18:09 30/08/2024Անհատ տաքսի վարորդների համար ՊԵԿ-ի կողմից մշակված համակարգի բջջային հավելվածները պատրաստ ենՊԵԿ-ը տեղեկացնում է տաքսի ծառայության ոլորտի նոր կարգավորումների մասին։ «Պետական եկամուտների կոմիտեն տեղեկացնում է, որ սեպտեմբերի 1-ից տաքսի ծառայության ոլորտում ուժի մեջ մտնող նոր կարգավորումներին...
10:09 30/08/2024Թուրքական հագուստի ապրանքանիշերի թիվը Ռուսաստանում կրկնապատկվել էԹուրքական հագուստի ապրանքանիշերի թիվը ռուսական շուկայում մինչև տարեվերջ կհասնի մինչև 24-ի՝ 2022 թվականի սկզբի 11-ի դիմաց։ Վիճակագրությունը ներկայացնում է «Կոմերսանտը»։ ՈՒկրաինայում ռազմական հատուկ...
09:49 30/08/2024Օգոստոսի 30-ին փոխանակման կետերում դոլարի փոխարժեքն աճել է, ռուբլունը և եվրոյինը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ օգոստոսի 30-ին ժամը 09:30-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.30 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.034 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
16:07 29/08/2024«Սպայկա» ընկերությունը ստացել է արտոնյալ պայմաններ, ինչն առաջացրել է շուրջ 800 վարորդի դժգոհությունը. Գառնիկ Դանիելյան«Շուտով խաղողի մթերման սեզոնն է սկսում, սակայն, խաղողագործներից շատերն ահազանգում են, որ մինչ օրս մթերող կազմակերպություններն իրենց հետ պայմանագրեր չեն կնքել»,- խաղողագործների ահազանգի մասին...
15:57 29/08/2024Հայաստանում հիմնադրվել է էկոլոգիապես մաքուր սալիկների արտադրությունԳաղափարը բիզնես դարձնելու գործում ընկերության գործընկերն Ակբա Լիզինգն է, որի աջակցությամբ էլ ձեռք են բերվել արտադրական հաստոցներ:
15:25 29/08/2024Կառավարությունը լուծարում ԱՆԻՖ-ը՝ պետական բյուջեից ընկերությանը տված 1.7 մլրդ դրամի միջոցներովԿառավարությունն այսօրվա նիստում չզեկուցվող նախագծերի թվում որոշում ընդունեց լուծարել «Հայաստանի պետական հետաքրքրությունների ֆոնդ» ՓԲԸ-ն (ԱՆԻՖ-ը)։ Հիմնավորման մեջ ասվում է.
14:51 29/08/2024Մեկ էլ տենալու ենք, որ սիրուն, ներկած շրջիկ սպանդանոցը դրած, մի քաղաքացի տխուր դեմը կանգնած մեզ է սպասում. Փաշինյան«Գործող լիզինգի ծրագիրն ունի սահմանաչափ, այն է՝ 1 տնտեսվարողի համար ցանկացած լիզինգի ընդհանուր գումարը չպետք է գերազանցի 1 մլրդ դրամը, այսինքն՝ եթե տնտեսվարողն ունի 1 մլրդ դրամի ծանրաբեռնվածություն,...
14:33 29/08/2024«Մի կողմից թուրքերն են ճնշում, մյուս կողմից՝ «Սպայկան»». Բեռնափոխադրողները բողոքի ակցիա են իրականացնումԱյսօր կեսօրից բեռնափոխադրում իրականացնող մասնավոր կազմակերպություններն ու անհատները բողոքի ակցիա են իրականցում Երևանում։ Նրանք նշում են, որ մի կողմից վրացական համարներով, բայց իրականում թուրքական...
12:42 29/08/2024Տեղական բեռնափոխադրողները դուրս են մնում շուկայից. բողոքի ակցիաՉարբախում բեռնափոխարողները բողոքի ակցիա են իրականացնում ոլորտը կարգավորելու պահանջով։ «Մեր ակցիայի նպատակն է բեռնափոխադրման ոլորտում առաջացած իրավիճակը բարձրաձայնենք, կառավարությունն իմանա՝ ինչ է...
