10:11 22/05/2026Երբ ասում եմ «փախածներ», նկատի ունեմ Ղարաբաղի պսևդոէլիտային. Փաշինյանը՝ ուղիղ եթերում շարքային արցախցիներին իր հայտնի որակավորման մասինԵթե սահմանազատման ընթացքում, ինչպես կանոնակարգով ասված է, որոշ օպտիմալացումներ կլինեն, էդ կարա և լինի
10:09 22/05/2026Նիկոլ Փաշինյանն իրականում լեգիտիմացրել է Ադրբեջանի հավակնությունը. Քաղաքական վերլուծաբանՔաղաքական վերլուծաբան Հակոբ Բադալյանը գրում է. «Նիկոլ Փաշինյանը անդրադառնալով «ադրբեջանցիների վերադարձի» հարցին հայտարարում է, թե դա կապված է արցախցիների վերադարձի թեմային: Ըստ նրա, Ղարաբաղի,...
09:55 22/05/2026Նիկոլը սեփական ազգային շարժումը ներկայացնում է որպես սխալ, իսկ դրա դեմ պայքարած մարդկանց՝ խանգարող ուժ. Մետաքսե Հակոբյան«Ամենաշատ «ցավ ապրած» մարդու իշխանավարման ընթացքում Հայաստանը կորցրեց Արցախը, հազարավոր կյանքեր, անվտանգային համակարգը և ազգային արժանապատվությունը։ Եվ սա անհերքելի փաստ է»,- նշել է Արցախի...
09:24 22/05/2026Քյարփինջը, ոնց կարա էմոցիա ունենա. Նիկոլ Փաշինյանէմոցիա չունեն կա՛մ «քյարփինջները» կա՛մ «տախտակը», որոնք քաղաքական դաշտում որպես «բութ գործիք» օգտագործվում են տարբեր ուժերի կողմից
09:21 22/05/2026Նիկոլ, քո նման «վատ պարողին» միշտ էլ երաժշտությունն է խանգարելու. Աբրահամյան«Եթե հայկական բանակը նույնիսկ վերջին սերնդի զինտեխնիկայով համալրվի, ապա այսօրվա ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը դա էլ բարեհաջող «կթաղի»»։
07:56 22/05/2026Այս հարցում Փաշինյանի ու ՔՊ-ի նպատակադրումները լիովին համընկնում են Թուրքիայի և Ադրբեջանի ռազմավարական նպատակների հետ. Այվազյան«Հայ-թուրքական հակամարտությունը տեղափոխվել է Հայաստանի Հանրապետության տարածք»։
23:13 21/05/2026Վարչապետի պաշտոնի համար Նիկոլ Փաշինյան-Սամվել Կարապետյան մրցապայքարում հաղթում է ԿարապետյանըԺողովուրդը չի ցանկանում, որ 300,000 ադրբեջանցիներ տեղափոխվեն Հայաստան
22:22 21/05/2026Ուշադիր նայեք, այ կուրացած զոմբիներ. Միհրան ՄախսուդյանԴիմավորեք ձեր սրտի թուրքերին, որոնց ճանապարհը հենց դուք բացեցիք ձեր լռությամբ ու արդարացումներով
21:03 21/05/2026Առաջարկում ենք, վերջապես, հավասարակշիռ ղեկավար․ Նարեկ Կարապետյան«Մարդիկ հնարավորություն են ունենալու շատ էժան գներով ունենալ հիփոթեք, այսինքն՝ ամիսը 80 հազար դրամով ունենալ տուն, որ 10 տարի հետո էլ վարձի կարիք չունենա, կմնա իրենց էժան տանը։ Համաշխարհային...
20:52 21/05/2026ՀԱՊԿ-ն ու ՄԱԿ-ը ընդլայնում են համագործակցությունը թմրամիջոցների դեմ պայքարումՄայիսի 19-ին ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի պաշտոնակատար տեղակալ Սամատ Օրդաբաևը Վիեննայում հանդիպել է ՄԱԿ-ի թմրանյութերի և հանցագործության դեմ պայքարի գրասենյակի (ՄԹԴԿ) գործողությունների վարչության տնօրեն...
20:42 21/05/2026Այսօր մենք ունենք տագնապ, անհանգստություն, որովհետև տեսնում ենք այդ սպառնալիքները․ Արամ Վարդևանյան«Հինգ տարի առաջ շատերիս մոտ կար տագնապ։ Վստահ եմ՝ նաև օրվա իշխանությանը քվեարկած մեր հայրենակիցների մոտ ևս կար այդ տագնապը, բայց իրենց խոստացել էին, որ այդ խնդիրները լուծվելու են։ Փոխարենն այսօր...
