10:00 11/01/2022Շնորհակալության միջազգային օրն էՀունվարի 11-ին նշվում է «շնորհակալության» միջազգային օրը։ Calend.ru-ն գրում է, որ տարեցտարի ավելի շատ երկրներ ու մարդիկ են միանում այս տոնը նշելուն։ Երիտասարդությունը մասնակցում է տոնին տարբեր...
10:30 10/01/2022Սրտաբանը ներկայացրել է՝ COVID-19-ի ժամանակ սրտանոթային հիվանդություններից մահացությունը որքան է կազմումՌուսաստանի Առողջապահության նախարարության գլխավոր անկախ սրտաբան Սերգեյ Բոյցովը «Ռադիո Ռոսիա» ռադիոկայանի եթերում ասել է, որ սիրտ-անոթային հիվանդություններից մահացության տվյալները, երբ վարակվում են...
17:25 08/01/2022Հայազգի բռնցքամարտիկ Արեստ Սահակյանը նոկաուտից 11 օր անց մահացել էՄահացել է ռուսաստանաբնակ հայազգի բռնցքամարտիկ Արեստ Սահակյանը, ով գլխի ծանր վնասվածք էր ստացել «Նոկաուտների արքաներ» մրցաշարում։ Այս մասին հայտնում է «Գազետա.ռու»-ն։ Բռնցքամարտիկի մահվան մասին...
15:10 08/01/2022Գիտության համար նորահայտ ծառը կկոչեն Դի Կապրիոյի անունովԳիտության համար նորահայտ ծառը մտադիր են կոչել հայտնի դերասան Լեոնարդ դի Կապրիոյի անունով։ Այս մասին գրում է BBC-ն։ Անգլիայի թագավորական բուսաբանական այգու գիտնականները հայտարարել են, որ մտադիր են...
12:06 08/01/2022Ղազախստանում ձերբակալվածների թիվը հասել է 4400-իՂազախստանում բողոքի ցույցերի, անկարգությունների ընթացքում ձերբակալվել է 4400 մարդ։ Այս մասին հայտարարել է այդ երկրի Ներքին գործերի նախարարությունը։ Ղազախստանում լայնածավալ բողոքի ցույցեր սկսեցին...
09:15 08/01/2022Մահացել է առաջին անգամ «Օսկար» մրցանակի արժանացած սևամորթ դերասանըՍիդնի Պուատյեն, որը տղամարդու լավագույն դերի համար «Օսկար» մրցանակի արժանացած առաջին սևամորթ դերասանն է, մահացել է 94 տարեկան հասակում, գրում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը՝ հղում անելով TMZ...
16:33 05/01/2022Մարտի 15-ից հանրային սննդի օբյեկտներում, այդ թվում բացօթյա, ծխախոտի օգտագործումը կարգելվիՀՀ առողջապահության նախարարությունից հայտնում են. «Ազգային ժողովի կողմից ընդունված «Ծխախոտային արտադրատեսակների և դրանց փոխարինիչների օգտագործման հետևանքով առողջությանը հասցվող վնասի նվազեցման և...
18:45 04/01/2022Էմին Օհանյանը՝ Եվրոպայի մինչև 16 տարեկանների արագ շախմատի չեմպիոնՍերբիայի Նովի-Սադ քաղաքում ավարտվել են Եվրոպայի պատանիների արագ և կայծակնային առաջնությունները։ Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ դեկտեմբերի 27-29 Սերբիայի Նովի-Սադ քաղաքում ընթանում էին...
13:15 04/01/2022Հրատարակվել է Արտավազդ Փելեշյանի «Դու ֆիլմե՛ր արա ու լռի՛ր» գիրքըՀրատարակվել է գեղարվեստական և վավերագրական կինոյի կարկառուն ներկայացուցիչ, սցենարիստ, դերասան Արտավազդ Փելեշյանի «Դու ֆիլմե՛ր արա ու լռի՛ր» գիրքը, որն ամբողջությամբ հուշագրություն է: Այն հրատարակվել...
09:45 04/01/2022Ֆրանսիայի հարավում կորոնավիրուսի նոր շտամ են հայտնաբերելՖրանսիայի Մարսել քաղաքում կորոնավիրուսի նոր շտամ են հայտնաբերել, ասված է Մարսելում ինֆեկցիոն հիվանդությունների ինստիտուտի (IHU) գիտնականների հետազոտության մեջ: Նրանց աշխատանքը հրապարակվել է MedRxiv...
