17:07 06/11/2025Արթուր Սարգսյանի 85-ամյա հայրը գտնվում է ԲԿ-ում. Արամ ՎարդևանյանԱԺ պատգամավոր Արթուր Սարգսյանի նկատմամբ խափանման միջոց ընտրված կալանքը վերացնելու, միաժամանակ խափանման այլ համակցված միջոցներ՝տնային կալանք, գրավ, բացակայելու արգելք կիրառելու միջնորդությունը...
16:52 06/11/2025Էդգար Ղազարյան. 18 արդարները պատժվում են ազգասիրության, հայրենասիրության համար«Իրավական պրոցես կարող է լինել միայն այն դեպքում, երբ մարդը հանցանք է գործել ու դրա համար ներկայացվում է պատասխանատվության։ Այս գործով որևէ մեկը հանցագործություն չի գործել»,-լրագրողների հետ զրույցում...
16:17 06/11/2025Արթուր Սարգսյանի կալանքը փոխելու միջնորդությունը քննվում է դռնփակԲագրատ Սրբազանի և մյուսների գործով դատական նիստին մեղադրյալներից «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Արթուր Սարգսյանի պաշտպան Արամ Վարդևանյանը, ի լրումն նախորդ նիստին ներկայացված միջնորդության, ևս...
15:41 06/11/2025Բագրատ Սրբազանի և մյուսների գործով նիստն ընդմիջվեց, հանրային մեղադրողները չեն ներկայացել18 արդարների գործով դատական նիստը դեռ չսկսված 15 րոպեով ընդմիջվեց, քանի որ պաշտպաններից մի քանիսը և հանրայն մեղադրողները չեն ներկայացել։ Բագրատ Սրբազանի և մյուսների գործով նիստը նախագահող դատավոր...
15:23 06/11/2025Վրաստանի գլխավոր դատախազությունը նոր մեղադրանք է առաջադրել Միխեիլ ՍաակաշվիլիինՎրաստանի գլխավոր դատախազությունը նոր մեղադրանքներ է առաջադրել Միխեիլ Սաակաշվիլիի նկատմամբ։ Նախկին նախագահը մեղադրվում է կառավարության տապալման կոչերի, դիվերսիաների, թշնամական գործունեության մեջ...
15:02 06/11/2025Երեկ ուշ երեկոյան Սերժ Սարգսյանին հրավիրել են հակակոռուպցիոն կոմիտե. փաստաբան«Քանի՞ տարի է անցել, բա ինչի՞ էիք պահում էդ «հզոր» գործը… հաա, հասկացա, հիշեցիք, երբ դատարանները չարգելեցին Նախագահի ելքը… »
13:41 06/11/2025Արտակարգ դեպք՝ Արմավիրի բանտում․ ինչ է կատարվել պատժախցումՄանրամասներ է հայտնում armlur.am-ը։
12:07 06/11/2025«Օրենքով գող» օշականցի Գևորիկը ձերբակալվել էՔրեական աստիճանակարգության բարձրագույն կարգավիճակ ունեցող անձը ձերբակալվել է։ Այս մասին հայտնում են քննչական կոմիտեից։ «ՀՀ քննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչությունում...
11:05 06/11/202510 կգ թմրամիջոցը մաքսանենգությամբ ՀՀ տեղափոխած օտարազգի քաղաքացիները կալանավորվել են. ՔԿԱյս տարվա հոկտեմբերի 9-ին ՀՀ ազգային անվտանգության ծառայությունից ստացվել է հաղորդում այն մասին, որ օտարազգի քաղաքացին պատրաստվում է մաքսանենգ ճանապարհով Հայաստան բերել և 50 հզր ԱՄՆ դոլարի դիմաց...
09:57 06/11/2025Հարթագյուղ համայնքի նախկին ղեկավարի կողմից ապօրինի օտարվել է 10 միլիոն ՀՀ դրամ արժեքով հողատարածքը. 7 անձի վերաբերյալ նախաքննությունն ավարտվել էՀակակոռուպցիոն կոմիտեում քննված քրեական վարույթով իրականացված ապացուցողական և վարութային այլ գործողությունների արդյունքում հիմնավորվել է, որ 1996- 2021 թվականներն ընկած ժամանակահատվածում Լոռու մարզի...
20:45 05/11/2025Նախկին ամուսինը դանակով սպանել է կնոջըՆախկին ամուսինը դանակահարել է նախկին կնոջը, որն էլ ստացած մարմնական վնասվածքների հետևանքով մահացել է։ Այս մասին հայտնում են ՆԳՆ ոստիկանությունից։ Ըստ նախնական տեղեկությունների՝ նախկին ամուսինների...
