10:45 27/04/2017Անար Մամմադլի. Ես լիովին աջակցում եմ Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև խաղաղ կարգավորման գործընթացին«Եթե մենք չենք կարող մեր մտահոգությունները բարձրաձայնել հեռուստատեսությամբ, կառավարության հետ հանդիպման ժամանակ, ինչպե՞ս կարող ենք խոսել մեր արտաքին խնդիրների, արտաքին երկխոսության մասին»:
16:22 24/04/2017Եթե տեղի ունեցած ողբերգությունը ճիշտ գնահատականի արժանանար, այսօր այլ իրավիճակ կունենայինք. Միքայել ՄինասյանՊապը սովորեցնում է, որ հնարավոր չէ համերաշխ չլինել նրանց հետ, ովքեր տառապում են
14:45 21/04/2017Ռոբերտ Քոչարյանի խոսակ. Հույս ունենք, որ Սամվել Բաբայանը որևէ հանցանք չի կատարել«Հույս ունենք, որ քննությունը կհանգի հենց այդպիսի եզրակացության»:
12:47 18/04/2017Խաչատուրովի նշանակումով ռազմավարական առումով իրավիճակը չի փոխվի. քաղաքագետԱնդրադարձավ նաև տարածաշրջանային զարգացումներին
10:00 17/04/2017Մագնուս Կարլսեն – Լևոն Արոնյան պարտիան ավարտվել է ոչ-ոքի արդյունքովԳերմանիայում տեղի է ունեցել «Գրենկե Չեսս Կլասիկ» մրցաշարի 2-րդ տուրի պարտիաները:
15:31 12/04/2017Հայաստանն ու Ղրղզստանն ակնհայտ առավելություն ունեն ԵԱՏՄ-ում. ՊուտինՌուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը «Միր» հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում անդրադարձել է ԵԱՏՄ-ի ձևավորումից հետո դրա ունեցած ազդեցությանն անդամ երկրների տնտեսությունների վրա և...
11:42 12/04/2017Ռուս զբոսաշրջիկները փոխում են դեպի Թուրքիա ամրագրված ուղևորությունների ժամկետներըՌուսաստանի քաղաքացիներին անհանգստացրել են երկու երկրների միջև չարտերային թռիչքների չեղարկման հավանականության մասին խոսակցությունները:
13:43 10/04/2017Սիմոն Մարտիրոսյան. Իմ հաղթանակը նվիրում եմ համայն հայ ժողովրդին«Մենք գիտեինք, որ ոսկե մեդալի հետևից ենք գնում»:
10:12 07/04/2017Երևանի ավագանու ընտրությունները մոտ են. ուժերը դեռ չեն կողմնորշվելԱԺ ընտրությունների արդյունքում խորհրդարան չանցած ուժերի մեծ մասը դեռևս չի որոշել՝ մասնակցելո՞ւ է արդյոք մայիսի 14-ին կայանալիք Երևանի ավագանու ընտրություններին, թե ոչ։ Ինչպես Panorama.am-ի թղթակցին...
14:20 05/04/2017Հուսով եմ, որ իմ մենահամերգն Արցախում չի ուշանա. Սերժ Թանկյան«Պետք է բոլորն իմանան, որ Արցախը շատ գեղեցիկ երկիր է և այստեղի ժողովուրդը բոլորին սպասսում են ժպիտներով և մեծ սիրով»:
14:50 04/04/2017Դավիթ Բաբայան. Մամեդյարովը սպեկուլյացիայի է ենթարկում«Սանկտ-Պետերբուրգում ձեռք են բերվել Արցախաադրբեջանական շփման գծում խաղաղության և կայունության պահպանման հարցերի շուրջ պայմանավորվածություններ»
01:58 02/04/2017Հերոսները մեր կողքին. Մոնթեի «դուխը» բոլորիս էր փոխանցվելՈւղղակի ասացի՝ զգույշ կլինես...Բենոն ինձ գրկեց, համբուրեց ու ասաց՝ ինչ լինելու է, կլինի....
17:22 30/03/2017Ռուսաստանը պետք է զգուշանա ՎՈՒԱՄ-ի ակտիվացումից. քաղաքագետՎրաստանը, Ուկրաինան, Ադրբեջանը և Մոլդովան ամրապնդում են համագործակցությունը և պատրաստվում նոր էջ բացել 20 տարի առաջ հիմնադրված կազմակերպության՝ ՎՈւԱՄ-ի գործունեության շրջանակներում: Չորս երկրների...
