12:25 30/07/2024ԿԲ-ն իջեցրել է վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքըՀուլիսի 30-ին տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության կենտրոնական բանկի խորհրդի նիստ, որի ժամանակ որոշվել է՝ · իջեցնել վերաֆինանսավորման տոկոսադրույքը 0.25 տոկոսային կետով՝ սահմանելով 7.75 %, ·...
09:21 30/07/2024Հուլիսի 30-ին փոխանակման կետերում դոլարի փոխարժեքն աճել է, ռուբլունը և եվրոյինը՝ նվազելՀՀ բանկերում այսօր՝ հուլիսի 30-ին ժամը 09:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.25 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճելով 0.017 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
19:02 29/07/2024Ոսկու ու արծաթի հետ թանկացել են նաև մեդալներըՓարիզի օլիմպիական խաղերը աստիճանաբար մտնում են հունի մեջ: Մրցումների ծրագրում ընդգրկված 32 մարզաձևերում խաղարկվող մեդալների 329 հավաքածուի քանակը սկսել է օրավուր նվազել,-հայտնում է ՀԱՕԿ-ը:...
18:43 29/07/2024Որտեղի՞ց գումարներ գտնեն Ախալքալաքում և Նինոծմինդայում աշխատող ՀԿ-ները«Գործակալների մասին» օրենքից հետո
18:33 29/07/2024Պայթյուն ու արտանետումներ եվրոպական խոշոր քիմիական գործարանումՊայթյուն է տեղի ունեցել գերմանական հսկա քիմիական BASF գործարանում Լյուդվիգսհաֆենում։ Գործարանի 14 աշխատակիցներ ստացել են վիրավորումներ՝ հայտնում է կոնցեռնը։ Պայթյունից հետո սկսված հրդեհը մարել են...
14:30 29/07/2024PIN կոդի սահմանում ու փոփոխություն Converse Mobile-ում. Կոնվերս Բանկը նորարարական առաջարկով է հանդես եկելԲոլորն էլ ժամանակ առ ժամանակ վճարային քարտի PIN կոդը փոխելու կարիք են ունենում. ոմանք մոռանում են գործող կոդը, մյուսներն էլ անհանգստանում են, որ այն հասանելի է դարձել ուրիշների: Այս մտահոգությունը...
12:51 29/07/2024Հունիսի տնտեսական ակտիվության աճն էականորեն ցածր է տարեսկզբի ցուցանիշներից. «ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամ«ԼՈՒՅՍ» հիմնադրամը վերլուծել է ՀՀ տնտեսության սոցիալ-տնտեսական զարգացումները 2024թ. հունվար-հունիս ամիսներին։ Այսպես՝ • ՀՀ տնտեսական ակտիվության աճն էականորեն ցածր է տարեսկզբի ցուցանիշներից, իսկ...
09:48 29/07/2024Հուլիսի 29-ին փոխանակման կետերում դոլարն էժանացել է, ռուբլին և եվրոն՝ թանկացելՀՀ բանկերում այսօր՝ հուլիսի 29-ին ժամը 09:30-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.19 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազելով 0.011 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
19:00 27/07/2024Բակալչուկը նախազգուշացվել է միաձուլման պատճառով Wildberries-ը կորցնելու ռիսկի մասինWildberries-ի Russ-ի միաձուլման պատճառով շուկայի հիմնադիր Տատյանա Բակալչուկը կարող է կորցնել ընկերությունը։ Այս մասին Telegram-ի իր ալիքում հայտարարել է DNS ընկերությունների խմբի համասեփականատեր և...
12:21 27/07/2024Հուլիսի 27-ին փոխանակման կետերում դոլարի, ռուբլու և եվրոյի փոխարժեքներն աճել ենՀՀ բանկերում այսօր՝ հուլիսի 27-ին ժամը 12:00-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.19 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ աճել է 0.010 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
12:10 27/07/2024Fitch-ը Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հակամարտության սրացում չի կանխատեսումFitch Ratings-ը Հայաստանի վարկանիշը գնահատել է «BB-» մակարդակում՝ կամխատեսումը «Կայուն» է։ «Fitch-ի կարծիքով, համապարփակ խաղաղության համաձայնագիրը դժվար կլինի Հայաստանին իր տարածքով տարանցիկ միջանցքի...
18:28 26/07/2024Պետական պարտքի ճգնաժամ է հասունանում. Թադևոս ԱվետիսյանՀՀ ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, ՀՅԴ Հայաստանի Գերագույն մարմնի անդամ Թադևոս Ավետիսյանը հոդված է հրապարակել, որում ասվում է․ «Այս իշխանությունների օրոք պետական պարտքի թռիչքաձև աճի ու...
