10:00 11/01/2022Շնորհակալության միջազգային օրն էՀունվարի 11-ին նշվում է «շնորհակալության» միջազգային օրը։ Calend.ru-ն գրում է, որ տարեցտարի ավելի շատ երկրներ ու մարդիկ են միանում այս տոնը նշելուն։ Երիտասարդությունը մասնակցում է տոնին տարբեր...
10:30 10/01/2022Սրտաբանը ներկայացրել է՝ COVID-19-ի ժամանակ սրտանոթային հիվանդություններից մահացությունը որքան է կազմումՌուսաստանի Առողջապահության նախարարության գլխավոր անկախ սրտաբան Սերգեյ Բոյցովը «Ռադիո Ռոսիա» ռադիոկայանի եթերում ասել է, որ սիրտ-անոթային հիվանդություններից մահացության տվյալները, երբ վարակվում են...
17:25 08/01/2022Հայազգի բռնցքամարտիկ Արեստ Սահակյանը նոկաուտից 11 օր անց մահացել էՄահացել է ռուսաստանաբնակ հայազգի բռնցքամարտիկ Արեստ Սահակյանը, ով գլխի ծանր վնասվածք էր ստացել «Նոկաուտների արքաներ» մրցաշարում։ Այս մասին հայտնում է «Գազետա.ռու»-ն։ Բռնցքամարտիկի մահվան մասին...
15:10 08/01/2022Գիտության համար նորահայտ ծառը կկոչեն Դի Կապրիոյի անունովԳիտության համար նորահայտ ծառը մտադիր են կոչել հայտնի դերասան Լեոնարդ դի Կապրիոյի անունով։ Այս մասին գրում է BBC-ն։ Անգլիայի թագավորական բուսաբանական այգու գիտնականները հայտարարել են, որ մտադիր են...
12:06 08/01/2022Ղազախստանում ձերբակալվածների թիվը հասել է 4400-իՂազախստանում բողոքի ցույցերի, անկարգությունների ընթացքում ձերբակալվել է 4400 մարդ։ Այս մասին հայտարարել է այդ երկրի Ներքին գործերի նախարարությունը։ Ղազախստանում լայնածավալ բողոքի ցույցեր սկսեցին...
09:15 08/01/2022Մահացել է առաջին անգամ «Օսկար» մրցանակի արժանացած սևամորթ դերասանըՍիդնի Պուատյեն, որը տղամարդու լավագույն դերի համար «Օսկար» մրցանակի արժանացած առաջին սևամորթ դերասանն է, մահացել է 94 տարեկան հասակում, գրում է «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը՝ հղում անելով TMZ...
16:33 05/01/2022Մարտի 15-ից հանրային սննդի օբյեկտներում, այդ թվում բացօթյա, ծխախոտի օգտագործումը կարգելվիՀՀ առողջապահության նախարարությունից հայտնում են. «Ազգային ժողովի կողմից ընդունված «Ծխախոտային արտադրատեսակների և դրանց փոխարինիչների օգտագործման հետևանքով առողջությանը հասցվող վնասի նվազեցման և...
18:45 04/01/2022Էմին Օհանյանը՝ Եվրոպայի մինչև 16 տարեկանների արագ շախմատի չեմպիոնՍերբիայի Նովի-Սադ քաղաքում ավարտվել են Եվրոպայի պատանիների արագ և կայծակնային առաջնությունները։ Հայաստանի շախմատի ֆեդերացիայից հայտնում են, որ դեկտեմբերի 27-29 Սերբիայի Նովի-Սադ քաղաքում ընթանում էին...
13:15 04/01/2022Հրատարակվել է Արտավազդ Փելեշյանի «Դու ֆիլմե՛ր արա ու լռի՛ր» գիրքըՀրատարակվել է գեղարվեստական և վավերագրական կինոյի կարկառուն ներկայացուցիչ, սցենարիստ, դերասան Արտավազդ Փելեշյանի «Դու ֆիլմե՛ր արա ու լռի՛ր» գիրքը, որն ամբողջությամբ հուշագրություն է: Այն հրատարակվել...
09:45 04/01/2022Ֆրանսիայի հարավում կորոնավիրուսի նոր շտամ են հայտնաբերելՖրանսիայի Մարսել քաղաքում կորոնավիրուսի նոր շտամ են հայտնաբերել, ասված է Մարսելում ինֆեկցիոն հիվանդությունների ինստիտուտի (IHU) գիտնականների հետազոտության մեջ: Նրանց աշխատանքը հրապարակվել է MedRxiv...
