23:28 31/10/2025Ոստիկանության գվարդիայի պետի հավանական թեկնածուներից մեկը ոստիկանության զորքերի նախկին հրամանատարն էԱռաջիկայում նաև կադրային լուրջ փոփոխություններ են տեղի ունենալու ոստիկանության պարեկային ծառայության ղեկավար կազմում
20:43 31/10/2025Արսեն Ղուկասյանի կալանքը փոխարինվեց տնային կալանքով, բացակայելու արգելքով և 1 մլն գրավով․ փաստաբանՓաստաբան Տաթև Սողոյանը գրում է․ «Արսեն Ղուկասյանի կալանքը փոխարինվեց տնային կալանքով, բացակայելու արգելքով և 1 մլն գրավով: Դրժվարանում եմ սա արդարության կամ արդարադատության հաղթանակ համարել, բայց...
20:33 31/10/2025Կալանքների անհիմն պահպանումը համարժեք է արդարադատության մերժմանը․ ՎարդևանյանՓաստաբան Արամ Վարդաևանյանը գրում է․ «Հայաստանում կալանքների համատարած կիրառումն այլևս հայտնի է բոլորին: Անձնական ազատության իրավունքը սահմանադրական երաշխիք է և պահանջում է իրավապահներից հարգել...
19:34 31/10/2025Թուրքիայում հյուրանոցում բռնկված հրդեհի գործով 11 մարդ դատապարտվել է ցմահ ազատազրկմանԹուրքիայում հյուրանոցում բռնկված հրդեհի գործով 11 մարդ դատապարտվել է ցմահ ազատազրկման։ Հրդեհի հետևանքով զոհվել է 78 մարդ, այդ թվում՝ 34 երեխա։ Եվս 137 մարդ վնասվածքներ է ստացել։ Ցմահ դատապարտյալների...
19:11 31/10/2025Դավիթն ինչպես միշտ ուժեղ է, անկոտրում և տրամադրված է մարտական ․ փաստաբանՓաստաբան Գայանե Պապոյանը գրում է․ «Տեղեկացնում եմ, որ այսօր ներգրավվել եմ որպես իմ լավ ընկեր Դավիթ Համբարձումյանի շահերի պաշտպան, քիչ առաջ եմ տեսակցել վերջինիս։ Դավիթն ինչպես միշտ ուժեղ է, անկոտրում...
18:50 31/10/2025Արսենն էլ փաստաբանի տղա է, չկարողացան կպցնեին՝ ինչ ուզում էին․ Ղուկասյանի մայր«Նման արդյունքի չէի սպասում, բայց մեր պաշտպանները շատ լավ, տեղը տեղին իրանց գործը արեցին։ Իմ Արսենն էլ փաստաբանի տղա է, իր հոր շնորհքը կա, մի քիչ էլ լավ ելույթ ունեցավ, չկարողացան կպցնեին՝ ինչ ուզում...
18:35 31/10/2025Արդարության ու արդարադատության հաղթանակ դժվարանում եմ համարել․ ՍողոյանԴժվարանաում եմ այս ամենը հաղթանակ համարել։Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում ասաց Արսեն Ղուկասյանի պաշտպան Տաթև Սողոյանը։ Նշենք, որ այսօր դատարանը 44-օրյա պատերազմում անհետ կորած զինծառայող Սարգիս...
17:38 31/10/2025Անհետ կորածի հարազատ Արսեն Ղուկասյանի խափանման միջոցը փոխվեց«Դուք այս պահից համարվում եք ազատ»,- հայտարարեց դատավորը։
17:12 31/10/2025Դատախազը միջնորդեց անհետ կորածի հարազատ Արսեն Ղուկասյանի կալանքը երկարացվի 3 ամսովԵրևանի քրեական դատարանում դատավոր Հարություն Մանուկյանի նախագահությամբ մեկնարկել է 44-օրյա պատերազմում անհետ կորած զինծառայող Սարգիս Ղուկասյանի հորեղբայր Արսեն Ղուկասյանի և անհայտ կորած...
16:42 31/10/2025Ներսից պայթյունի ձայներ լսեցինք, դրսում գոռում էին՝ տղաները մնացել են տան մեջ, օգնեք փրկենք. Ազատի զինվորական կացարանի հրդեհի դեպքով վկա«Ժամապահ էի, ձայներ եմ լսել, առացաջել եմ ու տեսել հրդեհ։ Ղանդիլյան Արտյոմի հետ շտապելով գնացել ենք, փորձել ենք առաջին օգնություն ցուցաբերել, չենք կարողացել, հրդեհը շատ ահավոր էր»,- Գեղարքունիքի...
