11:48 02/08/2024Շարժա-Երևան չվերթով եկած քաղաքացու ուղեբեռում մոտ 250 գրամ ադամանդ են հայտնաբերելՊԵԿ Էլեկտրոնային առևտրի և օդային տրանսպորտով իրականացվող փոխադրումների վարչությունում հայտնաբերվել է մաքսային կանոնների խախտման նոր դեպք։ Օրերս «Զվարթնոց» օդանավակայանի ուղևորների ժամանման սրահի...
10:14 02/08/2024Հուլիսին հացահատիկն էժանացել է, բուսական յուղը, միսն ու շաքարը՝ թանկացելՊարենային ապրանքների համաշխարհային հենանիշային գներն, արդեն երկրորդ ամիսն անընդմեջ, մեծ առումով անփոփոխ են մնացել հուլիսին, իսկ բուսական յուղերի, մսի և շաքարի միջազգային գնանշումների աճը փոխհատուցվել...
09:17 02/08/2024Օգոստոսի 2-ին փոխանակման կետերում ռուբլու փոխարժեքն աճել է, դոլարինը և եվրոյինը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ օգոստոսի 2-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.25 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.051 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
17:26 01/08/2024Պետական աջակցության բացակայությունը շինարարության ոլորտում հնարավոր խնդիրների կարող է հանգեցնել. Գուրգեն ԳրիգորյանԿառավարությունը, Երևանի ՏԻՄ-ը, հանրային ծառայություններ մատուցող կազմակերպությունները վերջին շրջանում իրավանորմատիվային դաշտի այնպիսի փոփոխություններ են կատարել, որնք էականորեն խոչընդոտում են...
13:16 01/08/2024Խաղող մթերողներին կտրամադրվի մինչև 50 %-ի չափով բյուջետային երաշխիք«Որոշման ընդունումը պայմանավորված է Գյուղատնտեսական հումքի մթերումների նպատակով տրամադրվող վարկերի տոկոսադրույքների սուբսիդավորման ծրագրի պայմանները բարելավելու և տնտեսավարողների կողմից 2024 թվականի...
12:13 01/08/2024«Քերքոնեան Դաջանի» ՍՊԸ-ն բողոք է ներկայացրել «Չեփման Թեյլոր»- ի դեմ` Արցախում իր աշխատանքի հետ կապված ՏՀԶԿ խախտումների համար«Քերքոնեան Դաջանի» (Kerkonian Dajani LLP) իրավաբանական ընկերությունը բողոք է ներկայացրել Միացյալ Թագավորության Ազգային կոնտակտային կետին` պնդելով, որ «Չեփման Թեյլոր» համաշխարհային ճարտարապետական...
11:54 01/08/2024Կառավարությունը ստեղծում է «Ատոմային նոր էներգաբլոկի կառուցում» ՓԲԸ-ն«Էներգետիկ ոլորտի մինչև 2040 թվականի ռազմավարությամբ գործող ատոմակայանի հարթակում և հարակից տարածքում գործող ատոմակայանի աշխատանքի ժամկետի ավարտից հետո ունենք առնվազն նոր հզորության նոր էներգաբլոկ,...
11:29 01/08/2024Այսուհետ սպանդանոցային տնտեսությունները մեկ կիլոգրամ մսի իրացման համար կվճարեն 100 դրամ հարկ«Սպանդանոցային ծառայություն մատուցող տնտեսվարողների աջակցության ծրագրի ընդունումը կնպաստի սպանդանոցային սպանդի խթանմանը, սպանդանոցները որպես լոգիստիկ կենտրոններ կայացմանը»,- կառավարության նիստում,...
09:06 01/08/2024Օգոստոսի 1-ին փոխանակման կետերում դոլարի, ռուբլու և եվրոյի փոխարժեքները աճել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ օգոստոսի 1-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.30 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.011 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
19:34 31/07/2024ԵՆԲ-ի հետ համագործակցությամբ Ակբա բանկը 55 միլիոն եվրո կուղղի ՄՓՄՁ-ների զարգացմանըԱկբա բանկը Հայաստանի առևտրային բանկերի շարքում առաջինն է, որ ուղիղ համագործակցություն է մեկնարկում Եվրոպական ներդրումային բանկի (ԵՆԲ) հետ՝ ԵՆԲ Գլոբալից (ԵՆԲ զարգացման մասնաճյուղ) ներգրավելով 55...
17:10 31/07/2024Ֆրանսիայից ներմուծված առաքանուց հայտնաբերվել է «սուբուտեքս» տեսակի 886 հաբՆԳՆ քրեական ոստիկանության թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեմ պայքարի վարչությունից ստացված տվյալների հիման վրա ՊԵԿ մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչության աշխատակիցների կողմից կատարված...
