17:04 28/10/2025Հայաստանի նախկին նախագահի ու վարչապետի համարները գրանցված են եղել Ստամբուլի նախկին քաղաքապետի հեռախոսումՍտամբուլի նախկին քաղաքապետ Էքրեմ Իմամօղլուի, ինչպես նաև Նեջաթի Օզքանի, Մերդան Յանարդաղ և Մելիհա Գյոչեկի դեմ հարուցված «լրտեսության» գործի քննության մանրամասներ են հրապարակվել։ Դրանց համաձայն,...
16:52 28/10/20253-ամյա Տիգրանի անհետ կորելու դեպքով նախաձեռնվել է քրեական վարույթԾափաթաղ գյուղի բնակիչ 3-ամյա Տիգրան Օգանեսովի անհետ կորելու դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ: Panorama.am-ն այս մասին տեղեկացավ քննչական կոմիտեից։ Վարույթը նախաձեռնվել է Քրեական օրենսգրքի...
16:05 28/10/2025Արմավիրի մարզպետն աշխատանքային ժամերին զբաղվում է նախընտրական քարոզչությամբ՝ հօգուտ ՔՊ-ի. «Ականատես»Արմավիրի մարզպետ Վահրամ Խաչատրյանը աշխատանքային ժամերին պարբերաբար զբաղվում է նախընտրական քարոզչությամբ՝ հօգուտ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության։ Այս մասին ահազանգում է «Ականատես» դիտորդական...
15:48 28/10/2025Այսօր Բաքվի բանտում պահվող Վագիֆ Խաչատրյանի 70-ամյակն է. Դստեր հուզիչ շնորհավորանքը«Երբեմն թվում է, թե ամեն բառ ավելորդ է… երբեմն թվում է՝ անիմաստ է ինչ-որ բան գրել, էմոցիաներ կիսել համացանցում։ Բայց լինում են օրեր, երբ լռել չես կարող , երբ բառերն են դառնում միակ ձևը՝ խեղդված...
15:19 28/10/2025Ալեքսանդր Կոչուբաևը քիչ անց ազատ կարձակվի կալանքից և շուտով կգտնվի կնոջ կողքին. ՊաշտպանԱլեքսանդր Կոչուբաևի խափանման միջոց կալանքը փոփոխվեց բացակայելու արգելքով։ Ալեքսանդր Կոչուբաևը քիչ անց ազատ կարձակվի կալանքից և շուտով կգտնվի կնոջ կողքին։ Այս մասին հայտնում է Կոչուբաևի պաշտպան Էրիկ...
15:03 28/10/2025Հրազդանի նախկին քաղաքապետի դեմ քրգործն ուղարկվել է հակակոռուպցիոն դատարանՀակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթով իրականացված նախաքննությամբ հիմնավորվել է, որ ՀՀ Կոտայքի մարզի Հրազդան համայնքի նախկին ղեկավարը համայնքապետարանի համապատասխան բաժնի պետի հետ,...
14:31 28/10/2025Կոչուբաևի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանքը վերացնելու դիմումը քննվում է. Դատախազություն«Փաստաբանի՝ ՀՀ գլխավոր դատախազին ուղղված դիմումը՝ բժշկական փաստաթղթերի հետ, քիչ առաջ է մուտքագրվել Դատախազությունում.
13:29 28/10/2025Կոչուբաեւի կինն այս պահին գտնվում է ծայրահեղ ծանր վիճակում, արհեստական շնչառության պայմաններում«Ալեքսանդր Կոչուբաեւի կինն այս պահին գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում ծայրահեղ ծանր վիճակում եւ գտնվում է արհեստական շնչառության պայմաններում, սակայն ՀՀ գլխավոր դատախազությունից դեռեւս ոչ մի...
13:06 28/10/2025Նկատվում է Դատարաններին մոլորեցնելու մոտեցում, ինչը կալանքի պայմաններում անընդունելի է. Վարդան Հարությունյանի փաստաբաններ«ՊԵԿ նախկին նախագահ Վարդան Հարությունյանը 2025 թվականի օգոստոսի 8-ից ապօրինի կալանավորված է, սակայն կալանքի սկիզբ է հանդիսանում օգոստոսի 7-ը: Նշված կալանքը Հակակոռուպցիոն դատարանի կողմից երկարաձգվել...
12:06 28/10/2025Երեխայի ծնվելուց հետո Կոչուբաևի կնոջ առողջական վիճակը կտրուկ վատթարացել է. Փաստաբանը դիմել է գլխավոր դատախազինՓաստաբան Ալեքսանդր Կոչուբաևի պաշտպան Էրիկ Ալեքսանյանը բաց նամակով դիմել է ՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանին։ «Հարգելի տիկին Վարդապետյան նկատի ունենալով այն հանգամանքը, որ փաստաբան Ալեքսանդր...
