16:17 03/02/2022Վիրուսաբան․ «Օմիկրոն»-ը կարող է դառնալ գրիպի նման սեզոնային հիվանդությունԿորոնավիրուսի «Օմիկրոն» շտամը ոչ այնքան վտանգավոր է վարակվածների առողջության համար, որքան SARS-CoV-2-ի նախորդ տեսակները, մահացության նվազումը հարաբերվում է վիրուսի «կենսաբանական էության» հետ,...
14:37 02/02/2022Ինչ պետք է ուտել կորոնավիրուսի ժամանակ. ակադեմիկոսի խորհուրդներըԿորոնավիրուսով հիվանդները պետք է ուտեն այնպիսի սնունդ, որը նպաստում է օրգանիզմում հակամարմինների սինթեզին։ Այս մասին «Իզվեստիա» թերթին ասել է Ռուսաստանի գիտությունների ակադեմիայի ակադեմիկոս Վիկտոր...
12:40 02/02/2022Ղազախստանի կառավարությունն արգելել է բարձրացնել նախարարների ու պատգամավորների աշխատավարձըՂազախստանի կառավարությունն ընդունել է որոշում, որով արգելվում է բարձրացնել կառավարության, խորհրդարանի անդամների, աշխատակազմերի ղեկավարների աշխատավարձը։ Գրում է «ՏԱՍՍ» գործակալությունը։ Հունվարի 11-ին...
10:54 02/02/2022Արևի բռնկման հետևանքով փետրվարի 2-ին գեոմագնիսական փոթորկի նախազգուշացում է ստացվելՓետրվարի 2-ին Օվկիանոսների և մթնոլորտի ազգային վարչության (NOAA) տիեզերական եղանակի կանխատեսման ԱՄՆ կենտրոնի փորձագետները կանխատեսել են Երկրի վրա չափավոր ուժգնությամբ գեոմագնիսական փոթորկի սկիզբ:...
20:32 01/02/2022Օռնելա Մուտին ցանկանում է ստանալ Ռուսաստանի քաղաքացիությունԻտալացի հայտնի դերասանուհի Օռնելա Մուտին ՏԱՍՍ-ին տված հարցազրույցում ասել է, որ կցանկանար դառնալ Ռուսաստանի քաղաքացի, քանի որ ռուսական մշակույթն իր մասնիկն է համարում։ «Ես շատ կցանկանայի...
15:05 01/02/2022Իտալիան տուգանքներ է սահմանել այն տարեցների համար, որոնք չեն պատվաստվել COVID-19-ի դեմ50 և ավելի բարձր տարիք ունեցող բոլոր իտալացիները, որոնք չեն պատվաստվել կորոնավիրուսի դեմ և չունեն պատվաստումներից բժշկական ազատում, երեքշաբթի օրվանից հարկային ծառայության կողմից կարող են տուգանվել...
14:50 31/01/2022Լեոնիդ Կուրավլյով․ Դերասան, որին սերունդները միշտ կհիշենԼեոնիդ Կուրավլյովի էկրանային ճակատագիրը կարծես տեղավորվում է նրա առաջին մեծ ֆիլմերից մեկի վերնագրի մեջ՝ «Ապրում է այսպիսի տղա»։ Ժողովրդի մարդ, մի քիչ պարզամիտ, երբեմն հուզիչ ծիծաղելի, բայց միևնույն...
09:20 31/01/2022Նադալն այն մասին, թե արդյոք «Մեծ սաղավարտ»-ում ռեկորդը նրան դարձրել է մեծագույն խաղացողԻսպանացի թենիսիստ Ռաֆայել Նադալը դարձել է Australian Open-ի այս տարվա հաղթողը: Նա եզրափակչում համառ պայքարում գերազանցել է Դանիիլ Մեդվեդևին։ Այս հաղթանակով Նադալը դարձել է աշխարհում առաջին թենիսիստը,...
16:09 28/01/2022«Թռիչք վերջին անգամ». Հայկոյի վերջին երգը՝ նվիրված օդաչու Արմեն Ներսեսյանի հիշատակինԿոմպոզիտոր Րաֆֆի Ալթունյանը ներկայացրել է իր և ՀՀ վաստակավոր արտիստ Հայկոյի վերջին համատեղ ստեղծագործությունը։ Երգը կոչվում է «Թռիչք վերջին անգամ»։ Խոսքերի հեղինակը Րաֆֆին է, երաժշտությունը գրել է...
11:20 28/01/2022«Աչքիս առաջ երազանքներով և վաղվա օրվա նկատմամբ հավատով Աբգարս ու մյուս հերոսներն են»ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության անդամ Գեղամ Նազարյանը, որի կրտսեր որդին՝ Աբգարը զոհվեց Արցախյան 44-օրյա պատերազմում, գրում է.
