13:50 12/11/2025Մեկ օրում Հայաստանում բացահայտվել է 117 հանցագործությունՆԳՆ-ն հրապարակել է տեղեկատվություն հանրապետությունում նոյեմբերի 11-ից 12-ը օպերատիվ իրավիճակի վերաբերյալ։ Բացահայտվել է 117 հանցագործություն, որոնցից 4-ը՝ նախկինում կատարված: Մասնավորապես՝ .44 դեպք`...
13:27 12/11/2025Վաղարշապատում առևանգել են «Մայր Հայաստանի» աջակցին. ԱհազանգՔիչ առաջ Վաղարշապատում անհայտ անձանց կողմից գետնին տապալելուց հետո առևանգվել է «Մայր Հայաստանի» աջակից, բլոգեր Օնո Հարությունյանը։ Այս մասին ահազանգում է շարժումը։ Շարժման անդամ Գևորգ Ստեփանյանը...
12:58 12/11/2025Վաղարշապատում արձանագրվել են վարչական ռեսուրսի չարաշահման դեպքեր, կա իրավապահների անհամաչափ գործողությունների վտանգ. Գ. Մելոյան«Քաղաքացին պետք է գիտակցի ինքն է իր քվեի տերը։ Նա պետք է հասկանա, եթե չի գնում ընտրատեղամս, չի իրացնում իր քաղաքաղցիական պարտքը, ապա դա իր փոխարեն անում է այն ընտրողը, որը գնացել է...
11:15 12/11/2025Հափշտակության և պաշտոնեական կեղծիք կատարելու մեջ մեղադրվող Նորավանի միջնակարգ դպրոցի տնօրենի վերաբերյալ նախաքննությունն ավարտվել էՀակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթով իրականացված նախաքննությամբ հիմնավորվել է, որ «Նորավանի միջնակարգ դպրոց» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի պաշտոնը զբաղեցրած անձը 2021-2024 թվականների ընթացքում,...
11:04 12/11/2025Սոնա Մնացականյանի գործով կայացրած որոշումը դատավորն ամիսներ շարունակ կողմերին չի ուղարկում. Ինչո՞ւՀանրային-քաղաքական գործիչ Միքայել Նահապետյանը գրում է. «Բոլորդ գիտեք չէ՞, որ Սոնա Մնացականյանի վրաերթի գործով շաՌասյան վարորդ Արամ Նավասարդյանը դատապարտվեց 1.5 տարի ազատազրկման։ Ու նաև վստահ եմ...
10:57 12/11/2025Հոգևորականներին կանչել են քննչական կոմիտե. փաստաբանը մանրամասներ է հայտնումՄայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնից և Արագածոտնի թեմից 8 հոգևորականի կանչել են քննչական կոմիտե։ Այս մասին Panorama.am-ին ասաց փաստաբան Մարինե Ֆարմանյանը։ «Ենթադրվում է՝ Նաթան Սրբազանի ձայնագրության գործի...
23:21 11/11/2025Կարևոր է սրբազանների ուժեղ կամքն ու հաստատակամությունը, որոնք վարակիչ բնույթի լավատեսություն են ներշնչում.ԱբրահամյանԻշխանությունը որևէ բանի առաջ կանգ չի առնում
19:08 11/11/2025Քննչական կոմիտեի ղեկավարին ուղղված Բագրատ Սրբազանի հարցադրումներից հետո` նման հարցաքննություն սպասելի էր. ՓաստաբանՈրտեղ որպես պաշտպան մասնակցում էի Բագրատ Սրբազանի հարցաքննությանը
18:00 11/11/2025Գործարկվել է աշխատանքային պայմանագրերի թվային համակարգը. ՊԵԿ2025 թվականի ընթացքում կամավորության սկզբունքով, իսկ 2026 թվականի հունվարից արդեն աշխատանքի ընդունման կամ աշխատանքից ազատման բոլոր դեպքերում գործատուների և աշխատողների համար պարտադիր կկիրառվեն...
17:46 11/11/2025Մեքենաների հայելիների գողերին գտել ենՀամայնքային ոստիկանության Նոր Նորքի բաժնի ծառայողները ստացել էին օպերատիվ տեղեկություն, որ երկու երիտասարդ մեքենաներից գողանում են հաշվառման համարանիշներ ու հայելիներ և վերադարձնելու համար մեքենային...
17:17 11/11/2025Վրացական սահմանի մոտ թուրքական ռազմական ինքնաթիռ է կnրծանվելՆախնական տեղեկությունների համաձայն, այն թռչում էր Ադրբեջանից դեպի Թուրքիա
16:25 11/11/2025Նոր թրենդը կարող է վնասել ձեր առողջությանն ու առաջացնել պատասխանատվությունՀամացանցում տարածվում են տեսանյութեր, որտեղ անչափահասներն ու երիտասարդները քաղաքի փողոցները մատնանշող ցուցանակներից բռնվելով՝ կատարում են պարային շարժումներ։ «Նշված գործողությունները կարող են...
