13:24 01/09/2020Լավրով. Երևանը և Բաքուն կարող են շահագրգռված լինել հարաբերություններում լարվածության թուլացման մեջՆա հաղորդել է, որ նախօրեին շփվել է արտգործնախարարներ Զոհրաբ Մնացականյանի և Ջեյհուն Բայրամովի հետ:
12:48 01/09/2020ՍԴ-ն վարույթ չի ընդունել օրենքի սահմանադրականության հարցը վիճարկող պատգամավորների դիմումըՍահմանադրական դատարանը վարույթ չի ընդունել ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության և խմբակցությունից առանձնացված՝ անկախ պատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյանի դիմումները, որով նրանք վիճարկում էին Ազգային...
10:57 01/09/2020Փաստաբան. Մալաքյանների մասին տարածված տարածված տեղեկատվությունը խիստ սուբյեկտիվ է, և ուռճացվածՖուտբոլիստ եղբայների՝ Էդգար և Գոռ Մալքայանների փաստաբանը կարծում՝ շուտով ականատես կլինեք հերքումների հենց տեղեկատվությունը տարածած պաշտոնական աղբյուրների կողմից: Փաստաբան Գոռ Միքայելյանը գրում է.
10:26 01/09/2020«Հայաստանը պաշտոնապես ճանաչո՞ւմ է Լուկաշենկոյին որպես Բելառուսի լեգիտիմ նախագահ»«Մենք մեծ հույս ունենք, որ Բելառուսում ստեղծված իրավիճակը կհանգուցալուծվի խաղաղ ճանապարհով»,-«Ինտերֆաքս»-ին տված հարցազրույցում ասել է Հայաստանի ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը։ Հարց-Հայաստանի...
21:01 31/08/2020Զոհրաբ Մնացականյան. Պատրաստ եմ հանդիպել Ադրբեջանի ԱԳ նախարարի հետ«Հայաստանը, Լեռնային Ղարաբաղը հետաքրքրված են տարածաշրջանում կայուն խաղաղությամբ: Դա հնարավոր կլինի խաղաղ համաձայնագրի հասնելու միջոցով, որը հիմնված կլինի փոխզիջումների վրա: Միակողմանի զիջումները...
12:18 31/08/2020Վիտալի Բալասանյանը շնորհավորել է Ռոբերտ Քոչարյանին«Թող Աստված օրհնի Ձեզ և Ձեր ընտանիքը՝ շնորհելով ամենքիդ հոգու խաղաղություն, անկոտրում կամք և զորություն»։
13:32 29/08/2020Որպեսզի ընտրեն սահմանամերձ Տավուշում ապրելու ճակատագիրը«Սահնանում ապրողն իսկական հերոս հայի տեսակն է, և սահմանամերձ համայնքը զարգացնելն այն ճանապարհն է, որ պետք է տանի հաղթանակ։ Այդ ճանապարհին չափազանց կարևոր է մտավորականի, գյուղացու գործը, քանի որ նա իր...
11:56 29/08/2020230 բնակիչ ունեցող Ծղուկի հիմնական խնդիրները«Խոտ չկա, կաթ չկա, որ հիմա այդ վարկը փակենք։ Եթե չփակեմ, իմ տունը կորում է։ Միայն իմ վիճակը չէ այսպես»։
14:55 27/08/2020Ռոբերտ Քոչարյան. Դուք լավություն չեք անում, ձեր պարտքն եք կատարում որպես կառավարությունՆախօրեին տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի հանդիպումը` տնտեսական վերլուծաբանների և տնտեսական թեմաներ լուսաբանող լրագրողների հետ։ Հանդիպման մասնակիցները մտքեր են...
17:16 26/08/2020Լավրովը շեշտել է ՄԱԿ-ի անվտանգության խորհրդի բանաձևերի՝ պատերազմի դադարեցման դրույթը«Մեր ընդհանում տրամադրվածությունն այն է, որ կարգավորման գործընթացը շարունակվի, դրա համար կարևոր է ապահովել անհրաժեշտ մթնոլոտը, որպեսզի ձևավորվի կայուն պայմաններ»,-Ադրբեջանի ԱԳ նախարար Ջեյհան...
16:20 25/08/2020Հակասություն կա ՀԽ աշխատակարգի և ԵՊՀ կանոնադրության միջև. ԵՊՀ ՈԻԽ նախագահԵՊՀ-ում այսօր տեղի ունեցած Հոգաբարձուների խորհրդի նիստի սկզբում խորհրդի անդամ Դավիթ Ափոյանն առաջարկել է ՀԽ նախագահի ընտրության վերաբերյալ փոփոխություն կատարել աշխատակարգում և պրոֆեսորադասախոսական...
