17:04 28/10/2025Հայաստանի նախկին նախագահի ու վարչապետի համարները գրանցված են եղել Ստամբուլի նախկին քաղաքապետի հեռախոսումՍտամբուլի նախկին քաղաքապետ Էքրեմ Իմամօղլուի, ինչպես նաև Նեջաթի Օզքանի, Մերդան Յանարդաղ և Մելիհա Գյոչեկի դեմ հարուցված «լրտեսության» գործի քննության մանրամասներ են հրապարակվել։ Դրանց համաձայն,...
16:52 28/10/20253-ամյա Տիգրանի անհետ կորելու դեպքով նախաձեռնվել է քրեական վարույթԾափաթաղ գյուղի բնակիչ 3-ամյա Տիգրան Օգանեսովի անհետ կորելու դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ: Panorama.am-ն այս մասին տեղեկացավ քննչական կոմիտեից։ Վարույթը նախաձեռնվել է Քրեական օրենսգրքի...
16:05 28/10/2025Արմավիրի մարզպետն աշխատանքային ժամերին զբաղվում է նախընտրական քարոզչությամբ՝ հօգուտ ՔՊ-ի. «Ականատես»Արմավիրի մարզպետ Վահրամ Խաչատրյանը աշխատանքային ժամերին պարբերաբար զբաղվում է նախընտրական քարոզչությամբ՝ հօգուտ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության։ Այս մասին ահազանգում է «Ականատես» դիտորդական...
15:48 28/10/2025Այսօր Բաքվի բանտում պահվող Վագիֆ Խաչատրյանի 70-ամյակն է. Դստեր հուզիչ շնորհավորանքը«Երբեմն թվում է, թե ամեն բառ ավելորդ է… երբեմն թվում է՝ անիմաստ է ինչ-որ բան գրել, էմոցիաներ կիսել համացանցում։ Բայց լինում են օրեր, երբ լռել չես կարող , երբ բառերն են դառնում միակ ձևը՝ խեղդված...
15:19 28/10/2025Ալեքսանդր Կոչուբաևը քիչ անց ազատ կարձակվի կալանքից և շուտով կգտնվի կնոջ կողքին. ՊաշտպանԱլեքսանդր Կոչուբաևի խափանման միջոց կալանքը փոփոխվեց բացակայելու արգելքով։ Ալեքսանդր Կոչուբաևը քիչ անց ազատ կարձակվի կալանքից և շուտով կգտնվի կնոջ կողքին։ Այս մասին հայտնում է Կոչուբաևի պաշտպան Էրիկ...
15:03 28/10/2025Հրազդանի նախկին քաղաքապետի դեմ քրգործն ուղարկվել է հակակոռուպցիոն դատարանՀակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթով իրականացված նախաքննությամբ հիմնավորվել է, որ ՀՀ Կոտայքի մարզի Հրազդան համայնքի նախկին ղեկավարը համայնքապետարանի համապատասխան բաժնի պետի հետ,...
14:31 28/10/2025Կոչուբաևի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանքը վերացնելու դիմումը քննվում է. Դատախազություն«Փաստաբանի՝ ՀՀ գլխավոր դատախազին ուղղված դիմումը՝ բժշկական փաստաթղթերի հետ, քիչ առաջ է մուտքագրվել Դատախազությունում.
13:29 28/10/2025Կոչուբաեւի կինն այս պահին գտնվում է ծայրահեղ ծանր վիճակում, արհեստական շնչառության պայմաններում«Ալեքսանդր Կոչուբաեւի կինն այս պահին գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում ծայրահեղ ծանր վիճակում եւ գտնվում է արհեստական շնչառության պայմաններում, սակայն ՀՀ գլխավոր դատախազությունից դեռեւս ոչ մի...
13:06 28/10/2025Նկատվում է Դատարաններին մոլորեցնելու մոտեցում, ինչը կալանքի պայմաններում անընդունելի է. Վարդան Հարությունյանի փաստաբաններ«ՊԵԿ նախկին նախագահ Վարդան Հարությունյանը 2025 թվականի օգոստոսի 8-ից ապօրինի կալանավորված է, սակայն կալանքի սկիզբ է հանդիսանում օգոստոսի 7-ը: Նշված կալանքը Հակակոռուպցիոն դատարանի կողմից երկարաձգվել...
12:06 28/10/2025Երեխայի ծնվելուց հետո Կոչուբաևի կնոջ առողջական վիճակը կտրուկ վատթարացել է. Փաստաբանը դիմել է գլխավոր դատախազինՓաստաբան Ալեքսանդր Կոչուբաևի պաշտպան Էրիկ Ալեքսանյանը բաց նամակով դիմել է ՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանին։ «Հարգելի տիկին Վարդապետյան նկատի ունենալով այն հանգամանքը, որ փաստաբան Ալեքսանդր...
