18:01 06/06/2020Արցախում կորոնավիրուսի ասիմպտոմատիկ դեպքերը բուժհիմնարկներում չպահելու որոշում է կայացվելԱրցախի Ազգային ժողովի «Ազատ հայրենիք-ՔՄԴ» խմբակցությունը, Արցախի Հանրապետությունում նոր կորոնավիրուսի համավարակի իրավիճակով պայմանավորված, հունիսի 6-ին խորհրդարանում կազմակերպել է հանդիպում Արցախի...
15:31 06/06/2020Այսօրվանից կգործի կորոնավիրուսային հիվանդության կասկածով պացիենտների ևս մեկ տրիաժՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը հայտնում է, որ այսօրվանից կսկսի գործել կորոնավիրուսային հիվանդության կասկածով պացիենտների ևս մեկ տրիաժ (ընդունման, ախտորոշման և տեղափոխման) կենտրոն՝...
13:16 06/06/2020Ամերիկացի կոմպոզիտոր. Խաչատրյանի անվան մրցույթը մեծ իրադարձություն է համավարակով սահմանափակված աշխարհումԱյսօր մեկնարկում է Խաչատրյանի անվան 16-րդ միջազգային մրցույթը ջութակ մասնագիտությամբ։ Աշխարհում կորոնավիրուսի տարածման պայմաններում մրցույթն իրականացվում առցանց ձևաչափով՝ կիրառելով բարձր...
12:38 06/06/2020Առանձին վայրերում հնարավոր է նաև կարկուտՀայաստանի տարածքում հունիսի 6-ի ցերեկն առանձին շրջաններում, 10-11-ը շրջանների զգալի մասում կեսօրից հետո սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ` քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ: Առանձին...
11:10 06/06/2020Բրազիլիայի նախագահը սպառնում է դուրս գալ ԱՀԿ-իցԱյն բանից հետո, երբ Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության ներկայացուցիչը խորը մտահոգություն էր հայտնել Բրազիլիայում COVID-19- ի հետ կապված իրավիճակի կապակցությամբ, նախագահ Ժաիր Բոլսոնարուն...
10:47 05/06/2020Վանեցյանը՝ Փաշինյանին. Մի´ արա, պարզապես մի´ արաԱԱԾ նախկին տնօրեն, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին կոչ է անում դադարեցնել իր էջում սկսած ֆոտոարշավը։ «Այս ֆոտոարշավը ծայրաստիճան փնթի ու անտաղանդ է արվում:...
09:58 05/06/2020Քանյե Ուեսթը կվճարի Ֆլոյդի դստեր քոլեջի վարձըՀայտնի ռեփեր Քանյե Ուեսթը կվճարի ԱՄՆ-ում ոստիկանների գործողությունների հետևանով մահացած սևամորթ Ջորջ Ֆլոյդի 16-ամյա դստեր քոլեջի վարձը։ Նա աղջկա համար հատուկ հիմնադրամ է ստեղծել։ Նա 2 միլիոն է...
09:25 05/06/2020Ռեստորանը վարչապետին հորդորում է ապատեղեկատվություն չտարածելԵրևանյան ռեստորաններից մեկն ապատեղակատվություն է որակել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ իր ֆեյսբուքյան էջում հրապարակած լուրը։ ««Ընդհատակյա հարսանիքներ» Հայաստանում»,- գրել էր Նիկոել Փաշինյանն ու...
18:46 04/06/2020Նոր պարեկային ծառայության աշխատակցի նվազագույն աշխատավարձը 250-270 հազար դրամ է լինելու«Լինելու է նոր ծառայություն, նոր կրթություն ստացած աշխատակիցներով և նոր տեխնիկական միջոցներով, արժանապատիվ աշխատավարձով և քաղաքացուն ծառայելու, օգնելու փիլիսոփայությամբ»,-այսօր հայտնեց...