17:52 26/07/2024Գնալու ենք տեսնենք, թե կարտոֆիլի և կաղամբի հետ պրոբլեմ լինելու է, թե ոչ. Փաշինյան«Գազն իր հերթին, բայց պետք է դիվերսիֆիկացնել»,- Արմավիրի մարզ կատարած այցի ժամանակ Արաքս գյուղի ֆերմերներին ասաց Նիկոլ Փաշինյանը՝ նկատի ունենալով դեպի գյուղ նոր կառուցված գազատարը։ Համայնքի ղեկավարը...
14:58 26/07/2024Նպաստել ֆինանսական գրագիտության բարձրացմանը․ մեկնարկել է Freedom Academy-նՀայաստանի պատմության թանգարանի դրամի սրահում տրվեց Freedom Broker Armenia-ի կրթական նախաձեռնության՝ Freedom Academy-ի մեկնարկը։ Այս հարթակն ուղղված է Հայաստանի բնակչության ընդհանուր ֆինանսական...
11:56 26/07/20241000 խոշոր հարկատուների ցուցակում «Մոբայլ սենթր արթ» ընկերությունը զիջել է առաջին հորիզոնականըՊետական եկամուտների կոմիտեն պաշտոնական կայքում հրապարակել է 2024 թ. հունվար-հունիս ամիսների ընթացքում առաջին 1000 խոշոր հարկ վճարողների ցանկը: Կիսամյակի արդյունքներով առաջին հորիզոնական է բարձրացել...
10:59 26/07/2024274 նոր տնտեսվարողներ՝ խոշոր հարկ վճարողների ցանկումՊԵԿ պաշտոնական կայքում հրապարակվել է 2024 թ. հունվար-հունիս ամիսների ընթացքում առաջին 1000 խոշոր հարկ վճարողների կողմից վճարված հարկերի և վճարների վերաբերյալ տեղեկատվությունը: 2024 թվականի առաջին...
08:33 26/07/2024Հուլիսի 26-ին փոխանակման կետերում դոլարի և եվրոյի փոխարժեքները նվազել են, ռուբլունը՝ ավելացելՀՀ բանկերում այսօր՝ հուլիսի 26-ին ժամը 08:15-ի դրությամբ, ԱՄՆ դոլարի առքի միջին փոխարժեքը կազմում 385.13 դրամ՝ նախորդ օրվա վերջի համեմատ նվազել է 0.028 դրամով։ Ըստ Rate.am կայքի՝ դոլարի վաճառքի միջին...
22:58 25/07/2024Մեկ ամսում արդյունաբերական ապրանքի ծավալը նվազել է 2.4 %-ով, պատճառը ՔՊ-ական պատգամավորի հետ փոխկապակցված ընկերությունն էՀՀ Վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալներով 2024 փվականի առաջին կիսամյակում արձանագրվել է 104 % տնտեսական աճ, և 18.2 % արդյունաբերական ապրանքի ծավալի աճ։ Նույն վիճակագրական տվյալներից պարզվում է,...
17:55 25/07/2024Euromoney-ն Ամերիաբանկին երեք մրցանակ է շնորհել՝ «Լավագույն բանկը», «Լավագույն թվային բանկը» և «Լավագույն ՓՄՁ բանկը» ՀայաստանումEuromoney միջազգային առաջատար ֆինանսական պարբերականը Լոնդոնում կայացած մրցանակաբաշխության ժամանակ Ամերիաբանկին շնորհել է «Գերազանցության մրցանակ»՝ որպես 2024 թ.
17:40 25/07/2024«Sevan Agritech Summit»-ը կխթանի նորարարությունը Հայաստանի գյուղատնտեսության ոլորտումՀուլիսի 24-ին առաջին անգամ Հայաստանում մեկնարկեց «Sevan Agritech Summit» միջոցառումը: Այն նպատակ ունի նպաստել ագրոտեխնոլոգիական ոլորտի առաջատարների հետ փոխգործակցության զարգացմանը, ներկայացնել...

10:40 22/06/2017World oil prices downAs a result of e-commerce in London and New York stock exchanges, the world oil prices are falling, Gazeta.ru reports.
18:47 21/06/2017VivaCell-MTS offers roaming in MTS Russia network for just AMD 25VivaCell-MTS offers its subscribers who are planning a trip to Russia an affordable tariff of just AMD 25 for roaming services in MTS Russia network.