15:28 31/07/2024Այսօր բոլոր հարկատեսակներով մուտքի կրճատումներ կան, իսկ կառավարությունը իր KPI-ն է ապահովում. Աղասի ԹավադյանՀրապարակված վերջին վիճակագրական ցուցանիշներից պարզ է դառնում, որ պետական բյուջեի հարկային եկամուտների մասով կառավարությունը էականորեն թերակատարում է գրանցել սահմանված պլանի նկատմամբ։ Հաստատված 1...
15:28 31/07/2024Մեկ տույան գնել են 214 հազար դրամով. Նոր մանրամասներ չորացած պուրակի ծախսերիցԵրևանի կենտրոնում հիմնած պուրակի տույաների չորանալու մասին Panorama.am-ն ավելի վաղ հայտնել էր։ Factor.am-ը պարզել է, որ պուրակի համար քաղաքապետարանը ծախսել է 900 հազար դոլար, մեկ տույան ձեռք է...
14:52 31/07/2024Միրզոյան եղբայրներն ու Ռուսաստանի տարվա ամուսնալուծությունը. Ի՞նչ է կատարվում Wildberries-ի հիմնադրի ընտանիքումWildberries-ի հիմնադիր Տատյանա Բակալչուկի ու ամուսնու միջև սկանդալը նոր դրսևորումներ է ստանում։ Բակալչուկը դիմել է դատարան ամուսնալուծության համար։ Նրա և ամուսնու՝ Վլադիսլավի ամուսնալուծությունը...
12:52 31/07/2024Թումո ճամբարն ու Team-ը տեխնոլոգիական ամառային փորձառություն նվիրեցին արցախցի պատանիներինTeam Telecom Armenia-ի և Թումոյի միջև ռազմավարական գործընկերությունն ընդլայնվում է՝ ներառելով ևս մեկ կրթական նախագիծ։ Խոսքը Թումո ճամբարի մասին է, որի շրջանակում մասնակիցները ձեռք են բերում...
11:05 31/07/2024Սիսիանում կանցկացվի «Նավասարդ» հայ-իրանական մշակութային և խոհանոցային փառատոնըՍյունիքի մարզի Սիսիան քաղաքում օգոստոսի 10-ին տեղի կունենա արդեն ավանդույթ դարձած 3-րդ «Նավասարդ»-ը՝ հայ-իրանական մշակութային և խոհանոցային փառատոնը։ Փառատոնի նպատակն է խթանել Հայաստանի և Իրանի միջև...
09:20 31/07/2024Հուլիսի 31-ին փոխանակման կետերում դոլարի, ռուբլու և եվրոյի փոխարժեքները նվազել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ հուլիսի 31-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.25 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.029 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
15:26 30/07/2024Իմ կարծիքով, բյուջեի թերհավաքագրումը ոչ ճիշտը պլանավորման հետևանք է. ԿԲ նախագահ«Թերհավաքագրումը պայմանավորված է պլանավորվածի համեմատ ավելի թույլ տնտեսական ցուցանիշներ ունենալով»,- մեկնաբանելով բյուջե 116.6 մլդ դրամ քիչ հավաքագրելու փաստը՝ ասուլիսում հայտնեց ԿԲ նախագահ Մարտին...
15:08 30/07/2024Եկած Հնդկաստանի քաղաքացիների 25 %-ն արդեն լքել են Հայաստանը. Մարտին Գալստյան«ԿԲ Խորհուրդը գնահատում է, որ ավելի ցածր վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքն անհրաժեշտ է միջնաժամկետում գնաճի 4% մակարդակի և գների կայունության նպատակի իրագործման համար»,- հրավիրված ասուլիսում հայտնեց ԿԲ...
12:49 30/07/202479 ՏՏ ընկերություն ՀՀ պետբյուջե այս կիսամյակում վճարել է 123 մլն դրամով պակաս հարկ. Հայկազ Ֆանյան«Մոդեքս» խորհրդատվական ընկերության տնօրեն Հայկազ Ֆանյանը գրում է. «Այս անգամ բավականին մտահոգիչ նորություն ունենք: TOP 20 ՏՏ հարկատուներից 8-ի մոտ հարկերը նվազել են՝ այն էլ հիմնականում եկամտային...

17:11 01/07/2017Tobacco production volume up in ArmeniaThe data released by the National Statistical Service (NSS) of Armenia show that in January-May 2017 the tobacco production volumes increased by 18.2% in Armenia to compare with the same period of...