10:58 28/10/2025Գյուղացիներից հափշտակել են մորթվшծ անասունները. 105 դրվագ ու 10 մլն դրամի հափշտակությունՔննչական կոմիտեի հատկապես կարևոր գործերի քննության գլխավոր վարչության սեփականության դեմ ուղղված հանցագործությունների քննության վարչությունում ավարտվել է բազմադրվագ, մեծածավալ, նախապես ծրագրված և...
10:36 28/10/2025Որևէ միջազգային կազմակերպության կամ այլ պետության հետ դաշինք կամ միություն կազմելու կոչը ՉԻ կարող համարվել հանցագործություն. Գոհար Մելոյան«Կանխակալ եւ ընտրովի արդարադատություն։ Երկակի ստանդարտների եւս մեկ դրսեւորում»,-ահազանգում է սահմանադրական իրավունքի մասնագետ, «Պառլամենտարիզմի զարգացման կենտրոն» ՀԿ ղեկավար Գոհար Մելոյանը։ Նա...
10:01 28/10/2025Բաքվի դատարանում ուսումնասիրվել են Արայիկ Հարությունյանի փաստաթղթերը, այդ թվում «070» կոդով հայկական անձնագիրըՆախօրեն Բաքվում շարունակվել է Արցախի ռազմաքաղաքական ղեկավարների և մյուս հայ գերիների շինծու դատավարությունը։ Ըստ ադրբեջանական լրատվամիջոցների, «դատական նիստում ներկայացվել են տուժողների և...
08:59 28/10/2025Երեքամյա Տիգրանի որոնողական աշխատանքներն ինտենսիվ կերպով շարունակվում են. ՆԳՆ խոսնակԵրեկվանից անհետ կորած երեքամյա Տիգրան Օգանեսովի որոնողական աշխատանքներն այս պահին էլ ինտենսիվ կերպով շարունակվում են։ Panorama.am-ի հետ զրույցում ՆԳՆ խոսնակ Նարեկ Սարգսյանը հայտնեց, որ աշխատանքներում...
07:47 28/10/2025Փորձել են Տեր Փառեն քահանա Առաքելյանին բերման ենթարկել. Արա Զոհրաբյան«Շատ ամոթալի օրեր ենք ապրում»:
23:15 27/10/2025Միքայել Արզումանյանի նկատմամբ կիրառված խափանման միջոց կալանքը փոխարինվեց տնային կալանքով. Երեմ ՍարգսյանՀՀ հակակոռուպցիոն դատարանի դատավոր Վարդգես Սարգսյանն է որոշել
21:24 27/10/2025Նոր մանրամասներ՝ այսօր Վանաձորի դատարանում սպանության փորձի միջադեպիցՆա և նրա հանցակից տականքները կասկածվում են տղային սպանելու, ապա դին այրելու և Ստեփանավանի վարչական տարածքում՝ դաշտամիջյան տարածքում հողով և քարերով թաքցնելու մեջ
20:21 27/10/2025Դատախազությունն ընթացք է տվել Արշակ արքեպիսկոպոս Խաչատրյանին վերագրվող տեսանյութերի վերաբերյալ հաղորդմանըԸնթացք է տրվել «Իրազեկ քաղաքացիների միավորումը» հասարակական կազմակերպության կողմից դատախազություն ներկայացված հաղորդմանը, որը կապված էր Մայր Աթոռի դիվանապետ Արշակ արքեպիսկոպոս Խաչատրյանի անձնական...
19:20 27/10/2025Վանաձորի դատարանից 22-ամյա տղան կրծքավանդակի մասում ստացած վնասվածքով տեղափոխվել է հիվանդանոցԱյսօր՝ հոկտեմբերի 27-ին, արտառոց դեպք է տեղի ունեցել Լոռու մարզում: Քիչ առաջ «Վանաձոր» բժշկական կենտրոն է տեղափոխվել մի քաղաքացի: Ինչպես հայտնում է ֆոտոլրագրող Գագիկ Շամշյանը, հիվանդանոց են մեկնել...
19:09 27/10/2025Սամվել Կարապետյանի նկատմամբ կիրառվում է պետական հետապնդման գործիք, որը օգտագործվում է չարաշահմամբԱվստրալա-բրիտանացի աշխարհահռչակ փաստաբան, իրավաբան-գիտնական Ջեֆրի Ռոբերտսոնի (King’s Counsel, KC) հայտարարությունը Սամվել Կարապետյանի ապօրինի քրեական հետապնդման մասին․ «Ցանկացած բանական դատավորի...

14:49 17/04/2023СК Армении: Оппозиционному депутату Мгеру Саакяну предъявлено обвинениеДепутату от фракции Национального Собрания Армении от фракции «Айастан» («Армения») Мгеру Саакяну предъявлено обвинение, в качестве меры пресечения в его отношении избран запрет на выезд.
