18:01 06/06/2020Արցախում կորոնավիրուսի ասիմպտոմատիկ դեպքերը բուժհիմնարկներում չպահելու որոշում է կայացվելԱրցախի Ազգային ժողովի «Ազատ հայրենիք-ՔՄԴ» խմբակցությունը, Արցախի Հանրապետությունում նոր կորոնավիրուսի համավարակի իրավիճակով պայմանավորված, հունիսի 6-ին խորհրդարանում կազմակերպել է հանդիպում Արցախի...
15:31 06/06/2020Այսօրվանից կգործի կորոնավիրուսային հիվանդության կասկածով պացիենտների ևս մեկ տրիաժՀՀ առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանը հայտնում է, որ այսօրվանից կսկսի գործել կորոնավիրուսային հիվանդության կասկածով պացիենտների ևս մեկ տրիաժ (ընդունման, ախտորոշման և տեղափոխման) կենտրոն՝...
13:16 06/06/2020Ամերիկացի կոմպոզիտոր. Խաչատրյանի անվան մրցույթը մեծ իրադարձություն է համավարակով սահմանափակված աշխարհումԱյսօր մեկնարկում է Խաչատրյանի անվան 16-րդ միջազգային մրցույթը ջութակ մասնագիտությամբ։ Աշխարհում կորոնավիրուսի տարածման պայմաններում մրցույթն իրականացվում առցանց ձևաչափով՝ կիրառելով բարձր...
12:38 06/06/2020Առանձին վայրերում հնարավոր է նաև կարկուտՀայաստանի տարածքում հունիսի 6-ի ցերեկն առանձին շրջաններում, 10-11-ը շրջանների զգալի մասում կեսօրից հետո սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ` քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ: Առանձին...
11:10 06/06/2020Բրազիլիայի նախագահը սպառնում է դուրս գալ ԱՀԿ-իցԱյն բանից հետո, երբ Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության ներկայացուցիչը խորը մտահոգություն էր հայտնել Բրազիլիայում COVID-19- ի հետ կապված իրավիճակի կապակցությամբ, նախագահ Ժաիր Բոլսոնարուն...
10:47 05/06/2020Վանեցյանը՝ Փաշինյանին. Մի´ արա, պարզապես մի´ արաԱԱԾ նախկին տնօրեն, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին կոչ է անում դադարեցնել իր էջում սկսած ֆոտոարշավը։ «Այս ֆոտոարշավը ծայրաստիճան փնթի ու անտաղանդ է արվում:...
09:58 05/06/2020Քանյե Ուեսթը կվճարի Ֆլոյդի դստեր քոլեջի վարձըՀայտնի ռեփեր Քանյե Ուեսթը կվճարի ԱՄՆ-ում ոստիկանների գործողությունների հետևանով մահացած սևամորթ Ջորջ Ֆլոյդի 16-ամյա դստեր քոլեջի վարձը։ Նա աղջկա համար հատուկ հիմնադրամ է ստեղծել։ Նա 2 միլիոն է...
09:25 05/06/2020Ռեստորանը վարչապետին հորդորում է ապատեղեկատվություն չտարածելԵրևանյան ռեստորաններից մեկն ապատեղակատվություն է որակել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ իր ֆեյսբուքյան էջում հրապարակած լուրը։ ««Ընդհատակյա հարսանիքներ» Հայաստանում»,- գրել էր Նիկոել Փաշինյանն ու...
18:46 04/06/2020Նոր պարեկային ծառայության աշխատակցի նվազագույն աշխատավարձը 250-270 հազար դրամ է լինելու«Լինելու է նոր ծառայություն, նոր կրթություն ստացած աշխատակիցներով և նոր տեխնիկական միջոցներով, արժանապատիվ աշխատավարձով և քաղաքացուն ծառայելու, օգնելու փիլիսոփայությամբ»,-այսօր հայտնեց...
16:00 04/06/2020Ռեկորդային խնդրագիրՍևամորթ Ջորջ Ֆլոյդի սպանության մեջ մեղավորներին պատժելու խնդրագիրը հավաքել է ավելի քան 15 միլիոն ստորագրություն։
15:14 04/06/20205-րդ ալիքի տնօրեն. Այս գործողությունը նախապես կազմակերպված է եղել5-րդ ալիք հեռուստաընկերության տնօրեն Հարություն Հարությունյանը Panorama.am-ի հետ զրույցում պնդում է՝ Արցախում իր ղեկավարած հեռուստաընկերության հեռարձակման դադարեցումը պայմանավորված չէ տեխնիկական...
