15:09 22/05/2026Եթե պարզեցինք, որ ՀԱՊԿ-ն անգործություն է ցուցաբերել և մեզ համար պետքական կառույց չի, շատ արագ կանենք հետևություններ. Սամվել Կարապետյան«Մենք առաջին հերթին ուսումմնասիրելու ենք այդ պրոցեսները, թե ինչու համար են ՀԱՊԿ-ն ու Ռուսաստանն իրենց այդպես պահել»,-անդրադառնալով «Առավոտ»-ի գլխավոր խմբագիր Արամ Աբրահամյանի այն դիտարկմանը, որ...
14:57 22/05/2026Ես երկու բառ ասացի, Փաշինյանն ինձ յոթ ամիս պահեց ԱԱԾ-ի պադվալում՝ ամենածանր պայմաններում. Սամվել Կարապետյան«Այն հարցերի շուրջ, ինչն անհանգստացնում է մեր երկրի անվտանգությանը, կխորհրդակցեմ նախկին երեք նախագահների հետ, տնտեսությունը զարգացնելու հարցում՝ չեմ խորհրդակցի»,-մի քանի խմբագիրների հետ...
14:41 22/05/2026ԵԱՀԿ ԽՎ պատվիրակության հետ հանդիպման ենք գնալու մեծ փաթեթով. Էլինար Վարդանյան«Վաղը հանդիպելու ենք ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի պատվիրակության հետ: Գնալու ենք մեծ փաթեթով՝ իշխանությունների վիրավորանքների, սպառնալիքների, ապօրինի քրեական հետապնդումների, ձերբակալությունների,...
14:20 22/05/2026Վատը չէ խաշլաման, լցնե՞մ. Նիկոլ Փաշինյանը կրկին քաղաքացիների ներկայությամբ, թիկնապահների թիկունքում ընդմիջում արեցՆրան նկարահանողը հեռախոսն ուղղել էր հավաքված քաղաքացիների վրա՝ չանջատելով բարձրախոսը
14:05 22/05/2026Մեր ընտանիքի տղաները թե պատերազմի ժամանակ, թե դրանից առաջ աշխատել են, որ իրենք չզոհվեն. Սամվել Կարապետյան«Մեր ընտանիքի տղաները թե պատերազմի ժամանակ, թե դրանից առաջ աշխատել են, որ իրենք չզոհվեն, որովհետև իրենք կենդանի մեռելներ են»,-հայտարարել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ, գործարար, բարերար...
14:02 22/05/2026Վոլոդին. Փաշինյանը Ռուսաստանի նկատմամբ ոչ բարեկամական քաղաքականություն է վարումՓաշինյանն արդեն կայացրել է իր բոլոր քաղաքական որոշումները
13:59 22/05/2026Փոքրիկ խմբակն ամեն օր ավելի է փոքրանում. Սամվել Կարապետյան«Հիմա կա ռեալ 4 բևեռ»,- մի քանի խմբագիրների հետ հարցազրույցում ասաց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության վարչապետի թեկնածու, գործարար, բարերար Սամվել Կարապետյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե ինչո՞ւ չստացվեց...
13:13 22/05/2026Սամվել Կարապետյանը հանդիպել է արցախցիներին. «Շատ հուզիչ հանդիպում ունեցանք»«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Սամվել Կարապետյանը հանդիպել է արցախցիների հետ։ «Շատ հուզիչ հանդիպում ունեցանք Արցախի մեր հայրենակիցների հետ: Այլևս թույլ չենք տալու մեզ պառակտեն,...
13:12 22/05/2026Առաջարկությունն արել են Մոսկվայի իմ ընկերների միջոցով. Սամվել Կարապետյանը փակագծեր է բացում«Ընդդիմությունը պատրաստ է բոլոր տեսակի պայքարներին, իրենց այս գործելաոճն իրենց ներքին ցնցումների արդյունքն է»,-ասաց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ, գործարար, բարերար Սամվել Կարապետյանը մի...
12:55 22/05/2026Պակիստանի ներքին գործերի նախարարը կրկին հանդիպել է Արաղչիի հետ՝ Իրան-ԱՄՆ բանակցությունների թեմայովՊակիստանի ներքին գործերի նախարարը հանդիպել է Իրանի արտաքին գործերի նախարարին։ Այս մասին հայտնում է օչանական «Իսնա» լրատվական գործակալությունն ու մանրամասնում, Պակիստանի արտաքին գործերի նախարար Մոհսին...