18:23 29/03/2017Դավիթ Բաբայան. Սա, ավելի շուտ, դը Վաալի անձնական մոտեցումն է«Անցած տարին շատ վտանգավոր էր, դիտարկվում էր լարման մի շարք հնարավորություններ: Այս տարին նույնիսկ կարող է լինել ավելի վտանգավոր»,-նման հայտարարություն արել էր կովկասյան հարցերով բրիտանացի փորձագետ...
12:50 22/03/2017Մինսկի խումբը պատերազմը կանխելու միակ գործոնն է. Վրաստանում ԱՄՆ դեսպանՔելլին կարևորել է Մինսկի խմբի գոյությունն այն առումով, որ դա միակ հարթակն է, որտեղ կա երկխոսություն Բաքվի և Երևանի միջև:
11:46 14/03/2017Սասուն Միքայելյան. Իշխանության քաղաքական զինանոցը դատարկ է«Ավելի ճիշտ կլինի, որ մենք քաղաքակիրթ ճանապարհով հասնենք իշխանափոխության»:
12:25 11/03/2017Նաումկինը՝ Ռուսաստանի կողմից Ադրբեջանին զենք վաճառելու հարցի մասին«Զենքի վաճառքի շուկան այսօր ազատականացված է և կամայական երկրից կամայական զենք է հնարավոր գնել»:
14:39 10/03/2017«Հայաստանն ակնկալում է կայուն տնտեսական աճ՝ սկսած 2018 թվականից». ՀՀ վարչապետ«Մենք կկարողանանք դիմակայել մարտահրավերներին և հասնել 3,2 տոկոս տնտեսական աճի ընթացիկ տարում»:
16:38 09/03/2017Վահե Գուլանյան. Սևանը տարիներ շարունակ փետրվարի կեսերին սառում է, մարտի վերջին բացվում«Սառցակալած վիճակում ամեն օր 1 մլրդ լիտր ջուր է տնտեսվում՝ գոլորշիացում չլինելու հետևանքով»:
16:35 09/03/2017Էմիլ Բաբայան. «Չիրագովն ընդդեմ Հայաստանի» վճռի կատարման համար անհրաժեշտ են մի շարք նախապայմաններԵվրոպայի խորհրդի նախարարների կոմիտեում նախօրեին տեղի ունեցավ «Չիրագովն ու մյուսներն ընդդեմ Հայաստանի» և «Սարգսյանն ընդդեմ Ադրբեջանի» Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանի վճիռների կատարման...

15:30 24/10/2014Война с Путиным и неверие в будущее России... Скандальное интервью российского оппозиционера А. Навального «вражеским» СМИВторжение в Украину, по мнению Навального, объясняется не имперскими амбициями России, а тем, что Кремль не мог допустить того, чтобы в этой стране все наладилось.
17:17 23/10/2014«Мы не против Visa и MasterCard»… Страны Таможенного союза создадут аналог межбанковской системы обмена информацией SWIFTПо словам Дубкова, интеграция национальных платежных систем не сводится только к объединению систем банковских платежных карточек.
12:04 22/10/2014Ованнес Саакян: Противники Концепции конституционных реформ в Армении даже не читали ее«Позиция наших коллег, представляющих непровластные политические силы, основана на следующем принципе: мы против, потому что не читали, и не прочтем, так как не принимаем», – отметил он.
17:40 21/10/2014В Армении оппозиционное поле изобилует рвущимися «спасти нацию» стратегами, не знающими тактики. Анализирует А. Минасян«Зимой 1992г., когда находящийся в блокаде Степанакерт подвергался круглосуточному артобстрелу и когда было решено освободить Шуши, в столицу НКР из Еревана прибыл один высокопоставленный военный...»
15:00 20/10/2014Президент Польши потребовал от России вернуть Крым и заявил о провале плана Москвы по «захвату» всей восточной УкраиныПри этом Бронислав Коморовский заявил, что условием отмены санкций против России является возвращение Крыма в состав Украины.
