15:50 09/05/2026Այս օրն իր մեջ ունի թե բերկրանք, թե, ցավոք, դառնություն. Ռոբերտ Քոչարյան«Սակայն հենց դրանք այն զգացումներն ու դասերն են, որ շատ մոտ ապագայում մեզ ուժ են տալու՝ կատարել խաղաղ և ստեղծագործ աշխատանքի նոր սխրանքներ»։
15:42 09/05/2026Գյուղացու աշխատանքը պետք է գնահատված լինի. Նարեկ Կարապետյանը` ՏափերականումԱրարատի մարզի Տափերական գյուղում «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը հանդիպել է բնակիչների հետ, լսել նրանց հուզող հարցերն ու քննարկել գյուղի առջև ծառացած հիմնական...
15:41 09/05/2026«Վատ եմ, ընդհանրապես, պետք չի, չեմ ուզում թոշակ». մեղրեցու «նեգատիվ» արձագանքը՝ ՓաշինյանինՆիկոլ Փաշինյանը Մեղրիում քարոզարշավի ընթացքում բակերից մեկը մտավ։ Բնակիչների մեկին, ով պատշգամբից հետևում է, Փաշինյանը հարցրեց՝ ինչպե՞ս է։ «Վատ եմ, ընդհանրապես» արձագանքից հետո Փաշինյանն ասաց.
14:55 09/05/2026ԱՄՆ հետախուզությունը պնդել է՝ Իրանը կարող է ամիսներ շարունակ դիմակայել Թրամփի շրջափակմանը. The Washington postԻրանը ունի սննդամթերքի և ապրանքների պաշարներ առաջիկա ամիսների համար և կարող է երկար ժամանակ դիմակայել ամերիկյան ռազմածովային շրջափակմանը։ Այս մասին հաղորդում է The Washington post-ը՝ հղում անելով ԱՄՆ...
14:31 09/05/2026Եթե ամեն բան մնաց նույնը, մյուս տարի մայիսի 9-ը հանված կլինի Հայաստանի տոնացույցից՝ թուրքերի պահանջով. Գեղամյան«Սա այս տեսակի մեջ վերջին մայիսի 9-ն է Հայաստանում։ Եթե մի բան փոխեցինք առաջիկա շաբաթներին, ապա մյուս տարի հնարավորություն կունենանք լիարժեք, ազատ ու մեծ հույսով նշել մեր գլխավոր եռատոնը՝ սկիզբը...
14:15 09/05/2026Կարող եմ պնդել՝ եթե այս իշխանությունը նորից ընտրվի, ապա հիբրիդային պատերազմը կշարունակվի․ Լարիսա Ալավերդյան«Մայիսի 8-ը Շուշիի ազատագրման օրն է, որը եղել է ոգու հաղթանակ։ Մենք կարողացել ենք անել այն, ոչ թե այն պատճառով, որ եղել ենք ավելի ուժեղ, ավելի շատ, բացարձակապես ադպես չէ։ Ադրբեջանը տասնապատիկ...
14:13 09/05/2026Արցախցիները շատ լավ գիտեն՝ որ քաղաքական ուժին չպետք է ընտրեն. Շահրամանյան«Արցախցիներին պետք չի ուղղորդել, թե որ քաղաքական ուժին պետք է ընտրեն, իրենք շատ լավ գիտեն՝ որ քաղաքական ուժին չպետք է ընտրեն»,-«Եռաբլուր» զինվորական պանթեոնում լրագրողների հետ զրույցում ասաց Արցախի...
14:04 09/05/2026Մայիսի 9-ը հնարավոր չէ ջնջել հայ ժողովրդի պատմությունից, որքան էլ փոքրիկ խմբակը ցանկանա. «Ուժեղ Հայաստան»Մայիսի 9-ի կապակցությամբ շնորհավորական խոսք է հրապարակել «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցությունը. «Սիրելի´ հայրենակիցներ, Շնորհավորում ենք ձեզ տոնական օրվա կապակցությամբ։ Մայիսի 9-ը հնարավոր չէ ջնջել հայ...
13:51 09/05/2026Երկիրը երկիր է իր հիշողությամբ. Գագիկ ԾառուկյանՄայիսի 9-ի առթիվ խոսք է հրապարակել ԲՀԿ առաջնորդ, գործարար Գագիկ Ծառուկյանը. «Ես դասական քաղաքական գործիչ չեմ և այս սուրբ օրը չեմ ասելու արհեստական ու ճոռոմ բառեր։ Իմ համար այսօր առաջին հերթին մեր...
13:06 09/05/2026Մայկաները վերցրել ենք այստեղի գրասենյակից, շալվարներն էլ կվերցնենք Արտաշատի գրասենյակից. «Ուժեղ Հայաստան»-ի անդամները մեկնում են Սյունիք«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության անդամները նախընտրական քարոզչության շրջանակում մեկնում են Սյունիք՝ առաջինը կանգ կառնեն Սիսիանում։ Մինչ այդ նրանք նախատեսում են կանգ առնել Արարատի մարզի Տափերական...