12:28 22/05/2026«Բոլորին դեմ եմ»-ը Երևանի կենտրոնում բոչկա է գլորումԷլ ինչ ներքաղաքական ու նախընտրական պայքար առանց բոչկա գլորելու։
12:24 22/05/2026Եթե սա էլ չկատարվեց, չգիտեմ... Դուք ամեն ինչը խшբում եք, ոչ մի բանը, ինչ ասել եք, չի եղել. Երեխան՝ ՓաշինյանինԲայց ձեր ոչ մի ասածը ճիշտ չի եղել, պարոն Փաշինյան
12:07 22/05/2026Քարոզարշավը Նիկոլ Փաշինյանի կողմից վերածվում է բացահայտ քաղաքական հաշվեհարդարի. Իվետա Տոնոյան«Քարոզարշավը Նիկոլ Փաշինյանի կողմից վերածվում է բացահայտ քաղաքական հաշվեհարդարի»,-գրում է ԲՀԿ խոսնակ Իվետա Տոնոյանը։ Նա նշում է՝ վաղ առավոտից դիմակավորված անձինք, Ազգային անվտանգության ծառայության...
12:00 22/05/2026Շիրակն ու Գյումրին ինձ համար միշտ առանձնահատուկ տեղ են ունեցել. Գագիկ Ծառուկյան«Շիրակցիների ջերմ ընդունելությունն ու անկեղծ խոսքերը ինձ համար շատ կարևոր էին»,-երեկվա հանդիպումներն ամփոփել է ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը։ Նա նշում է՝ Գյումրիում և Ախուրյանում մարդիկ խոսում էին...
11:50 22/05/2026Ինչու սրանց արմատախիլ չեք անում շպրտեք՝ Ղարաբաղի պես. Քաղաքացին՝ ՓաշինյանինՀյուրասիրություն չենք կարող մերժել ընդհանրապես, եթե կա պետք է գնանք
11:47 22/05/2026Ինչպե՞ս կարող է վարչապետն ասի՝ ինչու չեք զոհվել, իսկ պաշտպանության նախարարն էլ իրեն լակոտի պես է պահում. Թաթոյան«Խայտառակ վիճակ է, վախի ու ատելության քարոզի մթնոլորտ է»,- ասուլիսում ասաց «Միասնության թևեր» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Արման Թաթոյանը՝ ամփոփելով ընտրարաշավի 2 շաբաթները։ Ըստ նրա,...
11:43 22/05/2026Ադրբեջանի պաշտոնյային սաստելու փոխարեն Հայաստանի իշխանություններն արեցին ճիշտ հակառակը. Տիգրան Աբրահամյան«Հայաստան 300 հազար ադրբեջանցի բերելու հարցն օրակարգային է Ադրբեջանում։ Ցավոք, այն օրակարգային է նաև Հայաստանում ներկայիս իշխանությունների շնորհիվ»,-նշում է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության...
11:02 22/05/2026Փաշինյանը hnգեխանգարմnւնքի մեջ է ընկել, հաճախորդը հիuտերիկաgել է. Արեգնազ ՄանուկյանՔննչական գործողությունները «Մայր Հայաստան» կուսակցության գրասենյակում շարունակվում են
10:57 22/05/2026Ստարոբիլսկում ավելի քան 30 մարդ է վիրավորվել քոլեջի վրա ուկրաինական ԱԹՍ-ի գիշերային հարձակման հետևանքով. Լեոնիդ ՊասեչնիկԱյս պահին փրկարարները մաքրում են փլատակները, որտեղ կարող է լինել մինչև 18 տուժած
10:36 22/05/2026Մարտուն Գրիգորյանը հաստատել է՝ խուզարկում են իր տունը, մեքենան ու գրասենյակներըԱյս պահին Հակակոռուպցիոն կոմիտեի աշխատակիցները խուզարկում են ԱԺ պատգամավոր, ԲՀԿ համամասնական ցուցակով պատգամավորի թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանի առանձնատունը, մեքենան և մի քանի գրասենյակները: Այդ մասին...

12:47 03/01/2026Политолог: Новый год в Армении – с новыми беззакониямиПолитолог Сурен Суренянц в записи, озаглавленной как «Новый год – с новыми беззакониями», написал: «Начало года власти Армении ознаменовали откровенным злоупотреблением государственным ресурсом,...
11:53 03/01/2026МИД Венесуэлы: Мадуро подписал указ о введении чрезвычайного положения в связи с атакой на ВенесуэлуВенесуэла подверглась военной агрессии со стороны США, президент Мадуро подписал указ о введении чрезвычайного положения.
17:18 30/12/2025Политический мотив налицо: Манукян – о задержании Хачика Галстяна«В действительности, предъявляемые правоохранительными органами обвинения и возбуждаемые ими уголовные дела уже вызывают столь глубокое недоверие, что никто ни во что не верит, и в данном случае...
16:59 30/12/2025Б.Арутюнян: Пашинян боится лишения власти и, естественно, боится также Артура Ванецяна«Задержания членов партии „Айреник“ („Отечество“) обусловлены активной деятельностью политической силы и предстоящими выборами в Национальное Собрание», – заявил журналистам у Антикоррупционного суда...
