10:27 17/12/2025Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է ՊԵԿ նախկին գլխավոր մաքսային տեսուչից հօգուտ ՀՀ-ի բռնագանձել անշարժ և շարժական գույքեր, դրամական միջոցներՀակակոռուպցիոն դատարանը վարույթ է ընդունել Գլխավոր դատախազության՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը: Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի...
23:06 16/12/2025Եղբայրները դեկտեմբերի 20-ից ազատ կարձակվեն. Արսեն ԲաբայանՎստահաբար կարող եմ պնդել, որ երկու դատական նիստերում էլ իրավաբանությունը հաղթեց քաղաքականությանը
22:05 16/12/2025Ծնողները սովшմшհ են արել իրենց երեք տարեկան դստերըՆրա պարանոցի վրա առկա հետքերը «համապատասխանում են շղթաների օգտագործմանը», իսկ նրա ձեռքերի վնասվածքները կարող էին պատճառվել սուր առարկայով, օրինակ՝ դանակի
20:42 16/12/2025Ռուբեն Վարդանյանի փաստաբանի միջնորդությունները Բաքվի դատարանը մերժել էԲաքվում ավարտվել է ապօրինաբար պահվող Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի նկատմամբ «դատական քննությունը»: Այս մասին գրում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները: Այսօրվա «դատական նիստի» ընթացքում...
20:22 16/12/2025Տղերք ջա’ն, հարգե’ք ձեր մասնագիտական արժանապատվությունը, նման մեղադրանքը պարզապես անհնար է․ փաստաբանՓաստաբան Րաֆֆի Ասլանյանը գրում է․ «Պարզվում է, որ անհայտ պաշտոնատար անձի, տվյալ դեպքում՝ «ինքնությունը չպարզված» դատավորի կողմից կաշառք ստանալուն օժանդակելու մեղադրանքով հերթական քրեական վարույթն է...
19:43 16/12/202544-ամյա տղամարդը հետախուզվում էր հարկերը, տուրքերը կամ այլ վճարներ չվճարելու մեղադրանքովՔրեական ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության ծառայողների ձեռնարկած միջոցառումների արդյունքում դեկտեմբերի 5-ին չվերթի ժամանումից հետո, Զվարթնոց օդանավակայանում հայտնաբերվել, ձերբակալվել և վարչություն...
19:11 16/12/2025Կանխվել է 161 կիլոգրամ «հերոին» տեսակի թմրամիջոցի ՀՀ տարածքով տարանցիկ փոխադրման փորձՊԵԿ-ից հայտնում են․ «Պետական եկամուտների կոմիտեն շարունակում է անզիջում պայքարը թմրամիջոցների և հոգեմետ նյութերի՝ Հայաստանի Հանրապետության սահմանով անօրինական տեղափոխման ուղղությամբ։ Օրերս «Ագարակ»...
18:33 16/12/2025Դատարանի դահլիճում սպանության փորձ կատարելու դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունն ավարտվել էՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում իրականացված քննչական և վարութային գործողությունների արդյունքում պարզվել է, որ 2025...
17:34 16/12/2025161 կգ «Հերոին»-ը ավտոմեքենայի՝ նախապես պատրաստված գաղտնարանում պահելու եղանակով տեղափոխվել է ՀայաստանՀՀ քննչական կոմիտեում 2025 թվականի նոյեմբերի 24-ին նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պարզվել և հիմնավորվել է, որ օտարազգի քաղաքացին պայմանավորվածություն է ձեռք բերել առանձնապես...
16:29 16/12/2025Մոլդովայի իրավապահների կողմից հետախուզվողը հայտնաբերվել էԴեկտեմբերի 15-ին Համայնքային ոստիկանության «Զվարթնոց» օդանավակայանի բաժնի ծառայողների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ չվերթի ժամանումից հետո ձերբակալվել և բաժին է տեղափոխվել...
16:18 16/12/2025Դատախազությունը միջնորդագիր է ուղարկել Ճամբարակ համայնքի ղեկավարինՊետական սեփականություն հանդիսացող հողամասում ինքնակամ կառույցի քանդման ուղղությամբ միջոցներ ձեռնարկելու վերաբերյալ
14:33 16/12/2025Դատարանը փաստացի արձանագրել էր, որ քրեական հետապնդման ժամկետների խնդիր է առաջ գալիս. ՎարդևանյանՔննչական մարմնին ներկայացվել են նախաքննության ձգձգումը կանխող, ակտիվ գործողություններ կատարելու պահանջով միջնորդություններ
13:17 16/12/2025Միհրան Հակոբյան. Անձամբ Նիկոլի հանձնարարականը ի կատար է ածել հայտնի քրեաօլիգարխիկ համակարգերից մեկը«Քննչական կոմիտեն մեծածավալ գործ է արել: Թեև նախաքննական գաղտնիք չեմ կարող բացահայտել, բայց կասեմ միայն, որ անձամբ Նիկոլի հանձնարարականը ի կատար է ածել հայտնի քրեաօլիգարխիկ համակարգերից մեկը:...
