13:05 24/05/2021Մայիսի 26-ին Լուսնի ամբողջական խավարում տեղի կունենա, որը տեսանելի կլինի նաև անզեն աչքովՄայիսի 26-ին Լուսնի ամբողջական խավարում է սպասվում, որը հնարավոր կլինի անզեն աչքով տեսնել անգամ ցերեկային լուսավորության պարագայում: Այս մասին գրում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն՝ հղում տալով Կորեայի Կյոնխի...
11:25 24/05/2021Բելգիայի վարչապետ․ Արգելել «Բելավիա»-ի ինքնաթիռների վայրէջքը ԵՄ երկրների օդանավակայաններումԲելգիայի վարչապետ Ալեքսանդր Դե Կրոուն Եվրամիությանը հորդորում է քննարկել Բելառուսի դեմ պատժամիջոցներ կիրառելու հնարավորությունը, այդ թվում` արգելել բելառուսական Belavia ավիաընկերության ինքնաթիռներին...
09:09 24/05/2021Կալիֆորնիայի «Մահվան հովիտն» այլևս Երկրի ամենաշոգ վայրը չէԿալիֆորնիայի «Մահվան հովիտը» կորցրել է Երկրի ամենաշոգ վայրի իր կարգավիճակը: Գիտնականները պարզել են, որ իրանական «Լութ» անապատում և Հյուսիսամերիկյան «Սոնորան» անապատում ջերմաստիճանն էլ ավելի է...
18:50 22/05/2021COVID-19-ի դեմ պատվաստանյութերի արտադրության շնորհիվ աշխարհում ինը նոր միլիարդատեր է հայտնվելԻնը նոր միլիարդատեր է հայտնվել աշխարհում՝ կորոնավիրուսի դեմ արտադրված պատվաստանյութերից դեղագործական ընկերությունների ստացած շահույթի շնորհիվ։ «ՌԻԱ նովոստի»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին ասվում է «The...
15:32 22/05/2021Ստեփանակերտում բացվել է Շառլ Ազնավուրի կիսանդրինԱՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը ԱՀ անվտանգության խորհրդի քարտուղար Վիտալի Բալասանյանի և պաշտոնատար այլ անձանց ուղեկցությամբ այսօր մասնակցել է Ստեփանակերտի հայ- ֆրանսիական բարեկամության պուրակում...
11:12 22/05/2021«Փորձե՛ք ձեր դժգույն ու դժբախտ բախտը և ՏաՀույսս դառնալու է ձեր գերեզմանափորը»Հայ Առաքելական Եկեղեցու Տավուշի թեմի առաջնորդ, Գերագույն հոգևոր խորհրդի անդամ, եպիսկոպոս Բագրատ Սրբազան Գալստանյանը, արձագանքելով իր հիսունամյակի առթիվ ստացած շնորհավորանքներին, գրում է.
09:09 22/05/2021ՄՕԿ-ը մտադիր է անպայման անցկացնել Տոկիոյի Օլիմպիական խաղերըՄիջազգային օլիմպիական կոմիտեն (ՄՕԿ) նախատեսում է Տոկիոյի ամառային օլիմպիական խաղերն անպայման անցկացնել՝ չնայած արտակարգ իրավիճակի հնարավոր հայտարարմանը, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։ Խաղերի համակարգող...
15:53 21/05/2021Մի քանի մարզում օդի ջերմաստիճանը հասնում է +37-իՀայաստանի տարածքում մայիսի 21-ի ցերեկը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Մայիսի 22-ին, 24-25-ի կեսօրից հետո առանձին շրջաններում, 23-ին և 26-ին շրջանների մեծ մասում սպասվում է անձրև և ամպրոպ:...
12:08 19/05/2021Երվանդ Երկանյանի թիվ 7 սիմֆոնիայի կատարումը նվիրվեց 44-օրյա պատերազմում նահատակված հերոսների հիշատակինՀայաստանի պետական սիմֆոնիկ նվագախումբը Հայ կոմպոզիտորական արվեստի 12-րդ փառատոնի շրջանակներում ներկայացրեց հերթական սիմֆոնիկ համերգը, որը ղեկավարում էր նվագախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր...
