21:44 24/05/2026Թող գա իր խոդով մտնի որձ առյուծի բունը. Ծառուկյանը՝ ՓաշինյանինԹևանյանը որպես իմ գործընկեր, ասացի՝ եթե նա շպիոն է, ես իմ ձեռքով իրեն գնդակահարեմ,
20:44 24/05/2026Առգրավել են Արցախի նախագահի հեռախոսը. Ռոման ԵրիցյանԱրցախից բռնագաղթած Ռոման Երիցյանը գրում է. 1. Առգրավել են Արցախի նախագահի հեռախոսը։ Ըստ զինվորական քննչական գլխավոր վարչության՝ հետաքրքրությունը 2023 թվականի սեպտեմբերի 24-ին բենզալցակայանի պայթյունի...
20:07 24/05/2026Ուրախ ավտոբուսում ամբողջ օրն ուտում-ուտում են, այդպես էլ վերցրած 8 միլիարդ պարտքը կերան, զարմանալի է, որ մարսում են, փորկապություն չունեն. Ռոբերտ ՔոչարյանՈվ քվեարկում է Նիկոլի օգտին, քվեարկում է Ալիևի օգտին
19:29 24/05/2026Բերում ենք մեր երկրին փոփոխություն, չենք թողնում, որ օտար տարրերը գան և բուն դնեն մեր երկիր. Նարեկ ԿարապետյանԵվրոպայի կենտրոնում չկարողացան պաշտպանել հայ զինվորին սաֆարովներից, այս ծայրամասում ինչպե՞ս են պաշտպանելու մեզ ադրբեջանցու նկրտումներից, ագրեսիայից
17:30 24/05/2026Արգիշտի թագավորը կասեր՝ էս ո՞ւմ էս երկիրը վստահեցիք, ար այսօր վեր է կենում՝ ասում. «մոռացեք անցյալը, պատմությունը, այնպիսի բան չացեք, որ թուրքերի դուրը չգա. ԽաչատրյանԱրթուր Խաչատրյանը նաև հայտարարեց, որ ՓՄՁ-ներին կվերադարձնեն իրենց մուծված բոլոր հարկերը
16:54 24/05/2026Ներողությունը ո՞րն է... Էս երկիրը կորցրել եք՝ ներողությո՞ւն, արա. Այգեձոր գյուղը մերժեց ՔՊ-ինՔՊ-ի քարոզչական թիմի համակարգողը փորձում էր համոզել գյուղացիներին՝ ներողություն խնդրելով
15:30 24/05/2026ՔՊ-ի ընտրողների 2/3-ը մեզ լավ է վերաբերվում, բայց չի ընտրում, որովհետև մարդը շատ դժվար է ընդունում, որ սխալվել է. Սամվել ԿարապետյանՀիմա յալանչու դերը Փաշինյանն է տանում, փողոցներն ընկած՝ մարդկանց է զբաղեցնում
15:24 24/05/2026Պակիստանում ռազմական գնացքի պшյթյունի հետևանքով զnհերի թիվը հասել է 23-իՆրա խոսքով՝ զոհերի մեծ մասը կանայք և երեխաներ են
15:08 24/05/2026Մինչև 2031թ.ը Գագիկ Ծառուկյանի էն սարի գլխի սարքած տունը պետք է ծերերի խնամքի կենտրոն դառնա.ՓաշինյանԾառուկյանը, Կարապետյանը, Ռոբերտը, ոնց որ երկու բոթասից սկսել են՝ ձեր աջակցությամբ ես իրենց հասցնելու եմ երկու բոթասի
13:50 24/05/2026Որպեսզի այս իշխանությունն ընտրությունից-ընտրություն 10 հազար դրամով չխաբի ժողովրդին. Սամվել ԿարապետյանՍրանք այսօր չեն մտածում հայ ժողովրդի մասին, մտածում են բերեն մեր երկիրը ադրբեջանցիներով լցնեն
12:58 24/05/2026Դիմում եմ Կոռուպցիոն կոմիտեյին... Օյ, Հակակոռուպցիոն կոմիտեին. Գոհար ՂումաշյանՏիգրան Ավինյանի հեռախոսահամարը չունե՞ք... Կարող եմ տրամադրել
12:27 24/05/2026Հայաստանի ճակատագիրը չի որոշվում ո´չ Մոսկվայում, ո´չ Վաշինգտոնում, ո´չ Բրյուսելում, ոչ՝ Փարիզում. Վահե ՀովհաննիսյանԵթե այլ կերպ մտածենք, ապա այն ի վերջո կորոշվի Բաքվում