13:08 04/06/2020Հուլիսին Moderna-ի պատվաստանյութի փորձարկումները կանցնեն 3-րդ փուլԱՄՆ գլխավոր համաճարակաբան Էնթոնի Ֆաուչին հանդես է եկել նոր կորոնավիրուսային պատվաստանյութերի վերաբերյալ մեկնաբանություններով՝ կապված կորոնավիրուսային իմունիտետի հետ: Ֆաուչին հաստատել է...
10:37 04/06/2020Արցախյան թեմայով Նորա Մարտիրոսյանի ֆիլմն ընդգրկվել է Կաննի փառատոնի ծրագրումԿաննի միջազգային 73-րդ կինոփառատոնի ծրագրում ընդգրկված է Ֆրանսիայում ճանաչված հայազգի ռեժիսոր Նորա Մարտիրոսյանի «Եթե քամին վրա հասնի» ֆիլմը։ Փառատոնի կայքից տեղեկանում ենք, որ այն ընդգրկված է The...
09:00 04/06/2020Լուկաշենկոն ցրել է կառավարությունըԲելառուսի նախագահ Ալեքսանդր Լուկաշենկոն ցրել է կառավարությունը։ Ռիա նովոստիի հաղորդմամբ, հայտարարել է «Բելառուս 1» պետական հեռուստաալիքը։ Համապատասխան հրամանագիրը երկրի ղեկավարը ստորագրել է հունիսի...
17:52 03/06/2020Իտալիան բացում է սահմանը Եվրոպայի զբոսաշրջիկների համարԻտալիան այսօրվանից բացում է սահմանը Եվրոպայի երկրների զբոսաշրջիկների համար և վերականգնում է երկրի շրջանների միջև հաղորդակցությունը։ Հռոմը վերացրել է ԵՄ-ից երկիր ժամանելուն պես 14-օրյա կարանտինը:...
14:05 03/06/2020Վանեցյան. Փաշինյանը պետք է հրաժարական տա«Այն, ինչ կատարվում է երկրում, աղետ է»,-ըստ «Հրապարակ»-ի, ասել է նա։
13:25 03/06/2020Վիվա-ՄՏՍ. Սահյանի ծննդավայրում գիշերներն արդեն լուսավորվել ենՄարզերում էներգախնայող համակարգերի ներդրման ծրագիրը շարունակվելու է նաև այս տարի: Վիվա-ՄՏՍ-ը և Վայրի բնության ու մշակութային արժեքների պահպանման հիմնադրամը (FPWC) արդեն հաստատել են այն բնակավայրերի...
10:21 03/06/2020Կկազմակերպվի Կիև-Երևան չարտերային թռիչք՝ կոմերցիոն հիմունքներովՈւկրաինական #SkyUp ընկերության հետ պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել հունիսի 7-ին ժամը 15։10-ին կազմակերպել Կիև-Երևան չարտերային թռիչք՝ կոմերցիոն հիմունքներով (մեկ ուղղությամբ տոմսի արժեքը՝ 189...
22:20 02/06/2020ՀՀ-ում գրանցված ավիաընկերությունները շարունակելու են չվերթեր իրականացնել դեպի այլ պետություններ. ՔԳԱՎՀՀ Քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեն տեղեկացնում է. «Մայիսի 12-ին տեղի է ունեցել Եվրոպական թռիչքային անվտանգության թիմի նիստը, որի արդյունքում այս տարվա փետրվարին կատարված ԵՄ գնահատման այցի...
18:18 02/06/2020Եվրահանձնաժողովի որոշմամբ՝ Հայաստանում հավաստագրված բոլոր ավիաընկերությունների մուտքն արգելվեց ԵՄ երկինքԵվրահանձնաժողովն այսօր թարմացրել է ԵՄ օդային անվտանգության ցուցակը, որով հաստատվել է մի շարք երկրների ավիաընկերությունների ցանկը, որոնց թռիչքներն արգելվում են Եվրոպական Միության ներսում։ Որոշումն...

16:45 13/02/2015Министр нефтяной промышленности Ирана: Западные санкции будут отмененыБиджан Намдар Зангане сослался на недавнюю речь аятоллы Хаменеи о ядерных переговорах Ирана и «шестерки».
15:29 12/02/2015Яичница, сыр и несколько ведер кофе. Лукашенко раскрыл подробности встречи «нормандской четверки» в МинскеОн отметил, что лично подносил участникам переговоров кофе и еду: «Как без боеприпасов может идти война на мирном фронте? Моя задача была боеприпасы подносить вовремя. Поэтому я старался выполнять ее»
20:14 11/02/2015Догнать США и Россию… Европа осуществила запуск первого беспилотного космического корабля IXVЕвропейское космическое агентство (ЕКА) осуществило запуск первого экспериментального беспилотного космического корабля многоразового использования IXV.