15:38 01/07/2017DigiCamp, Armath technological camps launched in HanqavanThe annual DigiCamp summer and Armath technological camps were launched in Hankavan, Armenia on Saturday, organized by Union of Information Technology Enterprises (UITE).
17:40 30/06/2017Taron Avia launches Gyumri-Moscow-Gyumri regular flightsThe Armenian second carrier Taron Avia based in the country’s second city Gyumri Airport has announced on Friday the launch of regular flights to Moscow Domodedovo Airport.
16:31 30/06/2017New greenhouses exploited in Khachardzan village of Tavush provinceThe Hayastan All-Armenian Fund continues the construction of greenhouses Armenia’s Tavush province. As the release issued by the Fund reads, over the last two years four greenhouses were built with...
13:11 30/06/2017Armenia’s foreign ministry returns 304.8 million AMD worth of savings to state budgetThe 2016 state budget execution of Armenia’s Ministry of Foreign Affairs (MFA) amounted to 97.9%, Foreign Minister Edward Nalbandian said at the debates on the annual report of “2016 State Budget...
19:15 29/06/2017Tourism development fund to be set up in ArmeniaThe Armenian Government has adopted a decision to set up a tourism development fund to ensure a more efficient state marketing policy in the tourism sector.
18:10 29/06/2017PM Karapetyan receives Georgian delegation led by Minister of EconomyPrime Minister of Armenia Karen Karapetyan received on Thursday a delegation led by Georgian Minister of Economy and Sustainable Development Giorgi Gakharia who arrived in Armenia to attend the...
12:25 29/06/20178.1% GDP growth recorded in Artsakh within three months in 2017In the first quarter of 2017, GDP in the Artsakh (Nagorno Karabakh) Republic has grown to 43.3 billion AMD, which is 8.1 percent more than in the same period last year, the country’s Minister of...
16:57 28/06/2017Two dozen companies apply for construction of first solar power plant in Armenia20 companies and consortia have submitted pre-qualification applications to take part in the international tender issued for the construction of the first-ever solar power plant in Armenia in order...
13:54 27/06/2017Armenia plans to attract 3 million tourists annually – deputy minister185 million 700 thousand AMD was allocated to support tourism development programs in Armenia under the 2016 state budget , Emil Tarasyan, Deputy Minister of Economic Development and Investments,...
11:54 27/06/2017Share of tax revenues up in Armenia in 2016, deputy minister saysIn 2016, the revenue system has undergone certain changes in Armenia. The share of the tax revenues increased in the country, totalling to 92%, Deputy Minister of Finance Atom Janjughazyan said at...
19:49 26/06/2017Tourist flows into Artsakh on the rise42% increase in tourist flows into Artsakh has been recorded in April 2017, to compare with the same period of the previous year, while a 222% rise recorded in the sphere in May 2017 compared with...
17:16 26/06/20172016 economic growth mainly driven by significant growth of exports – Chairman of Armenia’s Central BankThe slowdown of Armenia’s economic activity in 2016 mainly stemmed from the decline of real volumes of agriculture and construction volumes, Artur Javadyan, Chairman of the Central Bank of Armenia...
12:27 26/06/2017Artsakh President says state has great expectations from the exploitation of the "Kashen" mining complexArtsakh Republic President Bako Sahakyan partook on Sunday at a festive event celebrating the 15th anniversary of the "Base Metals" company.
18:28 24/06/2017Cement production cuts down, plaster production increases in Armenia in Jan-April 2017According to the data released by the National Statistical Service (NSS) of Armenia, the production volumes of certain types of building materials have cut down.
16:30 24/06/2017Tablet production cut down by 92.1% in ArmeniaAccording to the data released by Armenia’s National Statistical Service (NSS), in January-April 2017, 55 units of tables were produced in Armenia, cutting down by 92.1% to compare with the same...
13:37 24/06/2017Armenia creates touristic archive to introduce country to the worldA touristic archive has been created to introduce Armenia’s tourist attractions to the world, Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan noted in a post on Facebook, Panorama.am reports.
14:00 23/06/2017Lithuanian Ambassador happy to see Armenian products in the Lithuanian marketArmenia’s Minister of Economic Development and Investments Suren Karayan received today the Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Lithuania to Armenia Erikas Petrikas to...
17:58 22/06/2017Master class in the frames of “Basics of Telecommunication” subject at VivaCell-MTS HeadquartersStudents of Yerevan “Quantum” college and the high school under National Polytechnic University of Armenia (NPUA) have visited VivaCell-MTS Headquarters.
16:17 22/06/2017First Engineering Forum-Expo to be held in ArmeniaArmenia’s Vanadzor city will host the first Engineering Forum-Expo that will take place at Vanadzor Technology Center (VTC) on June 24.