12:33 09/05/2026Ժողովուրդը հոգնել է հայհոյելուց, ցեխ շպրտելուց, ժողովուրդն ուզում է, որ իր խնդիրները լուծվեն. Գագիկ Ծառուկյան«Քարոզարշավը սկսել է․ Մենք պատրաստ ենք միասնական ու հզոր թիմով շրջելու ողջ Հայաստանով՝ գյուղերից մինչև քաղաքներ, հանդիպելու մարդկանց, ներկայացնելու մեր ծրագրերն ու տեսլականը՝ հանուն երաշխավորված...
12:16 09/05/2026Արման Թաթոյան. Մեզ պետք է Հայաստանի, ոչ թե Ադրբեջանի շահերով առաջնորդվող իշխանություն«Ռուսական կողմին մենք հարցեր ունենք, օրինակ, երբ ռուսական խաղաղապահ զորագունդն Արցախում էր, մեր հայրենակիցները նրա հույսով էին գնացել այնտեղ, ինչո՞ւ մեր հայրենակիցները չպաշտպանվեցին»,-Հաղթանակ...
11:52 09/05/2026Ի՞նչ ռեմոնտ, ի՞նչ ասֆալտ, Անգեղակոթում, Բռնակոթում, որտեղ երեկ շրջում էր Փաշինյանը, համատարած աղքատություն է. Նարեկ Կարապետյան«Մեր ամենամեծ սխալը երևի այն էր, որ իրենց վստահեցինք մեր երկրի անվտանգությունը, մեր սխալը պետք է օր առաջ ուղղել։ Չի կարելի ներել այդքան սխալներ, եթե դրանք արժեք ունեն։ Իսկ արժեքը հազարավոր զոհերն...
11:12 09/05/2026Ուզում են հայ և հաղթանակ բառերն իրարից հեռացնել. Նարեկ Կարապետյան«Հաղթանակի օրը մեր ազգի համար շատ կարևոր է։ Դժվարությամբ, անգամ երբեմն հույսի վերջին կաթիլը պահելով՝ հասել ենք հաղթանակի, հաղթել ենք ֆաշիզմին՝ ամբողջ աշխարհի համար մեծ վտանգ էր, և ձեռք ենք բերել...
10:59 09/05/2026Հիգիենայի առումով այսօր ունենք ավելի լավ բանակ. Փոխնախարար«Բանակում կան խնդիրն եր, որոնք հընթացս լուծվում են։ Դրանց մասին որևէ մեկը չի էլ ուզում թաքցնել»,-Եռաբլուր զինվորական պանթեոնում լրագրողների հետ զրույցում ասաց պաշտպանության փոխնախարարի պաշտոնը...
10:45 09/05/2026ՌԴ դեսպան. Պաշտոնական հայտարարությանն ավելացնելու որևէ բան չունեմ«Այսօր սուրբ օր է, Ռուսաստանը, Հայաստանը, Խորհրդային միության անդամ մյուս երկրները հաղթանակ տարան ֆաշիզմի ու միլիտարիզացիայի դեմ։ Այն, ինչ այսօր կատարվում է աշխարհում, փաստում է, որ 1945 թվականին...
10:20 09/05/2026Ըստ ամենայնի, Տիխանովսկայան այսօր «պահանջարկ» ունի միայն Հայաստանում. Քաղաքական վերլուծաբան«Եվրոպական քաղաքական համայնք նախաձեռնության գագաթնաժողովի ընթացքում Երեւան էր ժամանել նաեւ Սվետլանա Տիխանովսկայան: Գիտեք, թե ով է Տիխանովսկայան, որը համարվում է բելառուսական ընդդիմության առաջնորդ:...
10:03 09/05/2026Հայ-ռուսական հարաբերություններում հարցեր, խնդիրներ կան, առկա վիճակը ճգնաժամ չէի անվանի. ԱԳ փոխնախարար«Ես նշեցի այսօրվա խորհուրդը, ավելացնելու բան չունեմ»,-ասաց ԱԳ նախարարի տեղակալ Մնացական Սաֆարյանը՝ Հաղթանակի զբոսայգում լրագրողների հետ զրույցում՝ արձագանքելով «հա՞շտ եք, որ այսօր Եռատոն չի նշվում»...
09:33 09/05/2026Պետք է հասնել նրան, որ Փաշինյանին ծափահարելը դառնա հանրայնորեն անընդունելի և պախարակելի. Վահե ՀովհաննիսյանԱյլընտրանքային նախագծեր խմբի համհիմնադիր Վահե Հովհաննիսյանը ներկայացնում է քարոզարշավի առաջին օրվա հակիրճ արդյունքները.
09:26 09/05/2026Նիկոլ Ողորմելին պարծենում է նրանով, որ Հայաստանը մտցնում է Ադրբեջանի երախը. Զուրաբյան«2008-ին Նիկոլ Փաշինյանը հայտարարում էր, որ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը հաղթող նախագահ է, ողջունում էր Ղարաբաղյան հարցում նրա վարած քաղաքականությունը։ Հիմա պարզվում է, որ այդ ամեն ինչը սխալ էր։ Հարց է...

