12:48 13/12/2025ԵԽ-ի այս արձագանքը վստահաբար նաև տհաճ անակնկալ է ռեժիմի համար. ՍամսոնյանՔաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանը՝ ԵԽ լրագրողների անվտանգության հարթակի արձագանքի մասին
12:25 13/12/2025Վահագնի «մեղավորությունն» իր ակտիվ և ըմբոստ կեցվածքի և իշխանության այլանդակությունները չհանդուրժելու մեջ է. Տիգրան Աբրահամյան«Շուրջ 6 ամիս է՝ Վահագն Չախալյանը կալանավորված է։ Ինչպես «Սրբազան պայքարի» մյուս դեմքերի գործերում, Վահագնի գործի տակ ևս որևէ փաստ գոյություն չունի»,-անդրադառնալով Վահագն Չախալյանի դեմ ճնշումներին՝...
12:16 13/12/2025ՔԿ. Նախնական տվյալներով՝ զինծառայողն իրեն ամրակցված զենքով կրակոց է արձակել գլխի շրջանումԴեկտեմբերի 12-ին զինծառայողի մահվան դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ: Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեցին ՔԿ-ից։ «Ըստ նախնական տվյալների՝ զինծառայողն իրեն ամրակցված զենքով կրակոց է արձակել...
10:38 13/12/2025Չախալյան. Ինձ պատանդ վերցրած ռեժիմի կողմից եղել են սադրանքներ, սակայն դրանք աննախադեպ բնույթ են ձեռք բերել դեկտեմբերի 4-ից հետո«Նուբարաշեն» ՔԿՀ-ից Ազգային արժեքների պաշտպանության «Կամք» հասարակական նախաձեռնության հիմնադիր-ղեկավար Վահագն Չախալյանը փաստաբանի միջոցով տեղեկացնում է.
09:57 13/12/2025Վահագն Չախալյանին անհիմն ձևով տեղափոխել են բանտի պատժախուց. Ռուբեն Մելիքյան18 արդարների գործով մեղադրյալ, հասարակական գործիչ Վահագն Չախալյանին տեղափոխել են պատժախուց։ «Քաղբանտարկյալ Վահագն Չախալյանին ճանաչում եմ շուրջ 5-6 տարի՝ որպես հակահայ ռեժիմի դեմ անդուլ ու անհոգնել...
09:15 13/12/2025Ներկայանում են ԱԱԾ կապիտան. Խարդախության ահազանգԼրագրող, ռեժիսոր Հրաչյա Պապինյանն ահազանգում է խարդահության մասին. զանգահարում են, ներկայանում ԱԱԾ կապիտան, փորձելով հաշիվներից փող տանել. «Առավոտյան մեր ընկերության նախագահը վոցապով գրեց, թե ԱԱԾ-ն...
21:28 12/12/2025Դատարանի հրապարակած վճռով անվավեր է ճանաչվել ԵՊՀ ռեկտորի՝ աշխատակիցներից մեկին աշխատանքից ազատելու հրամանը. ԱբաջյանԱրդյունքում ԵՊՀ-ն ստիպված է լինելու կրել զգալի ֆինանսական պարտավորվածություն՝ արկածախնդիրների քմահաճույքով և քաղաքական պատվերով պայմանավորված
20:54 12/12/2025Բացահայտվել է Միհրան Հակոբյանի նկատմամբ հարձակում գործած անձանց ինքնությունըՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության ծանր հանցագործությունների քննության բաժնում քննվող քրեական վարույթի շրջանակում ձեռնարկված մեծածավալ քննչական և վարութային, ինչպես նաև ՀՀ ներքին...
20:30 12/12/2025Դատավոր Դավիթ Հարությունյանի գործը նորից կքննվի ԲԴԽ-ումԲարձրագույն դատական խորհուրդը վերացրել է դատավոր Դավիթ Հարությունյանի լիազորությունները դադարեցնելու, ինչպես նաև նրա իրավունքների խախտման փաստն արձանագրող ՍԴ որոշումից հետո նրա գործը ԲԴԽ-ում...
19:25 12/12/2025Միհրան Հակոբյանի վրա հարձակման դեպքով ձերբակալվածներ կանՀՀ ՆԳ նախարարի խոսնակ Նարեկ Սարգսյանը գրում է․ «ՆԳՆ քրեական ոստիկանության ծառայողները, իրականացնելով օպերատիվ-հետախուզական ծավալուն միջոցառումներ և համագործակցելով Քննչական կոմիտեի գործընկերների հետ,...
18:32 12/12/2025Քննչական մարմինը մի կողմ է դրել Սահմանադրությունն ու օրենքներն ու շարժվում է բացարձակ նպատակահարմարությամբ. ՄակինյանՓաստաբան Ամրամ Մակինյանը գրում է․ «Հայ մեծանուն բարերար, ներկայումս քաղբանտարկյալ Սամվել Կարապետյանի գործով իշխանությունից կառչածները վատ իմաստով «Մաստեր Կլաս» են ցույց տալիս...
