14:49 08/12/2020Նիկոլական հերթական քայլերն են. Լուսինե Սահակյան«Եթե նույնիսկ որոշ քաղաքացիներ կոնֆլիկտ են ստեղծում, հատուկ նպատակով է արվում»,- Նիկոլ Փաշինյանի հրաժարականի պահանջով անհնազանդության ակցիայի ժամանակ լրագրողներին ասաց փաստաբան Լուսինե Սահակյանը։ Նա...
13:17 08/12/2020Գարեգին Երկրորդ. Հանդիպում ունեցանք Նիկոլ Փաշինյանի հետ, հորդորեցինք վայր դնել վարչապետի լիազորություններըՆ.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդն ուղերձով է հանդե եկել Հայաստանում ներքաղաքական իրավիճակի կապակցությամբ. «Սիրելի զավակներ մեր ի հայրենիս և ի սփյուռս, Պատերազմի արհավիրքից...
10:26 08/12/2020Արթուր Վանեցյան. Իշխանությանը խորհուրդ եմ տալիս սթափվել ու չդիմել արկածախնդրության«Իշխանության ներսում կան ճամպրուկային տրամադրություններ։ Հասարակության մեջ կա գրեթե 100 տոկոսանոց կոնսենսուս, որ Նիկոլ Փաշինյանը պետք է հեռանա»,- «Կենտրոն» հեռուստաընկերության «Իմպուլս» վերլուծական...
23:55 04/12/2020Ռոբերտ Քոչարյան. Այո, մենք ի վիճակի ենք եղել այս պատերազմում չպարտվելՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հարցազրույցը՝ «5-րդ ալիք» հեռուստաընկերությանը
23:05 04/12/2020Ռոբերտ Քոչարյան. Մեր իշխանությունները լեգիտիմիզացրել են Ադրբեջանի ագրեսիան Ղարաբաղի նկատմամբ«Կապիտուլյացիայից հետո բոլորը շատ ակտիվ սկսեցին խոսել այն ամենի մասին, ինչի մասին շատ քչերը, ներառյալ ես, խոսում էինք երկուսուկես տարի։ Ուղղակի ես համարեցի, որ ժամանակ է պետք մի քիչ, որ հանրությունը...
19:52 04/12/2020«Շատ սիրուն, հայկական, թախծոտ ու բարի պատմություններ են». Նարինե Աբգարյանի «Զուլալին» թարգմանվել է հայերենԴեկտեմբերի 10-ին հայերեն լույս կտեսնի Նարինե Աբգարյանի «Զուլալի» պատմվածքների ժողովածուն
11:57 04/12/2020Վազգեն Մանուկյանն ապահովում է այդ ամեն ինչը. քաղաքագետ Բենիամին ՄաթևոսյանԱյսօր Հայաստանում ստեղծված իրավիճակում քաղաքագետը տրամաբանական է համարում ընդդիմադիր 17 ուժերի ընտրությունը վարչապետի թեկնածուի հարցում:
11:13 04/12/2020Քաղաքագետ. Երկրորդ Նիկոլ մեզ պետք չէերկրորդ Նիկոլ՝ նույն հատկություններով օժտված մեզ պետք չէ
10:26 04/12/2020Նիկոլ, դու էլ չես լինելու, բայց քո որոշումների ծանր հետևանքները դեռ շատ ենք զգալու. Տիգրան Աբրահամյան«Հենակետ» վերլուծական կենտրոնի ղեկավար Տիգրան Աբրահամյանը գրում է. «Համացանցում տասնյակներով տարածվող հայ գերիների մասնակցությամբ դաժան տեսարաններով կադրերի պայմաններում, ադրբեջանցի զինծառայողները...
16:52 03/12/2020Վարչապետի միասնական թեկնածուն դեկտեմբերի 5-ին Ազատության հրապարակում կներկայացնի հակաճգնաժամային քայլերըՇարժումը համահայկական է և վերկուսակցական
11:42 03/12/2020Արցախցիների հիմնական խնդիրը բնակարանն էՀՀ-ում բնակվող արցախցիների կողմից ներկայացված խնդիրները Հայաստանում Արցախի ներկայացուցչությունը ներկայացում է առաջին հերթին Արցախի կառավարությանը, օպերատիվ շտաբին, Հայաստանի գործընկերներին՝ ըստ...