20:21 05/11/2025Մահացել է նախկին դատավոր Ռուբեն ՆերսիսյանըԴատական իշխանությունից հայտնում են, որ մահացել է Երևան քաղաքի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության քաղաքացիական դատարանի նախկին դատավոր Ռուբեն Ներսիսյանը։ «Նա դատավորի պաշտոնում աշխատել է 1999-2023...
20:12 05/11/2025Դիտավորյալ կոծկվում և կեղծվում էին փաստերը՝ հանրության աչքերում նրանց վարկաբեկելու և զրպարտելու նպատակով․ ՔԻՀԿ զեկույցՔաղաքական իրավունքների հայկական կենտրոնը հրապարակել է 2025թ. «Անարդարադատությունը Հայաստանում․ զանգվածային քաղաքական հետապնդումները Մաս Ա (մայիս–սեպտեմբեր)» զեկույցը։ «Զեկույցում մանրամասն...
18:46 05/11/2025Տրանսպորտային միջոցներում և բնակության վայրերում ապօրինի պահվում են զենք-զինամթերքՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչությունում քննվող մի շարք քրեական վարույթներով ՀՀ ՆԳՆ ոստիկանության ծառայողների հետ համատեղ ձեռնարկված միջոցառումների արդյունքում ձեռք են բերվել փաստական...
18:14 05/11/2025Իռլանդիան արտաքսել է 52 վրացուԴուբլինի օդանավակայանից չարթերային չվերթով Վրաստան է արտաքսվել 52 մարդ, նրանց թվում՝ 7 երեխա։ Իռլանդական լրատվամիջոցների փոխանցմամբ՝ Ներգաղթի բյուրոն համապատասխան արտաքսման գործողությունն իրականացրել...
18:05 05/11/2025Ռուբեն Վարդանյանը միջնորդել է դատարան հրավիրել Ադրբեջանի սահմանապահ ծառայության ներկայացուցչին«Հետք»-ը գրում է. «Նոյեմբերի 4-ին շարունակվել է Բաքվում ապօրինի պահվող Արցախի նախկին պետնախարար Ռուբեն Վարդանյանի գործի քննությունը՝ նախագահությամբ Բաքվի ռազմական դատարանի դատավոր Զեյնալ Աղաևի։...
17:58 05/11/2025Երկրորդ դատավորը մերժեց Սերժ Սարգսյանի նկատմամբ այլընտրանքային խափանման միջոց կիրառելու միջնորդությունըՀակակոռուպցիոն դատարանում, դատավոր Արամ Գրիգորյանի նախագահությամբ, կայացավ ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանի գործով դատական նիստ, որտեղ քննարկվեց հանրայն մեղադրողի կողմից որպես խափանման միջոց նաև...
17:54 05/11/2025Հաջորդիվ Բագրատ Սրբազանի կողմից կողմից կհնչի համարժեք պատասխան ՔԿ նախագահի հայտարարություններին. ՓաստաբանԲագրատ Սրբազանի պաշտպան Սերգեյ Հարությունյանը գրում է. «Քիչ առաջ դուրս եկա Երևան-Կենտրոն քրեակատարողական հիմնարկից, ուր այցելել էի Բագրատ Սրբազանին: Ինչպես միշտ մարտական էր և փառք Աստծո` առողջ:...
17:31 05/11/2025Ոստիկաններին է ներկայացել բեզոարյան այծ ու կաքավներ որսացած երրորդ տղամարդըՀամայնքային ոստիկանության Եղեգնաձորի բաժնի ձեռնարկած միջոցառումների արդյունքում հոկտեմբերի 29-ին ստացվել է հավաստի տեղեկություն, որ երեք տղամարդ Գնիշիկ-Մոզրով բնակավայրերի տարածքում ապօրինի...
16:27 05/11/2025Բռնված գողը խոստովանել է՝ սեպտեմբերից 5 առանձնատուն է մտել, չորսից ձեռնունայն է դուրս եկելՆոյեմբերի 4-ին Քրեական ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության սեփականության դեմ ուղղված հանցագործությունների դեմ պայքարի բաժնում ստացված օպերատիվ տեղեկությունն իրացվեց ժամը 19.35-ին: Երևանի քրեական...

12:01 30/03/2021APT Secretary General calls on Parliament speaker to retain legislative proposals on funding of the Ombudsman's workSecretary General at the Association for the Prevention of Torture (APT) Barbara Bernath sent an open letter to the Speaker of Armenian Parliament Ararat Mirzoyan on the draft of a law on funding...
18:49 29/03/2021Azeris throw stones on a vehicle transporting bodies of killed servicemen of the Artsakh warAzeris threw stones on a vehicle transporting bodies of the killed servicemen retrieved from the Nagorno-Karabakh former war zone, the Deputy Mayor of Goris town Irina Yolyan informed on Facebook.
