12:15 07/06/2017«Հա, Գավրոշը հեսա իշխանափոխություն կանի». Ս.Սարոյան«Դուք չեք տեսնում, որ չկա: Հիմա ով ինչ ուզում է, ասում է»:
15:30 03/06/2017Արթուր Սողոմոնյան. Հույս ունեմ՝ կկարողանանք «Փյունիկ»-ը զարգացնել«Ցավոք սրտի, Հայաստանում ակումբներն այն վիճակում են, որ ավելի շատ ծախսեր են պահանջում»:
13:36 02/06/2017ԱՄՆ հետնահանջ է գրանցում գլոբալ առաջնորդությունից. Ստյոպա Սաֆարյան«Թրամփի վարքագիծը մեծ խնդիրներ է առաջացնում ԱՄՆ-ի համար: Չի բացառվում, որ աշխարհն ականատես լինի երկրի այս նախագահի փոփոխության, բայց ոչ՝ ընդունված կարգով»
10:00 01/06/2017Արցախում վիրավորված Հովհաննես Պողոսյանի գլխի պլաստիկ վիրահատության համար գանգի եռաչափ մոդելավորում է կատարվելՄեկ տարի առաջ Արցախում ծանր վիրավորված զինծառայող Հովհաննես Պողոսյանն այժմ վերականգնողական բուժում է ստանում Միքայելյանի անվան վիրաբուժության ինստիտուտում: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում...
17:18 29/05/2017«Ավրորա-2017»-ի դափնեկիրը շնորհակալություն հայտնեց հայ բժիշկներին«Եթե նրանք չգնային, ես չէի կարող գալ Հայաստան»:
12:50 28/05/2017Դավիթ Հարությունյան. Լռության ուխտ ունեմԱռանձնապես ինձանից ոչինչ չեք քաշելու, մի տանջվեք:
11:49 27/05/2017Իրանի ԱԳ նախարարության համակարգում կառուցվածքային փոփոխություններ են իրականացվումԻրանի ԱԳ նախարարության համակարգում կառուցվածքային փոփոխություններ են իրականացվում,-հաղորդում է իրանական «Թասնիմ» լրատվական գործակալությունը: Իրանի Մեջլիսի ազգային անվտանգության և արտաքին...
15:51 26/05/2017ԱՄՆ-ի հետ հարաբերություններում Էրդողանը ռիսկի չի գնա. Ռուբեն ՍաֆրաստյանԱՄՆ Կոնգրեսում տեղի ունեցած լսումների ժամանակ ամերիկացի կոնգրեսականները հայտարարել են, որ Միացյալ Նահանգները պետք է կոշտ արձագանք տան Վաշինգտոնում Թուրքիայի նախագահ Էրդողանի անվտանգության...
12:13 24/05/2017Շատ էի ցանկանում օլիմպիական ուղեգիր նվաճել և արդարացնել հույսերը. Անաստասիա Գալուստյան«Կարծում եմ, որ իմ գնահատականները մի փոքր իջեցված էին: Արդյունքում ինձ ընդամենը մեկ տեղ չբավականացրեց»:
16:55 23/05/2017Պաշտոնյաները ֆեյսբուքում՝ այո՞, թե՞ ոչԻնչպես արդեն տեղեկացրել ենք, ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանն օրեր առաջ գրանցվել է «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցում: Այսօր նա կատարել է առաջին գրառումը՝ քաղաքացիներին խոստանալով հանրության հետ կապը պահպանելու...
12:13 20/05/2017Մարգարիտ Բարանկիցեն Հայաստանում էՆա կմեկնի Արցախ, որտեղ Շուշիում կայցելի Ս. Ղազանչեցոց եկեղեցի և Վերին մզկիթ, «Նարեկացի» արվեստի կենտրոն:
19:08 18/05/2017Անկարայի ակնկալիքները չարդարացան. թուրքագետՈրքան էլ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը մեծ ակնկալիքներով էր մեկնում Վաշինգտոն՝ ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ հանդիպմանը, սակայն ակնհայտ է, որ Անկարայի սպասումներն ու ակնկալիքները չարդարացան։...
