23:28 31/10/2025Ոստիկանության գվարդիայի պետի հավանական թեկնածուներից մեկը ոստիկանության զորքերի նախկին հրամանատարն էԱռաջիկայում նաև կադրային լուրջ փոփոխություններ են տեղի ունենալու ոստիկանության պարեկային ծառայության ղեկավար կազմում
20:43 31/10/2025Արսեն Ղուկասյանի կալանքը փոխարինվեց տնային կալանքով, բացակայելու արգելքով և 1 մլն գրավով․ փաստաբանՓաստաբան Տաթև Սողոյանը գրում է․ «Արսեն Ղուկասյանի կալանքը փոխարինվեց տնային կալանքով, բացակայելու արգելքով և 1 մլն գրավով: Դրժվարանում եմ սա արդարության կամ արդարադատության հաղթանակ համարել, բայց...
20:33 31/10/2025Կալանքների անհիմն պահպանումը համարժեք է արդարադատության մերժմանը․ ՎարդևանյանՓաստաբան Արամ Վարդաևանյանը գրում է․ «Հայաստանում կալանքների համատարած կիրառումն այլևս հայտնի է բոլորին: Անձնական ազատության իրավունքը սահմանադրական երաշխիք է և պահանջում է իրավապահներից հարգել...
19:34 31/10/2025Թուրքիայում հյուրանոցում բռնկված հրդեհի գործով 11 մարդ դատապարտվել է ցմահ ազատազրկմանԹուրքիայում հյուրանոցում բռնկված հրդեհի գործով 11 մարդ դատապարտվել է ցմահ ազատազրկման։ Հրդեհի հետևանքով զոհվել է 78 մարդ, այդ թվում՝ 34 երեխա։ Եվս 137 մարդ վնասվածքներ է ստացել։ Ցմահ դատապարտյալների...
19:11 31/10/2025Դավիթն ինչպես միշտ ուժեղ է, անկոտրում և տրամադրված է մարտական ․ փաստաբանՓաստաբան Գայանե Պապոյանը գրում է․ «Տեղեկացնում եմ, որ այսօր ներգրավվել եմ որպես իմ լավ ընկեր Դավիթ Համբարձումյանի շահերի պաշտպան, քիչ առաջ եմ տեսակցել վերջինիս։ Դավիթն ինչպես միշտ ուժեղ է, անկոտրում...
18:50 31/10/2025Արսենն էլ փաստաբանի տղա է, չկարողացան կպցնեին՝ ինչ ուզում էին․ Ղուկասյանի մայր«Նման արդյունքի չէի սպասում, բայց մեր պաշտպանները շատ լավ, տեղը տեղին իրանց գործը արեցին։ Իմ Արսենն էլ փաստաբանի տղա է, իր հոր շնորհքը կա, մի քիչ էլ լավ ելույթ ունեցավ, չկարողացան կպցնեին՝ ինչ ուզում...
18:35 31/10/2025Արդարության ու արդարադատության հաղթանակ դժվարանում եմ համարել․ ՍողոյանԴժվարանաում եմ այս ամենը հաղթանակ համարել։Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Արսեն Ղուկասյանի պաշտպան Տաթև Սողոյանը։ Նշենք, որ այսօր դատարանը 44-օրյա պատերազմում անհետ կորած զինծառայող Սարգիս...
17:38 31/10/2025Անհետ կորածի հարազատ Արսեն Ղուկասյանի խափանման միջոցը փոխվեց«Դուք այս պահից համարվում եք ազատ»,- հայտարարեց դատավորը։
17:12 31/10/2025Դատախազը միջնորդեց անհետ կորածի հարազատ Արսեն Ղուկասյանի կալանքը երկարացվի 3 ամսովԵրևանի քրեական դատարանում դատավոր Հարություն Մանուկյանի նախագահությամբ մեկնարկել է 44-օրյա պատերազմում անհետ կորած զինծառայող Սարգիս Ղուկասյանի հորեղբայր Արսեն Ղուկասյանի և անհայտ կորած...
16:42 31/10/2025Ներսից պայթյունի ձայներ լսեցինք, դրսում գոռում էին՝ տղաները մնացել են տան մեջ, օգնեք փրկենք. Ազատի զինվորական կացարանի հրդեհի դեպքով վկա«Ժամապահ էի, ձայներ եմ լսել, առացաջել եմ ու տեսել հրդեհ։ Ղանդիլյան Արտյոմի հետ շտապելով գնացել ենք, փորձել ենք առաջին օգնություն ցուցաբերել, չենք կարողացել, հրդեհը շատ ահավոր էր»,- Գեղարքունիքի...
