20:40 29/10/2025Դատապարտում եմ Ալեքսանդր Կոչուբաևի դեմ առաջադրված քրեական մեղադրանքները․ ՄԱԿ-ի հատուկ զեկուցողԻրավապաշտպանների վիճակի հարցերով ՄԱԿ-ի հատուկ զեկուցող Մերի Լոուլորը արձագանքել է փաստաբան և իրավապաշտպան Ալեքսանդր Կոչուբաևի ապօրինի կալանավորման և քրեական հետապնդման մասին ՔԻՀԿ հաղորդագրությանը։...
18:43 29/10/2025«Սպարտակ» մարզադաշտի գնորդն էլ սնանկ է ճանաչվել«Հետքը» գրում է․ «Կասկածելի գործարքներով վաճառված Երևանի առաջին մարզադաշտը՝ «Սպարտակը», չի վերադարձվի պետությանը։ Մոտ 2 տարի է՝ Գլխավոր դատախազությունը փորձում էր վիճարկել մարզադաշտի սեփականաշնորհման...
18:31 29/10/2025Մեղադրանք է ներկայացվել Բյուրեղավան համայնքի ղեկավարինՁևական աճուրդների միջոցով հողերի ապօրինի օտարմանը առնչվող վարույթի շրջանակում մեղադրանք է ներկայացվել Բյուրեղավան համայնքի ղեկավար Հակոբ Բալասյանին։ Տեղեկությունը Panorama.am-ին հաստատեցին...
18:00 29/10/2025Մինչև դատավճռի օրինական ուժի մեջ մտնելը Դավիթ Համբարձումյանին անհապաղ կալանավորելն առերևույթ քաղաքական որոշման տպավորություն է ստեղծում. Միասնության թևերՄինչև դատավճռի օրինական ուժի մեջ մտնելը Մասիս խոշորացված համայնքի ղեկավար Դավիթ Համբարձումյանին անհապաղ կալանավորելն առերևույթ քաղաքական որոշման տպավորություն է ստեղծում։ Նման հայտարարություն է...
17:48 29/10/2025Վերականգնվել է պետությանը պատճառված շուրջ 1 մլրդ 46 մլն դրամի վնասը. ՔկՔննչական կոմիտեի տնտեսական հանցագործությունների և մաքսանենգությունների քննության գլխավոր վարչությունում նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում իրականացված վարութային և ապացուցողական...
17:24 29/10/2025Նիկոլ Փաշինյանը վարչապետ չէ, և նրա որոշումները իրավական ուժ չունեն` ըստ Նիկոլ Փաշինյանի կանոնի. Սոս ՀակոբյանԿիրակի օրը Հովհաննավանքում տեղի ունեցած դեպքերն ու տեղում ոստիկանների ներկայությունը ցույց տվեցին, որ կա միջամտություն կրոնական կազմակերպության ներքին գործերին։ Նման համոզմունք է հայտնում փաստաբան,...
16:25 29/10/2025Վաղարշապատում կատարված գողությունը բացահայտվեց. տուն գնելու պատրվակով այցելած անձինք կալանավորվել ենՏնից կատարված գողության վերաբերյալ ահազանգը ՆԳՆ ոստիկանություն ստացվել է հոկտեմբերի 5-ի ցերեկը: Մեկնել են Արմավիրի մարզի քրեական և Վաղարշապատի համայնքային ոստիկանները: Ոստիկանության փոխանցմամբ,...
15:53 29/10/2025Ապարանի համայնքապետարանի պաշտոնյա է ձերբակալվելԱպարանում կաշառք ստանալու և տալու մեղադրանքներով ձերբակալվել է 9 անձ։ Հակակոռուպցիոն կոմիտեից Panorama.am-ին հայտնեցին, որ ձերբակալվածներից երեքն Ապարանի համայնքապետարանի աշխատակիցներ են։...
15:21 29/10/2025Չենք համակերպվելու ռեպրեսիաներին։ Չենք համակերպվելու Եվրոպական տարբեր կառույցների լռության հետ. Բողոքի ակցիա ԱԺ դիմացՄինչ Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովի 12-րդ լիագումար նստաշրջանի մասնակիցները ժամանում էին ՀՀ Ազգային Ժողովի շենք, ԱԺ դարպասների մոտ բողոքի ակցիա էին անցկացնում ՀՀԿ երիտասարդական և ուսանողական...
14:39 29/10/2025Այսօր մեր երկրում կալանավորների թիվն ավելի մեծ է, քան ազատազրկվածների. Գալյան«Այո, այսօր մեր երկրում կալանավորների թիվն ավելի մեծ է, քան ազատազրկվածների և դա խնդիր է»,- ԱԺ Պետական-իրավական ու Ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների նիստում 2026 թ.
