22:09 04/01/2026Անհետ կորած Գայանե Ջումանովան հայտնաբերվել էՀունվարի 4-ին հաղորդվել էր 1986 թ. ծնված Գայանե Ջումանովայի անհետ կորելու մասին: ՆԳՆ ոստիկանությունից հայտնում են, որ քրեական ոստիկանության Արմավիրի մարզային վարչության և Համայնքային ոստիկանության...
21:23 04/01/2026Գայանե Ջումանովան որոնվում է որպես անհետ կորածՔրեական ոստիկանության Արմավիրի մարզային վարչության կողմից որպես անհետ կորած որոնվում է 1986թ. ծնված Գայանե Ջումանովան։ Նա հունվարի 3-ին Արմավիրի մարզի Դալարիկ գյուղի իր բնակարանից դուրս է եկել և չի...
20:04 04/01/2026Իրավապահները պարզել են, թե ովքեր են սպանել Չաղ Ռուստամի հորըԻրավապահները պարզել են քրեական հեղինակություն Չաղ Ռուստամի՝ Ռուստամ Ստեփանյանի հորը սպանողների ինքնությունը։ Այս մասին գրում է ArmLur.am-ը՝ վկայակոչելով իր տեղեկությունները։ «Առաջիկայում իրավապահ...
15:54 04/01/2026Հիմա էլ թիրախավորված է Թալինի Սուրբ Աստվածածին եկեղեցին. Ահազանգ«Այսօր, Թալին քաղաքի Սուրբ Աստվածածին Եկեղեցում Արամայիս Թախմազյանը (նախկին տեր Թադեն) փորձ էր անում մտնել ավանդատուն: Վերջին շրջանում նշված անձը գալիս էր Եկեղեցի և հագնելով քահանայական հագուստը...
14:13 04/01/2026Թալանել են Հայաստանում հայտնի ընկերություններից մեկի տնօրենի տունըԴեկտեմբերի 30-ին առանձնապես խոշոր չափի գողության դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Shamshyan.com-ը հայտնում է, որ ժամը 22:00-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության քրեական...
18:47 03/01/2026Մադուրոն և նրա կինը Վենեսուելայից ուղղաթիռով են դուրս բերվել, որից հետո նավով տեղափոխվում են Նյու ՅորքՄադուրոն և նրա կինը Վենեսուելայից ուղղաթիռով են դուրս բերվել, որից հետո նավով տեղափոխվում են Նյու Յորք։ Այս մասին հայտնել է Դոնալդ Թրամփը։ «Մենք չենք կարող ռիսկի դիմել՝ թույլ տալով, որ ինչ-որ մեկը...
16:37 03/01/2026Մադուրոյին մեղադրանք է առաջադրվել ԱՄՆ-ի դեմ նարկոահաբեկչական դավադրության, կոկաինի ներմուծման, գնդացիրների և կործանարար սարքերի ապօրինի պահման համարԱՄՆ գլխավոր դատախազ Պամելա Բոնդին հայտնել է․ «Նիկոլաս Մադուրոյին մեղադրանք է առաջադրվել ԱՄՆ-ի դեմ նարկոահաբեկչական դավադրության, կոկաինի ներմուծման, գնդացիրների և կործանարար սարքերի ապօրինի պահման...
22:17 02/01/2026Արտառոց դեպք Արարատում. ավտոմեքենայում ամուսինը սուր, կտրող-ծակող առարկայով վնասվածքներ է պատճառել հղի կնոջըԲժիշկները պայքարում են նրա կյանքի համար։ Մանրամասները հայտնում է Shamshyan.com-ը։
20:55 02/01/2026Ֆրանսիայում տղամարդը կոտրել և գողացել է Ժաննա դ'Արկի ձիարձանի սուրըՏղամարդը կոտրել և գողացել է Փարիզի ութերորդ թաղամասի Սեն-Օգյուստեն հրապարակում գտնվող Ժաննա դ'Արկի ձիաարձանի սրի ծայրը և հեռացել։ Ավելի ուշ նա ձերբակալվել է հանրային սեփականությունը վնաս հասցնելու և...