20:26 21/05/2026Ի՞նչ ենք մենք ընտրում՝ 300 հազար ադրբեջանցի՝ Հայաստանում, թե՞ 300 հազար աշխատատեղ․ Գոհար Մելոյան«Ցավոք, մեր սիրելի քաղաքը և մեր հարազատ Արագածոտնի մարզն ունի բազմաթիվ խնդիրներ։ Ի՞նչ է կատարվում այսօր մեր քաղաքում, մեր մարզում ու մեր երկրում»,- Աշտարակ քաղաքում բնակիչների հետ հանդիպման ժամանակ...
19:42 21/05/2026Նախատեսում ենք տարեկան 200 միլիոն դոլար ներդրում տուրիզմի ոլորտում․ Նարեկ Կարապետյան«Մենք ճանապարհ ենք նախանշել Բյուրականի համար, որի մասին ուզում եմ պատմել»,- Բյուրական համայնքում բնակիչների հետ հանդիպման ընթացքում ասաց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ...
19:22 21/05/2026Միայն ասում են՝ «խաղաղություն» են բերել, եղբա՛յր, մեր գերիներն այնտեղ են, ադրբեջանցիները՝ սարի վրա նստած․ Գագիկ Ծառուկյան«Այսօր 19 կուսակցություն մասնակցում է ընտրության։ Ամեն մեկը իր չափով, իր պատկերացումով, իր թիմով ներկայացնում է իր ծրագրը , բայց ՔՊ-ն ոչ մի բան ժողովրդին չի ներկայացնում, միայն ասել են...
18:54 21/05/2026Գնա՛ ընտրության, որ դրանք չգան, գնա՛ ընտրության, որ դրանք գնան․ Արամ Վարդևանյան«Իրականում ունենք կարևոր խնդիր, որ պետք է լուծենք միասին։ Այն է՝ հունիսի 7-ի ընտրություններին մասնակցությունը։ Ինչի՞ համար է հունիսի 7-ի ընտրությունները ամենակարևոր հարցը, որովհետև մենք բոլորս միասին...
18:31 21/05/2026Եթե Ծառուկյանը «շպիոն» չի, ուրեմն արտահայտողը թող գա մտնի առյուծիս մոտ․ Գագիկ Ծառուկյան«Այսօր, նայելով քարոզություն ասվածին, խառնվել իրար հետ, էս մեկը «շպիոն» է․․․։ Այ ձեր ցավը տանեմ, չհասկացա՝ ի՞նչ ունի, «շպիոն» ա տանենք գնդակահարենք, ուղիղ հրապարակում, բայց սուտ ասելը փրկություն...
18:00 21/05/2026Արարատի ժողովրդին էդ ցեմենտի գործարանից տոկո՞ս ես տալու. Ծառուկյանը՝ Փաշինյանին«Մինչև 3 մլն դրամ վարկերի համար պետք է ներում շնորհվի, որ մարդիկ կարողանան ապրել, ոչ թե ներվայնացած անընդհատ մտածեն՝ իրենց տունը, կնոջ ոսկեղենը, հողը կորցնելու մասին»,-Շիրակի մարզի Ախուրյան...
17:40 21/05/2026Իրանը կպատերազմի և կբանակցի անհրաժեշտության դեպքում. Արաղչի«Իրանը կպայքարի, երբ անհրաժեշտ լինի և կբանակցի, որտեղ անհրաժեշտ լինի», -այս մասին Իրանի արտաքին գործերի նախարար Աբբաս Արաղչին ասել է Թեհրանում կայացած երկու նախկին արտգործնախարարների՝ Քամալ Խարազիի և...
17:21 21/05/2026Արթուր Սարգսյան. Թուրքերը ոչ միայն նստել են Իշխանասարի գլխին, այլև նստել են մեր գլխինԱԺ պատգամավոր Արթուր Սարգսյանը դատական նիստում մինչ իր խոսքը սկսելը շնորհավորեց Բագրատ Սրբազանի ծննդյան տարեդարձը, ինչին հետևեցին դատարանի դահլիճում նստածների «շնորհավոր, շնորհավոր» վանկարկումներն ու...
17:10 21/05/20262026 թ.-ին պատմության մեջ առաջին անգամ ՀՀ-ն զենք է արտահանել միջազգային շուկա. ՓաշինյանՑուցադրելու են ժամանակակից և գերժամանակակից տեխնիկայով զինված բանակ

12:34 23/09/2025Turkey and Azerbaijan seek to 'absorb' Armenia, expert warnsTurkey and Azerbaijan are working to put Armenia’s statehood in complete dependency, and possibly even “completely absorb it”, according to political analyst Varuzhan Geghamyan.
12:00 23/09/2025Armenian, Azeri FMs meet in New YorkArmenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan and his Azerbaijani counterpart Jeyhun Bayramov held a meeting on the margins of the UN General Assembly session in New York on Tuesday.