22:05 02/12/2020Արա Սաղաթելյանին զրպարտելու համար Տարոն Չախոյանի դեմ հայց կներկայացվի 3 մլն դրամի պահանջովԱյն կուղղվի Զինծառայողների ապահովագրության հիմնադրամին։
13:06 02/12/202024-ամյա Հունանը, որ երկու պատերազմի է մասնակցելԵՊՀ ուսանող Հունան Հակոբյանը չնայած երիտասարդ տարիքին՝ հասցրել է երկու պատերազմի մասնակցել։ 2016-ի ապրիլին ժամկետային զինծառայող էր, ծառայակիցների հետ պաշտպանում էր Արցախի հարավ-արևմտյան հատվածը՝...
10:52 02/12/2020Դեռ շատ կեղտեր են դուրս գալու ջրի երես. Արթուր Ղազինյան«Մեկ Հայաստան» կուսակցության նախագահ Արթուր Ղազինյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրում է. 2020թ., սեպտեմբերի 26, պատերազմի նախորդ օրը տեղի ունեցան խիստ տարօրինակ և առայժմ անբացատրելի իրադարձություններ....
15:13 01/12/2020Ժամկետային զինծառայողների հարազատներն այս փուլում այլևս ակցիաներ չեն անցկացնելուԺամկետային զինծառայողի մայր Լուսինե Հարոյան-Դալլաքյանը, որը մի քանի օր այլ ծնողների հետ բողոքի ակցիաներ էր իրականացնում պաշտպանության նախարարության, կառավարության շենքի մոտ, տարածել է...
13:15 01/12/2020Ալումյան. Փաշինյանի գրառումը ևս մեկ անգամ ապացուցեց, որ դատախազությունը նրա խամաճիկն է«Մենք դեռևս 2018 թվականից հայտարարում ենք, որ Ռոբերտ Քոչարյանի նկատմամբ իրականացվողը ոչ թե քրեական գործ է, այլ դրա քողի տակ քաղաքական հետապնդում»,-մինչ դատական նիստի մեկնարկը լրագրողների հետ...
13:53 28/11/2020Գեղամասար համայնքի գյուղերի 80 տոկոսն ընկնում է թշնամու նշանառության տակ. համայնքի ղեկավարԳեղարքունիքի մարզի Գեղամասար համայնքի գյուղերի 80 տոկոսն ընկնում է թշնամու նշանառության տակ։ Այս մասին Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց Գեղամասար համայնքի ղեկավար Հակոբ Ավետյանը։ «80 տոկոս գյուղերի...
09:40 28/11/2020Նիկոլ Աղաբաբյան. Նիկոլ Փաշինյան սրիկային, անգրագետ շիզոֆրենիկին պետք է գահընկեց անել«Հապաղելու ժամանակ չունենք, պետք է մեր թաքստոցներից դուրս գանք ու մեր քայլը կատարենք»։
11:15 27/11/2020Տեղ համայնքի բնակավայրերն այլևս արոտավայրեր չունեն, անասունների 70 տոկոսը վաճառել ենՍյունիքի մարզի խոշորացված Տեղ համայնքի գյուղական 7 բնակավայրերից 6-ը դառնում են սահմանապահ։
20:50 26/11/2020Վտանգի տակ է Հայաստանի 4-րդ խոշոր հարկատուի գործունեությունը. տնտեսագետ«Նույնիսկ այսքան կորուստներից հետո առնվազն տարօրինակ է տեսնել գործող իշխանությունների անհոգությունը և շարունակաբար հանրությանը մոլորեցնելու փորձերը։ Բազմաթիվ ականատեսներ ահազանգում են ադրբեջանական...

13:14 17/01/2015Seryozha Avetisyan’s condition has not deteriorated after surgery – hospital chiefSix-month-old Seryozha Avetisyan, who survived the family murder in Gyumri, remains in critical condition, Nikolay Dallakyan, director of Surb Astvatsamayr Medical Center, told Panorama.am.