14:09 26/01/2022«Իմ արյան մեջ հոսում է հայկական երաժշտությունը». այսօր Միշել Լեգրանի հիշատակի օրն էԱյսօր հայկական արմատներով ֆրանսիացի անվանի կոմպոզիտոր, դաշնակահար, դիրիժոր Միշել Լեգրանի հիշատակի օրն է։ Միշել Լեգրանը մահացել է 2019 թվականի հունվարի 26-ին Փարիզում՝ իր 87-ամյակից մեկ ամիս առաջ։ Այդ...
13:26 26/01/2022Բորտուղեկցորդուհիները խոստովանել են, որ իրենց ստիպում են նիհարել՝ աշխատանքը չկորցնելու համարԱրտասահմանյան խոշոր ավիաընկերության նախկին բորտուղեկցորդուհիները նշել են այն կանոնները, որոնք պարտավոր էին պահպանել, գրում է The Sun-ը։ Կարլա Բեյսոնը, որն 9 տարի աշխատել է որպես բորտուղեկցորդուհի,...
11:00 26/01/2022BlueNoroff-ը դատարկում է կրիպտոարժութային ստարտափների հաշիվները«Կասպերսկի» ընկերության փորձագետները մանրակրկիտ ուսումնասիրել են վնասաբեր արշավ, որի թիրախում են տարբեր երկրների կազմակերպություններ, հիմնականում ստարտափներ, որոնք աշխատում են կրիպտոարժույթների,...
17:03 25/01/2022Viber-ի խորհուրդները. Ինչպե՞ս պաշտպանել անձնական տվյալներըՀունվարի 28-ը Տվյալների պաշտպանության համաշխարհային օրն է, որի հիմնական նպատակն է բարձրացնել օգտատերերի իրազեկվածությունն անձնական տվյալների և կոնֆիդենցիալ տեղեկատվության պաշտպանության մասին: Այս...
12:30 24/01/2022Որոնք են կորոնավիրուսի դեմ պատվաստված մարդկանց մոտ «Օմիկրոն»-ի հինգ ախտանիշներըԲրիտանացի համաճարակաբան պրոֆեսոր Թիմ Սպեկտորը The Conversation-ում տպագրված իր հոդվածում գրել է, որ կորոնավիրուսի դեմ պատվաստված մարդկանց մոտ «Օմիկրոն» շտամով վարակման ժամանակ ի հայտ են գալիս հինգ...
10:48 24/01/2022Իլոն Մասկը և Ջեֆ Բեզոսը մեկ շաբաթվա ընթացքում տասնյակ միլիարդավոր դոլարներ են կորցրելԱշխարհի ամենահարուստ մարդիկ՝ Tesla-ի հիմնադիր Իլոն Մասկը և Amazon-ի սեփականատեր Ջեֆ Բեզոսը, մեկ շաբաթվա ընթացքում ռեկորդային գումարներ են կորցրել՝ տեխնոլոգիական ընկերությունների արժեթղթերի անկման...
09:37 24/01/2022ԱՄՆ-ը հայտարարել է Ուկրաինային ռազմական օգնությունն ընդլայնելու պատրաստակամության մասինՈւկրաինային է փոխանցվել ևս 200 մլն դոլարի պաշտպանական օգնություն, ԱՄՆ-ն պատրաստ է ավելացնել նման աջակցությունը, հայտարարել է Պետդեպարտամենտի բարձրաստիճան ներկայացուցիչը, գրում է «Ռիա Նովոստի»...
19:30 22/01/2022Եվրոպայի 2022 թվականի մշակութային մայրաքաղաք է դարձել Լիտվայի Կաունաս քաղաքըԼիտվայի Կաունաս քաղաքը 2022 թվականին պաշտոնապես դարձել է Եվրոպայի մշակութային մայրաքաղաքը։ Այս մասին գրում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը։ ELTA պորտալի փոխանցմամբ՝ ՅՈՒՆԵՍԿՕ-ի ղեկավար Օդրի Ազուլեն...
18:45 22/01/2022Բորտուղեկցորդուհին պատմել է թռիչքների ընթացքում իրեն հանդիպած ամենաանքաղաքավարի ուղևորի մասինԲորտուղեկցորդուհիները պաբերաբար կիսվում են թռիչքների ժամանակ տեղի ունեցող միջադեպերի, ուղևորների տարօրինակ խնդրանքների մասին պատմություններով։ «Ռիա Նովոստի»-ին՝ հղում անելով The Sun-ին, այս անգամ...