13:52 29/10/2025Արտարժույթի փոխանակման հայտարարությունները՝ ծուղակ․ Ոստիկանության կոչըՍոցիալական տարբեր կայքերում բազմաթիվ են տարատեսակ, այսպես ասած՝ գայթակղիչ հայտարարությունները, որոնցով քաղաքացիներին առաջարկում են կատարել արտարժույթի՝ մասնավորապես ռուբլու փոխանակում՝ առավել բարձր...
13:50 29/10/2025Սրբուհի Գալյանը՝ համաներում հայտարարելու մասին«Համաներում իրականացնելու որոշում չունենք»,- ԱԺ Պետական-իրավական ու Ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների նիստում 2026 թ.
13:37 29/10/2025Արցախից բռնի տեղահանվածներին արդյունավետ աջակցություն ՀՀ իշխանությունները չեն ցուցաբերել. ECRIԵվրոպայի խորհրդի անկախ փորձագիտական մարմինը՝ Ռասիզմի և անհանդուրժողականության դեմ պայքարի եվրոպական հանձնաժողովը (ECRI) այսօր հրապարակել է իր եզրակացությունները Հայաստանի, Ադրբեջանի և Վրաստանի...
11:34 29/10/2025Մերձավանում գործող «Գրեգորիան» ՍՊԸ-ին պատկանող գինու արտադրամասի արտադրական գործունեությունը կասեցվել էՍննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի ղեկավարի որոշմամբ՝ կասեցվել է «Գրեգորիան» ՍՊԸ-ին պատկանող գինու արտադրամասի արտադրական գործունեությունը (Արմավիրի մարզ, գ.
11:11 29/10/2025Աշխատանքից ազատված ԵՊՀ դասախոսը կդիմի դատարանԵՊՀ-ից ազատված դասախոս, իրավաբանական գիտությունների թեկնածու, փաստաբան Սահակ Մանուկյանը կդիմի դատարան՝ իրեն աշխատանքից ազատվելու վերաբերյալ ԵՊՀ ռեկտորի հրամանն անվավեր ճանաչելու պահանջով։ Այս մասին...
21:50 28/10/2025Ինձ թվում էր՝ «քաղբանտարկյալ» ասվածը պատկերացնում եմ հինգ մատիս պես, պարզվեց՝ ոչ․ ՄելիքյանԻրավապաշտպան Ռուբեն Մելիքյանը գրում է․ ««Քաղբանտարկյալ» բառն իմ համար սոսկ տեսական հասկացություն չէ։ Այդ բառը լսելիս միանգամից մտքիս են գալիս հազար ու մի պատկերներ՝ ամրություն ու արժանապատվություն...
20:18 28/10/2025Հենց ինքնաթիռի դռան մոտից կալանավորեցին․ Նարեկ Մալյան«Միանգամից հենց ինքնաթիռի դռան մոտից Դավիթ Համբարձումյանը կալանավորվեց»,- այս մասին լրագրողների հետ զրույցում նշեց «Արթուն ենք» նախաձեռնության համահիմնադիր Նարեկ Մալյանը, որը ևս ժամանեց Հայաստան։...
19:43 28/10/2025«Ես ձեզ սպասում էի» ․Դավիթ Համբարձումյանին կալանավորեցինՄասիսի համայնքապետին կալանավորեցին հենց օդանավակայանում, ընտանիքի անդամները չհասցրեց դիմավորել նրան։ «Ես ձեզ սպասում էի»,- այսպես արձագանքեց Դավիթ Համբարձումյանը իրեն կալանավորող ոստիկաններին։...
17:43 28/10/2025ԵՊՀ դասախոսին թաքուն նկարողը ՔՊ-ական Արուսյակ Մանավազյանի դուստրն է. Aravot.amԵՊՀ-ից ազատված դասախոս, իրավաբանական գիտությունների թեկնածու, փաստաբան Սահակ Մանուկյանից Aravot.am-ը հետաքրքրվել է՝ ի վերջո ո՞վ էր այն իշխանական պատգամավորը, որին դուր չէր եկել իր դասախոսության...
17:31 28/10/2025Ռուբեն Վարդանյանին նոր փաստաբան են նշանակելԱյսօր Բաքվի դատարանում շարունակվել է Արցախի նախկին պետնախարար, հայտնի բարերար Ռուբեն Վարդանյանի դեմ կեղծ դատավարությունը։ Հիշեցնենք, որ 2023 թվականի սեպտեմբերի 27-ին, հազարավոր արցախահայերի Հայաստան...

16:44 02/02/2021Ombudsman: State policy of Armenophobia continues in AzerbaijanThe state policy of Armenophobia continues in Azerbaijan, Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan said in a statement on Tuesday.
