15:09 22/05/2026Եթե պարզեցինք, որ ՀԱՊԿ-ն անգործություն է ցուցաբերել և մեզ համար պետքական կառույց չի, շատ արագ կանենք հետևություններ. Սամվել Կարապետյան«Մենք առաջին հերթին ուսումմնասիրելու ենք այդ պրոցեսները, թե ինչու համար են ՀԱՊԿ-ն ու Ռուսաստանն իրենց այդպես պահել»,-անդրադառնալով «Առավոտ»-ի գլխավոր խմբագիր Արամ Աբրահամյանի այն դիտարկմանը, որ...
14:57 22/05/2026Ես երկու բառ ասացի, Փաշինյանն ինձ յոթ ամիս պահեց ԱԱԾ-ի պադվալում՝ ամենածանր պայմաններում. Սամվել Կարապետյան«Այն հարցերի շուրջ, ինչն անհանգստացնում է մեր երկրի անվտանգությանը, կխորհրդակցեմ նախկին երեք նախագահների հետ, տնտեսությունը զարգացնելու հարցում՝ չեմ խորհրդակցի»,-մի քանի խմբագիրների հետ...
14:41 22/05/2026ԵԱՀԿ ԽՎ պատվիրակության հետ հանդիպման ենք գնալու մեծ փաթեթով. Էլինար Վարդանյան«Վաղը հանդիպելու ենք ԵԱՀԿ խորհրդարանական վեհաժողովի պատվիրակության հետ: Գնալու ենք մեծ փաթեթով՝ իշխանությունների վիրավորանքների, սպառնալիքների, ապօրինի քրեական հետապնդումների, ձերբակալությունների,...
14:20 22/05/2026Վատը չէ խաշլաման, լցնե՞մ. Նիկոլ Փաշինյանը կրկին քաղաքացիների ներկայությամբ, թիկնապահների թիկունքում ընդմիջում արեցՆրան նկարահանողը հեռախոսն ուղղել էր հավաքված քաղաքացիների վրա՝ չանջատելով բարձրախոսը
14:05 22/05/2026Մեր ընտանիքի տղաները թե պատերազմի ժամանակ, թե դրանից առաջ աշխատել են, որ իրենք չզոհվեն. Սամվել Կարապետյան«Մեր ընտանիքի տղաները թե պատերազմի ժամանակ, թե դրանից առաջ աշխատել են, որ իրենք չզոհվեն, որովհետև իրենք կենդանի մեռելներ են»,-հայտարարել է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ, գործարար, բարերար...
14:02 22/05/2026Վոլոդին. Փաշինյանը Ռուսաստանի նկատմամբ ոչ բարեկամական քաղաքականություն է վարումՓաշինյանն արդեն կայացրել է իր բոլոր քաղաքական որոշումները
13:59 22/05/2026Փոքրիկ խմբակն ամեն օր ավելի է փոքրանում. Սամվել Կարապետյան«Հիմա կա ռեալ 4 բևեռ»,- մի քանի խմբագիրների հետ հարցազրույցում ասաց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության վարչապետի թեկնածու, գործարար, բարերար Սամվել Կարապետյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե ինչո՞ւ չստացվեց...
13:13 22/05/2026Սամվել Կարապետյանը հանդիպել է արցախցիներին. «Շատ հուզիչ հանդիպում ունեցանք»«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Սամվել Կարապետյանը հանդիպել է արցախցիների հետ։ «Շատ հուզիչ հանդիպում ունեցանք Արցախի մեր հայրենակիցների հետ: Այլևս թույլ չենք տալու մեզ պառակտեն,...
13:12 22/05/2026Առաջարկությունն արել են Մոսկվայի իմ ընկերների միջոցով. Սամվել Կարապետյանը փակագծեր է բացում«Ընդդիմությունը պատրաստ է բոլոր տեսակի պայքարներին, իրենց այս գործելաոճն իրենց ներքին ցնցումների արդյունքն է»,-ասաց «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության առաջնորդ, գործարար, բարերար Սամվել Կարապետյանը մի...
12:55 22/05/2026Պակիստանի ներքին գործերի նախարարը կրկին հանդիպել է Արաղչիի հետ՝ Իրան-ԱՄՆ բանակցությունների թեմայովՊակիստանի ներքին գործերի նախարարը հանդիպել է Իրանի արտաքին գործերի նախարարին։ Այս մասին հայտնում է օչանական «Իսնա» լրատվական գործակալությունն ու մանրամասնում, Պակիստանի արտաքին գործերի նախարար Մոհսին...