16:42 31/10/2025Վթարի են ենթարկվել Սարիկ Մինասյանի ծնողները. Shamshyan.comԱյսօր՝ հոկտեմբերի 31-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Արագածոտնի մարզում: Ժամը 15:10-ի սահմաններում Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհի Փարպի բնակավայրի վարչական տարածքում դեպի Երևան ընթանալիս «Ֆորդ»...
16:27 31/10/2025Մեզ հալածում են, խոշտանգում են. Արսեն Ղուկասյանի մայր44-օրյա պատերազմում անհետ կորած զինծառայող Սարգիս Ղուկասյանի հորեղբայր Արսեն Ղուկասյանը, որը կալանավորված է, մի շարք առողջական խնդիրներ ունի։ Չնայած դրան դատավորը կալանավորեց նրան։ Նշենք, որ...
15:31 31/10/2025Անպատժելիության համակարգ․ Շիրակի մարզպետի խորհրդականը պաշտպանվում է իշխանական հովանավորությամբ. AntiCorՆԳՆ պարեկային ծառայության Շիրակի մարզային ստորաբաժանման AntiCor-ի աղբյուրները հայտնում են, որ ՔՊ անդամ, Շիրակի մարզպետ Դավիթ Առուշանյանի խորհրդական Գոռ Սարոյանը վայելում է իշխանության կողմից տրված...
15:09 31/10/2025Խառը ժամանակներ էին, հակառակորդի կողմում շարժ կար. Ազատի զինվորական կացարանի հրդեհի դեպքով վկաԳեղարքունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարանում այսօր շարունակվեց Ազատ գյուղի զինվորական կացարանում զոհված 15 զինծառայողների գործով դատական հերթական նիստը։ Վկա Մնացական Հովակիմյանը պատմեց.
14:00 31/10/2025Միամիտ հարց՝ կարճ պատասխան քաղբանտարկյալների գործերովԱյն, ինչում հանիրավի մեղադրում են քաղբանտարկյալներին, իշխանականները արել ու անում են տասնապատիկ անգամ շատ ու փաստացի։ Նրանց էջերից կոչերի, դեպքերի սկրինները սոցցանցերում տարածվում են, ասելու, որ՝ եթե...
13:21 31/10/2025Մելոյան. Եթե տեղի ունեցավ ՀԷՑ-ի կառավարման տապալում, ապա հետևանքները բոլորս ենք կրելու«ՀԷՑ-ի հետ կատարվածն ընդհանրապես չի տեղավորվում իրավական տրամաբանության շրջանակում։ Մենք բոլորս պետք է հասկանանք, եթե տեղի ունեցավ ՀԷՑ-ի կառավարման գլոբալ տապալում, ապա դրա հետևանքները, անկախ մեր...
13:19 31/10/2025Հյուրանոցից նկարահանման տեխնիկա գողացած 42-ամյա տղամարդուն հայտնաբերել ենՈստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն hոկտեմբերի 14-ի առավոտյան զանգահարած քաղաքացին հայտնել է, որ նախորդ երեկոյան մայրաքաղաքի Ամիրյան փողոցում գտնվող հյուրանոցում թողել են նկարահանման տեխնիկա,...
12:29 31/10/2025ՈւՂԻՂ. «ՀայաՔվեն» դատախազությանը հանցանքի մասին հաղորդում է ներկայացնում Հովհաննավանքում ապօրինի ծես կազմակերպելու և դրանում Փաշինյանի մասնակցության ենթադրյալ հանցադրվագների մասին«ՀայաՔվե» միավորումը գլխավոր դատախազությանը հանցանքի մասին հաղորդում է ներկայացնում հոկտեմբերի 26-ին Հովհաննավանքում ապօրինի ծես կազմակերպելու և դրանում Նիկոլ Փաշինյանի մասնակցության ենթադրյալ...
11:28 31/10/2025ԱԱԾ-ն մտել է Էջմիածնի քիմիկների զորամաս«Հրապարակը» գրում է, որ կան բերման ենթարկվածներ
10:27 31/10/2025Հայկ Բաբայանն ազատվել է ոստիկանության զորքերի հրամանատարի պաշտոնիցՀՀ նախագահի հրամանագրով գեներալ-մայոր Հայկ Բաբայանն ազատվել է ՀՀ ոստիկանության զորքերի հրամանատար, ոստիկանության պետի տեղակալի պաշտոնից: «Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն...

10:17 01/03/2021Some 1500 people join petition to free political prisoners Ara Saghatelyan within hoursExpert in constitutional law Gohar Meloyan informs that some 1500 people have joined the petition to free political prisoner Ara Saghatelyan.
18:35 27/02/2021President refuses to sign Pashinyan's decree on dismissal of the Chief of the General StaffThe President of Armenia Armen Sarkissian refused on Saturday to sign the draft decree on dismissing the Chief of the General Staff of the Armed Forces, proposed by PM Nikol Pashinyan.