12:43 02/02/2021Armenia submits Inter-State application against Azerbaijan with ECHRThe Government of Armenia submitted on Monday an inter-state application against Azerbaijan with the European Court of Human Rights (ECHR) claiming Convention violations during and in the aftermath...
10:50 02/02/2021Two arrested and 16 sick Azeri soldiers handed over to Azerbaijan - Russian MoDTwo servicemen of the Azerbaijani forces were released and handed over to Azerbaijani side with Russian peacekeepers' mediation, the Russian Ministry of Defense reported on Friday.
20:19 01/02/2021Moscow court returns elder Khachaturian sisters' case to prosecutorsThe Moscow court has granted a request to hand the case of the two elder Khachaturian sisters who killed their abusive father back to a prosecutor's office, a lawyer told Sputnik news agency.
20:17 01/02/2021UN experts call fo immediate release of prisoners of war and other captives from the Nagorno-Karabakh warUN human rights experts today called for the prompt release of prisoners of war and other captives from the recent Nagorno-Karabakh conflict, and for the return of bodies to families for burial with...
16:04 01/02/2021Tension grows in Austria over the deportation of three young girls to Georgia and ArmeniaTensions are growing in Austria over the deportation of three girls to Georgia and Armenia, including a 12-year-old girl who was born in the country, Euronews reported.
10:20 01/02/2021Ombudsman: Rights of Armenian citizens should be at the core of decisions in border determination processThe rights of Armenian citizens should be at the core of decisions in the process of determining Armenia’s state borders, Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan said in a statement late on...
11:11 30/01/2021Yerevan court rules to arrest Vahan BadasyanThe Yerevan Court ruled on Friday to arrest opposition figure, the leader of United Armenia Party Vahan Badasyan, granting the motion by the National Security Service, Badasyan's lawyer Arayik...
19:30 29/01/2021‘Impunity leads to more torture’, Armenian ombudsman tells Foreign PolicyJustice will be a bedrock for any sustainable peace, Armenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan told Foreign Policy, referring to the war crimes committed by the Azerbaijani forces...
15:48 29/01/2021Ombudsman records killings of 72 Artsakh civilians by Azerbaijani forces in nearly four monthsThe staff of Artsakh's Human Rights Ombudsman has updated the interim report on the cases of killing of Artsakh civilians by the Azerbaijani armed forces including also the cases found after December...
19:51 28/01/202126 people detained by police amid anti-government protests in Yerevan26 participants of the protests held in Yerevan on Thursday have been detained by law enforcement, Panorama.am learnt from the press department at the Police of Armenia.
17:54 28/01/2021Vahan Badasyan detained by National Security ServiceOpposition figure, the leader of United Armenia Party Vahan Badasyan has been detained by officers of the National Security Service, the party reported on its Facebook page.
16:57 27/01/2021Turkish police arrest 13 Daesh suspects on Syrian borderPolice in Turkey's southeastern province of Şanlıurfa have arrested 13 Daesh (ISIS)-linked terrorist suspects, including senior officials sought with a red notice, who illegally crossed the border...
11:19 27/01/2021Ombudsman: Properties of residents of several Armenian border villages endangeredProperties and economic activity of residents of several border villages in Armenia’s Gegharkunik Province are endangered, Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan said in a statement on...
13:07 26/01/2021At least 1456 Armenian historical and cultural monuments remained under the control of Azerbaijan as a result of the war - ReportThe Staff of the Human Rights Ombudsman of Artsakh published on Tuesday a report on vandalism against the Armenian cultural heritage in the occupied territories of the Republic of Artsakh and the...
11:55 26/01/2021PACE concerned with rapid changes in the composition of Armenia's Constitutional Court without the opinion of the Venice CommissionThe Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) adopted on Monday its annual report taking stock of its monitoring activities in 2020 and making a series of assessments of the progress of...
10:29 26/01/2021Shots fired through window of Armenian cultural center in MarseilleThe Armenian St. Sahak-Mesrop cultural center in Marseille, France, was targeted by gunfire on January 24, at 6:40 p.m, according to Hayern Aysor outlet. The gunshot shattered the window on the...
19:18 25/01/2021Man with knife attacked 3 Russians in IstanbulA knife-wielding man attacked three Russians with a knife in the Istanbul district of Besiktas, all three were injured, a police source told Sputnik news agency.
15:46 25/01/2021The issue of repatriation of Armenian POWs not included in agenda of PACE sessionThe Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) started on Monday its winter plenary session which will run from January 25 to January 28.
11:57 25/01/20215 people, including pregnant woman, killed in Indianapolis mass shootingFive people are dead following a mass shooting in Indianapolis on Sunday morning, ABC News reported, citing police.