12:28 22/05/2026«Բոլորին դեմ եմ»-ը Երևանի կենտրոնում բոչկա է գլորումԷլ ինչ ներքաղաքական ու նախընտրական պայքար առանց բոչկա գլորելու։
12:24 22/05/2026Եթե սա էլ չկատարվեց, չգիտեմ... Դուք ամեն ինչը խшբում եք, ոչ մի բանը, ինչ ասել եք, չի եղել. Երեխան՝ ՓաշինյանինԲայց ձեր ոչ մի ասածը ճիշտ չի եղել, պարոն Փաշինյան
12:07 22/05/2026Քարոզարշավը Նիկոլ Փաշինյանի կողմից վերածվում է բացահայտ քաղաքական հաշվեհարդարի. Իվետա Տոնոյան«Քարոզարշավը Նիկոլ Փաշինյանի կողմից վերածվում է բացահայտ քաղաքական հաշվեհարդարի»,-գրում է ԲՀԿ խոսնակ Իվետա Տոնոյանը։ Նա նշում է՝ վաղ առավոտից դիմակավորված անձինք, Ազգային անվտանգության ծառայության...
12:00 22/05/2026Շիրակն ու Գյումրին ինձ համար միշտ առանձնահատուկ տեղ են ունեցել. Գագիկ Ծառուկյան«Շիրակցիների ջերմ ընդունելությունն ու անկեղծ խոսքերը ինձ համար շատ կարևոր էին»,-երեկվա հանդիպումներն ամփոփել է ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանը։ Նա նշում է՝ Գյումրիում և Ախուրյանում մարդիկ խոսում էին...
11:50 22/05/2026Ինչու սրանց արմատախիլ չեք անում շպրտեք՝ Ղարաբաղի պես. Քաղաքացին՝ ՓաշինյանինՀյուրասիրություն չենք կարող մերժել ընդհանրապես, եթե կա պետք է գնանք
11:47 22/05/2026Ինչպե՞ս կարող է վարչապետն ասի՝ ինչու չեք զոհվել, իսկ պաշտպանության նախարարն էլ իրեն լակոտի պես է պահում. Թաթոյան«Խայտառակ վիճակ է, վախի ու ատելության քարոզի մթնոլորտ է»,- ասուլիսում ասաց «Միասնության թևեր» կուսակցության վարչապետի թեկնածու Արման Թաթոյանը՝ ամփոփելով ընտրարաշավի 2 շաբաթները։ Ըստ նրա,...
11:43 22/05/2026Ադրբեջանի պաշտոնյային սաստելու փոխարեն Հայաստանի իշխանություններն արեցին ճիշտ հակառակը. Տիգրան Աբրահամյան«Հայաստան 300 հազար ադրբեջանցի բերելու հարցն օրակարգային է Ադրբեջանում։ Ցավոք, այն օրակարգային է նաև Հայաստանում ներկայիս իշխանությունների շնորհիվ»,-նշում է «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության...
11:02 22/05/2026Փաշինյանը hnգեխանգարմnւնքի մեջ է ընկել, հաճախորդը հիuտերիկաgել է. Արեգնազ ՄանուկյանՔննչական գործողությունները «Մայր Հայաստան» կուսակցության գրասենյակում շարունակվում են
10:57 22/05/2026Ստարոբիլսկում ավելի քան 30 մարդ է վիրավորվել քոլեջի վրա ուկրաինական ԱԹՍ-ի գիշերային հարձակման հետևանքով. Լեոնիդ ՊասեչնիկԱյս պահին փրկարարները մաքրում են փլատակները, որտեղ կարող է լինել մինչև 18 տուժած
10:36 22/05/2026Մարտուն Գրիգորյանը հաստատել է՝ խուզարկում են իր տունը, մեքենան ու գրասենյակներըԱյս պահին Հակակոռուպցիոն կոմիտեի աշխատակիցները խուզարկում են ԱԺ պատգամավոր, ԲՀԿ համամասնական ցուցակով պատգամավորի թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանի առանձնատունը, մեքենան և մի քանի գրասենյակները: Այդ մասին...

11:12 25/09/2025Pashinyan pays working visit to RussiaArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan has left for the Russian Federation on a working visit. On September 25, Pashinyan is set to attend the conference entitled "World Atomic Week" in Moscow.