10:58 28/10/2025Գյուղացիներից հափշտակել են մորթվшծ անասունները. 105 դրվագ ու 10 մլն դրամի հափշտակությունՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության սեփականության դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության վարչությունում ավարտվել է բազմադրվագ, մեծածավալ, նախապես ծրագրված և...
10:36 28/10/2025Որևէ միջազգային կազմակերպության կամ այլ պետության հետ դաշինք կամ միություն կազմելու կոչը ՉԻ կարող համարվել հանցագործություն. Գոհար Մելոյան«Կանխակալ եւ ընտրովի արդարադատություն։ Երկակի ստանդարտների եւս մեկ դրսեւորում»,-ահազանգում է սահմանադրական իրավունքի մասնագետ, «Պառլամենտարիզմի զարգացման կենտրոն» ՀԿ ղեկավար Գոհար Մելոյանը։ Նա...
10:01 28/10/2025Բաքվի դատարանում ուսումնասիրվել են Արայիկ Հարությունյանի փաստաթղթերը, այդ թվում «070» կոդով հայկական անձնագիրըՆախօրեն Բաքվում շարունակվել է Արցախի ռազմաքաղաքական ղեկավարների և մյուս հայ գերիների շինծու դատավարությունը։ Ըստ ադրբեջանական լրատվամիջոցների, «դատական նիստում ներկայացվել են տուժողների և...
08:59 28/10/2025Երեքամյա Տիգրանի որոնողական աշխատանքներն ինտենսիվ կերպով շարունակվում են. ՆԳՆ խոսնակԵրեկվանից անհետ կորած երեքամյա Տիգրան Օգանեսովի որոնողական աշխատանքներն այս պահին էլ ինտենսիվ կերպով շարունակվում են։ Panorama.am-ի հետ զրույցում ՆԳՆ խոսնակ Նարեկ Սարգսյանը հայտնեց, որ աշխատանքներում...
07:47 28/10/2025Փորձել են Տեր Փառեն քահանա Առաքելյանին բերման ենթարկել. Արա Զոհրաբյան«Շատ ամոթալի օրեր ենք ապրում»:
23:15 27/10/2025Միքայել Արզումանյանի նկատմամբ կիրառված խափանման միջոց կալանքը փոխարինվեց տնային կալանքով. Երեմ ՍարգսյանՀՀ հակակոռուպցիոն դատարանի դատավոր Վարդգես Սարգսյանն է որոշել
21:24 27/10/2025Նոր մանրամասներ՝ այսօր Վանաձորի դատարանում սպանության փորձի միջադեպիցՆա և նրա հանցակից տականքները կասկածվում են տղային սպանելու, ապա դին այրելու և Ստեփանավանի վարչական տարածքում՝ դաշտամիջյան տարածքում հողով և քարերով թաքցնելու մեջ
20:21 27/10/2025Դատախազությունն ընթացք է տվել Արշակ արքեպիսկոպոս Խաչատրյանին վերագրվող տեսանյութերի վերաբերյալ հաղորդմանըԸնթացք է տրվել «Իրազեկ քաղաքացիների միավորումը» հասարակական կազմակերպության կողմից դատախազություն ներկայացված հաղորդմանը, որը կապված էր Մայր Աթոռի դիվանապետ Արշակ արքեպիսկոպոս Խաչատրյանի անձնական...
19:20 27/10/2025Վանաձորի դատարանից 22-ամյա տղան կրծքավանդակի մասում ստացած վնասվածքով տեղափոխվել է հիվանդանոցԱյսօր՝ հոկտեմբերի 27-ին, արտառոց դեպք է տեղի ունեցել Լոռու մարզում: Քիչ առաջ «Վանաձոր» բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել մի քաղաքացի: Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, հիվանդանոց են մեկնել...
19:09 27/10/2025Սամվել Կարապետյանի նկատմամբ կիրառվում է պետական հետապնդման գործիք, որը օգտագործվում է չարաշահմամբԱվստրալա-բրիտանացի աշխարհահռչակ փաստաբան, իրավաբան-գիտնական Ջեֆրի Ռոբերտսոնի (King’s Counsel, KC) հայտարարությունը Սամվել Կարապետյանի ապօրինի քրեական հետապնդման մասին․ «Ցանկացած բանական դատավորի...

10:49 25/01/2021Ombudsman provides further evidence of deeply-rooted hatred towards Armenians in AzerbaijanHuman Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan has provided further evidence of deeply-rooted hatred and enmity towards Armenians in Azerbaijan.
19:43 22/01/2021Parliament elected two members of Armenia’s Supreme Judicial CouncilGagik Jhangiryan, former Military Prosecutor (1997 - 2006) and Deputy Prosecutor General of Armenia (2006-2008) was elected on Friday new member of Armenia’s Supreme Judicial Council (SJC), a state...