09:10 19/05/2021Պատերազմից հետո Արցախի վերահսկողությունից դուրս են մնացել 12 թանգարաններ 20 հազար 345 ցուցանմուշներովՎտանգված արժեքներ
19:49 18/05/2021Սարիկ Անդրեասյանի «Երկրաշարժ» ֆիլմը՝ Netflix-ումNetflix-ը ձեռք է բերել Հրաչյա Քեշիշյանի «Շնորհակալություն հայրիկ» կատակերգությունը։
18:46 18/05/2021Թշնամին կրակ է բացել Թաղավարդի ուղղությամբ․ MediaportԿարմիր Շուկայի բնակիչները դուրս են եկել գլխավոր ճանապարհ, որտեղով անցնում է թշնամու ավտոշարասյունը. նրանք ուզում են կանգնեցնել շարասյունը, քանի որ ավելի վաղ թշնամին կրակ է բացել Թաղավարդի...
17:49 18/05/2021Երուսաղեմում հայ հոգևորականի վրա հարձակման դեպքով երեք հոգի ձերբակալվել էԵրուսաղեմի Հայոց Պատրիարքությունը խստիվ դատապարտում է Սրբոց Հակոբյանց միաբանության անդամ Հոգշ. Տ. Արբակ Աբղ. Սարուխանյանի վրա Սուրբ Հարութեան տաճարի ճանապարհին հրեա երիտասարդների հարձակումը: «Հայր...
09:52 17/05/2021Ռուս խաղաղապահները 80 ուխտավորի ուղեկցել են Ամարասի վանական համալիրՌուսաստանի, Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարների 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի եռակողմ հայտարարության իրականացման շրջանակներում ռուս խաղաղապահները շարունակում են աջակցել Արցախի խաղաղ կյանքի վերականգնմանը:...
09:09 17/05/2021Ժողովրդական արվեստների թանգարանում կբացվի Հերիքնազ Գալստյանի անհատական ցուցահանդեսըԹանգարանների միջազգային օրը և Թանգարանների գիշերը՝ Կնոջ և Տիեզերքի երկխոսությամբ
12:46 16/05/2021Ադրբեջանում այսօր սկսվող զորավարժության և ՀՀ-ում անցումներ/ներխուժումներ իրականացնելու ժամկետները փոխկապակցված են. Աբրահամյան«Ժամանակը մեր դեմ է աշխատում»։
13:32 14/05/2021Բելլա Քոչարյան. Բելոչկան ինձ համար վերածնված Շիրակի մարզի խորհրդանիշն էՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի տիկինը՝ Բելլա Քոչարյանը լուսանկարներ է հրապարակել ֆեյսբուքյան իր էջում և պատմել.
12:24 14/05/2021Մերի Ավետիսյանը «Yane Mon» միջազգային մրցույթի եզրափակչում էՄիջազգային 6 մրցույթների «Գրան Պրի» մրցանակակիր Մերի Ավետիսյանն արդեն 2 ամիս է գտնվում է Բաշկիրիայի մայրաքաղաք Ուֆայում։ 24-ամյա երգչուհին մասնակցում է միջազգային «Yane Mon» մրցույթին: Միջազգային...
12:03 14/05/2021Շաբաթվա սկզբից Իլոն Մասկը կորցրել է ավելի քան 20 միլիարդ դոլարԷլեկտրական մեքենաներ արտադրող «Tesla Motors»-ի սեփականատեր Իլոն Մասկի կարողությունը շաբաթվա սկզբից նվազել է ավելի քան 20 միլիարդ դոլարով, հաշվարկել է «Forbes»- ը։ «ՌԻԱ Նովոստի»-ի փոխանցմամբ, այս...
10:12 14/05/2021Պահանջո՛ւմ ենք լինել անզիջում թշնամու այս դավադիր ոտնձգության հանդեպ. Գորիսի մտավորականությունԳորիսի մտավորականության նախաձեռնող խումբը հանդես է եկել Սյունիքում ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ հայտարարությամբ, որտեղ ասված է.

15:57 16/12/2016Иран надеется подписать соглашение о сотрудничестве с ЕАЭС в 2017 году«Тегеран ведет серьезный диалог с Евразийским союзом, есть надежда, что соглашение о сотрудничестве может быть подписано в 2017 году».
11:40 14/12/2016В Стамбуле прошли новые антироссийские акцииНовые антироссийские акции состоялось около здания генерального консульства России в Стамбуле, меры безопасности усилены.
16:30 13/12/2016Турция стала лидером по количеству журналистов-заключенных в тюрьмах в 2016 годуКоличество журналистов-заключенных в тюрьмах мира в нынешнем году достигло рекордной отметки.
19:04 09/12/2016Дональд Трамп и Pokemon Go – самые обсуждаемые темы в соцсети Facebook за 2016 годВ топ-10 также попали Олимпийские игры, референдум о выходе Великобритании из состава ЕС, Супербоул (финальная игра за звание чемпиона Национальной футбольной лиги в США).