16:00 04/06/2020Ռեկորդային խնդրագիրՍևամորթ Ջորջ Ֆլոյդի սպանության մեջ մեղավորներին պատժելու խնդրագիրը հավաքել է ավելի քան 15 միլիոն ստորագրություն։
15:14 04/06/20205-րդ ալիքի տնօրեն. Այս գործողությունը նախապես կազմակերպված է եղել5-րդ ալիք հեռուստաընկերության տնօրեն Հարություն Հարությունյանը Panorama.am-ի հետ զրույցում պնդում է՝ Արցախում իր ղեկավարած հեռուստաընկերության հեռարձակման դադարեցումը պայմանավորված չէ տեխնիկական...
13:08 04/06/2020Հուլիսին Moderna-ի պատվաստանյութի փորձարկումները կանցնեն 3-րդ փուլԱՄՆ գլխավոր համաճարակաբան Էնթոնի Ֆաուչին հանդես է եկել նոր կորոնավիրուսային պատվաստանյութերի վերաբերյալ մեկնաբանություններով՝ կապված կորոնավիրուսային իմունիտետի հետ: Ֆաուչին հաստատել է...
10:37 04/06/2020Արցախյան թեմայով Նորա Մարտիրոսյանի ֆիլմն ընդգրկվել է Կաննի փառատոնի ծրագրումԿաննի միջազգային 73-րդ կինոփառատոնի ծրագրում ընդգրկված է Ֆրանսիայում ճանաչված հայազգի ռեժիսոր Նորա Մարտիրոսյանի «Եթե քամին վրա հասնի» ֆիլմը։ Փառատոնի կայքից տեղեկանում ենք, որ այն ընդգրկված է The...
09:00 04/06/2020Լուկաշենկոն ցրել է կառավարությունըԲելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն ցրել է կառավարությունը։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, հայտարարել է «Բելառուս 1» պետական հեռուստաալիքը։ Համապատասխան հրամանագիրը երկրի ղեկավարը ստորագրել է հունիսի...
17:52 03/06/2020Իտալիան բացում է սահմանը Եվրոպայի զբոսաշրջիկների համարԻտալիան այսօրվանից բացում է սահմանը Եվրոպայի երկրների զբոսաշրջիկների համար և վերականգնում է երկրի շրջանների միջև հաղորդակցությունը։ Հռոմը վերացրել է ԵՄ-ից երկիր ժամանելուն պես 14-օրյա կարանտինը:...
14:05 03/06/2020Վանեցյան. Փաշինյանը պետք է հրաժարական տա«Այն, ինչ կատարվում է երկրում, աղետ է»,-ըստ «Հրապարակ»-ի, ասել է նա։
13:25 03/06/2020Վիվա-ՄՏՍ. Սահյանի ծննդավայրում գիշերներն արդեն լուսավորվել ենՄարզերում էներգախնայող համակարգերի ներդրման ծրագիրը շարունակվելու է նաև այս տարի: Վիվա-ՄՏՍ-ը և Վայրի բնության ու մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամը (FPWC) արդեն հաստատել են այն բնակավայրերի...
10:21 03/06/2020Կկազմակերպվի Կիև-Երևան չարտերային թռիչք՝ կոմերցիոն հիմունքներովՈւկրաինական #SkyUp ընկերության հետ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել հունիսի 7-ին ժամը 15։10-ին կազմակերպել Կիև-Երևան չարտերային թռիչք՝ կոմերցիոն հիմունքներով (մեկ ուղղությամբ տոմսի արժեքը՝ 189...
22:20 02/06/2020ՀՀ-ում գրանցված ավիաընկերությունները շարունակելու են չվերթեր իրականացնել դեպի այլ պետություններ. ՔԳԱՎՀՀ Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեն տեղեկացնում է. «Մայիսի 12-ին տեղի է ունեցել Եվրոպական թռիչքային անվտանգության թիմի նիստը, որի արդյունքում այս տարվա փետրվարին կատարված ԵՄ գնահատման այցի...
18:18 02/06/2020Եվրահանձնաժողովի որոշմամբ՝ Հայաստանում հավաստագրված բոլոր ավիաընկերությունների մուտքն արգելվեց ԵՄ երկինքԵվրահանձնաժողովն այսօր թարմացրել է ԵՄ օդային անվտանգության ցուցակը, որով հաստատվել է մի շարք երկրների ավիաընկերությունների ցանկը, որոնց թռիչքներն արգելվում են Եվրոպական Միության ներսում։ Որոշումն...