17:56 12/12/2025Սարսափելի դեպք Դարպաս գյուղում. Էլեկտրաշոկով ստիպել է, որ համագյուղացին 10 հազար դոլար փոխանցի իր հաշվեհամարինՍարսափելի դեպք է ունեցել Լոռու մարզի Դարպաս գյուղում։ Դեկտեմբերի 11-ին Համայնքային ոստիկանության Գուգարքի բաժնում ավազակության վերաբերյալ օպերատիվ տեղեկություն էր ստացվել: ՆԳ նախարարությունից...
17:37 12/12/2025Վերաքննիչ դատարանը հաստատել է. Կարմիր գծերի թանկացումը ոչ իրավաչափ էրՎերաքննիչ Վարչական դատարանը մերժեց Երևանի ավագանու բողոքը` վերահաստատելով, որ կարմիր գծերի թանկացումը ոչ իրավաչափ էր։ Այս մասին հայտնում է փաստաբան Վահե Գրիգորյանը։ Գործը վերաբերում է 2025թ սահմանված...
16:41 12/12/2025Եվրոպայի խորհրդի լրագրողների անվտանգության հարթակը ահազանգել է Հայաստանում լրագրողների կալանավորման մասին և պահանջել պարզաբանումներԱյսօր Եվրոպայի խորհրդի լրագրողների անվտանգության հարթակը ահազանգել է antifake.am-ի փոդքասթերներ Վազգեն Սաղաթելյանի և Նարեկ Սամսոնյանի կալանավորման և լրատվականի գույքի առգրավման մասին՝ հղում կատարելով...
16:36 12/12/2025Դատաստան պետք է կարդան. Արամուսում 4 մարդու սպшնшծի մոտ ցուցակ են հայտնաբերելԿոտայքի մարզի Արամուս գյուղում չորս հոգու սպանածին անմեղսունակ ճանաչած քաղաքացու համար գյուղացիներն արժանի պատիժ են պահանջում։ Armlur-ի փոխանցմամբ, նրա մոտ ցուցակ են գտել, որտեղ նշված են մի քանի...
16:21 12/12/2025Հովիկ Աղազարյանի գործը դատարանում էՆախկին ՔՊ-ական պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանի գործը դատարանում է։ Գլխավոր դատախազությունից Panorama.am-ին հայտնեցին, որ դատարան գնացած գործով պարզվել է, որ պատգամավորը 200 հազար դոլար է պահանջել առանց...
15:42 12/12/2025Միջնորդել էինք այլընտրանքային խափանման միջոցներ կիրառվի, չնայած Սամվել Կարապետյանը դեմ էր. ՊաշտպանԳործարար Սամվել Կարապետյանի պաշտպանները հարկադրված ներկայացրել են այլընտրանքային խափանման միջոցների հնարավոր կիրառման վերաբերյալ միջնորդություն։ Ասուլիսում այս մասին հայտնեց պաշտպան Արամ Վարդևանյանը։...
15:13 12/12/202553 անդամից բաղկացած քննչական խումբը գործողություններ չունի անելու. Սամվել Կարապետյանի պաշտպան«Փորձագիտական մակարդակով վերլուծվել է Սամվել Կարապետյանի խոսքը ելույթների ժամանակ, նաև հոգեբանական բնագավառի փորձագետների էինք դիմել, որոնք վերլուծել են ժեստիկուլյացիան, միմիկան։ Փորձագետները...
15:12 12/12/2025Reopen լրատվականի փակման պատճառը քաղաքական էՎերջերս տեղեկություններ տարածվեցին, որ «Էվոկաբանկ»-ի սեփականատեր Վազգեն Գևորգյանի հովանու ներքո գտնվող կարևոր նախագծերից մեկը՝ ReOpen լրատվականը, դադարեցնում է գործունեությունը: Օրեր առաջ այդ մասին...
13:53 12/12/2025Մեր պրակտիկայում երբեք չենք լսել, որ քննիչը փորձի խուզարկություն կատարել փորձագետի բնակարանում. Սամվել Կարապետյանի պաշտպան«Վարույթ իրականացնող մարմինն այնպիսի մտքեր ունի, որ փորձում է ինչ-որ նոր գործողություն կատարել, բացի քրեական գործը դատարան ուղարկելուց, բացի վերջնական լուծում տալուց»,- ասուլիսում ասաց գործարար...

09:50 27/10/2023Подозреваемый в стрельбе в Льюистоне оставил предсмертную запискуПо ее данным, в доме подозреваемого Роберта Карда была найдена предсмертная записка, адресованная его сыну.