16:42 31/10/2025Վթարի են ենթարկվել Սարիկ Մինասյանի ծնողները. Shamshyan.comԱյսօր՝ հոկտեմբերի 31-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Արագածոտնի մարզում: Ժամը 15:10-ի սահմաններում Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհի Փարպի բնակավայրի վարչական տարածքում դեպի Երևան ընթանալիս «Ֆորդ»...
16:27 31/10/2025Մեզ հալածում են, խոշտանգում են. Արսեն Ղուկասյանի մայր44-օրյա պատերազմում անհետ կորած զինծառայող Սարգիս Ղուկասյանի հորեղբայր Արսեն Ղուկասյանը, որը կալանավորված է, մի շարք առողջական խնդիրներ ունի։ Չնայած դրան դատավորը կալանավորեց նրան։ Նշենք, որ...
15:31 31/10/2025Անպատժելիության համակարգ․ Շիրակի մարզպետի խորհրդականը պաշտպանվում է իշխանական հովանավորությամբ. AntiCorՆԳՆ պարեկային ծառայության Շիրակի մարզային ստորաբաժանման AntiCor-ի աղբյուրները հայտնում են, որ ՔՊ անդամ, Շիրակի մարզպետ Դավիթ Առուշանյանի խորհրդական Գոռ Սարոյանը վայելում է իշխանության կողմից տրված...
15:09 31/10/2025Խառը ժամանակներ էին, հակառակորդի կողմում շարժ կար. Ազատի զինվորական կացարանի հրդեհի դեպքով վկաԳեղարքունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանում այսօր շարունակվեց Ազատ գյուղի զինվորական կացարանում զոհված 15 զինծառայողների գործով դատական հերթական նիստը։ Վկա Մնացական Հովակիմյանը պատմեց.
14:00 31/10/2025Միամիտ հարց՝ կարճ պատասխան քաղբանտարկյալների գործերովԱյն, ինչում հանիրավի մեղադրում են քաղբանտարկյալներին, իշխանականները արել ու անում են տասնապատիկ անգամ շատ ու փաստացի։ Նրանց էջերից կոչերի, դեպքերի սկրինները սոցցանցերում տարածվում են, ասելու, որ՝ եթե...
13:21 31/10/2025Մելոյան. Եթե տեղի ունեցավ ՀԷՑ-ի կառավարման տապալում, ապա հետևանքները բոլորս ենք կրելու«ՀԷՑ-ի հետ կատարվածն ընդհանրապես չի տեղավորվում իրավական տրամաբանության շրջանակում։ Մենք բոլորս պետք է հասկանանք, եթե տեղի ունեցավ ՀԷՑ-ի կառավարման գլոբալ տապալում, ապա դրա հետևանքները, անկախ մեր...
13:19 31/10/2025Հյուրանոցից նկարահանման տեխնիկա գողացած 42-ամյա տղամարդուն հայտնաբերել ենՈստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն hոկտեմբերի 14-ի առավոտյան զանգահարած քաղաքացին հայտնել է, որ նախորդ երեկոյան մայրաքաղաքի Ամիրյան փողոցում գտնվող հյուրանոցում թողել են նկարահանման տեխնիկա,...
12:29 31/10/2025ՈւՂԻՂ. «ՀայաՔվեն» դատախազությանը հանցանքի մասին հաղորդում է ներկայացնում Հովհաննավանքում ապօրինի ծես կազմակերպելու և դրանում Փաշինյանի մասնակցության ենթադրյալ հանցադրվագների մասին«ՀայաՔվե» միավորումը գլխավոր դատախազությանը հանցանքի մասին հաղորդում է ներկայացնում հոկտեմբերի 26-ին Հովհաննավանքում ապօրինի ծես կազմակերպելու և դրանում Նիկոլ Փաշինյանի մասնակցության ենթադրյալ...
11:28 31/10/2025ԱԱԾ-ն մտել է Էջմիածնի քիմիկների զորամաս«Հրապարակը» գրում է, որ կան բերման ենթարկվածներ
10:27 31/10/2025Հայկ Բաբայանն ազատվել է ոստիկանության զորքերի հրամանատարի պաշտոնիցՀՀ նախագահի հրամանագրով գեներալ-մայոր Հայկ Բաբայանն ազատվել է ՀՀ ոստիկանության զորքերի հրամանատար, ոստիկանության պետի տեղակալի պաշտոնից: «Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն...

20:19 28/04/2023МВД Арцаха: Азербайджанцы открыли огонь в направлении работавшего в гранатовом саду жителя Аскерана28 апреля в 12:15 в райотдел Полиции Аскерана от руководителя общины Нахиджеваник Севака Петросяна поступило сообщение о том, что с боевой позиции ВС Азербайджана из стрелкового оружия различного...