10:25 17/01/2015ISIL creation led to recent attacks in Europe – commentator'It is totally predictable that ISIL was created by the Western powers and their allies, and the emergence resulted in the recent terrorist attacks in Europe,' a commentator says.
10:04 16/01/2015Israel facing growing international isolation – analystA political analyst says Israel is facing growing international isolation due to its crimes in the West Bank and the besieged Gaza Strip.
11:45 15/01/2015Prosecutor General: We are taking every measure to ensure criminal punishment for offenderThe Prosecutor General of Armenia has left for Gyumri with the respective officials to give clarifications on the investigation process of the cruel murder committed in the Armenian city of Gyumri on...
09:56 15/01/2015France’s decision to continue strikes against ISIL ineffective – activistThe coalition strikes against ISIL continues to yield no results with analysts arguing that the main aim of Washington and its allies is to keep the wars going to destabilize countries like Iraq.
17:55 14/01/2015Russell Pollard: The recognition of NKR within current borders is the only humanitarian optionSpeaking to Panorama.am, British independent photographer and writer Russell Pollard, who has visited Armenia and Nagorno Karabakh 10 times, shares his insights about the situation on the ground
09:57 14/01/2015US has done nothing to fight ISIL – analystA political commentator says the United States has done nothing to fight the Takfiri ISIL terrorist group operating in the Middle East.
13:00 13/01/2015Suspect in Gyumri murder testifiesValery Permyakov, a serviceman of the 102nd Russian military unit stationed in the Armenian city of Gyumri, the main suspect in the murder of a family in Gyumri, testified on Tuesday, Sona Truzyan, a...
09:49 13/01/2015Enemies of Islam benefiting from ISIL crimes – analystA political analyst says the enemies of Islam and Muslims are benefitting the most from the terrorist attacks being carried out by the ISIL terrorist group.
16:18 12/01/2015Special group set up to investigate Gyumri family murderBy the order of Armenian Police Chief Vladimir Gasparyan, a special group has been set up to investigate the murder of a family in Armenia’s Gyumri.
15:53 12/01/2015Makaryan: Armenia should not link its future development to Russia onlyArmenia should not link its future development to Russia’s economy only, chairman of the Republican Union of Employers of Armenia Gagik Makaryan told Panorama.am.
11:28 12/01/2015Western mercenaries waging all-out war on Muslim nations – analystA political commentator says that Western mercenary forces have been killing Muslims in the Middle East and elsewhere in recent decades.
11:25 10/01/2015US, allies must be held accountable for ISIL terrorism – analystThe United States and its allies should be held responsible for the ongoing ISIL terror activities in various parts of the world, the Imam of Masjid al-Islam in Washington says.
14:04 09/01/2015Serj Tankian: We were looking into Turkey as one of dates of Wake Up Souls tour"We waited a while, but we never got a response, so we planned the rest of the tour."
11:23 09/01/2015France raid result of backing terrorists – analystA political commentator says the recent terror attack in Paris is the direct consequence of the European countries’ support for terrorist groups in different parts of the world.
11:40 08/01/2015ISIL manipulated into destabilizing Middle East - commentatorThe ISIL Takfiri terrorists have been manipulated by world powers into waging a sectarian war to destabilize the Middle East, says a commentator.
15:23 07/01/2015Ambulance service received numerous calls during New Year holidays - service headThe Ambulance Service worked hard in the New Year holidays’ period, the director of the service says.
11:33 07/01/2015NATO providing Ukraine with cluster bombs - analystA political analyst says NATO is providing Ukraine with cluster weapons and Grad rockets in the battle against pro-Russians in the east of the country.
10:10 29/12/2014Invasion of Afghanistan based on unjustifiable pretext - ex-US Marine“The war itself was based on false pretext,” Kenneth O’Keefe said.
09:50 27/12/2014‘Al Khalifa will fail to mislead world’A prominent Bahraini activist says the nation’s ongoing protests will reveal the Al Khalifa regime’s unpopularity to the world, saying the rulers in the kingdom will fail to mislead public opinion.