11:32 23/09/2025Kyrgyz parliament committee backs early dissolution proposalKyrgyzstan’s Supreme Council Committee on Constitutional Law, State Structure, Judicial and Legal Issues and Regulations on Tuesday endorsed a motion to dissolve the country’s parliament ahead of...
11:15 23/09/2025Armenian FM to attend UN General Assembly in New YorkFrom September 22-27, Armenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan will be in New York to participate in the high-level discussions of the 80th session of the UN General Assembly, his ministry reported.
17:05 22/09/2025Azerbaijani analyst comments on 'Western Azerbaijan' narrativeAzerbaijani analyst Murad Muradov, deputy director of the Topchubashov Center, commented on the “Western Azerbaijan” narrative at a press briefing in Yerevan, where he was attending NATO’s 108th...
15:34 22/09/2025Protesters demand release of senior clerics, call for Pashinyan’s prosecutionA group of people gathered outside the Armenian National Assembly on Monday to protest against the unlawful detention and prosecution of Archbishops Mikayel Ajapahyan and Bagrat Galstanyan.
15:00 22/09/2025Armenia hopes for swift opening of border with Turkey, envoy saysNormalization of relations with Turkey remains one of Armenia’s key foreign policy priorities, Deputy National Assembly Speaker Ruben Rubinyan said at the 108th NATO Parliamentary Assembly Rose-Roth...
14:34 22/09/2025Former ANIF head says Pashinyan 'attempting to turn us into scapegoats' for his failuresDavit Papazian, former executive director of the now dissolved Armenian National Interests Foundation (ANIF), has accused Prime Minister Nikol Pashinyan of attempting to turn them into scapegoats for...
13:34 22/09/2025Independence Day 'not Pashinyan's holiday', ex-president saysFormer Armenian President Levon Ter-Petrosyan hit out at Prime Minister Nikol Pashinyan, claiming that Independence Day “is not his holiday” because he “resents that independence as it was achieved...
12:30 22/09/2025Opposition MP criticizes Armenian government's defense policyArmenian opposition MP Tigran Abrahamyan has questioned why many European countries that face no immediate threat of war are increasing their military spending and modernizing their armed forces,...
12:03 22/09/2025Armenia's ruling party names board membersOn September 20, Armenia’s ruling Civil Contract party elected its new governing board and chairman.
11:36 22/09/2025Political analyst weighs in on Armenian NSS chief's Baku tripThe director of Armenia’s National Security Service (NSS) led a delegation to Baku from September 19 to 21 to attend the 3rd International Security Forum.
17:00 20/09/2025What awaits Armenia's electric utility? Pashinyan outlines two scenariosPrime Minister Nikol Pashinyan addressed the future of the Electric Networks of Armenia (ENA) at the 7th congress of his Civil Contract party on Saturday, stressing that the government has already...
16:35 20/09/2025Legal expert slams Armenian ruling party's 'anti-state' strategyOn the eve of Armenia's Independence Day, the ruling Civil Contract party announced the establishment of the Fourth Republic of Armenia as a strategic goal.
16:10 20/09/2025Ex-envoy calls for preventing Pashinyan's re-election in 2026Former Ambassador-At-Large Edmon Marukyan, the leader of the Bright Armenia Party, strongly criticized Prime Minister Nikol Pashinyan’s recent statements on constitutional changes and the...
15:33 20/09/2025Why is Pashinyan pushing for Fourth Republic of Armenia?At the 7th congress of the Civil Contract party on Saturday, Prime Minister Nikol Pashinyan presented the party’s new draft declaration, announcing that Civil Contract proclaims the establishment of...
14:24 20/09/2025Pashinyan again criticizes Catholicos Karekin II, insists on his removalPrime Minister Nikol Pashinyan renewed his criticism of Catholicos of All Armenians Karekin II and insisted on his removal as he addressed his Civil Contract Party’s 7th congress on Saturday.
13:10 20/09/2025Pashinyan highlights government's stakes in ZCMC, Amulsar at party congressPrime Minister Nikol Pashinyan again waved a metal hammer tied with three-color ribbons as he highlighted his government's efforts to reclaim assets he said were stolen from the Armenian people at...
11:45 20/09/2025Pashinyan: No military casualties on Armenia-Azerbaijan border for 19 monthsPrime Minister Nikol Pashinyan claims that Armenia has entered “an entirely new chapter” in its history, marked by what he described as peace with neighboring Azerbaijan.
11:20 20/09/2025Trump to host Erdogan at White House on Sept. 25U.S. President Donald Trump said on Friday that he will host Turkey's President Tayyip Erdogan at the White House on Sept. 25 and that he expected to conclude trade and military agreements, Reuters...