16:19 26/10/2023Устроивший стрельбу в американском Льюистоне дважды был пациентом психлечебницы: подробностиО случившемся проинформировали президента США Джо Байдена. Американский лидер предложил местным властям полную федеральную поддержку.
15:16 26/10/2023В Иране вооруженный человек взял в заложники женщинуАгентство уточняет, что на данный момент в результате инцидента погибла одна женщина. Полиция продолжает операцию по задержанию лица, взявшего заложницу.
10:40 26/10/2023Стрельба в Мэне привела к наибольшему числу жертв среди ЧП в США в 2023 годуМассовая стрельба в американском городе Льюистоне в штате Мэн унесла наибольшее число человеческих жизней среди всех случаев вооруженного насилия в США за 2023 год.
19:04 25/10/2023Пашинян: Вынужденным переселенцам из Нагорного Карабаха будет предоставлен статус временной защитыНикол Пашинян ответил, что юридический статус вынужденных переселенцев из Арцаха является важной повесткой.
18:23 25/10/2023Глава МВД: Имеются сведения о ввозе оружия и боеприпасов из Нагорного Карабаха в АрмениюВ. Казарян отметил, что начальником полиции были даны соответствующие поручения, для проведения разъяснительных работ и призыва людей по сдаче незаконного оружия.
13:12 25/10/2023Судебный фарс над Вагифом Хачатряном в Баку: переводчик намеренно исказил слова арцахцаПосол Армении по особым поручениям Эдмон Марукян, коснувшись судебного фарса над похищенным Азербайджаном Вагифом Хачатряном, пишет: «Как я ранее заявлял, все судебные процессы в Азербайджане, в том...
20:32 24/10/2023Адвокат: Основные слушания по делу Армена Григоряна продолжатся завтра«Основные слушания по делу Армена Григоряна продолжатся завтра, 25 октября, в 10:00 – в ереванском суде (резиденция “Кентрон”)».
20:08 24/10/2023При стрельбе в канадской провинции Онтарио погибли пять человекПо данным полиции, оба инцидента связаны между собой и произошли «в результате насилия между интимными партнерами».
18:08 24/10/2023Представители МККК посетили армянских политических и военных деятелей, удерживаемых в БакуСогласно информации, им была предоставлена возможность связаться с членами семей.
14:16 24/10/2023В Грузии задержали одного из боссов итальянской мафииСотрудники правоохранительных органов Грузии задержали одного из главарей итальянской мафии Джузеппе Сгангу, сообщает РИА Новости со ссылкой на грузинские телекомпании.
13:17 24/10/2023Бывший госминистр Арцаха Гурген Нерсисян займется адвокатской деятельностьюПо сведениям NEWS.am, бывший госминистр Арцаха Гурген Нерсисян займется адвокатской деятельностью в Армении.
14:46 23/10/2023Александр Айрапетян: Если человек видел, как на его глазах убивают людей, как он может вернуться в Арцах?«Мы идем на этот шаг, потому что народ Арцаха в Армении разделен на несколько частей», – заявил Айрапетян.
19:25 21/10/2023В аэропорту «Звартноц» обнаружен разыскиваемый по обвинению в добровольном оставлении места службыМера пресечения – подписка о невыезде.
16:02 21/10/2023ЧП в Ереване: обстреляли автобус №18Собравшиеся на месте происшествия очевидцы отметили, что в автобусе было много пассажиров, к счастью, никто не пострадал.
12:41 21/10/2023Адвокат прокомментировал награждение Айказа Джомардяна золотой медалью мэра ЕреванаВ. Ованнисян подчеркнул, что вопрос находится не в правовой, а моральной плоскости.
10:45 21/10/2023Свыше 20 журналистов стали жертвами эскалации палестино-израильского конфликта«По состоянию на 20 октября по меньшей мере 22 журналиста пополнили списки более чем 4 тыс. погибших с обеих сторон», – говорится в сообщении.
21:06 20/10/2023Арман Татоян представил доказательства того, что в Арцахе имели место этнические чистки со стороны Азербайджана«Такова политика азербайджанских вооруженных сил при нападении на любой населенный пункт в Арцахе, попытке взять его под контроль: они избирают мишенью также водные источники», – заявил на...
20:06 20/10/2023Лидер движения «Вето» Нарек Малян останется под арестомПравозащитник Рубен Меликян пишет: «Судья Апелляционного суда Лусине Ованнисян отклонила мою жалобу на решение об аресте Нарека Маляна.
19:18 20/10/2023Арман Татоян ответил на циничные и наглые заявления АзербайджанаПри нападении 19 сентября на Арцах Азербайджан сконцентрировал силы таким образом, чтобы отрезать населенные пункты Мартакерт, Аскеран, Мартуни и Степанакерт друг от друга, заявил глава «Фонда...