14:56 21/06/2017American investors interested in Armenia’s energy sector – Ambassador“The figure of $ 8 billion possible investment potential has been estimated by the Ministry of Energy and our estimates in the embassy also confirm that there is such a potential,” U.S.
11:27 21/06/2017Armenia’s PM says Government’s action plan is life-changingDiscussions on the Government’s 2017-2022 action plan are underway at the extraordinary session of the Armenian Parliament, with the plan presented by Prime Minister of Armenia Karen Karapetyan.
19:55 20/06/2017President holds consultation on Armenian-Russian cooperation agendaAs part President-chaired meetings dedicated to the economic component of Armenia’s foreign policy, President Serzh Sargsyan called today a consultation to discuss economic relations and cooperation...
19:22 20/06/2017Armenia’s economic activity index increases by 6.4%According to the data released by Armenia’s National Statistical Service (NSS), the economic activity index (EAI) of Armenia increased by 6.4% in January-May 2017 to compare with the same period of...
19:07 20/06/2017Preparation works of “Our Village” festival discussed in YerevanArmenia’s ministry of economic development and investments organized on June 20 a round table discussion devoted to the “Our Village” project that aims at organizing annual festivals to feature and...
14:44 20/06/2017Armenia prevents import of Azerbaijani table salt, teaThe import of a series of products of Azerbaijani origin into Armenia was prevented recently at the country’s border with Georgia.
14:20 20/06/2017Egyptian Air Cairo operates Hurghada-Yerevan first regular flightThe first airplane of Egyptian Air Cairo airline landed at Armenia’s Zvartnots International Airport today early in the morning, the General Department of Civil Aviation (GDCA) adjunct to the...
12:43 20/06/2017Converse Bank initiates cooperation with armhotels.am siteTo make the summer holidays more affordable and comfortable for customers, Converse Bank has initiated cooperation with armhotels.am site.
14:45 19/06/2017Artsakh president meets with “Electric Networks of Armenia” top management, discusses a range of projects in ArtsakhArtsakh Republic President Bako Sahakyan received today the chairman of the Board of Directors of the “Electric Networks of Armenia” CJSC Karen Darbinyan and director general of the company Karen...
20:00 17/06/2017Tobacco production decreased in ArmeniaThe data released by the National Statistical Service (NSS) of Armenia show that in January-April 2017 the tobacco production volumes decreased by 1.5 % in Armenia to compare with the same period of...
20:10 16/06/2017President Sargsyan receives Gazprom Board Chairman Alexei MillerPresident of Armenia Serzh Sargsyan received on Friday Alexei Miller, Chairman of the Board of Directors Gazprom, the press service of the President’s Office reports.
18:30 16/06/2017Armenia saw over 25% growth in inbound tourism in second quarter of 2017 – official“A significant growth in inbound tourism sector amounting to over 25 percent was registered in Armenia in the second quarter of 2017,” Chairman of the Armenian Hotel Association (AHA), Hakob Hakobyan...
17:41 16/06/2017Best terms from Converse BankAs at 01.06.2017, the volume of Converse Bank CJSC loans issued under the programs of National Mortgage Company and Affordable Housing for Young Families grew significantly versus year beginning,...
16:01 16/06/20176.5% GDP growth recorded in Armenia within three months in 2017, minister saysWithin the first three months of the current year, 6.5% Gross domestic product (GDP) growth was registered in Armenia, Armenian Minister of Finance Vardan Aramyan told a press conference.
10:55 16/06/2017Artsakh has the potential for development of solar energy sector, deputy minister saysThe Artsakh (Nagorno Karabakh) Republic Ministry of Economy studies the prospects of solar energy sector in the Republic, as assigned by the country’s Prime Minister, Deputy Minister of Economy...
18:09 14/06/2017Yerevan hosts Armenian-Tajik business forum“The Armenian Government seeks to cooperate with investors from Tajikistan and to demonstrate individual approach to each of them,” Vice Prime Minister of Armenia Vache Gabrielyan noted in his...
13:21 14/06/2017Converse Bank presents new service ahead of summer vacationConverse Bank offers the best option for summer vacation - it launches ConverseQvota service, thus expanding the opportunities for the Bank’s cardholders to make use of a credit line/limit.
11:09 14/06/2017Armenia Development Fund presents vision of future activitiesThe Armenia Development Fund (ADF) Board of Trustees met on Tuesday in the Office of Government, chaired by Prime Minister Karen Karapetyan.