14:11 27/02/2021Ombudsman denounces Azerbaijan’s efforts to politicize issue of Armenian POWs’ returnArmenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan denounced the Azerbaijani authorities’ move to politicize the return of the Armenian prisoners of war (POWs).
11:21 27/02/2021HRW documents unlawful Azerbaijani attacks on medical facilities and personnel in ArtsakhThree unlawful attacks on medical facilities by Azerbaijani forces during the six-week armed conflict in Nagorno-Karabakh (Artsakh) have come to light in recent Human Rights Watch (HRW) research in...
15:47 26/02/2021Turkey slams Dutch government’s recognition of Armenian GenocideTurkey on Friday slammed a decision by the Dutch House of Representatives to recognize the Armenian Genocide of 1915.
21:09 24/02/2021President Sarkissian refuses to sign Judicial Code amendments into lawArmenian President Armen Sarkissian refused to sign two bills into law and asked the Constitutional Court to pass judgment on them.
13:36 24/02/2021Armenian Ombudsman’s Office sends notice to prosecuting body over Ara Saghatelyan’s caseThe Armenian Human Rights Defender's (Ombudsman) Office has sent a notice to the body conducting criminal proceedings in connection with the arrest of Ara Saghatelyan, a former chief of staff of the...
11:11 24/02/2021Yeghishe Kirakosyan: Azerbaijan blatantly disregards its obligations under international human rights treatiesOn 23 February Armenia's Representative before the ECHR Yeghishe Kirakosyan and his deputy Liparit Drmeyan met with the H.E.
18:21 23/02/2021Police officers push media representative to the ground at opposition protest in YerevanPolice officers pushed Sputnik Armenia photographer Aram Nersesyan to the ground while detaining opposition activists during a protest organized by the opposition Homeland Salvation Movement in...
17:46 23/02/2021Political scientist: Pro-Armenian reports appeared in Ukrainian media due to Ara Saghatelyan’s efforts during warA group of people, including political scientists and NGO representatives, on Tuesday held a rally outside the National Security Service of Armenia (NSS) in support of Ara Saghatelyan, a former chief...
16:37 23/02/2021Lawyers of political prisoner Ara Saghatelyan apply to Armenia’s ombudsman – PastinfoThe lawyers of political prisoner Ara Saghatelyan, a former chief of staff of the National Assembly, have applied to Armenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan, Pastinfo said, citing...
12:43 23/02/2021Police detain participants of the morning protest in YerevanThe police in Armenia started detaining protesters during the Tuesday morning action in Yerevan after dozens of citizens gathered outside the building of the government complex to prevent Pashinyan's...
19:03 22/02/2021Ashot Hakobjanyan appointed Director of Artsakh NSSAccording to Artsakh President Arayik Harutyunyan's decree, Ashot Hakobjanyan was appointed Director of the National Security Service of Artsakh Republic, the information department at the...
14:57 22/02/2021Court ruling to arrest Ara Saghatelyan to be appealedA ruling of the Yerevan Court of General Jurisdiction to arrest Ara Saghatelyan, a former chief of staff of the National Assembly, for two months will be appealed.
14:46 20/02/2021Miserable attempts by authorities to silence us will fail - VETO movementVETO social-political movement issued on Saturday a statement in connection with the detention of its founder Narek Malyan.
10:36 19/02/2021Ombudsman: Even a single shot fired disturbs peace and quiet life of Armenian villagersArmenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan on Thursday issued a statement on the violation of the rights of Armenians living in border villages of Syunik Province as a result of the...
11:19 18/02/2021Azerbaijani shootings reported near villages in Armenia’s Syunik during agricultural work – ombudsmanThe Azerbaijani troops in the immediate vicinity of the villages of Kapan community in Armenia’s Syunik Province continue firing shots both during the day and at night, Human Rights Defender...
18:17 16/02/2021There is no coordinated fact-finding activity for aftermath of recent Artsakh war – Ara ZohrabyanChairman of Armenia’s Chamber of Advocates Ara Zohrabyan on Tuesday said there is no coordinated fact-finding activity for the consequences of the recent Artsakh war.
12:28 16/02/2021Ombudsman submits report to the UN Human Rights Council on Armenian captives held in AzerbaijanThe Human Rights Defender of Armenia has sent on a detailed report to the UN Human Rights Council, stating that the Azerbaijani authorities are delaying the return of the captives, and they are...
13:58 15/02/2021Yerevan court hears lawyers' complaint on inaction of Prosecutor's Office, SISThe Yerevan Court of General Jurisdiction is hearing a complaint of lawyers on inaction of the Prosecutor General’s Office and the Special Investigation Service (SIS).