12:05 07/11/2025Ինչո՞ւ իրավաբանն առաջարկեց մաhшպատիժ Տիգրանին խեղդամահ արած հոր համարՕրեր առաջ երեքամյա Տիգրանի ողբերգական սպանությունը ցնցեց Հայաստանի հասարակությանը։ Իրավաբանական գիտությունների թեկնածու, դոցենտ Դավիթ Թումասյանը դեպքից հետո ֆեյսբուքյան իր էջում համոզմունք էր...
12:04 07/11/2025Դատարանն անվավեր է ճանաչել Հանրային ռադիոյի տնօրեն Արմեն Քոլոյանի նկատողությունը Ալիսա Գևորգյանին29 տարվա աշխատանքային փորձ ունեցող աշխատակցին նկատողություն էին տվել միայն նրա համար, որ նա կիսվել էր «Առավոտ» օրաթերթի խմբագիր Արամ Աբրահամյանի ֆեյսբուքյան գրառումամբ։
11:45 07/11/2025Սա է իրականությունը և սա իրավահաջորդ լինելու անժխտելի փաստարկ է. Միլիտոնյանն ընդդիմացել է դատախազությանըՎարչական դատարանում նոյեմբերի 5-ին տեղի է ունեցել Հայաստանի գրողների միության Սևանի ստեղծագործական տան ՀՀ կադաստրի կոմիտեի կողմից տրված սեփականության իրավունքի վերաբերյալ դատական նիստը: Նիստը...
11:07 07/11/2025Կադաստրի կոմիտեն առաջարկում է ներդնել նոր իրավական ինստիտուտներ․ «Հետադարձ հիփոթեք» և «Կողակցի սեփականության իրավունք»Կադաստրի կոմիտեն նախաձեռնել է նոր օրենսդրական փոփոխություն, որով առաջարկվում է ՀՀ քաղաքացիական օրենսգրքում ներդնել «հետադարձ հիփոթեք» և «կողակցի սեփականության իրավունք» ինստիտուտները, որոնք...
10:40 07/11/2025ՊԵԿ նախկին նախագահի խափանման միջոցը փոխվել է, պաշտպանները կբողոքարկեն դատարանի որոշումըՊաշտպանն ասաց, որ այսօր մինչև ժամը 19․00-ն դեռ կալանքը պահպանվելու է, այնուհետև Վարդան Հարությունյանը կտեղափոխվի տուն՝ տնային կալանքի։
10:25 07/11/2025Փաշինյանն ու ՔՊ-ն, իմ կարծիքով, օգոստոսի 8-ից հետո օրացույց չեն շրջում. Թաթոյան«Միասնության թևեր» քաղաքական նախաձեռնության հիմնադիր, Հայաստանի նախկին ՄԻՊ Արման Թաթոյանը գրում է. «Չաշխատող ժամացույցը օրը 2 անգամ ճիշտ ժամ է ցույց տալիս. նույն տրամաբանությամբ՝ Փաշինյանն ու ՔՊ-ն,...
10:20 07/11/2025Ողբերգական ավտովթար՝ Արագածոտնի մարզումԱյսօր՝ նոյեմբերի 7-ին, ողբերգական ավտովթար է տեղի ունեցել Արագածոտնի մարզում: Ժամը 09:00-ի սահմաններում Աշտարակ-Ապարան ավտոճանապարհի Մուղնի թաղամասի հարևանությամբ բախվել են 2 «Mercedes» և...
09:54 07/11/2025Առաջին ընտրությունների պարագայում որոշել ենք հրաժարվել կայուն մեծամասնության սկզբունքից․ Գալյանը՝ նոր Սահմանադրության մասինՀայաստանի նոր Սահմանադրության տեքստն այս պահին մշակման ակտիվ փուլում է։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Հանրային հեռուստաընկերության տված հարցազրույցում այս մասին ասել է ՀՀ արդարադատության նախարար Սրբուհի...
09:39 07/11/2025Մի քանի ամսում 3 բուքմեյքերական ընկերություններ միասին ուղարկել են շուրջ 45 մլն sms. Արփինե Հովհաննիսյանի ահազանգըԱրդարադատության նախկին նախարար Արփինե Հովհաննիսյանն ահազանգել է հայաստանյան բույքմեյքերական ընկերությունների կողմից բազմաթիվ մարդկանց հաղորդագրությունների միջոցով շահագրգռելուն այն պարագայում, երբ...
20:30 06/11/2025Դավիթ Հարությունյանի գործով դատախազության կասկածելի մեթոդաբանությունը հարցեր է առաջացրելԴավիթ Հարությունյանի գույքի բռնագանձման հետ կապված հնչեղ գործի նախնական դատական նիստի ընթացքում բացահայտվել են լուրջ հակասություններ, որոնք առնչվում են դատախազության ներկայացրած ֆինանսական...