09:37 29/08/2024Օգոստոսի 29-ին փոխանակման կետերում դոլարի փոխարժեքն աճել է, ռուբլունը և եվրոյինը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ օգոստոսի 29-ին ժամը 09:15-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.30 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.034 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
20:43 28/08/2024«Որովհետև մենք հոգ ենք տանում». Երևանի կոնյակի գործարանի ARARAT թանգարանը ստացել է «Պատասխանատու հյուրընկալող» հավատարմագիրըՏարիներ ի վեր հավատարիմ մնալով Պատասխանատու հյուրընկալության հայեցակարգին, ինչպես նաև ներդնելով հարցին վերաբերող առաջադեմ լուծումներ՝ Երևանի կոնյակի գործարանի ARARAT թանգարանը ոլորտը ներկայացնող...
14:28 28/08/2024ՀՀ տնտեսական ակտիվության աճն աստիճանաբար դանդաղում է. «ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամ«ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամը վերլուծել է ՀՀ տնտեսության սոցիալ-տնտեսական զարգացումները 2024թ. հունվար-հուլիս ամիսներին։ Այսպես՝ • ՀՀ տնտեսական ակտիվության աճն աստիճանաբար դանդաղում է, քանի որ դրա բարձր տեմպերն...
09:41 28/08/2024Օգոստոսի 28-ին փոխանակման կետերում դոլարի և եվրոյի փոխարժեքները նվազել են ռուբլունը՝ աճելՀՀ բանկերում այսօր՝ օգոստոսի 28-ին ժամը 09:15-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.25 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.003 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
17:22 27/08/2024«Լոկոմոտիվը» պայմանավորվել է «Ֆերենցվարոշի» հետ Էդգար Սևիկյանի վարձակալության հարցումՀունգարական «Ֆերենցվարոշի» եզրային հարձակվող Էդգար Սևիկյանը կարող է վարձավճարով տեղափոխվել Մոսկվայի «Լոկոմոտիվ»՝ գնելու հնարավորությամբ։ Այս մասին հայտնում է ինսայդեր Իվան Կարպովը։ Այս տեղեկությունը...
15:30 27/08/2024ԿԲ. Նախնական համաձայնություն է տրվել «Էյչ-Էս-Բի-Սի»-ի կանոնադրական հիմնադրամում «Արդշինբանկի» կողմից 75% մասնակցության ձեռքբերմանըՀՀ կենտրոնական բանկի խորհուրդը օգոստոսի 27-ի նիստում նախնական համաձայնություն է տվել «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան» ՓԲԸ-ի կանոնադրական հիմնադրամում «Արդշինբանկ» ՓԲԸ-ի կողմից 75 և ավելի տոկոս ուղղակի...
14:24 27/08/20242023 թ.-ին 45 հազար տոննա ցորենի կորուստ են ցույց տվել, այս տարի էլ հացի խնդիր ենք ունենալու. Աշոտ Հարությունյան«Հետանկախ Հայաստանում ցորենի արտադրության ամենաբարձր ցուցանիշը գրանցվել է 2015-2016 թվականներին, երբ հեկտարից 30-32 ցենտներ ցորեն հավաքվեց»,-ասուլիսում հայտարարեց գյուղատնտեսության նախկին փոխպնախարար...
11:36 27/08/2024ՀՀ քաղաքացիների գրանցած ՏՏ կազմակերպությունները 6 ամսում կրճատվել են մոտ 4.4 անգամ. Աղասի ԹավադյանԸստ հրապարակված պաշտոնական վիճակագրության՝ 2024թ․ երկրորդ եռամսյակում Հայաստանի ՏՏ ոլորտը ցույց տվեց 14.1% տարեկան անկում։ Խնդիրը մտահոգիչ է հատկապես այն պատճառով, որ 2023 թվականի նույն...
08:58 27/08/2024Օգոստոսի 27-ին փոխանակման կետերում դոլարի, եվրոյի և ռուբլու փոխարժեքներն աճել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ օգոստոսի 27-ին ժամը 08:50-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.25 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ ավելանալով 0.015 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի...
08:20 27/08/2024Երբեք Հայաստանի ու Եվրոպայի միջև առևտրաշրջանառությունն այսքան խղճուկ մակարդակի վրա չի եղել. Խաչատրյան«Բա սենց դատարկ ջեբով ու՞ր ես գնում, Փանոս ջան»:
16:34 26/08/2024Տաքսու վարորդներին բոլոր ձևերով քերում են. Էդգար Ղազարյան«Տաքսի ծառայությունների մասով հնարավոր բոլոր ձևերով մարդկանց քերում են»,-«Հայելի» մամուլի ակումբում հայտնեց հասարակական-քաղաքական գործիչ Էդգար Ղազարյանը՝ անդրադառնալով կառավարության վերջին որոշմանը,...