23:14 16/05/2017«Անհեթեթություն է». Ռուբեն Թաթուլյանը՝ իր ձերբակալման լուրերի մասին. Tert.amՌուսաստանաբնակ հայ գործարար Ռուբեն Թաթուլյանը ազատության մեջ է: Ավելին՝ Tert.am-ի հետ զրույցում Ռուբեն Թաթուլյանն ասել է, որ տարածված տեղեկությունները, թե իրեն ձերբակալել են «օրենքով գողերի»...
10:45 14/05/2017Սամվել Մարտիրոսյան. Վիրուսներից խուսափելու համար հետևեք մի քանի կարևոր քայլերիԻնչպես պաշտպանվել կրիպտովիրուսներից:
13:02 13/05/2017Համակարգչային վիրուսի զոհ են սկսել դառնալ նաև հայաստանցիներըՄենք այս առումով լուրջ խնդիր ունենք, որովհետև Հայաստանն աշխարհում ամենաշատ ոչ լիցենզիոն Windows օգտագործողների թվում է»:
13:45 11/05/2017Դավիթը մեծ խիզախություն է ցուցաբերել. Դավիթ Բաբայանը՝ «Շանթ»-ի օպերատորի մասին«Քիչ առաջ նրա մոտ էի։ Օպերատորի տրամադրությունը մարտական է»
11:20 10/05/2017Օձունի տաճարի վերականգնման ներկա փուլը կավարտվի հոկտեմբերինՄեկնարկել է Հայաստանի հյուսիսում Լոռու մարզի Օձուն գյուղի VI դ. Սբ. Աստվածածին եկեղեցու վերականգնման նոր փուլը: Աշխատանքներն իրականացվում են Հայաստանի մշակույթի նախարարության գիտամեթոդական խորհրդի...
12:07 06/05/2017Արարատ Զուրաբյան. Որոշում եմ կայացրել հրաժարվել պատգամավորի մանդատից. 168.amՉցանկանալով նույնականացվել երերուն արժանապատվության և ազնվության շքահանդեսի մասնակիցների, մարդկային այդ ճղճիմ տեսակի հետ
11:05 01/05/2017Մարտակերտի արծիվներից մեկը՝ Անդրանիկ Զոհրաբյանն այսօր կդառնար 21 տարեկանԱնդրանիկ Զոհրաբյանը ՀՀ նախագահի հրամանագրով հետմահու պարգևատրվել է զինվորական բարձրագույն պարգևով՝ «Մարտական խաչ» առաջին աստիճանի շքանշանով

15:56 10/11/2014Т. Погосян: «Процветающая Армения» вовсе не приказывала партии «Наследие» создавать штабы Всенародного движенияПартия «Процветающая Армения» (ППА) вынесла решение касательно собственной деятельности, а вовсе не приказывала и не требовала от партии «Наследие» создавать штабы т.н.
12:37 10/11/2014Азербайджанский депутат: Из-за своей небогатой военной истории Азербайджан присваивает героические эпизоды ТурцииУзеир Джаваров в интервью азербайджанской газете «Хуррийет» сказал, что считает неприемлемой сложившуюся ситуацию, предупредив, что это может привести к недовольству Турции.
13:56 08/11/2014Провальное интервью 40-летней давности… «Злопамятный» принц Чарльз решил опозорить австралийского журналиста М. Мелдрама«Это было 40 лет назад? Кажется, как будто вчера. Я бы хотел, чтобы оно было назначено на завтра – я бы отказался!» – говорит Чарльз.
19:58 07/11/2014Эксперт: Иран обеспокоен усилением влияния террористической организации «Исламское государство» в Азербайджане«Однако официальный Тегеран так и не сделал четкого заявления о том, был ли сбитый израильский беспилотник запущен с территории Азербайджана или нет», – добавил Армен Исраелян.
15:02 06/11/2014А. Оруджлу: Из-за падения цен на нефть в Азербайджане будут сворачиваться даже мизерные социальные программыПо его словам, именно падение цен на нефть разрушило СССР, а нынешние режимы являются жалким подобием Советского союза.