20:05 06/11/2025Այսօր կտրուկ վատացել է Գյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի առողջական վիճակը․ ՓոստանջյանՎարդան Ղուկասյանի փաստաբան Զարուհի Փոստանջյանը հայտնում է․ «Այսօր՝ 2025 թվականի նոյեմբերի 6-ին, ժամը 16։00-ի սահմաններում, կտրուկ վատացել է Գյումրու քաղաքապետ Վարդան Ղուկասյանի առողջական վիճակը, ով...
19:42 06/11/2025Պատասխանատվությամբ կատարվում են իտալական կողմի իրավական օգնության պահանջները․ Վարդապետյանը՝ Իտալիայի Վճռաբեկ դատարանի գլխավոր դատախազինՀայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանը, Իտալիայի Հանրապետություն կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում, 2025 թվականի նոյեմբերի 6-ին հանդիպել է Իտալիայի Վճռաբեկ դատարանի գլխավոր...
18:13 06/11/2025Սերժ Սարգսյանի նկատմամբ հանրային քրեական հետապնդում է հարուցվել. ԴատախազությունՆոյեմբերի 5-ին դատախազը Սերժ Սարգսյանի նկատմամբ հանրային քրեական հետապնդում է հարուցել՝ 18.04.2003 թվականին ընդունված Քրեական օրենսգրքի 311-րդ հոդվածի 4-րդ մասի 2-րդ կետով, որը համապատասխանում է...
18:07 06/11/2025Սպանության դեպք է կանխվել, 5 անձ ձերբակալվել էՔրեական վարույթի շրջանակում ձեռնարկած օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում Քրեական ոստիկանության Լոռու մարզային վարչության ծառայողները ստացել էին տեղեկություն, որ 17 և 20 տարեկան...
18:00 06/11/2025Մոսկվա գործուղված խումբը Հայաստան է տեղափոխել հետախուզվողինՔրեական ոստիկանության գլխավոր և Արարատի մարզային վարչությունների համատեղ բացատրական աշխատանքի արդյունքում Մոսկվա գործուղված օպերատիվ-ուղեկցող խմբին կամավոր ներկայացել և նոյեմբերի 5-ին Հայաստան է...
17:56 06/11/2025Բագրատ Սրբազան. Եթե չկա նման բան, ապա ՔԿ նախագահը պետք է պաշտոնազրկվի, դատապարտվի«Ես պաշտոնապես ասում եմ, հարգելի դատարան, եթե կա նման արտահայտություն կա արձանագրված որևէ տեղ իմ կամ այստեղ գտնվողներից որևէ մեկի ձեռքով, ես պատրաստ եմ այս դատարանում առանց քննության, առանց...
17:50 06/11/20252026 թվականի հունվարի 1-ից նույնականացման միջոցներով դրոշմավորման ենթակա ապրանքների ցանկն ընդլայնվում է. ՊԵԿՊետական եկամուտների կոմիտեն հիշեցնում է՝ 2026 թվականի հունվարի 1-ից, Կառավարության համապատասխան որոշմամբ, նույնականացման միջոցներով պարտադիր պետք է դրոշմավորվեն հետևյալ ապրանքախմբերը՝ կաթնամթերք,...
17:48 06/11/2025Սերժ Սարգսյանին արգելել են մեկնել Հայաստանից՝ մաhաgած գործարար Բաղդասարովի՝ 6 տարի առաջ սխալ թարգմանված ցուցմունքների հիման վրա. Աշոտյան«Այսօր ցերեկը Հայաստանի երրորդ նախագահին հրավիրել էին քննչական մարմիններից մեկը և ներկայացրել մի նոր զավեշտալի մեղադրանք զուտ որպես պատրվակ, առիթ, որպեսզի այդ հիմքով, արդեն նախաքննության ընթացքում,...
17:07 06/11/2025Արթուր Սարգսյանի 85-ամյա հայրը գտնվում է ԲԿ-ում. Արամ ՎարդևանյանԱԺ պատգամավոր Արթուր Սարգսյանի նկատմամբ խափանման միջոց ընտրված կալանքը վերացնելու, միաժամանակ խափանման այլ համակցված միջոցներ՝տնային կալանք, գրավ, բացակայելու արգելք կիրառելու միջնորդությունը...
16:52 06/11/2025Էդգար Ղազարյան. 18 արդարները պատժվում են ազգասիրության, հայրենասիրության համար«Իրավական պրոցես կարող է լինել միայն այն դեպքում, երբ մարդը հանցանք է գործել ու դրա համար ներկայացվում է պատասխանատվության։ Այս գործով որևէ մեկը հանցագործություն չի գործել»,-լրագրողների հետ զրույցում...

10:56 07/04/2021Azerbaijani military’s move to stone civilian car in Armenia’s Syunik confirms urgent need for security zone, ombudsman saysThe move of the Azerbaijani military to throw stones at a civilian car in Armenia’s Syunik Province confirms the urgent need for a security zone, Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan said...
20:35 06/04/2021Lawyer: There are no grounds for bringing new charge against KocharyanFor two and a half years, the lawyers of Armenia’s former President Robert Kocharyan “have repeatedly warned” that Article 300.1 of the Criminal Code has problems with applicability and certainty,...
