10:27 17/12/2025Գլխավոր դատախազությունը պահանջում է ՊԵԿ նախկին գլխավոր մաքսային տեսուչից հօգուտ ՀՀ-ի բռնագանձել անշարժ և շարժական գույքեր, դրամական միջոցներՀակակոռուպցիոն դատարանը վարույթ է ընդունել Գլխավոր դատախազության՝ ապօրինի ծագում ունեցող գույքի բռնագանձման վերաբերյալ հերթական հայցադիմումը: Գլխավոր դատախազության ապօրինի ծագում ունեցող գույքի...
23:06 16/12/2025Եղբայրները դեկտեմբերի 20-ից ազատ կարձակվեն. Արսեն ԲաբայանՎստահաբար կարող եմ պնդել, որ երկու դատական նիստերում էլ իրավաբանությունը հաղթեց քաղաքականությանը
22:05 16/12/2025Ծնողները սովшմшհ են արել իրենց երեք տարեկան դստերըՆրա պարանոցի վրա առկա հետքերը «համապատասխանում են շղթաների օգտագործմանը», իսկ նրա ձեռքերի վնասվածքները կարող էին պատճառվել սուր առարկայով, օրինակ՝ դանակի
20:42 16/12/2025Ռուբեն Վարդանյանի փաստաբանի միջնորդությունները Բաքվի դատարանը մերժել էԲաքվում ավարտվել է ապօրինաբար պահվող Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի նկատմամբ «դատական քննությունը»: Այս մասին գրում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները: Այսօրվա «դատական նիստի» ընթացքում...
20:22 16/12/2025Տղերք ջա’ն, հարգե’ք ձեր մասնագիտական արժանապատվությունը, նման մեղադրանքը պարզապես անհնար է․ փաստաբանՓաստաբան Րաֆֆի Ասլանյանը գրում է․ «Պարզվում է, որ անհայտ պաշտոնատար անձի, տվյալ դեպքում՝ «ինքնությունը չպարզված» դատավորի կողմից կաշառք ստանալուն օժանդակելու մեղադրանքով հերթական քրեական վարույթն է...
19:43 16/12/202544-ամյա տղամարդը հետախուզվում էր հարկերը, տուրքերը կամ այլ վճարներ չվճարելու մեղադրանքովՔրեական ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության ծառայողների ձեռնարկած միջոցառումների արդյունքում դեկտեմբերի 5-ին չվերթի ժամանումից հետո, Զվարթնոց օդանավակայանում հայտնաբերվել, ձերբակալվել և վարչություն...
19:11 16/12/2025Կանխվել է 161 կիլոգրամ «հերոին» տեսակի թմրամիջոցի ՀՀ տարածքով տարանցիկ փոխադրման փորձՊԵԿ-ից հայտնում են․ «Պետական եկամուտների կոմիտեն շարունակում է անզիջում պայքարը թմրամիջոցների և հոգեմետ նյութերի՝ Հայաստանի Հանրապետության սահմանով անօրինական տեղափոխման ուղղությամբ։ Օրերս «Ագարակ»...
18:33 16/12/2025Դատարանի դահլիճում սպանության փորձ կատարելու դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննությունն ավարտվել էՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում իրականացված քննչական և վարութային գործողությունների արդյունքում պարզվել է, որ 2025...
17:34 16/12/2025161 կգ «Հերոին»-ը ավտոմեքենայի՝ նախապես պատրաստված գաղտնարանում պահելու եղանակով տեղափոխվել է ՀայաստանՀՀ քննչական կոմիտեում 2025 թվականի նոյեմբերի 24-ին նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում պարզվել և հիմնավորվել է, որ օտարազգի քաղաքացին պայմանավորվածություն է ձեռք բերել առանձնապես...
16:29 16/12/2025Մոլդովայի իրավապահների կողմից հետախուզվողը հայտնաբերվել էԴեկտեմբերի 15-ին Համայնքային ոստիկանության «Զվարթնոց» օդանավակայանի բաժնի ծառայողների ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների շնորհիվ չվերթի ժամանումից հետո ձերբակալվել և բաժին է տեղափոխվել...
