20:14 10/05/2026Ինչպես ասել է Սամվել Կարապետյանը, կալանքի պայմաններում էլ ձեր հետ միասին հաղթելու է Նիկոլ Փաշինայնին. ՎարդևանյանԱռաջնային խնդիրը մեր երկրում դա բարեկեցությունն է
19:56 10/05/2026Telegram-ի հիմնադիրը Ֆրանսիայի կառավարությանը մեղադրում է քաղաքացիների տվյալները անօրինական հավաքելու մեջՖրանսիայի կառավարությունը խուճապի մեջ է
19:35 10/05/2026Վեհափառը իր հայրապետական օրհնությունն է բերել շարունակական ապօրինի կալանքում գտնվող ազգային բարերարինԳարեգին Երկրորդը հյուրընկալվել է «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի առաջնորդ Սամվել Կարապետյանի առանձնատանը
19:19 10/05/2026Ընտանիքը պետության հիմքն է, համախմբված ընտանիքներով մենք կունենանք ուժեղ պետություն, ուժեղ ժողովուրդ. Սամվել ԿարապետյանՓոքր տարիքից ինձ թվում էր, թե մեր գյուղը աշխարհի ամենասիրուն վայրն էր
19:01 10/05/2026Ալիևը քննադատել է հայ-ադրբեջանական սահմանը դիտարկող ԵՄ դիտորդներինԱնհրաժեշտ չէ պաշտպանել Հայաստանը մեզանից. մենք հասել ենք այն ամենին, ինչ ուզում էինք
18:54 10/05/2026Պետությունը պետք է վստահել ճանապարհ անցած, փորձություն հաղթահարած և հաջողություններ գրանցած մարդկանց. ՉալաբյանՀունիսի 7-ը հայ լինել-չլինելու, արժանապատիվ ապագա ունենալու և ուժեղ Հայաստան կառուցելու ընտրություն է։
17:26 10/05/2026«Հայը ինքն է որոշելու իր ճանապարհը, իր արժեքներն ու իր պետության ապագան. Իրինա ՅոլյանԱյսօր մեզ փորձում են համոզել, թե սա է իրական խաղաղությունը
17:15 10/05/2026«Բարգավաճ Հայաստան»-ի նախընտրական հավաքը Աբովյանում. ՈւՂԻՂԱկցիայի մասնակիցները վանկարկում են Գագիկ Ծառուկյանի անունը
17:06 10/05/2026Հունիսի 7-ից հետո, ինչպես Գորիսը, այնպես էլ ողջ Սյունիքն ու Հայաստանը լինելու են ավելի ապահով.Արթուր ՄիքայելյանԱրթուր Միքայելյանը ներկայացրեց Սամվել Կարապետյանի անվտանգային ծրագիրը
16:11 10/05/2026Մի անգամ պարտվել ես, ինչո՞ւ ես քո պարտությունների բարդույթն անընդհատ մեր վրա բարդում. Նարեկ ԿարապետյանՀայոց Հայրապետի հետ սկսեց խոսել մի խոսույթով, որով մենք փողոցում չենք խոսում
15:33 10/05/2026Աննորմալ բանն այն է, որ Երևանը հարթակ է տրամադրել ամբողջությամբ հակառուսական հայտարարությունների համար. ՊեսկովԵվրոպական քաղաքական համայնքի գագաթնաժողովը տեղի է ունեցել Երևանում մայիսի 4-5-ը
15:17 10/05/2026Ունենալու ենք ուժեղ Հայաստան և բոլորս մեր գյուղերում և քաղաքներում ապրելու ենք արժանապատիվ. Անդրանիկ ԳևորգյանՀունիսի 7-ին ունենալու ենք ուժեղ Հայաստան, ուժեղ վարչապետ Սամվել Կարապետյանի առաջնորդությամբ
14:01 10/05/2026Խնձորեսկում գյուղացիները բարձրաձայնեցին ոռոգման ջրի սակավության, անասնապահության զարգացման և այլ հարցեր. Ուժեղ ՀայաստանԿարևորվեց այնպիսի պայմանների ստեղծումը, որոնք թույլ կտան գյուղացիներին ոչ միայն պահպանել իրենց տնտեսությունները, այլև զարգացնել դրանք
13:12 10/05/2026Արևմուտքի համար հայերը կիսելու են քրդերի ճակատագիրը, որոնց օգտագործում են և քցում, քցում են ու օգտագործում.ԴանիելյանԱյդ պատերազմներում հիմնական զոհերն ու տեղահանությունների մատերիալը հայերն էին
13:06 10/05/2026Փորձանք ա բերելու՝ այսպես նպատակաուղղված. Քոչարյանը՝ Փաշինյանի մասինՈր ասում են՝ բանը բանից անցել է, այդ վիճակն է
12:29 10/05/2026Տուն ենք մտել, հո՞ դատարկ ձեռքով չէինք մտնելու, եղբա՛յր. Փաշինյանը քարոզարշավի ժամանակ նվեր տվեց զինվորականին«Մեր խնդիրն է, որ նաև մեր բանակը հնարավորինս ամենաբարձր մակարդակի պաշտպանունակություն ունենա, որպեսզի նաև մեր պետությունը հնարավոր ագրեսիայի համար գայթակղիչ չլինի»,-ասաց Ջրեմուկում պատերազմի մասնակից...
