20:22 08/01/2026Արգելափակումից դուրս բերված մեքենաներ, օգնություն ստացած քաղաքացիներ, ոչ սթափ վարորդներԻնչպես հայտարարվել էր՝ ՆԳ նախարարության ենթակա ծառայությունները տոնական օրերին հանրապետության ողջ տարածքում իրականացրել են ուժեղացված ծառայություն։ Փրկարարներն ու ոստիկանները ապահովել են հասարակական...
19:19 08/01/2026Քրեական վարույթ է նախաձեռնվել լրագրող Անի Գևորգյանի նկատմամբ առերևույթ բռնություն կիրառելու դեպքովՔրեական վարույթ է նախաձեռնվել լրագրող Անի Գևորգյանի նկատմամբ առերևույթ բռնություն կիրառելու դեպքով Համացանցում տարածվել էր տեսանյութ, որտեղ երևում էր, թե ինչպես է Էջմիածնում տեղի ունեցած ակցիայի...
18:58 08/01/2026Վաղը միասին աջակցենք մեր ընկերներին՝ ռեժիմի կողմից այս խայտառակ բռնաճնշումների և աղաղակող ապօրինությունների համատեքստում․ ՖիդանյանԼրագրող Դավիթ Ֆիդանյանը գրում է․ ««Իմնեմնիմի-2» քրեական գործով առաջին դատական նիստ։ Օրեր անց կլրանա երկու ամիսը, ինչ Իմնեմնիմի փոդքասթի համահեղինակներ, քաղբանտարկյալներ Նարեկ Սամսոնյանը և Վազգեն...
18:19 08/01/2026Վարդան Ղուկասյանի առողջական վիճակը վատացել է, նրան ՔԿՀ-ից երեկ տեղափոխել են հիվանդանոց. ՓաստաբանԳյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի առողջական վիճակը վատացել է, նրան ՔԿՀ-ից երեկ կեսօրին տեղափոխել են հիվանդանոց։ Այս մասին Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց փաստաբան Արամայիս Հայրապետյանը։ Նա...
17:52 08/01/2026Պարեկները 66-ամյա տղամարդու մեքենայում 603 կգ սիգ են հայտնաբերելՍևանա լճից սիգ տեսակի ձկան ապօրինի որսի կանխարգելման միջոցառումների շրջանակում՝ Գեղարքունիքի մարզի պարեկները հունվարի 6-ի առավոտյան Ծովագյուղ-Շորժա-Վարդենիս ճանապարհի 2-րդ կմ-ին ստուգման նպատակով...
17:11 08/01/2026Դատախազի ռեպլիկը նյարդայնացրեց Բագրատ Սրբազանին18 արդարների գործով նիստում՝ ապացույցների ծավալի վերաբերյալ քննարկման ժամանակ Բագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը հարց բարձրացրեց՝ ինչի՞ հիման վրա են մարդիկ ապացույց ներկայացնելու։ «Այդ հարցն առանցքային...
16:53 08/01/2026Միջազգային պարբերականն անդրադարձել է Եկեղեցու և Սամվել Կարաետյանի դեմ ՀՀ իշխանությունների գործողություններինՀայտնի գործարար, բարերար Սամվել Կարապետյանի փաստաբան Ռաբերտ Ամստերդամը գրում է. «Միջազգային ևս մեկ լրատվամիջոցի արձագանք Հեղինակավոր San Francisco Examiner պարբերականը անդրարձել է «Amsterdam &...
16:38 08/01/2026Պաշտոնատար անձը մեղադրվում է շուրջ 160 միլիոն ՀՀ դրամ արժողությամբ գույքի հափշտակության մեջՆրա վերաբերյալ քրեական վարույթն ուղարկվել է դատարան։
15:40 08/01/2026Դատարանում քննվող գործերի նկատմամբ բացարձակապես հարգանք գոյություն չունի. Բագրատ ՍրբազանԴատավոր Կարեն Ֆարխոյանը 18 արդարների գործով դատական նիստի մեկնարկին շնորհավորեց ներկաների Ամանորն ու Սուրբ ծնունդը։ Դատական նիստերի քարտուղարն ընթերցեց՝ վարույթի ներկա մասնակիցների անունները։...
15:06 08/01/2026Ադրբեջանցին այրել է օկուպացված Ջրականի դաշտերըԱդրբեջանցի 66-ամյա Ֆ. Աբբասովը հրդել է Ադրբեջանի զինված ուժերի կոմից օկուպացված Ջրականի դաշտերը։ Ադրբեջանական ԶԼՄ-ների փոխանցմամբ, հրդեհը բռնկվել է հունվարի 7-ին։ Ոստիկանության աշխատակիցները...