14:43 22/01/2021Armenian ombudsman applies to European organizations’ heads over illegitimacy of border demarcation processArmenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan on Friday applied to heads of a number of European organizations over the illegitimacy of the process of determining Armenia's state borders...
11:21 22/01/2021Ombudsman: Propaganda of Armenophobia and hostility towards Armenian people has deep roots in AzerbaijanUtterances recorded by the staff of Armenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan prove that the propaganda of Armenophobia and the animosity towards the Armenian people has deep roots...
20:13 21/01/2021Lawyer appeals against Alexey Navalny’s arrestAn appeal has been filed against blogger Alexey Navalny’s arrest, lawyer Vadim Kobzev told TASS. "We have filed an appeal against the Khimkinsky District Court’s decision to arrest Navalny," he said,...
20:01 21/01/2021Lawyer. Search for Ruben Hayrapetyan stopped long agoFormer President of the Football Federation of Armenia Ruben Hayrapetyan's lawyer Amram Makinyan reacted to the statement released by the Investigative Committee on Thursday.
17:14 20/01/2021PACE General Rapporteur Vladimir Vardanyan condemns handing down of a new death sentence in BelarusVladimir Vardanyan (Armenia, EPP/CD), General Rapporteur of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE) on the abolition of the death penalty, has condemned the handing down in Belarus...
13:15 20/01/2021Lawyer says claims that MP retains only right to vote after leaving a faction are ‘complete nonsense’The claims that a lawmaker retains only the right to vote after quitting a faction are “complete nonsense”, Doctor of Law Gevorg Danielyan said on Wednesday.
10:58 20/01/2021Ombudsman calls for disclosing number of Armenian POWs in AzerbaijanHuman Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan urged the competent state body of Armenia to disclose the number of Armenian prisoners of war (POWs) being held in Azerbaijan in the wake of the recent...
20:35 19/01/2021Prosecutors didn’t take part in discussions on returning Robert Kocharyan's passport, his lawyers sayThe Prosecutor General’s Office did not participate in the discussions on returning second Armenian President Robert Kocharyan's passport, his legal team said in a statement on Tuesday.
15:25 19/01/2021Robert Kocharyan greeted with applause outside the Yerevan courtArmenia's former president Robert Kocharyan approached his supporters outside the Yerevan Court of General Jurisdiction on Monday, where he had arrived to attend the hearing in the case concerning...
12:54 19/01/2021Armenian parliaments votes to establish Anti-Corruption CommitteeThe Armenian National Assembly adopted on Tuesday in the first reading the legislation on making addenda and amendments to the RA Law on Corruption Prevention Commission and the package of the...
19:23 18/01/2021Traffic police: 16 vehicles taken to penalty areas over the past dayTraffic police of Armenia reports that about 16 vehicles were taken to the penalty area in the territory of Armenia over the past day.
18:15 18/01/2021Arsen Torosyan appointed Chief of Staff at the Office of Prime Minister after being sacked as health ministerArmenia's Prime Minister Nikol Pashinyan signed a decision on Monday, dismissing Eduard Aghajanyan from the post of the Chief of Staff at the Office of Prime Minister, the government press service...
16:05 18/01/2021Armenian ombudsman applies to Minsk Group co-chairs over return of POWs from AzerbaijanArmenia’s Human Rights Defender (Ombudsman) Arman Tatoyan on Monday addressed an official letter to the OSCE Minsk Group co-chairs and the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office,...
13:26 18/01/2021Samsung's Lee sentenced to 30 months in prison in corruption retrialBillionaire Samsung Electronics vice president Lee Jae-yong was sentenced to 2 1/2 years in prison for bribery and embezzlement on Monday at the Seoul High Court, DW reports.
10:42 18/01/2021Azerbaijani president’s statements became slogans inspiring atrocities against Armenians in Artsakh war, ombudsman saysThe statements of Azerbaijani President Ilham Aliyev, along with other public officials and figures became slogans inspiring atrocities against Armenians in the 2020 Artsakh war, Armenia's Human...
20:00 16/01/2021Service sector in Ukraine switched to official language from January 16On January 16, the Ukrainian law on the functioning of Ukrainian as an official language came into effect, Ukrinform news agency reported.
19:17 15/01/2021Dutch government resigns over child benefits scandalDutch Prime Minister Mark Rutte's government stepped down on Friday after it emerged that officials had wrongly pursued thousands of people over welfare fraud, Deutsche Welle reported.
18:47 15/01/2021We should not let Azerbaijan politicize the issue of prisoners - Ombudsman"Armenian children are particularly targeted by Azerbaijani anti-Armenian policy, which is deliberately encouraged," the Human Rights Defender of Armenia Arman Tatoyan told reporters on Friday during...