14:21 23/05/2026Բացահայտելու ենք 44-օրյայի հանգամանքներն ուսումնասիրող ԱԺ քննիչ հանձնաժողովի զեկույցը. Թաթոյան«Միասնության թևեր» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Արման Թաթոյանն անհետ կորած զինծառայողների հարազատներին խոստանում է՝ բացահայտել 44-օրյա պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող ԱԺ քննիչ հանձնաժողովի...
14:11 23/05/2026Զինծառայության ժամկետը կլինի 1 տարի. Սամվել Կարապետյան«Ընտրություններից հետո մենք ունենալու ենք նոր Հայաստան՝ ամենաապահով երկիրը, զարգացնելու ենք բանակը՝ վերազինելով նոր զինտեխնիկաներով և հասնելու ենք նրան, որ ժամկետային ծառայությունը դարձնենք մի տարի և...
13:57 23/05/2026Փոքր և միջին բիզնեսին պետք է ազատել բանկային ռեկետից. Գագիկ ԾառուկյանՆախընտրական քարոզարշավի շրջանակում «Տնտեսական քննություն․ ՓՄՁ-ն վաղը» խորագրով քննարկմանը ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը հանդիպել է փոքր և միջին բիզնեսի ներկայացուցիչների հետ, որտեղ անդրադարձել է...
13:49 23/05/2026Ով փորձում է նստել աթոռի արանքում, ռիսկի է դիմում ցավոտ վայրէջք կատարել թույլ հետույքի վրա. Մեդվեդևը՝ ՓաշինյանինՆիկոլ Փաշինյանը համառորեն Հայաստանը ներքաշում է ԵՄ՝ միաժամանակ փորձելով պահպանել ԵԱՏՄ անդամակցության բոլոր առավելությունները։ Այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի Անվտանգության խորհրդի փոխնախագահ և...
13:28 23/05/2026Ի՞նչ անել, երբ ձեր հասցեում անծանոթ անձի տվյալներ եք հայտնաբերելՆԳՆ Միգրացիայի և քաղաքացիության ծառայության պետ Նելլի Դավթյանը պարզաբանել է, թե ինչ պետք է անել , երբ քաղաքացին իր հասցեում հայտնաբերում է անծանոթ անձի տվյալներ։ Նրա խոսքով՝ նման իրավիճակներում...
12:51 23/05/2026Սա վկայում է, որ հաճախորդը զառանցանքների մեջ է, նյարդայնացել է. Ա. ՄանուկյանԴատարանը քննում է Ա. Թևանյանին կալանավորելու միջնորդությունը
11:58 23/05/2026Չենք սկսելու զրոյական կետից. Մելոյանը՝ «Թրիփփ»-ի ու արտաքին քաղաքականության մասին«Մենք մի հստակ դիրքորոշում ունենք, արտաքին քաղաքականության վերաբերյալ, որի մասին արել ենք հայտարարություն։ Չենք սկսելու զրոյական կետից, որովհետև մենք տեսանք զրոյական կետից մեկնարկի ողբերգական...
11:43 23/05/2026Այս հանցավոր ինքնավստահությունը տեսել ենք նաև 2021թ-ին. Իրավապաշտպան«Ես որևէ ընդդիմադիր ուժից որևէ ակնկալիք շատ վաղուց չունեմ: Էն հանցավոր ինքնավստահությունը, որն իրենց ուղեկցում է էս նախընտրական կամպանիայի ընթացքում` տեսել ենք նաև 2021թ-ին»,-գրում է փաստաբան, «հինգ...
11:26 23/05/2026ԱՄՆ ռազմական ներկայությունը տարածաշրջանում սպառնալիք է, այլ ոչ թե անվտանգության աղբյուր. Բաղաի«Անցյալի փորձը ցույց է տվել, որ ԱՄՆ ռազմական ուժերի ներկայությունը տարածաշրջանում անվտանգության աղբյուր չէ, այլ սպառնալիք»,- այս մասին հայտարարել է Իրանի արտաքին գործերի նախարարության խոսնակ Իսմայիլ...
10:34 23/05/2026Մարիա Զախարովան հորդորում է ֆեյքեր փնտրելու փոխարեն դիտել Փաշինյանի տեսանյութը՝ ձայնով կամ ձայնն անջատածԱյսպիսով, կարող եմ անկեղծորեն ասել. այս տեսանյութը չէր կարող ստեղծվել ոչ մի «Մատրյոշկա» գործողության կողմից։
10:08 23/05/2026Իրական հաղթանակը կամ պարտությունը ոչ Gallup-ում և ոչ էլ IRI-ում չէ. Քաղաքագետ«2021-ին մենք արդեն տեսել ենք «չակերտավոր հաղթանակի» վտանգը։ Նույն 2021-ին ընտրություններից օրեր առաջ հրապարակված վերջին Gallup-ում «Հայաստան» դաշինքը ներկայացվում էր առաջատար՝ 28.7%, իսկ ՔՊ-ն՝...