17:00 24/09/2025Georgia protests EU invitation at lower diplomatic levelGeorgia’s Foreign Ministry has criticized the European External Action Service (EEAS) for inviting Tbilisi to an upcoming ministerial meeting in Luxembourg only at the level of ambassador, while...
16:02 24/09/2025Trump forgets details of Nagorno-Karabakh conflictU.S. President Donald Trump, who acts as a guarantor of peace between Armenia and Azerbaijan, appeared to have difficulty recalling basic facts about the Nagorno-Karabakh conflict. On several...
15:35 24/09/2025Expert urges international action after Armenian opposition mayor's murderConstitutional law expert Gohar Meloyan, co-founder of the International Center on Development of Parliamentarism NGO, has issued an urgent call to the international community regarding the murder of...
15:00 24/09/2025Ter-Petrosyan: Pashinyan destroyed my theses on KarabakhFormer Armenian President Levon Ter-Petrosyan said Prime Minister Nikol Pashinyan “destroyed” his theses on the Nagorno-Karabakh issue, rejecting suggestions that Pashinyan follows his peace agenda.
14:35 24/09/2025Fugitive ex-official Boris Avagyan found dead in St. PetersburgBoris Avagyan, a former senior official of Rosreestr and Rosimushchestvo, has been found dead inside the Armenian Consulate in St.
13:35 24/09/2025Ex-ombudsman condemns deadly shooting in Armenian villageFormer Human Rights Defender Arman Tatoyan has condemned the deadly shooting in the village of Merdzavan, which claimed the lives of Parakar community head Valodya Grigoryan and his police officer...
13:05 24/09/2025Narek Karapetyan denies claims about ENA salaryNarek Karapetyan, Vice President of the Tashir Group and Chairman of the Board of the Electric Networks of Armenia (ENA), has rejected recent claims by ENA manager and ruling Civil Contract party...
12:30 24/09/2025Authorities probing murder of Armenian opposition mayor, his friendArmenia’s Investigative Committee has launched a criminal probe into the fatal shooting of Parakar Mayor Volodya Grigoryan and his friend, police officer Karen Abrahamyan.
12:20 24/09/2025Pashinyan slams deadly shooting in MerdzavanArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan has denounced last night’s deadly shooting in the village of Merdzavan, part of the enlarged Parakar community, which killed Parakar Mayor Volodya Grigoryan...
12:01 24/09/2025Analyst blames authorities for deadly Merdzavan shootingLast night’s shooting in Merdzavan, a village in Armenia’s Armavir Province, left two people dead and one injured.
11:30 24/09/2025Armenia's survival depends on a strong military, not empty rhetoricBy Harut Sassounian www.TheCaliforniaCourier.com Responding to Prime Minister Nikol Pashinyan’s daily statements is a full-time job.
21:00 23/09/2025Armenian opposition MPs continue meetings with political groupsMPs from the opposition Pativ Unem faction in Armenia’s National Assembly continue to hold meetings with various political groups ahead of the parliamentary hearings initiated by the faction.
20:30 23/09/2025Serzh Sargsyan's office: Never argue with fools, they'll beat you with experienceThe office of third Armenian President Serzh Sargsyan shared today’s “lesson of the day” on social media, focusing on the mindset of fools or those who deliberately assume such a role when it suits...
20:10 23/09/2025Zurabyan urges Ter-Petrosyan to let him challenge PashinyanLevon Zurabyan, coordinator of the Armenian National Congress (ANC), has publicly appealed to ANC chairman and former President Levon Ter-Petrosyan in light of Ter-Petrosyan’s recent criticism of...
19:30 23/09/2025Belgian queen to visit ArmeniaQueen Mathilde of Belgium will pay a working visit to Armenia on October 13-15, as an advocate of the UN Sustainable Development Goals, Armenpress reported.
19:00 23/09/2025Yerevan court to deliver verdict in archbishop's case on WednesdayJudge Armine Meliksetyan of Yerevan’s First Instance General Jurisdiction Court has retired to the deliberation room in the case of Archbishop Mikayel Ajapahyan.
18:02 23/09/2025Armenian opposition faction to hold parliamentary hearings on Sept. 26On September 26, at 12 p.m., parliamentary hearings will be held in the National Assembly at the initiative of the opposition Pativ Unem faction.
14:00 23/09/2025Russian anti-aircraft units down dozens of Ukrainian dronesRussian anti-aircraft units between Monday night and Tuesday morning downed 33 Ukrainian drones headed for Moscow as well as dozens more in Russian-held Crimea and other parts of western Russia,...