12:48 13/12/2025ԵԽ-ի այս արձագանքը վստահաբար նաև տհաճ անակնկալ է ռեժիմի համար. ՍամսոնյանՔաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանը՝ ԵԽ լրագրողների անվտանգության հարթակի արձագանքի մասին
12:25 13/12/2025Վահագնի «մեղավորությունն» իր ակտիվ և ըմբոստ կեցվածքի և իշխանության այլանդակությունները չհանդուրժելու մեջ է. Տիգրան Աբրահամյան«Շուրջ 6 ամիս է՝ Վահագն Չախալյանը կալանավորված է։ Ինչպես «Սրբազան պայքարի» մյուս դեմքերի գործերում, Վահագնի գործի տակ ևս որևէ փաստ գոյություն չունի»,-անդրադառնալով Վահագն Չախալյանի դեմ ճնշումներին՝...
12:16 13/12/2025ՔԿ. Նախնական տվյալներով՝ զինծառայողն իրեն ամրակցված զենքով կրակոց է արձակել գլխի շրջանումԴեկտեմբերի 12-ին զինծառայողի մահվան դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ: Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեցին ՔԿ-ից։ «Ըստ նախնական տվյալների՝ զինծառայողն իրեն ամրակցված զենքով կրակոց է արձակել...
10:38 13/12/2025Չախալյան. Ինձ պատանդ վերցրած ռեժիմի կողմից եղել են սադրանքներ, սակայն դրանք աննախադեպ բնույթ են ձեռք բերել դեկտեմբերի 4-ից հետո«Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ից Ազգային արժեքների պաշտպանության «Կամք» հասարակական նախաձեռնության հիմնադիր-ղեկավար Վահագն Չախալյանը փաստաբանի միջոցով տեղեկացնում է.
09:57 13/12/2025Վահագն Չախալյանին անհիմն ձևով տեղափոխել են բանտի պատժախուց. Ռուբեն Մելիքյան18 արդարների գործով մեղադրյալ, հասարակական գործիչ Վահագն Չախալյանին տեղափոխել են պատժախուց։ «Քաղբանտարկյալ Վահագն Չախալյանին ճանաչում եմ շուրջ 5-6 տարի՝ որպես հակահայ ռեժիմի դեմ անդուլ ու անհոգնել...
09:15 13/12/2025Ներկայանում են ԱԱԾ կապիտան. Խարդախության ահազանգԼրագրող, ռեժիսոր Հրաչյա Պապինյանն ահազանգում է խարդահության մասին. զանգահարում են, ներկայանում ԱԱԾ կապիտան, փորձելով հաշիվներից փող տանել. «Առավոտյան մեր ընկերության նախագահը վոցապով գրեց, թե ԱԱԾ-ն...
21:28 12/12/2025Դատարանի հրապարակած վճռով անվավեր է ճանաչվել ԵՊՀ ռեկտորի՝ աշխատակիցներից մեկին աշխատանքից ազատելու հրամանը. ԱբաջյանԱրդյունքում ԵՊՀ-ն ստիպված է լինելու կրել զգալի ֆինանսական պարտավորվածություն՝ արկածախնդիրների քմահաճույքով և քաղաքական պատվերով պայմանավորված
20:54 12/12/2025Բացահայտվել է Միհրան Հակոբյանի նկատմամբ հարձակում գործած անձանց ինքնությունըՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության ծանր հանցագործությունների քննության բաժնում քննվող քրեական վարույթի շրջանակում ձեռնարկված մեծածավալ քննչական և վարութային, ինչպես նաև ՀՀ ներքին...
20:30 12/12/2025Դատավոր Դավիթ Հարությունյանի գործը նորից կքննվի ԲԴԽ-ումԲարձրագույն դատական խորհուրդը վերացրել է դատավոր Դավիթ Հարությունյանի լիազորությունները դադարեցնելու, ինչպես նաև նրա իրավունքների խախտման փաստն արձանագրող ՍԴ որոշումից հետո նրա գործը ԲԴԽ-ում...
19:25 12/12/2025Միհրան Հակոբյանի վրա հարձակման դեպքով ձերբակալվածներ կանՀՀ ՆԳ նախարարի խոսնակ Նարեկ Սարգսյանը գրում է․ «ՆԳՆ քրեական ոստիկանության ծառայողները, իրականացնելով օպերատիվ-հետախուզական ծավալուն միջոցառումներ և համագործակցելով Քննչական կոմիտեի գործընկերների հետ,...
18:32 12/12/2025Քննչական մարմինը մի կողմ է դրել Սահմանադրությունն ու օրենքներն ու շարժվում է բացարձակ նպատակահարմարությամբ. ՄակինյանՓաստաբան Ամրամ Մակինյանը գրում է․ «Հայ մեծանուն բարերար, ներկայումս քաղբանտարկյալ Սամվել Կարապետյանի գործով իշխանությունից կառչածները վատ իմաստով «Մաստեր Կլաս» են ցույց տալիս...