13:44 03/01/2022Զգույշ քլորի հետՕմսկում քրեական գործ է հարուցվել այն բանից հետո, երբ ինը երեխաներ քլորի գոլորշիներից թունավորվել են: ՌԴ Քննչական կոմիտեի կայքի տարածած լուրը ներկայացնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ին: «Հարուցվել է քրեական գործ...
19:51 30/12/2021Կառավարությունը վերացրել է թուրքական ծագման ապրանքների ներկրման արգելքըԿառավարությունն իր այսօրվա՝ դեկտեմբերի 30-ի նիստում վերացրել է թուրքական ծագման ապրանքների ներկրման արգելքը, գրում է Yerevan.Today-ը։ 44-օրյա պատերազմի ժամանակ՝ անցած տարվա հոկտեմբերին, գործադիրի...
15:38 30/12/2021Լիլիթ Գալստյան. Այս բոլոր և այլ հարցեր հրապարակային հաշվետվություն են պահանջումԱԺ «Հայաստան» խմբակցության անդամ Լիլիթ Գալստյանը գրում է. «Դեկտեմբերի 26-ին, Մոսկվայում տեղի է ունեցել հայ և ադրբեջանցի մտավորականների հանդիպում։ Post factum մամուլում հրապարակվել է այդ հանդիպմանը...
12:35 30/12/20212020թ. սեպտեմբերի 27-ից մինչ օրս ԱՀ-ում ոչնչացվել է 859029 հատ տարբեր տեսակի արկ ու զինամթերքԴեկտեմբերի 20-ից մինչև դեկտեմբերի 25-ը ներառյալ «Հումանիտար Ականազերծման Կենտրոն» հիմնադրամի կողմից Մարտունու, Մարտակերտի և Ասկերանի շրջանի տարածքներում հայտնաբերվել և ոչնչացվել է 173 հատ տարբեր...
10:08 30/12/2021ԱՀԿ ղեկավարը նախազգուշացնում է «Օմիկրոն»-ի և «Դելտա»-ի պատճառով COVID-19 «ցունամիի» վտանգի մասինԿորոնավիրուսի օմիկրոն և դելտա շտամները կարող են աշխարհում հիվանդացության նոր ալիք առաջացնել։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, ասել է Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) ղեկավար Թեդրոս...
13:20 29/12/2021Մհեր Մկրտչյանի հիշատակի օրն է«Հայրենիքի զգացողությունը պահեք ձեր մեջ, ինչպես սերն եք պահում ձեր սրտում, հոգով ու սրտով կապված մնացեք հող ու ջրին, հոգևոր հարստությանը, ծննդավայրին»:
09:09 29/12/2021Լիլիթ Ալթունյանի «Երբ ես տխուր եմ» ֆիլմն ընտրվել է Կլերմոն Ֆերանի կինոփառատոնի միջազգային մանկական մրցույթումՀայաստանի ազգային կինոկենտրոնի ֆինանսական աջակցությամբ նկարահանված, ռեժիսոր Լիլիթ Ալթունյանի «Երբ ես տխուր եմ» անիմացիոն ֆիլմն ընտրվել է կարճամետրաժ ֆիլմերի կարևորագույն միջազգային կինոփառատոններից...
15:20 28/12/2021Վարազդատ Հարոյանը՝ Հայաստանի 2021 թ. լավագույն ֆուտբոլիստՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան ամփոփել է «Տարվա լավագույն ֆուտբոլիստ» անվանակարգում 2021 թվականի քվեարկության արդյունքները: ՀՖՖ կայքից տեղեկանում ենք, որ հավաքելով 92 միավոր` Հայաստանի 2021 թ.
14:33 27/12/2021Հունվարին ռուսաստանցիների համար հանգստի մեկնելու երկրների թոփում է նաև ՀայաստանըՓորձագետները պարզել են, թե որտեղ են ցանկանում ռուսաստանցիները գնալ հանգստանալու ամանորյա տոներից հետո, հայտնում է OneTwoTrip ծառայության մամուլի ծառայությունը։ Զբոսաշրջիկների գրեթե 70 տոկոսը...
10:15 27/12/2021COVID-19 պանդեմիան մարդկության համար վերջինը չէ, անհրաժեշտ է պատրաստվել հաջորդին. ԳուտերեշCOVID-19 պանդեմիան մարդկության համար վերջինը չէ, անհրաժեշտ է պատրաստվել հաջորդին, հայտարարել Է ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիու Գուտերեշը իր Twitter-ի իր էջում: Դեկտեմբերի 27-ին աշխարհում նշվում է...