19:26 06/04/2021Court ends prosecution of Armenia’s ex-defense minister under Article 300.1The Yerevan Court of General Jurisdiction on Tuesday ruled to end the criminal prosecution against Armenia’s former Defense Minister Seyran Ohanyan under Article 300.1 of the Criminal Code due to the...
18:44 06/04/2021Yerevan court rules to end prosecution of Kocharyan under Article 300.1The Yerevan Court of General Jurisdiction on Tuesday ruled to end the criminal prosecution of Armenia’s former President Robert Kocharyan under Article 300.1 of the Criminal Code.
10:26 06/04/2021Ombudsman discussed the issue of immediate return of Armenian captives with French MEPThe Human Rights Defender of Armenia Arman Tatoyan received on Monday the French Member of the European Parliament, Francois-Xavier Bellamy.
15:10 05/04/2021Prosecutor General’s Office appeals court ruling to release former senior parliament staffer Ara SaghatelyanArmenia’s Prosecutor General’s Office has appealed the ruling of the Court of Appeals to release Ara Saghatelyan, a former chief of the Armenian parliament staff.
11:25 05/04/2021Artsakh ombudsman’s office received 377 applications from 481 persons in 2020Pursuant to Article 30.1 of the law “On Human Rights Defender” of the Artsakh Republic, the ombudsman’s office has released the annual report on the 2020 activities, as well as the state of...
20:20 02/04/2021Azerbaijani atrocities against Artsakh in April 2016 not condemned properly by the international communityAtrocities committed by Azerbaijan against the people of Artsakh in April, 2016, have not been condemned properly by the international community, The Artsakh Republic Ombudsman's Office said in a...
19:37 02/04/2021Prosecutors oppose suspension of criminal proceedings against former President KocharyanProsecutors oppose the petition to stop the criminal proceedings against former President Robert Kocharyan initiated according to Article 300.1 of the Criminal Code.
18:55 02/04/2021Impunity breeds new and more serious crimes - Arman TatoyanArmenian Ombudsman Arman Tatoyan recalls brutal killings of elderly people, beheadings and other war crimes committed by Azerbaijani forces five years ago on this day.
20:43 01/04/2021Yerevan court to hear motion to end prosecution of Kocharyan under Article 300․1The Court of General Jurisdiction in Yerevan, presided over by judge Anna Danibekyan, on Friday will continue hearings in the case of the alleged overthrow of the constitutional order involving...
14:47 01/04/2021Parliament passes bill on making amendments to Electoral Code in the first readingThe Armenian National Assembly of Armenia passed in the first reading Thursday the bill on making amendments to the Electoral Code of the Country.
12:25 01/04/2021Parliament debates changes to the Electoral Code ahead of the snap electionsThe Armenian National Assembly is holding an extra-ordinary sitting to debate legislative amendments to the Electoral Code ahead of the snap parliamentary elections that will take place on June 20.
14:45 31/03/2021Azerbaijani serviceman drowns in lake near HadrutAn Azerbaijani serviceman drowned in a lake near Artsakh’s Hadrut region occupied by Azerbaijan during the recent war, the Azerbaijani media reported on Wednesday, citing a statement of the country’s...
14:18 31/03/2021Prosecution of Kocharyan continues under ‘non-existent’ penal code article, lawyer saysThe criminal prosecution against Armenia’s second President Robert Kocharyan and three other former top officials continue under “non-existent” article of Armenia’s Criminal Code as the...
11:57 31/03/2021New sex-tape emerges targeting daughter of Azerbaijani opposition leader – OC MediaA private video reportedly featuring the daughter of Azerbaijani opposition leader Jamil Hasanli has been leaked on social media, the latest in a spate of sex-tapes targetting opposition figures, OC...
16:41 30/03/2021Lawyer: Judge Anna Danibekyan not inclined to act in line with lawJudge Anna Danibekyan presiding over the trial of Armenia’s second President Robert Kocharyan, former Chief of the army’s General Staff Yuri Khachaturov and two other former top officials, seems not...
14:56 30/03/2021Investigative Committee in Artsakh opens proceedings over HALO Trust handing minefield maps to Turkish forcesThe Artsakh Investigative Committee launched proceedings in the frames of the criminal case, opened according to Articles 310, Part 1 and 316 of the Criminal Code on the alleged handing of a...
13:54 30/03/2021Prosecutors not attending the court hearing in case of Robert Kocharyan and othersThe Yerevan Court of General Jurisdiction, presided over by judge Anna Danibekyan, resumed on Tuesday the hearing in the case of Armenia’s second President Robert Kocharyan and three other former top...
12:01 30/03/2021APT Secretary General calls on Parliament speaker to retain legislative proposals on funding of the Ombudsman's workSecretary General at the Association for the Prevention of Torture (APT) Barbara Bernath sent an open letter to the Speaker of Armenian Parliament Ararat Mirzoyan on the draft of a law on funding...