17:56 12/12/2025Սարսափելի դեպք Դարպաս գյուղում. Էլեկտրաշոկով ստիպել է, որ համագյուղացին 10 հազար դոլար փոխանցի իր հաշվեհամարինՍարսափելի դեպք է ունեցել Լոռու մարզի Դարպաս գյուղում։ Դեկտեմբերի 11-ին Համայնքային ոստիկանության Գուգարքի բաժնում ավազակության վերաբերյալ օպերատիվ տեղեկություն էր ստացվել: ՆԳ նախարարությունից...
17:37 12/12/2025Վերաքննիչ դատարանը հաստատել է. Կարմիր գծերի թանկացումը ոչ իրավաչափ էրՎերաքննիչ Վարչական դատարանը մերժեց Երևանի ավագանու բողոքը` վերահաստատելով, որ կարմիր գծերի թանկացումը ոչ իրավաչափ էր։ Այս մասին հայտնում է փաստաբան Վահե Գրիգորյանը։ Գործը վերաբերում է 2025թ սահմանված...
16:41 12/12/2025Եվրոպայի խորհրդի լրագրողների անվտանգության հարթակը ահազանգել է Հայաստանում լրագրողների կալանավորման մասին և պահանջել պարզաբանումներԱյսօր Եվրոպայի խորհրդի լրագրողների անվտանգության հարթակը ահազանգել է antifake.am-ի փոդքասթերներ Վազգեն Սաղաթելյանի և Նարեկ Սամսոնյանի կալանավորման և լրատվականի գույքի առգրավման մասին՝ հղում կատարելով...
16:36 12/12/2025Դատաստան պետք է կարդան. Արամուսում 4 մարդու սպшնшծի մոտ ցուցակ են հայտնաբերելԿոտայքի մարզի Արամուս գյուղում չորս հոգու սպանածին անմեղսունակ ճանաչած քաղաքացու համար գյուղացիներն արժանի պատիժ են պահանջում։ Armlur-ի փոխանցմամբ, նրա մոտ ցուցակ են գտել, որտեղ նշված են մի քանի...
16:21 12/12/2025Հովիկ Աղազարյանի գործը դատարանում էՆախկին ՔՊ-ական պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանի գործը դատարանում է։ Գլխավոր դատախազությունից Panorama.am-ին հայտնեցին, որ դատարան գնացած գործով պարզվել է, որ պատգամավորը 200 հազար դոլար է պահանջել առանց...
15:42 12/12/2025Միջնորդել էինք այլընտրանքային խափանման միջոցներ կիրառվի, չնայած Սամվել Կարապետյանը դեմ էր. ՊաշտպանԳործարար Սամվել Կարապետյանի պաշտպանները հարկադրված ներկայացրել են այլընտրանքային խափանման միջոցների հնարավոր կիրառման վերաբերյալ միջնորդություն։ Ասուլիսում այս մասին հայտնեց պաշտպան Արամ Վարդևանյանը։...
15:13 12/12/202553 անդամից բաղկացած քննչական խումբը գործողություններ չունի անելու. Սամվել Կարապետյանի պաշտպան«Փորձագիտական մակարդակով վերլուծվել է Սամվել Կարապետյանի խոսքը ելույթների ժամանակ, նաև հոգեբանական բնագավառի փորձագետների էինք դիմել, որոնք վերլուծել են ժեստիկուլյացիան, միմիկան։ Փորձագետները...
15:12 12/12/2025Reopen լրատվականի փակման պատճառը քաղաքական էՎերջերս տեղեկություններ տարածվեցին, որ «Էվոկաբանկ»-ի սեփականատեր Վազգեն Գևորգյանի հովանու ներքո գտնվող կարևոր նախագծերից մեկը՝ ReOpen լրատվականը, դադարեցնում է գործունեությունը: Օրեր առաջ այդ մասին...
13:53 12/12/2025Մեր պրակտիկայում երբեք չենք լսել, որ քննիչը փորձի խուզարկություն կատարել փորձագետի բնակարանում. Սամվել Կարապետյանի պաշտպան«Վարույթ իրականացնող մարմինն այնպիսի մտքեր ունի, որ փորձում է ինչ-որ նոր գործողություն կատարել, բացի քրեական գործը դատարան ուղարկելուց, բացի վերջնական լուծում տալուց»,- ասուլիսում ասաց գործարար...

20:35 27/01/2022Judges tasked with keeping Aghvan Hovsepyan in custody as long as possible, lawyers claimLawyers of Armenia’s former Prosecutor General Aghvan Hovsepyan claim that judges are tasked with keeping their client under arrest as long as possible.