10:25 13/12/2018На территории Армении автодороги в основном проходимы, закрыт перевал ВарденяцТруднопроходима автодорога Сотк-Карвачар, на дорогах Апарана образовался гололед.
14:33 12/12/2018Китаец застраховал жену на миллионы и утопил ее в бассейне во время отпускаЧжан Ифань из города Тяньцзинь несколько месяцев готовился к осуществлению своего плана.
14:23 10/12/2018Жительница США всю жизнь считала дочь умершей и встретила ее 69 лет спустяАнализ ДНК помог 69-летней американке отыскать мать, с которой ее разлучили сразу после рождения.
12:24 10/12/2018Прибыль с аукциона по продаже личных вещей Фрэнка Синатры составила почти $9 млнВещи были проданы за 9,2 миллиона долларов - это вдвое выше первоначальной оценки.
20:33 09/12/2018Баллотирующийся в депутаты от блока «Мой шаг» замгубернатора Ширакской области Армении попал в больницу«К сожалению, не могу принимать активного участия в этот чрезвычайно важный день», – написал он, сопроводив запись фото.
14:24 09/12/2018Акции солидарности с французскими «желтыми жилетами» в Бельгии: один из манифестантов пришел в кепке с армянской надписьюВ Брюсселе в субботу, 8 декабря, были задержаны 400 участников манифестации солидарности с французскими «желтыми жилетами».
12:06 07/12/2018В парламенте Армении опять нет кворума, зарегистрировались 6 депутатов«Необходимо помнить прошлое и смотреть в будущее, это единственная движущая сила в природе», – сказал Ара Баблоян.
09:52 07/12/2018Перевал Варденяц в Армении труднопроходимАвтодорога Степанцминда-Ларс открыта для всех видов автомобилей.
12:17 06/12/2018Армянская Церковь подарит квартиры 10 семьям, пострадавшим в результате землетрясения 1988 годаВ Армении стартовал новый социальный проект, приуроченный к 30-й годовщине землетрясения 1988 года.
10:49 06/12/2018Очередной скандал: в Тбилиси задержали зятя президента ГрузииГогочури не первый раз оказывается в центре внимания общественности.
10:58 03/12/2018«Лаборатория Касперского»: киберпреступники научились грабить банкоматы без вредоносного ПОВ этих ограблениях не использовалось вредоносное ПО, а подключаемые к диспенсерам ноутбуки по окончании операции преступники забирали с собой.
09:43 03/12/2018Дональд Трамп пообещал Ким Чен Ыну «сделать все, что он хочет»Такое послание в Пхеньян Трамп попросил передать своего южнокорейского коллегу Мун Чжэ Ина во время саммита G20, который проходил в Буэнос-Айресе с 30 ноября по 1 декабря.
14:42 01/12/2018Известно, кто представит Армению на международном песенном конкурсе «Евровидение-2019»Армению на международном песенном конкурсе «Евровидение-2019» представит певица Србуи Саркисян (Србук).
14:32 30/11/2018Какие пассажиры привлекают внимание? Рассказали стюардессыСтюарды, встречающие пассажиров при входе в самолет, не только приветствуют их и помогают найти свое место в салоне.
12:13 30/11/2018Давид Тоноян: Армянская сторона интенсивно работает по части возвращения Карена Казаряна на РодинуДавид Тоноян принял родителей находящегося в плену в Азербайджане жителя приграничного села Бердаван Тавушской области Армении Карена Казаряна.
09:40 30/11/2018Трамп отменил встречу с Путиным, Эрдоганом и Мун Чжэ ИномСандерс также отметила, что не знает, говорил ли Трамп с Путиным по телефону.
12:05 29/11/2018Режиссер Квентин Тарантино женился на израильской певице55-летний режиссер ранее никогда не был женат. Он объяснял это тем, что работа занимает у него все свободное время.
11:46 29/11/2018Генрих Мхитарян: Больше всего соскучился по ДонецкуМатч состоится в Киеве 29 ноября и начнется в 21.55 по ереванскому времени. В составе «Ворсклы» выступает армянский хавбек Гегам Кадимян.
11:27 28/11/2018У президента группы компаний «Ташир» Самвела Карапетяна нет яхты под названием «Ace»Заявление последовало за появлением информации о том, что яхту Ace, принадлежащую Карапетяну, заметили в порте Мармарис в Турции.
10:21 28/11/2018Последние приготовления к Рождеству: Меланья Трамп показала, как украсила Белый домПервая леди Соединенных Штатов также поблагодарила американских волонтеров, помогавших в украшении Белого дома.