14:19 17/04/2023Генпрокуратура Армении тоже не отреагирует на публичное заявление Агазаряна о взломе его мессенджераДепутат Национального Собрания Армении от фракции «Гражданский договор» Овик Агазарян не планирует обращаться в правоохранительные органы за «взлом его аккаунта» и оскорбления в адрес пользователей и...
13:32 17/04/2023Пользователи подсказали пресс-секретарю СК Армении, что действительно стоит «оплакивать»«Оплакиваю ту нацию, достоинство которой можно спасти или восстановить путем сжигания тряпки».
13:13 17/04/2023В отношении двух вторгшихся на территорию Армении азербайджанцев возбуждено уголовное преследованиеГенпрокуратура периодически будет выступать с сообщениями в связи с указанным вопросом.
13:06 17/04/2023В России мужчина из мести зарубил лопатой собаку известной тикток-блогершиЖенщина не считает, что ее питомец совершил поступок, за который можно было бы убить столь жестоким образом.
12:13 17/04/2023Задержанных по резонансному «делу о Covid» 10 врачей освободилиПо делу о совершении злоупотреблений в период пребывания Арсена Торосяна на посту министра здравоохранения Армении освобождены 10 задержанных врачей ООО «Медлайн Клиник».
10:48 17/04/2023Жанна Алексанян: Подвергнуты приводу кинорежиссер Арман Ерицян и общественный деятель Карен АкопянОчевидно, что у них забрали телефоны, поскольку на звонки отвечают сотрудники полиции, говорят, что нашли телефоны на улице.
17:25 15/04/2023В ереванском метро у мужчины обнаружили заряженный пистолет31-летний мужчина доставлен в следственный отдел полиции Арабкира.
13:46 15/04/2023Адвокат Николяна ответил на вопрос об увольнении дизайнера с работы на Общественном телевиденииГазета «Грапарак» пишет: «Получили сведения о том, что дизайнера Арама Николяна, который вчера на церемонии открытия ЧЕ по тяжелой атлетике в Ереване сжег азербайджанский флаг, планируют уводить с...
13:22 15/04/2023Во французском Бордо автомобиль въехал в толпуДвое из них были госпитализированы с тяжелыми травмами — речь идет о 18-летней девушке и ее ровеснике.
09:56 15/04/2023Около места публичного выступления премьера Японии произошел взрывСообщений о пострадавших при инциденте не поступало, на место направлены два пожарных расчета.
20:39 14/04/2023Арсен Бабаян: Кярамян, фактически, не соизволил выйти из теплого кабинетаАдвокат Арсен Бабаян пишет: «Уже второй день, как родители не пожалевших свои жизни военнослужащих остаются во дворе Следственного комитета Армении.
18:32 14/04/2023СК Армении не владеет информацией об обнаружении телефона убитого в ЗММК у задержанного азербайджанцаПолиция передала обнаруженного накануне жителями Капана и задержанного азербайджанца Службе национальной безопасности (СНБ) Армении.
17:59 14/04/2023Бросившей в Никола Пашиняна зонтик женщине предъявлено обвинениеБросившей в направлении Никола Пашиняна зонтик во время его визита в село Малишка Вайоцдзорской области Армении 11 апреля женщине – Нарине Асатрян – предъявлено обвинение.
17:23 14/04/2023В СК Армении уверяют – Кярамян на рабочем местеПроводящие акцию протеста перед зданием Следственного комитета Армении родные погибших в ходе 44-дневной войны военнослужащих сегодня сообщили, что глава СК РА Аргишти Кярамян сегодня на работу не...
17:09 14/04/2023Татоян: Собраны доказательства преступных вторжений азербайджанцев на суверенную территорию Республики АрменияБывший Защитник прав человека (экс-омбудсмен) Республики Армения Арман Татоян сообщает, что в селах Тех, Корнидзор, Аравус они с раннего утра проводили работу по сбору фактов.
15:11 14/04/2023Сос Акопян: У меня определенные ожидания от Кярамяна, что он встретится с родителями погибших военнослужащихОн напомнил, что акцию у здания СК проводят люди, чьи сыновья и внуки погибли во имя Родины.
14:28 14/04/2023СК Армении – о требованиях родственников погибших военнослужащихНекоторые участники встречи своими действиями демонстрировали стремление постоянно накалять страсти и нагнетать обстановку.
13:08 14/04/2023Пойманный в Капане азербайджанец передан СНБ АрменииОб этом корреспонденту Panorama.am сообщили из пресс-службы Полиции.
13:02 14/04/2023Арсен Бабаян: Молодой человек по имени Аргишти Кярамян просто не соизволил спуститься и поговорить с родителями погибших военнослужащихОн отметил, что родители хотят от следственного комитета узнать, на каком этапе находится предварительное следствие, выдвинуто ли обвинение сотрудникам полиции по этому делу.