15:00 27/01/2022Arman Tatoyan summerizes activities related to individual cases for the last 6 yearsArmenia’s Human Rights Defender Arman Tatoyan summarizes activities related to individual cases for the last 6 years.
11:29 27/01/2022Criminal charges brought against high-ranking military official for failure to perform military duties during the 44-day warThe Investigative Committee of Armenia has brought charges against a high-ranking military official who served as the commander of one of the Artsakh Republic Defense Army Areas.
16:00 26/01/2022European court rules Turkey violated journalist's human rightsNearly three years after German-Turkish journalist Deniz Yucel was released from prison in Istanbul, the European Court of Human Rights (ECHR) on Tuesday ruled that Turkey had violated his human...
11:09 26/01/2022Georgia judge approves special grand jury for Trump probeA judge in Georgia on Monday approved the creation of a special grand jury to assist in collecting testimony as part of a criminal investigation into efforts by former President Donald Trump to alter...
10:33 26/01/2022Armenian ombudsman discusses human rights issues with French ambassadorArmenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan on Tuesday met with French Ambassador to Armenia Anne Louyot to discuss issues related to human rights protection in Armenia.
16:56 25/01/2022MP: Hayastan faction submitted two applications to Constitutional CourtThe opposition Hayastan faction submitted two applications to the Constitutional Court of Armenia in the recent past, MP Aram Vardevanyan said on Facebook on Tuesday.
15:46 25/01/2022Court hearing in Kocharyan's case postponedThe Yerevan Court of General Jurisdiction, presided over by judge Anna Danibekyan, on Tuesday postponed the hearing in the case of second Armenian President Robert Kocharyan and former Deputy Prime...
15:15 25/01/2022U.S. 'disappointed' by detention of Turkish journalist Sedef KabasThe United States is “disappointed” by the arrest and detention of journalist Sedef Kabas by authorities in Turkey, State Department spokesperson Ned Price said on Monday, Reuters reported.
18:06 24/01/2022Kristinne Grigoryan elected as new Human Rights Defender of ArmeniaKristinne Grigoryan was elected on Monday as the Human Rights Defender of Armenia. Grigoryan's candidacy had been nominated by the "Civil Contract" faction and was backed by the 68 votes of the...
14:33 24/01/2022Candidate for ombudsperson: There are no political prisoners in ArmeniaThere are no political prisoners in Armenia, a candidate for human rights defender, Kristine Grigoryan, said in the parliament on Monday, citing a PACE report.
13:49 24/01/2022Armenia’s ex-defense minister to remain imprisonedArmenia’s former Defense Minister Davit Tonoyan will remain in custody, his lawyer Sergey Hovhannisyan told reporters on Monday.
10:12 24/01/2022Turkish journalist jailed for allegedly insulting ErdoganA Turkish court has detained well-known journalist Sedef Kabas for allegedly insulting the country's president, BBC News reports.
10:36 22/01/2022Armenia has new deputy minister of justiceBy Nikol Pashinyan's decision, Arpine Sargsyan has been appointed Armenia’s new Deputy Minister of Justice.
13:44 21/01/2022FBI raid on Congressman Henry Cuellar's home linked to Azerbaijan probeThe FBI on Wednesday raided Democratic Congressman Henry Cuellar's home and campaign office in Texas as part of a wide-ranging federal probe relating to the former Soviet state of Azerbaijan and...
11:16 21/01/2022Armenian ombudsman: Vicious practice of ‘manual’ assignment of cases to judges continuesThe vicious practice of "manual" assignment of court cases to judges continues in Armenia even after the ombudsman's special report on the issue and his appeal to the Constitutional Court, Armenian...
20:09 20/01/2022Mining companies in Armenia owe around 71 million drams to state – Prosecutor General's OfficeMining companies in Armenia owe around 71 million drams (approx. $148 thousand) to the state in mandatory payments, the Prosecutor General's Office of Armenia reported on Thursday. It is noted that...
19:36 20/01/2022Lawyer: Armen Charchyan's arrest proved illegal once againThe expertise carried out by an interdepartmental commission has proved that famous Armenian doctor and opposition MP Armen Charchyan was arrested unlawfully, his lawyer Erik Aleksanyan claimed.
14:41 20/01/2022Government's refusal to provide data on suspicious ZCMC deal is baseless and illegal, lawyer saysThe Armenian Government has refused to provide the copy of donation agreement for transferring 15% of the shares of the Zangezur Copper Molybdenum Combine (ZCMC) to the trust management of the...
11:40 20/01/2022Artsakh Ombudsman urges not to give in to Azerbaijani manipulations"In an interview with Azerbaijani media, the Azerbaijani leader expressed dissatisfaction with the fact that the Russian peacekeeping force is creating obstacles for the outflow of Armenians from the...