14:45 17/06/2025Italian PM Giorgia Meloni rolls her eyes as Macron whispers to her at G7 roundtableItalian Prime Minister Giorgia Meloni was caught rolling her eyes after French President Emmanuel Macron whispered to her while sat at the G7 roundtable, the Daily Mail reported.
14:30 17/06/2025Indian students moved out of Tehran for safety reasons; 110 cross border to ArmeniaAmid escalating tensions between Israel and Iran, Indian students in Tehran have been moved out of the city, 110 of them crossing the border into Armenia, through arrangements made by the Embassy,...
13:31 17/06/2025Israel and Iran trade more strikes on fifth day of conflictIsrael and Iran are trading strikes on a fifth day of conflict, with civilians in flashpoint areas facing waves of attacks.
13:15 17/06/2025Vanetsyan: We have no right to disappoint people againHomeland Party leader Artur Vanetsyan has stressed the need for responsible action to remove Prime Minister Nikol Pashinyan and his government, stressing that Armenia cannot afford another failure.
11:52 17/06/2025Artur Vanetsyan: Iran's stability vital for ArmeniaHomeland Party leader Artur Vanetsyan has highlighted Iran’s critical role for Armenia’s security, warning of serious consequences if Iran is weakened amid escalating regional tensions.
11:00 17/06/2025Trump to leave G7 early as Iran-Israel conflict enters fifth dayU.S. President Donald Trump decided to cut his trip to the G7 short on Monday, shortly after he said on his social media platform, Truth Social, that "everyone should immediately evacuate Tehran!" In...
17:00 16/06/2025Government refuses to disclose budget for Learning is Trendy campaignThe Armenian government has declined to reveal how much public funds have been spent on the Learning is Trendy campaign founded by Prime Minister Nikol Pashinyan’s wife, Anna Hakobyan, claiming the...
16:30 16/06/2025Putin and Erdogan condemn Israel's attack on Iran in phone callRussian President Vladimir Putin and Turkish President Tayyip Erdogan condemned Israel's "act of force" against Iran and called for an immediate cessation of hostilities when they spoke by phone on...
16:15 16/06/2025Drones launched from Azerbaijan's Caspian Coast toward Iran, analyst saysPolitical analyst Ara Poghosyan reports that unmanned aerial vehicles (UAVs) were launched overnight from Azerbaijan’s Caspian Sea coastline toward Bandar-e Anzali, a port city in northern Iran.
14:36 16/06/2025No Armenians among Iranian strike victims in Petah TikvaNo Armenians have been identified among the victims of a recent Iranian missile strike on the Israeli city of Petah Tikva, according to Artiom Chernamorian, editor-in-chief of the newspaper...
13:04 16/06/2025Israel reports 24 killed in Iranian strikes24 people have been killed and around 600 wounded in three days of Iranian strikes on Israel, its government reported on Monday.
11:15 16/06/2025Israel and Iran exchange more attacks as conflict enters fourth dayThe deadly conflict between Israel and Iran has entered its fourth day, with both sides firing new waves of missiles overnight amid international pleas for diplomacy and de-escalation.
17:00 14/06/2025Expert: Weakened Iran means less secure SyunikTurkologist Varuzhan Geghamyan has commented on recent developments in neighboring Iran, highlighting their significance for Armenia.
16:34 14/06/2025ARF Bureau condemns Israel's attack on IranThe Armenian Revolutionary Federation (ARF) Bureau has condemned Israel’s strikes on Iran, which targeted nuclear facilities, military leadership, scientists and civilian infrastructure.
16:00 14/06/2025Nikol Pashinyan sends congratulatory message to Sir Keir StarmerArmenian Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to Sir Keir Starmer, Prime Minister of the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland, on the occasion of the National...
15:32 14/06/2025Armen Minasyan: Israel an excellent example for nations with a vision for futureBy Anahit Voskanyan The world has been closely following the escalation of the conflict between Israel and Iran since Friday.
14:30 14/06/2025Armenian FM holds phone call with Iranian counterpartArmenian Foreign Minister Ararat Mirzoyan on Saturday held a phone call with his Iranian counterpart Abbas Araghchi amid the escalating conflict between Israel and Iran.
14:03 14/06/2025Analyst: Israel endured one of the most difficult nights in its historyIn an analysis of last night's Iranian strikes on Israel, Iran specialist Vardan Voskanyan noted that the Islamic Republic launched retaliatory missile strikes targeting almost the entire territory...
13:30 14/06/2025Armenian Embassy in Israel issues statement amid Israel-Iran conflictIn light of the ongoing conflict between Israel and Iran, the Armenian Embassy in Israel has issued a public advisory to Armenian citizens currently residing in the country.
12:15 14/06/2025Top Iranian military commanders killed in Israeli strikesChairman of the Chiefs of Staff of Iran’s Armed Forces Major General Mohammad Baqeri, Chief Commander of the Islamic Revolution Guards Corps (IRGC) Major General Hossein Salami, and other military...