12:14 24/05/2026Նույն միջազգային դերակատարները հաճախ աչք են փակում իշխանությունների կողմից իրականացվող ակնհայտ խախտումների նկատմամբ. Էլինար ՎարդանյանԺողովրդավարությունը չի կարող լինել ընտրովիության սկզբունքով
11:57 24/05/2026Բայց համերգը մնում է օրակարգում. Ժաննա Անդրեասյանը արձագանքել է Թանկյանի հերքմանըԱռաջիկայում խմբի հետ կհամաձայնեցնենք դրա անցկացման ժամկետները
11:36 24/05/2026Սամվել Կարապետյանի հետ Աշոտաբերդը դառնալու է Ստեփանավանի ամենաբարեկեցիկ թաղամասերից մեկը. Անդրանիկ ԳևորգյանՉհավատա՛ք իշխանության ստերին ու կեղծիքներին
11:16 24/05/2026Ժողովուրդը պետք է ընտրի կա՛մ եկեղեցի կառուցողին, կա՛մ քանդողին. կա՛մ երկիր կառուցող, շենացնողին, կա՛մ ավերակ սարքողին. ԾառուկյանՀողեր հանձնելով, զոհեր տալով , հարաբերությունները բոլոր տեղերում փչացնելով, Ալիևին շնորհակալություն ասելով
11:02 24/05/20262009 թ տեսել եմ, թե ինչպես էր Սիրիայում ժողովուրդը ցնծում, երբ բացվեց Թուրքիայի հետ սահմանները, որից հետո Սիրիա ներխուժեցին ահաբեկիչները. ԳեղամյանԹուրքիան մեր երկրի դեմ փաստացի պատերազմում է՝ օգտագործելով պատերազմական փափուկ ուժի գործիք հանդիսացող տնտեսական շրջափակումը
10:22 24/05/2026Նիկոլը միայն քանդում է գործող շուկաներն ու անվտանգային համակարգերը, նայց նորը ստեղծելը նրա գործը չէ. ԶաքարյանՆիկոլն առաջարկում է հայկական ապրանքները Թուրքիայով արտահանել դեպի Եվրոպա
10:05 24/05/2026Կիևի վրա գիշերային հարձակման հետևանքով կա մեկ զոհ. օգտագործվել է նաև «Օրեշնիկ» բալիստիկ հրթիռըԵթե տեղեկատվությունը հաստատվի, սա կլինի «Օրեշնիկ»-ի օգտագործման երրորդ գրանցված դեպքը պատերազմի սկզբից ի վեր
09:42 24/05/2026ԱՄՆ-ն և Իրանը կստորագրեն 60-օրյա փոխըմբռնման հուշագիր. AxiosՆախագիծը նաև ներառում է Իսրայելի և լիբանանյան «Հեզբոլլահ» շարժման միջև զինված հակամարտության դադարեցում

16:12 07/10/2025Armenia's 2024 income declaration process a 'fiasco', economist claimsEconomist Hrayr Kamenadtyan says the government’s decision to suspend mandatory income declarations for individuals proves that “the 2024 process has completely failed”.
15:32 07/10/2025Kocharyan calls Pashinyan a 'ball in the geopolitical game'Second Armenian President Robert Kocharyan has downplayed the economic significance of the Trump Route project, arguing that its transit potential is “somewhat exaggerated”.
15:04 07/10/2025Robert Kocharyan denies meeting with senior Russian official in MoscowFormer Armenian President Robert Kocharyan has denied reports suggesting that he met with Sergey Kiriyenko, First Deputy Chief of Staff of the Russian Presidential Administration, during a recent...
14:35 07/10/2025Kocharyan: Peace depends on Aliyev’s mood and conscienceFormer Armenian President Robert Kocharyan has questioned Prime Minister Nikol Pashinyan’s claims about achieving peace with Azerbaijan, arguing that the process remains entirely dependent on...