18:45 27/03/2021Ombudsman shares video of Azeri soldiers desecrating, vandalizing Armenian church in MataghisAzerbaijani forces have cynically desecrated and vandalized a 19th-century Armenian church in Artsakh’s Mataghis region controlled by them, a video shared by Armenia’s Human Rights Defender...
17:35 27/03/2021Artur Vanetsyan calls for resignations in the wake of Friday’s Constitutional Court rulingOpposition Homeland Party leader Artur Vanetsyan, a former director of Armenia’s National Security Service, cheered Friday’s ruling of the Constitutional Court that declared Article 300.1 of the...
15:50 27/03/2021New amendments threaten to stifle media freedom and freedom of expression in Armenia – Freedom HouseNew amendments threaten to stifle media freedom and freedom of expression in Armenia, Freedom House, a U.S.-based non-governmental democracy watchdog, has warned.
12:50 27/03/20212 dead, 8 wounded in Virginia Beach oceanfront shootings, police sayTwo people are dead and eight people were wounded in shootings along Virginia Beach’s oceanfront, The Associated Press reported on Saturday, citing police.
11:08 27/03/2021Lawyer: Armenia’s Constitutional Court ‘saved’ current authorities from charges and punishment in futureArmenia’s Constitutional Court “saved” the current authorities from charges and punishment in the future by ruling that Article 300.1 of the Criminal Code does not comply with the Constitution and is...
10:35 27/03/2021Artsakh ombudsman calls for proper probe into incident on Karmir Shuka-Stepanakert roadArtsakh Human Rights Defender (Ombudsman) Gegham Stepanyan studied the information spread in the media on March 25, that the cars of Armenians were stoned by Azerbaijanis on the Karmir...
20:28 26/03/2021Robert Kocharyan has been unlawfully deprived of liberty for 537 days - Statement"Moments ago, the Constitutional Court of Armenia issued a judgment, declaring Article 300.1 of the Criminal Code to be contrary to the Constitution and invalid.
19:38 26/03/2021Turkish ex-police chiefs convicted over Hrant Dink's murderTurkish court sentenced two former police chiefs on Friday to life in prison for their role in the killing of prominent Turkish-Armenian journalist Hrant Dink more than 14 years ago, Reuters reported.
19:07 26/03/2021Armenia's highest court declares Article 300.1 to be unconstitutionalArmenia’s Constitutional Court declared Article 300.1 of the country's Criminal Code, under which former president Robert Kocharyan is charged, to be unconstitutional.
13:09 26/03/2021Lawyer: Former Ararat governor’s illegal decision declared invalidA court in Yerevan has declared invalid a decision of former Governor of Armenia’s Ararat Province Garik Sargsyan to appoint an acting head of the Norashen community in 2019, lawyer Amram Makinyan...
19:08 25/03/2021Artsakh has new human rights defenderThe National Assembly of Artsakh on Thursday held its regular plenary session during which, among other issues, the new human rights defender was elected, Artsakhpress reported.
13:33 25/03/2021Armenia makes international covenant prohibiting death penalty irreversibleOn 19 March 2021, Armenia deposited the instrument of ratification on the Second Optional Protocol to the International Covenant on Civil and Political Rights, becoming its 89th State party.
10:58 25/03/2021Ombudsman: We must learn lessons from the past and disallow violations of the rights of Armenia's border residentsThe Human Rights Defender of Armenia Arman Tatoyan wrote on Facebook that in the 1920s, whenever circumstances related to border issues were unfavorable or not to their liking, the Azerbaijani...
19:15 24/03/2021Khachaturian sisters declared victims in case against their father, lawyer saysThe Russian investigative committee acknowledged the Khachaturian sisters as victims in the posthumous criminal case against their late father, Mikhail Khachaturian, who was killed by his daughters...
13:19 24/03/2021Venice Commission decides to study bill to reduce funding for Armenian ombudsman’s officeAt its March 19-20 session, the European Commission for Democracy through Law (Venice Commission) decided to consider a draft law that would reduce the funding for the office of Armenia’s human...
12:37 24/03/2021Human rights activist: Taron Chakhoyan must be brought to disciplinary liabilityTaron Chakhoyan, the deputy chief of the Armenian prime minister's staff, must be subjected to disciplinary liability, Armenia’s former Deputy Minister of Justice, human rights activist Ruben...
14:59 23/03/2021Human Rights Watch calls for international pressure on Azerbaijan over Armenian POWsAzerbaijan’s international partners should press the Aliyev government to hold the perpetrators of the torture and degrading treatment against Armenian servicemen and civilians accountable, Human...
10:57 23/03/2021Gunman kills 10 at Colorado marketA gunman has killed 10 people, including a police officer, following an hours-long stand-off at a grocery market in the US state of Colorado, BBC reported.