13:01 11/02/2015В ходе визита в Колумбию президент Турции Р.Т. Эрдоган вновь повторил старые тезисы относительно Геноцида армян«Давайте выберем историков, политологов, юристов, пусть они проведут исследования, вынесут окончательное решение, решим данный вопрос», – сказал Эрдоган.
15:38 10/02/2015Посол Ирана в России: Деление террористов на хороших и плохих имеет очень негативные последствия для региона и мираТегеран сомневается в методах и целях международной коалиции, созданной для борьбы с террористической организацией «Исламское государство» (ИГ).
11:15 10/02/2015Джеймс Уорлик поприветствовал новых послов США в Армении и АзербайджанеСопредседатель Минской группы ОБСЕ от США Джеймс Уорлик поприветствовал новых американских послов в Армении и Азербайджане.
09:34 10/02/2015Лингвисты: Веселые слова человечество использует чаще грустныхС помощью Big Data американские ученые доказали, что носители главных языков планеты предпочитают слова с позитивной окраской: «хорошие» слова чаще используются, более разнообразны и легче...
14:25 09/02/2015Посол ИРИ: Тегеран считает невозможным решение карабахского конфликта военным путем«Считаем, что серьезное сотрудничество стран региона позволит достичь хорошего результата в данном вопросе», – сказал Мохсен Пак Айин.
10:45 09/02/2015На территории Армении есть труднопроходимые дорогиПо состоянию на 09:30 понедельника, 9 февраля, практически на всей территории Армении идет снег. Об этом сообщает пресс-служба министерства транспорта и связи Армении. На автодорогах Сисиана и...
09:42 09/02/2015В Берлине сегодня пройдет встреча на уровне МИД стран «нормандской четверки»Совещание экспертов с участием представителей МИД стран «нормандской четверки» (Россия, Франция, Германия и Украина), запланированное в Берлине на понедельник, 9 февраля.
14:30 07/02/2015«Он крупный полководец!» Депутат Госдумы А. Пушков высмеял планы экс-президента Грузии М. Саакашвили по захвату РоссииРанее Саакашвили заявил, что украинские военные способны «захватить всю Россию»: «Если дать им необходимые знания, навыки и оружие, они смогут и всю Россию захватить».
12:52 06/02/2015Глава МИД Ирана на полях Мюнхенской конференции встретится с представителями «шестерки»Темой двусторонних переговоров с представителями «шестерки» (РФ, КНР, Франция, Великобритания, США и Германия) будет развитие иранской ядерной программы.
12:16 06/02/2015Начальником Военного института им. В.Саргсяна назначен Армен КаграманянУказом президента Армении Сержа Саргсяна генерал-майор Армен Каграманян назначен начальником Военного института им.
15:19 05/02/2015Глава МВД Грузии заявил о попытках сторонников экс-президента М. Саакашвили дестабилизировать ситуацию в странеОтмечается, что в бывшей правящей партии категорически опровергли обвинения в противоправной деятельности и потребовали создания специальной комиссии.
10:31 05/02/2015В американском штате Техас самолет врезался в телевышку: один человек погибВ американском штате Техас шестиместный самолет упал на телевизионную вышку, в результате погиб, по меньшей мере, один человек.
15:01 04/02/2015Меджлис Ирана для поддержки команды переговорщиков с «шестеркой» принял закон о защите ядерных достижений страныДепутат Ибрагим Карханех указал на то, что правительство Соединенных Штатов в течение последних 35 лет прилагало максимум усилий для того, чтобы остановить прогресс Ирана, но потерпело неудачу.
09:39 04/02/2015Пассажирский самолет TransAsia рухнул в реку в Тайване: число погибших возросло до 9Число погибших в результате крушения самолета авиакомпании TransAsia Airways, рухнувшего в среду в реку в столице Тайваня – Тайбэе, возросло до 9.
13:47 03/02/2015А.Боруджерди: В случае отсутствия согласия по ядерной программе Иран продолжит быстрыми темпами обогащать уранА накануне министр иностранных дел ИРИ Мохаммад Джавад Зариф заявил, что в самом Иране есть силы, выступающие против полной отмены санкций.
10:35 03/02/2015Интересы двух правопреемников убитой в Гюмри семьи Аветисянов будет представлять адвокат Е.СаркисянАдвокат Ерем Саркисян будет представлять интересы двух правопреемников убитой в Гюмри 12 января семьи Аветисянов – Лусине Аветисян и Егора Адамяна.
09:48 03/02/2015На востоке Бангладеш подожгли автобус: 7 человек погибли, 15 получили раненияВ результате поджога автобуса недалеко от города Чаудограм на востоке Бангладеш погибли 7 человек, еще около 15 получили ранения.