16:18 16/12/2025Դատախազությունը միջնորդագիր է ուղարկել Ճամբարակ համայնքի ղեկավարինՊետական սեփականություն հանդիսացող հողամասում ինքնակամ կառույցի քանդման ուղղությամբ միջոցներ ձեռնարկելու վերաբերյալ
14:33 16/12/2025Դատարանը փաստացի արձանագրել էր, որ քրեական հետապնդման ժամկետների խնդիր է առաջ գալիս. ՎարդևանյանՔննչական մարմնին ներկայացվել են նախաքննության ձգձգումը կանխող, ակտիվ գործողություններ կատարելու պահանջով միջնորդություններ
13:17 16/12/2025Միհրան Հակոբյան. Անձամբ Նիկոլի հանձնարարականը ի կատար է ածել հայտնի քրեաօլիգարխիկ համակարգերից մեկը«Քննչական կոմիտեն մեծածավալ գործ է արել: Թեև նախաքննական գաղտնիք չեմ կարող բացահայտել, բայց կասեմ միայն, որ անձամբ Նիկոլի հանձնարարականը ի կատար է ածել հայտնի քրեաօլիգարխիկ համակարգերից մեկը:...
12:45 16/12/2025Ահասարսուռ դեպք Գյումրիում. Որդին uպանել է ծնողներինԴեկտեմբերի 16-ին՝ ժամը 10․10-ի սահմաններում, 911 զանգահարած քաղաքացին հայտնել է, որ Շիրակի մարզի Գյումրի քաղաքի Կարեն Դեմիրճյան 37 հասցեում բնակարանի դուռը փակ է և հարազատները չեն արձագանքում։...
12:30 16/12/2025Միքայել Սրբազանը տեղափոխվել է «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոնՄիքայել արքեպիսկոպոս Աջապահյանն արդեն տեղափոխվել է Իզմիրլյան բժշկական կենտրոն: Սրբազանի պաշտպանական թիմից հայտնում են, որ այս պահին անցնում է բժշկական հետազոտություններ: Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ...
11:43 16/12/2025Հայաստանում քաղաքական խոսքի համար կալանավորված մեդիագործիչներ կան․ AntiFake.am-ը ահազանգել է միջազգային հանրությանըAntiFake.am լրատվական կայքի խմբագրությունն ավելի քան 40 պաշտոնական նամակներ է ուղարկել միջազգային իրավապաշտպան, լրագրողական և քաղաքական կառույցներին՝ Նարեկ Սամսոնյանի և Վազգեն Սաղաթելյանի ապօրինի...
20:10 15/12/2025Դատախազությունում տեղի են ունեցել կադրային փոփոխություններՀայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանի՝ 2025 թվականի սեպտեմբեր-դեկտեմբեր ամիսների հրամաններով՝ Դատախազությունում տեղի են ունեցել կադրային մի շարք փոփոխություններ: Մասնավորապես՝...
19:59 15/12/2025Օրվա իշխանությունների կամակատար իրավապահները, զնդանների պահապանները բանտարկել են նաեւ հավատքը. Վարդան ՂուկասյանԳյումրիի քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանը դիմել է ՀՀ գլխավոր դատախազին, ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպանին, ՀՀ-ուն հավատարմագրված դեսպաններին բողոքով, որում ասվում է․ «2025 թվականի հոկտեմբերի 21-ից, երբ...
19:46 15/12/2025Հետաքրքիր է՝ դատավոր Չիչոյանն ինչպե՞ս է ինքն իրեն համոզում, որ հավատարիմ է մնացել իր կողմից տրված երդմանը․ ՊապոյանՓաստաբան Գայանե Պապոյանը գրում է․ «Դատավոր Ժ. Չիչոյանի «արդարադատությունների» շարքից ԹԱՐՄ դատական ակտ ... Օրեր առաջ՝ 03.12.2025թ. թիվ ԵԴ1/1615/01/24 գործով կայացրել է դատավճիռ, որի համաձայն՝ կես...
17:42 15/12/2025Քրեական ենթամշակույթ կրող խմբավորմանը մասնակցելու կամ ներգրավելու մեղադրանքով հետախուզվողը հայտնաբերվեցՔրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության օպերատիվ խմբի կողմից դեկտեմբերի 13-ին Ալմաթա-Մոսկվա-Երևան չվերթով ՀՀ է տեղափոխվել Գեղարքունիքի մարզի Նորատուս գյուղի բնակիչ 40-ամյա մի տղամարդ։ ՆԳՆ...

15:48 18/02/2022Judge calls for measures to bring Armenia’s justice minister to account for ‘offensive’ remarksChairman of Armenia’s Union of Judges Alexander Azaryan urges the Supreme Judicial Council (SJC), a state body overseeing Armenian courts, to take measures to hold Minister of Justice Karen...
15:15 18/02/2022Brad Pitt sues Angelina Jolie over sale of stake in French wineryBrad Pitt is suing Angelina Jolie for selling her share of a French winery they bought together as a couple, The Independent reports.