20:42 02/01/2026Հայտնի է Շվեյցարիայի հայտնի հանգստավայրերից մեկում տեղի ունեցած հրդեհի պատճառըՎալե կանտոնալ ոստիկանության տվյալներով՝ զոհվել է 40 մարդ, ևս 119-ը վիրավորվել են, որոնց մեծ մասը գտնվում է ծանր վիճակում։
17:00 02/01/2026Հրազենային վիրավորում ստացած «Չաղ Ռուստամի» հայրը հիվանդանոցում մահաgել էԴեպքի մանրամասները հայտնում է Shamshyan.com կայքը։
12:17 02/01/2026Արագածոտնի թեմը հայտարարություն է տարածել դեպքի մասին, որն առերևույթ պարունակում է հանցանքի հատկանիշներ. ՓաստաբանԹալինի Սուրբ Աստվածածին Եկեղեցում հոգևորականների կողմից կատարվելիք «Նռնօրհնեքի» կարգը խոչընդոտվել է Թալինի համայնքապետի և տեղի կարգալույծ եղած նախկին հոգեւորականի՝ Արամայիս Թախմազյանի կողմից։
11:45 02/01/2026Դատարաններն անվավեր են ճանաչում ՀԷՑ աշխատակիցների ազատման հրամանները, բայց նրանց չեն վերականգնում իրենց պաշտոններում. Հանրային հսկող«Հայաստանի «արդար» դատարանները Ռոմանոս Պետրոսյանի` ՀԷՑ ՓԲ ընկերության աշխատակիցների, ազատման հրամաններն անվավեր են ճանաչում, բայց աշխատակիցներին չեն վերականգնում իրենց պաշտոններում»,- այս մասին...
10:28 02/01/2026Մեղրիի մաքսակետի ղեկավարը կալանավորվել է. մանրամասներ են հայտնել Հակակոռուպցիոն կոմիտեիցՄեղրիի մաքսակետի ղեկավար Հովհաննես Ամիրխանյանը կալանավորվել է։ Հակակոռուպցիոն կոմիտեից «Փաստինֆո»-ի հարցին ի պատասխան հաստատել են, որ իրենց մոտ քննվող քրեական վարույթի շրջանակում քրեական հետապնդում է...
21:54 01/01/2026Դանшկահшրված հիվանդանոց է տեղափոխվել քրեական պատմություններով հայտնի 49-ամյա տղամարդըԻնչ հանգամանքներում է Կ․ Մարությանը դանակահարվել
18:54 01/01/2026Մեր ընկերոջ «ՀԱՅՐԵՆԻՔ» կուսակցության գլխավոր քարտուղար պրոֆեսոր Խաչիկ Գալստյանի ոգին բարձր է. Սոս ՀակոբյանՀատուկ կերպով ողջունում էր բոլոր քաղբանտարկյալներին և իրենց ընտանիքի անդամներին՝ լինելով դժվարության մեջ գտնվող քաղաքական հայի կողքին
21:39 31/12/2025Կրակոցներ՝ Երևանում. վիրավորը քրեական պատմություններով հայտնի «Չաղ Ռուստամի» հայրն էԱյսօր՝ դեկտեմբերի կրակոցներ են հնչել Երևանում։ Ժամը 19:00-ի սահմաններում ՀՀ Ներքին գործերի նախարարության ոստիկանության համայնքային ոստիկանության գլխավոր վարչության Արաբկիրի բաժնում և ՀՀ ՆԳՆ...
15:59 31/12/2025Կազմակերպված խմբի կողմից խոշտանգման և այլ հանցանքներ կատարելու վերաբերյալ հաղորդում․ ՓոստանջյանՎարդան Ղուկասյանի պաշտպան՝ Զարուհի Փոստանջյան հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է․ «ՀՀ գլխավոր դատախազին ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանին 31 դեկտեմբերի, 2025 թվական Հաղորդում կազմակերպված խմբի...
14:01 31/12/2025Եղե՛ք զգոն, եղե՛ք պաշտպանված․ ԿիբեռոստիկանությունՀՀ ՆԳՆ քրեական ոստիկանության Կիբեռհանցագործությունների դեմ պայքարի վարչությունն ամանորյան հաղորդագրություն է տարածել, որում ասվում է․ «Սիրելի՛ քաղաքացիներ, Կիբեռոստիկանությունը շնորհավորում է Ձեզ...
12:30 31/12/2025Դատախազությունն ապօրինի հիմնավորումներով «ապօրինի գույք» է որակել իմ աշխատանքի արդյունքում ստեղծված օրինական սեփականությունը. ՍաղաթելյանՍա ընդամենը Փաշինյանի վրեժխնդրության և փոքրոգիության հերթական դրսևորումն է

12:01 18/06/2022Artsakh's NSS urges against spread of dubious newsAzerbaijan’s special services continue spreading fake news on Facebook in an attempt to create an atmosphere of fear in Artsakh, the country’s National Security Service (NSS) said in a statement late...
15:36 17/06/2022Opposition MP blames authorities' policy for Aliyev's Artsakh remarksMP Aram Vardevanyan of the opposition Hayastan bloc blamed the incumbent Armenian authorities’ policy for Azerbaijani President Ilham Aliyev’s latest statements on Artsakh (Nagorno-Karabakh).
