17:10 17/09/2024Փաշինյանը հանձնարարել է պետբյուջեի նախագիծը բերել վերջնական տեսքիՆիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ Կառավարությունում տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են 2025 թվականի պետական բյուջեի նախագիծն ու հարկաբյուջետային շրջանակը: Ֆինանսների նախարարի...
15:56 17/09/2024Freedom Broker Armenia-ն հայտարարում է զրոյական միջնորդավճար բրոքերային հաշվից միջոցների դուրսբերման համարFreedom Broker Armenia-ն իր օգտատերերի համար հայտարարում է թարմացում՝ բրոքերային հաշվից ՀՀ դրամով դրամական միջոցների դուրսբերման միջնորդավճարը այսուհետ կկազմի 0 դրամ, նախկինում գործարքի վճարը կազմում...
12:37 17/09/2024Օգոստոսին 345 հարկ վճարողի մոտ արձանագրվել է ՀԴՄ կիրառման կանոնների խախտումՏուգանքի չափը կազմել է շուրջ 126 մլն դրամ
11:05 17/09/2024Սեպտեմբերի 17-ին փոխանակման կետերում դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքներն աճել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ սեպտեմբերի 17-ին ժամը 10:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.08 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.047 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
14:56 16/09/2024Կենտրոնական բանկը վերահսկելով չի վերահսկում. «Ինգո Արմենիայի» ֆենոմենըԱպահովագրական ընկերությունները, փաստացի, գործում են վերահսկողությունից դուրս՝ ունենալով վերահսկող մարմին։ Ըստ էության այս մասին է ցուցանում ԿԲ-ի պատասխանը։ Այս մասին գրում է «Փաստինֆո»-ն ու...
13:42 16/09/2024Team Telecom Armenia-ն WCIT2024/DigiTec-ի տեխնոլոգիական գործընկերն է. կնքվեց փոխըմբռնման հուշագիրՀոկտեմբերի 4-ից 7-ը Երևանը դառնալու է տեխնոլոգիական առաջատար ընկերությունների ու մասնագետների հիմնական հավաքատեղին․ Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում տեղի կունենա WCIT2024, իսկ...
11:18 16/09/2024Սեպտեմբերի 16-ի դրությամբ էլեկտրոմոբիլների ներմուծման սակագնային քվոտայի մնացորդը կազմել է 876 հատՊետական եկամուտների կոմիտեն տեղեկացնում է, որ 2024 թ. սեպտեմբերի 16-ի դրությամբ ԵԱՏՄ ԱՏԳ ԱԱ 8703 80 000 2 ծածկագրին դասվող էլեկտրական շարժիչով տրասնպորտային միջոցների 0 տոկոս ներմուծման մաքսատուրքի...
10:53 16/09/2024Սեպտեմբերի 16-ին փոխանակման կետերում դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքներն աճել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ սեպտեմբերի 16-ին ժամը 10:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.02 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.026 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
19:30 14/09/2024ԲՐԻԿՍ-ի գագաթնաժողովին կմասնակցի նաև Բրազիլիայի նախագահըԲրազիլիայի նախագահ Լուիս Ինասիու Լուլա դա Սիլվան կայցելի Կազան՝ մասնակցելու ԲՐԻԿՍ-ի գագաթնաժոզովին։ Այս մասին հայտնում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը՝ վկայակոչելով Մոսկվայում բրազիլացի դեսպանի...
12:06 13/09/20241մլն-ական դրամ կրթաթոշակ՝ ԵՊՀ ևս 5 ուսանողի. Բիբլոս Բանկ Արմենիան շարունակում է մոտիվացնել երիտասարդներինԵՊՀ ևս 5 ուսանող արժանացել է Բիբլոս Բանկ Արմենիայի անվանական կրթաթոշակի՝ յուրաքանչյուրը 1 միլիոն դրամի չափով։ Ուսանողներն ընտրվել են Տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետի բակալավրիատի 3-րդ և 4-րդ...
09:13 13/09/2024Սեպտեմբերի 13-ին փոխանակման կետերում դոլարի փոխարժեքն աճել է, եվրոյինը և ռուբլունը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ սեպտեմբերի 13-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.25 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.050 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
15:02 12/09/2024ՊԵԿ-ը կանխել է Շարժայից մաքսանենգ ճանապարհով ադամանդանման քարերի ներմուծման փորձըՊԵԿ-ը կանխել է մաքսանենգ ճանապարհով ադամանդանման քարերի ներմուծման փորձը. Շարժա-Երևան չվերթով ժամանած ՀՀ քաղաքացու մոտ հայտնաբերվել է մաքսային հսկողությունից թաքցված ընդհանուր առմամբ 109 տարբեր...