10:04 08/01/2026ԱՄՆ-ում բողոքի ցույցեր են սկսվել ներգաղթի ծառայության աշխատակցի կողմից կնոջ սպшնությունից հետոՆյու Յորքում, Մայամիում և Նոր Օռլեանում բողոքի ցույցեր են նախատեսված
21:52 07/01/2026Իջևանի հիվանդանոցում որդին իմանալով մոր մահվան մասին դրսևորել է ագրեսիվ վարքագիծԴեպքի փաստով ոստիկանության Իջևանի բաժնում փաստաթղթեր են կազմվել
20:52 07/01/2026Քաղբանտարկյալ Խաչիկ Գալստյանի ուղերձը՝ «Արմավիր» քրեակատարողականիցՓաստաբան Արսեն Բաբայանը գրում է․ ««Արմավիր» քրեակատարողականում այցելեցի ընկերոջս, քաղբանտարկյալ Խաչիկ Գալստյանին: Փոխանցում եմ նրա ուղերձը.
16:22 07/01/2026Թբիլիսիում վրացուն դшնшկահшրելու համար Ուկրաինայի քաղաքացի է ձերբակալվելՀանցագործության գործիքը՝ դանակը, առգրավվել է որպես ապացույց
16:01 07/01/2026Դպրոցները պաշտպանելու կարիք կա. ԿԳՄՍ նախարարը՝ դպրոցներում թմրամիջոցների շրջանառման մասին«Դա շատ կարևոր խնդիր է, այս ուսումնական տարին հայտարարել ենք անվտանգ և ապահով կրթության տարի՝ նպատակ ունենալով նաև բարձրացնել աշակերտների, ուսուցիչների իրազեկվածությունը տարբեր հարցերի վերաբերյալ»,-...
15:43 07/01/2026Դավիթ Համբարձումյանի գործով Վերաքննիչ դատարանում նիստը նշանակված է հունվարի 12-ինՄասիսի ընդդիմադիր նախկին քաղաքապետ Դավիթ Համբարձումյանի վերաբերյալ գործով Վերաքննիչ քրեական դատարանում դատական նիստը նշանակված է հունվարի 12-ին, ժամը՝ 16:00-ին։ Այս մասին հայտնում է նրա փաստաբան...
14:52 07/01/2026Համայնքային ոստիկանները հայտնաբերել են մարմնական վնասվածքներ պատճառած տղամարդունՀունվարի 7-ին՝ կեսգիշերն անց, ՆԳՆ ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն հաղորդում է ստացվել, որ շտապօգնության խումբը մարմնական վնասվածքներով քաղաքացու է հիվանդանոց տեղափոխել: Հաջորդ ահազանգը...
14:48 07/01/2026Պարոն Փաշինյան, Դուք ավելի շատ ուզում եք Վեհափառ լինել, քան վարչապետ մնալ. Թաթոյան«Պարոն Փաշինյան, ինձ թվում է՝ Դուք ավելի շատ ուզում եք Վեհափառ լինել, քան վարչապետ մնալ։ Երևի երեկ ու դրանից առաջ էլ Ձեր նախընտրական քարոզչությունն էր։ Դա իսկապես ծիծաղելի է»,-Ֆեյսբուքյան իր էջում...
14:24 07/01/2026Չաղ Ռուստամին թույլ են տվել մեկ ժամով մասնակցել հոր թաղմանըՔրեական հեղինակություն համարվող Ռուստամ Ստեփանյանին ԱԱԾ մեկուսարանից դուրս են հանելև տարել են հոր հոգեհանգստին: ArmLur.am-ը, վկայակոչելով իր տեղեկությունները, գրում է՝ վերջինի պաշտպանը միջնորդություն...

16:04 05/01/2024При насильственной депортации из Арцаха в Армению скончались 70 человек – Аргишти КярамянСледственный комитет Армении инициировал производство по факту этнических чисток, и обстоятельства насильственной депортации арцахских армян расследуются исключительно в этих рамках.
12:51 05/01/2024Около 40% участвовавших в аттестации полицейских в Армении провалили «тест на IQ» – Sputnik АрменияПорядка 40% сотрудников полиции Армении провалили этап тестирования общего раздела, сообщили на запрос Sputnik Армения в пресс-службе МВД.
14:37 03/01/2024В новогоднюю ночь в Ереване мужчина стрелял в воздух и случайно ранил женуВ 4.25 1 января из ереванского медцентра «Астхик» в центр оперативного управления Полиции МВД Армении поступил сигнал о том, что бригада Скорой помощи с улицы Арташисян доставила в больницу 42-летнюю...
14:10 03/01/2024В Лори мужчина ударил топором в грудь бывшую жену2 января в 17:10 из медицинского центра «Ванадзор» в центр оперативного управления Полиции МВД по Лорийской области поступило сообщение о том, что к ним с диагнозом «рваная рана грудной клетки,...
15:33 02/01/2024Пострадавших в результате возгорания троллейбуса в Ереване нет2 января, около 11:35, в национальный центр кризисного управления поступил звонок о том, что на участке дороги, ведущей от воинского пантеона «Ераблур» к улице Малатии, горит троллейбус.