13:44 03/01/2022Զգույշ քլորի հետՕմսկում քրեական գործ է հարուցվել այն բանից հետո, երբ ինը երեխաներ քլորի գոլորշիներից թունավորվել են: ՌԴ Քննչական կոմիտեի կայքի տարածած լուրը ներկայացնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ին: «Հարուցվել է քրեական գործ...
19:51 30/12/2021Կառավարությունը վերացրել է թուրքական ծագման ապրանքների ներկրման արգելքըԿառավարությունն իր այսօրվա՝ դեկտեմբերի 30-ի նիստում վերացրել է թուրքական ծագման ապրանքների ներկրման արգելքը, գրում է Yerevan.Today-ը։ 44-օրյա պատերազմի ժամանակ՝ անցած տարվա հոկտեմբերին, գործադիրի...
15:38 30/12/2021Լիլիթ Գալստյան. Այս բոլոր և այլ հարցեր հրապարակային հաշվետվություն են պահանջումԱԺ «Հայաստան» խմբակցության անդամ Լիլիթ Գալստյանը գրում է. «Դեկտեմբերի 26-ին, Մոսկվայում տեղի է ունեցել հայ և ադրբեջանցի մտավորականների հանդիպում։ Post factum մամուլում հրապարակվել է այդ հանդիպմանը...
12:35 30/12/20212020թ. սեպտեմբերի 27-ից մինչ օրս ԱՀ-ում ոչնչացվել է 859029 հատ տարբեր տեսակի արկ ու զինամթերքԴեկտեմբերի 20-ից մինչև դեկտեմբերի 25-ը ներառյալ «Հումանիտար Ականազերծման Կենտրոն» հիմնադրամի կողմից Մարտունու, Մարտակերտի և Ասկերանի շրջանի տարածքներում հայտնաբերվել և ոչնչացվել է 173 հատ տարբեր...
10:08 30/12/2021ԱՀԿ ղեկավարը նախազգուշացնում է «Օմիկրոն»-ի և «Դելտա»-ի պատճառով COVID-19 «ցունամիի» վտանգի մասինԿորոնավիրուսի օմիկրոն և դելտա շտամները կարող են աշխարհում հիվանդացության նոր ալիք առաջացնել։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, ասել է Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության (ԱՀԿ) ղեկավար Թեդրոս...
13:20 29/12/2021Մհեր Մկրտչյանի հիշատակի օրն է«Հայրենիքի զգացողությունը պահեք ձեր մեջ, ինչպես սերն եք պահում ձեր սրտում, հոգով ու սրտով կապված մնացեք հող ու ջրին, հոգևոր հարստությանը, ծննդավայրին»:
09:09 29/12/2021Լիլիթ Ալթունյանի «Երբ ես տխուր եմ» ֆիլմն ընտրվել է Կլերմոն Ֆերանի կինոփառատոնի միջազգային մանկական մրցույթումՀայաստանի ազգային կինոկենտրոնի ֆինանսական աջակցությամբ նկարահանված, ռեժիսոր Լիլիթ Ալթունյանի «Երբ ես տխուր եմ» անիմացիոն ֆիլմն ընտրվել է կարճամետրաժ ֆիլմերի կարևորագույն միջազգային կինոփառատոններից...
15:20 28/12/2021Վարազդատ Հարոյանը՝ Հայաստանի 2021 թ. լավագույն ֆուտբոլիստՀայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան ամփոփել է «Տարվա լավագույն ֆուտբոլիստ» անվանակարգում 2021 թվականի քվեարկության արդյունքները: ՀՖՖ կայքից տեղեկանում ենք, որ հավաքելով 92 միավոր` Հայաստանի 2021 թ.
14:33 27/12/2021Հունվարին ռուսաստանցիների համար հանգստի մեկնելու երկրների թոփում է նաև ՀայաստանըՓորձագետները պարզել են, թե որտեղ են ցանկանում ռուսաստանցիները գնալ հանգստանալու ամանորյա տոներից հետո, հայտնում է OneTwoTrip ծառայության մամուլի ծառայությունը։ Զբոսաշրջիկների գրեթե 70 տոկոսը...
