2017 int’l jewelry exhibition kicks off in ArmeniaYerevan Show 2017 International Jewelry & Watch Exhibition has kicked off today in Yerevan, Armenia, bringing together prominent jewelry companies, professionals, individual entrepreneurs and...
20:01 04/10/2017Yerevan hosts Armenian-Czech Business ForumOn the sidelines of the visit of the President of the Senate of the Czech Republic Milan Štěch, an Armenian-Czech Business Forum was held in Armenia Marriott Hotel on Wednesday, in attendance of...
17:57 04/10/2017Issues of international anti-corruption cooperation discussed in Armenia's GovernmentPrime Minister Karen Karapetyan on Wednesday chaired a working meeting in the Government to discuss issues of international cooperation in the fight against corruption and the process of fulfilment...
17:36 04/10/2017Armenia’s budgetary revenues saw AMD 74 billion increase in 2017 – officialArmenia’s State Revenue Committee (SRC) has initiated reforms to meet the business community's needs, with some of the projects not completed yet, a committee official said Wednesday, summing up the...
11:09 04/10/2017Hakob Andreasyan appointed chairman at Union of Armenian BanksACBA-Credit Agricole Bank CEO Hakob Andreasyan replaced Samvel Tchzmalyan in the post of the chairman at the Union of Armenian Banks, Armenpress agency reported, citing the Union’s release.
19:15 03/10/2017“Armenian Startup Academy” launched to promote startup culture in tech sector“Armenian Startup Academy” pre-acceleration program launched today in Yerevan aiming to establish high standards in the education sphere and promote startup culture in the republic.
17:08 03/10/2017Armenian airports see 24% increase in passenger flow for January-September 2017Yerevan Zvartnots International Airport and Shirak Airport in Gyumri welcomed increased number of passengers in January-September 2017 to compare with the data of the indicated period of the previous...
15:20 03/10/2017Armenia’s State Commission for Protection of Economic Competition detects violations in labelling of number of dairy productsThe Armenian State Commission for Protection of Economic Competition has conducted inspections in the production and sales spheres of sweetened condensed milk, sour cream, grease and melted cheese,...
10:55 03/10/2017Another main street of Armenian border village illuminatedOfficial press release by VivaCell-MTS It has been three years since Berdavan border village of Armenia's Tavush region obtained outdoor lighting as a result of the “Alternative Energy” project...
12:52 02/10/2017Artsakh economy records fourfold GDP growth in ten years – advisor to the presidentOver the past ten years the Artsakh (Nagorno Karabakh) Republic has seen fourfold GDP growth, Advisor to the Artsakh president Tigran Abrahamyan wrote on Facebook, citing the cumulative data of the...