10:00 23/05/20262 խախտում միանգամից. Վայքի քաղաքապետը «Վերջին զանգ»-ի միջոցառմանը մասնակցել է ՔՊ քարոզչական շապիկով«Կարմիր շրջանակի մեջ Վայք համայնքի ղեկավար Մխիթար Մաթևոսյանն է, ով Վերջին զանգի պաշտոնական միջոցառմանը մասնակցում է «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության քարոզչական շապիկով»,-գրում է «Ուժեղ...
09:50 23/05/2026100.000 ծաղիկ մնաց սահմանին, այս վիճակը շարունակվելու է. Նարեկ Կարապետյան«100.000 ծաղիկ մնաց սահմանին, չեն վաճառվել, քանի որ Ռուսաստանի Դաշնությունը փակել է հայկական ծաղիկների մուտքը»,- քարոզարշավի շրջանակում Էջմիածնում բնակիչների հետ հանդիպմանն ասաց «Ուժեղ Հայաստան»...
09:21 23/05/2026Ռոսպոտրեբնադզորը կասեցրել է Ջերմուկ հանքային ջրի բոլոր խմբաքանակների ներմուծումը և բաշխումը ՌուսաստանումՀանքային ջրում հայտնաբերվել են բիկարբոնատի (իոն), քլորիդների և սուլֆատների չափազանց մեծ քանակություն։
09:08 23/05/2026Ռոսպոտրեբնադզորը կասեցրել է «Վեդի Ալկո»-ի ու ևս մի քանի ընկերության արտադրանքի վաճառքը Ռուսաստանում. Ցածրորակ ենՌոսպոտրեբնադզորը բացահայտել է Հայաստանի Հանրապետությունում արտադրվող ցածրորակ ալկոհոլային խմիչքներ, որոնց վաճառքը Ռուսաստանի Դաշնությունում կասեցվել է։ Այսօր վաղ առավոտյան նման հայտարարություն է...
08:51 23/05/2026Վարդան Ղուկասյանին արտոնյալ պայմաններով վիզաների առաջարկներ են ներկայացրել ևս երեք պետություններ. ՀայտարարությունԽորհրդարանական ընտրությունների մասնակից ԴՕԿ Կուսակցության քաղաքական խորհուրդը տարածել է հայտարարություն, որտեղ ասված է.
08:30 23/05/2026ԱԱԾ դիմակավորված աշխատակիցներն անցած գիշեր ձերբակալել են Անդրանիկ ԹևանյանինԱնցած գիշեր ԱԱԾ դիմակավորված անձինք ձեռնաշղթաներ են հագցրել ԲՀԿ նախընտրական ցուցակով պատգամավորության թեկնածու առաջադրված Անդրանիկ Թևանյանին։ Վերջինը մանրամասնել է, որ իր ոտքով է հասել ՔԿ, որպեսզի...
22:39 22/05/2026Հունիսի 7-ին մեր ձայնը տալով թիվ 3-ին՝ ունենալու ենք տուրիզմի ոլորտում 1 մլրդ դրամի ներդրումներ. ԱսլանյանՈրպեսզի մեր քաղաքներն ու գյուղերը ծաղկեն, գեղեցկանան և ենթակառուցվածքներ ստեղծվեն, հունիսի 7-ին գնում ու քվեարկում ենք թիվ 3-ին
22:21 22/05/2026Հունիսի 7-ին գնա ընտրության և մաս կազմի մեծ փոփոխությունների, որը բերելու է Սամվել Կարապետյանը. ՂահրամանյանՓոփոխության համար՝ համար 3
21:49 22/05/2026Երբ միջազգային կարևորագույն բանակցությունների ժամանակ խոսում ես այլ բան, իսկ արդեն Հայաստանում՝ արմատապես այլ բան. Տոնոյանը՝ ՓաշինյանինԱյո՛, մենք ուզում ենք լավ հարաբերություններ ունենալ և՛ Իրանի, և՛ ԱՄՆ–ի, և՛ ՌԴ–ի, և՛ Չինաստանի և բոլոր այն երկրների հետ

17:08 01/10/2025Hungary must apologize to Armenians for Safarov's extradition to Azerbaijan, MP tells PACEAddressing the PACE plenary session on Tuesday, Armenian MP Hayk Mamijanyan, head of the opposition Pativ Unem faction, insisted that Hungary owes an apology to the Armenian people after the...