15:53 30/12/2025Артур Ванецян: Это должно стать сигналом для всех оппозиционных сил«Это привычный стиль работы действующих властей Армении. Ни один гражданин с оппозиционными взглядами не застрахован от того, что однажды власти не примут решение о его задержании по какому-то...
15:22 30/12/2025Посол: Россия жизненно заинтересована в справедливом мире и безопасности на Южном КавказеКамертоном двусторонних связей в уходящем году оставался активный диалог лидеров наших стран, заявил посол РФ в Армении Сергей Копыркин в своем новогоднем поздравлении.
15:08 30/12/2025Гоар Мелоян: 50 тыс. человек требуют снижения тарифа на электроэнергию в АрменииК инициированной движением «Мер дзевов» («По-нашему») петиции с требованием о снижении цен на электроэнергию присоединились 50 000 человек.
14:46 30/12/2025Политолог: Пашинян понял, что Ванецян укрепляет свои позиции в областях и принял решение арестовать Хачика Галстяна«Никол продолжает готовиться к выборам (к предстоящим в июне 2026 года выборам в Национальное Собрание Армении.
14:08 30/12/2025Владимир Путин поздравил с Новым годом Никола Пашиняна, а также Роберта Кочаряна и Сержа СаргсянаВладимир Путин направил поздравительные послания по случаю Рождества и наступающего Нового, 2026 года главам иностранных государств и правительств, сообщается на сайте Кремля.
13:56 30/12/2025«Задержание Хачика – малодушие, просто бесчеловечный шаг»: общественно-политические деятели – о задержании членов партии «Отечество»Общественно-политические деятели и граждане критикуют задержание генерального секретаря партии «Айреник» («Отечество») Хачика Галстяна и выражают ему свою поддержку.
13:08 30/12/2025Почему задержан Хачик Галстян? Комментарий Антикоррупционного комитетаВ суд поданы ходатайства об аресте генерального секретаря партии «Айреник» («Отечество») Хачика Галстяна и представителя политсилы Арама Кочаряна.
12:28 30/12/2025Экс-депутат от РПА Карен Авагян и члены его семьи вызваны в ГенпрокуратуруБывший депутат парламента от Республиканской партии Армении (РПА) Карен Авагян вызван в Управление по конфискации имущества незаконного происхождения Генеральной прокуратуры Армении.
12:17 30/12/2025Несущим боевое дежурство военным в Армении вручили ценные подаркиПервый заместитель министра обороны РА-начальник Генштаба Вооруженных сил Армении генерал-лейтенант Эдвард Асрян посетил восточную приграничную зону республики, чтобы поздравить военнослужащих с...
11:30 30/12/2025Задержан еще один представитель партии «Отечество» – Арам КочарянВ Армении задержан еще один представитель оппозиционной партии «Айреник» («Отечество») – Арам Кочарян.
18:58 29/12/2025Армения и Турция упростили выдачу виз владельцам дипломатических, специальных и служебных паспортовАрмения и Турция решили упростить процедуру выдачи виз владельцам дипломатических, специальных и служебных паспортов, заявили в МИД Армении.
18:46 29/12/2025Политтехнолог: «Оппозиция проиграет, если не победит власть до выборов»Уходящий 2025 год был для властей Армении достаточно успешным. Такое мнение в беседе с корреспондентом Panorama.am выразил политтехнолог Армен Бадалян. «Парафированное в Вашингтоне Соглашение об...
17:59 29/12/2025Дети мерзнут, блинчики портятся, рыбки гибнут в аквариумах: как жители Эребуни справляются без светаВ административном районе Эребуни в Ереване жители уже третий день остаются без электроснабжения. В зимнюю стужу многие лишены не только освещения, но и отопления. Жительница улицы Атояна Гаяне...
16:09 29/12/2025Нарек Карапетян: Слабый лидер приближает опасность к нашим домам, а сильный лидер приносит гарантированный мир«Часть людей в нашем обществе считают, будто Пашинян приносит мир вместе с турками, а мы – борьбу. И, устав от борьбы, они ищут решение в предложенной Пашиняном "красивой", но нереальной картине», –...
14:01 29/12/2025Маркедонов: Парламентские выборы в Армении – один из самых сложных паззлов в наступающем годуНаучный сотрудник Центра евроатлантической безопасности Института международных исследований МГИМО МИД России Сергей Маркедонов в своем telegram-канале опубликовал статью под названием «Южный...
13:07 29/12/2025Гагик Галачян: Ядро безопасности Армении должно строиться на осознании реальных угроз, а не на удобных формулировках внешних центров«Когда неверно определяется источник угрозы, неправильно строится и защита», – пишет член совета партии «Айреник» («Отечество»), бывший заместитель министра иностранных дел РА Гагик Галачян.