16:06 24/08/2020Մոլորված հայ սպայի հարցը ԿԽՄԿ Հայաստանի գրասենյակի ուշադրության կենտրոնում էՕգոստոսի 22-ին ժամը 19:30-ի սահմաններում մարտական հենակետը ստուգելու նպատակով սպա Գուրգեն Ալավերդյանը եղանակային խիստ անբարենպաստ պայմանների պատճառով շփոթվել և մոլորվել է: ՀՀ ՊՆ-ից հայտնել էին, որ...
13:04 24/08/2020Հարցում. Սեպտեմբերին դպրոցների վերաբացման դեպքում ծնողների 51%-ն իրենց երեխաներին կուղարկի դպրոցՀամաշխարհային Բանկի հանձնառությամբ, Հետազոտական ռեսուրսների Կովկասյան կենտրոն-Հայաստան հիմնադրամը հունիսի 21-29-ը անցկացրել է Հայաստանում քաղաքացիների ներկայացուցչական հետազոտություն՝ ավելի լավ...
13:37 22/08/2020«Արդյունքում, Ռուսաստանի ակտիվ միջնորդությամբ հուլիսի 16-ին հասանք հրադադարի ռեժիմին». Լավրով«Այս տարվա հուլիսի 12-16-ը սահմանային բախումը մեր միջնորդությամբ պատրաստված1994-ի հրադադարի մասին համաձայնագրի երկրորդ խախտումն էր (2016-ի ապրիլից հետո)»,-«Տրուդ» պարբերականին տված հարցազրույցում...
11:18 22/08/2020Վարդանյան. Կառավարությունն Ամուսլարի խնդրի լուծման վերաբերյալ երկու տարվա ընթացքում կոնկրետ քայլեր չի ձեռնարկել««Լիդիան»-ի պահնորդական ծառայությունը նպատակաուղղված ծրագիր է մշակել և ամեն ինչ անում է, որ ջերմուկցիների համբերության բաժակը լցվի, բայց, փառք Աստծո, ջերմուկցիները այդ սադրանքներին չեն ենթարկվում,...
12:40 21/08/2020Հայաստանը չի մասնակցի «Տանկային բիաթլոն» միջազգային մրցույթին«Միջազգային բանակային խաղեր 2020» մրցաշարի պաշտոնական կայքում ներկայացված են այն երկրները, որոնք հաստատել են իրենց մասնակցությունը «Տանկային բիաթլոն» մրցույթին։ Հայաստանն այս մրցույթին մասնակցում է...
14:35 20/08/2020Որպես այդպիսին՝ «Հայաստանը պե՞տք է Ադրբեջանից ներողություն խնդրի» հարցը ի սկզբանե կեղծ հարց է. Գևորգ Ղուկասյան«Արդյո՞ք Հայաստանը չի պատրաստվում ներողություն խնդրել Ադրբեջանից՝ հայերի կողմից իրականացվող այսպես կոչված ռազմական գործողությունների համար» հարցը, որն արդեն երկրորդ անգամ է հնչում, քաղաքագիտական...
13:50 19/08/2020Սերժ Սարգսյանը պատասխանում է լրագրողների հարցերին՝ 80-ականների զենք, «HARDtalk», ՀՀ այլընտրանքային քայլեր80-ականների զենքերի մասին. «Հայաստանի և Արցախի միջև ռազմավարական փոխօգնության համաձայնագիրը պատրաստ էր, այն գտնվում էր համապատասխան հաստատությունում։ Ես կարծում եմ, որ այդպիսի համաձայնագրի...
11:13 18/08/2020Շաքի գյուղի մոտ հայտնաբերվածը սմերչի կրակված արկ էրՓրկարարները սահմանազատել են տարածքը։

14:10 24/10/2017Экс-министр охраны природы Арам Арутюнян не собирается эмигрировать из АрменииЖурналисты поинтересовались у депутата, соответствуют ли действительности сведения о том, что он продает свои бизнесы и собирается уехать из страны.
14:45 23/10/2017Посол Великобритании о выставке Best of British Education: Очень рада, что в армянских семьях высоко ценят образованиеУчастники данной выставки смогут получить подробную информацию о различных образовательных программах, а также будут представлены книги известных британских издателей.
17:28 21/10/2017Давид Бабаян о ситуации после женевской встречи: Армянская сторона имеет дело с террористическим государством в лице АзербайджанаАрмянская сторона имеет дело с террористическим государством в лице Азербайджана.