16:46 01/10/2025US government shutdown hits key servicesThe US government shut down after senators failed to agree on a last-minute funding bill on Wednesday.
16:36 01/10/2025Opinion: Artsakh Armenians' right of return will be back on agenda in post-Pashinyan ArmeniaBy Vartan Oskanian, Armenia's former foreign minister In Strasbourg, Nikol Pashinyan once again sought to close the chapter on Nagorno-Karabakh, defiantly declaring that the issue of return is...
17:04 30/09/2025MP Mamijanyan urges action on Armenian prisoners in AzerbaijanArmenian opposition lawmaker Hayk Mamijanyan said he was unable to raise his planned question during Tuesday's session of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE), but published it...
16:05 30/09/2025Artak Zakaryan: Countries led by weak leaders pay with territory and livesArtak Zakaryan, a senior member of the Republican Party of Armenia (RPA), has drawn sharp contrasts between effective state leadership and what he describes as Armenia’s failures under Prime Minister...
15:36 30/09/2025Car bomb kills 10 in PakistanA powerful car bomb outside the headquarters of Pakistan’s paramilitary security forces killed at least 10 people on Tuesday and wounded 30 others, AP reported, citing local authorities.
15:02 30/09/2025Opposition MP accuses Armenian government of putting public health at riskThe Armenian National Assembly on Tuesday debated a government-drafted package of amendments to the law on waste and the Code on Administrative Offenses, drawing sharp criticism from the opposition.
12:32 30/09/2025Opposition MP slams restrictions on access to Armenian army unitsOpposition lawmaker Tigran Abrahamyan has criticized the Defense Ministry for blocking MPs' visits to army units and frontline positions, while instead promoting visits by cultural figures.
11:55 30/09/2025Armenian FM, top NATO official discuss 'Trump Routе'Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan on Monday had a meeting with NATO Deputy Secretary General Radmila Shekerinska.
17:12 29/09/2025Armenian writer expresses support for detained Archbishop Mikayel AjapahyanWriter and publicist Marine Petrosyan on Monday expressed support for Archbishop Mikayel Ajapahyan outside the Avan District Court of General Jurisdiction in Yerevan, where hearings continue in the...
16:34 29/09/2025Police officers visit Armenian journalist's home after podcast remarksPolice officers visited the home of journalist Syuzi Badoyan on Monday, Narek Samsonyan, founder of the news website AntiFake.am, reported.
15:33 29/09/2025Pashinyan meets with PACE head in StrasbourgArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan met with Theodoros Rousopoulos, President of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe, at the Palace of Europe in Strasbourg on Monday.
14:05 29/09/2025Armenian political analyst warns of 'Moldovan scenario' in 2026 electionsPolitical analyst Suren Surenyants argues that Armenia risks repeating Moldova’s recent parliamentary election model, where democracy served as a façade for consolidating one-party rule.
12:33 29/09/2025Samvel Karapetyan addresses church-state relations in new messageDetained businessman and philanthropist Samvel Karapetyan on Monday issued a new message, focusing on the protection of the Armenian Apostolic Church and national values.
11:57 29/09/2025Armenian deputy PM to join CIS meeting remotelyArmenian Deputy Prime Minister Mher Grigoryan will take part remotely in the meeting of the CIS Council of Heads of Government in Minsk, while Prime Minister Nikol Pashinyan will not attend,...
11:34 29/09/2025Additional court hearing in Armenian archbishop's case to be held on MondayA Yerevan court has found Archbishop Mikayel Ajapahyan guilty of making public calls to overthrow the government.
16:12 27/09/2025Opposition leader: Azerbaijan must be held accountable for Artsakh genocideAzerbaijan would not have been able to win the 2020 war in Artsakh had years of negotiation potential not been squandered and talks suspended, Armenian opposition MP and former defense minister...
15:34 27/09/2025Arman Tatoyan marks Artsakh war anniversaryFormer Armenian Human Rights Defender Arman Tatoyan recalled the atrocities committed during and after the 2020 Artsakh war, stressing that those responsible not only escaped justice but were even...
14:30 27/09/2025Analyst: Aliyev emboldened by Pashinyan's remarksPolitical analyst Suren Surenyants has commented on Azerbaijani President Ilham Aliyev’s address at the UN General Assembly, noting that the Azerbaijani leader once again accused Armenia of “ethnic...
13:55 27/09/2025Pashinyan again blamed for 2020 war defeat on its fifth anniversaryOpposition politician Eduard Sharmazanov, a senior member of the former ruling Republican Party of Armenia (RPA), again held Prime Minister Nikol Pashinyan responsible for Armenia’s defeat in the...