10:19 12/09/2024Սեպտեմբերի 12-ին փոխանակման կետերում դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքները նվազել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ սեպտեմբերի 12-ին ժամը 10:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 386 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.055 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
10:13 12/09/2024Կարծում եմ Հայաստանն այդ ռիսկին պետք է գնա. Դարոն Աճեմօղլուն՝ հայ-թուրքական սահմանի բացման մասին«Ես գաղափար չունեմ, բավականին բարդ է, քանի որ կա պատմական թշնամություն»,-ասել է աշխարհահռչակ հայ տնտեսագետ Դարոն Աճեմօղլուն՝ Tribune.am-ին տված հարցազրույցում պատասխանելով հարցին, արդյոք տեղի...
14:44 11/09/2024Հայաստանում սպառողական գների ինդեքսն օգոստոսին բարձրացել է 1.3 %-ով. ՎԿՀայաստանի Վիճակագրական կոմիտեն այսօր՝ սեպտեմբերի 11-ին, հրապարակել է հանրապետությունում 2024թ. հունվար-օգոստոսի սպառողական գների ինդեքսը։ Այն օգոստոսին՝ նախորդ տարվա նույն ամսվա համեմատ աճել է 1.3...
12:56 11/09/2024Առանց թույլտվության ՀՀ-ից ԵԱՏՄ պետություն օդային տրանսպորտով զգայուն ապրանքատեսակներ արտահանելիս կսահմանվի տուգանքՀայաստանի Հանրապետության տարածքից ԵԱՏՄ անդամ պետություններ օդային տրանսպորտով կառավարության սահմանած ցանկում ներառված զգայուն ապրանքատեսակների՝ առանց համապատասխան թույլտվությունների արտահանման...
11:25 11/09/2024Հայտնի է դարձել, թե ամերիկյան պատժամիջոցների պատճառով որքան միջոցներ են կորցրել թուրքական բանկերըԹուրքական բանկերը 2024 թվականի 8 ամիսների ընթացքում Ռուսաստանի դեմ ԱՄՆ պատժամիջոցների ճնշման պատճառով արտահանման եկամուտից կորցրել են մոտ 2 միլիարդ դոլար։ Այս մասին «ՌԻԱ նովոստի»-ին ասել է թուրք...
11:19 11/09/2024ԱՄՆ կառավարությունը կրկնապատկում է Հայաստանին տրամադրվող ֆինանսավորումըՓոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը և Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների Միջազգային զարգացման գործակալության հայաստանյան առաքելության տնօրեն Ջոն Ալելոն ստորագրել են ՀՀ և ԱՄՆ միջև զարգացմանն ուղղված...
10:27 11/09/2024Սեպտեմբերի 11-ին փոխանակման կետերում դոլարի փոխարժեքն աճել է և եվրոյինը և ռուբլունը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ սեպտեմբերի 11-ին ժամը 10:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.27 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.014 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
18:31 10/09/2024Արարատյան դաշտի աղետ․ ինչպես ամեն ինչ սկսվեցԷկոլուրը «Անկախ մեդիա բովանդակության ստեղծում» ծրագրի շրջանակում անդրադարձել է Արարատյան արտեզյան ավազանի ջրային ռեսուրսների խնդրին: Հոդվածում, մասնավորապես, ասվում է․ «Արարատյան արտեզյան ավազանի...

12:23 20/12/2019В Санкт-Петербурге состоялось заседание Совета ЕЭК с участием заместителей глав правительств стран ЕАЭССовет ЕЭК продлил действие нормы по содержанию массовой доли серы 1,5% в судовом топливе до 31 декабря 2023 года.
19:50 19/12/2019Н. Пашинян: Борьба против невыдачи чеков в 2020 году усилится вдвое, втрое, вчетвероПремьер счёл снижение размера штрафа неприемлемым, повышение – приемлемым: если нет консенсуса, то лучше оставить кодекс без изменений.
19:20 19/12/2019В Арцахе планируется реализовать программы по оснащению ВС современной военной техникойВ своем выступлении Бако Саакян остановился на некоторых направлениях проекта бюджета.