16:55 09/12/2016Избранный президент США Дональд Трамп станет продюсером реалити-шоу ШварценеггераДональд Трамп был избран президентом по итогам голосования 8 ноября. Официально он вступит в должность после инаугурации 20 января 2017 года.
10:47 08/12/2016Мы приехали сюда победить: полузащитник «Манчестер Юнайтед» Генрих Мхитарян пообщался с журналистами в ОдессеВместе с главным тренером «Манчестер Юнайтед» Жозе Моуринью пресс-конференцию перед матчем Лиги Европы против «Зари» в Одессе посетил полузащитник команды Генрих Мхитарян.
17:17 07/12/2016Власти Ирана решили перевести единую валюту из риалов в туманыИспользование тумана в качестве валюты страны начнется после того, как положение проекта ЦБ по этому вопросу одобрят иранские парламентарии и Совет стражей конституции.
14:05 06/12/2016Маттс Хуммельс: Генрих Мхитарян хорош, как всегдаБывший одноклубник Генриха Мхитаряна Маттс Хуммельс заявил, что армянский полузащитник был одним из лучших футболистов, с которыми он когда-либо выступал в одной команде.
14:33 05/12/2016Премьер Индии Нарендра Моди стал Человеком года по версии читателей TimeСреди лидеров голосования также оказались бывшая первая леди США Хиллари Клинтон (4%) и основатель Facebook Марк Цукерберг (2%)
18:33 03/12/2016Международный день инвалидов: футболист сборной Армении Генрих Мхитарян снялся в уникальном видеопосланииВ мире проживает примерно один миллиард инвалидов (это около 15% населения мира), и все они сталкиваются с физическими, социально-экономическими и поведенческими барьерами.
20:50 02/12/2016Иран, Азербайджан, Казахстан и Киргизия представили заявку на включение лаваша в список нематериального культурного наследия ЮНЕСКО«В свою очередь история свидетельствует о том, как армянский лаваш географически распространялся и какой путь прошел в течение тысячелетий».
13:54 01/12/2016На концерте Сосо Павлиашвили в Баку группа людей устроила потасовку, скандируя лозунги «Карабах, Карабах!»Сразу перед выходом на сцену певца группа людей устроила потасовку, скандируя лозунги «Карабах, Карабах!».
16:00 30/11/2016Министр нефти Ирана назвал вероятную цену нефти на ближайшее время«Рынок говорит, а не Иран или ОПЕК, что цена будет более 50 долларов», – сказал Зангане журналистам.
15:36 29/11/2016В Испании задержали около 50 членов грузинской преступной группировки: на очереди – вор в законе «Спартак»В рамках операции выдан ордер на арест лидера группировки, «вора в законе» по кличке «Спартак», который, предположительно, находится в Италии.
12:08 29/11/2016«Подобрали прикид, разучили два-три жеста»: Кадыров рассказал о репетиции пародии с Галустяном на КВНПо мнению главы Чечни, «получилось классно». «Масляков искал на сцене Рамзана, пока не увидел Михаила Галустяна, вытирающего ладонь об штанину!» – отметил он.
11:58 28/11/2016Видео, где Михаил Галустян пародирует главу Чечни Кадырова в КВН, «взорвало» ИнтернетЮзеры отметили, что комик прекрасно скопировал манеру речи и жесты Кадырова, и в шутку предположили, что после этой пародии у него могут возникнуть проблемы со здоровьем.
15:48 26/11/2016Глава фракции Европарламента исключил возможность вступления Турции в ЕСВступление Турции в ЕС полностью исключено, заявил в субботу в интервью газете Neue Osnabrücker Zeitung глава фракции христианских демократов в Европарламенте Манфред Вебер.
12:08 25/11/2016Планирует ли Россия сменить сопредседателя МГ ОБСЕ? Ответила Мария ЗахароваОфициальный представитель МИД РФ сказала также: «Я считаю, что всегда есть, к чему стремиться в том, что касается интенсификации работы сопредседателей Минской группы (МГ) ОБСЕ».
20:21 24/11/2016«Армяне в Турции живут точно тайком»: в Ереване открылась уникальная выставка фотографа из СтамбулаЯ захотел в 21 веке приподнять этот занавес, показать посредством этих фото армян Турции, сделать эти снимки мостом между армянами в Турции и Армении, ведь они так далеки друг от друга...
14:08 24/11/2016Сборная Армении по футболу поднялась сразу на 38 позиций в рейтинге ФИФАУ сборной Армении зафиксирован самый высокий взлет. Теперь команда занимает 87-ю строчку.