12:10 10/05/2026Ադրբեջանում կան պետության հովանավորությամբ գործող կազմակերպություններ, որոնք Հայաստանի տարածքների նկատմամբ ունեն նվաճողական հայացքներ. ԶաքարյանԴա չի խոսում խաղաղության մասին
11:58 10/05/2026Հայաստանում դեռևս կան անհատներ, որոնք ունեն ռևանշիստական մտածելակերպ. Բայրամովը միացավ Փաշինյանի ընտրարշավինՄենք հավատում ենք, որ հայ ընտրողները ճիշտ կգնահատեն սա
11:20 10/05/2026Ամենօրյա ռեժիմով բոլորս լսվում ենք կամ հսկվում ազգային անվտանգության ծառայությունների կողմից. Ռոման Երիցյանզրկված ենք որևէ գաղտնիքի կիսվելու հնարավորությունից, կամ մեր ընկերոջ հետ խոսելու, ծնողների հետ ինչ-որ մի հարցի շուրջ կիսվելու հնարավորությունից
10:41 10/05/2026Նիկոլն ամենավտանգավոր ու ամենակեղտոտ բաներն է ասում. Վահե ՀովհաննիսյանՄեր երկիրը մտել է լուրջ փորձությունների շրջան

13:12 21/06/2025Analyst comments on Pashinyan's Turkey visitFollowing the June 20 meeting between Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan and Turkish President Recep Tayyip Erdogan in Istanbul, no joint statement was issued.
12:35 21/06/2025FM hails Pashinyan's 'landmark' visit to TurkeyArmenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan has described Prime Minister Nikol Pashinyan's latest visit to Turkey as "landmark".
12:10 21/06/2025'We will continue to fight': Samvel Karapetyan issues new statementProminent businessman and philanthropist Samvel Karapetyan issued a new statement via his legal team on Saturday.
11:03 21/06/2025Pashinyan, Erdogan reaffirm readiness to continue direct contactsArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan met with President Recep Tayyip Erdogan of Turkey in Istanbul on Friday.
17:00 20/06/2025Holy Struggle movement reports widespread detentions of its supportersLaw-enforcement officers are carrying out large-scale detentions targeting supporters of the Holy Struggle movement, according to a statement released by the group on Friday.
16:45 20/06/2025Samvel Karapetyan's detention challenged in higher courtThe defense team of Armenian businessman and philanthropist Samvel Karapetyan has appealed his detention to the Criminal Court of Appeals, calling the decision “blatantly unlawful” and politically...
16:30 20/06/2025Moscow regrets Pashinyan's decision to skip EAEU summit in MinskMoscow regrets Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan’s decision to skip the Eurasian Economic Union (EAEU) summit in Minsk later this month, Russian Presidential Spokesman Dmitry Peskov said on...
16:11 20/06/2025Opposition MP: Armenian government has no Artsakh-related agendaOpposition lawmaker Garnik Danielyan criticized the Armenian leadership for neglecting the urgent needs of Artsakh Armenians at a protest outside the government building on Friday.
15:33 20/06/2025Analyst: Trump exercising 'strategic patience' with IranAmid escalating tensions between Israel and Iran, U.S. President Donald Trump continues to exercise "strategic patience" in weighing a potential military strike against Iran. Once again, he has...
15:00 20/06/2025Pashinyan arrives in TurkeyArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan has arrived in Turkey on a working visit. He was welcomed by Turkish Deputy Foreign Minister Berris Ekinci at Istanbul International Airport, the PM's office...
14:30 20/06/2025Armenian MP warns of grave consequences from possible strikes on Iran's nuclear sitesOpposition MP Tigran Abrahamyan has expressed deep concern over the escalating Iran-Israel conflict, warning that any strike on Iran’s nuclear facilities would have dire consequences not only for...
12:31 20/06/2025Pashinyan leads 14-strong delegation to TurkeyArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan has traveled to Turkey on a special Yerevan-Istanbul-Yerevan flight.
12:08 20/06/2025Robert Kocharyan condemns Samvel Karapetyan's detentionSecond Armenian President Robert Kocharyan has condemned the detention of prominent businessman and philanthropist Samvel Karapetyan as a “national disgrace” and a sign of deepening authoritarianism...
11:30 20/06/2025Expert: At least two key objectives of Israel's attack on Iran have failedIran specialist Vardan Voskanyan claims at least two of the main goals behind Israel's attack on Iran have failed.
11:00 20/06/2025Armenia's delegation for EU partnership meeting approvedPrime Minister Nikol Pashinyan has approved the Armenian delegation for the sixth meeting of the EU-Armenia Partnership Committee scheduled for July 7-9 in Brussels.
17:00 19/06/2025Artsakh parliament speaker condemns Samvel Karapetyan's persecutionIn a statement released on Thursday, Artsakh National Assembly Speaker Ashot Danielyan condemned the charges against businessman and philanthropist Samvel Karapetyan as politically motivated.
15:32 19/06/2025Pashinyan: 'We haven’t lost Nagorno-Karabakh, we've found the Republic of Armenia'Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan addressed criticism over the recognition of Nagorno-Karabakh as part of Azerbaijan on October 6, 2022.
14:31 19/06/2025Pashinyan claims to know exact day he became Armenia's 'true PM'Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan claims no government in history has ever been immune to criticism.