13:22 22/01/2022Պրիյանկա Չոպրան և Նիկ Ջոնասը փոխնակ մոր օգնությամբ երեխա են ունեցելՀնդիկ դերասանուհի, մոդելավորող Պրիյանկա Չոպրան և ամերիկացի երգիչ, դերասան Նիք Ջոնասն առաջին անգամ ծնող են դարձել։ Այս մասին Չոպրան գրել է իր Instagram-ում։ Նա նշել է, որ երեխան ծնվել է փոխնակ մոր...

10:17 14/01/2019МЧС Армении: Поступило сразу 4 ложных сигнала о бомбеОтмечается, что это были ложные сигналы.
09:45 11/01/2019На территории Армении есть закрытые и труднопроходимые автодорогиПеревал Варденяц для автомобилей с прицепом закрыт, а для остальных – труднопроходим.
09:35 11/01/2019Умерла американская актриса Верна БлумВ семье артистки рассказали, что последние годы она страдала от деменции.
12:19 10/01/2019Жители Армении стали чаще встречать Новый год в РоссииМаксимальное число туристов прибыло в Россию из Армении, Кипра, Узбекистана, Германии и Молдовы.
14:33 09/01/2019От употребления какой еды нужно воздерживаться на рабочем месте? Рассказала эксперт по этикетуПравила сосуществование в коллективе требуют от нас воздержаться от употребления сильно пахнущей еды на рабочем месте, так как специфические запахи могут вызывать раздражение коллектива, считает...
12:17 08/01/2019Генрих Мхитарян может покинуть лондонский «Арсенал» – СМИМхитарян выступает за «Арсенал» с января 2018 года. Его контракт с командой рассчитан до лета 2021 года.
11:00 08/01/2019Минтранс предупреждает водителей о снеге на ряде дорог АрменииАвтотрассы межгосударственного и республиканского значения в Армении открыты для движения.
18:49 06/01/2019Автодорога Степанцминда-Ларс открылась для проезда легковых автомобилейАвтодорога закрыта для грузовых автомобилей и транспортных средств с прицепом.
11:10 06/01/2019На территории Армении есть закрытые и труднопроходимые автодорогиМетель наблюдается на дороге Шенкани-Ря Таза.
11:05 06/01/2019Сегодня день рождения отмечает Адриано Челентано: актеру и певцу исполняется 81 годВсего за свою полувековую творческую карьеру Челентано выпустил более 40 альбомов общим тиражом 70 миллионов экземпляров, и сегодня он продолжает эту работу.
18:33 04/01/2019СМИ сообщили, что атака хакеров затронула данные Ангелы Меркель и министров ГерманииРанее стало известно, что хакеры опубликовали в интернете данные сотен немецких политиков. Атака коснулась всех партий Бундестага, за исключением "Альтернативы для Германии" (АдГ).
16:54 04/01/2019В 2018 году население Китая сократилось впервые за 70 летУченые подсчитали, что количество детей, родившихся в Китае, упало на 2,5 миллиона по сравнению с 2017 годом. Ожидалось, что этот показатель вырастет на 790 тысяч.
17:31 03/01/2019В Армении труднопроходима автодорога Сотк-КарвачарПеревал Варденяц для легковых автомобилей открыт, а для грузовых – закрыт.
16:36 03/01/2019Новый рекорд: число посетителей Лувра в 2018 году превысило 10 млн человек«Впервые в своей истории и, я думаю, впервые в истории музеев, в 2018 году более 10 млн человек посетили Лувр», – цитирует Мартинеза AFP.
11:36 03/01/2019На Мадагаскаре ботаник обнаружил орхидеи со сладким ароматом шампанскогоЕще одна отличительная особенность – увидеть цветок можно лишь в течение месяца и только в сезон дождей.
18:34 29/12/2018Президент РФ В.Путин продолжает активные контакты с главами стран ОДКБРанее, 27 декабря, в Москве состоялась встреча Путина с и.о. премьер-министра РА Николом Пашиняном.
11:07 29/12/2018Кавказские пленники: на КПП «Верхний Ларс» застряли 906 легковых, 109 грузовых автомобилей и 5 автобусовПеревал Варденяц закрыт. Труднопроходима автодорога Сотк-Карвачар.
09:56 29/12/2018Праздники Армянской Церкви: 29 декабря отмечается Масленица Рождественского постаПраздник неизменно отмечается 29 декабря.
10:23 28/12/2018Никол Пашинян и Владимир Путин в Москве обсудили вопросы тарифа на газ и ситуацию в ОДКБН. Пашинян отметил, что в ходе этой встречи с В. Путиным не обсуждался вопрос карабахского урегулирования, кратко обсудили сложившуюся в ОДКБ ситуацию.
11:59 27/12/2018Мальчик вызвал полицию из-за того, что ему не понравились рождественские подаркиИнцидент произошел в немецком городе Цетель. Полицейские приехали на вызов и обнаружили очень сердитого мальчика, который пожаловался им на неправильные подарки.