12:21 18/02/2022Donald Trump must testify in New York investigation, judge rulesFormer US President Donald Trump and two of his children must answer questions under oath in a New York investigation into their business practices, a judge has ruled.
11:33 18/02/2022Ombudspersons denounce Azerbaijan’s statement on prosecution of Artsakh presidentArmenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan and Ombudsman of Artsakh Gegham Stepanyan denounced Azerbaijan’s plans to prosecute Artsakh President Arayik Harutyunyan in a joint statement...
12:20 17/02/2022Blinken calls new charges against Navalny ‘dubious’U.S. Secretary of State Antony Blinken said Tuesday he is “troubled by dubious new charges” against Russian opposition leader Alexey Navalny, who went on trial Tuesday in a penal colony outside of...
16:36 16/02/2022Davit Harutyunyan: New law eliminated constitutional guarantees for judges’ independenceJudge Davit Harutyunyan of the Yerevan Court of General Jurisdiction believes that the amendments to Armenia’s Judicial Code and Criminal Procedure Code passed earlier in February will not survive...
14:12 16/02/2022Judge Boris Bakhshiyan’s right to education violated, lawyer saysJailed judge Boris Bakhshiyan’s lawyer, Yerem Sargsyan, has applied to Armenia's Supreme Judicial Council, alleging a gross violation of the judge's right to education.
13:34 16/02/2022Artsakh parliament unanimously passes bill on occupied territoriesThe Artsakh (Nagorno-Karabakh) National Assembly has unanimously passed in the first reading a draft law on territories occupied by Azerbaijan in the 2020 war.
11:35 16/02/2022Azerbaijani forces targeted Artsakh farmer, police sayAzerbaijani forces opened fire at a civilian engaged in farming in an Artsakh village in fresh ceasefire isolation on Tuesday.
17:03 15/02/2022Robert Kocharyan’s lawyers leave courtroom in protest against judge’s moveThe lawyers of former Armenian President Robert Kocharyan, Hayk Alumyan and Hovhannes Khudoyan, on Tuesday left the courtroom to protest against presiding judge Anna Danibekyan's move during a...
11:57 15/02/2022Armenian ombudsman sums up visit to Gegharkunik villagesArmenia’s outgoing Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan and his staff paid a visit to the villages of Geghamabak, Jaghatsadzor, Norabak, Kut and Sotk in Gegharkunik Province.
16:42 12/02/2022Armenian ombudsman, US ambassador discuss human rights issuesArmenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan held a meeting with EU Ambassador to Armenia Andrea Wiktorin, his office said in a statement.
12:36 12/02/2022Azerbaijan continues criminal acts against Armenian POWs: Opposition MP addresses int’l communityAzerbaijan continues criminal acts against Armenian prisoners of war (POWs), Taguhi Tovmasyan, an MP from the opposition With Honor faction and head of the parliamentary Standing Committee on...
12:48 11/02/2022Ombudsman: Azerbaijani forces opened fire at houses of Artsakh civiliansAzerbaijani forces opened fire at residential houses in Karmir Shuka and Taghavard communities of Artsakh’s Martuni region early on Friday morning, Human Rights Defender (Ombudsman) Gegham Stepanyan...
17:15 10/02/2022Protest held outside EU Delegation office in YerevanA group of human rights activists, opposition figures and other citizens on Thursday gathered in front of the EU Delegation office in Armenia to denounce the “unacceptable" silence of the EU...
13:51 10/02/2022Armenia’s NSS exposes large network of spiesThe National Security Service of Armenia (NSS) says it has uncovered a large network of spies created by foreign intelligence agencies and operating on the territory of the country.
15:56 09/02/2022Armenian ombudsman’s new report reflects on decision to ban Panorama.am photographer's entry into parliamentArmenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan on Wednesday published a new ad hoc report on the restrictions of journalists' activities in the National Assembly and impermissible actions...
12:35 09/02/2022Opposition mayor of Armenia’s Goris to remain in custodyThe jailed opposition mayor of Goris, a community in Armenia’s Syunik Province, will remain in pre-trial custody.
17:08 08/02/2022Three Armenian workers come under Azerbaijani fire in Artsakh’s Askeran regionAzerbaijani forces opened fire at the village of Khramort in Artsakh’s Askeran region from large-caliber machine guns on February 5, at around 12pm, the Artsakh Prosecutor’s Office reported.
16:03 08/02/2022Yerevan court again postpones hearing in case of Robert Kocharyan, Armen GevorgyanThe Yerevan Court of General Jurisdiction on Tuesday again postponed a hearing in the case involving second Armenian President Robert Kocharyan and former Deputy Prime Minister Armen Gevorgyan for a...