12:45 16/12/2025Ահասարսուռ դեպք Գյումրիում. Որդին uպանել է ծնողներինԴեկտեմբերի 16-ին՝ ժամը 10․10-ի սահմաններում, 911 զանգահարած քաղաքացին հայտնել է, որ Շիրակի մարզի Գյումրի քաղաքի Կարեն Դեմիրճյան 37 հասցեում բնակարանի դուռը փակ է և հարազատները չեն արձագանքում։...
12:30 16/12/2025Միքայել Սրբազանը տեղափոխվել է «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոնՄիքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանն արդեն տեղափոխվել է Իզմիրլյան բժշկական կենտրոն: Սրբազանի պաշտպանական թիմից հայտնում են, որ այս պահին անցնում է բժշկական հետազոտություններ: Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ...
11:43 16/12/2025Հայաստանում քաղաքական խոսքի համար կալանավորված մեդիագործիչներ կան․ AntiFake.am-ը ահազանգել է միջազգային հանրությանըAntiFake.am լրատվական կայքի խմբագրությունն ավելի քան 40 պաշտոնական նամակներ է ուղարկել միջազգային իրավապաշտպան, լրագրողական և քաղաքական կառույցներին՝ Նարեկ Սամսոնյանի և Վազգեն Սաղաթելյանի ապօրինի...
20:10 15/12/2025Դատախազությունում տեղի են ունեցել կադրային փոփոխություններՀայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի՝ 2025 թվականի սեպտեմբեր-դեկտեմբեր ամիսների հրամաններով՝ Դատախազությունում տեղի են ունեցել կադրային մի շարք փոփոխություններ: Մասնավորապես՝...
19:59 15/12/2025Օրվա իշխանությունների կամակատար իրավապահները, զնդանների պահապանները բանտարկել են նաեւ հավատքը. Վարդան ՂուկասյանԳյումրիի քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանը դիմել է ՀՀ գլխավոր դատախազին, ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանին, ՀՀ-ուն հավատարմագրված դեսպաններին բողոքով, որում ասվում է․ «2025 թվականի հոկտեմբերի 21-ից, երբ...
19:46 15/12/2025Հետաքրքիր է՝ դատավոր Չիչոյանն ինչպե՞ս է ինքն իրեն համոզում, որ հավատարիմ է մնացել իր կողմից տրված երդմանը․ ՊապոյանՓաստաբան Գայանե Պապոյանը գրում է․ «Դատավոր Ժ. Չիչոյանի «արդարադատությունների» շարքից ԹԱՐՄ դատական ակտ ... Օրեր առաջ՝ 03.12.2025թ. թիվ ԵԴ1/1615/01/24 գործով կայացրել է դատավճիռ, որի համաձայն՝ կես...
17:42 15/12/2025Քրեական ենթամշակույթ կրող խմբավորմանը մասնակցելու կամ ներգրավելու մեղադրանքով հետախուզվողը հայտնաբերվեցՔրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության օպերատիվ խմբի կողմից դեկտեմբերի 13-ին Ալմաթա-Մոսկվա-Երևան չվերթով ՀՀ է տեղափոխվել Գեղարքունիքի մարզի Նորատուս գյուղի բնակիչ 40-ամյա մի տղամարդ։ ՆԳՆ...

20:17 02/11/2023«Зов сыновей»: Надеемся, дело по сфабрикованным обвинениям будет прекращеноСудебное заседание состоится 15 ноября в 12:00 – в том же суде.
19:18 02/11/2023Адвокаты Левона Кочаряна: В этом и ряде других случаев возникает невозможность защиты правСторона защиты лишена даже права устного рассмотрения жалобы на специальный пересмотр.
17:40 02/11/2023В парламенте Грузии заявили об отсутствии вопросов у партнеров из-за ситуации с СаакашвилиУ европейских партнеров Грузии нет вопросов, связанных с продолжающимся заключением экс-президента Михаила Саакашвили, перед решением о предоставлении стране статуса кандидата в члены ЕС.