18:12 28/04/2023Эд Ширан спел и сыграл на гитаре в суде, чтобы доказать невиновность в плагиатеИзвестный британский певец Эд Ширан спел и сыграл на гитаре в суде, чтобы доказать, что его песня Thinking Out Loud не является плагиатом, сообщил в пятницу телеканал CBS News.
14:31 28/04/2023Арестован ректор Всероссийской академии внешней торговлиЛефортовский суд Москвы санкционировал арест ректора Всероссийской академии внешней торговли Сергея Синельникова-Мурылева по подозрению в мошенничестве.
18:26 27/04/2023Решение о задержании назвавшего Пашиняна «предателем» гражданина обжалованоО дальнейшем ходе производства сообщим в дополнительном порядке.
17:31 27/04/2023Адвокат: Уже 4 дня слежу за тем, как работает «испорченный телефон» прокуратуры АрменииНадеюсь, что сегодня жалоба, наконец, дойдет до нужного адресата.
16:13 27/04/2023Адвокат: По делу о наезде на Сону Мнацаканян достаточно доказательств для вынесения обвинительного заключения в отношении обвиняемого26 апреля 2022 года один из автомобилей кортежа премьер-министра РА Никола Пашинян совершил наезд на перекрестке улиц Лео-Паронян, в результате чего погибла 28-летняя жительница Араратской области...
15:19 27/04/2023Ваграм Погосян прокомментировал новости о возможном задержанииОн отметил, что не допрашивался в рамках какого-либо дела.
15:10 27/04/2023В Госдуме России прокомментировали дело блогера БлиновскойЧлен комитета Госдумы по бюджету и налогам Евгений Федоров высказался о дроблении бизнеса блогером Еленой Блиновской.
19:37 26/04/2023В Грузии 26-летний мужчина обвиняется в изнасиловании своей 77-летней бабушкиПо предварительным данным, речь идет о нескольких эпизодах изнасилования.
17:58 26/04/2023Арестован начальник Ереванского гарнизонного госпиталяНачальнику Ереванского гарнизонного госпиталя выдвинуто обвинение по делу о получении взятки. 20 апреля суд удовлетворил ходатайство следователя Антикоррупционного комитета об избрании в отношении...
17:35 26/04/2023Дело в отношении депутата Мгера Саакяна направлено в суд25 апреля прокурором утверждено заключительное обвинение в отношении депутата Национального Собрания Армении Мгера Саакяна и вместе с материалами производства передано в суд.
16:56 26/04/2023Совфед России одобрил пожизненный срок за госизменуСенаторы на заседании в среду одобрили закон, согласно которому вводится наказание вплоть до пожизненного за госизмену, а также поправки к нему, вводящие ответственность в виде лишения свободы на...
16:26 26/04/2023Бельгия согласилась освободить из тюрьмы иранского дипломатаБельгия и Иран договорились об освобождении иранского дипломата Асадуллы Асади, отбывающего срок в бельгийской тюрьме.
16:16 26/04/2023В аппарате Омбудсмена Армении прокомментировали акцию депутата Тагуи ТовмасянВ настоящее время в рамках мандата Защитника прав человека проводится исследование относительно упомянутых явлений, результаты которого будут опубликованы дополнительно.
15:11 26/04/2023В Иране убили экс-представителя верховного лидера страныПредставители Хаменеи — священнослужители, исполняющие обязанности от имени верховного лидера на уровне провинции.
14:59 26/04/2023Арман Татоян представил доклад на конференции ОБСЕ в Вене«По приглашению председателя постоянного совета ОБСЕ и директора Бюро по демократическим институтам и правам человека (БДИПЧ) 25 апреля представил доклад в Вене на конференции ОБСЕ на тему «Пытки и...
13:23 26/04/2023СК Армении: Инцидент с военкомом Берда не связан с его служебной деятельностью21 апреля в тавушское территориальное подразделение Полиции поступил вызов о том, что в тот же день гражданин Л.
12:51 26/04/2023В Тавушской области Армении избили военкомаВ Управлении информации и по связям с общественностью Полиции Республики Армения в ответ на запрос Panorama.am подтвердили, что 21 апреля в тавушское территориальное подразделение Полиции поступил...
20:26 25/04/2023«Грапарак»: Работа Соткского золотоносного месторождения полностью прекращенаРабота Соткского золотоносного месторождения полностью прекращена. Об этом газете «Грапарак» сообщил сотрудник рудника. Отметим, ранее представитель компании GeoProMining Рузанна Григорян сообщила,...