10:15 27/12/2021COVID-19 պանդեմիան մարդկության համար վերջինը չէ, անհրաժեշտ է պատրաստվել հաջորդին. ԳուտերեշCOVID-19 պանդեմիան մարդկության համար վերջինը չէ, անհրաժեշտ է պատրաստվել հաջորդին, հայտարարել Է ՄԱԿ-ի գլխավոր քարտուղար Անտոնիու Գուտերեշը իր Twitter-ի իր էջում: Դեկտեմբերի 27-ին աշխարհում նշվում է...

09:10 23/05/2015Pentagon mulls secret underwater recharge stations for submarine dronesThe pods will allow the unmanned underwater vehicles (UUVs) to dock, recharge, upload data and download new orders before shoving off again.
18:43 22/05/2015You CAN worry yourself to death – studyResearchers found anxiety and depression is associated with a raised risk of death from a variety of liver diseases.
10:19 22/05/2015Armenian schools to hold Last Bell ceremonies todayThe Last Bell will sound in the Armenian schools today for a total of 25,000 school leavers. The last lesson, the Last Bell event, as well as festive concerts will be held today. The Head of the...
09:03 22/05/2015Airstrikes against FARC rebels' positions in Colombia kill 18The rebels' camp in Cauca, southwestern Colombia, was bombarded by the Colombian Air Force.
09:06 21/05/2015Damascus cedes Palmyra to ISIS“Praise God, [Palmyra] has been liberated,” an ISIS fighter said, speaking by Internet from the area.
09:34 20/05/2015US lawmakers violated laws, taking trips to Azerbaijan & TurkeyIt is deeply troubling that members of Congress are willing to sell their souls to corrupt Azerbaijani and Turkish entities for a free rug.
09:09 20/05/2015Hundreds rescued as Myanmar offers first help in migrant crisisA total of 426 migrants believed to be from Myanmar were rescued in the early hours of Wednesday off Aceh in Indonesia.
15:13 19/05/2015Armenian, Russian Emergency Ministers sign agreement on joint humanitarian reaction centerThe Emergency Situations Ministers of Armenia and Russia on Tuesday signed an intergovernmental agreement on the opening of Armenian-Russian Center for Humanitarian Response, RIA Novosti reports.
12:28 19/05/2015Armenian church leader speaks on suit to reclaim seized property - The New York TimesCatholicos Aram I said that if the Turkish legal authorities rejected the lawsuit, it would “deepen the divide” between Turkey and the 10-million-member Armenian diaspora.
09:11 19/05/201516 Cambodian garment workers killed in horrific road smashThe Cambodian driver of the bus was arrested.
16:10 18/05/2015Best time to talk to man revealedThe survey highlighted that men prefer to be left in their own company while playing on the Playstation, or watching television.
11:07 18/05/2015Eurovision Song Contest 2015 opening ceremony held in Vienna City HallThe Official Opening Ceremony for the Eurovision Song Contest 2015 has been held in the Vienna City Hall, where all the artists and delegations were invited by the city authority, host broadcaster...
09:00 18/05/2015Yemen cease-fire ends, talks begin without HouthisWith no extension announced, a five-day humanitarian cease-fire in Yemen between Houthi rebels and a Saudi-led coalition ended Sunday night.
13:18 16/05/2015The Calvert Journal: Dark picture painted by news headlines covering Nagorno Karabakh is forgotten once one arrivesIn this part of the world, relationships are everything. Armenians are famed for their fierce hospitality, and new acquaintances can become close friendships at a frightening pace.
09:00 16/05/2015Boston bombing trial: Death sentence for Dzhokhar TsarnaevTsarnaev is likely to be moved to a federal prison in Terre Haute, Indiana, to await execution, but there could be years of appeals.
14:42 15/05/2015The Quietus: Eurovision 2015 entry of Armenia is Armenian Genocide victims’ descendants’ manifestoOn the centenary of the genocide that scattered them across the globe, members of the Armenian diaspora have united for the country's Eurovision Song Contest entry, the British musical website writes.
09:05 15/05/2015Thailand moves away stranded migrant boatThai officials said the migrants did not want to go to shore but wanted to continue to Malaysia.
09:00 14/05/2015Burundi president 'fails to return'Heavy gunfire was heard early on Thursday morning near the radio and TV station in the capital, Bujumbura.
18:00 13/05/2015What your smile says about the place you are fromIn a survey, participants were asked what constituted a good reason for someone else to smile. The options varied from “is a happy person,” “wants to sell you something,” and “feels inferior to you."
11:55 13/05/2015Writer Sergey Galoyan dies aged 66Armenian writer Sergey Galoyan has died in Yerevan after a long illness at the age of 66, his daughter, Lilit Galoyan, said.