13:32 10/07/2020Արա Ղազարյան. Վստահ եմ, որ ՍԴ դատավորները ՄԻԵԴ-ում կշահեն«Գիտե՞ք, իմ 18 տարվա պրակտիկայում նման արագությամբ քննության երբեք ես չեմ հանդիպել»։
14:54 09/07/2020Ակադեմիկոս. «Հայոց պատմությունն» ու «Հայ եկեղեցու պատմությունը» ազգային նկարագիր ձևավորելու առումով բացառիկ նշանակություն ունեն«Չգիտեմ ինչու, մեզանում կա այնպիսի մոտեցում, որ ամեն անգամ իշխանափոխությունից հետո պետք է մարդիկ նորամուծություններ բերան կրթական համակարգում»,- ասում է Աշոտ Մելքոնյանը։
13:35 09/07/2020Գոհար Մելոյան. Կանխատեսելի էր, որ միջանկյալ միջոցի կիրառումը ՄԻԵԴ-ը կմերժիՆույնչափ էլ կանխատեսելի է, որ ՍԴ դատավորների իրավունքների խախտումը ՄԻԵԴ-ում կարձանագրվի
12:43 09/07/2020ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ․ Հակահայկականությունն Ալիևի իշխանության պաշտպանության վերջին գիծն էՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը պատասխանել է Ադրբեջանի նախագահի՝ Խաթայի շրջանում արած հայտարարությունների վերաբերյալ հարցին։ Հարց.
11:39 09/07/2020Չենք կարող պնդել, որ առաջիկայում իրավիճակի կտրուկ վատացում չի արձանագրվի. Նիկոլ Փաշինյան«ՀՀ քաղաքացին կորոնավիրուսից մահանալու մատերիալ չէ»,- այսօրվա կառավարության նիստում հայտարարեց վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը և հավելեց, որ այդ նպատակով պետք է ապահովեն քաղաքացիների գիտակցության...
13:16 08/07/2020Հայինկասացիայի 200 աշխատակիցներ կդառնան գործազուրկ. «Մեզ խաբել են»«Հայինկասացիա» ՓԲԸ 200 աշխատակիցները օգոստոսից կդառնան գործազուրկ։ «Մեզ ասել էին, որ բոլորին գործի կտեղավորեն «Երևանինկասացիա»-ում։ Մենք դիմում գրեցինք «Հայինկասացիայից ազատվելու, ապա...
16:46 07/07/2020Քաղաքացին հակադարձում է Թորոսյանին. 80-90 հազար դրամը մեկ մարդու բուժման համար մատչելի՞ էԱռողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանի հայտարարությունը՝ կորոնավիրուսի բուժման մատչելի լինելու վերաբերյալ վարակակիրներն իրականությունից կտրված են համարում։ «Ես հենց առաջին ախտանիշների ի հայտ գալուն...
14:11 07/07/2020Կորոնավիրուս՝ առանց երգի. ՀՀ առողջապահության նախարարը զգուշացնում է՝ երգելը վնասակար է առողջությանըԱռողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը հայտարարեց, որ եթե հիվանդի բուժումն անցնում է տանը և հոսպիտալացման կարիք չկա, անիմաստ է դառնում թեստավորումը: Մամուլի սրահում նախարարը նման դատողությամբ...
11:04 07/07/2020Հ. Շարամբեյանի կենտրոնի նախկին աշխատակիցներ. Մեզ խամաճիկների պես խաղացնում ենՍտացվում է՝ գնդակը ԿԳՄՍ նախարարության դաշտում է։
10:46 06/07/2020Կառավարության թերացումները ստիպեցին, որ ներքին տուրիզմը գործի «ջունգլիի օրենքներով»Կորոնավիրուսային համավարակի հետևանքով տնտեսության կրած վնասները առավելապես նկատելի են զբոսաշրջության ոլորտում, քանի որ մարտ ամսից սկսած արտագնա տուրեր չեն լինում, իսկ ներգնա տուրեր կազմակերպել...
17:25 04/07/2020«Նորակերտում այս պահի դրությամբ ջրի խնդիրն ամբողջությամբ լուծված համարել չենք կարող»«Նախկինում գյուղում ջրամատարակարարում չկար: Վերևի թաղամասը խորքային հորերի ջուրն էին օգնագործում,որը խմելու համար պիտանի չէր, իսկ ներքևի համայնքում հինգ-վեց ծորակ էր, գյուղացիները գալիս այդ ծորակից...
15:23 04/07/2020Արցախը վերահաստատում է՝ հետամուտ է լինելու տարածքային ամբողջականության վերականգնմանըԱրցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարությունը հանդես է եկել հայտարարությամբ. «1992 թ. հուլիսի 4-ին ադրբեջանական զինված կազմավորումները, ունենալով կենդանի ուժի և զինտեխնիկայի բազմակի...