15:00 01/01/2024Во Франции в новогоднюю ночь сожгли 745 автомобилей, полиция задержала 380 человекВандалы сожгли 745 автомобилей на территории Франции в новогоднюю ночь, при этом число задержанных в ходе различных инцидентов превысило 380 человек.
19:30 31/12/2023СК Армении: Тиграна Арзаканцяна отпустили на свободуПодвергнутый приводу в ереванском международном аэропорту «Звартноц» председатель партии «Сила Родины» Тигран Арзаканцян отпущен на свободу.
14:53 30/12/2023Даниелян: Не следует увлекаться хитро пущенной в оборот турецко-азербайджанским тандемом фальшивой повесткой дняМы в очередной раз неуместно увлеклись турецко-азербайджанской фальшивой историографией и, последовательно защищаясь, доказываем, что мы – не пришлый народ, пишет доктор юридических наук, бывший...
12:50 30/12/2023«Это не про меня». Депутат от партии Пашиняна – об избиении на «воровской сходке» в АлавердиДепутат Национального Собрания Армении от фракции партии власти «Гражданский договор» Арен Мкртчян опроверг сведения о своем избиении в городе Алаверди.
12:08 30/12/2023Суд оштрафовал Анастасию Ивлееву на 100 тысяч рублей за «голую» вечеринкуЛефортовский районный суд города Москвы оштрафовал на 100 тысяч рублей блогера Анастасию Ивлееву за организацию эпатажной вечеринки в клубе Mutabor, сообщили РАПСИ в пресс-службе Мосгорсуда.
14:55 28/12/2023Патрульные в Ереване остановили автомобиль президента Арцаха Самвела Шахраманяна – за езду в сопровождении кортежа и охраныПатрульные Полиции МВД Армении в Ереване остановили автомобиль президента Арцаха Самвела Шахраманяна – из-за езды в сопровождении кортежа и охраны.
14:23 28/12/2023Геворк Даниелян: Маловероятно, что парламент Армении отреагирует на принятое в Азербайджане армянофобское заявлениеК сожалению, маловероятно, что парламент Армении отреагирует на армянофобское заявление, принятое по итогам слушаний в милли меджлисе Азербайджана, пишет доктор юридических наук, бывший министр...
12:32 26/12/2023Создатель сериала «Mr. Freeman» Павел Мунтян объявлен в розыскМВД России объявило в розыск автора мультипликационного сериала «Mr. Freeman» Павла Мунтяна. Карточка с его именем появилась в базе розыска. В октябре в отношении Павла Мунтяна возбудили уголовное...
12:14 26/12/2023Арестованный актер из сериала «Слово пацана» не признал вину в убийствеАктер Сергей Базанов, сыгравший эпизодическую роль в сериале «Слово пацана. Кровь на асфальте», не признал вину в убийстве бизнесмена в 2011 году, сообщила пресс-служба столичного Следственного...
12:03 25/12/2023Вучич: При беспорядках в Белграде пострадали полицейские, задержаны 35 человекИсполняющий обязанности мэра Белграда Александр Шапич продемонстрировал журналистам и общественности ущерб, который нанесли в ночь на понедельник протестующие зданию скупщины (представительного...
11:41 25/12/2023Вероника Зонабенд: К удерживаемому в Азербайджане Рубену Варданяну не пускают международных адвокатовЭтот год действительно тяжёлый, никто не ожидал, что произойдут такие события. Мы не знаем, как скоро ситуация разрешится, заявила в интервью Медиамакс Вероника Зонабенд – супруга удерживаемого в...
14:31 23/12/2023Жуткая трагедия в Лос-Анджелесе: 4-летнего Гора Адамяна застрелили на глазах у родителейЖуткая трагедия произошла в районе Ланкастера в округе Лос-Анджелес: 4-летий Гор Адамян погиб после того, как его родители оказались вовлечены в инцидент на дороге, закончившийся стрельбой.
17:31 22/12/2023Айк Мамиджанян: Кольцо международного давления вокруг Пашиняна сжимается«Логика подсказывает следующее: кольцо международного давления вокруг Никола Пашиняна сжимается», – заявил в беседе с журналистами руководитель оппозиционной фракции «Честь имею» Национального...
16:11 22/12/2023Таможенники Петербурга обнаружили 100 кг кокаина в контейнерах с бананамиБолее 100 килограммов кокаина обнаружили таможенники в порту Санкт-Петербурга. Об этом 22 декабря сообщила пресс-служба Северо-Западного таможенного управления. Как передает МИР 24, наркотики,...
15:38 22/12/2023Арам Авчян начинает сидячий пикет и голодовку перед Национальным центром пульмонологииБывший сотрудник Национального центра пульмонологии Арам Авчян начинает сидячий пикет и голодовку перед больницей.