16:09 18/10/2014Воздух, вода и горы, родившие «маленькое Евангелие». Петербургский художник Александр Некрасов о важности связи с Арменией«Есть вещи, которые, наверное, идут прямо из недр, от гор, воды, воздуха самого. Для меня очень важен контакт с Арменией».
11:01 17/10/2014В каком случае конституционные реформы в Армении дадут положительный результат? Ответил Вардан Айвазян«Концепция конституционных реформ Армении – грамотно составленный, обоснованный в правовом отношении документ», - отметил он.
15:09 16/10/2014В Армении начинается движение против поправок в законы о государственных пособиях и в защиту прав беременныхГотовится целая серия общественных акций и митингов против законопроектов о внесении изменений и дополнений в Законы РА «О пособиях по временной нетрудоспособности» и «О государственных пособиях».
13:57 16/10/2014В Армении стартует биеннале международных коммуникаций. Одна из целей – популяризация за рубежом бренда «Арцах»В мероприятии примет участие свыше 1 тысячи гостей из России, Украины, Беларуси, Латвии, Эстонии, Молдовы, Казахстана, Узбекистана, Грузии, Ирана, ОАЭ, Ливана, Турции и других стран.
11:15 15/10/2014Какую оценку вынесла Венецианская комиссия проекту конституционных реформ в Армении? Ответил Геворк Даниелян«Заключение комиссии положительное, но вместе с тем в нем содержатся некоторые соображения. Специализированная комиссия приняла их и внесла необходимые корректировки».
16:20 14/10/2014«Заложники, приговоренные к смерти вместе с террористами». В ЕСПЧ начинается рассмотрение дела о трагедии в Беслане«Обстреливая школу шквальным огнем, они приговорили заложников. 334 человека погибли. Военные стреляли, хотя заложников ставили на окна и они махали тряпками».
13:28 13/10/2014Главред азербайджанского информагентства: 99% СМИ в Азербайджане подконтрольны властямЗакрытие азербайджанской газеты «Зеркало», экономическое удушение газеты «Азадлыг» через ликвидацию сети продаж в метро и на улицах явно сужают поле свободы слова, отметил он.
15:55 11/10/2014Не нефть и икра, а людские ресурсы. Президент Армении желает видеть в Дилижанской международной школе студентов из АзербайджанаАр его словам, Армения не намерена ни с кем конкурировать в вопросе эксплуатации природных ресурсов.
15:03 11/10/2014Лидер партии «Наследие» Раффи Ованнисян в пролете? С. Сафарян указал на «первый круг» в рядах оппозиционных лидеров АрменииС. Сафарян напомнил, что в течение минувшего месяца Левон Тер-Петросян и Гагик Царукян провели отдельную встречу и вдвоем определили дату проведения митинга.
14:29 11/10/2014Христенко: Отсутствие общей границы никакой преграды для интеграции Армении в ЕАЭС не создаетОн также отметил, что многие финансовые услуги стали электронными, «виртуальными», что дополнительно облегчает интеграцию Армении с ЕАЭС.
19:11 10/10/2014В. Путин: Армения готова к работе в Евразийском экономическом союзе на равных с Россией, Белоруссией и КазахстаномПрезидент России надеется, что уже в первые год-два после присоединения Армении можно будет увидеть положительный макроэкономический эффект.
14:06 10/10/2014Армения должна изменить «правила игры» с ПАСЕ. Н. Зограбян назвала абсурдом заявления главы делегации Азербайджана«Повторяю, сегодня в ПАСЕ сложилась ситуация, когда ты работаешь как в Милли Меджлисе», – подчеркнула парламентарий.
16:58 09/10/2014Гагик Царукян заявил о готовности бороться за кресло президента АрменииЛидер партии «Процветающая Армения» (ППА) Гагик Царукян сегодня заявил о готовности бороться за пост президента РА.
12:14 09/10/2014Альтернативой «майдану» не должен быть застой. Интервью Гагика Царукяна «Независимой газете»«Это тоже приводит к потерям. А для таких маленьких стран, как Армения, эти потери могут оказаться очень болезненными», – отметил лидер ППА.
10:07 08/10/2014Арам Сафарян перечислил преимущества вступления Армении в Евразийский экономический союзТак, Арам Сафарян отметил, что со стороны России Армении будет выделен 300-миллионный кредит для реконструкции Армянской АЭС.