15:26 21/10/2017Федор Торосян о ситуации в Грузии: Кандидатам-армянам не сумели помешать на муниципальных выборах в Джавахке«Но, поскольку в документах Э. Берикяна, К. Алояна и Э. Елязяна никаких проблем выявлено не было, никто не может ограничить их в праве участвовать в муниципальных выборах», – подчеркнул Ф. Торосян.
17:33 20/10/2017Джонни Меликян о выборах в Грузии: Против 3 армян, борющихся за пост мэра Ахалкалаки, осуществляется черный PRДж. Меликян подчеркнул, что все три армянских кандидата являются гражданами Грузии, и партия «Европейская Грузия» идет на провокации, пытаясь поднять шумиху перед выборами.
16:00 19/10/2017Постпред России при ЕС В. Чижов прокомментировал слухи о «посредничестве» между Барселоной и Мадридом«Нет, не обращались», – сказал он, отвечая на вопрос о том, предлагала ли российская сторона свое посредничество.
14:52 18/10/2017Мэр Калининграда призвал жителей города уехать на время ЧМ-2018 и не бить туристов«Я призываю всех быть гостеприимными, добрыми, никого не бить. Если владеете английским языком, помогайте туристам – подскажите, пообщайтесь», – попросил мэр.
16:57 16/10/2017Эксперт: Встреча президентов Армении и Азербайджана – само по себе позитивное явление, но важно здесь другоеСогласно мнению политолога, если встреча состоялась, значит, есть и темы для обсуждений, которые могут привести к содержательным решениям.
11:31 16/10/2017Сестра Армена Джигарханяна опровергла сообщения о его похищенииНакануне СМИ распространили информацию о похищении актера Армена Джигарханяна. Поклонников актера, обеспокоенных сообщениями о его пропаже, поспешила успокоить родная сестра Джигарханяна Марина.
13:14 14/10/2017«Мам, я не из тех, кто легко сдается»: погибшему в Апрельской войне танкисту Тиграну Абгаряну сегодня исполнился бы 21 год«Жизнерадостный, с юмором, наполняющий дом радостью», – вспоминает Тиграна Абгаряна мать – Гоар Абгарян.
17:49 13/10/2017Госслужба безопасности продуктов питания Армении о подозрениях Россельхознадзора: Мы предоставили исчерпывающую информациюЧто же касается экспорта томатов, Нвард Аракелян указала, что российским коллегам за все это время предоставлялась исчерпывающая информация об объемах производства.
17:27 11/10/2017«Если мы забудем Давида Сасунского, он проиграет битву»: в Армении стартовал уникальный международный форумИзучение эпоса имеет общегуманитарное значение и важно для любой страны, в том числе Армении.
15:21 07/10/2017Глава МИД Турции обратился к властям Германии: Если вы сделаете нам навстречу один шаг, то мы сделаем дваПо словам Чавушоглу, он «не видит причин для проблем между Германией и Турцией» и уже предлагал «своему другу» – главе МИД ФРГ Зигмару Габриэлю – «смотреть вперед».
17:07 03/10/2017Экс-президент Грузии Михаил Саакашвили попросил политического убежища в Украине: ответа на прошение пока нетГрузия просит Украину экстрадировать Саакашвили.
15:16 30/09/2017Президент Венесуэлы Николас Мадуро: Дональд Трамп одержим мноюЭто потому что я рабочий человек, а он привык злоупотреблять в отношении рабочих и женщин, отметил он.
14:58 29/09/2017В Каталонии заявили, что референдум о независимости состоится 1 октября «несмотря ни на что»Согласно опросам, независимость Каталонии поддерживает 41% жителей автономного сообщества, 49% выступают против.
14:12 26/09/2017Тигран Абрамян: В Арцахе предпринимаются серьезные шаги по увеличению площади гранатовых садовВ городе Мартуни Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) 29 октября пройдет фестиваль граната.
16:53 25/09/2017Левон Мкртчян в интервью ТАСС: Единственным государственным языком в Армении был и останется армянский, русский – иностранный«Отныне мы фиксируем, что русский язык имеет в Армении статус иностранного языка», – подчеркнул руководитель ведомства.
13:12 19/09/2017Сопредседатель МГ ОБСЕ от США: Карабахское урегулирование должно быть основано на международном правеЭндрю Шефер надеется, что встреча министров иностранных дел Армении и Азербайджана обеспечит основу для встречи президентов двух стран.
11:34 18/09/2017Начальник ГШ ВС Армении Мовсес Акопян: Слухи о моей отставке не имеют ничего общего с реальностьюВ вопросе отказа армянской стороны от участия в учениях НАТО в Грузии со стороны ОДКБ на Армению не было какого-либо давления, отметил при этом М.Акопян.