12:04 04/07/2020Արայիկ Հարությունյանը վերահաստատել է՝ բանակցություններին Արցախի` որպես լիիրավ կողմի մասնակցության անհրաժեշտությունըԱրցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանին:
11:13 04/07/2020Բժիշկը զգուշացնում է COVID-19- ի դեմ ԱՀԿ-ի առաջարկած դեղամիջոցի վտանգավորության մասինԽիստ վտանգավոր ինֆեկցիաների «Վեկտոր» լաբորատորիայի նախկին ղեկավար, վիրուսաբանության պրոֆեսոր Ալեքսանդր Չեպուրնովը նախազգուշացրել է «Ռեմդեսիվիր» դեղամիջոցի առաջացրած վտանգների մասին, փոխանցում է «Ռիա...
09:15 04/07/2020Գորիսի ամֆիթատրոնում կբեմադրվի «Միրհավը»Թատրոնի տնօրենի խոսքով, սիրո պատմությունը բոլոր ժամանակների համար հետաքրքիր է՝ հատկապես համեմված կոլորիտային գեղագիտությամբ։
14:47 03/07/2020Փարաջանովի թանգարանը շատ արդյունավետ է աշխատել անցած ամիսներինՀամավարակով պայմանավորված հայաստանյան մշակութային օջախները փակ են։ Սերգեյ Փարաջանովի թանգարանը թեև այցելուներ չի ընդունել, բայց այդ չորս ամիսները, տնօրենի գնահատմամբ, շատ արդյունավետ են օգտագործել։...
18:06 02/07/2020Բնապահպան. «Լիդիան Արմենիան» սադրանքներ ու բախումներ հրահրելու միտում է ունեցել«Լիդիան Ինթերնյշնլ Լիմիթիդ» ընկերությունը սնանկ է ճանաչվել, գույքն ամբողջությամբ անցել է երեք խոշոր ընկերությունների՝ Orion Resource Partners, Osisko Mining and Resource Capital Fund։ «Սա նշանակում...
11:37 02/07/2020Վերակենդանացման բաժանմունքները պրակտիկորեն լիքն են. Արսեն Թորոսյան«Վերակենդանացման բաժանմունքները պրակտիկորեն լիքն են, իհարկե կան 1-2 ազատ տեղեր հիվանդանոցներում և մենք կարողանում ենք դրանց հաշվին ծանր և ծայրահեղ ծանր քաղաքացիներին տեղավորել, որոնց թիվն այսօր...
11:10 02/07/2020Դավիթ Հարությունյան. Այսօր տեղի են ունենում ճակատագրական սխալներ«Հրապարակ»-ը Սահմանադրական դատարանի շուրջ կատարվող իրադարձությունների, Սահմանդրական փոփոխությունների վերաբերյալ զրուցել է արդարադատության նախկին նախարար Դավիթ Հարությունյանի հետ։ Հարց- Պարոն...
12:40 01/07/2020Հայ գիտնականները ստացել են միացություններ, որոնք հնարավոր է կարողանան ճնշել վիրուսի ներթափանցումը բջիջԱրսեն Առաքելյանն ընդգծեց, որ սրանք հիմնարար գիտական հետազոտություններ են, այս պահին չունեն միացություններ կամ դեղամիջոցներ, որոնք կարող են առաջարկել որպես բուժման միջոց։

14:20 29/04/2017Израильские СМИ: Наше правительство должно проявить мужество и признать исторический факт Геноцида армянОтмечается, что многие страны уже признали Геноцид армян. Израиль еще не признал данное преступление, а Турция решительно отрицает его.
16:37 28/04/2017Армянский боксер Арам Авагян: Это не просто спорт, не просто место, где один наносит другому как можно больше ударов…Честно говоря, я не любил бокс, но после первых побед на соревнованиях начал углубляться, и сегодня не представляю свою жизнь без этого спорта.
12:16 27/04/2017Анар Мамедли: Я полностью поддерживаю процесс мирного урегулирования между Арменией и АзербайджаномЯ всегда отмечаю – без избранного демократическим путем парламента сложно регистрировать какие-либо достижения, указал он.
17:50 26/04/2017Эксперт о «поезде-призраке»: Проект торговли Украины с Ираном через Грузию и Азербайджан – это скандал в формате «Нью-Васюки»Ещё в советские времена сложилась традиция: у каждого поколения был какой-то грандиозный транспортный проект.
17:37 25/04/2017Посол в Аргентине: Армения продолжает развиваться – вопреки осуществляемой Турцией и Азербайджаном экономической блокадеЕсли говорить о Турции и властях этой страны, я с уверенностью могу сказать, что пока не наблюдаются те позитивные сигналы, которых ждет весь мир.