17:11 05/11/2014Пустословие говорит о слабости позиции Баку. Эксперт проанализировал реакцию МИД Азербайджана на слова Э. НалбандянаРанее Э. Налбандян заявил: Армения всегда подчеркивала, что реализация права народов на самоопределение может предотвращать конфликты.
15:11 05/11/2014«Азадлыг»: В нефтяном султанате Азербайджана ветераны войны и учителя вынуждены заниматься попрошайничеством«В этой стране любить родину, бороться за свободу, требовать соблюдения собственных прав – самые тяжкие преступления», – рассказал юный житель Азербайджана.
12:15 05/11/2014Возможна ли новая встреча лидеров «тройки» непровластных политических сил Армении? Ответил А.МартиросянКроме того, по его словам, на этой неделе вряд ли состоится митинг «тройки» непровластных политических сил РА.
15:27 04/11/2014Петер Леко: Выступать в турнире памяти такого великого шахматиста, как Тигран Петросян, очень важно«Я позиционный и стратегически сложившийся игрок, я очень много изучал партии Тиграна Вартановича».
11:52 03/11/2014Политолог: Даже для работы в Администрации президента Азербайджана невозможно найти квалифицированные кадрыГлава президентской администрации Азербайджана Рамиз Мехтиев, выступая перед представителями исполнительной власти, заявил о том, что в Азербайджане появилась кадровая проблема.
13:45 01/11/2014Карен Мкртчян: Армения выиграет от евразийской интеграцииГлава региональной армянской национально-культурной автономии Санкт- Петербурга коснулся также армяно-турецких отношений и мероприятий, приуроченных к 100-й годовщине Геноцида армян.
12:58 01/11/2014Хадиджа Исмайлова: Любой лидер гражданского общества Азербайджана либо в тюрьме, либо скрываетсяПо словам Исмайловой, Азербайджан использует председательство в Комитете министров СЕ, чтобы узаконить свои действия.
17:03 31/10/2014Какие действия предпримет Турция с целью ослабить Иран? Интервью с востоковедом А. Исраеляном«Если в вопросе Сирии Иран пытался создать с Турцией какой-то формат сотрудничества, то после появления ИГ в Ираке действия Анкары вызвали обеспокоенность официального Тегерана»
15:13 30/10/2014Карен Бекарян: Переговоры по урегулированию карабахской проблемы не могут быть эффективными без участия НКР«Даже самые плохие переговоры всегда лучше выстрелов», – подчеркнул он.
12:11 30/10/2014Правительство Армении не предпримет никаких шагов в ущерб беременным. О.Абраамян о резонансном законопроектеВ свою очередь министр труда и социальных вопросов РА Артем Асатрян сообщил главе правительства, что состоялись общественные обсуждения, получены хорошие предложения.
12:13 29/10/2014«Тройка» непровластных фракций НС Армении пока не определилась с проведением очередного митинга«„Тройка”непровластных политических сил не принимала такого решения»,– об этом заявил секретарь оппозиционной парламентской фракции «Армянский национальный конгресс» Арам Манукян, отвечая на вопрос...
11:48 29/10/2014Число постоянных комиссий парламента Армении сократится? Ответил Ованнес Саакян«Число постоянных комиссий строго установлено как Конституцией РА, так и Законом РА „Регламент Национального Собрания”», – подчеркнул он.
12:26 28/10/2014Политолог С.Минасян перечислил главные итоги парижских переговоров президентов Армении, Азербайджана и ФранцииПри этом Сергей Минасян обозначил важность того, что встречи президентов Армении и Азербайджана участились.
16:52 27/10/2014Андрей Макаревич: Азербайджан «попросили» из Москвы, и наш концерт в Баку отменилиМакаревич считает, что против него ведется кампания, порочащая его имя, а вызвано это его позицией по ситуации на Украине.
14:53 25/10/2014ReAnimania стала самым динамично развивающимся фестивалем в Армении. А. Погосян о путях формирования рынка анимационных фильмовШестой международный анимационный кинофестиваль ReAnimania (ReAnimania International Animation Film Festival) открывается сегодня в Ереване и продлится до 31 октября.