15:06 11/11/2025ՔՊ-ականը հոգնել է թալանից ու փողերը մսխելուց և կոչ է անում ոստիկանությանը, որ կանխե՞նՎաղարշապատում «Հայրենիք» կուսակցության քաղաքապետի թեկնածու Խաչիկ Մանուկյանը հարցազրույցում հայտարարել է` «ՔՊ–ի որջը վերացնելու ենք․ թալանել են, փողերը մսխում են»։ Փաստաբան Արսեն Բաբայանը գրել է, որ...
15:01 11/11/2025Փոստանջյան. Միջնորդել էինք, որ Վարդան Ղուկասյանին տեղափոխեն Միքայել Սրբազանի խուցԳյումրու կալանավորված քաղաքապետի պաշտպան Զարուհի Փոստանջյանն այսօր նիստին ընդառաջ ավագանու անդամներին փոխանցեց Վարդան Ղուկասյանի ողջույնները, ասաց՝ Ղուկասյանը խնդրում է, որ իր թիմակիցներն ամուր...
14:30 11/11/2025Որոշում է կայացվել Արշակ Կարապետյանի նկատմամբ հեռակա վարույթ իրականացնելու վերաբերյալՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչությունում ավարտվել է ՀՀ ԶՈՒ նախկին ԳՇ պետի առաջին տեղակալ Ա.Կ.-ի կողմից իշխանությունը չարաշահելու դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի...
14:19 11/11/2025Մանվել Գրիգորյանի դատավոր դստերը մեղադրանք է ներկայացվելԵԿՄ նախկին նախագահ, գեներալ Մանվել Գրիգորյանի դատավոր դստերը՝ Նաիրա Գրիգորյանին, մեղադրանք է ներկայացվել։ «ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում քննվող քրեական վարույթի շրջանակում դատական իշխանության...
13:22 11/11/2025Եղեգնաձոր համայնքին է վերադարձվել 1600 քմ ընդհանուր մակերեսով երկու հողամաս. Գլխավոր դատախազությունԳլխավոր դատախազությունը 2023 թվականի հուլիսի 13-ին հայցադիմում էր ներկայացրել Հակակոռուպցիոն դատարան՝ ընդդեմ Վայոց ձորի մարզի Եղեգնաձոր համայնքի և երկու ֆիզիկական անձանց՝ Գլաձոր համայնքի Գետափ 29-րդ...
12:15 11/11/2025«Ինեկոբանկի» գիշերային արկածները. Քնած հաճախորդների քարտերից կրկնակի գումարներ են գանձվել, գնումների փորձեր են արվել«Ինեկոբանկ»-ի հաճախորդներն ահազանգում են՝ մինչ գիշերը քնած են եղել, իրենց բանկային քարտերից կրկնակի վճարումներ են իրականացվել օրեր առաջ արված գնումների դիմաց։ Օգտատեր Ֆլորա Վարդանյանը ֆեյսբուքյան...
11:44 11/11/2025Լիցենզիայի դադարեցումը նշանակում է բացահայտ ոտնձգություն սեփականության իրավունքի դեմ. ՀԷՑ Վերահսկողական ԿոմիտեՓաշինյանի կառավարության արկածախնդրության համար վճարելու է հասարակությունը
10:33 11/11/2025Եթե ՔԿ ղեկավարը մինչև նոյեմբերի 13-ը չփաստեց, որ գործում առկա է իբր իմ ձեռագրով գրված «աhաբեկչnւթյան պլանավորում» ծրագիրը, պետք է ենթարկվի պատասխանատվության. Բագրատ Սրբազանը՝ ՔԿՀ-իցԲագրատ արքեպիսկոպոս Գալստանյանը «Երևան-Կենտրոն» ՔԿՀ-ից ուղերձ է հղել, որում ասվում է. «Այս օրերին, երբ մեր ամբողջ ներաշխարհը փոթորկված է ծանր պատերազմում կրած պարտության և Արցախ Հայրենիքի կորստյան...

13:46 09/06/2023Приняла ли Гаяне Акопян предъявленное ей обвинение?«Возможно, ваши предположения верны, но об этом мы не говорили», – в ответ на замечание журналиста отметил адвокат Георгий Меликян.
13:02 09/06/2023Гаяне Акопян отказалась от услуг адвокатовОн подчеркнул, что так пожелала их подзащитная: «Любая позиция и желание нашей подзащитной для нас приемлема и уважаема».