14:36 17/06/2022Armenian government expands annual police budgetThe annual spending on Armenia’s police will be increased by more than 2 billion drams, according to a decision approved by the government on Friday.
12:12 17/06/2022Ombudswoman briefs US official on Azerbaijani policy of hatred against Artsakh ArmeniansArmenia’s Human Rights Defender (Ombudsperson) Kristinne Grigoryan on Thursday held a meeting with Deputy Assistant Secretary Erika Olson at the U.S.
14:53 15/06/2022Court refuses to end prosecution of MP Armen GevorgyanThe Yerevan Court of General Jurisdiction has rejected a request to drop charges against Armen Gevorgyan, an MP from the opposition Hayastan bloc, and end his prosecution.
16:45 14/06/2022Court allows MP Armen Gevorgyan to leave for PACE summer sessionThe Yerevan Court of General Jurisdiction has allowed Armen Gevorgyan, an MP from the opposition Hayastan bloc, to travel to Strasbourg to attend the summer plenary session of the Parliamentary...
13:06 14/06/2022Three arrested after driving into tent in central YerevanThree people have been arrested after driving into a tent set up by the opposition in Yerevan’s central France Square.
12:31 14/06/2022Opposition resolution not put on Armenian parliament agendaMPs from Armenia’s ruling Civil Contract party on Tuesday abstained from voting on an opposition-drafted resolution on relations with Azerbaijan and Turkey.
11:15 14/06/2022Ombudsman: Crimes against Shahumyan people were an act of 'punishment' for their free willArtsakh’s Human Rights Defender (Ombudsman) Gegham Stepanyan on Monday issued the following statement on the eviction of Armenians from the Shahumyan region by Azerbaijan in 1992: "30 years ago, as a...
15:11 13/06/2022Yerevan court upholds producer Armen Grigoryan's arrestThe Yerevan Court of Appeals on Monday upheld a lower court decision to arrest producer Armen Grigoryan, rejecting a defense appeal.
13:51 13/06/2022Lawyers ask court to shut down Yerevan office of Open Society FoundationsArmenian lawyers Tigran Atanesyan and Margarita Gyulumyan have asked a first instance court to close down the Yerevan office of American billionaire George Soros’ Open Society Foundations.
15:55 11/06/2022Bulgarian national football team bus suffers 'serious road accident' in GeorgiaThe Bulgarian national football team bus has crashed in Georgia ahead of their Nations League game on Sunday, Daily Mail reports.
15:12 11/06/2022Artur Vanetsyan wins defamation suit against Arman BabajanyanSenior opposition MP Artur Vanetsyan, who heads the Homeland Party, has won his defamation lawsuit against Chairman of For the Republic Party Arman Babajanyan.
14:17 11/06/2022Protesters detained after trying to bar Pashinyan from entering Ararat, oppositionist saysMany protesters were detained after attempting to bar Nikol Pashinyan from entering Ararat Province on Saturday morning, lawyer Arsen Babayan, a senior member of the opposition Homeland Party, said...
13:53 11/06/2022Artsakh's NSS reveals high treason case involving soldierThe National Security Service of Artsakh (Nagorno-Karabakh) has uncovered a high treason case involving a serviceman of the Defense Army.
12:31 11/06/2022Yerevan court refuses to arrest Yerkir Media headA first instance court in Yerevan on Saturday rejected a motion by prosecutors to put Bagrat Yesayan, the director of Armenia’s opposition TV channel Yerkir Media, in pre-trial custody, his lawyer...
12:07 11/06/2022Bolivia’s former president sentenced to 10 years in jailBolivian ex-president Jeanine Anez was sentenced Friday to 10 years in prison, more than a year after her arrest for an alleged plot -- dismissed as fictional by many -- to oust her rival and...
11:36 11/06/2022EU envoy responds to Armenian MP's letter over police violence against protestersThe head of the European Union Delegation in Yerevan and the EU resident ambassadors have replied to a letter from Taguhi Tovmasyan, an MP from the opposition Pativ Unem bloc who heads the Armenian...
16:54 10/06/2022Azerbaijan expels Sputnik chief editorThe State Migration Service of Azerbaijan has not extended the work permits of the editor-in-chief of the Sputnik Azerbaijan website and the producer of the press center, according to Azerbaijani...
15:15 10/06/2022Court hearing in Igor Khachaturov's case not heldA court hearing of an appeal against the arrest of Igor Khachaturov, the son of former Armenian army and CSTO chief Yuri Khachaturov, was not held on Friday amid the absence of the presiding judge,...