15:15 19/12/2019Банк ВТБ (Армения) запустил новую дистанционную услугу для получения денежных переводовБанк ВТБ (Армения) предлагает своим клиентам, не посещая Банк и даже не обращаясь в Контактный центр, самостоятельно заполнять заявку на получение денежных переводов на официальном сайте Банка.
11:13 19/12/2019Минэкономики Грузии: Батумский порт не продается, он уже сдан в арендуМинистерство экономики и устойчивого развития Грузии опровергает распространенную армянскими СМИ информацию о возможной продаже порта Батуми.
20:31 18/12/2019Вице-премьер Армении в Нур-Султане принял участие в заседании Совета ЕАБРНа заседании были обсуждены итоги работы ЕАБР в 2019 году и определены приоритеты Банка на 2020 год.
13:35 18/12/2019Акоп Аршакян: В 2020 году в Армении размер выделяемых ВПК средств удвоитсяВ этом году за счет сэкономленных средств дополнительно было выделено порядка 1 млрд драмов, отметил он.
20:40 17/12/2019Замглавы КГД: 10 представителей армянского шоу-бизнеса задекларировали свои доходыЭ. Ованнисян в то же время отметил, что в отношении некоторых представителей шоу-бизнеса возбуждены уголовные дела.
17:33 17/12/2019В правительстве Армении обсудили заявку бюджетного финансирования Минфина на 2020 годВ ходе обсуждения были также затронуты возможности и дальнейшие меры по развитию рынка ценных бумаг, процесс реализации реформ в системе закупок и другие темы финансового сектора.
16:44 17/12/2019Smartavia начнет осуществлять рейсы по маршруту Ереван-Москва-ЕреванКомпания Smartavia с 11 июля начнет осуществлять рейсы также по направлению «Ереван – Санкт-Петербург – Ереван».
15:10 17/12/2019Замглавы КГД Армении: В 2019 году по уголовным делам в госбюджет были возвращены 5,5 млрд драмовВ январе-ноябре 2019 года по линии экономических преступлений возбудили 409 уголовных дел, подавляющее большинство из них касаются случаев уклонения от уплаты налогов и контрабанды.
14:06 16/12/2019Иран назвал «незаконными» санкции США против компании Mahan AirТегеран считает санкции США, введенные против иранской авиакомпании Mahan Air, незаконными, ожидает, что другие страны не последуют им, заявил официальный представитель МИД Ирана Аббас Мусави,...
19:03 14/12/2019Все знают и меня, и его: Хачатур Сукиасян ответил Рубену АйрапетянуСукиасян прокомментировал заявления из интервью бывшего депутата Национального Собрания, экс-президента Федерации футбола Армении Рубена Айрапетяна, назвав их «пустозвонством».
15:50 12/12/20191+1 =? Забавная арифметика от депутата НС Армении Геворка Горгисяна«Если звучит вопрос, к примеру, чему равняется 1+1, а в ответ говорят – на улице прекрасная погода, я вновь повторяю и получаю на этот раз ответ – груша, тогда я продолжаю слышать свой ответ на этот...
14:24 12/12/2019При посольстве Армении в России появится таможенный атташе – для решения проблем на КПП «Верхний Ларс»Его резиденция будет находиться во Владикавказе, в 20-25 км от КПП «Верхний Ларс».
20:30 11/12/2019Премьер Армении и региональный директор ВБ обсудили повестку сотрудничестваСобеседники обменялись мнениями по текущим совместным проектам и поговорили о перспективах расширения партнерства.
18:05 11/12/2019Тигран Авинян: У Армении есть все предпосылки стать страной высокотехнологичной промышленностиСегодня у Армении есть все предпосылки стать страной высокотехнологичной промышленности: от образования до научно-исследовательских работ, от разработок и производства высоких технологий до...
15:51 11/12/2019Коррупция любителей рыбыВласти нашли интересное и новое решение в борьбе с коррупцией.
10:59 11/12/2019Армения – 9-я в мире страна по доле атакованных мобильными банковскими троянцами пользователейРекомендуемый экспертами набор защитных мер от мобильных зловредов включает скачивание приложений только из доверенных источников.
17:56 10/12/2019Никол Пашинян: За невыдачу чека даже владельцы малого бизнеса будут привлечены к административной ответственностиВ период с января по ноябрь 2019 года пробили на 106 миллионов 609 тысяч 299 чеков контрольно-кассовых аппаратов больше, чем за аналогичный период прошлого года.