10:20 28/01/2013Hurriyet: French President Francois Hollande to visit Armenia on April 24Hollande aims to issue a “strong genocide message” to the Armenian community living in France before local elections in 2014.
09:14 26/01/2013Jordan's king says Assad still strong"Anyone who says that Bashar's regime has got weeks to live really doesn't know the reality on the ground," Abdullah II said Friday.
12:37 25/01/2013Italian Bari city recognizes Armenian GenocideThe authorities of Italian Bari city have adopted a bill according to which the crimes committed by the Turks in 1915 have recognized as Genocide.
11:30 25/01/2013Štefan Füle on Karabakh conflictOn January 24, at the PACE session that is being held in Strasburg the European Commissioner for Enlargement and European Neighbourhood Štefan Füle in the framework of his speech on “The key role of...
09:07 25/01/2013South African crocodiles 'in mass escape'About 15,000 crocodiles have reportedly escaped from a farm in South Africa's far north amid heavy rains and flooding.
16:38 24/01/2013OSCE/ODIHR issues first interim report on Armenian presidential electionThe Election Observation Mission of the OSCE Office for Democratic Institutions and Human Rights (ODIHR) has issued its first interim report on the February 18 presidential election in Armenia,...
10:38 24/01/2013PACE deputy prevented from being photographed in Baku"The report on Azerbaijan says nothing strange: journalists and photographers are arrested, freedom of speech is unprotected."
09:20 24/01/2013Flower-eating goat cleared of vandalismA Sydney judge ruled Wednesday that neither the goat nor his owner could be found guilty of vandalism over an August incident when Gary decided to snack on a flowerbed outside a city museum.
09:10 24/01/2013Antarctic search for missing plane carrying CanadiansThe Twin Otter aircraft was flying from the South Pole to an Italian Antarctic base when its emergency beacon was activated at 10:00 GMT on Wednesday.
14:58 23/01/2013Radikal: Armenian, Turkish students sign protocolOne of the peculiarities of this document is that Turkey and Armenia do not depend on a third country while establishing a public dialogue.
09:30 23/01/2013Shakira gives birth to baby boyShakira asked her fans to pray for her and her baby, shortly before giving birth at the Teknon Hospital, where she has been accompanied by her boyfriend Gerard Piqué, her parents, some family members.
09:27 23/01/2013Unemployment to rise again in 2013A total of 197 million people were without jobs in 2012, with youth being particularly hard hit, and those unemployment figures will increase again this year, International Labor Organization said.
14:39 22/01/2013Iran, Russia sign security agreementThe two countries have signed a security agreement following a meeting between Iranian and Russian Interior Ministers Mostafa Mohammad Najjar and Vladimir Kolokoltsev today in Tehran.
09:37 22/01/2013New Mexico teen suspected of killing family was planning Walmart massacreNehemiah Griego was arrested and faces two charges of murder and three of child abuse resulting in death.
09:22 22/01/2013Fast-track court hearings begin in India gang rape caseThe suspects are alleged to have attacked the woman and her male companion on a bus, robbed them and dumped them by the side of the road.
11:15 21/01/2013A. Ghukasyan kicks off hunger strikeRA presidential candidate Andrias Ghukasyan kicked off today the termless hunger strike. He is sitting in front of the Academy of Science, near the stairs. Poster on which is written “End the fake...
09:16 21/01/2013Girls and women 'hit the hardest' by global recession"The world is failing girls and women," a report by Plan International and the Overseas Development Institute said.
09:06 19/01/2013Journalists die amid Syrian clashesA longtime globe-trotting war reporter and \"battlefield junkie\" who once had been a mercenary fighter in Africa has been killed in the conflict-ravaged city of Aleppo.
09:01 18/01/2013Russia investigators hunt assassin who killed mafia bossAslan Usoyan, also known as Granddad Khassan, was the target Wednesday afternoon of what appears to be a contract killing amid a gangland turf war.