18:07 24/04/2017Посол Армении в Ватикане: Заявления Папы Римского о Геноциде армян отразили желание проложить путь к примирению, начав с истины«Если бы произошедшая с моим народом век назад трагедия получила должную оценку, то на сегодня, по всей вероятности, была бы совершенно иная ситуация с христианами на Ближнем Востоке».
12:46 22/04/2017Бако Саакян: Связи между Арцахом и Южной Осетией будут крепнуть и расширятьсяПрезидент Республики Арцах Бако Саакян в интервью радио «Спутник Южная Осетия» рассказал, как будут выстраиваться отношения между двумя республиками, которые признали независимость друг друга.
17:43 21/04/2017Пресс-секретарь экс-президента Армении Роберта Кочаряна: Мы надеемся, что следствие убедится в невиновности Самвела БабаянаПресс-секретарь второго президента Армении Роберта Кочаряна – Виктор Согомонян – прокомментировал ситуацию с бывшим командующим Армией обороны Арцаха (НКР) Самвелом Бабаяном.
14:50 20/04/2017Лейла Юнус: В Азербайджане репрессии стали жестче, число томящихся в застенках невинных людей не сокращаетсяВ Бакинском апелляционном суде под председательством судьи Мирпаши Гусейнова 19 апреля состоялось повторное рассмотрение дела азербайджанской правозащитницы Лейлы Юнус и ее супруга.
13:40 18/04/2017Эксперт: С назначением Ю. Хачатурова генсеком ОДКБ главами 2 важнейших структур на постсоветском пространстве стали представители АрменииКоснувшись региональных процессов, политолог отметил, что после воскресного конституционного референдума в Турции достаточно долго ситуация будет неспокойной.
12:02 17/04/2017«Чистое искусство»: Левон Аронян и Магнус Карлсен свели с ума зрителей на турнире в Баден-БаденеКомментирующий партии на месте событий Петер Леко предположил, что это был один из самых захватывающих мирных поединков за последние пару лет.
10:42 15/04/2017Посол Армении в России: В случае угрозы безопасности Ереван применит комплексы «Искандер» без согласования с МосквойПосол Армении в России Вардан Тоганян рассказал в интервью «Интерфаксу» о позиции Еревана по карабахскому урегулированию, о взгляде на региональные отношения и сотрудничество с Москвой
14:45 14/04/2017Стинг: Мне нравится песня болельщиков «Манчестер Юнайтед», посвященная Генриху МхитарянуБолельщики «Юнайтед» придумали песню, посвященную Мхитаряну ещё летом прошлого года. Они переделали слова песни Стинга «Englishman in New York».
13:32 13/04/2017Ильхам Алиев поведал Владимиру Соловьеву о своем страхе превращения Азербайджана в Ливию«У нас такая страна, что если не проявлять жесткость, то очень скоро будут бегать бородачи и все взрывать, здесь будет Ливия», – в частности сказал президент Азербайджана.
15:58 12/04/2017Путин: Совершенно очевидно преимущество, полученное Арменией и Киргизией после вступления в ЕАЭСМы не забегаем вперёд, так, как, например, в некоторых странах Евросоюза.
12:18 12/04/2017Российские туристы начали перебронировать туры в Турцию: интервью с М. ЛомидзеТуроператоры начали получать обеспокоенные звонки и просьбы перебронировать поездки в Турцию из-за возможной приостановки чартерных полетов.
16:38 11/04/2017Л. Алавердян: Азербайджанцы в Мараге заживо расчленяли и распиливали тела армян, продолжая геноцидальную политику турок«Таким образом, можно думать, что было сделано все, чтобы не дать вернуть село Марага Республике Арцах», – подчеркнула Алавердян.
14:25 10/04/2017Чемпион Европы Симон Мартиросян: Ехал в Сплит за золотой медалью, свою победу посвящаю всему армянскому народуРад за Гора Минасяна и Рубена Алексаняна, которые тоже смогли выполнить поставленную задачу, отметил он.
12:29 07/04/2017Выборы в Совет старейшин Еревана: не прошедшие в парламент партии обсуждают вопрос своего участияПредставитель армянской оппозиционной партии «Армянский национальный конгресс» (АНК) Зоя Тадевосян в свою очередь также отметила, что в АНК по данному вопросу пока нет окончательного решения.
15:00 05/04/2017Серж Танкян: Надеюсь, что ждать моего концерта в Арцахе осталось недолго«Признателен доблестным армянским военнослужащим за службу», – сказал всемирно известный рок-музыкант, солист и основатель группы «System of a Down» Серж Танкян.