17:26 02/11/2023Гарика Галеяна освободили из зала судаРодители погибших военнослужащих, которые находились в зале суда, встретили аплодисментами Гарика Галеяна.
17:21 02/11/2023Гагик Галеян – прокурору: Вы когда-нибудь были в Ераблуре?«Независимо от вашего решения, попросил бы учесть, что у меня две квартиры. Одна – в Ераблуре (воинский пантеон Ераблур – Прим.ред.). Эти власти “подарили” мне вторую квартиру – однокомнатную....
12:51 02/11/2023Армянский тяжелоатлет Симон Мартиросян признан невиновным по делу о наездеАрмянский тяжелоатлет, чемпион мира и Европы Симон Мартиросян признан невиновным по делу о наезде. Об этом сообщил адвокат Рубен Балоян. «В результате двухлетней упорной и неотступной борьбы...
12:37 02/11/2023Пашинян: Наши насильственно перемещенные из Нагорного Карабаха братья и сестры обращаются за получением гражданства РАУже наблюдается довольно большой поток, наши насильственно перемещенные из Нагорного Карабаха братья и сестры обращаются за получением гражданства РА, заявил на заседании правительства Армении 2...
11:55 02/11/2023Адвокат: Депутат от партии Пашиняна оскорбил Татевик Вирабян с особой наглостью«Политическое преследование Татевик Вирабян не ограничивается лишь политическим заключением. Татев преследует целая система власти, сея по отношению к ней радикальную ненависть, вражду, оскорбления и...
20:13 01/11/2023Грант Багратян сообщил об уголовном деле в его отношенииУважаемые представители прессы, извините, что не отвечают на ваши звонки. Кому интересно, приходите на судебное заседание.
19:21 01/11/2023Завтра состоится судебное заседание по делу Гарика ГалеянаОбщественная организация «Зов сыновей» распространила заявление, в котором, говорится: «Уважаемые соотечественники, информируем, что 2 ноября в 15:00 в суде общей юрисдикции Еревана (резиденция...
19:10 01/11/2023Медсестра украла у 86-летней женщины из Арцаха банковскую карту и обналичила средстваПо факту в Следственном управлении по Котайкской области РА инициировано уголовное производство.
18:52 01/11/2023Сасун Хачатрян: Дело «1 марта» раскрытоОн заявил, что дело «1 марта» раскрыто, обвинительное заключение уже доступно и желающие могут ознакомиться.
18:35 01/11/2023Рубен Меликян: По нашему ходатайству будет допрошен эксперт обвиненияСудебное заседание пройдет в открытом режиме.
18:17 01/11/2023ЗПЧ Армении отказалась представить подробности по вопросу Левона Мнацаканяна, сославшись на конфиденциальностьОна отметила, что после сведений о Левоне Мнацаканяне она сразу же обратилась в соответствующие органы.
17:55 01/11/2023Адвокат подал жалобу в ЕСПЧ от имени Нарека МалянаНапомню, что на Нарека совершили нападение и пытались похитить члены соросовской организации “Рестарт”, которые хотели отомстить Маляну из-за сделанных в его адрес заявлений.
17:32 01/11/2023Глава СК Армении – о допросе Бабаяна и ШахраманянаНе стану отвечать на данный вопрос, поскольку есть определенные производства, и предварительное следствие не подлежит обнародованию.
15:26 01/11/2023Взятый в плен Азербайджаном Давид Ишханян дважды звонил роднымОн сообщил, отец позвонил в первый раз 10 октября, второй раз – 13 октября.
13:32 01/11/2023По «делу» Григория Хачатурова за 6 месяцев не произведено каких-либо имеющих процессуальное значение действий – адвокат«Сегодня, 1 ноября, в 15:00, в Антикоррупционном суде РА мы постараемся начать предварительные слушания по "уголовному делу" "в отношении" Григория Хачатурова и других», - сообщает адвокат бывшего...
13:23 01/11/2023В Ширакской области Армении 13-летний мальчик случайно из винтовки ранил 11-летнюю девочкуПримечательный инцидент произошел в общине Ахурян Ширакской области Армении. Как сообщили Panorama.am в Полиции, из больницы в Гюмри поступил сигнал о госпитализации девочки. Согласно информации,...
13:04 01/11/2023Институт Лемкина выпустил отчет «Красный флаг угрозы геноцида» в связи с вероятностью вторжения Азербайджана в АрмениюИнститут Лемкина по предотвращению геноцида выпустил отчет «Красный флаг угрозы геноцида» в связи с вызывающей тревогу вероятностью вторжения Азербайджана в Армению в ближайшие дни и недели.