14:00 07/10/2025Armenian security chief, Russian envoy discuss regional developmentsSecretary of the Armenian Security Council Armen Grigoryan on Tuesday met with Russian Ambassador to Armenia Sergey Kopirkin to discuss bilateral cooperation and regional developments.
13:12 07/10/2025Armenian opposition leader vows full accountability in killing of former Parakar mayorMane Tandilyan, co-founder of the opposition Country to Live party, said on Tuesday that all those linked to the killing of former Parakar Mayor Valodya Grigoryan must be held accountable, not only...
12:35 07/10/2025Armenia gained 'nothing but problems': Robert Kocharyan criticizes Washington accordSecond Armenian President Robert Kocharyan strongly criticized Prime Minister Nikol Pashinyan over the Washington declaration signed on August 8, arguing that Armenia gained “nothing but problems”...
11:36 07/10/2025Onik Akhverdyan elected new mayor of Armenia's ParakarOnik Akhverdyan of the Unity alliance was elected new mayor of Parakar, a community near Yerevan, at a special municipal council meeting on Tuesday.
17:10 06/10/2025Armenian parliament speaker sends 2020 war probe report to archivesArmenian National Assembly Speaker Alen Simonyan has decided to send the report of the ad hoc parliamentary commission investigating the circumstances of the 2020 war to the parliament archives, his...
16:08 06/10/2025Pro-government MP's wife sees sharp income rise after appointment as HayPost CEOSince Prime Minister Nikol Pashinyan came to power, many members of Armenia’s ruling Civil Contract party have not only secured influential positions themselves, but also helped their spouses obtain...
15:12 06/10/2025Armenia's Parakar to elect new mayor on TuesdayParakar, a community in Armenia’s Armavir Province, will elect a new leader on Tuesday following the September 23 murder of its Mayor Valodya Grigoryan.
14:34 06/10/2025Armenia's ruling faction blocks opposition statement on 'national crisis'The Armenian National Assembly’s Standing Committee on State and Legal Affairs on Monday rejected an opposition-drafted statement "On the National Crisis and Governance Failure”.
14:15 06/10/2025'The situation is not hopeless': Samvel Karapetyan vows to make Yerevan a metropolisBusinessman and philanthropist Samvel Karapetyan on Monday issued a new message from his detention facility ahead of Yerevan’s upcoming anniversary.
12:36 06/10/2025Armenian parliament committee debates opposition statement on 'national crisis'The Standing Committee on State and Legal Affairs of Armenia’s National Assembly on Monday discussed a draft statement addressing the “national crisis and governance failure”.
12:20 06/10/2025French prime minister resignsFrance's Prime Minister Sébastien Lecornu has resigned, hours after his cabinet was unveiled, BBC News reports.
17:04 04/10/2025Our Way movement may form political party in JanuaryThe Our Way (Mer Dzevov) movement, led by detained businessman and philanthropist Samvel Karapetyan, may begin the process of establishing a political party in January, its coordinator Narek...
16:34 04/10/2025Armenian opposition should rethink strategy in 'TikTok era', expert saysThe incarceration of Archbishop Mikayel Ajapahyan was intended as a warning to the Armenian Apostolic Church, but is unlikely to force Catholicos Karekin II to resign, political technologist Armen...
16:00 04/10/2025Azerbaijan and Turkey seek control over Armenia's Syunik, MP claimsPanorama.am editor-in-chief Anahit Voskanyan spoke with Armenian opposition MP Tigran Abrahamyan about the Trump Route project and the real ambitions of Turkey and Azerbaijan.
12:56 04/10/2025MP: Azerbaijan continues sham trial of Armenian prisoners despite peace rhetoricA court in Baku on Friday continued the show trial of Armenian prisoners, including former Artsakh army commander Levon Mnatsakanyan, who firmly rejected the fabricated charges against him.
12:26 04/10/2025Mayor marks Gyumri Day, condemns conviction of its spiritual leaderGyumri marked its 22nd City Day on Friday, celebrating the city’s enduring spirit and cultural heritage.