16:31 22/09/2017Armenia saw $200 million rise in exports in 2017, economist saysArmenia’s economic activity has slightly weakened, with decrease recorded in industrial production volumes, an Armenian economist told a news conference on Friday.
12:22 22/09/2017Armenia’s digitization agenda aimed at ensuring favorable business environment – Prime MinisterArmenia’s digital agenda development process launched, PM Karen Karapetyan stated during the Cabinet meeting on Friday in Yerevan.
13:24 21/09/2017World oil prices downAs a result of e-commerce in London and New York stock exchanges, the world oil prices are falling, Gazeta.ru reports.
20:20 20/09/2017Armenia’s economic activity index grows by 5.5% - NSSAccording to the data released by Armenia’s National Statistical Service (NSS), the economic activity index (EAI) of Armenia increased by 5.5% in January-August 2017 to compare with the same period...
19:59 20/09/2017Yerevan to host Armenian-Iranian forum of nanotechnologiesTwo-day forum named “Nanoscience and Technology” will open on Friday in Yerevan to outline Armenian-Iranian cooperation prospects in the sphere of nanotechnology.
17:10 20/09/2017Prime Minister hosts discussion on forestry reformPrime Minister Karen Karapetyan called a consultative meeting to discuss the situation in the village of Haghartsin of Tavush Marz, as well as the process of forestry reform, the governmental press...
15:40 20/09/2017Converse Bank offers special deposit AutumnWithin the framework of the launched campaign, Converse Bank offers to invest minimum AMD 100 thousand at the Bank in form of deposit Autumn by November 30 and make use of the opportunities offered...
13:09 20/09/2017Armenian nuclear plant safety complies with international standards – ministerThe 61st Annual Regular Session of the General Conference of the United Nations Organization's International Atomic Energy Agency (IAEA) kicked off in Vienna on September 18, with the participation...
13:25 19/09/2017Idea to build a modern and developing state inspiring for all Armenians to unite around – PM KarapetyanArmenia has a serious potential to become a modern and advanced country and to respond adequately to all the domestic and foreign challenges, Prime Minister Karen Karapetyan said today, in his speech...
16:14 18/09/2017Mark Pritchard MP appointed as British Trade Envoy to Armenia and GeorgiaOn September 12, the UK Prime Minister Theresa May appointed Mr. Mark Pritchard, MP, as a British Trade Envoy to Armenia and Georgia, the British Embassy Yerevan reported. Trade envoys are a network...
10:40 18/09/2017Bagdad, Moscow resume direct flights after 13-year breakMoscow and Bagdad resumed on Sunday direct flights, which was terminated 13 years earlier, TASS agency reported.
20:00 16/09/2017Tablet production cut down by 92.1% in ArmeniaAccording to the data released by Armenia’s National Statistical Service (NSS), in January-July 2017, 55 units of tables were produced in Armenia, cutting down by 92.1% to compare with the same...
18:07 16/09/2017Mineral water production levels decrease in Armenia20 252.1 thousand litres of mineral water have been produced in Armenia during January-July2017, National Statistic Service reported, adding the production levels decreased by 4.2% compared with the...
16:46 16/09/2017Rural life and Traditions Festival opened in Yerevan English parkThe annual Rural Life and Traditions Festival opened today in English park of Yerevan. The event is aimed at sustainable agricultural development and assisting the farmers across the country to sell...
13:03 16/09/2017Brent oil price exceeds $55 per barrelAs a result of e-commerce in London and New York stock exchanges, the world oil prices are rising, Gazeta.ru reports.
19:42 15/09/2017Armenia imports vehicles on land, air and water transportation worth over $105 million in 2017Armenia imported vehicles on land, air and water transportation worth a total of $104.91 million in January-July 2017.
19:13 15/09/2017Minister Karayan to pay working visit to IranArmenia’s minister of economic development and investments Suren Karayan is due to pay a working visit to Iran on September 16, the press service of the ministry told Panorama.am.
11:50 15/09/2017Carpet production decreased in ArmeniaCarpet production decreased by 39.6% in January – July 2017 as compared to the production volumes for the indicated period in the previous year, according to the National Statistical Service of the...
16:17 14/09/2017More than 50 startups have applied for the ‘Seedstars’ competitionMicrosoft Innovation Center Armenia in partnership with VivaCell-MTS organizes the local stage of the ‘Seedstars; international competition.
12:24 14/09/2017President Sargsyan sends message to the session of the conference on “Small Transition Economies: Local Answers to Global Challenges”President of Armenia Serzh Sargsyan sent a message on the joint session on “Small Transition Economies: Local Answers to Global Challenges” organized by the Boris Minz Institute and the...