11:58 09/06/2023Суд рассмотрит дело «о похищении» Ашота Пашиняна в закрытом режимеОдин из адвокатов в беседе с журналистами отметил, что они не представляли подобного ходатайства, и это является сюрпризом для них.
11:42 09/06/2023Ашот Пашинян: Преклоняюсь перед Гаяне Акопян, но все равны перед закономАдвокаты сообщили журналистам, что они не представляли подобного ходатайства.
20:22 08/06/2023Общественная организация «Зов сыновей»: Завтра состоится судебное заседание по делу Гаяне АкопянЗаседание будет проходить в открытом режиме.
18:40 08/06/2023По подозрению в получении взятки задержан завкафедрой одного из факультетов Ширакского университетаВ ходе предварительного следствия были получены фактические данные также о посредничестве во взяточничестве и служебном подлоге.
15:51 08/06/2023Барсег Бегларян: Это дело против Сержа Саргсяна, преследует политические целиС первого дня говорил, что это постановка, а значит – театр.
15:32 08/06/2023Адвокат Сержа Саргсяна: В данном деле отсутствует событие преступления«Я и в первый день заявлял, сейчас подтверждаю – здесь нет события преступления», – подчеркнул адвокат.
13:35 08/06/2023AFP: Не менее 6 детей и взрослый ранены при нападении мужчины с ножом в парке во ФранцииПо меньшей мере 6 детей ранены, трое из них в критическом состоянии, в ходе нападения с ножом на востоке Франции, сообщает РИА Новости со ссылкой на агентство Франс Пресс.
19:38 07/06/2023Азербайджан предоставил ЕСПЧ сведения относительно 2 похищенных армянских военнослужащихАрмения представит свою позицию относительно предоставленных Азербайджаном сведений и документов в установленный Европейским судом срок, до 16 июня.
15:36 07/06/2023Замглавы МВД Армении – о случаях насилия со стороны сотрудников полиции во время различных инцидентовОна отметила, что любое насилие, естественно, является неприемлемым и в рамках данного производства, при условии подтверждения инцидента, будут предприняты соответствующие шаги.
15:04 07/06/2023КГД Армении сообщил о пресечении попытки отправки в Австралию спрятанного в книгах метамфетаминаСотрудники отдела «Звартноц» Управления по борьбе с контрабандой Комитета государственных доходов Армении на днях в зоне таможенного контроля грузового комплекса «Карго» ЗАО «Международные аэропорты...
14:42 07/06/2023«Я приехала из Армении не для этого»: в Лос-Анджелесе родители школьников подрались со сторонниками ЛГБТВ американском Лос-Анджелесе родители учеников начальной школы Saticoy в Северном Голливуде подрались со сторонниками ЛГБТ (люди нетрадиционной ориентации, трансгендеры и т.
19:50 06/06/2023Заруи Ованнисян: Решение об аресте Гаяне Акопян является неправомернымПоскольку сегодня представители нескольких СМИ звонили и спрашивали мое мнение относительно ареста в отношении Гаяне Акопян, посему повторю свою позицию и здесь.
16:43 06/06/2023Геворк Багдасарян покидает пост заместителя генпрокурора Армении«Это мое решение», – сказал Багдасарян, воздержавшись от комментария по поводу причин.
15:53 06/06/2023Адвокат: В деле Гаяне Акопян не было новых обстоятельств, арест является безосновательным и незаконнымПосле решения суда адвокат Ваан Ованнисян заявил, что, согласно ч. 1 ст. 121 УПК РА – никто не может быть повторно осужден за одно и то же деяние.
12:15 06/06/2023«Грапарак»: Армен Ашотян снова может быть задержан по политическим мотивамГазета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что в правоохранительной системе не исключают, что в ближайшие дни в рамках известного уголовного дела будет задержан заместитель председателя...
19:41 05/06/2023Адвокат Гаяне Акопян: У суда была лишь одна цель – допросить Ашота ПашинянаДля адвоката Гаяне Акопян (Мартиросян), обвиняемой в похищении сына Никола Пашиняна – Ашота Пашиняна, Георгия Меликяна решение суда об ее аресте на 45 дней не стало неожиданностью.
18:04 05/06/2023Мать погибшего военного Гаяне Акопян вновь арестованаУголовный суд общей юрисдикции первой инстанции города Ереван под председательством судьи Манвела Шахвердяна решил арестовать Гаяне Акопян (Мартиросян) сроком на 1 месяц и 15 дней.
17:35 05/06/2023Рубен Меликян: Надеюсь, что на этом фоне прокуратура больше не будет пытаться даже думать об аресте«В середине мая, при рассмотрении вопроса об избрании меры пресечения, мы предлагали очень строгий режим.